CE-4

Misterije i neobjašnjivi fenomeni
Početna stranica­FAQ­Pretraľnik­Registracija­Login
Započni novu temu   Odgovori na temuShare | 
 

 Svemirsko smeće

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4


Female
Aquarius Dragon
Broj postova: 28248
Age: 44
Location: Zagreb
Registration date: 15.09.2007

PostajNaslov: Svemirsko smeće   pet oľu 13, 2009 9:33 am

Ostaci satelita koji u komadima kruže Zemljinom orbitom predstavljaju sve veći problem. Ne zato što bi nam mogli pasti na glavu - sagorjeli bi u atmosferi, nego zato što te krhotine ugrožavaju ostale satelite i letjelice koje šaljemo u orbitu. Tako su se astronauti s međunarodne svemirske postaje povukli u kapsulu za evakuaciju jer se činilo da neće izbjeći sudar s krhotinom koja ih je ugrožavala.

TEKST objavljen jutros:

Citat:
Gotovo centimetar duga krhotina ipak je prošla pored ISS-a nakon čega je objavljeno da je opasnost prošla i da se posada, koja je ušla u kapsulu za evakuaciju za slučaj da moraju brzo napustiti postaju, može vratiti uobičajenim operacijama, rekla je NASA. Komad starog satelita dovoljno se približio da se od astronauta zatraži da poduzmu mjere opreza, ali je informacija došla prekasno da ISS pokuša potpuno izbjeći krhotinu.

Američke vlasti procjenjuju da se u Zemljinoj orbiti nalazi oko 13 tisuća komada 'svemirskog smeća', ali dio stručne javnosti pribojava se da bi ih moglo biti i više stotina tisuća komada. Čak i ekstremno mali komadić mogao bi izazvati teško oštećenje satelita ili svemirske postaje.

_________________
Živi i pusti druge da žive
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4


Female
Aries Tiger
Broj postova: 21031
Age: 47
Location: na putu vamo tamo sim pa tam
Registration date: 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Svemirsko smeće   pet oľu 13, 2009 10:32 am

da, reka bi da je jedan cm malo da bi moglo naštetiti.
a zašto mi ne bacamo ovo naše smeće u svemir? on je tako ogroman da je to za njega prava sitnica zubi
ja bi to sve zaitnila gori jer ćemo se zatrpati njime. malo mi je glupo da brinemo o ekologiji Svemira i dogovor je da se smeće ne baca tamo a ovdje na Zemlji se davimo u njemu. važnija je Zemlja i opstanak na njoj

_________________
muzika je bitna

[flash(425,355)][/flash]
[Vrh] Go down
Online
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4


Female
Aquarius Dragon
Broj postova: 28248
Age: 44
Location: Zagreb
Registration date: 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Svemirsko smeće   pet oľu 13, 2009 10:35 am

Ma oproblem je u tome da ti komadičci lete ogromnom brzinom i taj malac bi probušio stanicu da mu se našla na putu, a to baš i nije zgodno ako se nalaziš u zrakopraznom prostoru. Još da naiđe i neki veći... Inače imaš pravo, trebalo bi nas više brinuti ovo naše smeće tu dolje.

_________________
Živi i pusti druge da žive
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4


Female
Aries Tiger
Broj postova: 21031
Age: 47
Location: na putu vamo tamo sim pa tam
Registration date: 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Svemirsko smeće   pet oľu 13, 2009 10:41 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Ma oproblem je u tome da ti komadičci lete ogromnom brzinom i taj malac bi probušio stanicu da mu se našla na putu, a to baš i nije zgodno ako se nalaziš u zrakopraznom prostoru. Još da naiđe i neki veći...

znam da je to problem. i kad bi bili sposobni za svemirske letove bar do ovih naših planeta ti sitni komadići predstavljaju veliku opasnost.

_________________
muzika je bitna

[flash(425,355)][/flash]
[Vrh] Go down
Online
gloria_g
Pračovjek
Pračovjek


Female
Leo Tiger
Broj postova: 3542
Age: 35
Location: Zagreb
Registration date: 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Svemirsko smeće   pet oľu 13, 2009 4:36 pm

qa meni baš palo na pamet.
pa da, nama ljudima nije dovoljno kaj smo usrali ovu našu planetu, neg sad svoje smeće širimo....
conf1

_________________
"Mi nismo ljudska bića koja ponekad imaju spiritualno iskustvo. Mi smo spiritualna bića koja imaju ljudsko iskustvo..."
G. Zukov
[Vrh] Go down
 

Svemirsko smeće

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions of this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Započni novu temu   Odgovori na temu