Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Magija

Go down 
+47
Star
AnnewellX
Novus ordo seclorum
Hladni
Archangel
primitive101
Kahali
Renchylp
Korplikan
Jedi Mind Tricks
MoW
Fantom
Lilly Lissa Colins
LJUBAV
kirin the wannabe
TiaMa'at
Lithium
ukiss
zvezda
Pohotni Jarac
Athena
Neobicni forumas
biga
hromi
bonesy
OLugo
Aurora Borealis
Q Aludel
Pumpkin
Berny_Sinara
Legionar
Gea
Blizzard
sky angel
Risk
vjestica
omen
Alpha
gloria_g
Sentinel
KiChO666
Tutankhamon
Flamezar
Merkurica
None
Svjetloisjena
Groinx
51 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Bavite li se magijom
DA
Magija - Page 6 Icon_vote_lcap30%Magija - Page 6 Icon_vote_rcap
 30% [ 33 ]
NE
Magija - Page 6 Icon_vote_lcap70%Magija - Page 6 Icon_vote_rcap
 70% [ 78 ]
Ukupno glasova : 111
 

Autor/icaPoruka
Lilly Lissa Colins
Prašina



Female
Libra Buffalo
Broj postova : 3
Age : 26
Registration date : 23.08.2012

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimečet kol 23, 2012 5:05 pm

Kakve to ima veze sa svime? O.o
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimečet kol 23, 2012 5:26 pm

Lilly Lissa Colins je napisao/la:
Kakve to ima veze sa svime? O.o

Ima veze jer ja sam Sotona i volim vidjeti djecu vasih godina koja koracaju stazama koje sigurno vode u moje carstvo... 8)
[Vrh] Go down
Lilly Lissa Colins
Prašina



Female
Libra Buffalo
Broj postova : 3
Age : 26
Registration date : 23.08.2012

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimečet kol 23, 2012 5:28 pm

Da, naravno. A ja sam na Mjesecu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepet kol 24, 2012 10:21 am

Ne kuzim jel to dvije osobe (Lilly i Lisa) pisu pod istim nickom ili se radi o podvojenoj licnosti? :D lol

@Lilly Lissa Colins...opisi(te) postupke za ovo sto ste uspjele napraviti do sada ofca

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepet kol 24, 2012 10:28 am

To i mene zanima. Pogotovo to kako se to točno ovladava elementima. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepet kol 24, 2012 2:36 pm

Crna magija, bijela magija, ne postoji to, ne postoji nista od toga, postoji samo jedna energija koja se moze koristiti na pozitivan ili negativan nacin.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepet kol 24, 2012 3:42 pm

I onda sukladno nacinu koristenja definiramo "boju" mudri

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepet kol 24, 2012 3:52 pm

lol!
Vise manje.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepet kol 24, 2012 7:16 pm

Najebali ste kad ovo Kahali vidi.....

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Renchylp
Prašina
Renchylp


Female
Pisces Horse
Broj postova : 3
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 01.09.2012

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimesub ruj 01, 2012 7:20 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Crna magija, bijela magija, ne postoji to, ne postoji nista od toga, postoji samo jedna energija koja se moze koristiti na pozitivan ili negativan nacin.

Šteta što nemogu Lajkat :P :D:D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimened ruj 02, 2012 12:28 am

Korplikan je napisao/la:
Najebali ste kad ovo Kahali vidi.....

rofl2 bez brige, poslije njega će se tema tako i onako ugasiti
riskirati ću i reći da se slažem s gore navedenim

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepet ruj 14, 2012 4:42 pm

Bavim se Magijom veći dio svog života i školovani magičar sam. Prvi dio Magijske teorije i prakse počeo sam raditi potpuno sam došavši vrlo rano do prilično moćne literature koja ni do dan danas nije svima dostupna, a nakon nekoliko godina počeo sam svoj put u jednoj staroj Europskoj Magijskoj Tradiciji. Nakon nekoliko godina napustio sam tu školu (ali ostao u dobrim odnosima sa učiteljem i do danas) i otišao na daleki Istok te i tamo primio inicijaciju u jednu autentičnu Teuršku tradiciju.
Zadnjih 10-ak godina provedoh većinom u Drevnim mističnim Tantričkim sustavima i osobno sam iniciran Shivashankaracharya sustav tehnika, ali izučavah i brojne druge subsustave i polu-tajne škole i tradicije.
žao mi je što ni sam autor/ica ovog posta smatra pod tim pojmom (Magija) nešto što može raditi ili ne raditi, kao i da može biti crna ili bijela jer to nema nikakve poveznice sa putem Magičara, a niti sa Magijom kao putem samospoznaje.

Kao što ne postoji podjela na crnu i bijelu (osim kod teenajdžera koji se redovno služe takvim sufixima) tako nemaju ni čini, ni vradžbine ni uroci nikakve veze sa ozbiljnom Magijom.
Kada su takve stvari u pitanju to tovemo pučkim čaranjem i kako već, ali to nije ni slično onome što mi zovemo Magijom !

neki su me ljudi pitali da im zašto ipak neki ljudi nisu samo pučki biseri već stvarno znaju neke tehnike koje izgledaju kao autentične Magijske pa evo nastojat ću objasniti.
Rijetke "crne" Iznimke i samo nekoliko detalja o njima:
Ponekad se zaista desi da poneka zalutala ovca počne ili proba koristiti izvjesne tehnike kako bi nekome učinila nešto loše ili sebi osigurala lagodniji život medjutim takvi pojedinci su na vrlo niskim granama napretka i tu se u 90% slučajeva radi o ljudima koji su ili bili vrlo kratko u nekoj Magijskoj tradiciji i potpuno krivo shvatili suštinu ove dohvne prakse.
Od svih takvih zalutalih pojedinaca poneki su lukaviji i naučili su kako rade kozmički mehanizmi te su spremni zatvoriti se prije nego što im se 'backfire' (ili po naški 'bumerang') počne manifestirati i na neki način preusmjeravaju taj bumerang na drugu stranu.
Ovakvi pojedinci jako su rijetki (iz jednostavnog razloga što su na ovom stupnju razvoja Magičari toliko već Svijesni razloga postojanja i zašto kroče Magičarskim putem Mudrosti da im ne pada na pamet baviti se uzrokovanju nekakvih idiotarija nekom drugm), ali pošto se često magijski rituali koji su uopće u mogućnosti nešto ovakvog uzrokovati nekome najčešće tehnike tzv. Eteričnih ili Astralnih tunela tako se 'bacfire' mora preusmjeriti na drugu osobu u istom trenutku u kojem se manifestira kao "backfire' pa se zato neki od ovih magičara nižih nivoa ponekad nadju u začaranom krugu odbijanja bacfire-a sa sebe na nekog sve dok preteg Bumeranga ne postane pretežak.
U takvim slučajevima imamo pravog pravcatog školovanog Crnog magičara (davno izopćenog iz bilko kakve ozbiljne magijske škole) koji shvaća da mora nastaviti kako nebi primio i defakto odradio zasluženi kozmički bumerang (koji je moram napomenuiti nekoliko puta jači nego što je ga je on u početku nekom naumio i plasirao kroz 'astralni tunel') te iz tog razloga počinje recimo tražiti novac za sljedeći 'atentat' na kojeg će preusjeriti bumerang.
Ovakvi ljudi često nose crno radi zatvaranja energetskih centara i zato jer Crna boja u jednom svom aspektu korespondira sa jednim Zemljanim apektom koji im jako odgovara za zatvaranje od Astrala (a koji im tijekom "Mirovanja" nikako nije u interesu da bude otvoren) i vrlo rano posjede jer se dio bumeranga ipak u malim količinama probije kroz astralne pukotine ili takav Magičar namjerno ponekad pokušava propustiti i pokušati odraditi bar dio. Na kraju, najčešći je uzrok smrti ovih individua zatajenje srca ili plućna embolija, a neki od majstora-magičara tvrde kako je pravi uzrok zapravo 'Backfire' koji se manifestira u mnogostruko multipliciranom neopisivom bojanju od kojeg oni dakle doslovno Umiru od straha.
Osim ovih postoje odredjene individue koje nisu došle do ovog stupnja u nekoj tradiciji postupno niti su im Znanja o tehnikama Astralnih tunela predana u ruke u povjerenju već su se slučajno (ili namjerno) na neki način dokopali internih tehnika neke magijske škole-lože i, iako jako teško bez pred-tehnika i bez razumijevanja arhetipova ipak nekako uspjeli i poslije takve stvari prenose drugima objašnjavajući im kako je to zapravo Magija (što je opet naravno samo smiješno)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimesub ruj 15, 2012 1:47 am

ili u prevodu,kauzal boli uvo za astralne zelje,zeljice i strahove...kauzal je mach pravednosti koji takve astralne manipulatore vrlo brzo trpa tamo dje im je mjesto..
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimesub ruj 15, 2012 9:07 am

Ja bi volio znati koji je onda ultimativni cilj svega toga, zašto se ljudi bave takovim stvarima? Sve te "tehnike" i koješta, šta se sa tim misli postići? Kakva je konkretna korist od toga?

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimesub ruj 15, 2012 5:47 pm

ma tehnika je neutralna Arch,skroz na skroz...ili djelovanje(a ujvek djelujes,uvjek vrsis karmu,akciju)....bitno je sta si ti dok radis nesto(a tehnike su samo neka specificna vrsta djelovanja)..jedino djelovanje koje ti ne vraca bumerang je djelovanje totalnog davanje sebe Bozjoj Volji koja je zapravo Volja Ispravnog Djelovanja,a mosh joj naljepit milion naziva tipa Dharma,Tao,Volja Oca kako god,ta volja je stvarno utkana u Svemir i neko moze postat jedno sa Njom...al to nije ego trip ili koncept,nego totalna nesto vanzemaljsko,nesto totalno van mainstreama u religijama,nesto sto je poenta i cilj prakse,i samog covjeka i ostalih bica..Sklad sa tom Voljom je najveca sreca,ja vecu nisam iskusio..seks je smjesan,alkohol je smjesan,droge su smjesne,samadhi je cak smjesan...

sve tehnike(zapravo sva djelovanja covjeka) su dobro u toj mjeri u kojoj covjekova individualna Volja nestaje a on umire u toj kosmickoj Volji,te je slobodan od posljedica djela jer iz njegovih djela nastaje pravednost i ispravnost,iako to mozda na prvi pogled,pogotovo kroz filter ljudskih ogranicenih misli i emocija to ne izgleda kao sklad i ispravnost...

al koliko god neko govorio da neko moze spoznati Tao bez tehnika i zestoke krvnicke prakse mi ne pije vodu,jer se radi o jako preciznom procesu gdje moze doci do pogreski i skretanja sa puta...Tu sad pricam samo o spoznaji Temelja Uma-Volje(tao,buddha,mjesto gdje se 4 elementa gase bez ostatka,dharmakaya),a transformacija fizickog tjela je sljedeci dio procesa(tj realizacija sambhogakaye i nirmanakaye) :)))
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimened ruj 16, 2012 4:02 am

primitive101 je napisao/la:
Sklad sa tom Voljom je najveca sreca,ja vecu nisam iskusio..seks je smjesan,alkohol je smjesan,droge su smjesne

Ako ti je smješno ne radiš to kako treba
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimened ruj 16, 2012 5:51 am

radim ja kako treba,dont vori :)

nego ti davam moju usporedbu nekih stanja Uma-Svvjesti koja su dugotrajna,prakticki stalna i vjecna,u odnosu na klasicno vodjenje ljubavi ili seks i klasicni plitki orgazam...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimened ruj 16, 2012 12:06 pm

Po čemu se prepoznaje božja volja iliti volja "ispravnog" djelovanja? Štoviše zašto se ta volja razlikuje od individualne volje ako je pojedinac očito odlučio slijediti tu volju?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimened ruj 16, 2012 1:42 pm

primitive101 je napisao/la:
ma tehnika je neutralna Arch,skroz na skroz...ili djelovanje(a ujvek djelujes,uvjek vrsis karmu,akciju)....bitno je sta si ti dok radis nesto(a tehnike su samo neka specificna vrsta djelovanja)..jedino djelovanje koje ti ne vraca bumerang je djelovanje totalnog davanje sebe Bozjoj Volji koja je zapravo Volja Ispravnog Djelovanja,a mosh joj naljepit milion naziva tipa Dharma,Tao,Volja Oca kako god,ta volja je stvarno utkana u Svemir i neko moze postat jedno sa Njom...al to nije ego trip ili koncept,nego totalna nesto vanzemaljsko,nesto totalno van mainstreama u religijama,nesto sto je poenta i cilj prakse,i samog covjeka i ostalih bica..Sklad sa tom Voljom je najveca sreca,ja vecu nisam iskusio..seks je smjesan,alkohol je smjesan,droge su smjesne,samadhi je cak smjesan...

To je ekstaza što opisuješ, ali ja sam mislio konkretno na magiju - koja je konkretna korist od nje? Drugim riječima, može li se nedvosmisleno dokazati da postoji, da djeluje itd...?

Nadalje, kod ovih zaluđenih školarki koje su malo previše gledale "Charmed" (pa čak koriste i termin "spell" umjesto "bajanje" i sl.) je barem jasno o čemu se radi i na koji način se to želi postići: želi se moć nad (zlom)sudbinom, sposobnost da se promijeni ono što je zapisano u kamenu od postanja, želi se "restart" dugme koje će izbrisati sve loše u nečijem životu, dosadu, nemoć, ponuditi zabavu, želi se Deus ex Machina, želi se "biti kao Bog". Sve to je jasno i razumljivo. Ti i Kahali - kao da pokušavate nešto drugo, jer inače ne bi redefinirali koncept "magija" tako da više ne odgovara njegovoj kolokvijalnoj upotrebi i značenju.

Šta je to što vas dva hoćete? Koji je smisao?

Molim objašnjenje bez termina kao "UtrPamtiga Patekaram","sharayakayayayaya" i sl. Ili B/H/S ili Engleski, bez indijskog...

ceka

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimened ruj 16, 2012 5:01 pm

@ Blizz...ono sto ti zoves individuom ili licnoscu se najcesce odnosi na vezanosti Uma za fizicko energetsko tjelo,pranicko(sva kolebanja i kretanja zivotne energije koje osjecamo), formi-koncepata(astralno tjelo,tjelo formi),te mentalno tjelo(tjelo ljubav-mudrosti) na koje su naljepljene nashe emotivne reakcije a koje su zapravo sve izvedenice dualnog stava -ovo zelim i ovome tezim,a ovo ne zelim,toga se bojim i od toga bjezim-,gdje to cemu tezimo ili od cega bjezimo zavisi od toga kako smo definisali nasu licnost u odnosu na vanjski svjet na gore naveden nacin,iako u stvarnosti ta licnost zapravo ne postoji a nase vezivanje za istu je rezultat neznanja koje donosi patnju i nesklad.

Npr muskarac je uvjeren da je on to musko tjelo,identifikovan je sa njim.misli ako tjelo umre,da i on umire.Takodje je identifikovan sa pranickim kretanjima u tjelu.To su sve jako duboke vezanosti Uma i dosta cvrste.Zatim je ta osoba identifikovala sebe,definisala sebe preko mnogobrojnih formi i osjecaja vezanih uz odredjene forme(ili scenarije iz svjeta),npr na sliku Hitlera ide citav niz burnih i turobnih osjecaja ili pak emocija straha i gadjenja,na scenarijo kako mu ubijaju majku ide totalni strah i ocaj,na sliku sise mu se pali seksualna energija,na sliku covjeka sa kojim ga vara zena ide osjecaj mrznje i srdzbe,na zvuk puske se uplasi obican covjek a lovac npr dozivi srecu i zadovoljstvo jer to znaci da ide u lov kojeg voli,na zvuk Lepe brene neko svrsava a neko baca peglu u wc sholju itd.To energetsko tjelo je zapravo fokus licnosti 99.9999posto covjecanstva,i tu je najveci dio energije covjeka zacahuren,a na osnovu nje on djeluje u svjetu.On konstantno zivi u tom svom astralnom balonu oko glave,i cjeli svjet sudi prema svojim zeljama ili strahovima.cim se definiso zeljom za necim,automatski,u istom trenu se definisao i strahom od gubitka toga.Onda kada dobije to sto zeli,osjeca se fino,a kad izgubi osjeca se jadno.

To je zapravo klasican rad anahata cakre,srca,sinusoida,cije vrjednosti idu gore dole u zavisnosti od toga jeli nam svemir dao sisu ili nije,gdje ako jeste osjecamo se voljeno a ako nije osjecamo se povrjedjeno i u opasnosti sto rezultuje emocijama(koje zapravo vec postoje u podsvjesti ali se tek sad manifestuju,a nastale su istog trena kad smo napravili tu energetsku strukturu zelje u sopstvenom astralu) kao sto su tuga,mrznja,gnjev itd jer eto,svemir se usudio da nas ne -voli-..To je nesto promjenljivo znaci,odnosno stanje srece koje zavisi od vanjskog svjeta,to dakle nije stalna i vjecna sreca,to ne moze biti ono sto Lau Tzu zove Tao(koji kad se spozna ne moze da se odjednom izgubi).Dakle tom djelu licnosti je Istina ono sto mu ispunjava zelje i od kojeg se osjeca voljeno,s tim sto nam zelje mogu biti totalno nenormalne i stetne po sve oko nas.One sto nam ne ispunjavaju zelje ili se ponasaju kako mi smatramo neprikladnim ili suprotnim od nas,mi mrzimo ili ih se bojimo,a ako se uklope u nas svjetonazor mi ih -volimo-.Volimo ih iskljucivo zbog toga jer oni vole iste stvari kao i mi,a preziremo sve one suprotne,odnosno sudimo druge i imamo emocije prema njima u zavisnosti od toga da li se poklapaju sa nama,dakle mi smo centar svjeta i oni koji su slicni nama mi ih volimo a druge ne.Ne volimo ih mi radi njih samih ili radi toga sto objektivno predstavljaju velike ljude i genije,dobre,vrle i postene ljude,nego ih iskljucivo volimo zbog toga jer takvi ljudi ne napadaju nase stavove i osjecaje,zelje i strahove,nego nam davaju -ljubav-,iako smo mi objektivno miljama daleko od sklada,mudrosti,Istine,dobrote i ikakvih vrjednosti.Ali dovoljno je da nas takve kretenoidne neko voli,i puf mi odjednom kao vrjedimo.

Na stranu sad sto se ta astralna energetska tjela ljudi zapravo spajaju i ostaju spojena iako su fizicka tjela razdvojena i sto zapravo nastaje globalno astralno polje(kolektivno nesvjesno) koje odredjuje ponasanje takvih ljudi,a iza koga moze vrlo lako da postoje neko Svjesno bice,ali koje opet ne vrsi Volju Sklada nego zeli da postigne ko zna sta na ovoj zemlji,neki svoj ego trip takodje a tu dolazimo do price o Knezu Zemlje,Vragu kako god.Nacin na koje to polje djeluje na ljude je takvo da maltene niko osim totalno mocnih dusa ne uspije da raspetlja vezanosti za to polje,tj one djelove sebe koje to polje moze izkoristiti za svoje ciljeve.Astralni link nastaje na vise nacina,ali se svodi na otvaranje srca nekome ili necemu(dakle nekoj formi ili konceptu)ali ne na prozracan nacin(zrak je simbol srca,elementa srca),odnosno slobodan gdje pustamo tu osobu da postoji takva kakva jeste nezavisno od nasih ocekivanja i zelja,nego na vezujuci nacin,gdje mi ocekujemo potvrdu ili ljubav te druge osobe,odnosno vampirizam u vecoj ili manjoj mjeri te stavljanje nas samih u centra svjeta ili pravednosti(sto u tom stanju svjesti nismo).

To je ukratko o globalnom astralnom polju i astralnim linkovima jer to je miljama siroka tema,posebna tema skroz.


To je ono sto ja zovem licnoscu na osnovu koje djeluje 90posto covjecanstva u 90posto situacija.Zapravo tu su uglavno automatski nacini reagovanja,gdje se prazne ti razni impulsi iz podsvjesti kada se taj scenario koji rezonira sa nekim djelom podsvjesti pojavi u stvarnosti.Tu zapravo mi ne djelujemo na svjestan nacin niti kontrolisan nacin,nego je jacina impulsa jako velika i onda taj neki impuls preuzima nasu Volju,i tada je to zapravo Volja toga impulsa.Tada volju vrsi neki od tih impulsa nastalih zbog vezanosti cistog,bebinog Uma za neke od tih energetskih tjela.Mi smo bili kreatori tih imulsa od samog pocetka,ali sad smo zrtve istih jer nam oduzimaju tu slobodu od njih samih,u manjoj ili vecoj mjeri.To je dakle Volja proslosti,proslih (ne)ispravnih identifikacija nas samih i nasih djelovanja,gdje je rezultat toga pomak od rajskog stanja svjesti ili uma bez ijedne fluktuacije i vezanosti.Rezultat je patnja(u odnosu na stanje Uma oslobodjeno od svega toga a koje ljudi nemaju u iskustvu pa misle da je njihova sreca nastala ispunjavanjem zelja najveca moguca,a to je zapravo samo energija ljubavi u astralu,sto je jako niska razina).

Takva razina djelovanja je ono sto ja zapravo zovem egoisticnim djelovanjem,NEZAVISNO od toga kakav je sadrzaj djelovanja,jer je djelatnik u totalno pogresnom stanju svjesti dok to radi i vratice mu se bumerang u glavu i razorit mu psihu.Djelatnik je sebe definisao kao djelatnika svojih djela,te je tu zakljucio da je on nesto sto u stvarnosti postoji,a zapravo ne postoji.Onda iluzija hrani iluziju i tako u krug.

Ja pod egom podrazumjevam vezanosti uma za te 4 nize razine,4 elementa,zakljucno sa srcem.

Ono sto sam primjetio je da jako mali broj praktikanata shvati da spoznaja Apsoluta-Svjesti(odnosno ta famozna spoznaja Ja Jesam,ili Ja sam To,Ja sam Taj Bog,tj odlazak u nedaulno stanje umne apsorbcije gdje se subjekat,objekat i cin gledanja spajaju u Jedno Bez Drugoga) ne brise te vezanosti Uma za ta 4 elementa i da nakon izlaska iz tog stanja samadhija,SVI ti karmicki impulsi nastavljaju gdje su stali.Impulsi,tj nacini reagovanja na stvarnost i djelovanja na stvarnost koji vec postoje a koji cine -licnost-,koju mi smatramo kao Ja.Mi se samo poistovjecujemo sa preuzimanjima nase Volje od strane tih impulsa i sa svakim tim poistovjecivanjem im dodajemo novo gorivo(bukvalno,investiramo zivotnu energiju u to).

Vecina smatra da je oslobodjenje kad spoznas taj Apsolut,Svjest,ali nije,sto se jasno vidi kod takvih ljudi,jer nakon odlaska iz samadija(u kojeg mogu poci kad god hoce ali koji je zapravo samadhi-dhyana jako niske kvalitete i cistoce) nastavljaju da djeluju u svjetu iz svog astralno tjela,koje onda moze jos i biti ojacano bahatoscu tom spoznajom Apsoluta,gdje se onda ta spoznaja koristi kao dodatno gorivo za jacanje cjelog tog niza -ja sam centar svjeta i svjet treba da se prilagodi mojim zeljama- misli i osjecaja.Takve osobe onda imaju JAKO veliko astralno tjelo i izgledaju impresivno u ocima drugih ljudi,izgledaju mnogo svjesnije nego ti ljudi,ali zapravo je sve to astral-mental,tu nema razina iznad toga.Takvi praktikanti su zapravo ukoliko ne spoznaju dharmakayu na vrlo dobrom putu da postanu potpuna utjelovljenja globalnog astralnog polja Kneza ovog svjeta i tako obmanu veliki dio potencijalnih ljudi spremnih za stvarno oslobodjenje od svjeta.Ili u prevodu avatari Vraga ali je maltene nemoguce da vecina ljudi vidi da se tu radi o Vragu koji koliko ja vidim(ili nebitno jel to vrag,ali samo globalno astralno polje koje se tako ponasa) zeli sve da da nekome,osim uvida u pravo Ja,u mjesto gdje vezanosti Uma za 4elementa nemaju potporu,u Volju Sklada i Volju ispravnog djelovanja,u davanje sebe stvarnosti a ne obrnuto,tjeranje stvarnosti da se uklopi u nas.

primjer toga je Osho Rajnish,da ne grjesim dusu puno :)

Taj lik tako blago nema veze sa mozgom da je to strasno,toliko je pogresno shvatio kultivacionu praksu i Stvarnost oko njega a sa druge strane je zbog prevelikog ponosa i astralnog ego tripa racionalizovao svoju nespremnost da ugasi vezanosti za donja 4 elementa i preda svoju Volju (tj Volju karmickog agregata nastalog vezivanjem Uma za nabrojana energ tjela),Volji Sklada,Dharme,Ispravnosti.Tu ima jako puno kvalitetnih stvari koje vecini ljudi izgleda kvalitetno i dobro,i koje im stvarno moze pomoci,ali njegovo ucenje i djelovanje je bilo rezonantno sa globalnim astralnim poljem i stvaranjem copora -ljubavi- ciji je rezultat bio ogroman broj pizdarija i sjebanih praktikanata ili pak praktikanata koji su uvjereni da je samadi oslobodjenje.

--Štoviše zašto se ta volja razlikuje od individualne volje ako je pojedinac očito odlučio slijediti tu volju?---

poenta je da da bi neko postao Jedno sa Bozjom Voljom,sa Tao-om,sa Ispravnim djelovanjem bez da mora razmisljati ili osjecati jeli njegovo djelovanje ispravno a ipak vrsi ispravno djelovanje,je da je cin spoznaje Temelja Volje(koje je pravo Ja,jer svaki nas Voljni cin zapravo izvire iz temelja Volje) cin koji nastaje kad se probije chvor srca na centralnom energetskom kanalu kod covjeka.Probije ali to jos nije potpuno ociscenje iako je ta osoba realizovala dharmakayu,prosvjetlila se.Sa druge strane odlazak u samadi i razne dhyane je moguc i bez tog cina probijanja srca,tako sto neko povuce Um-pranu kroz centralni energetski kanala sushumnu i odvede je do unutrasnjeg oka,do Svjesti ali tu se radi o cinu spajanja sa Apsolutom,koji potpuno zaobilazi relativnu egzistenciju licnosti a prije svega zaobilazi astralno tjelo i chvor na srcu.U prevodu,nista od toga ne garantuje oslobodjenje niti spoznaju dharmakaye(npr Shakyamuni Buddha je mogao poci u sve vrste samadija ali nista od toga mu nije dalo oslobodjenje koje je postigao tek poslje kada je posmatrao odakle dolaze sva ta iskustva samadija,sta im je uzrok,temelj).

Taj cin probijanja srca(a prije toga je doslo do umiranja vezanosti za fizicko i pranicko tjelo,tj prestali smo se identifikovati sa tim tjelima) razne skole opisuju na razlicite nacine.

U hriscanstvu je to postizanje ne-egoizma.U Zenu je to -gledanje u 10.000 milja potpuno cistog plavog neba bez ijednog oblaka- (u prevodu nema misli,formi,koncepata DOK SMO U RELATIVNOME SVJETU,dakle nema veze sa odlaskom i samadi).U Tibetanskog Vayrajana Budizmu to je -vidjenje ciste i jasne svjetlosti-.I tako dalje.

Kabala to opisuje kao prelazak abisa-provalije izmedju vrha srca i pocetka grla,gdje se zapravo misli na prelazak iz astral-mentala u nizu kauzalnu razinu.Odnosno to nije trenutak kada pojedinac bira nekakvu Volju i onda se pocne tripovati da je to sto je birao da radi Bozja Volja.To je trenutak kada je SVE ono sto je pojedinac smatrao kao Ja,kao svoju licnost(iako se mora naglasiti da to nije jos potpuno oslobodjenje od karmickog agregata) isparilo,licnost je umrla,prestala da postoji,a pocela je da postoji i da se vrsi Volja Kauzalne razine(prvo nize a onda to sve ide u dublje slojeve).Tu vise NEMA pojedinca,odnosno te skupine astralne supstance sacinjene od formi i koncepata i nasih zelja i strahova vezanih za to.Naime,ako je umrla nasa vezanost za fizicko tjelo,onda mi nismo to tjelo i stvarnost onda sagledavamo na TOTALNO drugaciji nacin.Isto vazi za forme,koncepte,strahove i zelje.Sve to pada u vodu.To nije nekakvo Iskustvo,nego cin dugomjesecne ili dugogodisnje transformacije.To nije nesto sto se pridodaje iskustvima pojedinca,nego sami pojedinac postaje nesto totalno vanzemaljski,sto nema veze sa astralnim covjekom.Promjeni mu se struktura tjela i mozga.Hormoni za koje nije znao da postoje pocinju da mu se luce.Moze da vidi (gledajuci samog sebe zapravo,zrcaljeci druge) od cega su sastavljena bica oko njega,kakve energetske ovojnice imaju.On je poceo da otvara uvid u kauzal kako svoj tako i tudji(a na kraju krajeva i citavog svemira).Tu se onda radi o otvorenosti agna chakre na nekoj razini,odnosno Oka uvida.

A sta je kauzalna razina,to nema sanse da neko shvati prije toga cina,tako da ne znam jel uopste ima smisla pokusavati prenjeti nacin funkcionisanja iz neke razine kauzala na rjecnik i pojmove astral-mentala.

Agna na fizickoj razini je obican fizicki vid.To svako ima ko nije sljep.Onda ide agna na pranickoj razini kada vidis energetska strujanja na drugim ljudima.Onda agna na osjecajima kada ti osjecas i vidis sta drugi osjeca,kakve emocije ima trenutno.Onda taj uvid ide sve dublje,gdje je agna na kauzalu zapravo kada ti vidis na nekome UZROKE I RAZLOGE zasto se ponasa na odredjeni nacin,zasto misli na odredjeni nacin i zasto ima takve i takve emocije.Ti to vidis,a ta druga osoba to ne vidi !!!! Jer je previse zagledana u svoj astral,ne vidi nista iznad njega.Ne vidi svoje kauzalno-karmicko tjelo koje je MNOGO vaznije od astralnog.Dakle sve zavisi kakvo oko imas,od toga zavisi oce li neko prepoznati bilo sta a kamoli djelovanje nekoga iz kauzala ili bilo koje razine iznad astrala(gdje se zapravo red,sklad i pravednost sljevaju iz tih visih razina u astral i fizicki svemir) ili vrsenje Bozje Volje.Svi su vidjeli Isusa,ali neko je imao fizicki vid,neko astralni a neko kauzalni i shodno tome su im i nacini reagovanja bili drugaciji.Isus je imao,pa pitaj Boga kakav sve uvid.Dakle razlikuje se otvorenost unutrasnjeg Uvida koji postaje veci kako neko umire u Stvarnosti.Tada on moze lako prepoznati sta je od chega.

Neko ko zivi u sopstvenom astralnom balonu ne moze to vidjeti,jer on sve gleda kroz koncepte i forme i to one koje njemu odgovaraju,a one suprotne mrzi i strashi ih se.On ne zivi u Stvarnosti nego mu je stvarnost njegov balon u astralu.Zamjena za stvarnost,zamjena za sigurnost,lazna sigurnost,bjezanje od Istine o nepostojanosti licnosti.Takva osoba zivi na osnovu toga sta je -logicno i smisleno-,linearno i ne shvata da stvarnost funkcionise i na razinama gdje nema logicnosti i smislenosti niti linearnosti prostora i vremena.Samim tim takva osoba ne razlikuje djelovanje nekoga ko djeluje iz nekog kauzala(to je maltene arhandjel na Zemlji) od djelovanja nekog psihopate ili ludaka.Naime i jedan i drugi mu nisu logicni.Tj ne poklapaju se sa njegovim astralnim balonom i on i jednog i drugog shvata kao prjetnju na njega samoga,na njegovu licnost u srcu.Ipak ovaj drugi,Probudjeni mu pokusava pokazati da i bez llicnosti moze da (ne)postoji i da je to blazenstvo -umrjeti- na taj nacin.Ludak ima razneseno astralno tjelo,emocije i um, dok svetac nema astralno tjelo uopste!!! .

Razlika je pak ogromna,jer ovaj prvi nema na osnovu chega da funkcionise skladno u svjetu dok svetac samo spusti kauzalnu supstancu i djeluje !!!!

Djeluje,vrsi djelovanje,karmu,ali ne dobija astralne bumerange po glavi,jer nema svoj astralni balon.Ne skuplja posljedice djelovanja,slobodan je od posljedica djelovanja jer -Bog- djeluje kroz Njega.Razina sklada tada djeluje kroz njega.Mozemo reci da je tada njegova licnost sastavljena od kauzalne supstance,ali cak ce i ona biti nadidjena ubrzo.Ko to moze prepoznati bez da je i sam u tome ? Iskreno maltene niko,eventualno neko ko ce i sam ubrzo krenuti tim putem,pa ce mu nesto kliknuti u glavi.

Ali neko moze prepoznati ispravno djelovanje takvih ljudi po posljedicama njihovog djelovanja na druge ljude i njihove astralne balone(naravno moze se desiti oholost drugih ljudi i onda da se oni prepadnu i jos jace se vazu za laznu sigurnost astralnog balona).U svakom slucaju,takva osoba ce biti katalizator ubrzanog procesa drugih bica da se sto prije doluce za ili protiv Dharme,Ispravnog djelovanja,predanog sluzenja,davanja sebe Tao-u(sto nekad ukljucuje citav niz djelovanja koje uopste ne izgledaju kao Skladna ali o tome pricam,treba znati razlikovati sustinu od forme).Takvu osobu ce oni koji zele da vrse Ispravno djelovanje da vole i da se spoje sa Njim a oni suprotni ce da ga pljuju,omalovazavaju i na svaki nacin mu nashkode(pogotovo ako ovaj covjek sa Taoom bude otvoreno napadao astralne balone drugih).Tu se dakle radi o tome sta zeli da se uspostavi na ovome fizickome svjetu ili astralnom.Naravno da ima bica koja to ne zele.Ima tu svega i svacega sto ljudi ne vide...A mogu da vide.A nece jer su bahati i stavili su svoj astralni balon kao etalon Stvarnosti.Takvi ne zele da vide pakao takodje,ali ce ga uprkos tome vrlo brzo vidjeti(kao ogledalo njih samih u odnosu na svjetlost Stvarnosti).

O cemu se jos radi tu.Osoba na tome nivou ima uvid u uzrocna tjela drugih,zna njihovu karmu.Zna sve o njima cim ih malo bolje Pogleda.jer njegova umna supstanca je kao okean bez talasa,i ako se nesto zatalasa to dolazi od Uma druge osobe i on na sebi vidi o cemu se radi i odma zna sa cime ima posla.On npr zna u tome trenutku sta je Ispravno a sta nije,da li je ispravno da Budi takvu osobu iz balona ili pak da ga pusti da jos spava.Cak zna da NIJE Ispravno da ga budi i da ako ga Probudi prije vremena da krsi zakone pravednosti i onda ce on da TRPI zbog toga china !!!! Osim ukoliko ne zeli da to odtrpi i tu se radi o Bozjoj milosti,koja nema uzrok u karmi,koja je bezuzrocni cin milosti takve osobe.


Ali onaj ko djeluje iz kauzalne razine zapravo shvata da nema sanse da to prenese preko formi,da to objasni jer onda ne koristi kauzalnu supstancu nego astralnu.On moze napraviti linkove ka kauzalu ali od druge osobe zavisi oce li iskoristiti ljestve ka gore.u svakom slucaju morace ubiti vezanosti za svoj astralni balon.


Kad vrsis Bozju Volju glavna posljedica je ta da nema tih bumeranga,da si uvjek kao beba,sklad i nista ne moze da te iznenadi,bilo iz tvoje podsvjesti(koju uglavnom do tad nemas) ili iz vanjskog svjeta.

Ja pod egom podrazumjevam vezanosti uma za te 4 nize razine,4 elementa,zakljucno sa srcem.

Sve iznad toga koliko god izgledalo egoisticno je zapravo zbog pogresnog gledanja takvih bica sto gledaju.Jer bica sa astralnim balonima sve sto ih nadilazi po Stvarnosti gledaju kao smrt i uzas i kao nesto sto sigurno nema veze sa Bozjom Voljom jer oni sebe,tj svoju licnost stavljaju kao mjerilo Stvarnosti.Njima je bozja volja kad ih Kralj ovog svjeta voli takve kakvi jesu,u mraku,jadu,nesreci,iluziji.To je zraceca -ljubav- anahata chakre,srca...Kad te neko voli a ti si kreten i jadnik i onda mislis da ako te neko voli da ti u Stvarnosti vrjedis.Bitno je koliko te stvarnost voli a ne nekakav demon utemeljen u Nestvarnosti.



Zadnja promjena: primitive101; ned ruj 16, 2012 5:50 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimened ruj 16, 2012 5:30 pm

@ Arch...pa drago mi je sto primjecujes da nekako nemam veze sa tim curicama koje bacaju spellove :) mase

Sta mi hocemo ? okle ja znam sta Kahali oce hahaha a ja sebe smatram kao nekakvu bebu kojoj je od rodjenja citav ovaj svemir bio nesto totalno nebitno,kompletna iluzija,i nije mi bilo jasno kako neko tu moze naci smisao i ispunjenje...Ja istrazujem Stvarnost i davam svjedocanstva o njoj kao i o mojim zabludama i greskama koje sam pravio ali i ispravnom nacinu suocavanja sa greskama(naime jedina i prava greska je ne priznati gresu i ici dalje a ne tripovati se da nemas greski).

Ono sto vecina ljudi smatra kao nekim velikim postignucima ili mocima ili mocima uticaja na druge je meni skroz smjesno,stvarno.A neko bi ih proglasio svim i svacim,velikim Budnim ljudima koji manipulisu energijama kako ih Volja.Tesko da mene neko moze shvatiti u potpunosti i nisam jos ni sreo nekoga ko moze bash shvatiti sve kroz sta sam prosao i o cemu pricam jer on sam to ne vidi u sebi i van sebe.Potpuno shvatiti..Mada jos nisam ni zavrsio sve sto trebam..Kahali shvata maltene sve i zato mu se divim,iako me zapravo boli uvo za njega,bitno mi je ispravno djelovanje...A i njemu..Tako da ga kroz to zapravo volim i on mene,tj i meni i njemu je etalon vrjednosti nesto van nasih laznosti i tripova,nesto sto je Istina i Stvarnost samo po sebi,sto ce biti Stvarnost i kad nas dvoje nestane.

to ti je isto ko kad uzmes malo djete od 5-6godina i krenes mu objasnjavati sve i svasta,oblikovati ga,otvarati mu Stvarnost,siriti mu spoznaju.Ti jednostavno imas uvid u sve njegove zablude i ogranicenja i sa lakocom ga transformises.Isto tako ja mogu tako bez problema raditi neke stvari i -pomagati- nekome bez da taj ista sustinski shvati sta se desava,samo ako mi se otvori i preda(kao i bilo cemu drugome sto voli).

Nema smisla Arch u nacinu na koji smisao vidis kad ga gledas kroz koncepte i forme,dakle astral i mental.idi gledaj bebe u vrtic i pitaj ih koji je smisao i zasto rade neke stvari...One ne razmisljaju,one su iskrene i skladne,zive zivot punim plucima dok ih mi ne ubijemo nasom -odrasloshcu-.Bebe su kauzal na neki nacin,ali bez potrebne mudrosti.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimened ruj 16, 2012 7:06 pm

Pa, sad, da baš nemaš veze sa njima, to je malo nategnuto (pun INTENDED)... ;)

Sve u svemu, što se tvoje strane tiče, jasan mi je odgovor. Sad samo da još čujem šta @Kašljeli ima za reć po tome pitanju... :)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepon ruj 17, 2012 2:58 am

Iskreno bash nikad,cak ni kao djete nisam imao takve stavove tipa sad cu da bacam cini i te fore...Nekako sam osjecao da tu ima svega i svacega,ali definitivno se to desava na neku skroz drugu foru,masu pametniju i mudriju :)

a vidjecemo,sto ce reci gosn Kaha-Lee :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepon ruj 17, 2012 8:44 am

Mogu se ja ubaciti u raspravu?

Evo ja čitam ovu temu od početka i gledam kako međusobno razmjenjujete mišljenja, tu i tamo malo prepucavate, ali jedna stvar mi nikako nije jasna. I nitko od vas nije napisao zašto je to tako.

Evo mene recimo zanima kako ste saznali toliko o magiji? Pitanje se najviše odnosi na vas @primitive101 i @Kahali.

@Kahali
Nije mi jasno na koji način si došao do škola magija i kako su te primili za učenika i recimo kako si došao do te literature (koju na početku spominješ)? Zanima me sve o tvojim počecima i ako želiš možeš mi ovdje odgovoriti, ili na PM. Hvala
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitimepon ruj 17, 2012 2:05 pm

sve sto sam sam sazno i o cemu pisem NISAM citao iz knjiga nego sam prosao u svojoj kultivacionoj praksi i o tome pisem,raspravljam i tako to :)

mene ti ne interesuje -magija-,nego Stvarnost ali ne samo Stvarnost kao takva,nego i nacin mog djelovanja u njoj.Istrazujuci Stvarnost moga tjela i uma dosao sam do zanimljivih iskustava i zakljucaka,koje sam potom poceo usporedjivati sa drugima koji takodje istrazuju Stvarnost i tu je bilo i preklapanja ali i nepreklapanja sa drugima,pa sam morao ustanoviti ko tu laze a ko krade.Ko je nesto prosao a ko nije to nesto prosao.Ko pise i prica iz iskustva a ko samo filozofira.

Naravno,podrucje istrazivanja je specificno i delikatno,suptilno,tako da veliki dio toga vecina ne moze (jos) da vidi i uvidi,i da potpuno prihvati ili odbaci,nego ostaje na vjerovanju njihovom,ali je poenta da se i oni uvjere i postanu znalci,ali u krajnjoj liniji necu popusiti foru koju valjda vecina popusi a to je da sad moram svima sve prenjet.Imaju ljudi slobodnu volju da rade sta oce,a ovo sto sam ja spoznao svejedno je nepromjenjlivo i uvjek ce biti tu.

Ali cak i kad nesto neko iskusi i sazna,ostaje posebna prica kako ce on da se ponasa i djeluje nakon te spoznaje.Kako ce da definise sebe u odnosu na razne spoznaje,sto je zapravo ono sto se ljudima desava stalno,stalno iskuse nesto novo i moraju se definisati u odnosu na to.

Ipak dvije stvari su po meni najvaznije da neko ima.Predanost(otvorenost ka novim iskustvima) i sposobnost razlikovanja stvarnog od nestvarnog,mocan um sa kojim moze ta nova iskustva da analizira,da ih shvati,objasni,da razlikuje sta vodi dobrome sta losemu i sta je dobro i lose iz koje perspektive.Bez predanosti neko je zapravo mrtvac u svjetu,zacahuren u samog sebe,cija Kundalini kao zivot sami je ubijen i zacahuren,zatvoren.On i ne moze da iskusi nista novo jer nije otvoren.S druge strane bez mocnog Uma neko moze da u mnostvu novih iskustava poklekne i posjece se,da se izgubi u svemu tome.

Vecinu toga sam prolazio i morao proci jer mi je zivot zavisio o koncu a svaki pogresan savjet bi mi bio fatalan.Tako da sam bio sam svoj doktor i sve testirao kroz praksu.Sta funkcionise,a sta ne.Nisam nista radio na nacin baba sa pijace ili super-spell-cura,nego kao naucnik u smislu da napravim hipotezu i model necega,to testiram u praksi i onda gledam povratnu spregu i izlazne parametre svega toga,ulaz i izlaz iz sistema i funkcije prenosa da upotrjebim malo jezika kibernetike(teorije sistema)...

Koliko god moj vokabular izgledao -duhovnjacki- ili istocnjacki(ali zapravo ima ogroman presjek sa onim sto Isus prica) ja zapravo cjelo vrjeme razmisljam u vektorima,silama,potencijalnoj i kinetickoj energiji raznih psihickih struktura,vezama koje povezuju razne razine i energetska tjela kod ljudi i samog sebe,i kako ih mjenjati i upravljati sa njima ili tacnije nestati i dati Bogu da djeluje kroz mene s tim sto meni Bog izgleda znaci nesto totalno deseto nego vecini.Bog je meni nesto najopipljivije od opipljivijeg,nista apstraktno,nego nesto sto Jedino postoji,Svjest,cista,nerodjena,nedirnuta Kreacijom,a koja svjetli kroz sva tjela,zapravo sva tjela i svi svemiri plutaju u Svjesti.Svjest je Jedna.Ta spoznaja je zapravo fascinantna,jer to znaci da u svakom tjelu zivim Ja.I onda sve sto radim zapravo radim samom Sebi...Uvrnuto skroz...

Ukratko :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Magija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Magija   Magija - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Magija
[Vrh] 
Stranica 6 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Crna magija
» Magija i religija
» Voodoo Magija
» Crna magija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: