Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Religija - Je li potrebna?

Go down 
+29
Chakotay
Berny_Sinara
dr.chaos0
Legionar
Neo
legenda007
Casper
fastforward
zvezda
king
Blizzard
Absynthia
gothic45
Tutankhamon
LarusArg
ja i samo ja
Merkurica
vjestica
danijeel
sanja
gloria_g
meli
floridana
Sigmund Freud
Alpha
Pandora
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
razzor123
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto tra 15, 2008 1:32 pm

Obzirom si cititrao sve ovo gore ne kuzim kako si dao zakljucak da ti ipak vjerujes u nesto sto sam zakljucujes...mislim u odnosu na sto? Pa svi do sada i daju argumente u prilog tome da se duhovnost razvija individualno...a ako misils na ovo sto je rekla MeliJ da je nekima religija potrebna - to je cinjenica, svidjalo nam se to ili ne...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto tra 15, 2008 3:17 pm

danijeel je napisao/la:
po meni religija je potrebna ljudima,jel moramo naci negdje utjehu,mir,,,u svijetu ima dobrih i zlih ljudi,ja se neslazem bas sa crkvom i njezinim stavovima,ali molitva moze pomoci,iskreno u svakoj vjeri ima losih strana ali ljudi su ti koji su bitni dobrota prema ljudima,suosjecanje,svatko ima slobodnu volju i odlucuje o sebi.
ides potpisujem hail hail
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:53 am

Zasto se razlicite religije toliko mrze izmedju sebe, a sve propovijedaju ljubav? Nije li to malo kontradiktorno...kako ljudi to ne uvidjaju?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimečet svi 01, 2008 11:12 am

Namcor je napisao/la:
Zasto se razlicite religije toliko mrze izmedju sebe, a sve propovijedaju ljubav? Nije li to malo kontradiktorno...kako ljudi to ne uvidjaju?

Izgubile su kontakt s onim što propovijedaju :(

Bojim se da je taj kontakt u potpunosti dostupan samo pojedinim ljudima, a ima takvih popriličan broj koji su slijedili najrazličitija učenja pa se formalno često i izjašnjavaju pripadnicima religije, ali shvaćaju da je učenje u biti samo jedno, cilj samo jedan. To bi bio istinski ekumenizam.

Za većinu koja je na pripremnom stupnju (ne znači da nikad neće dospjeti dalje) religija je samo još jedna mogućnost da se odijele, zatvore u kaveze i ograniče. Istinski vjernik bez obzira na pripadnost religiji, rasi, naciji ili bilo kakvoj skupini nikad se neće ograničavati samo na ono što smatra svojim pa tako za njega neće biti moguć ni onaj najgrublji oblik sukoba - rat. Kad se većina dokopa do te spoznaje, ratovi će naprosto postati nemogući.
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimečet svi 01, 2008 3:07 pm

sad cu vam nesto ispricat lol

moji djed i baka sa oceve strane su pravoslavci,djed je svestenik.
moji djed i baka sa mamine strane su wicca.baka je wica vjestica a djed je carobnjak.
moja mama je isto vjestica udala se za mog tatu koji je zavrsio za svestenika ali isto tako i za doktora.on vjeruje u boga,kad nije doktor on je svestenik.
e sad meni su dopustili da biram ja sam izabrala da budem vjestica jer mi je to interesantno ali isto tako sam isla i u crkvu.
pre nekoliko dana sam se udala ,nisam se udala za pravoslavca,niti za carobnjaka vec za arapina koji je musliman,.koji klanja 5 puta na dan i koji nema pojma da je ozenio vjesticu lolcina
u slucaju da to sazna po zakonu serijata on bi me ubio.jer po tim nekim njihovim zakonima ja sam sihrbaz.
e sad vam hocu reci ovo
kad se moja mama udala za tatu svi su bili protiv toga jer on zeni vjesticu ova se udaje za popa,to nije u redu itd.
kad je moj djed koji je svestenik saznao da se udajem za muslimana bilo je svega i svacega otisao je do te mjere da je rekao u crkvi da mu unuka izlazi iz pravoslavne vjere jer se udaje za muslimana,isao je po toj logici da se ne mjesaju vjere ali niko se nije pitao ni u jednom slucaju gdje je bog tu i sta znaci to sto bog govori o ljubavi?

ljudi se mrze medjusobno i stavljaju mrznju rasnu religijsku nacionalnu ispred boga a da tog nisu ni svjesni.

ja sam sad zahvaljujici njima svima na 3 strane razapeta,jednostavno toliko sam zbunjena da vise nznam u sta vjerovati,muz m uci da klanjam da radim sve ono sto rade muslimani,tata me uci da je isus hrist sin boziji a djed carobnjak da imam boga i bozicu koji mi pomazu.

treba vjerovati u boga jer nam to pomaze daje nam snagu,vjerujemo da nas to stiti.ali ne treba ici do te mjere da pravimo sebi od zivota haos kao sto su meni moji napravili i ja sama sebi.
mislim da je ljubav jaca od svega.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimečet svi 01, 2008 5:17 pm

Bog jeste ljubav...nazivi su ne bitni...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimečet svi 01, 2008 5:25 pm

Namcor je napisao/la:
Bog jeste ljubav...nazivi su ne bitni...

lovely ljubi

Bog je jedan, različiti su putevi do njega.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:07 am

poslužit ću se Jungovom izrekom (meni najdražom, i najbolje opisuje ono što osjećam - ma što omega rekao ;) lolcina )

ja ne vjerujem u Boga - ja ZNAM da on postoji!!

što se tiče vještice, mislim da se moraš potrudit da ne dozvoliš da drugi toliko utječu na tebe. najvažnije je zadržati sebe!!! u cijeloj priči.
znam da zvuči kao fraza, i znam da je lako reći.... shock
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:13 am

u pravu si,ali je malo nemoguce da neuticu drugi na mene tuzni
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimepet svi 02, 2008 12:00 pm

vjestica je napisao/la:
u pravu si,ali je malo nemoguce da neuticu drugi na mene tuzni

možeš bar pokušati vježbati, znaš ono: slušaš druge, promišljaš o tome kaj govore, uzmeš ono što ti je prihvatljivo prema tvojim načelima i vjerovanjima, i ostalo... trudiš se da to prođe pored tebe, a da te ne "pokosi" ne utječe emotivno....
ali naglasak je na vježbati, naravno da nitko nije to savladao odmah i od prve...stvar je vježbanja....
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimepet svi 02, 2008 12:36 pm

vještice, nisi baš u zavidnoj situaciji. samo me nešto zanima.
udala si se za muslimana koji je, bez obzira što ne zna da si vještica, ipak znao da si pravoslavne vjere i vjenčali ste se bez obzira na vjersku pripadnost. zašto sad odjednom pravi probleme oko toga?

što se tiče teme, da religije nema - trebalo bi je izmisliti. zubi
u principu, imamo znanje u sebi, imamo razum i imamo intuiciju, a po meni to je dovoljno da se snađemo u životu i bez ukalupljivanja u bilo koju religiju.
ipak, svatko od nas dođe kad tad do kritične točke kada jednostavno osjeti (ili se barem ponada) da iza te kritične točke nije kraj, nego novi početak, i tada se stvara nada, vjera, itd., itd.
idealno bi bilo kada bismo svi shvatili da smo u istoj kaši, i da smo svi isti bez obzira na rasnu, spolnu, dobnu i bilo koju drugu pripadnost, te kad bi vjera bila samo vjera, ograničena samo općim moralnim pravilima i ničim više.
[Vrh] Go down
ja i samo ja
Stanica
ja i samo ja


Female
Cancer Horse
Broj postova : 25
Age : 33
Location : Š-I-C-A
Registration date : 12.10.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimepon lis 13, 2008 11:30 pm

meni osobno vjera je besprijekorno potrebna...fkt neznam sta bi ako nebi imala vjeru...mozda uopce nebi znala TKO SAM?
nekako,kad pripadam nekoj vjeri (bilo kojoj),osjecam se sigurnijom,mozda me netko zastiti od mojih gluposti kojih cinim,i mozda me Bog vrati na pravi put...jednostavno moram vjerovati u nesto,necemu se moliti,nekoga moliti za pomoc..
[Vrh] Go down
LarusArg
Dinosaur
LarusArg


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 353
Age : 36
Registration date : 26.08.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimepon lis 13, 2008 11:49 pm

vjera postoji
kao put
pravac prema pravom životu
da te netko vodi.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimepon lis 13, 2008 11:56 pm

Znanstvenici kažu da je čovjek postao čovjekom, dakle izdvojio se od životinjskog svijeta, onda kad je počeo razmišljati o životu poslije smrti, što danas znamo ili možemo s velikom vjerojatnošću pretpostaviti po tome da je obredno zakapao svoje mrtve, dakle nije ih samo oplakivao nego je mrtvima činio nešto za što je mislio da će im pomoći u zagrobnom životu - od samog ukopa dalje. Mislim da je religioznost u nekom od svojih bezbrojnih oblika čovjeku potrebna. Samo, nije je dobro ograničavati na jednu vjeroispovijest, u tome je bit problema...
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 9:58 am

Vjera nas spaja a religija razdvaja mudri
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 10:31 am

Tutankhamon je napisao/la:
Vjera nas spaja a religija razdvaja mudri

To je samo stvar terminologije. Govori se npr. o kršćanskoj ili muslimanskoj ili budističkoj religiji, ali i o kršćanskoj, muslimanskoj, budističkoj vjeri. Tu je i pojam vjernici, nisu religioznici (ev. religiozni ljudi) Dakle značenje ovisi o kontekstu i mišljenju ljudi koji te riječi upotrebljavaju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 11:07 am

@S&S...ne znam...po tome ispada da zivotinje ne razmisljaju o smrti ili da je nisu svjesne. A mislim da to nije tocno. Pogotovo ovo da je nisu svjesne.
Neke vrste tipa slonovi imaju svoja groblja. Isto tako smo vidjeli kako zivotinja pati kada joj ugine mladunac ili obratno...iz toga mi se cini da one poznaju pojam smrti. Samo ga, za razliku od nas, dozivljavaju puno prirodnijom stvari pa...
I zato se pitam da li je ovo sto si navela da su znanstvenici rekli da nas je razmisljanje o zagrobnom zivotu i tome slicno odvojilo od zivotinja uopce pozitivno. Recimo da je tocno...ali...nije li nas to odvojilo i od zivota? Nismo li upravo radi tog straha danas tu gdje jesmo...prestraseno drustvo? Ne pokusavamo li se upravo vratiti nekim 'idejama' kako je smrt prirodan proces (da, znamo to ali se ponasamo kao da nije) koji nije tabu?

Ovako se razmisljam...u nekoj zajednici je netko umro i svi su zalili...kroz tugu se mijesao strah od nepoznatog...na koncu strah sto ce biti upravo sa nama samima...tako su zapocele price...ljudi su sahranjivali mrtve sa predmetima koji su koristili u ovom zivotu pokusavajuci tako olaksati i uvjeriti sebe da postoji nesto jos...i to nesto je slicno kao ovo samo jos bolje...ali svakako nesto poznato i dobro...
Dakle, po toj teoriji sve je poteklo od straha od nepoznatog...

@Tutic...asti misa sta si se promudrija face miga hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 12:30 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Vjera nas spaja a religija razdvaja mudri

To je samo stvar terminologije. Govori se npr. o kršćanskoj ili muslimanskoj ili budističkoj religiji, ali i o kršćanskoj, muslimanskoj, budističkoj vjeri. Tu je i pojam vjernici, nisu religioznici (ev. religiozni ljudi) Dakle značenje ovisi o kontekstu i mišljenju ljudi koji te riječi upotrebljavaju.

Vjera - vjerujemo u Boga i to nam je svima vjernicima zajednicko

Religija - Biblija,Kuran, Moj Bog je jaci od tvog, moja sveta knjiga je od Boga tvoja nije.....

Kuzis kaj je pjesnik htio reci ???

Sjeti se samo IKD, svi smo manje vise na toj temi katolici pa smo se radi religije posvadali, ne radi vjere nego radi religije.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 12:33 pm

Alpha je napisao/la:

@Tutic...asti misa sta si se promudrija face miga hug

oops

Trudim se.... lovely
[Vrh] Go down
ja i samo ja
Stanica
ja i samo ja


Female
Cancer Horse
Broj postova : 25
Age : 33
Location : Š-I-C-A
Registration date : 12.10.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 12:54 pm

[

Sjeti se samo IKD, svi smo manje vise na toj temi katolici pa smo se radi religije posvadali, ne radi vjere nego radi religije.[/quote]


Upravo tako...ljudi se danas ne svadjaju oko vjere nego radi religije..
Sto je po meni,malo besmisleno...jer nea smisla...ako ti znas u sta vjerujes,ma nemoze tebe nitko natjerati da ti vjerujes u suprotno...danas,sve monoteisticke religije imaju skoro ista vjerovanja tj.da je bog jedan...malo su drugaciji nazivi, i jos kojekakve sitnice...mo meni religija je vrlo vazna,a sad koja je nije toliko bitno...od svake religije (krscanstvo,islam,zidovstvo...)znam izmolit bar nesto...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 1:15 pm

istina je da nas religije više razdvajaju nego spajaju ali to je posljedica ego tripova njigovih čelnika koji žele šta više vjernika a time i materijalnih bogastava prikupiti pod okrilje svoje religije. i nije problem udariti po egu vjernika i od njega napraviti fanatike i netolerantu osobu prema drugim vjerama i vjernicima. slično kao i u politici. kad dođe neka kriza najbolje je narod smiriti tako da ih uvjeriš da su bolji od drugih i onda dobiješ nacionaliste.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 1:54 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Vjera nas spaja a religija razdvaja mudri
To je samo stvar terminologije. Govori se npr. o kršćanskoj ili muslimanskoj ili budističkoj religiji, ali i o kršćanskoj, muslimanskoj, budističkoj vjeri. Tu je i pojam vjernici, nisu religioznici (ev. religiozni ljudi) Dakle značenje ovisi o kontekstu i mišljenju ljudi koji te riječi upotrebljavaju.
Vjera - vjerujemo u Boga i to nam je svima vjernicima zajednicko
Religija - Biblija,Kuran, Moj Bog je jaci od tvog, moja sveta knjiga je od Boga tvoja nije.....
Kuzis kaj je pjesnik htio reci ???
Sjeti se samo IKD, svi smo manje vise na toj temi katolici pa smo se radi religije posvadali, ne radi vjere nego radi religije.
Moj tata je bolji od tvog tate? :P No, pa nije ni cudo kad se vec klince odgaja u natjecateljskom tonu...uvijek je tako i bilo...

A sto se tice IKDa...ne znam...mozda dozivljavam stvari drugacije ali unatoc svemu recenom na tim temama...i cak nerviranjima i ljutnjama...sve mi je to bilo (kad se podvuce crta) zapravo simpaticno i ne cini mi se kao svadja...naime, ja to vidim da se mi nismo uopce svadjali ni oko vjere ni oko religije...to je samo bilo 'orudje' kojim smo pokusali objasniti konkretnoj osobi ili osobama kako nije dobro imati tako pravocrno razmisljanje s 0% tolerancije...

Tutankhamon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:

@Tutic...asti misa sta si se promudrija face miga hug
oops
Trudim se.... lovely

hug hug hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 6:48 pm

Napisala sam puno duži post od gornjeg i veći dio izbrisala, u onom izbrisanom je bilo nešto upravo o slonovima i izbrisala sam jer sam shvatila da to ne vodi nikamo. Dakle, dok se ne definira što podrazumijevamo pod vjerom a što pod religijom, nema dobre rasprave.

Znam već, sad će netko napisati da je religija institucija a vjera... Danas mi se ne da pisati o ovome, a o onom dijelu koji Alpha obrađuje napisat ću nešto kad mi mozak bude bolje radio što trenutno nije slučaj. :)
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimepon stu 03, 2008 11:42 pm

Iako sam ateist ustvrdit ću da je religija ipak koliko toliko potrebna, istina je da je to manipuliranje masama i sve(no hard feelings vjernicima) ali vjera tj. religija daje ljudima nadu a dok god čovjek ima nadu on je u stanju učiniti ovaj svijet i sebe boljim, na stranu to što je religija kao takva danas po mojem mišljenju iskvarena i ko' zna što sve crkva krije.


Zadnja promjena: gothic45; ned tra 18, 2010 2:28 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitimened stu 23, 2008 2:38 pm

gothic45 je napisao/la:
Iako sam ateist ustvrdit cu da je religija iapk koliko toliko potrebna

Jedan ateist ovako nešto nikada ne bi rekao/napisao. Dakle, nisi ateist. Kužim, u toj si nekoj fazi, imaš 16 godina. Promijenit ćeš mišljenje još sto puta :)

gothic45 je napisao/la:
nastranu to sto je religija kao takva danas po mojem misljenju iskvarena i ko zna sto sve crkva krije.

Misliš da prije nije bila iskvarena? 21. stoljeće ju je 'iskvarilo'? lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Religija - Je li potrebna? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Religija - Je li potrebna?
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Magija i religija
» Filozofija vs Religija
» Religija krivnje
» Religija i revolucija
» Religija vs znanost o svemiru

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: