Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Vjera u Boga

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   čet svi 08, 2008 9:58 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
Onda je Isus pio crno alkoholno vino.

to nije bio alkohol jer bi na onoj svadbi Isus ako im je dao vino onda bi ih naveo na pijansvo sto je grijeh, sto znaci da su oni pili sok grožđani od kojeg se ne mogu napiti, a da Isus nevodi nekoga na pijanstvo to nema smisla...a i toliko je citata protiv vina da nema smisla....

Ma malo morgen.
Ako je Riječ s početka Bog. Onda je vino na svadbi alkoholno, jer tada nisu znali proizvoditi bezalkoholni - alkohol. A s druge strane niti ne piše da je vino bilo bezalkoholno. Već piše da je bilo crno vino.

Vino je bilo najbolje kvalitete. Prigovorili su naime domaćinu što nije to dobro vino iznio prvo na stol dok su još gosti mogli prosuditi kakvo je. Običaj je bio da se slabije vino iznosi kasnije kad se gosti već malo podnapiju i nije toliko bitno kakvo je vino koje piju. A znamo da je Isus pretvorio vodu u vino kad je domaćinu već bilo ponestalo vina, dakle pri kraju, ne na početku svadbene gozbe.
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba

Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Registration date : 16.12.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 09, 2008 7:09 pm

s&s jedan od najpametnijih odgovora u ovoj temi jer je konačno netko išao u potragu za odgovorom, a ne argumentom protiv mišljenja onog drugog.

Sad će te Marko pohvaliti kako "O hvala Bogu, polako učiš." :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 09, 2008 7:43 pm

Angel from shadow je napisao/la:
s&s jedan od najpametnijih odgovora u ovoj temi jer je konačno netko išao u potragu za odgovorom, a ne argumentom protiv mišljenja onog drugog.

Sad će te Marko pohvaliti kako "O hvala Bogu, polako učiš." :)

Pa o ovome se radi u priči o svadbi u Kani galilejskoj.

Btw Marko zna da se ja rekreativno bildam na svetim spisima i da mi je Biblija favorit. Upravo zato ću i završiti u onom jezeru... roll
[Vrh] Go down
snark
Žaba

Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Registration date : 19.04.2008

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   sri svi 14, 2008 12:48 am

marko suziću, svjetloisjena ti je dobro odgovorila. da manje slušaš svog propovjednika a više misliš svojom glavom i čitaš bibliju, i sam bi shvatio da je vino bilo alkoholno. to sam pitanje i ja postavio jednom adventističkom propovjedniku, i on mi je rekao pa naravno da je vino bilo alkoholno, to jasno piše u evanđelju, ali to ne možeš svakom objasnit. da to kažeš ljudima pola bi te popljuvalo a neki bi odmah otišli i napili se. bog ima božji karakter, a čovjek ljudski. i to je sva mudrost.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   čet svi 22, 2008 9:47 am

Ajde da pokušam pokrenut neku raspravu.

Da pitaš je li Isus Bog, mnogi će odgovoriti da jest. No mene zanima jedna stvar. Kako mi možemo znati da on nije bio ''luđak'' koji si je nešto zamislio u glavi i tada je to išao učiti druge tvrdeći da je sin Božji?
Bilo je više pokušaja da netko proširi ono u što vjeruje, ali Isus je to uspio. Kako bismo mi mogli znati je li on bio običan čovjek ništa vrijedniji od nas, pa je reko apostolima da izmisle priču o uskrsnuću? A i sve ostalo.
To što je liječio ljude... Možda čak i jest, ali to mnogi danas rade.
Pretvorio vodu u vino? Malo sutra.

Mene zanima kako biste vi nekome objasnili da je Isus stvarno bio Bog, a ne čovjek poput svih nas kojemu je malo mašta proradila?
Uostalom Da Vincijev kod ''otkriva'' dosta zanimljivih stvari koje negiraju opis u Bibliji...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 23, 2008 11:24 am

mislim da je Isus bio Bog, kao što smo i mi Bogovi. odnosno, isti smo, samo je On više ZNAO od nas. tj. bio je mudriji, produhovljeniji, "vidio je iza zavjese". samo što ljudi odmah takvom čovjeku, stepenicu duhovno razvijenijem iznad mase, daju karakteristike natprirodnog....
uostalom, nije li On sam rekao: "mi smo isti?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 23, 2008 11:31 am

Ja se pitam da li je Isus kao licnost koju mi poznajemo uopce postojao ili je preuzet iz neke druge vjere kao puno toga...

Pračovjek

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 23, 2008 12:37 pm

Alpha je napisao/la:
Ja se pitam da li je Isus kao licnost koju mi poznajemo uopce postojao ili je preuzet iz neke druge vjere kao puno toga...

HORUS - Egipat, 3000 g.p.k

Rođen 25.decenbra od djevice Isis Marije
Rođenje oznaceno pojavom zvjezde na istoku koju su pratila 3 kralja
Sa 12 god. bio je mladi ucitelj
Sa 30 god. ga je procistio (krstio?) Anup u svetoj rijeci
Putovao je sa 12 ucenika cineci cuda
Bio poznat po imenima "Isina, Svijetlost, Bozji sin, Dobar pastir, Isis"
Posto ga izdaje Tifonm, Horusa razapinju, sahranjuju i nakon 3 dana ozivi (uskrsne?)

ATIS - Grcka, 1200 g.p.k

Iz Frigije, roden 25.dec. od djevice Nane
Razapet, polozen u grob, nakon 3 dana uskrsnuo

KRISNA - Indija, 900 g.p.k.

Roden od djevice Deviaki pod zvijezdom na Istoku
Cinio cuda sa svojim ucenicima
Poslje smrti uskrsnuo.

DIONYSUS - Grcka, 500 g.p.k.

Roden 25.dec. od majke djevice
Bio putujuci ucitelj, cinio cuda, pretvarao vodu u vino !!!
Poznat po imenima "Kralj svih kraljeva, Alfa i Omega"
Nakon 3 dana poslje smrti uskrsnuo.

MITHRA - Persia, 1200 g.p.k.

Roden 25.dec. od majke djevice
Ima 12 ucenika, cinio cuda
Nakon smrti za 3 dana uskrsnuo

[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 23, 2008 12:44 pm

E...zbog toga se i pitam...plus ni jedan kronicar onog vremena nije zabiljezio njegovo postojanje...

Hvala Tutic hug lovely

Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 23, 2008 12:46 pm

Alpha je napisao/la:
E...zbog toga se i pitam...plus ni jedan kronicar onog vremena nije zabiljezio njegovo postojanje...

Hvala Tutic hug lovely

Hvala tebi lovely ljubi

Dakle ne zelim sada da se shvati da imam nesto protiv vjere ali neke stvari mi nisu na cisto i gotovo. Kao sto i Alpha kaze kako to da niko drugi ne spominje Isusa osim Biblije.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 23, 2008 1:05 pm

pitajte, znate vec koga / sigurno ce vam sve do u detalje razjasniti :D
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 23, 2008 1:10 pm

gloria_g je napisao/la:
pitajte, znate vec koga / sigurno ce vam sve do u detalje razjasniti :D

affraid strah face Boink whee
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   pet svi 23, 2008 3:55 pm

Tutankhamon je napisao/la:

Dakle ne zelim sada da se shvati da imam nesto protiv vjere ali neke stvari mi nisu na cisto i gotovo. Kao sto i Alpha kaze kako to da niko drugi ne spominje Isusa osim Biblije.
da...svi ti likovi koje si nabrojao dijele isti epitet, a taj je da su sinovi sunca. :)

napisat ću sad citat iz knjige "tibetanske legende" koji me jako podsjetio na priču o bezgrešnom začeću.

"Amitaba o svemu razmisli i reče: Rodit ću se u jezeru Danakoša.
Iz njegova jezika krene zraka crvene svjetlosti i kao meteor pade u sredinu jezera. tamo gdje se zrak spoji s vodom, nastade malen otočić prekriven zlatnom travom s kojeg su tekla tri potoka tirkizne boje. U sredini otoka iznikao je cvijet lotosa. U tom trenutku, uz veliku svjetlost, Buddha Amitaba iz svog srca uputi dordže (ritualni predmet koji oblikom podsjeća na križ) s pet vrhova i dordže uđe u cvijet lotosa."

Izvor: Tibetanske legende, Zagreb, 1997., str. 55/56
[Vrh] Go down
snark
Žaba

Male
Aquarius Rooster

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   ned lip 01, 2008 11:46 pm

prva stvar je ta da isus po evanđelju uopće nije rođen 25. decembra. tako je odlučeno kasnije da bi se kao i cijelo kršćanstvo prebacilo u kult sunca. druga stvar, ne znam da li je stvarno pretvorio vodu u vino, ali ljudi na ovom forumu koliko vidim vjeruju u puno nevjerovatnije stvari nego što su isusova čuda. možemo vjerovati u što hoćemo, ali čemu ta selektivnost? a da postoje sličnosti u mitovima s raznih strana svijeta, to je istina. možda je kroz ljudsku povijest postojalo više božjih poslanika, duhovnih ljudi čiji su životopisi slični?
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   uto lip 03, 2008 7:00 pm

Meni je samo jedna stvar fanscinantna kod skoro svih ljudi a to je da kada se govori o Bogu, andelima, raju i paklu ne traze nikakve dokaze a kada se spomene zivot u svemiru ili ti mali zeleni odmah traze nekakve dokaze za to. Po meni su oba dvije stvari jednako nevjerojatne.

E a sada pokusajmo naci u zadnjih 1000 god. samo 2 covjeka koji su imali indentican zivot i razvoj dogadaja study
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   uto lip 03, 2008 10:12 pm

Tutankhamon, to si dobro reko.

Međutim mislim da je život u svemiru osim nas kvadrilijun puta vjerojatniji nego postojanje anđela, sotone i takvih stvari.
[Vrh] Go down
snark
Žaba

Male
Aquarius Rooster

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   uto lip 03, 2008 10:27 pm

neki znanstvenici smatraju da je i inteligentan život u svemiru poprilično nevjerovatna stvar. i to ne zato što ne postoje planete na kojima bi se razvio život, nego je glavni problem vrijeme, jer se radi o predugom vremenu od nastanka svemira da bi se odjednom mogle naći dvije inteligentne civilizacije. a ja se ne bi štel mešat. ali onako laički, ima tu nešto. ali htio sam reći to da obično vjerujemo u ono što nam je zanimljivo, a istina je često dosadna...
[Vrh] Go down
malena
Moderator

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   sri lip 04, 2008 9:16 am

Toliko je vremena prošlo od nastanka svemira da mi možemo biti najveći glupani u svemiru, a da postoji na stotine inteligentnih civilizacija.
A što se tiče istine, mislim da istina nije dosadna. Ona je često najzanimljivija, samo je mi teško prihvaćamo...
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   sri lip 04, 2008 11:40 am

snark je napisao/la:
neki znanstvenici smatraju da je i inteligentan život u svemiru poprilično nevjerovatna stvar. i to ne zato što ne postoje planete na kojima bi se razvio život, nego je glavni problem vrijeme, jer se radi o predugom vremenu od nastanka svemira da bi se odjednom mogle naći dvije inteligentne civilizacije. a ja se ne bi štel mešat. ali onako laički, ima tu nešto. ali htio sam reći to da obično vjerujemo u ono što nam je zanimljivo, a istina je često dosadna...

1. - Zemlja je relativo mlada gledajuci starost svemira a ipak se na njoj razvio zivot

2. - Kako mogu biti sigurni da nema drugih planeta na kojima se mogao razviti zivot, pa nemaju pojma jos niti o suncevom sistemu,a kamoli jos o nasoj galaksiji, a gdje su jos druge galaksije....... ?

Dakle tim znanstvenicima ne stima ta teorija.
[Vrh] Go down
SweeTGoth
Stanica

Female
Taurus Monkey
Broj postova : 18
Registration date : 01.06.2008

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   sri lip 04, 2008 11:56 am

osobno,vjerujem da gore ima netko visi od nas...da li je to bog ili netko drugi,ne znam...odrasla sam u krscanskoj obitelji,ali me puno ne diraju da ta sranja poput odlaska u crkvu,molitve,ispovijedi i slicno....ne sjecam se ni kad sam zadnji put otisla u crkvu,a svecenik koji ima vise grijeha od mene mi kao moze oprostiti sve grijehe tako da ti kaze da ti bog oprasta i posalje te da se izmolis...kako da ne...svoje grijehe cu nositi sa sobom dok sam ziva....
...tako da,osobno protiv svecenika i ostale druzine imam puno toga za reci...crkve,takodjer...kao skupljaju milosrdje za jadne siromahe,a to zapravo uzimaju sebi....crkva...mjesto gdje se skupljaju pobozne bake i djedove,a kad nalete na prvi kameni skidaju sve svece sa neba...glavno da se oni krste kad vide mene..okrecu se i navikuju...mozda sam malo skrenula sa teme sad...
..sto se tice boga....vec sam rekla da vjerujem da ima neka visa sila....svatko vjeruje u sto god hoce i ja postujem to...mislim da bas i nema smisla raspravljati o bogu jer svatko drugacije misli i koliko vidim vec je doslo do razmirica... :)...
[Vrh] Go down
snark
Žaba

Male
Aquarius Rooster

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   sri lip 04, 2008 11:01 pm

mislim da su me neki krivo razumjeli. prva stvar je da bih ja silno želio da postoji inteligentni život izvan naše planete i da osobno upoznam ta bića (nadam se da ne bi odmah uništili našu planetu kada bi na nas nabasali) jer po meni bi to bio najžešći doživljaj koji bi naša generacija mogla doživjeti, i naši mali životi bi se potpuno promijenili i dobili novu dimenziju itd. a drugo, kaže tutankamon zemlja je poprilično mlada a ipak se na njoj razvio inteligentni život. e baš zato, ogromna je starost svemira i i ogromno je to prostranstvo... mnoge civilizacije su nastale i nestale. a naša civilizacija je nastala prije jedne minute i nestat će možda za sekundu. to je kratko vrijeme. citiram dragu mlinareca: zrnce pijeska u vremenu svemira... to smo mi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   čet lip 05, 2008 12:24 am

Ja bih opet spomenula da je rijec 'inteligentan' vrlo relativna.
Mi se nazivamo inteligentnim zivotom, a uglavnom rusimo, ratujemo, unistavamo, mrzimo...unistit cemo i Planetu na kojoj jesmo zajedno sa svime na njoj...i mi smo inteligentni zivot? Ne znam bas...
Ako zivot u Svemiru postoji...a vjerujem da postoji i to najvise zato jer je, matematicki gledano, vjerojatnost da smo sami nikakva...onda se zbilja nadam da su ti neki drugi, koji su mozda na visem stupnju tehnoloskog razvoja i u mogucnosti da nas posjete, zbilja i inteligentna bica od kojih mozemo nesto nauciti...

Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   čet lip 05, 2008 9:00 am

snark je napisao/la:
ogromna je starost svemira i i ogromno je to prostranstvo... mnoge civilizacije su nastale i nestale. a naša civilizacija je nastala prije jedne minute i nestat će možda za sekundu. to je kratko vrijeme. citiram dragu mlinareca: zrnce pijeska u vremenu svemira... to smo mi

ides
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   čet lip 05, 2008 9:05 am

Alpha je napisao/la:
Ja bih opet spomenula da je rijec 'inteligentan' vrlo relativna.
Mi se nazivamo inteligentnim zivotom, a uglavnom rusimo, ratujemo, unistavamo, mrzimo...unistit cemo i Planetu na kojoj jesmo zajedno sa svime na njoj...i mi smo inteligentni zivot? Ne znam bas...
Ako zivot u Svemiru postoji...a vjerujem da postoji i to najvise zato jer je, matematicki gledano, vjerojatnost da smo sami nikakva...onda se zbilja nadam da su ti neki drugi, koji su mozda na visem stupnju tehnoloskog razvoja i u mogucnosti da nas posjete, zbilja i inteligentna bica od kojih mozemo nesto nauciti...

Da mi smo dosta tehnoloski napredovali zahvaljujuci inteligenciji ali nismo puno odmakli od srednjeg vjeka sto se tice svjesnosti. Covjecanstvo velikim koracima napreduje tehnoloski ali taj napredak ne prati svjesnost, i sad imamo sto imamo. Skoru svu novu tehnologiju odmah koristimo za vojne (ratne) svrhe a tek nakon toga sa humanitarne.
[Vrh] Go down
Nena
Dinosaur

Female
Gemini Goat
Broj postova : 372
Registration date : 05.05.2008

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   čet lip 05, 2008 9:23 am

Postojanje Boga, nikada nisam razmišljala dublje o tome, nekako se podrazumjeva da u to vjerujem, dali je to Bog ili nešto drugo o tome se može danima raspravljati no jedan nedavni događaj me potresao jako i vjerojatno sam tek tada postala svjesna u njegovo postojanje ...da ne dužim, ne znam dali je netko od vas ikada bio u Vukovarskoj bolnici točnije u atomskom skloništu vukovarske bolnice...od nedavno je to nešto kao muzej...postavili su lutke koje ti stvarno mogu dočarati te ljude koji su tamo bili za vrijeme pada Vukovara.Podrum je mračan i stvarno me uhvatila neka nelagoda i jeza prolazeći tim hodnicima i slušajući glas reportera koji se tamo našao kao i prikazani filmovi o tim bespomočnim ljudima.No ono što sam htjela naglasiti je činjenica da su dvije granate(tzv krmače) pale na bolnicu, jedna je eksplodirala pri samom udaru na krov no druga međutim je pri padu probila 4 betonske deke i pala ravno čovjeku među noge koji je tada ležao na kolicima ne eksplodirajući...i tada prvo što sam pomislila je bilo...valjda ih je sam Bog spasio...jer da je kojim slučajem bilo drugačije vjerojatno nitko od tih ljudi danas nebi bio među nama...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Today at 12:41 pm

[Vrh] Go down

Vjera u Boga
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 22 / 23.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Next