Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 spavam i sanjam

Go down 
+25
finga
Sentinel
Merkurica
isa_bruce
angelus
veronika30
**Vanyari
(CroM)Flash
pocahontas
BUBI
gloria_g
zvezda
malena
Svjetloisjena
little alien
belongs to lovers
navijačka hrenovka
babi
Daenerys
Unspeakable
Aleksandar Veliki
zvonchica
sanja
vladimir
floridana
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimesub stu 24, 2007 10:37 am

vruća mačka je napisao/la:
nekad se sjećam snova tako da ih mogu opisati do najsitnijih detalja, a nekad da me ubijaš, nemam pojma o čemu sam sanjala, a znam da nešto jesam... tuzni

Trebalo bi imati bilježnicu ili diktafion uz krevet, da se odmah zapiše kad se probudimo. Tako to rade oni koji se ozbiljnije bave snovima. Oni se, naime, vrlo brzo izgube tijekom dana, čak i kad ih se ujutro živo sjećamo, samo neki ostaju trajno u sjećanju, valjda oni koji su nas posebno jako "drmnuli"
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimesub stu 24, 2007 10:38 am

vruća mačka je napisao/la:
nekad se sjećam snova tako da ih mogu opisati do najsitnijih detalja, a nekad da me ubijaš, nemam pojma o čemu sam sanjala, a znam da nešto jesam... tuzni
mislim da se sjećamo snova koji su važni za nas, onih koje nose neku poruku.
doduše nekad se sjećamo i onih konfuznih ali ovi prvi su za nas važni.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimesub stu 24, 2007 10:45 am

zanimljivo noćnih mora se uvijek više sjećam nego lijepih snova...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimesub stu 24, 2007 10:50 am

vruća mačka je napisao/la:
zanimljivo noćnih mora se uvijek više sjećam nego lijepih snova...

Normalno, kad su te uplašile affraid
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimesub stu 24, 2007 1:02 pm

Kazu da svi sanjamo... samo se toga ne secamo svi...*
[Vrh] Go down
pocahontas
Stanica
pocahontas


Female
Sagittarius Rooster
Broj postova : 16
Age : 30
Registration date : 27.11.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimečet stu 29, 2007 2:07 pm

a ja vec godinama sanjam kako tonem u moru..oko mene je sve tamnoplavo...i bas kad trebam udariti o tlo...uvijek se probudim...neznam tocno sto to znaci...pa bi trebala pomoc...negde sam cula ako sanjas da padas iz necega da to znaci da ces dugo zivjeti...nadam se da je to istina.... :D sleep sleep zivili
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimečet stu 29, 2007 5:27 pm

Nemoj prihvatati tumacenja sna tipa sanovnika. Ona su uvek previse uopstena i nema nacina da se odnose na sve ljude, jer svi smo savrseno razliciti. Jedan isti san bi imao sasvim razlicito znacenje meni, tebi i nekom trecem... Npr. tvoj san meni bi znacio davljenje u emocijama ili u nesvesnom, nemogucnost i istovremenu potrebu za dosezanjem krajnje granice nesvesnog u sebi i strah od mogucih otkrica... ali tebi verovatno znaci nesto drugo. Postoje neki simboli koji su gotovo arhetipovi i mozda bi vredelo pozabaviti se jedino njihovim tumacenjima. Tu bi voda sigurno oznacavala emocije, recimo... Inace, potrudi se samo da shvatis sta san znaci TEBI... :) *
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimečet stu 29, 2007 7:48 pm

ja sam noćas imala tako tipičan san koji se ponavlja često.
sjećam se da sam gledala satelitsku sliku vremenske prognoze i da se najavljivalo nevrijema s čudnim smjerovima vjetra. ne znam ni sama kako sam se našla na moru i zašto sam se oglušila o prognozu, uglavnom sve je bilo mirno, moj muž, moj sin i ja bili smo na drvenom brodu dugom otprilike 9 metara i onako stabilnom, kad najednom započinje to nevrijeme. more je bilo prekrasno s tim velikim valovima i boje tirkiza. uživala sam u prizoru i mislila da nam je brod dovoljno čvrst da izdrži te nalete vjetra, međutim valovi su najednom počeli mijenjati smjer i mi smo polako gubili kontrolu nad brodom. u jednom trenu nas je zapljusnuo veliki val i prekrio cijeli brod. ja, uvijek optimistična sam napokon shvatila da je kraj i da sam izgubila djete...to me je probudilo, taj strah....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimesri pro 05, 2007 11:20 pm

Hej, pa ti si promenila nick!!!...
A ja gledam ko je to...? Ali, cim sam videla tu slatku krv... *
[Vrh] Go down
navijačka hrenovka
Višestanični organizam
navijačka hrenovka


Female
Libra Dog
Broj postova : 49
Age : 53
Location : na podu
Registration date : 25.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimečet sij 03, 2008 10:51 am

bila je nekakva svečanost i svi su bili prigodno obučeni. satenske haljine, uglavnom crne, šminka, frizura...znam da sam hodala uokolo, nešto ili nekoga sam tražila. u tom traženju nailazila sam na poznate osobe koje su mi prolazile kroz život. bile su dotjerane, pune šminke ali nezadovoljne, mrzovoljne. da, fino su izgledale za svoje godine a ja sam se u jednom trenu pogledala u veliko ogledalo i vidila sebe baš onakvu kakva jesam, sa svojim borama i podočnjacima, imala sam i ja satensku haljinu, crnu, ali ni taj look mi nije pomogao da izgledam sretno. u jednom trenu izgubljena među tim hladnim licima koja mi nisu mogla dati ono što ja tražim, valjda su i sama bila u potrazi, našla se pokraj mene ženska osoba. nije bila ugledna iako svečano obučena ali je imala prijateljsko lice i bila je uz mene. imala sam povjerenje u nju i kao da smo se dugo znale i kao da je ona mene znala u dušu. pratila me cijelo vrijeme u tom lutanju kroz glamur, kroz ogromne trgovine pune prelijepih haljina i lažnog sjaja. sve oko mene je bio ništa drugo nego lažni sjaj i ja sam imala potrebu pobjeći. krenula sam prema velikim staklenim vratima koja su vodila vani prema nekakvom parku s vijugavim širokim stepenicama koje su se blago spuštale. prije izlaska sam vidjela odraz nas dviju u ogledalu i prijateljica je umjesto na usta nanijela šminku na obraz. to me je onako ovlaš nasmijalo i upitala sam je "šta to radiš?". odgovorila mi je "pa pokušavam te uveseliti, pomozi mi". izašle smo u taj park i silazeći niz stepenice ja sam glasno i očajno, kao kad shvatiš prebolnu istinu, rekla "pa nema niti jedne staze na kojoj ću ja njega stresti!"....na mjestu gdje stoji duša osjetila sam snažnu emocionalnu bol, a to mjesto je izgledalo poput crne rupe kaja me usisava...probudila sam se jecajući...
[Vrh] Go down
(CroM)Flash
Dinosaur
(CroM)Flash


Male
Aries Tiger
Broj postova : 438
Age : 86
Location : Inside your computer!
Registration date : 30.11.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimečet sij 03, 2008 10:56 am

ja nisam nista sanjao dosta sad vec...i ako nekad sanjam rijetko.i to cim se probudim znam..ali ovak...nije da se nesjecam..bas nista nesanjam..a i snimao sam se web cam dok sam spavao...miran ko mumija lezim...
[Vrh] Go down
**Vanyari
Žaba
**Vanyari


Female
Libra Snake
Broj postova : 225
Age : 34
Registration date : 27.12.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimečet sij 03, 2008 10:20 pm

Sanjaš,moraš sanjat.samo što ne pamtiš.....al viruj ti meni,sanjaš!!
prijateljica mi tako jedna uvik žuga da ona jedina nema snova roll
Moraš sanjat inače bi poludija skroz,na taj način mozak se relaksira i prevrće događaje iz svijesti i podsvijesti.....
Iman ti ja zanimljivih literatura o snovima,povezanosti sa javom i tako to..... :)
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 49
Registration date : 01.11.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimepet sij 04, 2008 12:56 am

Puno sanjam, često u boji i vrlo dobro znam što mi ti snovi poručuju (moja podsvijest). Često mi snovi daju odgovore na pitanja sa kojima se dugo mučim. Nisam toliko sklona vjerovati da postoji nekakvo jedinstveno tumačenje snova tipa zmija = seks i slično. U snovima mi se često pojavljuju stvari koje meni u tom trenutku itekako nešto znače, a značenje se ne poklapa sa interpretacijom u sanjarici ili Freudovskim teorijama...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimepet sij 04, 2008 12:35 pm

Zato jer su, kao sto smo ranije ovde vec rekli, znacenja snova individualna i moraju se tumaciti obzirom na onoga koji sanja, nema univerzalnih resenja... *
[Vrh] Go down
angelus
Riba
angelus


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 175
Age : 31
Location : moje mjesto među zvijezdama
Registration date : 03.02.2008

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:46 am

oh...
ovo je zanimljivo..
naime..vjerovali ili ne
kada sanjam..a to je često..
sjećam se gotovo svih snova..
i gotovo svih detalja...
lucidni snovi..
ali..
stvar je u tome..
što ja upravljam svojim snovima..
ugl..
npr..netko mi se sviđa..i ja
si isplaniram san..npr da sam negdje s
tom osobom ..i svaki tren tog sna ja upravljam svakim..
ne znam jel moguće..
al meni se to događa..biram što ću reći..
što će mi on odgovoriti..ma sve...
hihi...i ujutro znam sve što sam sanjala...
tijekom dana pomalo zaboravim..
ali ja i ovaj tren znam što sam noćas sanjala..
i znam da sam baš to si zamislila prije neg sam zaspala..
sigurna sam da se radi o snovima..a sad..
no ugl...nije važno...
i da kako sam već rekla da upravljam snovima..
moram reći da si najčešće ''namjestim'' u snove osobu koja
mi se tada sviđa...xD
ae pusa
[Vrh] Go down
angelus
Riba
angelus


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 175
Age : 31
Location : moje mjesto među zvijezdama
Registration date : 03.02.2008

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:48 am

hmm..bude jako zanimljivo..
zapravo u snovima vodim drugi život..
baš kako mi paše..
možda mi se baš zato toliko ne sviđa stvarnost
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:48 am

znaš onu staru.
Što se babi htilo to joj se i snilo.
A ne mislim da si ti baba. zubo
[Vrh] Go down
angelus
Riba
angelus


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 175
Age : 31
Location : moje mjesto među zvijezdama
Registration date : 03.02.2008

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:55 am

hehehehe..
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:59 am

gica
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 3:38 am

Ta stara izreka zapravo govori o tome kako svojim mislima preoblikujemo svoju realnost... ;) *
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 11:41 am

Točno. ides
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimečet vel 07, 2008 2:48 am

Hvala, Alexander!!! :) *
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimečet vel 07, 2008 10:32 am

Uvek kada ce mi se nesto lose desiti sanjam novac i romski orkestar kako svira nesto sto ne razumem.
Sutra je odmah izbila neka svadja u kojoj sam bio akter ili sam se potukao bez veze,ono u smislu hodas ulicom ili si u metro,neko te zakaci ramenom i eto problema.
Kaze se isto da ako se san sanja pred zoru da ce se i obistiniti a tumacenje je kao sto kaze zvezda osobno;sada mi ne mozemo znati da li smo sanjali pred zoru ili u pola noci.U svakom slucaju u snovima ima mnogo istine.
[Vrh] Go down
isa_bruce
Stanica



Female
Virgo Pig
Broj postova : 11
Age : 40
Registration date : 24.01.2008

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimečet vel 07, 2008 1:22 pm

dal netko od vas moze preporuciti dobru knjigu o tumacenju snova? ali ne sanjaricu nego vise tipa psihoanaliza ili nesto tako. cesto se sjecam snova, i to su vecinom povezani s aktualnim odnosima koje dozivljavam, ali neki su toliko cudni da ih nikako ne mogu povezat.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitimesub vel 09, 2008 1:56 am

Karl Gustav Jung, Čovek i njegovi simboli, meni je ODLIČNA!!! *
[Vrh] Go down
Sponsored content





spavam i sanjam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: spavam i sanjam   spavam i sanjam - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
spavam i sanjam
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: