Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin
Share | 

Legenda o nastanku vampira

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
KiChO666
Stanica
Stanica

Male
Aquarius Goat
Broj postova: 17
Registration date: 20.04.2008

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   pon svi 19, 2008 9:37 pm

Bas je zanimljiva ova legenda o vampirima a to sto se umijesala Biblija je jos i zanimljivije.
:D
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake
Broj postova: 2704
Registration date: 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet vel 26, 2009 12:58 am

super mi je prica iz Drakule 2000 Juda kada se objesio nije mogao umrijeti i bio je bice koje je pilo krv Bozje Djece
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova: 28865
Registration date: 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet vel 26, 2009 9:58 am

E, da...sad se nesto prisjecam tog filma... zivili

Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova: 3230
Registration date: 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet vel 26, 2009 2:18 pm

Lepa je priča, zanimljiva...
Iako nema veze sa naslovom, pomenut je Juda...
Pa bih iskoristila priliku da zainteresovanima za sve strane iste priče preporučim knjigu "Jevanđelje po Judi"...

A koliko se sećam Drakule 2000, Juda se objašnjava kao prvi vampir ikada... Srebro mu smeta zbog prokletstva srebrenjaka za koje je navodno prodao Isusa... *

Pračovjek
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake
Broj postova: 2704
Registration date: 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet vel 26, 2009 7:03 pm

zvezda je napisao/la:
Lepa je priča, zanimljiva...
Iako nema veze sa naslovom, pomenut je Juda...
Pa bih iskoristila priliku da zainteresovanima za sve strane iste priče preporučim knjigu "Jevanđelje po Judi"...

A koliko se sećam Drakule 2000, Juda se objašnjava kao prvi vampir ikada... Srebro mu smeta zbog prokletstva srebrenjaka za koje je navodno prodao Isusa... *
da ali ima jos u tom filmu nes ali se nemrem sjetiti :D znam da se objesio...uze je puklo i postao vampir
[Vrh] Go down
Game_Fan
Prašina
Prašina

Male
Aries Horse
Broj postova: 9
Registration date: 27.07.2009

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   sri srp 29, 2009 5:10 pm

Hahahahahah,svi ste smijesni.

Zar niko nije igrao igru Soul Reaver,ovdje su imena gotov ista od likova kao u igri,ali je samo prica malo izmjenjena.cccccccc

Al stvarno,citam pricu kad ono imena iz LOK:SL :o
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova: 28865
Registration date: 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   sri srp 29, 2009 5:14 pm

I ti si iz toga zakljucila da je legenda nastala po igrici umjesto obratno? Sumnjam...bit ce prije da je igrica po legendi kava

Pračovjek
Pračovjek

Male
Libra Pig
Broj postova: 3399
Registration date: 05.07.2009

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   sri srp 29, 2009 5:31 pm

bas je fora prica
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned

Male
Gemini Rat
Broj postova: 278
Registration date: 01.07.2009

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet srp 30, 2009 9:06 am

Sons of Cain...gotičarski romantizirani mit o vampirima...moram priznat da nisam imal volje čitat cijeli onaj topic o vampirima, pa ne znam dal je netko spomenuo ovo što ću navesti...postoji nekoliko mitova o vampirima, a gotovo svi su došli s naših područja, sjevernog Balkana, Srbije, Hrvatske, Mađarske i Rumunjske...sama riječ vampir dolazi od stare slavenske riječi upir, što znači šišmiš...prva osoba koja je postala model za priču o vampirima je bila grofica Erzsebet Bathory, koja je živjela u svom dvorcu u Transilvaniji...ubijala je mlade seljanke i kupala se u njihovoj krvi, uhićena tek kad je počela ubijat vlastelinke, a kako je i sama bila grofica nisu je mogli osuditi na smrt, nego su je strpali u jednu sobu u svom dvorcu kojoj su zazidali prozore i vrata...dobivala je hranu kroz mali otvor koji su ostavili na vratima i tako je živjela 4 godine do smrti...Drakula je bio rumunjski borac protiv Turaka, a sama priča o krvoločnosti dolazi od samih Turaka...a zanimljiva je i činjenica da postoji i bolest koja se naziva porfirija kod koje osoba ima nešto slično alergiji na sunce, odnosno dobije žive rane po tijelu ako buide izložen/a sunčevoj svjetlosti...takve osobe su prisiljene živjeti u tamnim prostorima, izlaze isključivo po noći, te zbog toga imaju i izrazito bijelu put, a zanimljivo je da im pomaže ako piju tuđu krv, odnosno dobivaju transfuzije, jer je njihova zagađena...sve te priče i činjenice zajedno bi mogle biti temelj za mit o vampirima, priče o zgodnom Lestatu, čudnovatom Van Helsingu ili lijepoj Seleni
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet srp 30, 2009 10:11 am

Suma sumarum, veruješ li da takva bića postoje??? ;) *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet srp 30, 2009 10:20 am

Suma Sumarum...postoje ljudi koji pate od bolesti...vampiri koji bježe od češnjaka, srebra, vode, pretvaraju se u šišmiše i ubija ih glogov kolac u srce definitivno ne postoje...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet srp 30, 2009 10:26 am

Slažem se...
S' tim što ja verujem da može postojati rasa bića koja poseduje neke od osobina koje se tradicionalno pripisuju vampirima... Npr. mogli bi biti fizički savršeniji od nas u smislu bržeg ili tišeg kretanja, veće snage (što bi mogla biti posledica uspešnijim manipulisanjem prostorom/vremenom)...
Mogli bi prosto imati drugačije gene od nas... Možda jer im je ono što imamo kao junk DNA aktivirano...Ili nije ugašeno, kao nama...

Ako bi se postojanje ovakve grupe održavalo kroz vreme, sigurno bi pronašli načina da prođu neopaženo... a ljudska mašta bi dodala one živopisne detalje koje si ti gore naveo... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet srp 30, 2009 11:20 am

dobro, to već ide u domenu zavjera poput onih o kojima priča David Icke...samo nisu reptili, nego šišmiši :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   čet srp 30, 2009 7:52 pm

Ne zezaj, niko ovde ne pričao o slepim miševima. ;)

Sve je samo u tome kako posmatraš stvari... Šta ti je normalno, a šta ne. Pa, meni je dosta toga u domenu "normalnog".. :) *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Legenda o nastanku vampira   pet srp 31, 2009 8:54 am

hihi a zašto ne bi pričali o šišmišima??? pa mnogi moji prijatelji su šišmiši, a nekoliko bivših cura su bile i vampirice...trenutno sam solo, popil sam im krv evil vampire
...no šalu na stranu, sad smo došli i do onih vampira koji doista postoje...psihički vampiri, oni koji ti iscrpljuju energiju samim svojim prisustvom...susreo sam nekoliko takvih osoba u svom životu, no, srećom, moj sustav obrane je poprilično čvrst, da ih relativno brzo detektiram otkantam...
[Vrh] Go down

Legenda o nastanku vampira

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Similar topics

-
» Topografske karte DGU 2008
» "PAZI, NOŽ!"
» O dva vuka
» Milengrad
» Legenda o Hugh Glass-u