Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vjera u Boga

Go down 
+35
snark
Angel from shadow
Pandora
Galileo Galilei
Sentinel
Blizzard
Merkurica
marko suzic
Nefertiti
None
sinisa61
meli
Tutankhamon
garfild
malenaivi
veronika30
Normalnofob II
B&W
floridana
zvezda
gloria_g
BUBI
Alpha
Yado
babi
silver
Milab
sanja
memnoch
zmija
Svjetloisjena
gogx
malena
vladimir
Aleksandar Veliki
39 posters
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesub pro 22, 2007 12:03 am

Deset zapovijedi sadrže u sebi duboku mudrost za one koji je žele prepoznati i vidjeti. :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesub pro 22, 2007 11:11 am

Vec sam iznela svoj stav o crkvi (negativan..., by the way)

Ali, 10 zapovesti su uputstvo za nekakvu vrstu orijentacije prema drugima ili ciscenje karmickog duga... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesub pro 22, 2007 12:01 pm

Da, ima toga i u drugim religijama, pod obavezno :)

Npr. u hinduizmu: prema (božanska ljubav prema svekolikom stvaranju) sathya (istina u najčišćem obliku) dharma (ispravnost) shanti (božanski mir) ahimsa (savršeno nenasilje).

Očito je da se to ne može postići u uvjetima normalnog života na ovom našem planetu, no tim idealima treba težiti, kao i ispunjavanju deset zapovijedi. I treba znati oprostiti sebi i drugima nemogućnost postizanja savršenstva. Time se bave mnogi popratni sveti spisi, ali i svjetovna literatura i neke prakse.
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesub pro 22, 2007 2:29 pm

da,da..Ja vjerujem da postoji nesto...a sto je to neznam..Ne vjerujem da upravlja nama... Mislim da religija sama po sebi nije nista lose..uci samo dobrome..kako bolje zivjeti,pomagati drugima,ljubav i tako.. A slobodnu volju imamo..Zasto nebi imali??nisam to shvatila
[Vrh] Go down
B&W
Riba
B&W


Female
Gemini Dog
Broj postova : 104
Age : 41
Registration date : 21.12.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesub pro 22, 2007 3:19 pm

Dobro to za 10 zapovijedi htjela sam reci da se nicega bas sljepo ne drzim.. Mozda sam malo otisla u krajnost.. svi lazu bar malo, ako te roditelji zlostavljaju tesko ih je postovati.. Nemaj drugih bogova uz mene ne idealiziraj nikoga.. ne vjeruj u nista osim Mene. Tako sam je shvatila.
Ta mi nikako ne odgovara jer vjerujem u jos puno toga cega nema u Bibliji..
To za slobodnu volju.. pazi idu zene iz crkve i onako me gledaju kao neku nevjernicu jer nisam ja bila, kao ne zivim po pravilima crkve. Od kud one to znaju? Htjela sam reci da ja imam pravo ne ici i imam pravo cak i ne vjerovati i ne biti zbog toga osudena od nikoga.. eto to je moja volja da nejdem na mise vec da radim na sebi doma. A to ne znaci da nisam vjernica.

A karma.. hm pa znalo mi se dogoditi kada pomislim nesto zlocesto, da se gotovo istog trena udarim, kao bumerang.. tako da si misli i djela te vrste pokusavam drzati na lancu.. I trudim se oprastati drugima, nekad je tesko i kao da se borim ali kad uspijem osjecam se laksom i boljom, duhovnijom osobom a na tome i radim.

:)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesub pro 22, 2007 3:56 pm

O veri se slazem, moja vera je za mene i nije za paradiranje pred drugima, kao ni bilo sta drugo u mom zivotu...
Karma je princip u koji verujem...
A o oprastanju... ne bi trebali zaboraviti da oprostimo i sebi... *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimečet pro 27, 2007 11:54 am

A o oprastanju... ne bi trebali zaboraviti da oprostimo i sebi... *[/quote]

da, a nevjerovatno koliko sam ljudi srela u životu, da upravo to ne mogu.

p.s. jesam li vam pričala priču o Bogu i mojoj prabaki. čudesna priča, ali da se ne ponavljam....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimečet pro 27, 2007 11:56 am

gloria_g je napisao/la:
A o oprastanju... ne bi trebali zaboraviti da oprostimo i sebi... *

da, a nevjerovatno koliko sam ljudi srela u životu, da upravo to ne mogu.

p.s. jesam li vam pričala priču o Bogu i mojoj prabaki. čudesna priča, ali da se ne ponavljam....

To nam je jedna od glavnih životnih lekcija, opraštanje samome sebi...

Daj ispričaj, ako i jesi, ja se ne sjećam :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimečet pro 27, 2007 1:08 pm

ok. dakle....

imala sam prabaku s kojom sam bila od malih nogu. točnije, od neke svoje 3 god. života provodila ljetne praznike na moru, a u osnovnoj školi me i čuvala.
bila je izuzetno mudra, produhovljena, načitana i obrazovana žena. a baka, ko baka...mislite da me nije naganjala u crkvu i učila o Bogu. i tamo negdje oko svoje 10 - 12 god. rekoh baki.

"znaš, nemoj me gnjaviti s Bogom. lijepo je slušati tvoje priče, al ja fakat nemrem bezuvjetno vjerovati da On postoji, i to na tvoju riječ".

baka se zabezeknula na moje riječi i veli ona meni:

"ok. ovako ćemo se dogovoriti - kad ja umrem javit ću ti se i to će značiti da sam ja ok. da nisam umrla u smislu nestala, nego da Bog postoji i da sam kod Njega - i kad se to bude događalo TI ĆEŠ ZNATI DA TI SE JA JAVLJAM S PORUKOM. "

naravno da sam se ja tu nasmijala i sve prvernula na šalu - i rekoh joj uz smijeh ok, samo nek sredi to na način da ja NIŠTA NE VIDIM tipa duha i tako to....jer ću crknut od straha :D :x :D

prošlo je 15 ak godina - nikada više nismo o toj temi i "dogovoru" ponovo razgovarali, pa čak se nisam toga sjetila ni kada je baka bila na samrti.

umrla baka. i noć prije sprovoda - ležim u krevetu i nemrem nikako zaspati.
mjesečina...dobro se sve vidi...ja zurim u ormar ispred sebe...kad odjednom ČUJEM neki šum...sve glasnije i glasnije....sad mi je pažnja totalno sumjerena na zvuk. pretvorila sam se u veliko uho. i skužim da mi kroz prozor ulazi ogromna ptica. poput orla. "u stvarnosti" toliko velika nebi ni stala u moju sobu. naravno, mislim da mi se pričinjava. ležim dalje i mislim da umišljam...
kad je ptica došla metar od moje glave, stala je i ja skužim da fakat ne umišljam.
dižem se u sjedeći položaj u krevetu i okrećem prema tom mjestu. zaustavljam vlastito disanje da mi ne smeta u osluškivanju.
okrenem se prema tom mjestu i fakat čujem BEZ IKAKVE SUMNJE PTICA LETI PORED MENE, ALI ZVUK...ZVUK JE NE PUNI, KAKAV ČUJEMO KAD LUPIMO U STOL - nego nekakv šupalj, vidim mjesto i mogu prstom pokazati od kud dolazi, al kao da dolazi istodobno i s površine i iz dubine. ne znam dali kužite, teško mi to opisati....
NE VIDIM NIŠTA samo čujem. ona je možda 1 min letjela pored mene i kako je došla tako se polako okrenula i krenula kroz prozor natrag, od kuda je i došla. kad se skoro skroz udaljila ja skužim da ne dišem, i da se polako počinjem daviti :) :)
i kad je zvuk potpuno nestao, meni kao da se tek tada mozak "odvezao" - počela sam misliti (dok se to događalo nisam ništa mislila, nego svu pažnju usmjerila na događaj, da budem sigurna da ne umišljam).
i samo mi je palo na pamet - to je baka!!! :D
legla sam natrag u krevet i s osmjehom na licu još dugo ležala....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimečet pro 27, 2007 3:18 pm

Da, to si nam već ispričala i jako je lijepo, hvala što si htjela ponoviti :) Nadam se da će i drugi pročitati koji još nisu i tako te nagraditi za trud :)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimečet pro 27, 2007 3:57 pm

Ja to prvi put čitam. I čujem. I vrlo je čudno. I evo ti gicu gica za trud.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimečet pro 27, 2007 4:00 pm

Secam se price... i lepa je... *
[Vrh] Go down
Normalnofob II
Prašina
Normalnofob II


Male
Virgo Rat
Broj postova : 7
Age : 39
Location : Nemam pojma, negdje oko Zagreba
Registration date : 06.01.2008

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimepon sij 07, 2008 1:15 am

Vladimir je napisao/la:
Da u pravu si ali treba isto tako postovati i ateiste :)


Samo bih htio reć da ateistima samtram ljude kao što su samoubojice narkomani, svodnici,prostituke isl. Svi ostali vjeruju u nešto što je pozitivno, što ih čini ljudima bez obzira na to dali im u papirima piše koje su vjeroispovjesti ili im ne piše ništa. Moj bog se zove optimizam.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimepon sij 07, 2008 3:39 am

Skoro sam jednom frajeru koji se izjasnjava kao puki ateista rekla da je on zapravo zesci vernik od mnogih pripadnika religija... Jer je njegova vera U NISTA, da nista ne postoji, veoma jaka, a i to je uverenje, vera... ;) *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimepon sij 07, 2008 11:30 am

Normalnofob II je napisao/la:
Vladimir je napisao/la:
Da u pravu si ali treba isto tako postovati i ateiste :)


Samo bih htio reć da ateistima samtram ljude kao što su samoubojice narkomani, svodnici,prostituke isl. Svi ostali vjeruju u nešto što je pozitivno, što ih čini ljudima bez obzira na to dali im u papirima piše koje su vjeroispovjesti ili im ne piše ništa. Moj bog se zove optimizam.

ma mislim da nije. to je ljudska slabost. slabost je jedno, a vjera drugo. a mi ljudi smo često puta samo jaaakooo slabi. :cheers: :cheers:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimepon sij 07, 2008 11:33 am

Normalnofob II je napisao/la:
Vladimir je napisao/la:
Da u pravu si ali treba isto tako postovati i ateiste :)


Samo bih htio reć da ateistima samtram ljude kao što su samoubojice narkomani, svodnici,prostituke isl. Svi ostali vjeruju u nešto što je pozitivno, što ih čini ljudima bez obzira na to dali im u papirima piše koje su vjeroispovjesti ili im ne piše ništa. Moj bog se zove optimizam.

Zašto si te ljude svrstao među ateiste? Među njima ima i vjernika i ateista, a uglavnom su to ljudi koji su na ovaj ili onaj način bolesni ili u nevolji i češće vjeruju u Boga nego oni kojima u životu sve glatko teče.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:50 am

Mnogi ljudi po dusevnim klinikama klize u druge svetove mnogo lakse nego mi... ;) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 10:57 am

zvezda je napisao/la:
Mnogi ljudi po dusevnim klinikama klize u druge svetove mnogo lakse nego mi... ;) *

Naravno, samo, čini se da to kod njih ne ide kontrolirano face
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 11:30 am

svjetloisjena je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Mnogi ljudi po dusevnim klinikama klize u druge svetove mnogo lakse nego mi... ;) *

Naravno, samo, čini se da to kod njih ne ide kontrolirano face

da, i u tome je problem...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesri sij 09, 2008 2:10 am

A-ha, oni se prebacuju bez volje... Sta ces?, nista nije savseno ni bez mane... ;) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesri sij 09, 2008 2:16 am

Mislim da im ne bismo trebali zavidjeti... no
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesri sij 09, 2008 2:19 am

Verovatno... no, ko zna?... Pitanje je cega su oni svesni i sta im je stvarnost...

Licno im ne zavidim, u smislu ne bih se menjala za trajno... mozda za par sati sa garancijom povratka, jer jos nisam zavrsila ovde... :) *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesri sij 09, 2008 11:23 am

zvezda je napisao/la:
Verovatno... no, ko zna?... Pitanje je cega su oni svesni i sta im je stvarnost...

Licno im ne zavidim, u smislu ne bih se menjala za trajno... mozda za par sati sa garancijom povratka, jer jos nisam zavrsila ovde... :) *

haha, da, to bi bilo iskustvo lolcina lolcina
[Vrh] Go down
B&W
Riba
B&W


Female
Gemini Dog
Broj postova : 104
Age : 41
Registration date : 21.12.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimesub sij 12, 2008 2:58 am

@gloria_g najezila sam se kad sam citala tvoju pricu..
Super je
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitimepon sij 14, 2008 11:17 am

da, i od tada nema nikakve sumnje u meni :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjera u Boga - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjera u Boga
[Vrh] 
Stranica 6 / 23.Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Next
 Similar topics
-
» nova vjera... pridruzite se..
» Vjera bez nade, smisla i cilja............
» Moralnost bez Boga
» Evolucija Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: