Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Empty
PostajNaslov: Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika?   Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Icon_minitimesub svi 03, 2008 11:19 pm

U petak poslijepodne u domu umirovljenika na Ravnicama u Zagrebu buknuo je požar. Javljenio je da je u njemu jedna štićenica poginula, a veći broj ljudi završio je u bolnici zbog udisanja dima. No u današnjem izvještaju koji možete pročitati OVDJE piše da je starica umrla od zatajenja srca u trenutku dok je pušila i cigareta koja je ostala tinjati nakon njene smrti uzrokovala je požar.

No na temu me potakla izjava zagrebačkog gradonačelnika koju su jutros prenijele radiopostaje (Sljeme sigurno, za ostale ne znam) kako će se nakon ove nesreće zabraniti pušenje u domovima umirovljenika. Nadam se da se ta izjava neće provesti u djelo. Jer dijelu starije populacije pušenje je ipak bilo sastavni dio života koji donedavno nije bio ni na koji način sprečavan ili zabranjivan ako se izuzmu povremena upozorenja vezana uz zdravlje. Pritom nikako ne zagovaram pušenje (nisam nikad pušila i znam da je štetno) ali mislim da ljudima koji se nađu u situaciji da su nepokretni ili slabo pokretni i ovisni od pomoći drugih ne bi trebalo uskratiti nešto što im donosi zadovoljstvo i pomoć u prevladavanju nekih problema - psihičkih i fizičkih - bez obzira na štetnost, tim više što je u toj dobi šteta puno manja nego u mlađoj kad se još štošta može popraviti nakon prestanka pušenja.

Mislim da bi umjesto represivnih mjera trebalo uvesti sistem detektora dima, osobito u sobama za koje se zna da u njima stanuju pušači, a mislim da je u zajedničkim prostorijama ionako pušenje ograničeno na neka mjesta i prostorije pa to ne bi trebalo predstavljati problem...

A nesreće se događaju ponekad, nažalost :(
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Empty
PostajNaslov: Re: Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika?   Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Icon_minitimened svi 04, 2008 12:50 am

Svojedobno je bio onaj slucaj kada je starija zena uostavila upaljenu svijecu...izbio je pozar, a nju je spasio njen pas koji je potom spasio i macku ali on, na kraju, nije prezivio... ;(

Ne znam...cinjenica je da neki ljudi u poznijim godinama ne bi smjeli rukovati nekim stvarima...kao i mala djeca...al kako to regulirat...i kako znati ko je pouzdan, ko ne...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Empty
PostajNaslov: Re: Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika?   Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Icon_minitimened svi 04, 2008 9:22 am

Namcor je napisao/la:
Svojedobno je bio onaj slucaj kada je starija zena uostavila upaljenu svijecu...izbio je pozar, a nju je spasio njen pas koji je potom spasio i macku ali on, na kraju, nije prezivio... ;(

Ne znam...cinjenica je da neki ljudi u poznijim godinama ne bi smjeli rukovati nekim stvarima...kao i mala djeca...al kako to regulirat...i kako znati ko je pouzdan, ko ne...

Jedno je kad su stare osobe same, ali radi se o domu umirovljenika, a i pitanje se nije odnosilo na nesreću do koje je došlo slijedom nesretnih okolnosti, ipak to nije tako česta pojava, nego na represivnu zabranu pušenja populaciji koja ovisi o pomoći drugih i mogla bi biti zlostavljana uskraćivanjem relativno malog zadovoljstva...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Empty
PostajNaslov: Re: Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika?   Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Icon_minitimened svi 04, 2008 3:09 pm

Istina...a domovi imaju i protupozarne sisteme...

Zapravo je nemoguce sve predvidjeti...stvoriti 'savrseni' sustav koji ce preduhitriti svaku mogucu nesrecu...a mislim da ne bi ni valjalo kad bi tako bilo...

Obicno se povodim kako treba zivjeti svaki tren...pokusati maksimalno ispuniti zivot, zivjeti zivot, ne bojati se jer danas jesmo sutra nismo...ipak kad ovako sta procitam ponekad reagiram na nacin da pokusam zamisliti kako sprijeciti mogucnost nesrece...ali to je sve dio zivota...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Empty
PostajNaslov: Re: Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika?   Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zabraniti pušenje u domovima umirovljenika?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: