Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sai Baba

Go down 
+5
Tutankhamon
Angel from shadow
Svjetloisjena
floridana
gloria_g
9 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon tra 28, 2008 8:44 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Znam gdje misliš da bi trebalo to postati, ali nažalost objašnjavanje nekim ljudima ne koristi, barem dok ne napreduju za koji stupanj na području međuljudske komunikacije.
Znam i ja face ali se bojim da bi samo jos veci konflikt izbio.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon tra 28, 2008 8:46 pm

Eto ovaj post od "neo_s" je jako zanimlji i cak 98% nekako slicno i ja mislim i stvarno bi bilo zanimljivo imati ovakvoga clana na forum. Nadam se da ce vidjeti poziv.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon tra 28, 2008 10:41 pm

Sad sam se čula s osobom koja pozna mnoge Sai Babine sljedbenike i kaže da Baba funkcionira kao i uvijek i da je mišljenje mnogih da je na ovaj način potaknuo ljudfe da o njemu više misle i pišu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon tra 28, 2008 11:01 pm

To po principu i losa reklama je bolja od nikakve ;)
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon tra 28, 2008 11:32 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Sad sam se čula s osobom koja pozna mnoge Sai Babine sljedbenike i kaže da Baba funkcionira kao i uvijek i da je mišljenje mnogih da je na ovaj način potaknuo ljudfe da o njemu više misle i pišu.

Ja sam isti dan Australiju zvala da provjerim zubo
Samo pitanje - na koji način? Ovo je naš novinar provalio, koliko znam ostatak svijeta nije morao pretrpiti takve šokove ^^

@Tutankhamon - Drugi puta ćeš, svjesno - ne svjesno, pregristi jezik :D
Ma jednostavno nije vrijedno. Ne poboljšavaš ništa u njegovom životu, a bome ni u svome, i u takvoj atmosferi najmanje što možemo očekivati je da još i učite jedan od drugoga.
(;
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimeuto tra 29, 2008 12:39 am

Mislim da se ipak ucimo...toleranciji :) Doduse IKD vjerojatno ne uci nista...al tu mu se ne moze bas pomoc :P
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimeuto tra 29, 2008 12:31 pm

Angel from shadow je napisao/la:

@Tutankhamon - Drugi puta ćeš, svjesno - ne svjesno, pregristi jezik :D
Ma jednostavno nije vrijedno. Ne poboljšavaš ništa u njegovom životu, a bome ni u svome, i u takvoj atmosferi najmanje što možemo očekivati je da još i učite jedan od drugoga.
(;

Ah sta mogu, bilo je jace od mene a kada sam vidio da to nikuda ne vodi i da se drzi svojega ko pijan plota, e onda sam poceo malo da ga pikam. face
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimeuto tra 29, 2008 8:34 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Angel from shadow je napisao/la:

@Tutankhamon - Drugi puta ćeš, svjesno - ne svjesno, pregristi jezik :D
Ma jednostavno nije vrijedno. Ne poboljšavaš ništa u njegovom životu, a bome ni u svome, i u takvoj atmosferi najmanje što možemo očekivati je da još i učite jedan od drugoga.
(;

Ah sta mogu, bilo je jace od mene a kada sam vidio da to nikuda ne vodi i da se drzi svojega ko pijan plota, e onda sam poceo malo da ga pikam. face

To si nakon dva posta mogao shvatiti :)

No vratimo se mi na Swamija da nam ne kažu da spamamo (tko mi? nipošto!).
Je li bio netko u Puttapartyju kod Babe? Iskustva, priče?

Imala sam namjeru posjetiti Saija u Sathya reinkarnaciji, to bi veliki razlog moje tuge zbog njegove preuranjene smrti, no neću se žaliti ni u kojem slučaju ^^
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimened svi 04, 2008 7:14 pm

ja imam neki njegov prah koji on moze da radi tj.stvara..navodnu mu se nezna porijeklo :O
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimened svi 04, 2008 7:14 pm

Zove se vibuti
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 9:37 am

Znam da će me flo sada streljati, ali moram reći da mi Sai Baba nikada nije sjeo pod kapu. Kako svemu pristupam sa nekom intuicijom tako i kod ovog je bilo. Nešto u meni govori da tu nije sve OK.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 10:50 am

a meni upravo kontra Galia :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:07 am

Nikad nije sve u redu s našim suvremenicima. Vrijeme će pokazati... mudri

Dotad nam preostaje intuicija.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 1:30 pm

Može li mi tko onda objasniti njegovo materijaliziranje nakita. Koji je smisao toga bio. Zadiviti masu misli
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:08 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Znam da će me flo sada streljati, ali moram reći da mi Sai Baba nikada nije sjeo pod kapu. Kako svemu pristupam sa nekom intuicijom tako i kod ovog je bilo. Nešto u meni govori da tu nije sve OK.
neću te streljati samo bic

cerek
svako ima pravo na svoje mišljenje, tako da mi je to sasvim normalo kod ljudi da su skeptični prema njemu i onome šta on radi.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:10 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Može li mi tko onda objasniti njegovo materijaliziranje nakita. Koji je smisao toga bio. Zadiviti masu misli
bingo kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:11 pm

Mozda za zadiviti masu...mozda da pokusa prosiriti vidike te iste mase...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:40 pm

a mene zadivljuje, kako se samo svi zakače za njegove materijalizacije, a nitko za učenje.

nisam do sada čula, kada se o njemu raspravlja, da se počne preispitivati i raspravljati o njegovim riječima, nego samo i uvijek materijalizacija.

pa kaj je to bitnije od poruke koju nam on nosi??? misli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:47 pm

Gloria... hug
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 3:03 pm

tko bi vjerovao Isusu da je samo riječima pokušao zadiviti rulju?
takvi smo, treba nam to u početku... kao neki dokaz, a kad nas privuče kao malu djecu onda može početi podučavanje. Oni to rade zbog nas a ne zbog sebe.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 3:37 pm

Bingo !!!
A što je to on više od Isusa rekao. Koji je novi zakon donjeo.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 3:40 pm

A osim toga, Isus je svoja čuda davao kako bi ojačao vjeru u ljudima, a ne radi marketinga i privlačenja pažnje kava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimepon svi 05, 2008 6:46 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Može li mi tko onda objasniti njegovo materijaliziranje nakita. Koji je smisao toga bio. Zadiviti masu misli

Sam kaže da ljudima daje ono što žele kako bi se dosjetili tražiti ono što im je zapravo došao dati face

Osim toga materijalizira supstancije i predmete s ljekovitim svojstvima, a i nakit ima navodno vrlo pozitivan učinak na ljude koji su ga dobili. Ili barem kažu da materijalizira. Njegovi sljedbenici prihvatili su istinu (prema) kao jednu od pet temeljnih vrlina (one su dosta šire od nama opoznatijih deset zapovijedi), stoga ne vidim zašto bi dvije osobe koje dobro poznajem i kojima vjerujem lagale u pogledu materijalizacija koje su vidjele svojim očima. Sama nisam vidjela osim na telki pa neću više ništa reći.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimesub svi 17, 2008 3:39 pm

meni je none u tome dosta, tako da sam ponešto upućen.. nije samo nakit u pitanju, ima tu svačega, najpoznatiji su onaj njegov prah i ona jaja (ne znam kako se zove ni jedno ni drugo), navodno oba imaju ljekovita svojstva, čak sam jedno jaje imao prilike i sam vidjeti, zanimljiva mala stvarčica!

meni se poprilično sviđa njegova filozofija, barem onaj općeniti dio, o zajedništvu svih religija, a i o poimanju Boga kao svjesne i sveprisutne energije (ili tako nešto?)..
a imao sam i priliku vidjeti jednu udovicu koja je otišla u indiju shrvana nakon smrti svog muža, a na povratku nam je pričala o tome u takvom zanosu, bila je jednostavno preporođena. Zato mi se sviđaju neke stvari u vezi toga. ali ipak ne bih išao u krajnosti, jer ne volim nikakav radikalizam kod religija. niti ičeg drugog.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitimesub svi 17, 2008 3:51 pm

Prah se zove vibouthi iliti vibuti, a jaje je lingam koji oblikom simbolizira i svijet i jaje koje je početak svega. Materijalizirao je mnoge stvari osim nakita, lingama i vibutija, ali zapravo to i nije toliko bitno, bitan je onaj vrlo pozitivan utjecaj koji je imao na mnoge ljude, i one koji su bili kod njega i one koji nisu. A razne negativnosti koje se mogu čuti okolo po časopisima i na internetu mogle bi biti dokaz da gdje ima dima - ima i vatre.

Meni se sviđa upravo taj nedostatak radikalizma - jedinstvo religija koje zagovara vrlo je jednostavno i pozitivno kad se samo malo uputimo u sve to. U biti svi veliki učitelji propovijedaju jedinstvo, samo male duše teže gomilanju sitnica koje nas razdvajaju. I još nešto - u tom nauku nema prisile u smislu da se treba prikloniti nekoj novoj religiji, naprotiv, ljude se potiče da prodube onu vjeru u kojoj su odrasli. Onima koji su bili ateisti preporučuje se djelomično hinduistička praksa, ili je ljudi sami prihvaćaju budući da nije nametnuta, a često se kod njih budi jaka želja za onim što vjerski obredi pružaju. Osobe koje poznajem nisu ništa manje kršćanke nakon susreta sa Sai Babom, naprotiv, kažu da se njihova vjera produbila i razjasnila im se u još većoj mjeri (jedna od njih je i prije bila izuzetno religiozna)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sai Baba - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sai Baba
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» BABA JAGA
» Vidovitost

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: