Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!

Go down 
+45
AVeT
zvezda
Karuro
Flamezar
Fantom
Indigo_girl
tomi
QuarK
mivaman
Michael Wittmann
Aurora Borealis
gagi_
Techpriest
Legionar
Miruina
Cylon
Berny_Sinara
josip21
Eagle-1
vladimir
Sigmund Freud
Yado
Aleksandar Veliki
floridana
burnme
Gluteus Maximus
Galileo Galilei
Jaykof
Saroman
Merkurica
Alen@l5
meli
Karl Marx
snark
malena
Pandora
sanja
Tutankhamon
Blizzard
Angel from shadow
Svjetloisjena
gloria_g
Sentinel
Alpha
marko suzic
49 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next
Autor/icaPoruka
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:09 pm

burnme je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
ali sad, uzmimo seriju malcom u sredini....ako pogleda tu seriju....u njoj nema nista korisno......
Ne znam, ne gledam serije, ne mogu uhvatiti kontinuitet. Ni sam nisam ljubitelj TV-a, eventualno što pogledam neku utakmicu. Mislim da je Malcolm humoristična serija... Vjeruj mi, smijeh je koristan, i za tijelo i za duh. Možda je ta serija loša... ali ima i dobrih.
Za mene je humor jedna od najvedrijih ljudskih osobina. Kakav je tvoj stav o tome? Ili bi trebao pitati kakv je stav Biblije o tome? roll

Citat :
sam vođa sotonista je rekao da oni unistavaju ljude preko tv-a
Ovo mi nije jasno. Ko je to izjavio? Ko je vođa sotonista?

Citat :
gle ja nista krivo ne tumacim....
Možda. Ali sigurno pretjeruješ. A za ono "đavo te prevario" sam se šalio, pošto ti to imaš običaj reći. Ja zapravo smatram da đavo ne postoji. Ateista, sjećaš se?

Citat :
Isus se nije bavio neduhovnim i nekorisnim stvarima.....krscanima je Isus uzor......Isus nebi gledao seriju, jer bi tada izgubio 1h vremena samo na sebe.....ali Isus nije sebican nego nesebican.....a to znaci da bi on radio nesto korisno.
Svaka mu čast. Ali on je na kraju krajeva, Sin Božiji. Ima veliku odgovornost na svojim leđima. Običan čovjek se ne bi smio porediti s njim. I kako ti znaš na kraju krajeva da on nebi gledao seriju?

Citat :
da nebi mislio da ja sad mislim da zato jer ja ne gledam tv da sam veci od tebe
Naravno da ne mislim da si veći. Svi smo mi isti, samo imamo različite stavove.

Citat :
amo pogledaj koliko sexa prije braka u filmovima i preljuba........masa.....nema filma bez toga.....
Kako nema? Imaš holivudsku, azijsku, evropsku kinomatografiju... To je mnogo filmova, proberi. Gledaj religiozne filmove, nije grijeh pogledati film. Ako je to grijeh, po nekoj logici i čitanje bi bilo grijeh, jer to nekom pričinjava zadovljstvo, ono što ti kažeš "sebičnost".


radost i sreca koju Bog daje je ona koja je u nama, i tada ti ne treba neka serija ili film da se osjecas bolje, to je lazna sreca i lazna zadovoljstva........a to je stvoreno od đavla kako bi zadovoljio svoju potrebu da se osjecas dobro i sretno, a đavo ti da laznu zamjenu da nebi trazio pravu, lukav je on, prevario je mnoge........ljudima se neda traziti pravu srecu jer se treba potruditi, jer treba traziti, ovako je lakse bez truda, dobiti laznu.....

shandor la vey

đavo ne postoji, a sjeti se svih oni losih misli i ideja koje su ti dosle u um, to ti ih je đavo ubacio....i plus mnoge krive predrasude i razne stvari koje nisu istina........

Isus je nas uzor, i trebas sve sto radis, usporediti s njim, ali ne u smislu kopiranja, da jedes meso jer je on jeo prije 2000god, danas je meso stetno, ali u ponasanju i da zivis za druge a ne za sebe......a gledanje serije je zivot za sebe, to je sebicno, a Isus nebi mogao da gleda tv, a da ljudi vani umiru i da ih đavo vara.......u bibliji nema primjer gdje Isus trosi vrijeme beskorisno na sebe, a niti ucenici........naprotiv biblija kaze da je grijeh svaka vrsta zabave i ispraznosti koja nas duhovno ubija...

ali ne mozemo to imati, ako smo nastali od istog Boga, imamo isti cilj i isti zavrsetak......tako da bi nas nesto trebalo ujediniti......a to je ljubav.....ljubav prema tijelu i svim ljudima.....ali to ne mozemo bez Bozje pomoci.......


ali su pouke krive, ti mozda ne kuzis, ali je pouka ona koja u sebi nema Kristove principe, i to je lose......a religiozni filmovi cesto imaju krive stihove i kaze nesto sto ne pise u bibliji da bi film bio zanimljiv......citanje knjige i film, problem je u tome zasto ga gledas, cilj je bitan, ako to cinis da zadovojis sebe i radi sebe da se bolje osjecas, onda je grijeh, ali ako te zanima da u tome sto citas ili gledas nađes nesto korisno i nesto sto moze pomoci tebi i drugima oo tebe onda nije grijeh, samo sto ces brzo kao i ja vidjeti da ti samo biblija i par knjiga moze to dati ako trazis nesto korisno, na tv bas nema nesto, a đavo je dao masu knjiga da nam oteza izbor i da gubimo vrijeme na bezveze.......
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:16 pm

Gluteus Maximus je napisao/la:
Citat :
a citanje knjige je grijeh ako ti je cilj da ti knjiga bude zadovojstvo....

Citat :
..jer su ti programi i te sve stvari stvorene od đavla da nas odvoji od ljudi, da budemo zombiji koji se zatvore u sebe i svi postanemo sebicni i gledamo samo sebe, da nebi otisli s ekipom na nogomet, nego je bolje doma gledati kako drugi igraju.....

E sad 2 + 2 =........
Na nogomet ides radi zadovoljstva = igranje nogometa je GRIJEH !!!!

Nisi mi odgovorio kako tako ozbiljno shvatas Apokalipsu, a ona ne predstavlja rijeci Isusove ??

moras se baviti sportom.....radi zdravlja a i jos se druzis s ljudima, ja nikad ne igram radi sebe, nego da se druzim s ljudima......pogotova kad idem da igram s baracom i sestrama iz crkve....

pa otkrivenje govori samo o Kristu i Krist je govorio o tome.....neznam koji dio ti je nejasan.........moras mi dati citat......
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:21 pm

Alpha je napisao/la:
@Yado...Ne znam da li si procitao moj post Marku u kojem kazem da sam kao cula da je on pozvan...to sam napisala jer je Alex svojedobno najavio da bi pozvao IKD-a...i kao sto vidis on je tu...dakle informacija o CE-4 mu nije pala s neba i iako mozda nije u redu da Alex onako pise to se moze gledati i na nacin da time upravo oponasa IKD-ov stil (velika zuta slova, prijetnje sumprornim jezerima, proglasavanje svih nas prokletima i tome slicno). Dakle, mogu razumjeti takvu reakciju. Takodjer ako i drugi smatraju da je post toliko uvredljiv mogu zamoliti Alexa da malo preformulira ili nesto...ali da je toliko 'kriv' da bi ga se obrisalo ili da bi se nekom dizao zeludac na to - nije - ako uzmemo u obzir kontekst citave situacije.

ja nikad nisam rekao da ce itko od vas zavrsiti u paklu, niti da ste prokleti i slicno....ja sam govorio kakvi ce ljudi tamo zavrsiti.....govorio sam opcenito.......aleks je mislio mozda za poslije kad su me izbacili da me pozvao, ali ja sam mislio na prvi puta......kad sam dosao na forum
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:22 pm

E, pitanjce...znaci sve sto nam pricinja zadovoljstvo na ovom svijetu je grijeh? Jesam dobro shvatila?
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:24 pm

evo mene s godišnjeg Umora.
Očito je čitav svijet grijeh i sve stvari koje su stvorene u njemu,a Bog je sve stvorio.ništa nebi trebalo raditi ni micati se ni disati jer gdje god da kreneš u bilo kakvu vrstu zabave činiš grijeh,kao što piše u 5 glavnih istina:Bog je sve stvorio sve uzdržava i svim upravlja,tako i filmovi i glazba knjige,za sve je odgovoran Bog koji je i na kraju krajeva stvorio Đavla.Đavao nije ništa doli Božija igračka.Kad bi >Bog samo dao smisao zašto nas je stvorio da se patimo sve bi mi bilo jasno.Kakav je gušt Bogu gledat kako griješimo a on nas je stvorio takve griješne.Kakav je gušt gledat Bogu da jedna budala od 20 godina zaleti se sa audijem i ubije oca i majku i ozljedi još 6 njihove djece koji su se vraćali sa proslave velike gospe.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:25 pm

marko suzic je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
@Yado...Ne znam da li si procitao moj post Marku u kojem kazem da sam kao cula da je on pozvan...to sam napisala jer je Alex svojedobno najavio da bi pozvao IKD-a...i kao sto vidis on je tu...dakle informacija o CE-4 mu nije pala s neba i iako mozda nije u redu da Alex onako pise to se moze gledati i na nacin da time upravo oponasa IKD-ov stil (velika zuta slova, prijetnje sumprornim jezerima, proglasavanje svih nas prokletima i tome slicno). Dakle, mogu razumjeti takvu reakciju. Takodjer ako i drugi smatraju da je post toliko uvredljiv mogu zamoliti Alexa da malo preformulira ili nesto...ali da je toliko 'kriv' da bi ga se obrisalo ili da bi se nekom dizao zeludac na to - nije - ako uzmemo u obzir kontekst citave situacije.
ja nikad nisam rekao da ce itko od vas zavrsiti u paklu, niti da ste prokleti i slicno....ja sam govorio kakvi ce ljudi tamo zavrsiti.....govorio sam opcenito.......aleks je mislio mozda za poslije kad su me izbacili da me pozvao, ali ja sam mislio na prvi puta......kad sam dosao na forum
Marko...ja govorim o onome kada je Alex razgovarao s ostalim moderatorima i rekao da bi pozvao nekoga - tebe...i da li se slazemo... I slozili smo se i ti si dosao...po mojoj vremenskoj liniji to se cini kao da si pozvan.
Ipak, nije sad ni bitno kao si dosao...tu si...ocito s razlogom da nesto naucimo jedni od drugih i zato zivili
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:31 pm

Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
>Marko Suzić je napisao: ja tebi prepurucam dobronamjerno da citas Bozju rijec i da se molis na koljenima za sve sto trazis......jer Isus nam je uzor


Marko moj dragi, od moljenja na koljenima nema ništa, u se i u svoje kljuse!!! Zar nije Bog rekao :"Pomogni si sam, pa ću ti i ja."
Zato ti je Bog i dao zdravu pamet i dvije zdrave ruke i noge i po pet prstića na svakom navedenom ekstremitetu!!!


sto je Isus onda krivo nas ucio, kad se i sam molio na koljenima???

ovo u se i u svoje kljuse, to ne postoji u biblii taj princip.....

kao niti ovaj da si sam prvo moras pomoci.....

ja bi te molio citate za to, ovo sve je protiv onoga sto je Isus ucio!!!!

Ma meni ne trebaju citati dragi moj Suziću, ja ti govorim iz iskustva. Ni jedno klečanje te neće spasiti od gladi, niti ti platiti režije, niti nahraniti dijete, to može svako učiniti sam za sebe, svojim RADOM, ZNOJEM I ŽULJEVIMA!!!! Gdje ti živiš Suziću??? Spusti se na Zemlju!!!

ja ne kazem da se ne treba truditi, ali ti nemas povjerenja u Boga, kao da Bog ne moze pomoci i da Bog vodi stvari......ti meni kazes da ja mogu napraviti nesto bez Krista......a sam Isus je reao da bez Njegaove pomoci ne mozemo nista, vidis li tu rijec, NISTA....to znaci ama bas nista...ja vama ovdje ne govorim sve ovo zato da vam pametujem, nego zato jer ce vas đavo prevariti, ako se budete u sebe uzdali i pokusavali nesto sami.......evo ti stih gdje ti ovo lijepo objasnjava, nadam se da ces prepoznati svoj zivot i nacin razmisljanja:

Jakovljeva 4,13 Pazite sada, vi što govorite: "Danas ili sutra otići ćemo u taj i taj grad, provesti ondje godinu, trgovati i zaraditi",
Jakovljeva 4,14 a ne znate što će sutra biti. Ta što je vaš život? Dašak ste što se načas pojavi i zatim nestane!

Jakovljeva 4,15 Umjesto da govorite: "Htjedne li Gospodin, živjet ćemo i učiniti ovo ili ono", Jakovljeva 4,16 vi se razmećete svojim hvastanjima! Svako je takvo hvastanje opako.
[Vrh] Go down
Gluteus Maximus
Stanica



Male
Scorpio Goat
Broj postova : 27
Age : 44
Registration date : 10.08.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:32 pm

Citat :
pa otkrivenje govori samo o Kristu i Krist je govorio o tome.....neznam koji dio ti je nejasan.........moras mi dati citat......

Apokalipsu je napisao neki Jovan(Ivan) koji je u svojoj viziji imao ono sta je tamo opisano !

Napomenuo bi te da je ta knjiga postepeno prihvatana u crkvi !
Neke svete knjige cak do 5.vijeka ne spominju Apokalipsu !
Pravoslavna crkva je prilicno ignorise !

Opet napominjem da su LJUDI odlucili da je uvrste !!!!!!!!
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:35 pm

Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Ateizam je jedan od legitimnih stavova prema pitanjima koja se tiću postojanja višeg duhovnog principa. Marko, preporučila bih ti studij teologije bilo kojeg vjerskog sustava, ili barem filozofije u nekom obliku, da, i mjesec dana boravka na pustom otoku s nekoliko dobronamjernih ljudi raznolikog životnog uvjerenja. :)


teolozi ne kuze bibliju.......to vec imam doma....

ja tebi prepurucam dobronamjerno da citas Bozju rijec i da se molis na koljenima za sve sto trazis......jer Isus nam je uzor

Svi mi živimo pod ISTIM nebom, ali NEMAMO ISTI horizont... mudri


moze, znaci svi smo isti, svi smo nastali od adama i eve, svi cinimo iste grijehe, svi imamo istog Boga, ali svi nemamo isti put???????????

to se bas ne slaze....put je isti, Isus je put do Boga i za mene i tebe.....a to sad sto je đavo provalio da ima vise puteva to je nesto drugo....ja samo mogu reci da je lagao.....jer ako je to istina onda je Isus lagao.....a to ne moze

U ovih zadnjih par postova na sve strane s tvoje strane frca laž, laganje, lažov, može, ne može....
Toliko se loviš jedne riječi i ne puštaš-ko pit bull , a ne kužiš "što je pisac s time htio reći". Ovdje nismo komentirali Bibliju, ni Boga, ni Isusa, nego tebe, ili ti misliš da si jedan od njih????


ja sam nitko i nista.........i kao takav znam da ako nebudem predo svoj zivot Kristu potpuno i postao kao djete da cu izgubiti zivot vjecni....znam da sam ovisan o Kristu.......
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:37 pm

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

kad sam davo citate iz biblije onda ih nitko nije kuzio........tak da molim te........zasto me ponovno provociras............

ja nisam ignoriro, nego ga nisam toliko citao......

a sama zrtva je nizna da bi se opro grijeh, da bi se zastitili od đavla, a u starom zavjetu su slika prave Bozje zrtve bile zivotinje......i neznam zasto se to tebi krsi s biblijom?

Marko jel si ti malo specijalac a ??? scratch
Nisi ignorirao a ne citas, pa to je ignoriranje

Nije provokacija nego pitanja na koja ti nemas odgovor.

Zasto se krsi, pa specijalcu jedan ko kaze da se krsi sa biblijom ??? Pa jel sam rekao da to pise u bibliji, cak sam ti i citat nave gdje Bog trazi od nas da prinosimo zrtvu Azazelu.

Pitanje i dalje stoji: Zasto Bog trazi od ljudi da prinose zrtve Azazelu ???

vjerojatno se radi o nekoj zastiti.........mozda bi bilo bolje da te zanima kad Isus kaze da moras postati kao djete ako se zelis spasiti....sto to znaci.......ne kuzim sto zelis dokazati.........
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:41 pm

Za svaku pohvalu marko suzic.takav sam i ja bio,svaki dan molio,petke postio,nedjeljom na misu,redovno se ispovjedao.čitao bibliju,drugim ljudima prenostio riječ.upozoravao ih kad opsuju.Ali na kraju sve je isto.i prije toga dok nisam tako vjerovao imao sam križeve,probleme tegobe,potražio sam pomoc u Bogu,žrtvovao se do kraja nije mi pomoglo.i dalje su svi ti križevi svakodnevnog života,pa i danas nakon što sam opet ajmo reć izgubio vjeru sve je isto.samo se patiš patiš i patiš.nema sekunde u ovom danu od 24 sata da imam mir i tišinu.samo rad rad rad,i kao da nije dovoljno to što se toliko iscrpim još mi "neko" podmeće smicalice živcira me sa sitnicama,pa dokle više.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:43 pm

Kao sto si vjerojatno vidio...Tutic nije jedni kojeg zanima sto to znaci i tko je Azazel...i ja sam se pridruzila pitanju...
Zasto mislis da nesto dokazujemo??? Samo nas zanima Tko je Azazel??? Ono sto mi iscitavamo jeste da je i to Bog...ali ti kazes da mi ne tumacimo dobro i da tebe vodi Bog...i zasto je cudno sto te onda pitamo da nam objasnis ono sto je tebi objasnio Bog?
Kazes da trebamo postati kao djeca da bi se spasili...e pa znatizelja je jedna karakteristika posebno izrazena kod djece...a mi smo upravo to - znatizeljni.

Zato te jos jednom molim, bez zezancije ili tako cega, da nam objasnis tko je Azazel i cemu zrtva njemu? O kakvoj zastiti pricas? Od koga? Tko je to?
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:21 am

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

nisam niti to rekao, samo zelim dati svjedocanstvo tebi koji to radis i drugima da im Bog moze pomoci da se toga rijese, jer je meni Bog pomogao......
A gle znaci prestanimo drkati jel to je dokaz da bog postoji i da idemo dobrim putom !!! E i odkud tebi da ja drkam a ???

marko suzic je napisao/la:

sve je to dokazano......a i evolucionisti su nasli otiske u stijenama da su u isto vrijeme zivjeli i ljudi i dinosauri...........tak da su samo sebe pobili.........jer o tome biblija uci i to je stvaranje...........
Da, samo sto su dokazi o dinosaurima malo stariji od 6000 godina. kava

marko suzic je napisao/la:

Bog je prvo stvorio zemlju i nebo i onda poslije sunce,mjesec i zvijezde.....to je tako
A kada je onda stvorio svemir ??? Znas li ti uopce sta su zvijezde??? Kako onda je sunce starije od zemlje???


marko suzic je napisao/la:

ne slucajevi, to znaci po tebi, po tvojoj logici, da je za vrijeme potopa Bog poslao tu vodu i ucinio zlo i ubio sve te ljude koji su bili zli i sebicni i znaci Bog je prekrsio i svoju zapovjed, a za to vrijeme je đavo cuvao Nou i njegovu obitelj i stitijo njih.......to je tvoja prica.....jel tako........
Pa u Bibliji pise da je Bog poslao potop zar ne ???
Pa pregazio je i kod Potopa i u Egiptu, Sodoma i Gomora ..... kava

da to ne radis odmah bi rekao da to ne radis, ali ti si postavio pitanje......

da dokazi ateista......pa i njima je cilj da ti povjerujes........ali su sami pobili evouciju.....

Bozje stvaranje je zapisano u bibliji....

tako pise, ali to ne znaci da je Bog to ucinio,nego da je to dopustio, pa zato pise kao da je Bog poslao, ali to je đavo ucinio....Bog je dao 120god milosti, 120god je Bog cekao da se promjene i oni su odbili....i Bog je morao da makne zastitu........
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:25 am

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

a ti to Boga optuzujes i napadas da nije savrsen??????????

pazi, ako to radis, onda si na strani đavla jer on to radi.........

Stvori Bog covjeka na svoju sliku i priliku !!!
Savrsenstvo bez mane.... nema sta....

Nije đavo nego Belzebub kava gica

bio je savrsen....ali je prevaren......pa zasto ti ne tezis da budes savrsen.......ali Bog je tolika ljubav da nije htio dopustiti da patimo, zato je dosao i umro za nas da bi mogli vec sada na zemlji zivjeti tim zivotom koji su zivjeli adam i eva.......naravno ne svi nego samo oni koji se predaju svoj zivot Bogu ali da se prije toga odreknu ovog gresnog zivota.....jer kako ces primiti pravi zivot ako se ne odreknes krivoga.......logicno
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:27 am

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

ja to nisam rekao, da me Bog pozvao da vas prosvijetlim..........ja sam ovdje da pricam o Bogu.........ali po bibliji...........ne po vlastitim tumacenjima i ucenjima drugih..............
Ej stani malo, nemoj lagati, imao si izjavu tipa nesto "... mene je Bog uputio na ovaj forum... " tako da, pa jel ti nas ovdje smatras budalama ??? Pa svi koji prate ove tvoje blesave izjave od pocetka znaju da si sada se izlagao koliko si dugacak i sirok. Marko kao sto Aco napisao - Zasto lazes, laz je grijeh.

rekao sam da me Bog vodio do foruma......ne, ali bi trebali da razgovaramo o stvarima koje su prakticne, a ne da pricamo o tome da li je biblija istina ili ne.......
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:31 am

marko suzic je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

a ti to Boga optuzujes i napadas da nije savrsen??????????

pazi, ako to radis, onda si na strani đavla jer on to radi.........

Stvori Bog covjeka na svoju sliku i priliku !!!
Savrsenstvo bez mane.... nema sta....

Nije đavo nego Belzebub kava gica

bio je savrsen....ali je prevaren......pa zasto ti ne tezis da budes savrsen.......ali Bog je tolika ljubav da nije htio dopustiti da patimo, zato je dosao i umro za nas da bi mogli vec sada na zemlji zivjeti tim zivotom koji su zivjeli adam i eva.......naravno ne svi nego samo oni koji se predaju svoj zivot Bogu ali da se prije toga odreknu ovog gresnog zivota.....jer kako ces primiti pravi zivot ako se ne odreknes krivoga.......logicno

OPet moram ispraviti :tutankamon,Stvori Bog slična sebi "slična" ne ista.

marku:bio je savršen ..ali je prevaren.Od strane koga je prevaren,Đavao je izvor zla prvi koji je zao.kako mže biti prevaren od nečega,samo ga je bog mogao prevariti ništa drugi nema zapisano.Bog dobro Đavao loše,nema dalje.ako je Đavla neko prevario onda je neko drugi đavao a ne ovaj đavao :):)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 1:17 am

Pise 'na svoju sliku'...pa sad...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:33 am

marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
>Marko Suzić je napisao: ja tebi prepurucam dobronamjerno da citas Bozju rijec i da se molis na koljenima za sve sto trazis......jer Isus nam je uzor


Marko moj dragi, od moljenja na koljenima nema ništa, u se i u svoje kljuse!!! Zar nije Bog rekao :"Pomogni si sam, pa ću ti i ja."
Zato ti je Bog i dao zdravu pamet i dvije zdrave ruke i noge i po pet prstića na svakom navedenom ekstremitetu!!!


sto je Isus onda krivo nas ucio, kad se i sam molio na koljenima???

ovo u se i u svoje kljuse, to ne postoji u biblii taj princip.....

kao niti ovaj da si sam prvo moras pomoci.....

ja bi te molio citate za to, ovo sve je protiv onoga sto je Isus ucio!!!!

Ma meni ne trebaju citati dragi moj Suziću, ja ti govorim iz iskustva. Ni jedno klečanje te neće spasiti od gladi, niti ti platiti režije, niti nahraniti dijete, to može svako učiniti sam za sebe, svojim RADOM, ZNOJEM I ŽULJEVIMA!!!! Gdje ti živiš Suziću??? Spusti se na Zemlju!!!

ja ne kazem da se ne treba truditi, ali ti nemas povjerenja u Boga, kao da Bog ne moze pomoci i da Bog vodi stvari......ti meni kazes da ja mogu napraviti nesto bez Krista......a sam Isus je reao da bez Njegaove pomoci ne mozemo nista, vidis li tu rijec, NISTA....to znaci ama bas nista...ja vama ovdje ne govorim sve ovo zato da vam pametujem, nego zato jer ce vas đavo prevariti, ako se budete u sebe uzdali i pokusavali nesto sami.......evo ti stih gdje ti ovo lijepo objasnjava, nadam se da ces prepoznati svoj zivot i nacin razmisljanja:

Jakovljeva 4,13 Pazite sada, vi što govorite: "Danas ili sutra otići ćemo u taj i taj grad, provesti ondje godinu, trgovati i zaraditi",
Jakovljeva 4,14 a ne znate što će sutra biti. Ta što je vaš život? Dašak ste što se načas pojavi i zatim nestane!

Jakovljeva 4,15 Umjesto da govorite: "Htjedne li Gospodin, živjet ćemo i učiniti ovo ili ono", Jakovljeva 4,16 vi se razmećete svojim hvastanjima! Svako je takvo hvastanje opako.

Gle, evo tebe opet sa citatima!
Marko, ja tebi kažem da možeš bez Boga, isto kao i s njim. Ja znam da je lakše kad vjeruješ i to ti daje unutarnju snagu, ali opet se sve svodi na vlastitih ruku djelo.
Ja imam još malo pa 30 godina i ne želim tvrditi da sam popila svu pamet svijeta, ali imam ponešto iskustva iz ovog života, pa ću ti prije svega reći da sam najprije majka, a onda sve ostalo i da nahranim svoje dijete i postavim ga na noge za život moram jako dobro nažuljati ruke radom, a ne pasti na koljena i problem riješen.
Ja radim od svoje 14 godine, najprije preko ljeta-sezonski, a kasnije preko srednje škole i faxa uz školovanje.
Nije mi bilo lako, jer su moji vršnjaci spavali do podneva i odlazili na kupanje, a ja sam se ubijala od cjelodnevnog ili dvokratnog rada po hotelskim kuhinjama i sl.
Tada mi je bilo muka, ali morala sam, a sada znam da je to bilo za neko više dobro. Ja ne izbacujem koncept Boga iz svega ovoga, kužiš? Ja ću bez problema ući kroz vrata bilo koje crkve i pomoliti se u njoj (katoličke, pravoslavne, sinagoge, na tibetu kod dalaj lame, muslimanskoj đamiji,....) zaista nije bitno i znaš što? U svakoj od njih ću pronaći mir i Boga. Ja tebi samo pokušavam reći da se ne slažem sa stvarima u Bibliji i kako je tamo objašnjena cijela katolička vjera, pa nek gorim u paklu ako treba radi toga, a to ću isto ponoviti i da mi kucne sudnji čas!!! Biblija je isto napisana od ljudske ruke, nije ju napisao sam Bog. Svi ti proroci su mogli imati "vizije" kao uputstvo od Boga, a tko ti garantira da oni sve to nisu preoblikovali kako je njima tada odgovaralo?
Uopće ne želim dublje ulaziti u ovu temu sada, želim ti reći da si ti prihvatio katoličku vjeru kao svoj put i istinu i to vjerovatno za tebe je najbolje, ali i mi ostali imamo pravo na svoj izbor, kao i ti i pusti nama da se brinemo za spas svojih duša.
Zapamti, ne možeš mijenjati druge, možeš mijenjati samo sebe!!! :D


Zadnja promjena: Freya; uto kol 19, 2008 10:50 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:38 am

marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Ateizam je jedan od legitimnih stavova prema pitanjima koja se tiću postojanja višeg duhovnog principa. Marko, preporučila bih ti studij teologije bilo kojeg vjerskog sustava, ili barem filozofije u nekom obliku, da, i mjesec dana boravka na pustom otoku s nekoliko dobronamjernih ljudi raznolikog životnog uvjerenja. :)


teolozi ne kuze bibliju.......to vec imam doma....

ja tebi prepurucam dobronamjerno da citas Bozju rijec i da se molis na koljenima za sve sto trazis......jer Isus nam je uzor

Svi mi živimo pod ISTIM nebom, ali NEMAMO ISTI horizont... mudri


moze, znaci svi smo isti, svi smo nastali od adama i eve, svi cinimo iste grijehe, svi imamo istog Boga, ali svi nemamo isti put???????????

to se bas ne slaze....put je isti, Isus je put do Boga i za mene i tebe.....a to sad sto je đavo provalio da ima vise puteva to je nesto drugo....ja samo mogu reci da je lagao.....jer ako je to istina onda je Isus lagao.....a to ne moze

U ovih zadnjih par postova na sve strane s tvoje strane frca laž, laganje, lažov, može, ne može....
Toliko se loviš jedne riječi i ne puštaš-ko pit bull , a ne kužiš "što je pisac s time htio reći". Ovdje nismo komentirali Bibliju, ni Boga, ni Isusa, nego tebe, ili ti misliš da si jedan od njih????


ja sam nitko i nista.........i kao takav znam da ako nebudem predo svoj zivot Kristu potpuno i postao kao djete da cu izgubiti zivot vjecni....znam da sam ovisan o Kristu.......

Ti JESI NETKO I NEŠTO! Ti si ljudsko biće i duhovno biće, ti jesi vrijedan sreće, i ljubavi, i zdravlja, i blagostanja, i radosti i to sada i ovdje, svakog trena, a ne tek kad te zakopaju pod zemlju!
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam
burnme


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Age : 41
Registration date : 31.05.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:55 am

marko suzic je napisao/la:
mozda bi bilo bolje da te zanima kad Isus kaze da moras postati kao djete ako se zelis spasiti.
Zašto dijete? Jesu li djeca bezgrešna?
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:28 am

marko suzic je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

kad sam davo citate iz biblije onda ih nitko nije kuzio........tak da molim te........zasto me ponovno provociras............

ja nisam ignoriro, nego ga nisam toliko citao......

a sama zrtva je nizna da bi se opro grijeh, da bi se zastitili od đavla, a u starom zavjetu su slika prave Bozje zrtve bile zivotinje......i neznam zasto se to tebi krsi s biblijom?

Marko jel si ti malo specijalac a ??? scratch
Nisi ignorirao a ne citas, pa to je ignoriranje

Nije provokacija nego pitanja na koja ti nemas odgovor.

Zasto se krsi, pa specijalcu jedan ko kaze da se krsi sa biblijom ??? Pa jel sam rekao da to pise u bibliji, cak sam ti i citat nave gdje Bog trazi od nas da prinosimo zrtvu Azazelu.

Pitanje i dalje stoji: Zasto Bog trazi od ljudi da prinose zrtve Azazelu ???

vjerojatno se radi o nekoj zastiti.........mozda bi bilo bolje da te zanima kad Isus kaze da moras postati kao djete ako se zelis spasiti....sto to znaci.......ne kuzim sto zelis dokazati.........
Evo kao prvo dokazali smo sa ovima dragi Marko da nemas pojma o bibliji, ne kuzis bibliju, citas ju povrsno i ono sto ti pase, nemas 1% odgovora na pitanja nego samo citiras bibliju (to je jos jedan dokaz da ne shvacas).
O kakvoj zastiti, jel ti vidis sta pises, po tebi znaci Bog trazi da se zrtve prinose Azazelu radi zastite, znaci po tome i Sotona nas stiti.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:30 am

marko suzic je napisao/la:

Tako pise, ali to ne znaci da je Bog to ucinio,nego da je to dopustio, pa zato pise kao da je Bog poslao, ali to je đavo ucinio....Bog je dao 120god milosti, 120god je Bog cekao da se promjene i oni su odbili....i Bog je morao da makne zastitu........
Opet te pitam tko je kriv - onaj koji siluje ili onaj koji drzi zrtvu ???

Znaci Bog nas toliko voli, toliko je savrsen i bez mane a odozgo gleda kako mu se djeca dave u vodi i ne poduzima nista nego spasi samo svoga miljenika. Krasno tumacis Marko.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:32 am

Saroman je napisao/la:

OPet moram ispraviti :tutankamon,Stvori Bog slična sebi "slična" ne ista.
U mojoj pise "na svoju sliku" znaci....
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:34 am

marko suzic je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

ja to nisam rekao, da me Bog pozvao da vas prosvijetlim..........ja sam ovdje da pricam o Bogu.........ali po bibliji...........ne po vlastitim tumacenjima i ucenjima drugih..............
Ej stani malo, nemoj lagati, imao si izjavu tipa nesto "... mene je Bog uputio na ovaj forum... " tako da, pa jel ti nas ovdje smatras budalama ??? Pa svi koji prate ove tvoje blesave izjave od pocetka znaju da si sada se izlagao koliko si dugacak i sirok. Marko kao sto Aco napisao - Zasto lazes, laz je grijeh.

rekao sam da me Bog vodio do foruma......ne, ali bi trebali da razgovaramo o stvarima koje su prakticne, a ne da pricamo o tome da li je biblija istina ili ne.......
Ma nemom nego o cemo, kako je stvorena zemlja, pa onda sunce pa zvijezde pa tek onda svemir ??? Biblija je pisana knjiga i nista vise.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 11:02 am

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

ja to nisam rekao, da me Bog pozvao da vas prosvijetlim..........ja sam ovdje da pricam o Bogu.........ali po bibliji...........ne po vlastitim tumacenjima i ucenjima drugih..............
Ej stani malo, nemoj lagati, imao si izjavu tipa nesto "... mene je Bog uputio na ovaj forum... " tako da, pa jel ti nas ovdje smatras budalama ??? Pa svi koji prate ove tvoje blesave izjave od pocetka znaju da si sada se izlagao koliko si dugacak i sirok. Marko kao sto Aco napisao - Zasto lazes, laz je grijeh.

rekao sam da me Bog vodio do foruma......ne, ali bi trebali da razgovaramo o stvarima koje su prakticne, a ne da pricamo o tome da li je biblija istina ili ne.......
Ma nemom nego o cemo, kako je stvorena zemlja, pa onda sunce pa zvijezde pa tek onda svemir ??? Biblija je pisana knjiga i nista vise.

Da, i pisana je tada prije 2000. god. za tadašnje ljude i tadašnje svjetonazore i tadašnje znanje koje je sezalo puno uže i manje nego kod ljudi danas. A sad da meni neko kaže da ljudi nisu evoulirali u 2000 godina i da sad nama to treba zvučati logično... Boink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 12 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!
[Vrh] 
Stranica 12 / 21.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Kabala
» o cemu se ovdje govori???????
» Hvala

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: