Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ljubomora

Go down 
+34
biga
wanderer
Athena
Chakotay
Zona
maiko
Gea
Fantom
MoW
InaNNaa
Armin od Irima
Alpha
Marko251988
Berny_Sinara
legenda007
Blizzard
nino_kvisko
Goran
Galileo Galilei
Merkurica
veronika30
Deborah
bitch_ri
floridana
Tallina
zmija
belongs to lovers
Aleksandar Veliki
babi
urbanaaa
Svjetloisjena
sanja
Rain
vladimir
38 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 12:04 am

Što mislite, jesu li muškarci ili žene sklonije ljubomori? misli
Promatrajući ljude oko sebe, čini mi se da su žene u prosjeku ljubomornije ili barem drukčije pokazuju svoju ljubomoru.
Kad su ljubomorne, to im se lako može pročitati na licu, bez obzira na usiljenu ljubaznost itd.

Nezrelo mi je da žene od primjerice 30 godina, mogu biti "ljute kao pas", ako im se partner malo posveti prisnijem pričanju i zbijanju šale sa nekom drugom djevojkom itd.
Posebno, ako su okolnosti takve da je normalno da će pričati i iz nekog razloga ostati u kontaktu.
Naglasila sam dob u primjeru gore, iz razloga što sam smatrala da je "posesivnija" ljubomora uglavnom karakteristična za adolescente i ljude u ranijim 20-tim godinama.

Uglavnom, mišljenja sam da kod očitijih pokazivanja znakova ljubomore u "benignim" situacijama (npr. partner i osoba drugog spola se poznaju iznimno kratko, neke okolnosti su ih zbližile na prijateljsku razinu), očito već postoje veliki problemi u vezi dvoje ljudi.
Točnije, povjerenje je već narušeno ili se uopće nije niti izgradilo i takva veza je iznimno krhka. confused

Smatram da je određena doza ljubomore normalna kod ljudi u vezi, ali je treba znati dozirati i prepoznati kad je ona (ne)opravdana.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 12:13 am

Mislim da kod ljubomore nije bitan spol. Možda žena lakše primijeti ljubomoru kod žene, a muškarac kod muškarca.
Ljubomori su skloniji ljudi koji nemaju povjerenja u sebe :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 12:20 am

Povjerenja u sebe i u partnera. miga

Inače, općenito se ne smatram ljubomornom osobom.
Vjerujem da ljubomorna osoba neće svojom (oštrom) reakcijom moći spriječiti nešto što se (možda) kuha ili se treba zakuhati. lol!
Možda će to moći malo odgoditi, ali ne dugoročno.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 10:03 am

I meni se cini da su zene vise ljubomorne ali mislim da je to "opticka varka" jer sam zena pa, sukladno time, lakse zamjecujem stvari vezane za isti spol. Medjutim muskarci su vise teritorijalna bica od zena i vise vole bas posjedovat stvari te su vrlo netolerantni na prevaru (zena ce lakse oprostit nego muskarac). Tako da kad se sve zbroji i oduzme...ma...tesko je reci...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 10:56 am

Da, u slučaju prijevare muškarci će se pravdati da je "seks samo seks" :D i imati opravdanje za to, dok će teško oprostiti prijevaru od strane žene, jer tada je sasvim sigurno i "nešto više" u pitanju. :P

Izgleda da postoji neko nepisano pravilo od kojeg kreću, a tiče se razlike žena i muškaraca.
Njime se u startu ostavlja više tolerancije za mušku prijevaru, a prag tolerancije kod ženske prijevare je puno niži, jer "one su drukčije", kao i razlozi njihove prijevare.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 10:59 am

isto su ljubomorni, samo što postoji više muškaraca koji misle da je pokazivanje osjećaja znak slabosti i nikad ne pokazuju ljubomoru nit se to na njima može viditi...
a žene kao žene. kad vide mačića počnu tepati, kad vide djete rastope se kao da je lutka a ne mali čovjek, kad su ljubomorne skoro se povampire, ništa im ne možeš objsniti...(normalno ima pojedinaca koji ne spadaju u ovo što sam rekao. opisao sam većinu)

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimesri lip 28, 2017 7:27 pm

žene su ljubomornij od muških to je bolest
[Vrh] Go down
GaGa
PraGlodavac
GaGa


Female
Leo Broj postova : 723
Location : Novi Sad
Registration date : 28.12.2009

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimečet lip 29, 2017 3:10 am

Individualno od osobe do osobe , zene su samo sklonije da pokazuju osecaje otvoreno pa samim tim i ljubomoru dok muskarci i ako su ljubomorni a jesu to drze u sebi
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimečet lip 29, 2017 10:40 am

ipak su žene ljubomornij čak i n ženu kad se bolje oblači od nje klopa
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimečet lip 29, 2017 1:37 pm

Slažem se sa waldoxom. Žene su ljubomornije. I istina i na druge žene su ljubomorne. Ljubomorne su na celi svet. I nije istina da muškarci ne pokazuju osiječaje oni su daleko intelektualniji od žena i oni su iskreni a ako to povrijedi ženski spol to je njihova slabost. Trebale bi poraditi na sebi. Nije tajna da jako jako mali broj žena može konkurirati sa muškarcima na duhovnom i intelektualnom planu. Jake su samo na fizičkom tj. materijalnom. Žene ne pokazuju svoje osiječaje nego mjesta gdje su najranjivije. One baš i nemogu otvoriti svoje srce pa da pokažu svoje emocije već će vam iza leđa kovat osvetu raditi vam truca ko da je sam sotona u njima misle da su bogomdane.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimečet lip 29, 2017 3:55 pm

nagledao sam se zenskih ljubomorija to je nešto najgore muha
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimepet lip 30, 2017 10:06 pm

prije bi podjelio kao svjesne i kao nesvjesne igrice obmane (lsi podudaranja i nepodudaranja, posesivnosti, dominacije, poravnanja, osvete ...) sve neka particia ega. soul & body & mind - dok nije u mapulativnom modu ipak je u baznoj ljudskoj prirodnosti baš kao i ljubav sama a i varavost svijesti, može proć u dobro. manipulativna pak nadogradnja može preć u svašta, čak u razorna sranja,
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimened srp 02, 2017 5:06 pm


Ljubomora je bolest. Ljubomora je epitet spavača. Što znači spavači su bolesni. A bolest se da lječit. I spavači se daju probuditi. Ljubomora je manjak logike. A može biti i manupulativna igra kako web kaže. Sve je do pojedinca. Sve u svemu ljubomora je odvratna igra a pogotovo ženska ljubomora.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimened srp 02, 2017 8:42 pm

opet o buđenju, al si i ti u team_u buđenjem opsjednutih mahera :D  .... tolko die Erweckung Maister_a, a igrica sa buđenjem zjapi prazna (jedna slička već 10 ili kolko danna) i čeka igrače.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimened srp 02, 2017 11:18 pm

Prav imaš. Ma meni je iskreno zlo od buđenja. Da me bar nije strefilo to buđenje. Samo mi je zlo i nedobro u želucu i glavi.
Imam neku sličicu poslat ću čim posložim kaos u memoriji.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitimepon srp 03, 2017 10:52 am

:D  ljubomora - Page 4 Flrn_gif_10
[Vrh] Go down
Sponsored content





ljubomora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: ljubomora   ljubomora - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ljubomora
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Muškarac-
Forum(o)Bir: