Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vjera u Boga

Go down 
+35
snark
Angel from shadow
Pandora
Galileo Galilei
Sentinel
Blizzard
Merkurica
marko suzic
Nefertiti
None
sinisa61
meli
Tutankhamon
garfild
malenaivi
veronika30
Normalnofob II
B&W
floridana
zvezda
gloria_g
BUBI
Alpha
Yado
babi
silver
Milab
sanja
memnoch
zmija
Svjetloisjena
gogx
malena
vladimir
Aleksandar Veliki
39 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next
Autor/icaPoruka
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 12:59 pm

babi je napisao/la:
šta meni ima ko određivati što je dobro, meni ne treba nitko, ja ne vjerujem u ništa, vjera samo izvlači pare, nitko nije dobar ni pošten, ako ima boga zašto ljudi umiru, kako možeš vjerovati itd itd. kreten si ako vjeruješ itd itd


Osobe koje reču ovo što si napisao priznaju religijske bogove, zatupljene su i ograničene.
Žalosno je da se dijeli na kršćanski bog i ništa. Odakle kršćanima pravo da govore da je samo njihov bog pravi bog i onaj tko ne vjeruje u njihovog boga nije vjernik i ne vjeruje u ništa?
Ako ja ne podnosim tu religiju ne znači da ne poštujem ljude kao ljude bili oni vjernici ili ne i da ne vjerujem u ništa, da sam otpad i sl.
Crkva se miješa u SVE! Gledam njihove upade na tv-u, kao, podržavaju narod u kupnji dionica....hej?!? Što njih trebamo pitat je li možemo radit ovo ili ono? Zabranjuju umjetnu oplodnju...odakle im pravo da se miješaju u osobne živote? Nek se ocijepe od politike, nek plačaju poreze i nek budu samo ono što jesu, religija i imaju moje 100%-tno poštovanje.
I očekujem da me se poštuje kao svako drugo živo biće bila vjernik ili ne, umjetno začeta ili prirodno. Kad već govore o ravnopravnosti i dobru nek se tako i ponašaju, nek se barem potrude. Žao mi je ali je to činjenica. Nemojte branit ono što je loše, ipak ste u religiji koja propovjeda, tj. trebala bi propovijedat, dobro. Ništa nije savršeno pa tako ni crkva, što prije priznate njihove greške ćete lakše ići kroz svoj život jer se nečete gledati kao savršena bića i ići samo unazad.
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 1:10 pm

evo, upravo si ti i tvoje riječi primjer osobe koje ja ne volim... ljudi koji samo osuđuju i seru po drugima, a ništa konkretno ne rade, koji uvijek imaju nešto protiv, a ne znaju ni o čemu govore!

svaka religija smatra svoga boga najboljim i jedinim, ali razlika je što kršćani općenito ne ubijaju svakoga tko je protiv njihovog boga... oni prihvaćaju druge kakvi jesu...
si primjetio koliko je odvratnih šala, viceva, slika o Isusu, o Mariji na internetu, i svuda okolo, je crkva proganja te ljude, jel im radi išta??? ne... zato što ne glumi zločestog policajca, ne proglašava rat radi svega... ti ljudi će svoju kaznu doživjeti.. crkva ne ganja ljude da uđu u zajednicu, ljudi privučeni nekim stvarima sami dolaze
neki svećenici malo pretjeraju pa izražavaju svoje mišljenje o politici, (inače svaki čovjek ima pravo na izražavanje svojeg mišljenja, a svećenik je čovjek) ali što biste rekli kada bi religija vodila sve? crkva se u globalu drži svoje riječi, ne drže se riječi podjedinci, ali njih trebamo gledati kao takve, kao pojedince, a ne kao cijelu crkvu...
crkvi je svaki čovjek jednako važan, onaj koji govori da to nije istina, nije pravi vjernik... koliko ja znam, crkva je protiv smrtne kazne što dokazuje da prema njoj ni najveći kriminalac ne zaslužuje smrt jer je svačiji život jednako vrijedan i nemamo ga pravo oduzimati...

itd.
itd.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 4:44 pm

@ Milab
Opet te upozoravam da ne vrijeđaš religiju. Nitko do sad nije vrijeđao tvoje vjerovanj/nevjerovanje. Pa zato nemoj ni ti moje ili nečije.
A što se tiće vjere ne znam baš da je vjera tako gnusna stvar kao što ti opisuješ, jer da je tako malo bi vjernika bilo, a znamo da iz na Svijetu ima jako mnogo.

@Babi
Ne smatram svog Boga najboljim, već da je moj Bog i tvoj Bog, pošto je jedini, te prihvaćam i tvog i svog Boga ukoliko širi ljubav
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 5:41 pm

Da, biće sam ja ubijala "vještice", iživljavala se nad životinjama vjerujući i uvjeravajući druge da su to biološki roboti bez osjećaja i duše, ja sam osuđivala nevine na SMRT i kidanje glava, ja sam bila diktator...ja danas govorim da su djeca umjetno napravljena stvari, uzimam siromašnom, lažem, serem po nevjernicima, homoseksualcima i ženama...ja sam papa i držim sotonističke rituale u vatikanskim katakombama i na kraju krajeva, ja sam član Illuminata i to u sam u samom vrhu. Ja sam pastir koji svoje sljedbenike nazivam ovcama.

Aleksandre, ja ne vrijeđam nikoga, ako se ti osjećaš uvrijeđenim to nije moja stvar. Ako serem po religiji ne serem po tvoj uvjerenju jer ga ne znam niti me zanima jer je to osobna stvar svakog pojedinca. A ako su oni tako bezgrešni zašto ih branite?
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 7:09 pm

Nemoj da ja počnem s izražavanjem sličnom tvojem jer će biti Boink Boink Boink
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 9:42 pm

meni su jako cudni ljudi,dvolicni ih ja zovem,brane religiju na sve strane idu u crkvu,mole se i kao postuju Bozje zapovesti a ovamo ogovaraju druge gde stignu,opivaju se i duvaju 8)
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 9:45 pm

To se zove homo sapiens lol Ja još ne kužim zašto Aleksandar sve shvaća osobno, pa nisi ti osnovao religiju i nisi ti religija ni svečenici :D Da te želim vrijeđat onda bi ti došla na pm i vrijeđala te :P
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 10:03 pm

Ja se smatram dio tog svijeta religije. Tako da se smatram i dijelom Crkve. Sram me što je tamo bilo i ima loših ljudi. Ali koliko mogu ja takve sankcioniram, a one dobre podupirem.

Istina je da se opijam itd. :loše:
Ali želio bih biti bolji i smeta mi kad mi netko upada u moju ideju koju želim postići.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 11:09 pm

Ne zahvalno je ulaziti u rasprave koje se ticu osobnih ljudskih uvjerenja...pogotovo kada je tema upravo vjera i Bog... pratim ovu temu i zbilja se nisam htjela mjesat jer uvjek se nesto krivo shvati i onda... Medjutim, vidim tu neke teske rjeci i cini mi se da je doslo i do dosta nesporazuma... To kazem ovako gledajuci sa strane...
Pa, nadam se da nikoga ne vrijedjam ako dam svoje misljenje...
Dakle, cini mi se da je tema bila vjera. Od vjere nekako je preslo na crkvu i vjersku zajednicu. Sto nije isto sto i vjera. Predpostavljam da se svi slazu s time.

@ Milab...Aleksandar je u pravu kada kaze da su neki djelovi tvojih postova uvredljivi. Ne mozes reci da su ljudi koji slijede neko vjerovanje zaglupljeni i ograniceni. I ne mozes reci da to nije vrijedjanje i da ako se neko time vrijedja je to njegov "izbor", njegova stvar. Da ne mislis vrjedjat ne bi ni koristila takve izraze. Zasto bi ljudi koji su npr. muslimani bili ograniceni? Jel to znaci da netko ko ne vjeruje ni u sta je automatski genijalac? Iako mislim da zbilja nisi imala namjeru ikoga vrijedjat ali je tako ispalo i onda se eto i nastavilo u takvom tonu. Ponekad stvari tako ispadnu jer je tesko priznati sebi i drugima da si zeznuo i rekao krive/teske rijeci pa to pokusas obranit pa ispadne jos gore...
@ Babi...kako sada tako i iz tvojih postova na drugim temama vidim da si vjernica i snazno branis kako vjeru tako i crkvu. Ali si malo nerealna... Kazes kako katolicka vjera je tolerantna, kako ne glume "zlocestog policajca", vjera se ne namece i sl. Cinjenica je da to nije istina. Pokrstavanje se itekako provodilo, Krizarski ratovi - ubijalo se, palile su se "vjestice", oni koji su bili nepodobni su se izopcavali kako iz crkve tako i iz zajednice, homofobija... i td. To nije stvar pojedinih svecenika vec sluzbeni stav crkve. Svecenici si danas daju puno za pravo i svasta se radi...kazes to su pojedinci...ali oni to rade jer znaju da mogu. Znaju da ih crkva stiti. Naravno ima i predivnih svecenika. Ali isto tako ima i predivnih predstavnika i svih ostalih vjera. Tesko je braniti neku zajednicu...to je isto kao da kazes da je citava jedna nacija ovakva ili onakva...To je nemoguce kazat...

Mislim da je bitno jos jednom naglasiti da je ovo tema o vjeri, a ne o crkvi (kojoj god). A po nicijoj vjeri nije u redu pljuvat. Netko vjeruje da ga je upravo Bog spasio od neceg, drugi vjeruje u srecu, treci se ni ne zamara... Kada se dogodi zlo netko proklinje Boga, drugi opet srecu, sudbinu... A tesko je spoznati zasto se stvari desavaju bas tako kako se desavaju... Iz nase perspektve tesko je sagledat citavu sliku. Nepravde/nesrece se desavaju svaki dan. Da li je Bog odgovoran za to? Kako odgovoriti na to pitanje kada ne znamo koja je citava slika. Koji je uopce smisao zivota. Kada bismo to znali sve bi sjelo na svoje mjesto. A mozda jednom i shvatimo...mozda nakon ovog zemaljskog zivota...
Pa onda dok smo tu...svaki sa svojim komadicem slike...mozda bismo trebali prestat pokusavat uvjerit druge da mi znamo vise i bolje...mozda bismo trebali vise slusati jedni druge i pokusati se razumjeti...onda bi mozda imali vise djelica velike slike...i mozda bi bili blize nekakvoj istini...kakva god ona bila.
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 11:37 pm

Milab je napisao/la:
ja sam papa i držim sotonističke rituale u vatikanskim katakombama i na kraju krajeva, ja sam član Illuminata i to u sam u samom vrhu.
hm... da

ja sam svjesna postojanja loših stvari u crkvi, kako i u prošlosti, tako i danas, ali ono što pokušavam reći je da su za to krivi ljudi, pojedinci, koji su izvlačili vlastitu korist, a ne vjera, Bog, Isus itd. oni nisu ubijali...

i ne branim katoličku zajednicu, branim katoličku vjeru, ja ne vjerujem u sve to radi drugih ljudi i radi onoga što su oni činili dobro ili loše, ja vjerujem radi sebe i radi onoga što ta vjera meni donosi...

nikad nisam bila protiv drugih vjera, niti sam tako odgajana (a katolički sam odgajana) da bih imala što protiv drugih vjera, niti sam osobno čula od nekih svećenika i pripadnika moje religije da imaju nešto protiv drugih vjera...

imam samo nešto protiv onih ljudi koji krivo tumače svoju vjeru, i čine loše stvari bilo u ime katoličke crkve, islamske, pravoslavne, budističke... mrzim njihove postupke, a ne njihovu vjeru...

i smatram da ponekad i mogu biti idealista jer je danas previše kritičara, previše onih koji ništa i nikoga ne priznaju, i previše onih koji u svemu traže mane i načine da vrijeđaju druge ljude
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 1:02 am

@ Babi... Kao sto smo ustanovili - vjera je vjera, crkva je crkva. Kao sto kazes ti vjerujes u ono sto vjerujes na nacin koji tebi odgovara. To sto si rodjena i odgojena u katolickoj obitelji je slucajnost. Isto tako si se mogla roditi kao pripadnica neke druge vjere...i vjerojatno bi bila slicno odgojena jer su tvoji roditelji takvi da su te naucili postovati druge religije...to nema veze s time sto su oni katolici. To sto nisi cula i vidjela u svojoj neposrednoj blizini nista lose od strane pripadnika svoje crkvene zajednice je sreca za tebe. I drago mi je da je u tvom slucaju to tako...onda je i idealist lakse biti. Istina da je danas sve vise nihilista...to je izgleda nekako najlakse... Ipak ako time mislis na Milab mislim da ona tu ne spada...cini mi se da ona samo ima drugacije uvjerenje...ima neku svoju teoriju samo je malo nejasna u iznosenju iste... Valjda cemo se do kraja svi uspjeti razumjeti :)
A ti nam sto duze ostani idalist i optimist... Ja sam davno presla u pesimiste...to je optimist s iskustvom ;)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 10:49 am

Ja sam čuo loše stvari od svećenika.
Jedva sam primio Svetu Potvrdu (Bermu). Jer sam imao "drugačija uvjerenja". Ali sam je ipak primio.
I nisam tamo da samo upijam ono što mi svećenik propovjeda, već sve što primim to ja i procesuiram pa vidim. Ovo mi odgovara, ovo je dobro, ovo ne odgovara i možda je loše.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 12:08 pm

@ Aleksandar... E, da...ima toga dosta...tako je i u mojoj i u okolnim zupama...ali takvi postupci ovise o sveceniku, a znam ih nekoliko koji su krasni ljudi. Nazalost oni su u manjni...
Al sto kazes...ima svega, svasta se prica i treba se bit budan kako bi se razlucilo smisleno od manje smislenog...da ne kazem besmislenog.
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 6:00 pm

namcor... hvala...
a nije da nikad nisam vidjela ili doživjela nešto loše, puno puta, no kad bih dozvolila svakoj lošoj stvari da me ubedira... i da zbog nje posumnjam u ljude, ili naživciram možda... gdje bih bila... ovako mi je super...

ja milab ne osuđujem...niti njena uvjerenja, jer ima pravo na njih... samo sam morala reagirati jer sam se osjećala povrijeđeno...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 10:16 pm

Ako je zvučalo uvredljivo ja se ispričavam, a i ako išta ikad ubuduće tkao zvučalo unaprijed se ispričavam jer sam protiv vrijeđanja i to nije moj stil :)

@Aleksandre - nema te što bit sram drugih, ti živiš za sebe, ne za druge, niti se odgovoran za tuđe postupke.
Ako želiš biti bolji biti ćeš. Svi žive najbolje što znaju, jedno je željeti nešto, a druge je pokrenuti se ;)

@Namcor - Nigdje nisam spominjala muslimane. Općenito, ekstremisti su ograničeni. Kršćanski ekstremisti će mi otpilati glavu nek im rečem da se ne slažem s njima, oni sami sebe bičuju, razapinju na križ...i sad mi reci da je to normalno. Pa pravi psihijatrijski slučajevi. Onaj tko ne vjeruje u ništa samo zato da bi prkosio vjerama je također jako ograničen.

@babi - ako je tako kako kažeš onda je to bio nesporazum :)
Što se tiće ljudi koji krivo tumače svoju vjeru njihova stvar, nema nikakve veze s tobom, probmel je što ni sami svečenici ne znaju tumačiti vjeru onakvom kakva je i to automatski stvara ljude koji krivo tumače vjeru. Tada vjera više nije ta vjera nego neka sasvim druga.
Ti o kojima si zadnje pisala su samo nesretni ljudi kojima mama nije kupila lizu svaki put kad su htjeli.
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 11:18 pm

drago mi je da je sve ispalo kao nesporazum...

ali ne tumače svi svećenici krivo vjeru, većina ih tumači točno, tj. onako kako je zapisano... ljudi mogu samo krivo shvatiti... ili izvući iz konteksta neke njihove riječi pa će to ispasti potpuno pogrešno....

ali ok, drago mi je da smo riješili, jer se mrzim prepirati...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 12:19 am

@Milab...ovo za muslimane sam navela samo kao primjer neke vjere da ne budu samo krscani na tapetu. Poanta je bila da se iz tvojih postova iscitava da cim neko pripada nekoj vjerskoj zajednici je ogranicen. Sa cime se bas ne mogu sloziti. Sto se tice ekstremista - ekstremisti su ekstremisti bez obzira bilo vjerski ili kakvi drugi. Sto je njima u glavama ja ne kuzim i bolje da ne kuzim. Ali ti se se namjerila bas na katolicku vjeru. Pa, brate, sto su ti ucinili da si toliko ogorcena na njih?
Glede ovoga da vrijedanje nije tvoj stil...drago mi je da su onda ovo ipak bile samo iznimke i da se to vise nece ponavljati...zbilja je neugodno.
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 12:41 am

Pa gle, uhvatila sam se kršćanstva zato što živimo u takvoj zemlji i podrazumijeva se da kad kažemo religija da mislimo na kršćanstvo.

@babi - koliko sam ja uspjela vidjeti i čuti, svečenici doslovno prevode te spise što znači da ih ni oni ne kuže baš. Cijela vjera je neobjašnjena i doslovno je svak kuži na svoj način.

@Namcor - "Poanta je bila da se iz tvojih postova iscitava da cim neko pripada nekoj vjerskoj zajednici je ogranicen." ovo je dobro što si napisala, da se tu raspravljati dosta. Da ukratko objasnim taj tvoj zaključak koji je u neku ruku točan.
Ovako, kad u tom kontekstu govorim "ograničen" ne mislim na glup i nesposoban upotrebljavati moždane vijuge. Osobno sam protiv bilo kakvog grupiranja i "pripadnja" nekoj skupini. Nevjerojatno, ljudi imaju veliku potrebu biti u čoporu, biti u nekoj ladici. Još nisam uspjela skužiti zašto. Pripadanjem nečemu nosi i ograničavanje. Svako uređeno društvo, bilo kakva skupina, nosi svoja pravila kojih se mi moramo držati slagali se s njima ili ne.
Ne postoji nešto s čim ćemo se slagati 100% OSIM ako sami to ne stvorimo/kreiramo. Kako smo svi pojedinci i sami živimo ovaj život, zašto ne možemo do kraja biti sami? Sami shvačamo stvari oko nas, sami udišemo zrak, sami prolazimo kroz razno razne osjećaje i na kraju krajeva sami odabiremo kako ćemo živjeti...i onda se odaberemo ograničit nekim stvarima kojima ustvari ne moramo biti ograničeni. Plaši vas osjećaj slobode?
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 8:21 pm

Milab je napisao/la:


@babi - koliko sam ja uspjela vidjeti i čuti, svečenici doslovno prevode te spise što znači da ih ni oni ne kuže baš. Cijela vjera je neobjašnjena i doslovno je svak kuži na svoj način.


ma nije baš.. da ideš češće u crkvu bi vidjela da nije... ali ok, nemam volje se više prepirati...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 2:31 pm

Samo raspravljamo, a iz iskustva i govorim. Počevši od prvog osnovne pričaju djeci o vađenju rebara, stvaranju sve u 7 dana i sl. A onda ne objasne što to znači i večina ljudi misli da je to BAŠ TAKO! Pitaj malo ljude oko sebe pa ćeš vidjeti. Ja nisam mogla vjerovati kad su mi vjernici pričali te priče i tupili da je to tako DOSLOVNO shock
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 2:38 pm

ma to nije doslovno, to se tako priča maloj dječici jer je lakše shvatiti preko priče, ali kad nastaviš ići i dalje u crkvu i kroz propovijedi i kroz razgovor naravno da shvatiš da to nije doslovno...
mislim, nitko ne može vjerovati u tako idealiziranu stvar osim male dječice, zdrav razum ti to ne dozvoljava...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimened stu 04, 2007 1:01 am

Ne brini, naišla sam na odrasle takve lol
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimened stu 04, 2007 1:03 am

Ma debili. Što da kažem a da ih ne uvijedim.
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimened stu 04, 2007 4:34 pm

da, ali to je njihova stvar... uostalom zašto te to zamara? jer neka starija osoba ima dječji pogled na svijet? kao da je to bitno... ako se toj osobi to sviđa, zašto ne... nek uživa i nek brani svoja uvjerenja... jer na to svatko ima pravo...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitimened stu 04, 2007 4:49 pm

Takvi vode ovu zemlju
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjera u Boga - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjera u Boga
[Vrh] 
Stranica 3 / 23.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next
 Similar topics
-
» nova vjera... pridruzite se..
» Vjera bez nade, smisla i cilja............
» Moralnost bez Boga
» Evolucija Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: