Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zabrana opasnih pasa

Go down 
+8
Neo
Merkurica
Svjetloisjena
gloria_g
floridana
Aleksandar Veliki
None
meli
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimesri srp 02, 2008 11:38 pm

floridana je napisao/la:
prekršajna prijava misli
da sam ja nekoga izgrizla slijedila bi kaznena prijava garant

A ti grizeš? shock
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimesri srp 02, 2008 11:40 pm

ne grizem ali da grizem....
vlasnici su odgovorni za postupke svojih pasa pa prema tome po mome bi trebala slijediti kaznena prijava.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimesri srp 02, 2008 11:45 pm

floridana je napisao/la:
ne grizem ali da grizem....
vlasnici su odgovorni za postupke svojih pasa pa prema tome po mome bi trebala slijediti kaznena prijava.

Dobit će je sigurno, kao i u gore spomenutim slučajevima, no šteta je, nažalost, već učinjena. Ako i zanemarimo fizičke ozljede, strah od pasa ostat će dugotrajni pratilac u životu te djece i onih koji su vidjeli taj prizor. Žalosno za ljude i za pse :(
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimečet srp 03, 2008 1:44 pm

apsolutno bi trebala biti kaznena, pa ljudi moji - to se napada ljude (da ne govorim djecu) i ozljeđuje. pas skoro zakolje čovjeka, i to je prekršaj ma dajteeeee....
ja sam vlasnica psa, i mislim da sam apsolutno odgovorona, ako moj pas nekaj napravi, kao da sam to napravila ja kaj ne??? shock
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimečet srp 03, 2008 1:57 pm

da, gloria, tako je. :)
vlasnik psa je odgovoran
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimesub kol 02, 2008 9:07 pm

ja doma imam pitbull terijera vec tri godine i nijednom mudri me nije ugrizao a ni nikoga drugog
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepon kol 04, 2008 12:21 pm

ja imam tigra - koji je jučer - kad je netko pucao u susjedstvu, za sekundu i pol bio u kući pod stolom!!
hrabri moj čuvar.
a kad dolazi nevrijeme, tj. grmljavina, ono još u Munchenu, a moj tigar pod stolom
tako to....opasan pas lolcina
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimečet kol 14, 2008 3:14 pm

Ufo Man je napisao/la:
ja doma imam pitbull terijera vec tri godine i nijednom mudri me nije ugrizao a ni nikoga drugog

Čekaj, ima još vremena miga
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Svi bullovi - opasni psi   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimečet kol 28, 2008 5:42 pm

Zabrana opasnih pasa - Page 2 0021007.17[center]

ČLANAK

Citat :
Izmjenama Pravilnika o opasnim psima pooštravaju se uvjeti držanja niza pasmina, a po prvi se puta u kategoriju opasnih pasa svrstavaju svi bullovi te njihovi križanci.

Opasnima se, osim bullova, smatraju svi psi bilo koje pasmine koji su ničim izazvani napali čovjeka ili drugog psa i nanijeli im tjelesne ozljede ili ih usmrtili.

Oznaku opasan morat će nositi i svi psi koji su zatečeni u organiziranoj borbi s drugim psima ili su u tu svrhu uzgajani i dresirani.

Promjene se, osim pasa, tiču i vlasnika, pa tako izmjenama Pravilnika vlasnici opasnih pasa neće smjeti biti mlađi od 21 godine. Do sada je bilo omogućeno da takve pse posjeduju svi punoljetni građani, ali su i ranije morali biti nekažnjavani i radno sposobni.

Novim se pravilnikom predlaže da vlasnik opasnog psa ne smije biti osuđen za mučenje životinja, nedjela protiv ''života i tijela čovjeka'', zlouporabu droga ili kaznena djela koja u sebi sadrže elemente nasilja.

Isto tako, kao rizične osobe u čijim bi rukama opasan pas mogao biti zloupotrebljen navode se i uživatelji alkohola, droga i omamljujućih sredstava, osobe poremećenih obiteljskih odnosa te agresivnog ili ekscentričnog ponašanja.

O opasnosti određenog psa odlučivat će veterinarski inspektor, a vlasnici će ih će ih, kao i do sada morati čipizirati i kastrirati. U šetnju će i dalje smjeti samo s brnjicom, dok će ostatak dana morati provoditi iza zaključanih vrata, odnosno u prostorima iz kojih ne mogu sami izaći.

Najstroža kazna – eutanazija predviđena je jedino u slučaju da usmrte čovjeka.

Za razliku od starog Pravilnika koji je na snazi od 2005. iz novog je izbrisana kategorija ''moguće opasan pas''. U tu su kategoriju, naime, osim službenih pasa (na kojega se odredbe novog Pravilnika ne primjenjuju) spadali svi bullovi iz kontroliranih uzgoja, sada ocijenjeni kao 'opasni'.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepet kol 29, 2008 9:38 am

Ajde nešto se počelo mijenjati. Jedino bi ja otvorila mogućnoszt eutanazije i kod težeg ranjavanja čovjeka, ne samo kod usmrćenja.
[Vrh] Go down
afrodita
Stanica
afrodita


Female
Aries Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Location : dalmacijo more moje,jedna duša a nas dvoje....
Registration date : 31.03.2009

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimesri tra 15, 2009 1:04 am

nisam za potpunu zabranu ali za stoge uvjete držanje tih pasa obavezno.
mislim da vlasnik može dosta pridonjeti večoj agresiji u tih pasa iako je to već u njihovoj genetici.
ali vlasnik je taj koji određuje u kojoj je mjeri ta agresivnost izražena.


prije godinu dana šetam svoju yorkicu Maki po parku u Zadru ,i tamo stoju neka 3 frajera sa 2 staforda i jedan lik pošalje ta dva psa na mene i ka ono smješak baci.i kad su se ta dva psa približila na neka dva metra lik vikne nazad jedan se vratija gazdi ali drugi ne.digla sam Maki u ruke jel me bilo strah da ni ženka ,on je doša po psa koji je mene već njušija odvratn osjećaj kad takav pas stoji kod vas i prati svaki vaš pokret a va luda u rukama.samoi sam mu rekla da taj pas treba biti na vodilici jer par metara dalje grupa djece iz vrtića.našto je on naravno samo bacija smješak jer vjerovatno nema pameti da razmisli o čemu prićam.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimesri tra 15, 2009 10:10 am

budala iskompleksirana...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimesri tra 15, 2009 11:13 am

kreten
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepet tra 24, 2009 2:15 am

I meni je jedan vlasnik staforda s visoka dobacio da njegov pas njega sluša i da nikad nije bio na vodilici, a trebali ste vidjeti kako je to živinče trčalo oko mene za mojom dvaput manjom Nerom. I to na rubu parka - ja sam samo prolazila mimo, on je sa svojom nezalajnanom životinjom bio zabavljen razgovorom ugodnim dok su se okolo igrala djeca no
[Vrh] Go down
afrodita
Stanica
afrodita


Female
Aries Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Location : dalmacijo more moje,jedna duša a nas dvoje....
Registration date : 31.03.2009

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepet tra 24, 2009 11:03 pm

nekužim šta im je teško psa šetat na vodilici,koji je to tako veliki problem......
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimesub tra 25, 2009 12:34 am

Obično misle da je to mučenje životinje i pretjerana kontrola nad psom. To što ovako ugrožavaju ili u najmanju ruku plaše ljude, nikome ništa.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimened svi 31, 2009 4:29 pm

Još jedna crna VIJEST:

Rotvajler za lice ugrizao prolaznika

Tridesetogodišnji mladić iz Omiša policiji je izjavio da ga je crno žuti pas bez nadzora i bez brnjice, bez ikakvog povoda napao i ugrizao, nakon čega je pobjegao. Traga se za psom i vlasnikom.

Rotvajler je u subotu oko 22 sata u Omišu napao slučajnog prolaznika, 30-godišnjeg Š.P. iz Dugog Rata i pritom ga ugrizao za lijevu stranu lica.

Napadnuti Š.P. je policiji izjavio da ga je crno žuti pas bez nadzora i bez brnjice, bez ikakvog povoda napao i ugrizao, nakon čega je pobjegao.

Policija ga je uputila na Hitnu medicinsku pomoć, gdje su mu konstatirane teške tjelesne ozljede.

Nakon što mu je pomoć pružena u Domu zdravlja Omiš, liječnici u splitskom Kliničkom bolničkom centru trebali bi utvrditi je li ugrizom "zaradio" kakvu zarazu.

Policija nije pronašla psa, a tragaju za njegovim vlasnikom, javlja Dalmacijanews.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepon lip 01, 2009 12:43 pm

Ja sam za zabranu držanja takvih pasa kod običnih civila, eventualno kod vojnih objekata za zaštitu ili takve stvari, ali kod normalnih građana nikako nisam za to, preopasno je. Da bi takav pas bio siguran, tada stalno mora biti nekako sputan, a to nije dobro za samu životinju. Dakle za zabranu sam.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepon lip 01, 2009 2:40 pm

Vodilica kao i brnjica su zakonski propisane za vecinu pasmina. Barem bi se vodilica morala postovati.

Pas je obicno onakav kakvim ga vlasnik 'stvori'. Drugi je problem sto ce manijak bas izabrati pasminu kojoj je lakse potaknut agresivnost tako da bi se ipak valjalo zabraniti tj. uvesti posebne dozvole za takve pse. Ili to ili nek dozvole da svatko moze nosit i vatreno oruzje okolo pa... raspa
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepon lip 01, 2009 3:33 pm

Ima nešto i u prirodi samih tih pasa... Nije se samo jednom dogodilo da napadne vlasnika iz čista mira, pa čak i dok se ovaj lijepo odnosio prema njemu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepon lip 01, 2009 4:20 pm

Tocno ali pas ima i memoriju, a osveta je jelo koje se servira hladno zubi ...dobro, ovo zadnje je sala miga
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepon lip 01, 2009 4:45 pm

Nisu za sve napade vlasnici krivi...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimepon lip 01, 2009 6:48 pm

neki psi su jako agresivni Bull Terrier npr. njega moras uspavat jer mu lubanja pritisce mozak i on tada pukne 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 10:53 am

Gripphon je napisao/la:
Nisu za sve napade vlasnici krivi...
Istina. A neki psi ni nemaju vlasnike. Uostalom pas ima i neku svoju logiku. Ipak...ako pas ima vlasnika onda se tu treba traziti odgovornost, a ne kod psa.
Bio je nedavno slucaj negdje u okolici Zagreba gdje je stari kucni pas (ne znam koji, moguce neki mjesanac njemackog ovcara i necega) ubio malo dijete. Desilo se to da je pas bio star i nikada nije pokazivao znakove agresije. Roditelji su bili na poslu. Baka je cuvala dijete koje je bilo u dvoristu i igralo se s psom. E sad...dijete je imalo cca 2-3 godine. Baka u tom trenu nije bila tu. Dakle ne zna se sto se zbilja desilo. Kasnije se ispostavilo da je pas imao neku upalu u podrucju genitalija. Moguce da ga je dijete lupilo ili pocupalo ili nesto i on je napao. Jbg, iako pas nije do tada bio agresivan - to je pas i to je dijete. Svi znamo da su djeca nepredvidiva. A pas je ipak pas. Misljenja sam da se tako velika zivotinja i tako malo dijete (pa ni malo vece) ne smiju ostaviti bez nadzora cak ni kada je zivotinja najumiljatija na svijetu. I opet je odgovornost na ljudima. Nije li?


Imam jedan potencijalni slucaj u neposrednoj blizini. Pas je mjesanac. Maleni je...oko 10-15kg. Ima obicaj lajat ko lud kad netko dojde i time zapravo govori da hoce da ga se pomazi. Isto tako dok ga se mazi zna (za)rezati al to on onako bezveze. Valja naglasit da pas nikog nije ugrizao niti nista takvo. I sad...curica od svojih 5 godina dolazi i hoce mazit tog psa. Pas se ponasa isto kao i sa odraslima. Dakle laje ko blesav i rezi ko poremecen. Al njemu to nista ne znaci. Barem to kaze vlasnica. A i u praksi mogu potvrdit da to nista ne znaci. Samo...to je meni. Koja sam sigurna u blizini psa i da me ide ugrist znala bih reagirat. Ali kada pricamo o curici od 5 godina...po mom misljenju to vise ne vrijedi. Ona se moze preplasit. Moze se naglo trgnut. Pas se moze preplasit. Svasta se tu moze poklopit. Al vlasnica inzistira da se curicu pusti da dira psa. Meni uvijek bude zeludac stisnut u toj situaciji i sve cekam kad ce se sranje dogodit conf1
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 11:15 am

Što je sa psima koji su po prirodi agresivni i koji su previše divlji da ih se pripitomi 100%? Ja sam da se takvi po prirodi agresivni zabrane za civile.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zabrana opasnih pasa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana opasnih pasa   Zabrana opasnih pasa - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zabrana opasnih pasa
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Zabrana rada nedjeljom
» Agility-priprema pasa
» Za sve vlasnike macaka i pasa.
» Korisni savjeti o treniranju pasa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: