Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Morbidni turizam

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Morbidni turizam Empty
PostajNaslov: Morbidni turizam   Morbidni turizam Icon_minitimesub svi 03, 2008 2:41 pm

Sjećate se djevojčice Madeleine, trogodišnjakinje koja je prošle godine nestala iz hotelske sobe u kojoj su je zajedno sa sestrom ostavili nepažljivi roditelji? Oko toga se digla velika medijska halabuka i nepoznata sudbina nestale djevojčice mjesecima je punila novinske stupce bez imalo obzira prema tragediji koju je obitelj proživljavala. Ne kažem da za publicitet nisu bili djelomično krivi sami roditelji koji su nama kao promatračima ostavljali dojam medijskih zvijezda više nego ucviljenih roditelja koji su ostali bez djeteta. I sad kad bi priča za javnost trebala biti završena do eventualnog pronalaska male nesretnice - žive, ili, što je puno vjerojatnije, mrtve - pojavilo se nešto novo - ljudi su počeli posjećivati mjesto gdje se tragedija dogodila, slikati se za uspomenu pred hotelom iz kojeg je malena Madeleine nestala, posjećivati mjesta gdje je navodno bila viđena nakon nestanka, neki dolaze grupno autobusima na jednodnevne izlete s isključivom namjerom posjete mjestu djetetovog nestanka... O svemu tome može se više pročitati OVDJE

Uistinu ne znam, ukoliko je to sve istina, što je to što ljude tjera na to morbidno ponašanje. Bojim se da se na tom slučaju vidi utjecaj i moć koje mediji imaju nad ljudima, osobito kad su ti ljudi iznutra prazni i očito tragaju za nečim što će ih iznutra ispuniti, pa bio to i nestanak nepoznatog trogodišnjeg djeteta... :(
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Morbidni turizam Empty
PostajNaslov: Re: Morbidni turizam   Morbidni turizam Icon_minitimesub svi 03, 2008 5:00 pm

Svjesno ili nesvjesno mediji utječu na nas htjeli mi to priznat ili ne, pogledajte npr. vijesti, novine, internet... svugdje je u prvom planu crna kronika, sve više i više nas bombardiraju tim crnim vijestima, želeći valjda da nam to postane normalno ili što već, no dobro možda malo bježim od teme, ali opet, nešto se mora promjenit u ovom svijetu jer inače ako se ovako nastavi bojim se što nas čeka u daljnoj budućnosti!!! shock
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Morbidni turizam Empty
PostajNaslov: Re: Morbidni turizam   Morbidni turizam Icon_minitimened svi 04, 2008 12:38 am

Da...moze bit da traze ipunjenje u makar cemu...a mislim da su upravo mediji, sto Nac kaze, glavni razlog te praznine u ljudima...
Narod nakon posla dojde doma i gleda TV...od toga se sastoji 99% zabave, opustanja, gubljenja vremena...sve...a mediji puni inspirativnih vijesti i tema...cudo jedno...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Morbidni turizam Empty
PostajNaslov: Re: Morbidni turizam   Morbidni turizam Icon_minitimened svi 04, 2008 8:42 am

Stvarno morbidno. Umjesto da ih vuče na neko sretno mjesto, gdje se nešto lijepo dogodilo, uglavnom ljudi odlaze na mjesta nesreća.
Čini mi se da je to zato što su i sami nesretni pa im onda veća nesreća od njihove donosi utjehu, nešto u stilu, ja sam još sretan, ima ljudi koji su doživljeli gore stvari.
To bi valjda trebali znati psiholozi.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Morbidni turizam Empty
PostajNaslov: Re: Morbidni turizam   Morbidni turizam Icon_minitimened svi 04, 2008 8:43 am

Sigi gdje si daj nam objasni taj fenomen morbidnog turizma.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Morbidni turizam Empty
PostajNaslov: Re: Morbidni turizam   Morbidni turizam Icon_minitimened svi 04, 2008 8:48 am

Da preselim temu na psihologiju? Stavila sam je ovamo iako sam se dvoumila. Čovjek kao pojedinac ima nagon da pomaže drugima, a taj nagon se ponekad ispoljava tako da čovjeka morbidno privlaćenesreće i slične stvari, zato časopisi s tom tematikom tako dobro prolaze. Sve je to ljudski dok ne ode u krajnost. No ovdje je ta pojava dobila nevjerojatne razmjere na jednoj društvenoj razini i to u slučaju gdje se nema više što puno za reći...
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Morbidni turizam Empty
PostajNaslov: Re: Morbidni turizam   Morbidni turizam Icon_minitimened svi 04, 2008 8:50 am

Kak hoćeš, mislim da i tu paše.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Morbidni turizam Empty
PostajNaslov: Re: Morbidni turizam   Morbidni turizam Icon_minitimened svi 04, 2008 2:34 pm

mjesto za tu temu je OK
no vratimo se utjecaju medija na široke mese. postoje članci i knjige koji govore da je moguće manipulirati i utjecati na društvo. to u stvari može biti dio nekih zavjera tajnih društva. znam da se ovdje prvenstveno ne misli na takvo nešto i da je ovdje možda veće pitanje kakvi smo mi ljudi i kakva je to ljudska zajednica i okolina u kojoj živimo. no upravo ljudske slabosti i društva kao nekakve cjeline mogu biti meta napada takvih društava. ovo može biti samo "bacanje prašine u oči" i skretanje pogleda sa nečega puno važnijeg
[Vrh] Go down
Sponsored content





Morbidni turizam Empty
PostajNaslov: Re: Morbidni turizam   Morbidni turizam Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Morbidni turizam
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Turizam u svemiru

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: