Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
veronika30
PraGlodavac

Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Registration date : 01.11.2007

PostajNaslov: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   ned tra 20, 2008 7:07 am

Mentalno zdravlje djece može utjecati na posao koji će raditi kada odrastu te sa njime povezan stres, pokazala su istraživanja britanskih znanstvenika. Studijom je obuhvaćeno više od 8000 osoba koje se pratilo od njihova rođenja 1958. godine. Odrasli koji su u djetinjstvu bili izrazito nesretni, anksiozni ili povučeni u sebe, češće su radili vrlo stresne poslove, zahtjevne i rizične, no bez mogućnosti odlučivanja. U srednjim godinama te su osobe zbog stresa bile podložne razvoju depresije i tjeskobe. Znanstvenici pretpostavljaju da loše mentalno stanje u djetinjstvu utječe na obrazovanje, a time i na izbor posla. Također, ta djeca često odrastu u osobe bez samopouzdanja i želje za uspjehom radi čega se opredjeljuju za poslove sa malom mogućnosti razvoja njihovog potencijala.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   ned tra 20, 2008 11:55 am

Nažalost to je uobičajeni slijed događanja, iako ima iznimaka koje potvrđuju pravilo. Ljudi koji u djetinjstvu ne steknu određenu sigurnost i samopouzdanje kasnije to teško nadoknađuju pa se to vidi i po poslovima koje su u stanju relativno uspješno obavljati.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Registration date : 15.02.2008

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   ned tra 20, 2008 3:56 pm

Zapravo mi je to nekako logično, na žalost. Stvori se začarani krug. Rijetko tko izbjegne tu "sudbinu", ako mu se na vrijeme ne pruži pomoć.
[Vrh] Go down
Pandora
Dinosaur

Female
Libra Snake
Broj postova : 354
Registration date : 29.03.2008

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   ned tra 20, 2008 10:09 pm

Istina....uzročno-posljedična veza... ali ima iznimaka naravno...baš zato što su bili nesretni u djetinjstvu nastojat će sebi pružit bolju budućnost i zaboravit prošlost,naravno ako su u mogućnosti.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   ned tra 20, 2008 11:34 pm

Ne slažem se s prije navedenim.
Ja upravo zbog toga što sam živio tamo di živim i kako živim. Radim ovaj posao puno bolje i s manje stresa.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   pon tra 21, 2008 12:48 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ne slažem se s prije navedenim.
Ja upravo zbog toga što sam živio tamo di živim i kako živim. Radim ovaj posao puno bolje i s manje stresa.

Za razliku od gore navedenog ovo mi djeluje vrlo paušalno. Niti znamo gdje živiš, niti kako živiš, niti kakvo ti je bilo djetinjstvo niti što zbog čega radiš puno bolje s manje stresa.

Super to za manje stresa, ali gore se govori o nesretnom djetinjstvu, dakle onom koje se subjektivno doživljava kao nesretno, a to ne mora imati veze ni s lovom ni s vanjskim izrazima ljubavi od strane roditelja, a još najmanje ima veze s geografskom širinom i duljinom.

Radi se o nesigurnosti koja je u djetinjstvu nastala vjerojatno zbog manjka istinske ljubavi...
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   pon tra 21, 2008 3:14 pm

nije u pitanju samo izbor posla, u pitanju je sve...
djeca sa nesretnim djetinjstvom imaju manje izglede za uspjeh u životu, a pri tom ne mislim samo na karijeru i materijalni uspjeh, od djece sa sretnim...

opet, to ovisi i o djeci...
neka mogu svašta podnijeti i iz svega izaći jača od svojih vršnjaka...
ali, takva su, nažalost u manjini jer najveći broj djece teško može prijeći preko trauma...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   pon tra 21, 2008 4:24 pm

da, to dali će iz nesretnog djetinjstva izići ojačana ili oslabljena možda ima veze sa samim karakterom ili??? misli
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   pon tra 21, 2008 4:31 pm

gloria_g je napisao/la:
da, to dali će iz nesretnog djetinjstva izići ojačana ili oslabljena možda ima veze sa samim karakterom ili??? misli

Ja mislim da u velikoj mjeri ima.
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac

Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Registration date : 01.11.2007

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   pon tra 21, 2008 10:23 pm

Poanta je u tome da je ta osoba već u samom startu oslabljena, tjeskobna, depresivna, anksiozna... Malo je onih koji iz takvog stanja svijesti u kojem se osjeća napušteno, nesigurno, zapostavljeno i tko zna kako još, mogu izaći ojačani.
Jedno je kad netko naknadno iskusi ova stanja, a drugo je ako je u samom početku života bio slomljen.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   uto tra 22, 2008 9:25 am

Tu si u pravu, sami temelji nisu toliko čvrsti kao kod nekih drugih osoba koje su imale sretnije djetinjstvo.
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Registration date : 19.09.2007

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   sub lip 07, 2008 8:26 am

Nesrecno detinjstvo moze uticati samo na karakter i osecajnost u odraslim i zrelim godinama ali ne i za opredelenje profesionalne struke,to je samo moje mishljenje.
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   čet lip 12, 2008 8:05 pm

činjenica je da djetinjstvo može utjecati i na sam razvoj inteligencije, odnosno, ostvarenje intelektualnih mogućnosti u određenom rasponu. nitko od početka nema fiksni iq (uzimam kao primjer, iako je inteligencija puno šira od toga), ali postoje određeni razmjeri koje neki čovjek može doseći. A ako u djetinjstvu dođe do nedostatka razvoja kognitivnih sposobnosti zbog nedostatka osnovnog obrazovanja i nekih još gorih stvari, onda to definitivno može utjecati na kasniji život, a tako i na odabir posla, jer netko tko nije bio u mogućnosti razviti svoje sposobnosti ne može ih ni iskazati u obrazovanju.

eto. nije baš skroz vezano uz temu, ali..
[Vrh] Go down
Miruina
Stanica

Female
Gemini Rooster
Broj postova : 17
Registration date : 02.05.2009

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   ned svi 03, 2009 4:00 am

veronika30 je napisao/la:
Poanta je u tome da je ta osoba već u samom startu oslabljena, tjeskobna, depresivna, anksiozna... Malo je onih koji iz takvog stanja svijesti u kojem se osjeća napušteno, nesigurno, zapostavljeno i tko zna kako još, mogu izaći ojačani.
Jedno je kad netko naknadno iskusi ova stanja, a drugo je ako je u samom početku života bio slomljen.
Točno to. Ti ljudi neznaju kako da se izvuku iz toga jer nikada nisu doživjeli alternativu tj. dobre stvari. pale
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   pon svi 04, 2009 10:01 am

mislim da je to usko vezano uz karakter, jer ima isto tako ljudi koji su imali totalno katastrofalno djetinjstvo, a izuzetno su uspješni u poslu...ali često zato imaju grdnih problema u emotivnom životu...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27972
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   pon svi 04, 2009 9:57 pm

gloria_g je napisao/la:
mislim da je to usko vezano uz karakter, jer ima isto tako ljudi koji su imali totalno katastrofalno djetinjstvo, a izuzetno su uspješni u poslu...ali često zato imaju grdnih problema u emotivnom životu...

možda baš tom uspješnošću pokušavaju dokazati drugima a i sebi da nešto vrijede.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   uto svi 05, 2009 9:31 am

naravno - sigurno je teško živjeti sa silnim kompleksima, i osjećajem manje vrijednosti. logično bi bilo da nešto poduzmu s tim...

mislim, bar bih ja sigurno da se nalazim u takvoj situaciji
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10245
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   pet svi 08, 2009 11:16 pm

ja sam imala tako-tako djetinstvo, bilo je loše, ali ipak ne katastrofa. ja sam od početka bila povučena, meta školskih zlostavljaća, roditeljski razvodi-nerazvodi, osjećaj manje vrijednosti i podcjenjivanja još pokoje stravićne sitnice o kojima ne bi... meni je to na kraju dalo snage - iz toga crpim sve što mogu - od crtanja, pisanja do samog gledanja stvari oko sebe
ne mogu reći da to još uvijek nije dio mene... ponekad me uhvati depresija, ali to prođe...
ali što je da je pretvorio me je u cinika i blagog pesimistu kava

PostajNaslov: Re: Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla   

[Vrh] Go down

Nesretno djetinjstvo utječe na izbor posla
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Posjedovanje oružja
» Čizme KHYBER
» Što vas "vuče" u prirodu?
» Cijene noževa,pila i opreme van Lijepe Naše
» Pukko by Karlo i 3 minute posla by me :)