Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

cigarete

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: cigarete   ned stu 08, 2009 8:25 pm

Zasto mislis da Isus nebi pusio? Negdje sam procitao da je cak pusio i marihuanu. I mislim da to uopce nije cudno. Pusenje je jedna od najstarijih "kultura".
Ako je popio pokuju casicu vina, onda je mogao i popusiti lulu duhana ili marihuane. Ne kazem da je bio ovisnik, ali zasto nebi konzumirao. Tako i tako je navodno Bog to sve stvorio a ne vjerujem da mu je cilj bio sve nas pobiti. Ako je onda jeb.. takvog boga.

Negdje sam procitao da godisnje umre 13 000 hrvata od posljedica pusenja vec bi nas trebalo nestat u tom slucaju.
Isto tako kazu da je za 23 dijagnoze za bolesti uzrokovane pusenjem porebno preko 28 milijardi kuna... Pa koga oni muljaju....

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: cigarete   ned stu 08, 2009 9:14 pm

Pozivam gospodu koji ne razumiju da je pušenje štetno i da ubija da pročitaju znanstvenu literaturu i da se informiraju na sljedećim linkovima.
Ako i nakon toga budu sumnjali, iako mi nije zapravo jasno zašto, jer je skepsa odlika upravo znanosti koja je i utvrdila da je pušenje štetno i da ubija, onda neka razmisle dobro o svojem načinu razmišljanja. To navodim za vaše dobro, ja sam naime već davno izabrao.
Dajem samo reviewe znanstvene literature, jer je njihove sažetke najlakše pročitati, a ako vas zanimaju konkretni članci, možete i sami potražiti.
Dakle...

1. Cancer, cigarette smoking and premature death in Europe: a review including the Recommendations of European Cancer Experts Consensus Meeting

2. What is new in the epidemiology of lung cancer: non-smokers, women and the role of cannabis?

3. The role of oxidative stress in the biological responses of lung epithelial cells to cigarette smoke

4. Epidemiology and global impact of chronic obstructive pulmonary disease

5. The impact of tobacco on lung health in China

6. Lung cancer in never smokers: a review

Važno je za napomenuti da se znanstvenici nisu "urotili" protiv ostatka svijeta. Jednostavno ističu činjenično stanje.
Alkohol nije opasniji od cigarete, budući da jetra filtriraju male količine alkohola, dok pluća ne filtriraju cigaretni dim. Također, pušači ne truju samo sebe, dok alkoholičari truju samo sebe.
Meni kao nepušaču smeta dim na svim javnim površinama ako mi ulazi u nos, a to je slučaj kad god prođem kraj pušača koji po cesti kadi.
Dakle, nije stvar samo za djecu, cigarete štete svim dobnim skupinama.
Jedna studija je pokazala da je jedna popušena cigareta ekvivalentna kao cijeli dan stajanja na frekventnom raskršću i udisanja ispusta iz automobila.

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: cigarete   ned stu 08, 2009 10:07 pm

MoW je napisao/la:

Važno je za napomenuti da se znanstvenici nisu "urotili" protiv ostatka svijeta. Jednostavno ističu činjenično stanje.
Alkohol nije opasniji od cigarete, budući da jetra filtriraju male količine alkohola, dok pluća ne filtriraju cigaretni dim. Također, pušači ne truju samo sebe, dok alkoholičari truju samo sebe.
Meni kao nepušaču smeta dim na svim javnim površinama ako mi ulazi u nos, a to je slučaj kad god prođem kraj pušača koji po cesti kadi.
Dakle, nije stvar samo za djecu, cigarete štete svim dobnim skupinama.
Jedna studija je pokazala da je jedna popušena cigareta ekvivalentna kao cijeli dan stajanja na frekventnom raskršću i udisanja ispusta iz automobila.

Razumijemo mi (tj. ja) da je pusenje stetno za zdravlje. Ja govorim da pusenje ne ubija. Barem ne onako kako se o tome govori. Dakako da je alkohol daleko stetniji od cigareta. Alkohol kroz samo nekoliko godina doslovce masakrira jetru.

Pusaci puse po 30, 40, 50, 70 godina pa su zivi i zdravi. Naravno, neki umru od raka. Ali dali se doista to moze pripisivati samo cigaretama? I ljudi koji nikad u zivotu nisu povukli dim cigarete obole od raka pluca.
Ja osobno neznam sto je to u cigareti kancerogeno... scratch
Nikotin? Katran? Dim? no

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: cigarete   ned stu 08, 2009 10:21 pm

Moja greška, zabunom sam ovdje na ''Ljubav'' premjestio temu sa filozofije zubo

Naravno, pišite vi i dalje o pušenju i cigaretama, tema će se kad tad premjestiti na odgovarajuće mjesto lol!

Molio bih Flo ili Alphu da spoje ovu temu sa ovom
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 12:06 am

MoW je napisao/la:

Ako pogledaš malo šire, uvidjet ćeš da je upravo suprotno, alkoholičari doista truju samo sebe dok piju, no alkohol mijenja osobu, narušava njenu psihu, oni ne mogu normalno funkcionirati dok su pijani, ali niti dok su trijezni. To za posljedicu ima da alkoholičar povlači za sobom cijelu svoju obitelj i sve osobe koje su mu bliske.

Ovisnik o cigaretama može normalno raditi, komunicirati, razmišljati, može odlučivati racionalno, je da je malo problematičan taj dim, ali dobro to nije tako strašno. Alkoholičar, pri tome mislim da ljude koji su ovisnici i pijani skoro svaki dan, ne mogu ništa od toga. Zato je alkoholizam puno gori od cigareta.

A koliko je to štetno za zdravlje same osobe, e to ovisi od osobe do osobe, no u svakom slučaju smanjuje život barem za 10 tak godina, s time da se smanjuje i kvaliteta života i s jednim i drugim sredstvom ovisnosti. Moguće je da će jedan od sto pušaća doživjeti i 100 godina, jednako je tako moguće da će netko tko nikad nije niti probao cigaretu umrijeti od raka pluća kao što skulptura kaže, no to ne mijenja činjenicu da će veći pušaća nažalost se razboliti zbog pušenja, dok većina nepušača neće imati tih pušačkih bolesti.

Naravno svaki pušač misli i nada se da će biti u onoj maloj manjini. Ja im predlažem da prestanu pušiti i povećaju si šanse :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 12:28 am

Omega je napisao/la:

Naravno, pišite vi i dalje o pušenju i cigaretama, tema će se kad tad premjestiti na odgovarajuće mjesto lol!

Omega, kako ti se omaklo! suspect
Jedva oprostivo. zubi
Btw. jako je teško klasificirati pitanje pušenja pod određenu temu, čak ako je sagledavamo i sa filozofskog aspekta, prvenstveno spada u domenu zdravlja. misli

Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 12:44 am

skulptura istina je da se prije duhan koristio u druge svrhe - u 17. i 18. stoljeću su ga preporučali za poboljšanje kapaciteta pluća...
ali problem je danas što u cigaretama nije samo duhan i nije to duhan koji je uzgojen u njemu normalnim uvjetima... tako da se ne može pričati o njegovoj hvaliteti kao i pije 20 - 40 godina isto je i sa coca-colom koja iz proizvoodnje u proizvodnju postaje sve umjetnija, a isto se u prošlosti koristila kao lijek protiv bolova u trbuhu

a što se tiče uspoređivanja alkoholičara s pušačima tu se slažem s Chakotayem

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 12:48 am

Omega je napisao/la:

Pa gdje ces ovo na ljubav prebaciti jadan nebio.
Znas sam da Flo nedozvoljava pusenje u bilo kom obliku ono bilo. zubo
Ovo je prilicnije Psihologiji jer je povezano sa ljudskom psihom i
razni oblici navika necu reci ovisnosti se lijece na Psihijatrijskim klinikama kod psihologa a ne sexologa... nono
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 12:49 am

Athena je napisao/la:

Omega, kako ti se omaklo! suspect
Jedva oprostivo. zubi

U pitanju je bio slučajni klik... Ali nije li zanimljivo na kojem je podforumu završila? Možda se radi o nekoj skrivenoj poruci lol!
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 12:51 am

a da nisi kojim slučajem frustriran, pa ti to podsvjesno nadovezuješ? ;)

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 1:11 am

Gea je napisao/la:

A morala si ovo stavit, jel? I kako sad da ja pusim u miru? Kakve su to kemikalije uopce?! Sta to stavljaju u cigarete? PA JEL SU ONI NORMALNI!! Prestajem! no

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 1:43 am

Ma to je slika za naivne ljude...

Koja je ovdje recimo u Austriji a opcenito na zapadu stroga kontrola duvanskih proizvoda pa to nije normalno.
Jedna paklica kosta 5€ a vjeruj mi da toliko i vrijedi sta sve
proizvodjaci moraju uciniti da bi zadovoljili visoke standarde koji su im nametnuti...

Ova slika mozda vazi za Balkansko trziste i zemlje treceg svijeta...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 5:09 am

A nista fantome... Salji par steka svoje omiljene marke ovdje meni na testiranje.
Ja cu detaljno preispitati svaku poslanu cigaretu pa ti javim u cemu je razlika :)

Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 4:03 pm

Ja kupim Tito (LOL) duhan za 15kn, rizle i filtere i motaj.... jedino kad idem van kupim cigare ako si ne namotam unaprijed, al kome se to da :D
Moram si nabavit mašinicu za motanje da to ide brže.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 4:10 pm

Ja sam si nabavio. Oko 30-ak kn ona od Smokinga. Super je masinica. Duhan kupujem Zlatni Dukat ili Zlatni Duhan. Ovisno kojeg ima. Punjenja za masinicu "Matrix".

Sve u svemu, takvih 200 cigareta (jedna steka) mi ispadne oko 60kn. Bez masinice, naravno. Nju netrebas svaki put kupovati :)

Čovjek

Female
Scorpio Tiger

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 4:15 pm

E super to za mašinicu..da znam koju da uzmem:)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 4:23 pm

Mislim da ni nema bas nekih drugih. Ja sam samo takve vidio po kioscima. Sad ako hoces neki veci izbor svega. Onda odes u jedan od tobacco shopova. Ako ima koji u Rijeci.

Čovjek

Female
Scorpio Tiger

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 4:28 pm

Mislim da ima...frendica mi je rekla da je bitno da mašinica bude metalna a ne plastična, kakva je tvoja?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 4:39 pm

Plasticna. Ali kljucni djelovi su metalni. Iz vana je plasticna da lijepse stoji u ruci, i onaj gumbic koji pritisnes... unutra je "mehanizam" metalni.

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 11:42 pm

I ja sam pravim cigarete i kao sto rece Urbana kupujem ih samo kada negdje izlazim ili idem negdje na duze vrijeme...
Masnica mi je takodje plasticna i traje mi vec dve godine...

Evo ovako odprilike izgleda moj kucni asortiman:

A masinica ima raznih...

[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun

Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Registration date : 01.11.2009

PostajNaslov: Re: cigarete   pon stu 09, 2009 11:57 pm

Moji roditelji puše po dvije kutije dnevno(oboje)otkad ja znam za sebe.Samo cigareta za cigaretom.A ja moram sve to udisati... Kad se proba cigareta prvi put nikome se ne sviđa.Pa zašto onda svi nastavljaju?
Mrzim biti u zatvorenoj prostoriji sa pušačima jer većina nema obzira prema nama.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: cigarete   uto stu 10, 2009 12:05 am

Dobrodosla na forum

Ja sam kao i vecina ljudi prvu cigaretu zapalio iz znatizelje a i da budem "cool" :)
Tada nisam niti razmisljao dali mi se dopada cigareta ili ne, nego sam jednostavno odlucio da cu poceti pusiti. Nakon nekog vremena pusenje mi je postalo normalno a kasnije navika koja je prerasla u ovisnost. Pusim od 15. god. po kutiju dnevno. Vikendom obicno vise ali ne preko dvije.

Tek u zadnje vrijeme, nekih 7-8 mjeseci si radim cigarete sa priborom koji je Fantom spomenuo, pa pusim nesto manje.
Ali svejedno ostaje standard od oko 20 cigareta dnevno. Ali to je samo zasto sto sam svaku noc budan do 2-3-4 ujutro.

Čovjek

Female
Scorpio Tiger

PostajNaslov: Re: cigarete   uto stu 10, 2009 3:26 am

Ja sam prvi put zapalila iz znatiželje i bilo mi je super jer su bile lagane - ronhil ultra light. Rado bi da mi se nije svidjelo, al šta je tu je. Ne pušim puno po danu, rijetko kad kutiju (zato sam u srednjoj prašila ko luda)..al kad izađem van kutiju obavezno što je ful loše.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: cigarete   uto stu 10, 2009 11:41 am

Ko pusi zlo nemisli...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian