Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Magija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Bavite li se magijom
DA
30%
 30% [ 33 ]
NE
70%
 70% [ 78 ]
Ukupno glasova : 111

Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Magija   pon ruj 17, 2012 9:15 pm

primitive101 je napisao/la:
Koliko god moj vokabular izgledao -duhovnjacki- ili istocnjacki(ali zapravo ima ogroman presjek sa onim sto Isus prica) ja zapravo cjelo vrjeme razmisljam u vektorima,silama,potencijalnoj i kinetickoj energiji raznih psihickih struktura,vezama koje povezuju razne razine i energetska tjela kod ljudi i samog sebe,i kako ih mjenjati i upravljati sa njima ili tacnije nestati i dati Bogu da djeluje kroz mene s tim sto meni Bog izgleda znaci nesto totalno deseto nego vecini.Bog je meni nesto najopipljivije od opipljivijeg,nista apstraktno,nego nesto sto Jedino postoji,Svjest,cista,nerodjena,nedirnuta Kreacijom,a koja svjetli kroz sva tjela,zapravo sva tjela i svi svemiri plutaju u Svjesti.

@prim, upravo TO je veliki problem, koji se rješava vrlo lako: jednostavno, prestaneš koristiti taj termin - i tačka. Umjesto njega, ili upotrijebi drugi ili izmisli neki svoj. Jer, kontam da neko ko googla internetom u potrazi za stvarima koje imaju veze se Bogom ili Magijom - nije nerazumno unaprijed pretpostaviti da je on već u startu - zbunjen... I sad, još dođe ovdje, pročita sve ovo, i kad shvati da govorimo iste stvari, istim riječima, istim jezikom - a mislimo nešto devetnaesto - jadnik će početi lupati glavom u zid. Mislim, džaba ti što će da slupa glavu - ali obiće svu žbuku sa zida, znaš koliko TO košta?...

Isto tako i termin "magija". Ne treba ga koristiti ako se ne misli na ono što ta riječ znači nekome ko onako en passant dođe na ovu (ovakvu) temu. Tako samo stvaramo zabunu - kao da čovjek ionako na kroči planetom zbunjenog pogleda...

Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Magija   pon ruj 17, 2012 9:53 pm

pa presto sam,umjesto rjeci Bog koristim apsolut al i to se ne shvati,pa onda jednostavno kazem Svjest...pa ne znam bash da govorimo svi o istim stvarima kad ne govorimo..niti razna ucenja govore o istim stvarima...ne govore brate...ali si u pravu da treba biti sto precizniji,bez generalizacija...

a uostalom glavni problem je sto mozak radi tako sto na neki termin ljepi -nesto- sto ce da izrezonira sa tim terminom al to onda znaci da ce covjek nesto sto je iskusio da poveze sa tim terminom,sto je ok kad postoji to iskustvo,ali ako ne postoji onda ljudi zapravo izmisljaju iskustvo i na tu izmisljotinu naljepe rjec Bog i to je njima Bog.Njima,ali to naravno nema veze sa Stvarnoscu.Npr ljudi bez iskustva Svjesti(dakle Apsoluta) i bez iskustva razina iznad astrala a koji se naloze na Bibliju,u glavi ce sa terminima Isus,Vrag,Sveta Marija,grjeh,pakao,raj,zapravo zaljepiti ko zna kakvu sliku ili zvuk,formu ili koncept koji nuzno nema nikakve veze sa pravim Isusom i onim sta je on bio,dakle oni ce da se krecu u svome sopsvenom astralno-mentalnom energetskom tjelu,i kad im spomenes rjec Bog njima ce se upaliti neka slika u astralu i emocija uz tu sliku,ili npr uz rjec Isus ice takodje neka forma iz astrala plus neki osjecaj plus neki koncept kako bi to po njima trebalo da izgleda.

Nista od toga nije nit Isus nit Bog,nego astralne forme za koje se njihov um vezao i zbog osjecaja lazne sigurnosti oni su od te astralne slike napravili svoga Boga kojem se mole i tu pokusavaju naci sigurnost,koja bi MOMENTALNO isparila kad bi u ogledalo svoje Svjesti vidjeli sebe i kad bi im se probudila Kundalini koja bi krenula da sve te laznosti dovodi do Svjesti(unutrasnjeg Oka duse) gdje bi onda Svjest pokazala tim istim ljudima da nista osim Nje nije Stvarno...Da su svi njihovi koncepti lazni i da nijedan od tih koncepata ili formi nije Svjest nego samo jedna od razina Kreacije,poput fizickog tjela.Ukoliko je Lucifer Knez Svjeta on je zapravo Knez svjeta upravo preko globalnog astralnog polja,kolektivnog nesvjesnog jer tako kontrolise astarlna tjela ljudi,svojih sektasa i upravo na takav nacin on ljudima dava nadomjestak za Svjest(koja je Bog,tj ima sve definicije Boga,nije rodjena,nemoze umrjeti,sva kreacija je u njoj,temelj je stvarnost,van vremena i prostora je).Anahata cakra,tj srce je mjesto rezoniranja astralnog tjela covjeka sa fizickim tjelom,a sva astralna tjela ljudi se u vecoj ili manjoj mjeri spajaju sa astralnim tjelima drugih ljudi prema kojima neko stvori astralne linkove,tako da fizicka razdvojenost ne znaci i astralna,tj neko moze iz picke materine da ti cacka po astralu.Anahata je Luciferov dar ljudima,ljubav iz tog spektra.

To vecina praktikanata Isusovog ucenja ako ih uopste mogu nazvati tim nazivom ne shvaca,jer ne shvacaju principe yogijske energetike i psihe,a ne shvacaju jer im je lucifer rekao da to nije od -boga-.Pa dajte ljudi,nemate se sta tripovat da ste se makli od lucifera ako je on stvarno Knez Zemlje,pa valjda je za ocekivati da se za tako nesto neko mora zrtvovati i proci iskusenja i odricanja minimalno na nivou Isusa jbt...Nije dovoljno procitati jebenu bibliju i misliti da ste to postigli.

Mislim stvarno...Ko sto fizicki univerzum i fizicko tjelo ima zakone kako djeluje,tako ima i astral.Ako je fizicar strucnjak za fizicki univerzum a morao je krv propisati da shvati sve fizicke zakone,pa valjda je i za astral potrebno nesto slicno proci.Onaj ko procita Bibliju nije strucnjak za ponasanje astralne supstance,isto ko sto onaj koji procita Mens health nije strucnjak za dizanje tegova.To su razlicite stvari.A Lucifer je Kralj globalnog astrala.Ili zapravo je mozda bolje reci da je jedan od aspekata Lucifera globalni astral,tj Lucifer JE GLOBALNI ASTRAL.To znaci da kad pricas sa Hriscaninom koji nije strucnjak za astralnu energetiku i koji nije izgradio svoje astralno tjelo nezavisno od globalnog ludila,po svoj prilici pricas direktno sa Luciferom i mozes ga vidjeti kako pokusava da obmane nekoga da ne nadidje astral.Astral nije razina stvarnosti.To je razina obmane.Ljudi ne shvataju da Lucifer i njegovo polje ima totalni uvid u psihu nekoga ko je uronjen u globalni astral i moze da mu stvara forme kakav ovaj misli da su stvarnost.Npr neko smatra da je Isus izgledao kako je izgledao i tu investira energiju i napravi astralnu supstancu u svojoj glavi,Lucifer mu moze pomoci u svemu tome ili se cak prikazati kao Isusovo svjetlo...

mislim stvarno,na koju foru Hriscanin moze da bude siguran da je slika ili svjetlo Isusa koje je vidio stvarni Isus(kao jako mocno bice koje na taj nacin nekome dava link ka razini iznad formi,iznad astrala) ili je to stvorio Lucifer da ga zajebe (jer on u astralu moze da stvara sta god hoce,instant,plus ima uvid u psihu te osobe) ?

Znam ja da je Isus bio Jedno sa Taoom,ali jedno je stvarni Isus i Stvarnost a drugo je obmana neke osobe,tj njenog Uma koje je stvorilo sliku u astralu i na nju naljepilo rjec Bog koja onda izrezonira uvjek iznova sa tim djelom licnosti.Bog nije astral ljudi moji.Bog nije slika niti zvuk niti koncept.Boga mozete vidjeti tek kad vam je Um prazan,kad nema slika,nema talasa u Umnoj supstanci.Boga kao temelj vas samih i stvarnosti.To je Svjest.(na stranu sad temelj Uma u kojem se gase vezanosti za 4 elementa sto je jedini garant oslobodjenja koje Lucifer ne zeli za svoje sektase).

Pa jbt zivot pa svaki hriscanski svetac i mistik jasno to kaze,a ti ljudi su stvarno iskusili sve i svasta,od ciste Svjesti(Boga,bitka),do raznih samadhija i dhyana,i postigli razne nivoe pranickih transformacija fizickog tjela(gong-fu) sa kojima su izvodili famozna chuda.U Bogu nestaju svi koncepti i forme.Poenta Biblije je da se neko nadrogira njenim sadrzajem,da ga pukne licnost Isusa i da on dozivi spoznaju Svjesti...Ma ne samo Biblije,nekome se to moze desiti na bilo koji nacin.Jer Bog je u Svima nama,dok serem u wc solju i dok citam Bibliju.Svjest se ne mjenja,uvjek je ista...Nije Svjest manje Svjesnija jer serem u wc solju dok sam Svjestan niti je vise svjesnija dok citam bibliju.Ona je nepromjenljiva.

Ali to se opet svodi na to,da je pravi Bog vecine hriscana,pravi u smislu da na osnovu odnosa sa njim oni djeluju u svjetu i vrse njegovu volju upravo onaj lik protiv kojeg se Isus borio(jer se poistovjete sa svojim astralnim formama,a to je zapravo Lucifer stvorio pokretom Volje i zajebo ih da se identifikuju sa tim,time mu davajuci moc da im kontrolise volju preko formi i koncepata)...

To tako stvarno jeste koliko ja vidim.Drugi problem moze biti da je Isus zapravo bio utjelovljenje tog istog Lucifera(Kahali valjda kaze da jeste) pa je tako Lucifer zapravo Isus,i tako je on napravio foru koja mu garantuje stalni upliv dusa u njegovu sektu.naime,svi ce Isusa zamisljati onako kako im globalno astralno polje da da zamisljaju(tj Lucifer) i tu su svi u njegovoj shaci.Onda ce im on davati ljubav i slati ljubav preko anahata cakre,tj on ce im sve vise hraniti vezanosti za te koncepte i forme isusa i tako im onemoguciti da se iniciraju u kauzal,koji je zapravo razina odakle se sklad i pravednost,Bozja Volja spusta u astralni i fizicki svemir.Prava stvar je kauzal,a sve ispod toga je fatamorgana tottalna.

Budha je u Dijamantskog sutri rekao da neko ne moze spoznati Temelj Uma-Volje(Tao,Bozja Volja,Sklad,Dharmakaya,maci se iz astrala u kaual,iz srca u grlo) preko formi i koncepata.Buda je koliko ja vidim itekako znao za Vraga i djelovao protiv njega.Al Hriscanima je Buda Vrag...Pa jebiga,tu ocigleno neko nekoga jebe u zdrav mozak...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Magija   pon ruj 17, 2012 11:27 pm

Očigledno. Ali, kako znati ko koga? Taj "svjetlonoša", astral, nazovi-kako-hoćeš, kažeš da obmanjuje, vara i stvara faramorgane, duhove svijesti. Ali...

Nije li svaka obmana stvarna?

Nije li stvarnost žena - žena koja se tek mora oploditi našim Ja, i tek kad se oplodi - rađa našu stvarnost, realizovano Ja - Apsolut?

Pokušavaš da svoj Subjekat učiniš Objektom, kao i sve ostalo što se rodilo, okotilo i/ili ispuzalo ispod kamena. Ali, ostaje, pored sve mudrolije, spoznaja da ni obmana ni stvarnost ne postoje sve dok se ne "oplode" - sve dok svojim činom nešto ne učiniš stvarnim ili nestvarnim.

Za moj pojam, "Lucifer" i "Apsolut" su, u biti, Jedno - mužjak i ženka koji tek zajedno mogu da stvore smisao, dok govoriti o nekoj borbi i nadmetanju, sa pobjednicima i poraženima ima isto onoliko smisla i ukusa koliko i govoriti o "ratu polova". Đavo i Bog, dobro i zlo i svi ti dualizmi nisu ništa više od djetinjarija kojima se nastoji opravdati Jedina Volja, ona za moć - ona koje se ljudi stide a bez nje ne mogu ni disati ni misliti ni osjećati - ni živjeti...

Ja Koji Jesam je najveća istina, Ti Koji Jesi je najveća laž... Ti i Ja su darovi ove naše krdske sociologije, antiživotne eugenike, i tu valja tražiti i porijeklo svih zbunjola oko "denziteta", "astrala" i ki-pič materinih... Osnovni grijeh koji svaki čovjek današnjice zgriješi, i onaj jedini koji se nikakvom žrtvom ne da iskupiti je učenje o Ti, zajedno sa hulnim i još neoprostivijim učenjem o Mi. Mislim, zar je toliko čudno da ono što nema sidra luta naokolo kuda ga more nosi i udara o hridi?

KO SAM JA? To se čovjek može pitati dok na crkne, ali dok god ti netko šapuće u uho, nećeš ni razumjeti pitanje a kamoli još da nađeš odgovor...

Prava mudrost počinje gdje riječi završavaju. Kad se usta zatvore a uši otvore.

Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Magija   pon ruj 17, 2012 11:56 pm

pa znaces vjezbanjem razlikovanja stvarnog od nestvarnog.obmane ili iluzije mogu biti samo lazno stvarne,tj u onom periodu dok ih ti hranis svojim Voljnim investicijama energije,vezanostima,zeljama i zudnjama...Kad ih prestanes hraniti otkrije se ono sto je uvjek Stvarno i sto ti ne mozes sve i da hoces da napravish nestvarnim.

Dakle meni iskustvo pokazuje da nije sve iluzija.Nesto je Stvarno i to uvjek.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Magija   uto ruj 18, 2012 7:31 am

... da, hmmmh, nisam vidio da se nastavilo .
da Arch, ovo što Prim. kaže je tu negdje oko mog razmišljanja što se 'cilja' tj. svrhe bavljenja Teurgijom/Hermetikom tiče.
Svi ljudi koji se ozbiljno bave praksom neke duhovne tradicije zapravo će svojom terminologijom reći i objasniti isti cilj.
Ne znam jesi li ranije čitao moje shvaćanje termina Magija i što ja podrazumjevam da ona jest, ali to nije neki 'skill-set' ili neko konkretno oruđe vezano za mjenjanje fizičke stvarnosti, alternaciju, zazivanje ili utjecanje na druge ljude na ovaj ili onaj način (iako se takve stvari često povezuju sa nama i iako se u nekim odredjenim situacijama one mogu desiti ili uzrokovati od strane nekog razvijenog Adpeta).
Ali mi se defakto (i najčešće) bavimo čitavim nizom tehnika i različitih vježbi "samo-sjećanja" (Osviještavanja) koje samo omogućavaju (posvećenim individuama) da se približe onome što zaista jesu. Na tom putu sve Individue prolaze kroz odredjen razvojni proces i sukladno njihovom 'Stanju' (neki bi rekli nivou) razvoja oni se "sjećaju" kakve su njihove prirodne sposobnosti i kakva je njihova prava percepcija stvarnosti (neukaljana gomilom serviranih iluzija od strane raznih autoriteta i na različite načine), takvi ljudi Vide i osjećaju poprilično drugačiju "stvarnost" nego obični ljudi i često se njihove sposobnosti prozivaju Mističnim, Magičnim ili u najmanju ruku čudnim, a kada su slučajno izložene većem broju očiju tada im se pripisuju razna (obično negativna) opskurna svojstva i namjere (moram napomenuti da je cijela 'kozmička hijerarhija' i stupnjevanje, nivoi i sl. prilično imaginarna struktura i zapravo nepostojeća ako promatramo iz ugla Ketera ili Ipssisimusa/Apsoluta iz kojeg se sve svodi na Jedno samo što se još nije sjetio da jest Jedno sa Jednim)
Mi ne mislimo zbog toga o sebi da smo bolji ili lošiji od drugih ljudi, ne mislimo da smo pametniji ili lukaviji, da smo snalažljiviji ili jači, ali zato mislimo da se bavimo sa nečim najbitnijim što postoji (a što je Realizacija sebe, Budnost, Svijesnost, Svje i Svja-Snost, 'prosvijetljenje' ako već hoćeš da izgovorim neku takvu konkretnu stvar. U Shinto-u ga zovu Satori, zovemo ga Nirvi-Kalpa Samadhi i mnogim drugim. Ovdje postoji takodjer i jako puno pod-stupnjeva Prosvijetljenja i stupnjeva razumijevanja stvarnosti, ali to je već druga i prilično kompleksna tema. Komplexna dakle ali samo privremeno dok odjednom ne postane jednostavna i vrlo postojeća i ja sam njome fasciniran i mislim da je najvažnija stvar kojom se čovjek uopće mopže baviti)
Takodjer mislimo da je Magija ili bilo koji ozbiljni hermetički nauk ovdje danas zato jer nijedan drugi duhovni sustav vježbi trenutno nije dovoljno detaljan, dovoljno otvoren, a istovremeno vrlo precizan da dopušta studentu da vjeruje u što god želi, da se bavi kakvim god hoće stvarima u životu, ali da mu uz sve to olakša naći odgovore na pitanja i umjesto informacija i tisuće stranica "svetih" textova ili duhovnih seminara mu jednostavno omogući iskustvo kroz praksu umjesto odgovora.
Mi smo mišljenja, a imamo i mnogo je svjedočenja kroz povijest o tome da su sve duhovne prakse i sve religije u jednom vremenskom periodu postojanja imali nekog Budnog (reliziranog) čovjeka, no da je vrlo brzo nakon njega počeo niz krivih tumačenja i manipulacija samih korijena učenja.
Magija zato (kao dakle i neke druge Hermetičke, duhovne, religijske nauke ili prakse mogu po volji studenta-praktikanta slobodno biti inkorporirane u njegovu Magijsku praksu bez da ikoga pita za dozvolu. Iako gotovo svaki Adept pita za savjet ukoliko ima sreću da postoji aktualni Učitelj).
Ljudi često misle da recimo Islam ili Kršćanstvo kao takvo nema vjernike (ili čak svećenike i Svece) koji prakticiraju Okultnu praksu i prije nego što itko i zine bilo što o Magiji ili makar samo proba Hermetizam dovesti u vezu sa Mudrošću ili Sviješću odmah imaš reakciju gomile uznemirenih Ego-tripova koji počnu zujati kao košnica prepuna preplašenih pčela koje ne znaju čega se boje tj. o čemu uopće pričaju.
Ovo je zato jer većina takvih ljudi davno strpaše svu takvu terminologiju i nazive u istu ladicu pa se Magija odmah povezuje sa bajanjem, čaranjem, spell-castingom, urocima i slično, hermetizam je automatski ezoterija, a Okultizam je ono nešto tamno i crno i tamo idu svi oni crni i ludi i to je sve jako loše i negativno i mi ćemo svi u pakao, a oni neće jer se Boje velikog koji će im jebat' sve po spisku ako budu pre slobodno razmišljali ili ne daj bože pokušali nešto od svih tih stvari zapravo Iskusiti ili SPoznati jer je takva spoznaja "rezervirana samo za Boga i nije naše da se mješamo u Njegov posao"....
Ovo gore sa manje ili više sličnim ili istim varijacijama na temu, ali na kraju se svodi na to da se gotovo nikog od takvih ne može razuvjeriti da neki termin uopće ne znači to što misle jer su se oni davno odlučili što je što. Ograničenost, zatvorenost i zatupljenost.
Stvar (privremeno) kod Primitive-a (a i mene djelomično još uvijek) je da se dovodi u vezu sa svakom temom koja ima ikakve veze sa Sviješću pa tako i bilo kojom duhovnom praksom (a što je najbolje i ima veze sa svim takvim praksama) i onda se ne može suzdržati da prestane pisati nakon jedne ili dve stranice texta, ali teško je stati kada bi u svakom post-u i ja i on htjeli objasniti sve svima...

p.s.
Urgiram na tebe primitive povodom ovoga, ljudi kada vide text duži od veličine njihovih ekrana redovno odustaju ili preskaču na kraj (i ja sam to počeo raditi sa nekim tvojim textovima jer je u zadnjih 10 tvojih u sredini isti sadržaj.. Od Anahate pa preko grla, do Uma i Iluzije itd. na bilo kojoj temi. Ja se trudim držati nit o temi koliko mogu i pokušavam pisati sve kraće i konciznije)
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Magija   uto ruj 18, 2012 3:14 pm

Vidim,bash si skratio :*

vazi,ocu,trudicu se :)

Ovo je jos dobra faza,kad sam imo ono sto se u Zenu zove Zen Bolest samo sam isho i pisao i govorio u rimama i stihovima,konstantno...Ali ti stihovi imaju mantricku kvalitetu i neko moze da se pukne tim pjesmama,jer su one zapravo spustanje nekog stanja Svjesti na papir....

Zen bolest
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Magija   čet ruj 20, 2012 12:16 am

Kahali je napisao/la:
Ne znam jesi li ranije čitao moje shvaćanje termina Magija i što ja podrazumjevam da ona jest, ali to nije neki 'skill-set' ili neko konkretno oruđe vezano za mjenjanje fizičke stvarnosti, alternaciju, zazivanje ili utjecanje na druge ljude na ovaj ili onaj način (iako se takve stvari često povezuju sa nama i iako se u nekim odredjenim situacijama one mogu desiti ili uzrokovati od strane nekog razvijenog Adpeta).
Ali mi se defakto (i najčešće) bavimo čitavim nizom tehnika i različitih vježbi "samo-sjećanja" (Osviještavanja) koje samo omogućavaju (posvećenim individuama) da se približe onome što zaista jesu. Na tom putu sve Individue prolaze kroz odredjen razvojni proces i sukladno njihovom 'Stanju' (neki bi rekli nivou) razvoja oni se "sjećaju" kakve su njihove prirodne sposobnosti i kakva je njihova prava percepcija stvarnosti (neukaljana gomilom serviranih iluzija od strane raznih autoriteta i na različite načine), takvi ljudi Vide i osjećaju poprilično drugačiju "stvarnost" nego obični ljudi i često se njihove sposobnosti prozivaju Mističnim, Magičnim ili u najmanju ruku čudnim, a kada su slučajno izložene većem broju očiju tada im se pripisuju razna (obično negativna) opskurna svojstva i namjere (moram napomenuti da je cijela 'kozmička hijerarhija' i stupnjevanje, nivoi i sl. prilično imaginarna struktura i zapravo nepostojeća ako promatramo iz ugla Ketera ili Ipssisimusa/Apsoluta iz kojeg se sve svodi na Jedno samo što se još nije sjetio da jest Jedno sa Jednim)

Čitao jesam, ali iscrpno proučavao nisam. Nisam našao za potrebno da idem u neko mrcvarenje pojmova, jer tačke u kojima se tvoja stvarnost dodiruje s mojom jasno su mi ukazivale na već poznatu liniju trenda, koji je antiživotni, koji je matematički negativan. Vrijeme će pokazati jesam li pogriješio. A u međuvremenu, zamolio bih te da mi demonstriraš neku od tih sposobnosti "razvijenog Adepta".

Citat :
Mi ne mislimo zbog toga o sebi da smo bolji ili lošiji od drugih ljudi, ne mislimo da smo pametniji ili lukaviji, da smo snalažljiviji ili jači, ali zato mislimo da se bavimo sa nečim najbitnijim što postoji (a što je Realizacija sebe, Budnost, Svijesnost, Svje i Svja-Snost, 'prosvijetljenje' ako već hoćeš da izgovorim neku takvu konkretnu stvar.

Je li onaj koji čini i sam svoj čin? Je li onaj koji čini ono što je bitno, i sam bitan? Je li ono što je bitno, vrijednije od onoga što je nebitno? Ovaj gore quote sadrži blatantnu kontradikciju. Ni tebi ni primitive-u nemam šta prigovoriti u pogledu detalja, ali - kad pravite greške one su uvijek ogromne. Ogromne stvari se teže mogu sagledati od malih, zato se od velikih stvari instinktivno odmičemo i tek tada mi ih "vidimo"...

pa znaces vjezbanjem razlikovanja stvarnog od nestvarnog.obmane ili iluzije mogu biti samo lazno stvarne,tj u onom periodu dok ih ti hranis svojim Voljnim investicijama energije,vezanostima,zeljama i zudnjama...Kad ih prestanes hraniti otkrije se ono sto je uvjek Stvarno i sto ti ne mozes sve i da hoces da napravish nestvarnim.

Uzeću ovo kao primjer ovoga što maločas rekoh.

@prim, na koji način ti stičeš iskustvo? Imaš na raspolaganju svoje senzore, imaš input i output. Iz okolnog svijeta u tvoj mozak ulazi neka informacija, zrak svjetlosti, titraj zvuka ili štagodveć. Nervi prenose tu informaciju na sebi svojstven način u određeni dio mozga i tu ih "percipiraš". Zatim mozak skladišti. U određenom vremenskom rasponu on će uskladištiti mnogo tih senzornih percepcija, a zatim upoređivati i iz tih usporedbi početi izvlačiti "zaključke". Što više inputa, to više outputa - "više" i u smislu količine i u smislu vrste.

Sad, ni jedan čovjek (ili bilo koji organizam) ne može da doživi SVE informacije - već uvijek samo ograničen broj i ograničen broj vrsta. Na osnovu TIH informacija koje JESTE doživio - on stvara zaključke i naziva ih svojim "iskustvom".

Kakvo god bilo iskustvo, pisao ga velikim ili malim slovom, obrnuto ili unatraške - ništa od toga ne mijenja, NE MOŽE da mijenja suštinu njegovog nastanka - ne može da promijeni činjenicu da je nastalo kao skup senzornih percepcija tokom nekog vremenskog perioda. Gdje si pogriješio? Čitam na jednoj drugoj temi da pišeš da su svi senzorni inputi - hologrami, da su samo preslika stvarnosti, i da nisu SAMA stvarnost. To je tačno. Ali, to istovremeno znači i da je čitavo iskustvo, sva suma doživljenog, i svi zaključci koji su izvedeni na osnovu njih - zbir holograma, drugim riječima - kolekcija iluzija.

I ti i @Kahali ste se, koliko se sjećam, u dva navrata svaki, dotakli Sokratove samodijagnoze "znam da ništa ne znam". Generalno uzev, to nije loše, ali pojedinačno - to je prava katastrofa. Sad, morao bi da zapitam, pa koji mi prije odgovori: "Why the fuck all this?" Mislim, kažeš "ne znam" a svejedno pišeš - ne samo to, i govoriš i misliš, na kraju krajeva. Dakle, ako govoriš nešto za šta ne znaš da je istina, ako ne znaš to unaprijed, onda obmanjuješ i sebe i onoga koji čita. Zar ne? Nema li to smisla? To je laž. Prosto jednostavno.

Ja to mogu shvatiti i to ovako: imate svoju stvarnost i hoćete da je "prodate" drugim ljudima. Hoćete da Ono Što Ja Jesam apsorbira energiju iz prirode i, logično, da postane veće nego što jeste. To @prim dobro zna, zapravo, koristim njegovu način razmišljanja za ovaj zaključak.
Citat :
...ja zapravo cjelo vrjeme razmisljam u vektorima,silama,potencijalnoj i kinetickoj energiji raznih psihickih struktura,vezama koje povezuju razne razine i energetska tjela kod ljudi i samog sebe...
No međutim, na ovom mjestu detektiram neki nepoznat mehanizam koji, iz nekog razloga (vjerovatno postoji razlog) sprječava takvu perspektivu, takvu samosliku i izvodi nešto drugo. Nagađaću, pa ću reći da je taj pomentuti razlog naučen, a naučen je zbog pokoravanja autoritetu - konkretno, fascinaciji nepoznatim, paralelno sa željom, ili bolje reći, voljom - da se to "nepoznato" učini svojom svojinom kroz igru submisije i dominacije. Ta praksa vaistinu JESTE DREVNA i JESTE TAJNA - ali mistična nije.

Kada nešto živo ne uspije nametnuti svoju volju nečemu, ono mu se instinktivno pokorava - to je još drevnije i, kao što je pravo - nimalo mistično - to su osnove Mehanike. Skiciraj ciglu na stolu, mase m, koja djeluje silom mxg i primijeti da i stol djeluje istom silom na ciglu kojom i ona na njega. Ako je sila kojom djeluje cigla veća od sile koju može sto proizvesti, on joj se pokorava, POPUŠTA pod njom.

To su osnovni principi, i upravo zbog toga što su tako elementarni, oni su i sveprisutni, i u našim percepcijama pojava kroz naše senzore, i u zaključcima koje pravimo, čak i u samim našim misaonim i emocionalni procesima - jednostavno, ono što je baza se ne da pomaknuti na periferiju, kao što centar kruga nikako ne može biti na kružnici...

Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Magija   čet ruj 20, 2012 3:43 pm

Archangel je napisao/la:

Citat :
Mi ne mislimo zbog toga o sebi da smo bolji ili lošiji od drugih ljudi, ne mislimo da smo pametniji ili lukaviji, da smo snalažljiviji ili jači, ali zato mislimo da se bavimo sa nečim najbitnijim što postoji (a što je Realizacija sebe, Budnost, Svijesnost, Svje i Svja-Snost, 'prosvijetljenje' ako već hoćeš da izgovorim neku takvu konkretnu stvar.

Je li onaj koji čini i sam svoj čin? Je li onaj koji čini ono što je bitno, i sam bitan? Je li ono što je bitno, vrijednije od onoga što je nebitno? Ovaj gore quote sadrži blatantnu kontradikciju. Ni tebi ni primitive-u nemam šta prigovoriti u pogledu detalja, ali - kad pravite greške one su uvijek ogromne. Ogromne stvari se teže mogu sagledati od malih, zato se od velikih stvari instinktivno odmičemo i tek tada mi ih "vidimo"...

pa ovo sto ti pitas je zapravo sustina shvatanja Ispravnog djelovanja u svjetu,zakona karme koji povezuju onog koji djeluje sa samim djelom te povratne sprege(akcija-reakcija) na njegovu psihu.U tjelu smo.Imamo Um.Moramo da djelujemo sve i da necemo(a i to je oblik djelovanja).Dakle moramo nesto da radimo,ali kako da vrsimo akcije(vrsimo karmu,od snskrt karma=akcija,djelo,cin,radnja) a da budemo slobodni od povratne sprege ?

Tu sad ne pricamo o sadrzaju akcije nego o pozadini i stanju svjesti subjekta koji djeluje.Akcija kao takva je najcesce i nebitna zato se i kaze da Oslobodjeno Bice koje samo sprovodi Bozju Volju(Volju Sklada) cak i da napravi pokolj nece najebati jer to je Bozja Volja(sad tu ne pricamo o psihopati koji se istripovo da vrsi bozju volju nego nekom bicu reda Krishne koji poubija hiljade demona na bojnom polju)Ako bolje proucis ortodoksni budizam ili Bhagavat Gitu upravo se o tome radi i raspravlja.Kako biti slobodan od posljedica djela,jer npr Shakyamuni primjecuje da cak i dobra i vrla djela mogu biti vezujuca ako je subjekat u pogresnom stanju svjesti(kad to radi radi velicanja sebe a zapravo to sebe je iluzija,dakle on hrani iluziju i pati opet).To je zapravo nesto sto i sam NAJVISE istrazujem.Ispravno djelovanje gdje nikad ne izlazis iz stanja totalne cistine Uma sta god radis,koje je uvjek kao ogledalo koje reflektuje vanjski svjet takav kakav jest, s tim sto pokusavam od toga sloziti matematicki i fizicki model,teoriju sistema,sa ulazima i izlazima(pitaj Boga jel moguce da se ja time bavim) te povratnim spregama.

Onaj koji nesto cini POSTAJE svoj chin ako djeluje vezujuce.Ako djeluje slobodno(tj njegove licnosti nema a djeluje dharma kroz njega) onda on NIJE svoj cin i odma je slobadn od njega,nema vezivanje prane za energetske strukture u licnosti koja je uvjerena da ona djeluje.To i Krishna kaze u Giti da su obmanuta bica koja misle da ona nesto djeluju,kad zapravo djeluje Priroda i njeni elementi a licnost je samo svjedok koji moze(a ne mora) biti zavaran da je on tu djelatnik.

Ono na foru : legendo ako mislis da si ti tu nesto sto postoji(a postoji samo Postojanje kao takvo,Svjest a sve ostalo lazno postoji) onda ima i da snosis posljedice takvog stava.

dakle ti si cin ako mislis da si djelatnik tog china i onda taj cin postaje definisuci dio tebe,veze se za tvoju Umnu supstancu i -razlije- po energetskim tjelima od kauzalnog,preko astralnog do pranickog i fizickog i nastavlja da utice na tvoje odluke i stanje psihe i nakon samog djela,cina.

zapravo tebe zbunjuje to da neko u stanju Oslobodjenja kad kroz njega djeluje Sklad(koji je nesto vise od ljudskih koncepata o tome) gleda na sve akcije kao nebitne ili na sve sadrzaje i forme kao nebitne.Tu dolazimo onda do onoga sto se definise kao dvije Istine,jedna relativna a druga apsolutna.Gdje u relativnoj istini imas patnju,vezanosti,dualnost,trenutno sjebano stanje,imas put ka oslobodjenju,imas akcije koje te priblizavaju Oslobodjenju i one koje te udaljavaju,gdje se misli bas na vrstu akcija a ne na stanje subjekta,dakle pogresne i ispravne akcije za koje tvoj um definisan na astralno-mentalnoj razini smatra kao logicne,smislene i -ispravne-),imas samsaru i put do nirvane.U Apsolutnoj istini(kad postignes utrnuce) nema ni patnje,ni iluzije,ni ispravnog ni neispravnog djelovanja(ustvarni misli se da ne postoje razmisljanja Uma jeli djelovao ispravno ili ne jer se to desava samo od Sebe),ni samsare,ni nirvane,ni puta,ni cilja,ni pocetka,ni subjekta,ni objekta.

Tada sve ono sto ima smisla Umu koji je naucio da funkcionise na osnovu koncepata i formi(dakle astrala i mentala kao JAKO niskih razina Pravednosti i Ispravnog djelovanja) pada u vodu.Skroz na skroz.Znaci ti ces u Umu izgraditi citav niz koncepata i formi,tehnika i svega da bi se maknuo iz stanja iluzije u stanje Stvarnosti,i ti koncepti ce ti biti sustinski,zivot ces davati za njih u tim trenucima.Ali kad postignes to sto se trebalo postic sa njima,neceh ih vise ni primjecivati.prije toga,isao bi u rat zbog njih,ali nakon toga,sve ti je to smjesno,kao beba si postao,postigao si cilj.

"Ne postoji stvaranje ni razaranje
Ni sudbina ni slobodna volja;
Ni staza ni postignuce;
Ovo je konacna Istina
"

Ali tek kad si u tom stanju Svjesti ! prije toga itekako vidis da postoji sve to...

Archangel je napisao/la:

Uzeću ovo kao primjer ovoga što maločas rekoh.

@prim, na koji način ti stičeš iskustvo? Imaš na raspolaganju svoje senzore, imaš input i output. Iz okolnog svijeta u tvoj mozak ulazi neka informacija, zrak svjetlosti, titraj zvuka ili štagodveć. Nervi prenose tu informaciju na sebi svojstven način u određeni dio mozga i tu ih "percipiraš". Zatim mozak skladišti. U određenom vremenskom rasponu on će uskladištiti mnogo tih senzornih percepcija, a zatim upoređivati i iz tih usporedbi početi izvlačiti "zaključke". Što više inputa, to više outputa - "više" i u smislu količine i u smislu vrste.

Sad, ni jedan čovjek (ili bilo koji organizam) ne može da doživi SVE informacije - već uvijek samo ograničen broj i ograničen broj vrsta. Na osnovu TIH informacija koje JESTE doživio - on stvara zaključke i naziva ih svojim "iskustvom".

Kakvo god bilo iskustvo, pisao ga velikim ili malim slovom, obrnuto ili unatraške - ništa od toga ne mijenja, NE MOŽE da mijenja suštinu njegovog nastanka - ne može da promijeni činjenicu da je nastalo kao skup senzornih percepcija tokom nekog vremenskog perioda. Gdje si pogriješio? Čitam na jednoj drugoj temi da pišeš da su svi senzorni inputi - hologrami, da su samo preslika stvarnosti, i da nisu SAMA stvarnost. To je tačno. Ali, to istovremeno znači i da je čitavo iskustvo, sva suma doživljenog, i svi zaključci koji su izvedeni na osnovu njih - zbir holograma, drugim riječima - kolekcija iluzija.

Prvo,ja koliko vidim Um postoji i bez fizickog mozga i moze skupljati informacije i na razinama iznad fizicke.Um ce pokusati da nadfizicka iskustva preslika u fizicki mozak i tu onda dolazi ta prica o neuronima i slicno.

Dakle slazem se sa tobom da postoje inputi i outputi(ulaz i izlaz iz sistema).Gdje ja kao sistem vidim nakupinu bash svih tih iskustava sa raznih razina kreacije sa kojima se Temelj Uma vezuje i identifikuje i to smatra kao Ja,te te strukturre napuni pranom gdje onda te strukture pocnu da dobijaju vlast nad njegovom Voljom(psihoza zapravo).I naravno svi ti ulazi i izlazi nemaju nista Stvarno u sebi,sami po sebi.Svi su iluzija,madjionicarski trik,sva iskustva.SVA.

Ali !

temelj Uma(pravo Ja) koji je iskusitelj svega toga nije iskustvo,te stoga nije iluzija.Koji percipira to direktno,bez vezivanja(oslobodjeni Um).Iskustva su ilizija,ali onaj iza njih nije.Jer nemoze da se promjeni,uvjek je isti.Cista,gola,svjetla percepcija bez vezivanja.

Slazem se sa tobom,ali ima nesto sto nije iluzija a oko toga svi razbijaju glavu zapravo.Npr ja sam prvo vidio Svjest koja je nekreirana i koja je uvjek stalna,ali sam onda vidio i temelj Volje(Uma,Buddhu,tao,dharmakayu kako god) koji je takodje nekreiran i stalan !!!! ali se zapravo radi o tome da je njihova kombinacija zapravo konacna stvarnost,ogoljena od svih iluzija.Kombinacija ciste Svjesti i ciste Percepcije(dharmakaya).komb ciste Svjesti i cistog Temelja nase Volje.Temelj Volje nije prazan od svega,prazan je od iluzije i vezanosti,patnje,i laznosti.Ali je PUN blazenstva,ekstaze,Stvarnosti i pravog Sebe.

O tom temelju Volje govori Buddha(procitaj Mahaparinirvanu sutru,mada ima 500stranica) kao o pravome Ja i zbog toga se on razlikuje od mistika prije njega koji bi uzeli Svjest kao objekat tog temelja Uma i vezali se za nju.to su TEK uzasno komplikovane stvari za prenjeti u nesto linearno i logicno.Tek tu nastaje ono neshvatljivo sto tebe zbuni.Jos inekako ljudi mogu shvatiti (logicno) prelazak u nedualno stanje svjesti,u stanje Jednog u samadiju,ali objasniti da si uvjek u nedualnom stanju Svjesti cak i kad izadjes iz samadija(a to se postize tek realizacijom dharmakaye,Taoa) je zeznuto.Ma ja sam lomio glavu kad sa time i dalje lomim.Uzasno visoke stvari.To Budha zove zadnji agregat za koji se temelj Uma moze vezati,Svjest ili skladiste iz kojeg sva kreacija izvire.Nema smisla pricati o tome ovako.

@Arch..."Na osnovu TIH informacija koje JESTE doživio - on stvara zaključke i naziva ih svojim "iskustvom". "

Ko ?

To je ono sto yogacara(sve je samo Um) skola budizma govori kao o 7om Umu.Po njima imas osam modova Uma.Prvih pet dovodi info sa cula(dakle imah ih pet).Sesti Um to percipira i stavlja termine na sve to.A sedmi Um je ego um,um koji iz svega toga percipiranog izvodi zakljucke i formacije i koncepte a na osnovu prvih kauzalnih pogresnih zakljucaka kako je on subjekat koji postoji sam po sebi.Dakle slazem se sa tobom ! Eto vidis.

Ali,sta kad ugasis taj sedmi Um ? kad razbijes agregat povezan sa njim.O tome pricam.A onda dolazimo do osmog,Svjesti,sto oni zovu alaya-conciosness(skladisna Svjest,a to je zapravo Brahman-Atman-Sopstvo-Dusa-Apsolut Upanishada i Bhagavat gite u kojoj sve (lazno) postoji )...Budha govori cak i o transcendenciji Svjesti a za to koristi -prajnu-,termin koji se ne moze prevesti,to je rjec koja oznacava transcendentalnu mudrost(imas citav niz sutri koji se bave samo sa prajnom),kao PRVU funkciju Temelja Uma(Volje,Taoa).

Ovako to objasnjava Majstor Nan Huai Chin :

"Prajna wisdom indicates that which is able to understand Tao, realize Tao, cultivate the self, release one from the bondage of birth and death and leap over the mundane. This is not common intelligence. It is the wisdom which is the root and origin of the body of Tao. The "so-called" original, or primal, wisdom is merely a name. To use contemporary understanding, it’s that which goes above and beyond average intelligence and common wisdom, that which can understand the essence and origin of life, the original nature. This cannot be the result of cognition. Rather, it’s the great wisdom achieved through complete engagement in the cultivation of one’s body and mind. It is this level of wisdom which is prajna. The word wisdom, which we commonly use, cannot express the full extent of the meaning of the word prajna. Therefore, it is not translated."

To je kad direktno percipiras i Svjest i svu kreaciju u njoj ali nisi zavaran,nisi identifikovan sa svim tim cirkusom iluzija i trikova.vidis direktno kroz to.Zato su pravi Zen majstori u mogucnost da UVJEK pokazu na temelj Uma,jer nisu ograniceni niti kreacijom niti Svjescu.

To je mene zapravo sokiralo,i to toliko duboko da mi jedno mjesec dva nije bilo dobro uopste.Kad sam to potvrdio u praksi.Mada sam ja to drugacije tumacio nego Shakyamuni.

Archangel je napisao/la:
I ti i @Kahali ste se, koliko se sjećam, u dva navrata svaki, dotakli Sokratove samodijagnoze "znam da ništa ne znam". Generalno uzev, to nije loše, ali pojedinačno - to je prava katastrofa. Sad, morao bi da zapitam, pa koji mi prije odgovori: "Why the fuck all this?" Mislim, kažeš "ne znam" a svejedno pišeš - ne samo to, i govoriš i misliš, na kraju krajeva. Dakle, ako govoriš nešto za šta ne znaš da je istina, ako ne znaš to unaprijed, onda obmanjuješ i sebe i onoga koji čita. Zar ne? Nema li to smisla? To je laž. Prosto jednostavno.

Ja to mogu shvatiti i to ovako: imate svoju stvarnost i hoćete da je "prodate" drugim ljudima. Hoćete da Ono Što Ja Jesam apsorbira energiju iz prirode i, logično, da postane veće nego što jeste. To @prim dobro zna, zapravo, koristim njegovu način razmišljanja za ovaj zaključak.

Ono o cemu pisem znam,a htio sam reci da ne znam sve sto moze da se spozna(dakle o objektima).Ne znam nista o biologiji vagine kod zene :)

Tako da ne vidim tu laz.

ovo zadnje ima smisla.Mada sam ja jako puno smanjio to prodavanje.Sad me boli uvo,ali isto tako ne dam na -sebe-.Sto se tice apsorbcije energije iz prirode tu se zapravo ne slazem,jer svu energiju dobijam iznutra a ne izvana pa da mi treba od nekoga.to i jeste poenta,da si uvjek u totalnom stanju ispunjenja makar se niko ne slago sa tobom i jos te pljuvali i stavili na krst.ja to pokusavam postici i Biti...

Archangel je napisao/la:
Citat :
...ja zapravo cjelo vrjeme razmisljam u vektorima,silama,potencijalnoj i kinetickoj energiji raznih psihickih struktura,vezama koje povezuju razne razine i energetska tjela kod ljudi i samog sebe...
No međutim, na ovom mjestu detektiram neki nepoznat mehanizam koji, iz nekog razloga (vjerovatno postoji razlog) sprječava takvu perspektivu, takvu samosliku i izvodi nešto drugo. Nagađaću, pa ću reći da je taj pomentuti razlog naučen, a naučen je zbog pokoravanja autoritetu - konkretno, fascinaciji nepoznatim, paralelno sa željom, ili bolje reći, voljom - da se to "nepoznato" učini svojom svojinom kroz igru submisije i dominacije. Ta praksa vaistinu JESTE DREVNA i JESTE TAJNA - ali mistična nije.

Kada nešto živo ne uspije nametnuti svoju volju nečemu, ono mu se instinktivno pokorava - to je još drevnije i, kao što je pravo - nimalo mistično - to su osnove Mehanike. Skiciraj ciglu na stolu, mase m, koja djeluje silom mxg i primijeti da i stol djeluje istom silom na ciglu kojom i ona na njega. Ako je sila kojom djeluje cigla veća od sile koju može sto proizvesti, on joj se pokorava, POPUŠTA pod njom.

To su osnovni principi, i upravo zbog toga što su tako elementarni, oni su i sveprisutni, i u našim percepcijama pojava kroz naše senzore, i u zaključcima koje pravimo, čak i u samim našim misaonim i emocionalni procesima - jednostavno, ono što je baza se ne da pomaknuti na periferiju, kao što centar kruga nikako ne može biti na kružnici...

pa i sa ovime se slazem.Ali to je samo domene Kreacije,a ne onoga sto NIJE kreirano.Keacija je softver na hardveru,softver koji moze da postoji u milion verzija sa milion zakona fizike i mehanike na svim nivoima,ali to nema uticaja na hardver.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Magija   čet ruj 20, 2012 8:23 pm

Citat :
Čitao jesam, ali iscrpno proučavao nisam. Nisam našao za potrebno da idem u neko mrcvarenje pojmova, jer tačke u kojima se tvoja stvarnost dodiruje s mojom jasno su mi ukazivale na već poznatu liniju trenda, koji je antiživotni, koji je matematički negativan. Vrijeme će pokazati jesam li pogriješio. A u međuvremenu, zamolio bih te da mi demonstriraš neku od tih sposobnosti "razvijenog Adepta".

ne znam dali je 'Trend' koji spominješ vezan za današnju lepezu Oprah-Guruu-ovskih ili Eckart Tolle-ovskih ili bilo kojih sličnih iz nebrojenih New-age-ovskih trendova, ali nijedan od njih nema nikakvih dodirnih točaka sa temeljima onoga sa čim se ja bavim i što smatram bitnim.
Što se tiče toga što me moliš da ti "demonstriram neku od sposobnosti Adepta" to puno govori o tome koliko ti nemaš pojma sa čim se ja bavim i koliko krivo shvaćaš stvari koje pišem (ili ih možda u startu shvatiš onako kako si već davno napravio okvir oko mene pa iz ladice u koju si me stavio vučeš sve što ti po šabloni treba da protumačiš bilo koji moj text).
Kako da ti automehaničar "demonstrira motor" ? kako da ti manekenka demonstrira sise i dupe ? kako da ti Magičar "demonstrira Mudrost" (ili bolje reći 'demonstrira stanje Svijesti') ?
Pa ne bavim se ja mađioničarskim trikovima Arch niti se bavim ovim o čemu pričam zato da dobijem ove ili one sposobnosti da ih mogu unaokolo pokazivati.
Neke sposobnosti koje se pojave samo su "nuspojava" razvoja jednog Adepta i to nuspojava koja je svakom čovjeku koji se razvija-evoluira na jedan ili drugi način potpuno prirodna i jednom kada ju ima ne čini mu se nimalo čudnom ili mističnom;
Ona možda je mistična ili ne razumljiva ljudima koji se nisu makli od 'auto-kuća-žena-posao-karijera' života i koji nikada nisu ni čuli za, a ni doživjeli neko iskustvo koje bi im ukazalo na postojanje drugačijih oblika Svijesti i postojanja.
Isto je i sa profesorima i studentima smjerova psihologije, filozofije, fizike i drugih koji su toliko isprani schemama i nedvojbenim "konačnim istinama" da bi čak i kada bi sami počeli levitirati objasnili sebi kako su halucinirali ili nešto od sieseta drugih znanstvenih objašnjenja koje vuku iz rukava čim nešto ne mogu shvatiti ili objasniti ukorijenjenom metodologijom.
Ti si sličan njima, ti jednostavno ne možeš razumjeti radi okvira kojima si se ogradio, a sa druge strane ne želiš se ni baviti nekom od spominjanih doktrina da bi zaključio kako one nisu 'ovo' ili jesu 'ono'. Jedina razlika izmedju njih i tebe je što oni ne dolaze na raspravljati se na ovakvim temama (pogledaj naslov teme još jednom možda ti je promakao) jer ih ni ne zanimaju. Tebe očito ili zanima tema, ali je baš i ne kužiš, ili si došao na krivu temu proturiječiti mojim shvaćanjima Unutarnjih univerzuuma i Alkemije. To radimo na temama koje su za to Arch (bar do sada jesmo), ne znam zašto
Na kraju krajeva moram reći da sam kao mlad bio jako drzak i jako me tangiralo to kada mi netko od poznanika nebi vjerovao te sve o čemu ja pričam svodio na babske Uroke, a mene trpao u ladice sa nadri-liječnicima i Tarot "majstorima" pa sam u to vrijeme, zapravo iz čiste nezrelosti i gnjeva prema mediokritetnom ne-razumjevanju ponekad stvarno demonstrirao neke sposobnosti (naprimjer čitao sam što bi netko u drugoj prostoriji pisao na papir, ali i neke druge stvari), ali sam vrlo brzo naučio "koliko koštaju" takve demonstracije i davno prestao žaljeći radi toga do današnjih dana.
Inače ovo sa čitanjem u drugoj prostoriji sam demonstrirao i pred nekoliko profesora i nekih drugih ljudi iz branše psihologije i do danas misle da sam to učinio nekim trikom ili lukavstvom.
Ovdje sam zato da nekom tko je motiviran pomognem naći 'set-orudja' sa kojim može doći do Suštine i to ne zato jer ja mislim ili vjerujem u ovu ili onu Istinu ili smatram da sam ja osobno hodajuća Istina (iako u zadnjoj konzekvenci Sebe i jesam) već zato jer znam da imam jedno takvo orudje i spreman sam ga dati ljudima koji su ga spremni koristiti (možda i bolje nego ja, možda i preciznije, možda ga već i koriste).
Ovdje sam takodjer da bih to Orudje eventualno oplemenio ili izbrusio, pisao sam već kako to činim i u kakvim interakcijama sa kojim ljudima. Čitati i pisati o iskustvima koja nisu 'trodimenzionalna', 'zemaljska' odnosno 'materijalna' je vrlo meni strašno zanimljivo i moje područje fascinacije usmjereno je tu umjesto u beskonačna filozofska laprdanja ili aute, nogomet i slične isprazne zanimacije za Um. Iskustva su mnogo vrijednija i mnogo zanimljivija od svega toga.

Citat :

Ovdje si pitao puno pitanja, ne znam dali retoričkih ili pravih, ali ako su retorička i znaš odgovor na njih odgovaraj si ih sam pred ogledalom primjerice kao mantre ako hoćeš, mene je ubilo od dosade samo čitanje ispraznog naklapanja i suhoparnosti iako je text kratak.
Takve intelektualne masturbacije sam prevazišao negdje u sedmom ili osmom razredu osnovne jer su mi dosadile čim sam im otkrio smisao. Taj stil "pametne skepse" i beskonačnog re-definiranja pojmova sa upitnikom na kraju može se plasirati za bilo koji termin u bilo kojoj priči, retorici ili znanosti ali joj onda nema kraja, a smisao razgovora ili ideje je izgubljen. Jedino eventualno možeš pokušati na nekom tulumu sa srednjoškolcima ili brucošima i onda čekati da nasjedne neka djevojčica koja još nije čula te tlapnje.
Ako me stvarno pitaš ta pitanja i zanima te moj odgovor onda si brate mašio temu koliko je široka i dugačka, ali i da nisi nebi mi na pamet palo da odgovaram i da ulazim u diskusiju koja bi prije meni izazvala proljev nego što bi ikada došli do zaključka ili slaganja oko bilo čega, a ako si ih postavio da bi ukazao na moju "blatantnu kontradikciju" takodjer nema smisla jer zašto netko tko misli za sebe da NIJE pametniji, bolji, jači, lukaviji (i sve ostalo što sam napisao) istovremeno nebi mislio da se bavi nečim najbitnijim ?? gdje si ti vidio tu veliku "blatantnu" kontradkiciju (hahahah) ? iskreno me ne zanima, ali ako ti se piše o tim suhoparnim glupostima piši, možda mi dobro dođe za 'stolicu'.

Citat :

Da to je istina, većina (gotovo sva) iskustava nastala dešifriranjem čula su iluzije ali nije istina da iskustvo jedino može nastati preko senzornih inputa. To što ti ne znaš za druga, suptilnija i drugačija, iskustva ne znači da ne postoje, ako ne znaš pitaj i ja ću rado odgovoriti, nemoj tvrditi kako "NE MOŽE" jer to samo tvoj engram govori iz tebe i govori ti iz neznanja.

Citat :

Ja se nisam dotakao (kako ti kažeš) Sokratove "znam da ništa ne znam" već sam u više navrata napomenuo kako "ne znam tko sam" !! te nekoliko puta rekao koliko zapravo malo znam.
To shvati svatko tko se ikada bavio nekom temom imalo dublje ili tko se ikada iskeno pitao "tko je" i doživio na trenutak ili dva da mu popucaju veze sa većinom njegovih identifikacija te doživi to stanje nevezanosti, to je osjećaj odnosno doživljaj, to nije neka intelektualna debata ili neki princip i teško ga je uopće opisati.
dakle razočarenje Arch, ovog puta si ga baš počeo sa bezveznim i nepotrebnim, dakle ne samo da to nisam izjavio već sam izjavio da se nikad' ne bih mješao u teme o kojima ne znam ništa.
Sa pak druge strane u smislu "ne-znanja" kada netko uvidi i shvati koliko on točno zna u poredjenju sa onim što ne zna o nekoj temi ili općenito o sebi, o tome tko je on, 'odakle' je 'Sve' i sl. on shvaća koliko malo zna odnosno naslućuje koliko je veliko to što ne zna i Mudriji čovjek rijetko će izjaviti da zna sve o bilo čemu;
mislim da je prvi korak k samospoznaji, Mudrosti, Magiji, Yogi ili bilo kom drugom Putu upravo iskreno priznati da ne znaš tko si, a ti ovdje uzimaš takve izjave (krivo citirane i kao argument) da ja pišem nešto o čemu ne znam ili nešto što je laž, to nije nizak udarac, to uopće nije udarac niti ikakav argument o bilo čemu jer uopće ne shvaćaš o čemu pišem, a još manje sa čim se bavim.
Ne znam kako si čovjek takvih intelektualnih kvaliteta kao ti, koji je ponešto čituckao u životu, uopće dopušta tapkati u mraku i pokušava pisati na temi o kojoj pojma nema, a pogotovo prozivati nekog sa te teme pripisujući mu stvari koje taj nije nikada izjavio (ako nadješ da sam ikada igdje napisao rečenicu "znam da ništa ne znam" javno ću prizanti što god ti želiš da priznam, ali dok je ne nadješ, molio bih te da mi ne stavljaš riječi/izjave u usta, kao što to neki na ovom forumu vole često raditi) i još ih koristiti kao argument da je sve što ja pišem laž.
Na kraju krajeva čak i da netko smatra da "ništa ne zna" i da to svima kaže, a potom o nečemu piše to samim tim nije obmana jer je u startu to obznanio i sa tom informacijom ti čitaš (ili ne čitaš) njegove textove i imaš izbor vjerovati ili ne njegovom NE-znanju.

Citat :
Citat :

Ja Arch nemam potrebu "dokazivati vjeru" ili nešto od sličnih teških moronizacija koje čitam po forumima i čujem po raznim tribinama duhovne obnove. Nemam potrebu zapravo dokazivati ništa, a to što ti kažeš "prodavati drugim ljudima" to vjerovatno čitaš iz zrcala jedne te iste priče koju ti neprestano pokušavaš "utopiti" pitaj boga kome (vjerovatno sebi i to tko zna zbog čega, ali moguće je da si radi nekog vlastitog postupka iz osobne povijesti želiš prodati tu Niče-ovku bajku koja bi rezultirala eventualnim samo-opravdavanjem pred samim sobom, pitaj se Arch pitaj, mene to ne zanima, ni Niče ni tvoja retorika, ali znam sve o njoj i što je u stanju učiniti sa Umom kada se sa njom identificira, pitaj sebe odakle poriv za takvim isključivim pogledima bez odstupanja, čak bez nastojanja da probaš Shvatiti ili doživjeti nešto od ovoga o čemu pričam)

Citat :

Inače ovo sa ciglom i stolom je čak i u službenoj fizici update-ano, provjeri malo. Temelji fizike su baš nedavno počeli biti jako preispitivani i padaju jedan za drugim ko kruške u vodu, ali ih i dalje učimo novim naraštajima i kao papige pnavljamo nešto što znamo da nije tako.
Ono što je baza je ujedno i periferija jer je baza gdje god da se okreneš. Periferija je privremeno stvarna za onog koji je na putu do baze i on ju je i izmislio. bez obzira što je zapravo samo Iluzija ona je i orudje samo-nadopunjavanja i zna biti prilično zanimljiva, ali ti arch nisi dobro ni periferiju upoznao i sada konačno znam da se sa tobom može pričati samo do prostor-vremenskog fizičkog, materijalnog i da si vrlo isključiv i poprilično ograničen istom pričom koju stalno vrtiš te sumnjam da si ikada i pomislio da probaš shvatiti nešto drugačije ili promijeniti svoj Ničeovsko Pragmatični stav pa mi nije jasno i još jednom pitam odakle ti na temi koja sa tobom veze nema ?
No bilo kako bilo ti piši, a ja čitam sve dok ne vidim da si počeo sa istom centrifugom od priče ili sa pitanjima tipa "Je li ono što je bitno, vrijednije od onoga što je nebitno?", a ako te uhvatim da si opet po starom eto i tebe kao drugog po redu čije textove preskačem.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Magija   čet ruj 20, 2012 9:49 pm

Pa možeš "da me uhvatiš", samo budi nježan, prvi mi je put...

Inače, ne zanima me ovakvo kurčenje as demonstrated above, sa tim nek se bavi onaj ko mora. Mene interesuje ako govoriš o nekim "sposobnostima" "koje su magične" da ih i pokažeš. Riječi su jeftine, a pasji lavež vjetar odnosi. Dosta je bilo riječi!

Mislim, napisati čitaj esej samo da bi se nekome iskomuniciralo kako je ograničen, kako nema "Iskustvo", kako ovo, kako ono?! Zaboga miloga! Zar nije dovoljno da ti to znaš? Nego moraš i meni reći da to znaš? Pa znaj, ko ti brani? Zašto bi ja morao znati da ti znaš da ja ne znam da ti znaš i blablabla...?

Nema veze, ionako sam dobio odgovor po koji sam došao. Hvala lijepa!

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Magija   pet ruj 21, 2012 5:22 pm

@ Prim
Mnogo ti se zahvaljujem na odgovoru.
Ono pogrešno djelovanje koje cijelo vrijeme opisuješ u postu, koje nazivaš egoističnim, upravo tako više-manje ja opisujem svoje djelovanje, zapravo upravo tim riječima "egoistično djelovanje" bi ja opisao svoje djelovanje nekome. zubi
Vrlo si dobro pojasnio što naša ličnost jeste, tj. kako ju definiramo. I shvaćam da je to stvar pojedinca i da jedna ličnost može imati beskonačno lica ovisno o promatraču, samo ono što mi nije jasno jeste što smo mi onda uopće? Jer jasno mi je da to kako se ja opisujem da je to zbog percepcije mog svijeta (to je vanjski svijet kako ga ja vidim), svojih želja, strahova, stavova, ali ono što je van toga, to ne razumijem. Iliti stanje bez želja, bez strahova, bez išta ograničavajućeg, pojma nemam kakvo je to stanje niti ga mogu uopće zamisliti.

Mi smo sve i mi smo ništa, zvuči vrlo poznato, ali ne znam odakle. No to mi prvo pada na pamet kada bi morao opisati sebe van svog balona stvarnosti. Možemo si nalijepiti etiketu kakvu želimo, ali ona nije nužna, ne moramo imati nikakvu etiketu, štoviše niti definiciju. Ono smo što jesmo, otvorene varijable za percepciju. Glinamol koji oblikujemo kroz percepciju.

Mogu to tako opisati takvo stanje, iako nisam naviknut to tako gledati. Ipak, tvoj post mi se vrlo svidio i potiče na razmišljanje na više razina.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Magija   pet ruj 21, 2012 9:38 pm

@blizz,hvala na pohvali,i drago mi je da je ostavilo efekta na nekoga :)

mada ne znam jesam li direktno tebi odgovarao nesto prije ili mislis na ovo @Archu sto napisah.

Pa najludje od svega je sto u tom jednom stanju kad cjelo tjelo i psihu pretvoris u cistu Umnu supstancu bez fluktuacija,dovoljno je da pogledas nekoga i zrcalis to njegovo stanje psihe na sebi i odma dobijas podatke iz njegove podsvjesti koje je opet posebno majstorstvo izanalizirati.Znaci ti znas da nemas svoje fluktuacije(misli,emocije,zelje,strahove,projekcije),te da ako se pojavi neka to dolazi od njegovog polja,od njegove prane(a preko toga i svih ostalih energetskih tjela).

Svidja mi se to sto kazes da etikete nisu nuzne.Da,nisu uopste.Etikete,koncepti,forme.Ti naravno znas kako se nesto zove,koji je termin,ali bi trebalo da u podsvjesti nema nista sto asocira sa tim terminom.Da si slobodan od vezanosti prane za taj termin,bez emocija vezanih uz termin,ali sa razumom i shvatanjem termina koje ostaje.Npr ti znas sta je klanje i ubijanje kao rjeci i kao scenariji,ali ne bi trebalo da kad neko izgovori te rjeci(pa cak i dok prisustvujes tom scenariju) da se uopste brecnes,pocnes histerisat i slicno,tj da nema da ti iz podsvjesti krenu izlaziti nepoznate reakcije i zacahurene astrralne larve asocirane sa tim terminima,da si na neki nacin vec sve to prosao i vidio i da mozes bez emocija da odreagujes.Dakle da taj koncept,forma,scenario bude prazan od emotivnog sadrzaja jer emocija u krajnjoj liniji predstavlja(po meni) zacahurenu pranu u tom nekom scenariju,gdje kad pukne to sto je drzi zakljucanom u podsvjesti dolazi do cimanja i kretanja tjela(spontanih kriya,od korjena rjeci karma sto znaci cin,cimanje,radnja,akcija).Emocija dolazi od emovere(latinski) sto znaci pokrenuti.

E sad zamisli jedno stanje kad nema tih potisnutih larvi u podsvjesti kad si sve scenarije produvo kroz svoju glavu te razbio sve veze koje u tebi stvaraju nekakav subjektivan stav prema svim tim scenarijima.Znaci zamisli da kroz glavu odvrtis(sto mu dodje kao svjesna REM faza,bukvalno,ne metaforicki ja to tako radim,maknem kocnice,krecu svi ti scenariji da se vrte,mjenja se hemija tjela,tjelo se cima,sve se desava ko u REM fazi,ali ti si svjestan svega toga ali opet maks distanciran da se ne useres svega toga,i tako nekad provedem po sat vremena i nakon toga se osjecam ko da sam izbacio tonu tereta iz psihe) sve scenarije tipa neko te ubija,ti ubijas njega,smak svjeta,smrt tebe i svih tvojih,raspad svega sta ocekujes i zelis,napad na tebe svega cega se strasis itd.Jer nema na kraju razlike jel to vizualizujes Umom ili dozivis u vanjskom svjetu,mozes nauciti lekciju na oba nacina isto efektivno.

Onda dovedes um do stanja kada zivis zivot a nista te ne streca,jer na svaki scenario si vec spreman,vec si ispraznio emocije u vezi svakog tog scenarija.To nije psihoza,nego mudrost,transcendencija Svjeta i prolaznog.Tamo gdje ce drugi npr plakati ti ces biti miran i mudar svjestan vece slike.Zapravo njima se prazni ta astralna larva koju si ti vec odavno ispraznio(jer na kraju krajeva nema razlike u odnosu na Um da li ces je isprazniti u lucidnom snu(jer za praznjenje toga moras bit svjestan),u vizualizaciji ili u stvarnosti)...

Pa da,mozes ljepiti kakve god hoces etikete ali ono Stvarno u tebi ce ostati i kad umru sve etikete.Kad te svi napadnu,isprozivaju,nabiju na krst,to su sve vanjski koncepti koji nemaju uticaja na temelj uma-volje(pravo Ja).Tu dolazimo do toga da Shakyamuni kaze da su i svi koncepti u umu i sva stvarnost van uma zapravo iluzija nastala iz temelja Uma.nema razlike.Sve su fluktuacije Uma iluzija,bilo da ih sanjamo,vizualizujemo ili ih dobijamo preko cula.Jedino se dharmakaya(kombinacija ciste Svjesti i temelja Uma,volje,tj stanje totalne Stvarnosti i oslobodjenosti od vezanosti za nestvarno) ne mjenja jer nije ni stvorena.To je realizacija konacnog matrixa stvarnosti iz kojeg ne moze vise nista da bude dodano.Onda ostaje pitanje kako djelovati u svjetu nakon toga a izvrsavajuci razne zakletve i dobra djela,sireci to sto smo spoznali i naucili...

[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica

Female
Gemini Horse
Broj postova : 19
Registration date : 16.07.2012

PostajNaslov: Re: Magija   uto lis 16, 2012 10:05 pm

Ljudi stanite,morate razgraniciti i saznati neke stvari neke stvari.
1. Magijom se ne bavi ! Magija se nasljeduje kroz generacije,to je prirodni dar,to ne mozes izbrisati i poceti se time baviti,mozes samo u tome napredovati ili to zapustiti. To znam,jer sam ja to nasljedila od svoje prabake. To vam je...ljubav. Magija je ljubav. To...to vam je tesko objasniti,osjecas neku posebnu vrstu povezanosti,sa prirodom,s biljkama,zivotinjama,ljudima,to je nesto neobjasnjivo,neki osjecaj poleta,to je kao blagi povjetarac koji vam mrsi kosu u nalete,njeznost,osjecas se ispunjen necim posebinim...Tesko je naci rijec za to,to vam je jednostavno ta magija.

2. Ne postoji Crna magija (iliti kako ju vi zovete zlonamjerna),ne postoji ni Bijela magija koju nazivate dobronamjernom,niti Crvena magija koja se naziva ljubavnom,i 'ko zna jos koje boje.Jedna je magija.Nema grana ni smjerova,ni putokaza,ona postoji,takva je kakva je.To je od osobe do osobe kako ce i u koju svrhu upotrijebiti magiju,ali magija je jedna !

Eto ga,to sam samo htjela reci da ne biste imali pogresan pogled na to i da znate sta je zapravo istina. :P :P :P 5
lol!
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Magija   sub lis 20, 2012 11:06 pm

Hej AnneweIIX napisao sam najmanje 50 kartica texta o Okultizmo, ezoteriji općenito, a posebice o Magiji samo na ovom forumu.
Detalj o tome da ne postoji crna i bijela napisao sam na nekoliko tema i objasnio u detalje zašto je to tako, nemoj uskakati u zaključke i govoriti "ono što je istina" a mi kao to ne znamo prije nego što pročitaš temu i shvatiš da je možda to već netko opisao. Netko tko se bavi time preko 15 godina.
i nije istina da se Magija samo nasljeđuje, prije nego što nešto tako lupiš i ostaneš živa probaj malo proučiti temu pa počevši od post-Platonista na ovamo shvatiti razlike izmedju Hermetizma, alkemije, Magije, Shamanizma i Misticizma i onda pokušaj donjeti zaključak dali je 20 hiljada godina alternacije svijesti uzrokovano tvojom Bakom ili možda postoje školovani magičari koji tumače Magiju kao Mudrost a termin Ljubav Smatraju apstraktnim izletom u neznani dio pra-kreacije...
Ukratko, ne uskači u zaključke bez da imaš uvid u to koliko tko zna, a ako već pred sobom imaš temu proočitaj ju prije nego što nam počneš sipati bisre mudrosti.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male
Broj postova : 391
Registration date : 13.04.2010

PostajNaslov: Re: Magija   ned lis 21, 2012 11:15 pm

Ne postoji dobra ili zla magija, postoji SAMO zla magija :) . Jer magija ne potjeće od nas ljudi, niti smo mi ti koji čine magiju već duhovi pokraj nas. Ti duhovi pokraj nas nisu baš dušice i ne vole ljude. Sada će netko reći kako trabunjam gluposti i bla bla bla ali kada bi barem jedna pametna glava poslušala nekoga tko je magiju napokon shvatio i rekao magiji bok.

Kada vidite nekoga da pokreće predmet ispred vas "umom" nije to ni njegov um niti volja, već samo želja koju provodi jedno sasvim drugo, mnogo inteligentnije biće koje ne pripada materijalnom svijetu.
Također je istina da "magiju" možeš nasljediti, dapaće, ti duhovi vole ići kroz krvne veze i srodstva, vole mjesta na kojima im je dano pravo da budu i osobe koje su dale svoje pravo da budu uz njih.

Jesam li spomenuo da su mnogo inteligentniji? To je IQ koji čovjek nikada ne bi mogao dostići, izvježbati ili roditi se s njim. To je znanje koje se prostire još od postanka (i prije) i koje ljudska usijana glava može samo sanjati. Lukavstvo na vrlo visokoj razini da može prevariti i vrlo inteligentne i one koji se nazivaju "mudrima".
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 12:24 am

Po tom nacinu rezonovanja i Isus je bio mag koji je bio obmanut dok je radio cuda,i sta sad ?

Ne trabunjas ti gluposti nego ne poznajes Svjest,temelj Uma,astralne zakonitosti a kamoli kauzalne.Ti imas bica na svim tim razinama,ko sto imas bica u fizickim razinama.A isto tako imas bica koja su izvan svih razina i koja su Oslobodjeni Bogovi sa velikim B.Ali naravno ti sve stavljas u isti kos i tu fatalno grjesis.Takodje tvoje vise Ja na kauzalu je toliko mocno da bi se ti usro kad bi posto Jedno sa tim visim Ja.Ali da to uspijes trebao bi odbaciti svoje astralne vezanosti,preskociti abis i "vidjeti" kauzal,al to sa takvim stavom ne moze,jer toga nema na kauzalu.Ti si toliko sebi zabarikadiro mogucnost da nadidjes astralnu razinu da stvarno nema smisla.Imas toliko ogranicenu percepciju stvarnosti da nema smisla pricati sa tobom dok imas taj stav da sve znas jer to pise u Bibliji.

Ovo sto ti radis je klasicna crna magija,jer sprjecavas otvaranje duse novim spoznajama i kalupis je u astralni balon.Dusa je svemocni vladar svih razina,jer sve razine su samo kreacije u njoj,tako da samo pokazes svoju dusu(a ti ne znas sta je To) bilo kakvome bicu i ako je demonsko ono ce pobjeci jer se boji svjetlosti Duse/Svjesti.To je yoga,to je vrsenje Bozje Volje,a to sto ti radis je vrsenje astralne Volje koju kontrolise jako mocno astralno bice.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 327
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 12:37 am

Star je napisao/la:
Ne postoji dobra ili zla magija, postoji SAMO zla magija :) . Jer magija ne potjeće od nas ljudi, niti smo mi ti koji čine magiju već duhovi pokraj nas. Ti duhovi pokraj nas nisu baš dušice i ne vole ljude. Sada će netko reći kako trabunjam gluposti i bla bla bla ali kada bi barem jedna pametna glava poslušala nekoga tko je magiju napokon shvatio i rekao magiji bok.

Ne verujem da je tako nesto moguce.

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 1:22 am

Star je napisao/la:

Jesam li spomenuo da su mnogo inteligentniji? To je IQ koji čovjek nikada ne bi mogao dostići, izvježbati ili roditi se s njim.

Kako znas da su mnogo inteligentniji?
Kako znas koliki je njihov IQ?
Jel on 1000, 10 000 ili mozda 1 000 000?
Ili si tako nesto samo procitao u bibliji?

Mozes li nam objasniti nacin na koji je moguce izvezbati IQ?
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 1:23 am

@leont,sta je nemoguce,nisam te dobro shvatio ;)

1.Da je Star shvatio magiju.

2.Da joj je rekao bok.

3.Da postoji pametna glava koja ce ga poslusati.

Sta od to troje ? ili mozda sve troje...
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 1:45 am

@leont,sta je nemoguce,nisam te dobro shvatio ;)

1.Da je Star shvatio magiju.

2.Da joj je rekao bok.

3.Da postoji pametna glava koja ce ga poslusati.

Sta od to troje ? ili mozda sve troje...

Mislio sam na 3.

1. Da je shvatio - nije ali je moguce da mu se to dogodi jednog dana.
2. On samo tako misli ali je to nemoguce.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 3:33 am

Star nema što tražiti na ovoj temi, već sam zamolio ljude koje se na bave Magijom da mi objasne dali dolaze ovdje zato što ih zanima tema ili zato da lupetaju nešto čemu ništa ne znaju..
Objasnio sam već sto puta na ovom forumu da je kod nas "u Branši" u velikoj većini danas prihvaćen termin Magija kao Mudrost ili Put Spoznaje (a ni ranije nije bio 'prevodjen' ljudima puno drugačije).
Kako Mudrost može biti crna ili bijela ? kako stanje svijesti nekog čovjeka može biti trpano u koš sa uvjerenjem da je magija "pomicanje predmata na stolu" i da ima ikakve veze sa tim ?
TO je kao da netko kaže su svi auti jako loši za plovidbu morem, a netko mu na to odgovori da se auti NE BAVE plovidbom morem nego kopnom, a on na to opet kaže po 50-ti put nešto kao -Da, ali oni odmah potonu i jako im loše ide i plovidba po jezerima...- i tako dalje, jednostavno neupućen, neinformiran i plitak pristup terminu, pojavi, diskusiji koja je davno odgovorila na to.
Postoje fonetski korijeni riječi Magija, riječi Teurgija, riječi Okultizam, riječi SHamanizam i tako dalje, ljudi su jednostavno kroz vrijeme prihvatili ono što su im objasnili neuki seoski prodavači magle, razno-razni prevaratni i nadri liječnici i kada danas netko spomene Magiju svi misle da je to uthecanje na nekoga ili nešto sa ovim ili onim ritualnim sistemom negativnog utjecaja na neku osobu, a jednostavno nije !!!!!!
Magičar ili razvijeni Adept u svom razvoju sreću se i upoznaju sa sposobnostima koje ranije nisu imali i kako se Svijest širi prema suptilnijim nivoima i Razumjevanju mikro i makro alkemije tako je i Adpet sposoban za sve "čudesnije" stvari, tj, stvari koje izgledaju "čudno" ili mistično promatraču, ali stvari koje su za njega sastavni dio osobne prirode i sam Adept koji je došao do njih ne smatra ih ni mističnim ni nat-prosječnim već samo kao nuspojavom samo-razvoja što one zapravo jesu...
Ovo obično ne rade nadri-liječnici i seoske vračare jer u većini slučejeva one se zadovoljavaju i dolaze najviše do nivoa do kojeg su došle njihove preminule babe i ovo što se lupeta o "nasljedju", gledanjem u grah i plitkim ceremonijalnim procesima, kosom, noktima, i sličniom čaranjima i vradžbinama na što se školovani magičari i predani adepti mogu samo smijati jer stvarno i je smiješno usporedjivati Znanje nad Znanjima i ovu prethistorijsku doktrinu sa kojekakvim vradžbinama za koje mediokriteti misle da je Magija.
Magičar nema ni namjeru ni potrebu da dođe do ove ili one moći, da stekne ovu ili onu sposobnost ili Siddhi, ne, one su dakle nuspojava razvoja i u odredjenim Magijskim i Hermetičkim tradicijama one se čak niti ne ohrabruiju prakticirati uopće jer se može desiti da se neki talentirani Inicijat "zalijepi" za neki nivo na kojem je možda prerano ostvario neke mogućnosti i da mu se jednostavno svidja takvim moćima stjecati materijalno bogatstvo ili ispunjavati plitke fizičke želje ili slične "potrebe"....
One su u principu samo orudje koje Adeptu "olakšava život" u odredjenim situacijama i nijedan Magičar koji se razvio preko 4 ili 5 stupnja (po Bardonu) neće imati čak ni kušnju da bi takve stvari iskorištavao ili ostajao na tom nivou jer mu je potpuno jasno gdje je krenuo i koja mu je glavna namjera, te koliko bi mu takva praksa mogla usporiti proces razvoja i koliko u konačnici 'Koštati'.
Kada netko tko ne zna apsolutno ništa o nekoj temi dođe pričati na toj temi i još ispravljati druge koji se njome bave, znam koliko je sati i tko ja taj koji se tako ponaša.
Samo iz pijeteta prema ljudima koje eventualno stvarno zanima što je to zapravo Magijska praksa i Magijska tradicija ispravljam takve "indijance", u protivnom bi davno od moje strane svaki takav bio ignoriran.
Što je najbolje Magijska praksa u jednom njezinom dijelu stvarno se bavi se savezima sa odredjenim bićima i smatra se da je svaki ozbiljan magičar sposoban koristiti magijske artefakte koji su Impregnirani odredjenim entitetima koji takve predmete 'naseljavaju' (ovo nije ništa strano Adeptima i ništa negativno, a za samo 0.1% svih Magičara koje sam ikada upoznao sam uopće čuo da su ikada išta napravili djelujući na fizički plan da bi utjecali na nekog drugog čovjeka osim sebe i to ne negativno, samo sam za jednog kojeg nisam upoznao čuo da je imao uopće "nečasne" namjere).
Ogroman negativan i destruktivan utjecaj koji imaju danas velike monoteističke religije puno je bliži pravoj crno-magijkoj organizaciji/loži (i to i na fizičkom i na Astralnom Planu) nego bilo koja prava Magijska tradicija za koju sam čuo ili kojoj sam pripadao (uključujući Zlatnu Zoru -- Golden Dawn -- a koja nema tako dobru reputaciju po svijetu i u kojoj se nisam predugo zadržao).
Taj negativan i destruktivan utjecaj najviše je izražen kroz Jal, egocentričnost, upornost da se tankom retorikom nepotrebno dokazuje vjera i naravno da u tome prednjači Katolička crkva koja je (sada već potpuno siguran u to) najgora od lepeze drugih horrorističnih utjecaja koji se danas sistematski vrše na sve dobne skupine ali kojoj su naravno najmlađi najdraži i što prije im pođe za rukom nametnuti instalacije i engrame to su sigurniji da će im ostati duže vjerni i duže širiti po svijetu "mudrost" šalaplasteći praznu slamu po svim mogućim temama i forumima i to ljudima koji nisu nimalo zainteresirani za njihovu praznu slamu i za njihova tumačenja riječi Mudraca Isa-jeshue na njihov nerazgovjetni jezik "dokazivanja vjere", "ponovnog rođenja u duhu svetom" i ostalih apstrakntih sranja koje ponavljaju kao papige u kavezu iz kojeg nemaju namjeru nikada izaći iako su im vrata širom otvorena i ispred nosa.
Odogovi sebi Star, mene ne zanima, ali odgovori sebi, zašto pričaš o nečemu o čemu ne znaš ništa, a ako misliš da znaš, onda se pitaj koliko i od koga si to čuo.
Ja kada sam proučavao Bibliju nisam nikada čitao knjigu o Bibliji nego samu Bibliju, probaj i ti pročitati barem nešto od onoga što Magičari danas smatraju svojom literaturom pa iz te prizme pričaj ili komentiraj, ne zanima nas da prenosiš šta si od nekoga čuo ili od koga popušio cijeli koncept šta je šta, sam dođi do zaključka proučavajući osobno ovu temu ako imaš imalo self-dosljednosti i ako te uopće zanima, ako te ne zanima onda se makni sa teme koja te se ne tiče i nemoj trollati ljude koje zaista zanima.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male
Broj postova : 391
Registration date : 13.04.2010

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 11:33 am

@Leont

IQ se može vježbati i to vrlo lagano. IQ vježbaš matematikom, bavljenjem znanošću, zapravo bilo čime što te tjera da razmišljaš i učiš. To se zove naučena inteligencija. Postoji IQ s kojim se rodiš i to je prirođeni IQ, koji možeš povisiti do određene granice vježbom. Rješavanje sudokua je primjer vježbanja svojeg IQ-a ili slične stvari, kao što sam rekao...bilo što što te tjera da razmišljaš i učiš.

Ta bića su duhovna bića, dakle nisu ograničena tijelom poput nas, imaju puno veće mogučnosti nego mi stoga su i na puno višem nivou, nivo koji čovjek nemože doseći vlastoručno. Dok smo mi ograničeni cerebralnim prostorom za pohranu informacija u pamčenje oni nisu i slično.

Zbog čega misliš da nisam shvatio magiju? Zato jer sam krščanin? Zato jer se ne predstavljam kao nešto mistično i pričam priće?
Jedna velika karakteristika magijskih praktikanata jest da mogu nasrat gluposti tonu i takvih sam se naslušao, vole srat ali kada treba demonstrirati svoje sposobnosti dolazi do izvrtanja definicija i sramotnih pokušaja izvlačenja iz izazova.

@Kahali

Dobro ti je @Archangel rekao

Citat :
Riječi su jeftine, a pasji lavež vjetar odnosi. Dosta je bilo riječi!

btw svaka čast @Archangelu

Kahali ti prodaješ maglu i mistificiraš kako bi ispao pametan dok je tvoje znanje ništavno naspram onoga što nudi Bog. Tvoje znanje koje je bazirano na izmišljenim temeljima magle i apsurdne gluposti nema svrhu osim da puni tvoj ego.

Pitanje je možeš li demonstrirati kakvu sposobnost?
Vrlo jednostavno.
Mudrost se itekako može demonstrirati, kao i magija kao i što mehaničar itekako može demonstrirati motor (lik, to se radi svakim danom) i starleta svoje dupe i grudi.

Usput neznam kakva je tvoja definicija magija niti me zanima čitati post kako se izvlačiš iz vlastite nesposobnosti stoga ču ti dati svoju definiciju magije.

http://en.wikipedia.org/wiki/Magic_%28paranormal%29

Također vrlo jednostavno.

Citat :

Na kraju krajeva moram reći da sam kao mlad bio jako drzak i jako me tangiralo to kada mi netko od poznanika nebi vjerovao te sve o čemu ja pričam svodio na babske Uroke

Prijatelju, žao mi je što te moram razočarati...to sve što ti pričaš i dalje su samo babske priće iz kafane next door. Znaš ono...ribićija teža. I dalje si drzak ali si dobio još jednu dodatnu dimenziju neuglednosti jer pokušavaš ispasti pametan pred djecom.

Budi mi živ.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1651
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 11:50 am

@Kahali
Evo opet sam dosadan ( :D ), ali pokušavam te kontaktirati da te pitam neka pitanja i da malo razgovaramo, ali nikad nisi dostupan. Slao sam ti i neke poruke u inbox, ali mi nisi odgovorio.
Dođeš na forum skoro svaki dan i napišeš dosta velike postove, ali nikad se ne obazireš na PM.

Stvarno imam jaku želju razgovarati s tobom i naučiti neke stvari.
Jedanput si mi, negdje u ljeto ove godine čak rekao da ćeš mi organizirati susret s "nečime", tako da imam barem neki uvid u stanje stvari.

Isto tako pitao sam te u više navrata, kako si se postao Adept i kako si ušao u sve to? Negdje si čak govorio da si posjetio razne škole koje se bave tim stvarima, to su tajne škole.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 3:43 pm

Star,kad kazes da je znanje koje Kahali ima nistavno prema onome koje nudi Bog,izgledalo bi kao da ta rjec Bog u tvome mozgu ima asocijaciju sa necim sto Jeste Bog i sto je tvoj mozak iskusio(ili Um),a procitana Biblija nije Bog nego pokazivac na Boga tako da ti nisi iskusio Boga u Njegovom cistome stanju nego si iskusio nesto drugo.Tako da ti ne znas sto je Bog niti kakvo je znanje od Boga(s tim sto je tebi Bog Jahve a Kahaliju je Bog nesto skroz drugo,dakle isti termin ali pokazuje na nesto skroz drugo i to pod broj jedan shvati,i to je dalje jako bitno u vasoj raspravi),ali ti nemas ni Iskustvo Jahvea jer bi to znacilo da si postao Jedno sa Njime,jer iskustvo bilo cega znaci da si Postao Jedno sa Time,a ne da je to nesto objekat tvoga Uma.

Iskusiti nesto,znaci postati To.Biti To,spojiti svoju dusu sa Tim.

Pusti ti Archa,njemu jako malo fali da sve koncepte posalje u kurac i Iskusi Ono sto je onkraj koncepata(samadhi mozemo objasniti i kao smirivanje sestoga uma koji pravi diskriminaciju nad objektima cula,koji barata sa tim objektima i ljepi im etikete) pa bi onda vidili koliko bi se njegova prica slagala sa tvojim tumacenjem Stvarnosti preko Biblije.

[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Magija   pon lis 22, 2012 5:59 pm

@blizz,hvala na pohvali,i drago mi je da je ostavilo efekta na nekoga :)

mada ne znam jesam li direktno tebi odgovarao nesto prije ili mislis na ovo @Archu sto napisah.

Da te ne zbuni, ovo je quote sa prošle stranice, post kojim si mi odgovarao.
Dakle, tvoj post kojem sam se obratio je onaj iz 16. rujna 4pm, 10. stranica ove teme, dok si mi odgovarao na pitanje koje sam postavio.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Magija   Today at 1:29 pm

[Vrh] Go down

Magija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 7 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Upotreba bilja u magiji..