Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sindrom vukodlaka

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Sindrom vukodlaka Empty
PostajNaslov: Sindrom vukodlaka   Sindrom vukodlaka Icon_minitimečet tra 03, 2008 10:42 am

Djevojčica oboljela od sindroma vukodlaka


Sindrom vukodlaka 115067

Ambrasov sindrom je vrlo rijetka i nasljedna genetska malformacija koju uzrokuje prekovremena aktivnost folikula, a manifestira se kao pretjerana dlakavost cijelog tijela i lica. Do sada je zabilježeno tek 50-ak slučajeva još od razdoblja Srednjeg vijeka kada je bolest prvi put otkrivena.
Iako je ljudi koji je ne poznaju gledaju kao nakazu malena Nat je kao i svako dijete njezine dobi. Voli se igrati, smijati i uživa u posjetima lokalnom fast foodu sa svojim roditeljima i 12-godišnjom sestrom. Osim toga, pravi je sportski tip. Najbrža je u razredu, a gimnnastika je jedna od njezinih strasti.
"Ja sam normalna djevojčica. Volim ići u školu i imam puno prijatelja. Možda izgledam malo drugačije, no ja sam kao i svi drugi", kroz osmijeh kaže ova hrabra 7-godišnjakinja.
Učitelji u njezinoj školi kažu kako je vrlo inteligantna i kreativna, a njezina je želja jednog dana upisati fakultet jer želi postati profesorica.
Iako su njezini roditelji ponosni na svoju kćer i njezine uspjehe, priznaju kako im u početku nije bilo lako.
"Nismo imali pojma da će ovako izgledati. Na ultrazvuku mi je već prije rođenja rečeno da izgleda dlakavo, no mislili smo da je to normalna kosa. Kada mi ju je nakon carskog reza babica donijela, šokirala sam se. Prvo sam plakala, no ipak je to naše dijete i brzo smo se s tim pomirili", rekla je njezina majka Somphon.
Kada je bila jako mala, roditelji su Nat odveli liječniku koji joj je laserski uklonio višak dlaka. No, efekt je bio tek privremen, a koža joj je od toga postala zelenkasta i natečena. A dlake su nakon nekog vremena ponovno narasle.
"Rekli su nam da pokušamo ponovno kada malo odraste, no ne znaju hoće li djelovati. Nek sama kasnije odluči", kazao je njezin otac Sammreung.


(dnevnik.hr)

[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sindrom vukodlaka Empty
PostajNaslov: Re: Sindrom vukodlaka   Sindrom vukodlaka Icon_minitimečet tra 03, 2008 1:39 pm

prekovremena aktivnost folikula? Ovi u dnevniku.hr očito imaju problema s korektorima zubo

Da, stvarno, jadna cura. I ja sam najprije pomislila na to lasersko uklanjanje dlaka, no očito to ne funkcionira u ekstremnim slučajevima.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Sindrom vukodlaka Empty
PostajNaslov: Re: Sindrom vukodlaka   Sindrom vukodlaka Icon_minitimepet tra 04, 2008 9:28 am

Najdlakavija obitelj

Sindrom vukodlaka Ap_wolf_070910_ms



Danny Ramos Gomes potječe iz 19-eročlane obitelji koja okuplja pet generacija od kojih svi pate od hipertrichoze ili "sindroma vukodlaka". Čak su i žene u obitelji prekrivene manjim do srednjim "tepihićem", dok muškarci imaju gustu dlaku po cijelom tijelu, osim na dlanovima i stopalima. U većini slučajeva pojačana je dlakavost povezana s hormonalnim poremećajem, no razlozi ekstrema kod ove obitelji još nisu točno poznati.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sindrom vukodlaka Empty
PostajNaslov: Re: Sindrom vukodlaka   Sindrom vukodlaka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sindrom vukodlaka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» TURNEROV SINDROM
» Sindrom Charlesa Bonneta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: