Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Nestali svjetovi, Atlantida

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet oľu 14, 2008 5:28 pm

Samo kazem da postoji ta teorija. Zapravo, bilo je to 1650 godine prije krista, oprilike.. I postoje svjedocanstva od kine do egipta o poslijedicama te kataklizme, koje su bile poprilicne, pepeo, hladno ljeto, neobicno ponasanje zivotinja, 'pomrcina' sunca itd. Al dobro, to je vec za jednu drugu temu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   ned lis 26, 2008 6:32 pm

Eto, naišla sam na podatak da je ove godine Atlantida locirana na čak tri mjesta:

1. blizu Cipra

2. u južnoj Španjolskoj

3. u Irskoj

face face face
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet vel 20, 2009 4:07 pm

Zahvaljujući Google Oceanu znanstvenici su na tragu povijesnog otkrića – mitskog otoka iz Platonovih dijaloga, koji je po predaji nestao ispod površine oceana nakon što ga je zadesila prirodna katastrofa.

Stručnjaci smatraju da bi ''mreža ulica'' uočena na dnu Atlantskog oceana uz pomoć Google Oceana mogla biti izgubljena Atlantida.
Mreža kriš-kraš linija nalazi se gotovo 1000 km od obale sjeverozapadne Afrike u blizini Kanarskog otočja na dnu Atlantskog oceana.

Savršeni pravokutnik, otprilike veličine Walesa, primijetio je inženjer aeronautike uz pomoć novog Googleovog alata za podvodno istraživanje i tvrdi da pravokutnik izgleda poput zračne snimke nekog grada.
Stručnjaci za Atlantidu kažu da je ova neobjašnjivo pravilna mreža pronađena na jednoj od potencijalnih lokacija ovog mitskog otoka.

Grčki filozof Platon piše kako je grad potonuo ispod površine oceana nakon što je propao pokušaj njegovih stanovnika da osvoje Atenu, što je bilo otprilike 9800. prije Krista. Platon smatra da je Atlantida razorena prirodnom katastrofom, najvjerojatnije potresom ili potopom.

Charles Orse, stručnjak za povijesnu arheologiju sa Sveučilišta u New Yorku, smatra ovo otkriće fascinantnim i najavio je daljnja istraživanja.
''Ovo je mjesto najvjerojatnije lokacija Atlantide koju je opisivao Platon. I ako se pokaže da je riječ samo o prirodnom fenomenu, ta lokacija zahtijeva daljnja promatranja'', smatra Orse.

Bernie Bamford, 38-godišnjak iz Chestera koji je zamijetio ovaj ''grad'' pod vodom, usporedio ga je s Milton Keynesom, novim gradom s tlocrtom poput rešetke.

Google Ocean, ekstenzija Google Eartha, omogućava posjetiteljima da istražuju ocean, podvodne vulkane, gledaju snimke egzotičnog podvodnog života, čitaju o olupinama brodova, dodaju svoje fotografije... (Izvor)

Riba

Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Registration date : 07.12.2008

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet vel 20, 2009 4:33 pm

Alpha je napisao/la:
Zahvaljujući Google Oceanu znanstvenici su na tragu povijesnog otkrića – mitskog otoka iz Platonovih dijaloga, koji je po predaji nestao ispod površine oceana nakon što ga je zadesila prirodna katastrofa.

Stručnjaci smatraju da bi ''mreža ulica'' uočena na dnu Atlantskog oceana uz pomoć Google Oceana mogla biti izgubljena Atlantida.
Mreža kriš-kraš linija nalazi se gotovo 1000 km od obale sjeverozapadne Afrike u blizini Kanarskog otočja na dnu Atlantskog oceana.

Savršeni pravokutnik, otprilike veličine Walesa, primijetio je inženjer aeronautike uz pomoć novog Googleovog alata za podvodno istraživanje i tvrdi da pravokutnik izgleda poput zračne snimke nekog grada.
Stručnjaci za Atlantidu kažu da je ova neobjašnjivo pravilna mreža pronađena na jednoj od potencijalnih lokacija ovog mitskog otoka.

Grčki filozof Platon piše kako je grad potonuo ispod površine oceana nakon što je propao pokušaj njegovih stanovnika da osvoje Atenu, što je bilo otprilike 9800. prije Krista. Platon smatra da je Atlantida razorena prirodnom katastrofom, najvjerojatnije potresom ili potopom.

Charles Orse, stručnjak za povijesnu arheologiju sa Sveučilišta u New Yorku, smatra ovo otkriće fascinantnim i najavio je daljnja istraživanja.
''Ovo je mjesto najvjerojatnije lokacija Atlantide koju je opisivao Platon. I ako se pokaže da je riječ samo o prirodnom fenomenu, ta lokacija zahtijeva daljnja promatranja'', smatra Orse.

Bernie Bamford, 38-godišnjak iz Chestera koji je zamijetio ovaj ''grad'' pod vodom, usporedio ga je s Milton Keynesom, novim gradom s tlocrtom poput rešetke.

Google Ocean, ekstenzija Google Eartha, omogućava posjetiteljima da istražuju ocean, podvodne vulkane, gledaju snimke egzotičnog podvodnog života, čitaju o olupinama brodova, dodaju svoje fotografije... (Izvor)

interesantno, volio bih da je konacno i otkriju, mozda se moze i nesto naci dolje, čuo sam jednu teoriji da se delfini zapravo životinje koje su bile u atlantidi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet vel 20, 2009 4:34 pm

Ovo za delfine...kako mislis da su bili u Atlantidi?

Riba

Male
Virgo Cat

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet vel 20, 2009 4:41 pm

Alpha je napisao/la:
Ovo za delfine...kako mislis da su bili u Atlantidi?

pa da su bile štovane i poštovane, kolko ja znam da su delfini po inteligencij odmah iza ljudi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet vel 20, 2009 4:44 pm

Aha...tako... Mislis da je to sto su pametni imalo neke veze sa stovanjem?

Riba

Male
Virgo Cat

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet vel 20, 2009 5:00 pm

Alpha je napisao/la:
Aha...tako... Mislis da je to sto su pametni imalo neke veze sa stovanjem?

pa moze biti, ako su ljudi iz Atlantide bili pametni i razvijeni znali bi cijeniti prirodu oko sebe i njena djela, a ne ko mi unistavati
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet vel 20, 2009 5:10 pm

Ako je suditi po pricama bili su itekako razvijeni...i vjerojatno zivjeli u skladu s prirodom...

Majmun

Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet vel 20, 2009 5:56 pm

da, to u vezi izmedju delfina i Atlantide sam i ja cuo...
dokazali su da delfini mogu prepoznati predmete i imaju cak svoje izraze za odredjene predmete (da, daju imena, pojmove predmetima - naravno ne rijecima nego zvukovima razlicitih frekvencija). to je dokazao jedan japanski naucnik koji je proucavao komunikaciju medju delfinima. bacao je kantu u vodu i snimao zvukove i svaki put kad je bacio kantu producirali su isti zvuk, svaki put. to je isprobao i s drugim predmetima kao spuzve i sl. za svaki predmet su imali drugu "rijec"!

ovo je jako interesantno, pogotov kad gledamo kako vecina ljudi misli da je covjek jedino intelektualno bice na planetu. imamo znaci konkurente u nasim morima i oceanima.

i imaju drustvo organizirano na visokoj razini, imaju cak i klase, ne znam kako to tacno ide, ali to pokazuje koliko su ljudi egoisticni i kako imaju visoko misljenje o sebi...
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pet vel 20, 2009 10:42 pm

ja sam negdje čitao da dupini imaju lokalna narječja, koja koriste unutar svoje skupine, ali i postoji ponešto drugačija vrsta jezika koju koriste za komunikaciju među različitim skupinama. dakle, nešto kao lokalno narječje i standardni jezik. :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pon vel 23, 2009 4:34 pm

Evo nova vijest:

Atlantida na kraju ipak nije pronađena. Sve nade u ovo možebitno povijesno otkriće rasprsnuo je Googleov glasnogovornik.

Agilni promatrač uz pomoć Google Oceana na dnu Atlantskog oceana uočio je pravilnu mrežu veličine Walesa, no pokazalo se da su kriš kraš linije, locirane gotovo 1000 kilometara zapadno od Kanarskih otoka, zapravo ostatci procesa izrade karata.

Detalji na kartama oceana na Google Earthu ostatak su sonarnih mjerenja morskog dna koja su provođena uz pomoć brodova.

''Istina je da smo uz pomoć Google Earth došli do nekih uistinu važnih otkrića, kao što je prašuma u Mozambiku koja je dom nekim do sad nepoznatim biljnim i životinjski vrstama ili kao što su ostatci antičke rimske vile'', rekao je glasnogovornik Googla.

''U ovom slučaju, ono što korisnici vide je zapravo proces prikupljanja podataka''.

''Snimke reljefa morskog dna se obično rade uz pomoć brodova s dubinomjerom. Linije su posljedica kretanja broda koji je prikupljao podatke – činjenica da postoji prazan prostor između svake od linija samo govori koliko malo zapravo znamo o podvodnom svijetu''. (net.hr)

Višestanični organizam

Male
Virgo Pig
Broj postova : 34
Registration date : 22.03.2009

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   sri oľu 25, 2009 12:12 am

Eh da je nesto u vodi sto vidi sve...
[Vrh] Go down
B
Višestanični organizam

Male
Virgo Goat
Broj postova : 38
Registration date : 18.08.2009

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   sri kol 19, 2009 1:07 pm

Jel postoje ikakve teorije/saznanja o kulturi, religiji, znanosti Atlantide? Jer ako su bili toliko napredni kao civilizacija, nebi li se onda sirili, osvajali, nametali svoju kulturu drugima kao sto su to druge civilizacije u povijesti cinile?
[Vrh] Go down
Reptil
Višestanični organizam

Male
Virgo Monkey
Broj postova : 85
Registration date : 21.07.2009

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   sri kol 19, 2009 4:13 pm

Ja ne shvaćam Atlantidu tako. Oa je mogla biti samo taj otok koji opisuje Platon i o kojem se govori u raznim legendama, ali prije da je to bio naziv za čitav nekadašnji izgubljeni svijet i civilizaciju, koji je uništen katastrofom. Onda dolazi ona priča o Noi i spasenju, dolasku na novo kopno i utemeljivanje nove civilizacije uz pomoć starog znanja.

U svakom slučaju, svima koji se imalo interesiraju za tu temu, jasno je da civilizacija nije uzlet doživjela tek u Bliskom Istoku 6000. g. pr. Kr, već je to bilo puno prije.
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Registration date : 05.10.2009

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   ned pro 27, 2009 2:29 pm

preporucam knjigu enigma atlantide od Herbia Brennana ja sam na 20. poglavlju knjiga ima 216 str ima je na internetu mal sam surfo i naso a sad ovako neka civilizacija je sigurno postojala ciji je otok potonuo stoga je legenda o atlantidi iskrivljeno sjecanje na stvarni dogadjaj
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   ned pro 27, 2009 6:11 pm

VIDEO: Atlantida konačno pronađena?

Tim znanstvenika, koji želi svoj identitet zadržati u
tajnosti, tvrdi da je u Karipskom moru pronašao mitski grad- državu i
javnosti su predočili snimke koje to dokazuju.

Grupa podvodnih arheologa iznijela je posljednju tezu o lokaciji Atlantide.

Znanstvenici koji su se odbili identificirati objavili su seriju fotografija koje su snimljene u karipskom podmorju.

Tvrde da fotografije predstavljaju nestali grad stariji od
egipatskih piramida, čije ruševine datiraju iz 2600. godine prije
Krista.

Čak su rekli za jedne francuske novine da se među strukturama nazire i piramida.

No ne žele otkriti točnu lokaciju ovog nalazišta, samo da se nalazi negdje u Karipskom moru.

Neki njihovo otkriće smatraju zanimljivim dok drugi samo odmahuju rukom.

Od prvog spomena Atlantide, mitske države iznimnog bogatstva,
znanja i moći, njeno postojanje budi pažnju znatiželjnika i mnoge je
avanturiste natjeralo u potragu za njom.

Do sada su je nalazili na brojnim lokacijama.

Ruski znanstvenici su 1997. godine tvrdili da su je locirali 160 kilometara od Cornwalla .

Tri godine kasnije nestali grad pronađen je na dubini od 92 metra
sjeverno od turske obale u Crnom moru. Pretpostavljalo se da je to
područje progutala voda tijekom velike poplave 5000 godina prije
Krista, koja se spominje u Starom zavjetu.

Američki arhitekt je 2004. pronašao čovječjom rukom zidane zidine na dubini od 1,5 km u moru između Cipra i Sirije.

Švedski znanstvenici tvrdili su pak 2007. da Atlantida leži u
Sjevernom moru na velikoj podmorskoj gredi Dogger Bank koja je
poplavljena za vrijeme brončanog doba.

Ove godine u veljači putem Google Eartha pronađene su brazde na dnu
Atlanskog oceana u blizini afričke obale no pokazalo se da ipak nije
riječ o mitskom gradu državi.
http://www.youtube.com/watch?v=5XijzS1-seg&feature=player_embedded#
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac

Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Registration date : 19.11.2009

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   uto pro 29, 2009 11:43 pm

kažu da je stara atlantida zapravo santorini! :)
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   sri pro 30, 2009 2:05 pm

da imo sam prilike cut da je atlantida santorini ali ne vjerujem
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam

Female
Capricorn Broj postova : 85
Registration date : 05.12.2009

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   sub sij 02, 2010 8:34 pm

Reptil je napisao/la:
Ja ne shvaćam Atlantidu tako. Oa je mogla biti samo taj otok koji opisuje Platon i o kojem se govori u raznim legendama, ali prije da je to bio naziv za čitav nekadašnji izgubljeni svijet i civilizaciju, koji je uništen katastrofom. Onda dolazi ona priča o Noi i spasenju, dolasku na novo kopno i utemeljivanje nove civilizacije uz pomoć starog znanja.

U svakom slučaju, svima koji se imalo interesiraju za tu temu, jasno je da civilizacija nije uzlet doživjela tek u Bliskom Istoku 6000. g. pr. Kr, već je to bilo puno prije.

Također doživljavam Antlantidu tako jer sam u većini knjiga i dokumentaraca čula isto a to je teorija o Platonu i njegovom otoku kojeg je potopilo more prije tisuća godina. A upravo to je interesantno jer kao što je Reptil napisao, procvat civilizacije bi onda bio puno puno ranije.

A kako bi to onda bilo puno ranije, ne vjerujem da su oni bili svjetski razvijeni, dapače, njima je svijet bio njihov vlastiti kraj i trgovanje u tadašnjim mogućnostima.
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam

Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Registration date : 18.04.2010

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   ned tra 18, 2010 8:02 pm

ewo ja sam novi i za ovaj forum sam saznao radi ovog dijela i svidjela mi se tematika foruma pa sam se i ja priključio! :D

Evo što sam pročitao na jednom forumu prije par tjedana i to mi se urezalo u pamčenje...vrijedi pročitati :)

Cesta Bimini
Podvodna stjenovita formacija u blizini otoka Sjeverni Bimini na Bahamima, koja izgleda kao popločani put, mnoge je navela na ideju da su konačno pronašli prve prave tragove Atlantide. Istina da se sedimentacijom školjki i pijeska slične strukture mogu stvoriti prirodno, no u slučaju Bimina postoji par intrigantnih detalja. Kao prvo, poredak je netipičan za prirodni fenomen kakav postoji i na nekoliko drugih mjesta, primjerice kod tasmanijskog otočja. Drugo, i važnije, američki vizionar i prorok koji se posebno bavio Atlantidom, 1938. izjavio je da će ekspedicije upravo tamo pronaći tragove podvodnih hramova. 'Očekujte otkrića oko 1968. ili 1969.', rekao je tada Edgar Cayce. Kamenje je pronađeno 1968. godine.
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pon tra 19, 2010 7:39 pm

u knjizi zecharie sitchina dvanaesti planet se spominje da su nas stvorili izvanzemaljci no uglavnom tamo se spominje da je dosla jos jedna rasa da kolonizira zemlju ali su tu vec bili ovi koji su nas stvorili tako da su pridoslicama prepustili atlantidu knjiga je odlicna preporucam je ali samo ako vam se da citat jer ima 368 str.
[Vrh] Go down
danpocalypse
Višestanični organizam

Male
Virgo Tiger
Broj postova : 42
Registration date : 11.01.2010

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   ned tra 25, 2010 11:57 pm

ja smatram da je možda istinita ova verzija "posjetitelji iz svemira" i kad su se ljudi unaprijedili znanjem i moči vladanjem zemlje,da su posjedovali vjerovatno neko nuklearno-atomsko razarajuce sredstvo i tako da je nestala atlantida...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   pon tra 26, 2010 12:05 am

Interesantno je da nestale civilizacije imaju tako zvucna imena kao Atlantida,Lemuria itd...
Zamislite nakon nekoliko 10.000 godina od danas neko bice
kaze,nekad su postojale velike nestale civilizacije USA,Kina,Rusija... ili UN smjesna imena...
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam

Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Registration date : 18.04.2010

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   uto tra 27, 2010 11:34 pm

istina :D
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Nestali svjetovi, Atlantida   Today at 11:11 pm