Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
vladimir
banned

Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Registration date : 19.09.2007

PostajNaslov: Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.   uto tra 08, 2008 10:25 am

Slogan

„Probudite strast, podelite san”, pod kojim je olimpijski plamen krenuo na put dug 137.000 kilometara iz drevne Olimpije ka konačnom odredištu Pekingu, domaćinu 29. letnjih olimpijskih igara, pokazao se i delotvornijim no što su njegovi tvorci želeli. Uz buđenje olimpijske i sportske strasti i deobu olimpijskog sna probuđene su i mnoge grupe i organizacije koje se bave zaštitom ljudskih prava, koje od prvog kilometra štafetnog nošenja olimpijske baklje u postojbini olimpizma Grčkoj čine sve što je u njihovoj moći da skrenu pažnju na san o Tibetu van Kine. Slično je bilo i na Ostrvu, ali Britanci su uspeli da sačuvaju olimpijski plamen energičnim policijskim intervencijama. Samo u Londonu, odakle je plamen ponet avionom preko Lamanša za Pariz, uhapšeno je 37 demonstranata. Evropski put olimpijskog plamena završen je potpunim fijaskom u „gradu svetlosti” Parizu, dvostrukom domaćinu olimpijskih igara i domovini barona Pjera de Kubertena, osnivača olimpijskih igara modernog doba.

Iako je prolazak baklje Parizom, na 28 kilometara dugom putu od Ajfelove kule do stadiona „Šarleti” obezbeđivalo više od 3.000 policajaca, uz logističku podršku 40 vozila za razbijanje demonstranata, helikoptera i policijske pratnje na motorima i rolerima i u patikama, oko 13,30 časova velika grupa demonstranata uspela je da probije policijski kordon i mnoge ruke su posegnule da otmu baklju od nosioca...U tom trenutku prekinut je i televizijski prenos, a agencije su prenele izjavu policijskog glasnogovornika da se baklja ugasila iz tehničkih razloga, da je ponovo upaljena i da je put Parizom nastavila u policijskom autobusu.

Crne zastave aktivista „Reportera bez granica” na kojima su olimpijski krugovi predstavljeni policijskim lisicama, transparenti „Spasite Tibet” i „Radite brzo – Tibet umire” bez sumnje, dočekaće olimpijski plamen i u njegovom sledećem odredištu San Francisku, a to je prilika da se podsetimo i prvih protesta vezanih za olimpijski plamen i prvog poziva na bojkot olimpijskih igara zbog kršenja ljudskih prava.

Edit: Tekst je sa ćirilice preveden na latinicu
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

PostajNaslov: Re: Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.   uto tra 08, 2008 1:25 pm

shock
Ajd nek neko ovo prevede i na latinicu, malo sam zakrzljao pa ce mi trebati 3 dana da ovo procitam
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.   uto tra 08, 2008 1:28 pm

Tutankhamon je napisao/la:
shock
Ajd nek neko ovo prevede i na latinicu, malo sam zakrzljao pa ce mi trebati 3 dana da ovo procitam
Ma ja sam zeznuo stvar oops
Preneo sam članak sa današnje politike a nisam obracao paznju da piše na cirilicu oops
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

PostajNaslov: Re: Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.   uto tra 08, 2008 1:38 pm

Ma nema beda, samo velim trebat cemi pun k... da ovo proslovkam, davno sam ja ucio cirilicu.
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.   uto tra 08, 2008 1:58 pm

http://www.youtube.com/watch?v=bLkz-Rjwmec
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.   uto tra 08, 2008 2:06 pm

http://www.youtube.com/watch?v=UDeBgREepoo
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Registration date : 04.02.2008

PostajNaslov: Re: Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.   sri tra 09, 2008 10:12 pm

Evo jedan vic vezan uz ovu temu

Olimpijska baklja

Koji je jedini siguran način da olimpijska baklja ostane upaljena do Pekinga?
Treba zadužiti Chucka Norrisa da je nosi...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.   

[Vrh] Go down

Olimpijski plamen ugashen u gradu svetlosti.
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kuhalo od kartona i svijeće ( uradi sam )
» Život "kao nekad"...
» Utopija..priroda..život..
» pečka je gotoova
» Soko-planina