Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Regeneracija??

Go down 
+7
zvezda
arhont
silver
Merkurica
Svjetloisjena
Alpha
Annon Imus
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimečet svi 01, 2008 7:43 pm

Narastao mu odsječeni dio prsta



Četiri tjedna nakon što si je Lee Spievack odrezao više od pola jagodice, ona mu je ponovno narasla uz pomoć čudotvornog praha napravljenog od svinjskog mjehura, tvrde znanstvenici.

Regeneracija?? 122756
Leeju Spievacku je dio jagodice odrezao propeler modela aviona



Četiri mjeseca kasnije osakaćeni je prst navodno izgledao poput bilo kojeg drugog prsta, uključujući nikat i otisak, a 69-godišnjem Spievacku se navodno vratilo i osjetilo.
Tajna je navodno u eksperimentalnom čudotvornom 'vilenjačkom' prahu koji je napravljen od sušenih svinjskih mjehura i kolagena koji koži daje čvrstoću i elastičnost. 'Vilenjački prah' je inače napravljen kako bi se konjima brže regenerirali ozlijeđeni ligamenti.
"Već drugi put kad sam stavio prah mogao sam vidjeti kako raste. Svaki dan po malo. Nakon 4 tjedna je to bio cijeli prst", rekao je g. Spievack kojemu je dio prsta prije 3 godine slučajno odsjekao propeler molela aviona.
S odrezanog dijela prsta je skinuo mladu kožu na nagovor svog brata, inače bivšeg kirurga i osnivača tvrtke koja izrađuje 'Vilenjački prah'.
Iako nije baš do kraja jasno na kojem principu čudotvoran prah radi, njegovi izumitelji vjeruju kako u tijelu potiče prirodan proces zaraštanja šaljući stanicama svojevrsne signale koji ih potiču da obnove oštećeno tkivo. Čini se kako ovaj prah tkivu 'naređuje' da raste iznova.
Regeneracija?? 122757
S odrezanog dijela prsta je skinuo mladu kožu i na ranu počeo stavljati 'Vilenjački prah'



Regeneracija?? 122758
Nakon 4 tjedna odrezani prst i nokat su ponovno narasli

dnevnik.hr





ako je djelovalo za prst moze li i za vece djelove tijela ?? study
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimečet svi 01, 2008 7:59 pm

Pa ako je istina onda ne vidim zasto ne bi funkcioniralo i na vecim podrucjima...ali malo mi je cisto nevjerojatna ta prica...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimečet svi 01, 2008 8:08 pm

Namcor je napisao/la:
Pa ako je istina onda ne vidim zasto ne bi funkcioniralo i na vecim podrucjima...ali malo mi je cisto nevjerojatna ta prica...
da jer ako je to istina npr koliko bi ljudi invalida moglo ozdraviti tj regenerirati se no tko zna
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimečet svi 01, 2008 9:09 pm

Glupo ali danas sam čitala kako ljudima udovi koji nedostaju ne rastu iz jednostavnog razloga - zato što nismo u stanju to prihvatiti kao moguće.
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimečet svi 01, 2008 9:24 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Glupo ali danas sam čitala kako ljudima udovi koji nedostaju ne rastu iz jednostavnog razloga - zato što nismo u stanju to prihvatiti kao moguće.
da moze biti i to
jer ipak koliko toga se moze a da mi nismo ni svjesni
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimečet svi 01, 2008 9:26 pm

DMocic je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Glupo ali danas sam čitala kako ljudima udovi koji nedostaju ne rastu iz jednostavnog razloga - zato što nismo u stanju to prihvatiti kao moguće.
da moze biti i to
jer ipak koliko toga se moze a da mi nismo ni svjesni

Možda se uistinu može sve, samo ne znamo kako. Zato nam sredstva poput vilenjačkog praha osim fizičke pomoći pomažu i da srušimo te barijere u sebi koje nas sputavaju.
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimečet svi 01, 2008 9:29 pm

svjetloisjena je napisao/la:
DMocic je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Glupo ali danas sam čitala kako ljudima udovi koji nedostaju ne rastu iz jednostavnog razloga - zato što nismo u stanju to prihvatiti kao moguće.
da moze biti i to
jer ipak koliko toga se moze a da mi nismo ni svjesni

Možda se uistinu može sve, samo ne znamo kako. Zato nam sredstva poput vilenjačkog praha osim fizičke pomoći pomažu i da srušimo te barijere u sebi koje nas sputavaju.
da njemu je mozda prst narastao opet jer su mu dali prah i rekli da ce uspjet narast i on je to uistinu i mislio i dogodilo se a sad ta tvrtka koja mu je ta dala moze prodavat maglu zbog necega sto bi inace bilo normalno da nam je od pocetka u podsvjesti
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimečet svi 01, 2008 9:40 pm

DMocic je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
DMocic je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Glupo ali danas sam čitala kako ljudima udovi koji nedostaju ne rastu iz jednostavnog razloga - zato što nismo u stanju to prihvatiti kao moguće.
da moze biti i to
jer ipak koliko toga se moze a da mi nismo ni svjesni

Možda se uistinu može sve, samo ne znamo kako. Zato nam sredstva poput vilenjačkog praha osim fizičke pomoći pomažu i da srušimo te barijere u sebi koje nas sputavaju.
da njemu je mozda prst narastao opet jer su mu dali prah i rekli da ce uspjet narast i on je to uistinu i mislio i dogodilo se a sad ta tvrtka koja mu je ta dala moze prodavat maglu zbog necega sto bi inace bilo normalno da nam je od pocetka u podsvjesti

E sad bi tu ideju trebalo početi uvaljivati ljudima. Kažu da kad određeni postotak (oko 10%) prihvati neku novu spoznaju, to se putem kolektivne svijesti može proširiti na cijelo čovječanstvo :)
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:15 am

svjetloisjena je napisao/la:
DMocic je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
DMocic je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Glupo ali danas sam čitala kako ljudima udovi koji nedostaju ne rastu iz jednostavnog razloga - zato što nismo u stanju to prihvatiti kao moguće.
da moze biti i to
jer ipak koliko toga se moze a da mi nismo ni svjesni

Možda se uistinu može sve, samo ne znamo kako. Zato nam sredstva poput vilenjačkog praha osim fizičke pomoći pomažu i da srušimo te barijere u sebi koje nas sputavaju.
da njemu je mozda prst narastao opet jer su mu dali prah i rekli da ce uspjet narast i on je to uistinu i mislio i dogodilo se a sad ta tvrtka koja mu je ta dala moze prodavat maglu zbog necega sto bi inace bilo normalno da nam je od pocetka u podsvjesti

E sad bi tu ideju trebalo početi uvaljivati ljudima. Kažu da kad određeni postotak (oko 10%) prihvati neku novu spoznaju, to se putem kolektivne svijesti može proširiti na cijelo čovječanstvo :)
a nikad se ne zna jer nasa medicina je samo zagrebala po povrsini
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:26 am

Cesto mi se cini da nas klasicna medicina upravo odvaja od stvarnog ozdravljenja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimepet svi 02, 2008 12:17 pm

svjetloisjena je napisao/la:


E sad bi tu ideju trebalo početi uvaljivati ljudima. Kažu da kad određeni postotak (oko 10%) prihvati neku novu spoznaju, to se putem kolektivne svijesti može proširiti na cijelo čovječanstvo :)
100. majmun :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimeuto svi 06, 2008 8:57 am

Binah je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:


E sad bi tu ideju trebalo početi uvaljivati ljudima. Kažu da kad određeni postotak (oko 10%) prihvati neku novu spoznaju, to se putem kolektivne svijesti može proširiti na cijelo čovječanstvo :)
100. majmun :)

Da :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimesub svi 17, 2008 3:27 pm

meni se to čini kao čista žuta štampa.

chuck norris mozda ima sposobnost regeneracije, ali mi obični smrtnici..hm. :D
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimeuto lip 10, 2008 11:37 pm

Ne vidim zasto je to nemoguce, ja osobno vjerujem da mi ljudi mozemo ciniti sve, ali doslovno sve, samo sto imamo blokade u glavi i druge ljude koji nam govore da je to nemoguce. Ako ja nesto ne mogu to ne znaci da ne mogu nauciti ili da je nemoguce, a to je razmisljanje vecine ljudi.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimečet srp 03, 2008 5:02 pm

Pa...teoretski...ali neke stvari su ipak nemoguce...npr. netko pod utjecajem droge zbilja vjeruje da moze letjeti...samo sto se fizika bas ne slaze s njime...tako ne bih isla s time da mozemo sve ako dovoljno vjerujemo...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimepet srp 04, 2008 2:14 am

Pa... letenje je blisko levitaciji...

A sto se tice "vilenjackog praha", to je klasican primer placebo efekta u lecenju, kojem smo mnogo podlozniji nego sto smo skloni to priznati...

Moguce je promeniti sebe cak i na cisto fizikalnoj razini, ako smo spremni za tu promenu, ako verujemo da je moguca i u stanju smo je vizuelizirati... Neverovatno je koliko toga moze nas um... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimepet srp 04, 2008 10:28 am

Mnogi tvrde da smo snagom uma u stanju dokinuti fizikalne zakone za sebe i za svoju okolinu. To namjerno ili nenamjerno rade oni koji hodaju po žeravici. Šteta što nas većena još nije u stanju koristiti te mogućnosti.

Zapravo, kad bolje razmislim, možda bolje da je tako.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimepet srp 04, 2008 10:53 am

Da, levitacija je nesto kao letenje i kao prkosi zakonima fizike...ali sto bi nas Omega rekao...malo mi je to tesko vjerovat dok ne vidim...jer ako netko zbilja, zbilja i do kraja vjeruje da moze letjet, lebdit, sta god...kako to da se strmopizdi kad se baci s balkona?

Ipak, takodjer vjerujem da se snagom uma moze puno vise nego uopce sada mozemo pojmit...i ako je ovome zbilja izrastao taj prst...mozda, moguce...tesko ali moguce...cini mi se da na nase tijelo mozemo utjecat vise nego na druge stvari...

Samo...recimo da je to tako...i sad mi svjedocimo takvom 'cudu'...znaci vidimo vlastitim ocima i znamo da se to dogodilo. Imamo li vjeru u to? Recimo da imamo...a ipak...u slicnoj situaciji da li bi i sami mogli proizvesti takav efekt? Znamo da je moguce, vjerujemo u to...ali da li bi funkcioniralo?
Jesmo li uopce generalno spremni ukloniti te blokade naseg uma? Da li i koliko to uopce ovisi o nama?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimepet srp 04, 2008 11:11 am

Jedno od najbolje dokumentiranih čuda u Lourdesu je ozdravljenje čovjeka kojemu je karcinom kosti već izjeo kuk što se vidjelo iz medicinske dokumentacije. Nakon hodočašća kost se na očigled liječnika koji su to snimali rengenom ponovo oblikovala iz kašastog stanja u kojem je bila. Dakle moguće je svašta, samo je pitanje na koji način pokrenuti čudo. Omega će proučavati uobičajene fizikalne zakone koji izvrsno služe svrsi ovdje gdje se nalazimo. No kad smo spremni čuti ili čak doživjeti više, spremni smo prihvatiti i čuda :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimepet srp 04, 2008 11:54 am

Svjetloisjena je napisao/la:
...
Dakle moguće je svašta, samo je pitanje na koji način pokrenuti čudo. Omega će proučavati uobičajene fizikalne zakone koji izvrsno služe svrsi ovdje gdje se nalazimo. No kad smo spremni čuti ili čak doživjeti više, spremni smo prihvatiti i čuda :)

Da, to je ono sto pitam. Kako pokrenuti cudo...

I ovo zadnje...opet se vezuje...recimo da smo vidjeli, da vjerujemo u potpunosti, spremni smo...ali cini mi se da to nije dovoljno...mislim da ne ovisi samo o nama to sve...ok, mozda puno ovisi, ali ne sve...

Pitam se da li ce ona famoza 2012. zbilja donijeti neke promjene na tom planu...

E, da...nitko ne kaze da fizikani zakoni kod cuda ne vrijede...kao sto nitko ne kaze da su svi zakoni koje mi sada poznajemo jedini i apsolutni... Treba ostati otvoren...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimepet srp 04, 2008 7:57 pm

Da, mislila sam na uobičajene fizikalne zakone koji su općeprihvaćeni. Čini se prilično očito da postoje i neki drugi (samo da me Omega ne dohvati strah )

Osim vjere u čuda vjerojatno treba postojati i određen stupanj zrelosti, možda duhovne ili neke druge koju još ne znamo imenovati :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimened srp 06, 2008 10:11 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Da, mislila sam na uobičajene fizikalne zakone koji su općeprihvaćeni. Čini se prilično očito da postoje i neki drugi

Prije bih rekao da neki fizikalni zakoni još nisu otkriveni ;)

Citat :
(samo da me Omega ne dohvati strah )

Evo jesam hug


Citat :
Osim vjere u čuda vjerojatno treba postojati i određen stupanj zrelosti, možda duhovne ili neke druge koju još ne znamo imenovati :)

Zrelost i svjesnost su jako bitne u svemu tome.

Moje je mišljenje da se protiv zakona fizike ne može, ali naravno nismo otkrili sve zakone fizike. Neke znamo, ali očito ima još nekih.

Što se regeneracije i snage uma tiče... Mislim da je snaga uma ponekad zapanjujuća, dokaz je i placebo efekt koji se koristi u bolnicama ( i djeluje). No isto tako mislim da se protiv zakona fizike ne može. Ovom čovjeku se možda prst brzo regenerirao, ali mislim da je to samo zbog određenih tvari koje su omogučile bržu regeneraciju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimened srp 06, 2008 10:18 pm

E...al fora je u tome sto ovi zakoni koje mi znamo su mozda potpuno 'krivi'...tj. ispravnu su u svjetlu znanja koje posjedujemo...ali za 100 godina bi nam se mogli smijati kako smo mislili da je nesto 'tako i tako', a totalno nije zubi

Regeneracija...vec rekoh...na sebe mozda najvise mozemo utjecat...ali vjera, placebo...nisu dovoljni...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimened srp 06, 2008 10:24 pm

Alpha je napisao/la:
E...al fora je u tome sto ovi zakoni koje mi znamo su mozda potpuno 'krivi'...tj. ispravnu su u svjetlu znanja koje posjedujemo...ali za 100 godina bi nam se mogli smijati kako smo mislili da je nesto 'tako i tako', a totalno nije zubi

Da bi nam ovi zakoni bili potpuno krivi, tada bismo mi trebali počet potpuno drugačije razmišljati.
Svi fizikalni zakoni su čvrsto dokazani i stvarno nema razloga ne vjerovati u njih. Gravitacija je imala nekako najklimavije noge, ali očito je i taj dio fizike točan jer se kroz mnogo lansiranja sve to provjerilo i stvarno je brzina oslobađanja sa Zemlje 11.2 km/s

Slažem se da zakoni ne moraju biti nužno potpuno točni. Evo usporedba: Recimo da mjerimo neku pojavu i 1000 puta dobimo isti rezultat. Bi li bilo logično očekivat da će se 1001. puta nešto promijeniti? Moguće je, ali meni je sasvim dovoljno i ovih prvih 1000 puta da kažem da je to tako...


Citat :
Regeneracija...vec rekoh...na sebe mozda najvise mozemo utjecat...ali vjera, placebo...nisu dovoljni...

Slažem se ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitimened srp 06, 2008 10:36 pm

Nitko nije reko totalno krivi...makar, sad kad si spomenuo gica
Isto tako nekada nije bilo razloga ne vjerovati da je Zemlja ravna ploca zubi

Recimo da radimo neki pokus 1000 puta i 1000 puta obracamo paznju na krivu stvar zubi

Aj, zezam te malo hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Regeneracija?? Empty
PostajNaslov: Re: Regeneracija??   Regeneracija?? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Regeneracija??
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: