Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sai Baba

Go down 
+5
Tutankhamon
Angel from shadow
Svjetloisjena
floridana
gloria_g
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 5:16 pm

Što kažete na ideju da se naziv teme promjeni u Sai Baba/ili nešto slično jer mislim da je ovaj naslov isprepadao dovoljno ljudi za početak, a i tematika je već prešla na općenito o Swamiju.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 6:17 pm

Angel from shadow je napisao/la:
Što kažete na ideju da se naziv teme promjeni u Sai Baba/ili nešto slično jer mislim da je ovaj naslov isprepadao dovoljno ljudi za početak, a i tematika je već prešla na općenito o Swamiju.

Čitaš mi misli. Već sam ga htjela promijeniti, ali mi je palo na pamet da ovako privlači više pažnje, a spomenuto je da je to vjerojatno i bila Swamijeva nakana :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 6:30 pm

i meni je to palo na pamet kava zubi
Swami je mrtav. živija Swami! cerek
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 6:47 pm

moram ovo ispričati. Sai Baba u stvari predstavlja i muški i ženski pricip, dok je Širdi Baba predstavljao muški princip i zna se da će Prema Baba predstavljati ženski princip. e i tako sam se ja zbunjena ovim pitala šta moj Baba ima ispod te narančaste haljine? tko o čemu, ja o tome cerek ... i, jedne noći dođe on meni u san. gledala sam ga nekako odozdo ali sa strane, kao da je lebdio ispred mene. u jednom trenutku se brzo okrene tako da se ta njegova haljina, kao kod plesačice koja se vrti, zadigne i meni ukaže upravo to što on skriva ispod te haljine. a neću vam reći šta je to cerek
uglavnom razjasnio mi je enigmu i to uz vragolasti osmjeh zubi
cili je vražji cerek... ili sam ja vražja misli
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 6:54 pm

A jesi ti zntiželjna flo ljubi Nikad mi ne bi palo na pamet pitati princip kojeg je spola i još gledati ima li... khm... "ono" ispod halje... oops
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 6:59 pm

Flo...Mislim da si ti vrazjija zubi rofl2

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 7:07 pm

Baš ste me sada sjetile s time..
Meni nikako nije jasno zašto svi ti veliki vođe i učitelji/avatari muškog spola (barem koliko znamo :P ).. Svi su muškarci, a sami ne spominju u svojim učenjima ikakvu naklonost tome spolu. Dolaze li u tom obliku zato što znaju/misle da današnje društvo još uvijek nije dovoljno razvijeno da prihvati ženu za vođu ili? Što vi mislite?
Ja bih rado jednog ženskog učitelja za promjenu zubo (uredu Majka Tereza nije bila učitelj na kakve mislim.. Od nje možemo učiti, no to je nešto drugo)


Zadnja promjena: Angel from shadow; sub svi 24, 2008 7:31 pm; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : tipfeler)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 7:20 pm

Misliš na Majku Terezu? miga Marija se bavila nekim drugim stvarima. Majka Tereza nije bila učiteljica, nego živi primjer predanosti. Imaš puno žena koje su duhovni učitelji, ali su uistinu potisnuti u stranu zbog patrijarhalnosti društva koje još uvijek teško može zamisliti ženu na bilo kakvom vodećem položaju. Ženski aspekt u kršćanstvu pokriva blažena djevica Marija, na primjer. Velika većina kršćana štuje Mariju kao svoju zaštitnicu, tješiteljicu, zagovornicu, posvećena su joj neka od najpoznatijih svetišta poput onog u Fatimi, Lourdesu i drugdje u Europi i Južnoj Americi, a ni naše Međugorje ne bi trebalo zaboraviti bez obzira na sve očite i manje očite manipulacije koje se oko toga vrte. Ženski princip je čovjeku jako, jako potreban. Što se tiče duhovnih učitelja na nivou koji nije globalan ima puno žena kroz povijest i sada, ja npr. osobito cijenim Barbaru Ann Brennan, a ima i jako puno drugih, mogla bih ih iz rukava izvući desetak bez puno razmišljanja. Osim toga, uz svakog velikog učitelja pojavljuje se i žena u obliku supruge ili majke ili sestre, samo, kako ženski princip nije onaj djelatan, te žene vrše svoju nemalu ulogu samim postojanjem i prihvaćanjem onoga što im je namijenjeno, bez buke i pompe dakle :)
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 7:44 pm

LOL, sad sam prasnula u smijeh kad sam vidjela koji tipfeler... Čist me sramota oops

Slažem se s time što si rekla, čak vidim da i nisam dovoljno promislila o odgovoru na pitanje prije no što sam ga postavila.
No ta pompa na neki način pridonosi količini proslavljenosti tog učitelja, a to koliko god bilo uredu ili ne - pridonosi širenju njegove poruke.

Premda mi to nije bitno, bilo bi zanimljivo dobiti žensku reinkarnaciju Babe ili Isusa. zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 7:45 pm

Recimo, ja mislim da je Majka Tereza bila vrhunski duhovni ucitelj. Zbilja. Mi imamo neku predodzbu kako bi se ucitelj trebao ponasati...ali...ono sto je ona radila, upravo ta predanost, vjera...ima li boljeg nacina prenijeti poruku nego vlasitim primjerom?

Evo da kazem nesto o sebi sto inace ne volim kazati/priznati i sto, u biti, skrivam...ja se, naime, jako lako rasplacem na neke stvari...bilo lose, bilo dobre...npr. misao na rat ili na scene rata na tv-u (da ne kazem kako je izgledalo moje gledanje ratnih filmova koje, btw, vise ne gledam) ili misao na nekog poput Marije Tereze...ima nesto u nekim ljudima toliko tesko, gotovo sveto, tako snazno da te osjecaj ljubavi i kao nekog apsolutnog razumijevanja pogadjaju jednakom silinom kao i sva negativna energija nesrece pakla rata...

Ne znam...mislim da smo svi mi ucitelji i ucenici u istom trenu...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:07 pm

Kristal moj hug
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:18 pm

Angel from shadow je napisao/la:
Kristal moj hug

Jel ti to meni? Zbilja? hug hug hug hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:24 pm

Mislila sam reći samo da Majka Tereza nije bila učiteljica u stilu gurua koji oko sebe okuplja učenike, piše ili diktira spise. Ona je djelovala i tko ju je mogao pratiti, pratio ju je. Naravno da je na taj način bila i učiteljica.

Što se plakanja tiče, ja sam grozna. Imam cijeli niz načina kako prikrivam da mi se plače ili da sam se već rasplakala, ali što sam starija kontrola mi sve više izmiče iz ruku. Zapravo bi bilo normalno da ljudi plaču zbog takvih stvari, samo naša otuđena civilizacija smatra da je izljev emocija smetnja komociji onih koji nas okružuju, pa eto... Mislim da sam negdje pročitala da je i Sai Baba rekao ili da govori da ljudi uvijek plaču kad osjete prisutnost Boga.
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:29 pm

I ja mislim da je to rekao, a i mislim da je bio u pravu.
Samo bih proširila to Boga na bilo koju visokoproduhovljenu pojavu/biće (od prosvijetljenja (mislim na istinska prosvijetljenja ne sarkastičnu frazu) /životnih spoznaja, do trenutaka koji nas pogode u samu srž našeg postojanja i na sekundu vrate sjećanje na Dom pa sve do anđela i sličnih)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:30 pm

Angel from shadow je napisao/la:
I ja mislim da je to rekao, a i mislim da je bio u pravu.
Samo bih proširila to Boga na bilo koju visokoproduhovljenu pojavu/biće (od prosvijetljenja (mislim na istinska prosvijetljenja ne sarkastičnu frazu) /životnih spoznaja, do trenutaka koji nas pogode u samu srž našeg postojanja i na sekundu vrate sjećanje na Dom pa sve do anđela i sličnih)

Mislim da Sai Baba koristi vrlo jednostavne izraze kako bi ga mnogi razumjeli. Ali mi slobodno stvari proširimo. whee
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:33 pm

svjetloisjena je napisao/la:
... Mislim da sam negdje pročitala da je i Sai Baba rekao ili da govori da ljudi uvijek plaču kad osjete prisutnost Boga.

Ne znam ko je rekao...ali...ima nesto u tome... hug hug hug

E, da...jos nesto...shvatila sam iz onog prvog posta sto si htjela reci za Majku Terezu...da nije bila uciteljica u klasicnom smislu, a ne da nije bila uciteljica...zato sam napisala da ljudi (ne misleci na tebe ili nekog ovdje vec uopceno gledano) imaju predodzbu pojma ucitelj...samo to... hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:35 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Angel from shadow je napisao/la:
I ja mislim da je to rekao, a i mislim da je bio u pravu.
Samo bih proširila to Boga na bilo koju visokoproduhovljenu pojavu/biće (od prosvijetljenja (mislim na istinska prosvijetljenja ne sarkastičnu frazu) /životnih spoznaja, do trenutaka koji nas pogode u samu srž našeg postojanja i na sekundu vrate sjećanje na Dom pa sve do anđela i sličnih)

Mislim da Sai Baba koristi vrlo jednostavne izraze kako bi ga mnogi razumjeli. Ali mi slobodno stvari proširimo. whee

Zato ga i volim. Svi ga razumiju, a oni koji imaju potrebu pronaći nešto dublje i više u onome što govori - pronaći će, a i oni koji ostanu na samoj osnovi poruke neće biti ni po čemu zakinuti.
Jedan od razloga zašto su njegove poruke toliko posebne lovely
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:36 pm

Ma rekao je, ja ponekad napišem da nešto mislim, ovo znam miga

Alpha, od viška tumačenja, tvojih i mojih, glava ne boli. ljubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:38 pm

Angel from shadow je napisao/la:


Zato ga i volim. Svi ga razumiju, a oni koji imaju potrebu pronaći nešto dublje i više u onome što govori - pronaći će, a i oni koji ostanu na samoj osnovi poruke neće biti ni po čemu zakinuti.
Jedan od razloga zašto su njegove poruke toliko posebne lovely

Upravo tako. Zapravo je najteže biti jednostavan :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:39 pm

Slazem se zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 8:40 pm

Alpha je napisao/la:
Slazem se zivili

Pa zato nam onaj klub dobro funkcionira. Znao je Sokrat što govori... zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 9:08 pm

čitala sam negdje da kad bi Krišna prolazio ulicama da bi ženama, neovisno dali doje ili ne, poteklo mlijeko iz bradavica od siline emocija koje su se u tim trenutcima javljale.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimesub svi 24, 2008 9:11 pm

Alpha je napisao/la:

Evo da kazem nesto o sebi sto inace ne volim kazati/priznati i sto, u biti, skrivam...ja se, naime, jako lako rasplacem na neke stvari...bilo lose, bilo dobre...npr. misao na rat ili na scene rata na tv-u (da ne kazem kako je izgledalo moje gledanje ratnih filmova koje, btw, vise ne gledam) ili misao na nekog poput Marije Tereze...ima nesto u nekim ljudima toliko tesko, gotovo sveto, tako snazno da te osjecaj ljubavi i kao nekog apsolutnog razumijevanja pogadjaju jednakom silinom kao i sva negativna energija nesrece pakla rata...

Ne znam...mislim da smo svi mi ucitelji i ucenici u istom trenu...
sad si se razotkrila zubi mic po mic zubo hug
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimened svi 25, 2008 2:20 am

Istina Flo...da mi je netko prije par mjeseci rekao da cu ovako sta osobno napisat na forumu vjerojatno bih mu rekla da je puko skroz...a eto...ima nesto misteriozno ovdje miga

hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitimened svi 25, 2008 7:21 am

Alpha je napisao/la:
Istina Flo...da mi je netko prije par mjeseci rekao da cu ovako sta osobno napisat na forumu vjerojatno bih mu rekla da je puko skroz...a eto...ima nesto misteriozno ovdje miga

hug

Ima, ima whee
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sai Baba - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sai Baba   Sai Baba - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sai Baba
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» BABA JAGA
» Vidovitost

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: