Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Crna magija

Go down 
+54
Akasha
the last remnant
Demon2
Foto
lela
Kahali
Athena
orca
medonja
srki2000
Sin_Nanna
dobrila
primitive101
MoW
Fear
Wayne_Myth
whitelady
Chakotay
INFERNUS
Star
BIGFOOT
Lithium
biga
kirin the wannabe
Armin od Irima
OLugo
hromi
dr.chaos0
delaylah
Black_Pearl
Alpha
zvezda
Aurora Borealis
Hexenkind
Legionar
Comi
Berny_Sinara
snow queen
Blizzard
Gea
malenaivi
silver
Casper
comewithme1717
Cico
ThE_IMMORTAL
fastforward
Svjetloisjena
Groinx
KiChO666
None
gloria_g
razzor123
Flamezar
58 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimečet vel 12, 2009 4:31 pm

dobro, sile koje djeluju zbog tih postupaka se smatraju nadnaravnima.

e sad, ako govorimo o biljnoj medicini ili nekim drugim vrstama alternativnih medicina koje su se možda i smatrale magijom prije, to je već malo drukčije. magija (crna) bi bila npr korištenje vudu lutke za ozlijedit nekoga. Nije nadnaravno ubadanje igla u lutku, ali vjeruje se od strane sljedbenika da će ti postupci naštetiti namijenjenoj osobi i to preko nekih misterioznih, neprirodnih sila koje djeluju na žrtvu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimečet vel 12, 2009 5:14 pm

Možda ubod iglom može usmjeriti zlu namjeru onoga koji ubada onamo kamo želi ubosti. Ne bih to podcjenjivala. Ali mislim da se u većini slučajeva ne događa ama baš ništa.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimečet vel 12, 2009 5:20 pm

i ja....
meni to sve skupa glupavo, budalasto...
nikako ne mogu povjerovati...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimesub svi 09, 2009 4:36 pm

crna magija se provodi u crnim misama termin koji se po prviput koristi u Engleskoj 1896.. Zašto je crna? zato jer je cilj u njezinim ritualima zlo. služi se prizivanjem negativnih stvari koji se utjelovljuju u demone, njih se najčešće može osjetiti ili čak i vidjeti u snu.
obično se to danas veže za Sotoniste - moderni naziv za crne magove, iako su im današnji ciljevi perverzno izokretanje krščanskih obreda.

postoji još jedna glavna razlika između crne i bijele magije - u crnoj magiji se bavi žrtvovanjem i krvlju, dok se bijela magija isključivo koristi za zaštitu i iscjeljenje

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 10, 2009 3:49 pm

Recite mi, jel ti crni magovi žele da to zlo pogodi i njih ili samo ljude i stvari oko njih?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 10, 2009 3:52 pm

Koje pitanje lol

Nitko ne voli da se njemu dogodi zlo. Ponetko se služi crnom magijom pokušavajući zadovoljiti svoje potrebe za posjedovanjem, osvetom, vlašću i sličnim stvarima koje donose moć, ali nitko ne želi da njega pogodi zlo koje šalju drugima.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 10, 2009 4:04 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Koje pitanje lol

Nitko ne voli da se njemu dogodi zlo. Ponetko se služi crnom magijom pokušavajući zadovoljiti svoje potrebe za posjedovanjem, osvetom, vlašću i sličnim stvarima koje donose moć, ali nitko ne želi da njega pogodi zlo koje šalju drugima.

Ima ljudi, to jest sekta, čiji članovi žele da se nešto desi cijelom svijetu, nešto zlo, ali isto tako i njima samima jer im je to neki smisao. Zato sam i pitao kako je općenito slučaj.

Istina je da nitko ne želi da se njemu desi ono što naziva ''zlom'', no ako je istina da je riječ o onima koji drugima šalju zlo ne šaljući i sebi istovremeno, tada je riječ o... Strah me napisati što mislim o takvim ljudima.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 10, 2009 4:10 pm

Pa o tome se i radi. Osobno poznajem ljude koji u malim molitvenim ili meditativnim skupinama u tišini žele sve najbolje Svijetu, susjedima i samima sebi. Neki su katolici, neki saijevci, neki praktikanti reikija raznih vjerskih opredjeljenja. Okupljaju se spontano, i ako imaju vođu on se ne nameće kao tiranin i jedini sveznajući. Ti ljudi koje poznajem otišli bi istoga časa kad bi onaj kojeg prihvaćaju kao neku vrstu koordinatora nešto takvo pokušao. Mislim da nikome ne bi palo na pamet da te skupine nazove sektama, ali ni praktikantima bijele magije. Mislim da se dobro podrazumijeva, a zlo se ističe samo po sebi jer nije čovjeku prirodno, premda ponekad mislimo da jest. Zlo je vidljivije kako bi se moglo korigirati i liječiti na nekom nivou.
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen


Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Age : 30
Location : dreamland
Registration date : 14.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 10, 2009 4:24 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Postupci nisu nadnaravni, eventualno posljedice postupaka. Postupci su u biti često krajnje nelogični. Čini mi se da neki ljudi postupcima koje smatraju magijskima usmjeravaju moć svoga uma i zato dolazi do eventualnih posljedica tih postupaka.

i ja tako mislim ides

i ako vjerujete u ono da što misliš i čemu obraćaš pažnju to i prizivaš i jačaš (inače, vjerujem u to) onda je sve jasno...
a to što u magiji se koriste te voodoo lutkice i sl stvarčice, mislim da je to tu samo zato da nam pomogne da ostvarimo već ono što želimo... jer lakše nam se onda skoncentrirati na to...

mislim da ljudi mogu čuda napravit samo uz moć uma (hmm, recimo to tako) samo što smo jako glupi i nemamo strpljenja... a i bolje da je tako

eto, to je bilo samo moje malo razmišljanje... hekla
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 10, 2009 4:28 pm

Pa može se sva ta snaga usmjeriti i u dobro :)
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen


Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Age : 30
Location : dreamland
Registration date : 14.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 10, 2009 4:41 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Pa može se sva ta snaga usmjeriti i u dobro :)

ides ^^
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 10, 2009 8:57 pm

mislim da se ovdje radi o izričito poremečenim ljudima s jakom karmom koja im omogučuje upravljanje nad drugima ( ili samo traže dobre izgovore za organiziranje orgija, kao npr. u Engleskoj)
problem je kod tih ljudi da zbilje ne znaš što će učiniti...
postoji čak i stranica na internetu za učlanjenje u bratstvo i sestrinstvo sotonista pale

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 10, 2009 10:56 pm

Sotonizam je jako iskrivljen u današnje vrijeme. Uglavnom ono što se čuje da se žrtvuju djeca, razni smrtni rituali... To sotonizam nije, to je iskrivljeno poimanje sotonizma. Pravi sotonizam je, što se tiče pravila, precizniji od samog krščanstva i u nekim stvarima meni čak i bolji, ali opet, to da mnogi zapravo ne znaju što je zapravo sotonizam, to je istina. Vjerojatno se radi o nekoj tamo sekti koja poziva za učlanjivanje, a koja zapravo nije sotonizam u pravom smislu riječi.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimepon svi 11, 2009 12:22 am

snow queen je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Pa može se sva ta snaga usmjeriti i u dobro :)

ides ^^
onda je to bijela magija :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 12:42 am

da, upravo sam čitala o povijesti Sotonizma i njihovim navodnim ritualima, jednako tako ima mnogo pravaca koji su bez razloga stavljeni u tu granu crne magije poput Le Veyove - koji je 1966. god. osnovao Sotonističku crkvu u San Franciscu - koji je jedno vrijeme propovjedao demona kao dio prirode, požudu, vjerovao je da ne treba njekati tjelesne potrebe već ih slaviti.
30. travnja 1966. obrijao je glavu i proglasio novu cekvu - koja je imala oko 25 000 članova
odbacio je crne mise smatrajući ih zastarjelima i počeo koristiti metode za enokijmanski magični jezik ( ili anđeoski jezik koji je diktiran posebnim pripadnicima koji su posjedovali dar astralne kontrole od vanzemaljske/anđeoske sile)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:33 am

malo o Voodoo-magiji o kojoj se dosta za - većinom u lošem smislu, ali to je "religija" koja se još dan danas održava u Haitiju, Kubi, Brazilu, Trinidadu i u SAD-u
štovatelji obožavaju božanstvo Bon Dieu, pretke (mrtve pripadnike zajednice), blizance i duh Lou.
to je inaće kombinacija Afričkog kulta i kršćanstva, zato se nemojte čuditi ako su neki rituali posvećeni sv. Josipu, imaju krštenje i križanje, a od afričkog djela bubnjeve i dovođenje u trans pomoću plesa
danas postoje 2 voodoo vjerovanja - ono od izbjeglica s Haitija i mit zasnovan na nepoznavanju i proširen po filmovima... u biti postoji dobar i loši voodoo - kao crna i bijela magija
dobar služi za iscjeljivanje i proricanje kao i za duhovnu obnovu pojedinaca, dok u zao spada ona poznata lutka...

sličnost s kršćanstvom - oboje vjeruju u jednog Stvoritelja, duh sveti - loa, anđele čuvate, postojanje demona, zagrobni život.


evo par čarolija ;) :

Čarolija za sretan brak
2 voodo lutke koje predstavljaju osobe na koje bacate čini. Ruke im povežite vrpcom (vezivanje- simbol braka)
stavite ih na malu hrpu pjeska oko kojeg ste zapalili 9 svijeća i polite ih šampanjcem.
zatim zazovite sv. Josipa i zamolite ga da pomogne braku između tih dvaju osoba
na kraju prinesite žrtvu duhovima tako da iznesete posudu s makaronima i peršinom i stavite ispod drva.

Za brzo stjecanje novca


spalite ljuske crvenog luka

to i ne spada baš u crnu magiju...

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimesub svi 16, 2009 1:41 am

i još zaboravila sam dodati da su iz tog kulta proizašli zombiji tj. živi mrtvaci

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimesub svi 16, 2009 1:42 pm

@gea vodoo je meni super :D oni shamani :D joj ima u ovoj igri koju ja igram voodoo plemena:




Crna magija - Page 3 JungleTrollVoodooPriestwow
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimesub svi 16, 2009 10:50 pm

lolcina
ovo izgleda kao križanac između duha iz Aladina i slona :D

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimened svi 17, 2009 2:36 am

@gea dobro opazanje :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimepon svi 18, 2009 12:01 am

u biti voodo nema shamana - (malo čitkaram još)
ima
Boko - svećenici koji bacaju zle čarolije
mambo - svećenice
oungan - svečenik
ounsi - učenik

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimepon svi 18, 2009 12:22 am

ja sam saznao pre par meseci da je moj pradeda bio beli mag ides mudri
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimepon svi 18, 2009 12:28 am

i jer nešto prešlo na tebe? face

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimepon svi 18, 2009 12:31 am

neznam lol! ali na moju sestru jeste...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitimepon svi 18, 2009 1:05 am

dobra energija ili vidovitost ?:D

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Crna magija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna magija   Crna magija - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Crna magija
[Vrh] 
Stranica 3 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Crna magija
» Crna rupa
» Crna strana Olimpijskih igara
» Magija
» Magija i religija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: