Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Mobiteli (ipak) štetno zrače?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 

Možete li zamisliti život bez mobitela?
Da
29%
 29% [ 2 ]
Ne
29%
 29% [ 2 ]
Teško
42%
 42% [ 3 ]
Ukupno glasova : 7

Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Mobiteli (ipak) štetno zrače?   ned svi 25, 2008 8:38 am

Ogromno bogatstvo koje se okreće u industriji mobilne telefonije sigurno ima nekog utjecaja i na studije koje nastoje odgonetnuti je li zračenje iz tih slatkih i ponekad vrlo korisnih spravica koje stalno prislanjamo uz glavu štetno po naše zdravlje ili nije.

Suradnica prof Ruedigera na bivšem institutu za medicinu rada Medicinskog sveučilišta u Beču koja je radila na dvije studije koje su dokazale štetnost mobitela priznaje da je njezin ukupni postupak bio usmjeren na stvaranje unaprijed utvrđenih rezultata.

Dakle, prema tim navodima, zračenje iz mobitela možda ipak nije (toliko) štetno. Suradnica koja je raskrinkala navodno friziranje rezultata dala je otkaz u Institutu nakon objavljivanja svoje izjave.

Iskreno, sve što piše u OVOM ČLANKU izgleda mi kao prilična muljaža na sve strane.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Mobiteli (ipak) štetno zrače?   ned svi 25, 2008 12:42 pm

Misljenja sam da uz danasnji nacin zivota, i sve cime smo okruzeni, dizati neku posebnu buku oko mobitela bas i nema smisla.
Ja sam na poslu citav dan ispred kompa, kad dojdem doma - isto...dobro, TV ne gledam ali vecina ljudi pola vremena provodi ispred TV-a... Onda, sto je sa zagadjenjem u gradovima, ispusni plinovi, smog... Eto da spomenem i to sto se kod nas i dalje smije pusit na javnim mjestima (btw, nekidan sam spomenula kako sam nakon vecernjeg izlaska citavu noc ostala budna od gotovo neizdrzive boli u plucima...e ima bit da je to bio pocetak trovanja nikotinom...tako mi bar rekla dr.) I u cem je fora da se onaj otrov od Coca-Cole smije reklamirat i uvaljivat klincima?
Stvar je u tome da smo toliko okruzeni i ovisni o stvarima koje su itekako stetne i sad razapinjat i krivit neku posebnu tehnolosku granu je...ne znam...nekako besmisleno...

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Mobiteli (ipak) štetno zrače?   ned svi 25, 2008 2:27 pm

I to što kažeš, uz mali dodatak - nije besmisleno za one koji su u to upetljani, mislim da su ulozi pozamašni.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mobiteli (ipak) štetno zrače?   pon svi 26, 2008 12:30 am

Da...al kuzis sto sam htjela reci... hug

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Mobiteli (ipak) štetno zrače?   pon svi 26, 2008 12:30 am

Alpha je napisao/la:
Da...al kuzis sto sam htjela reci... hug

Naravno da kužim :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Registration date : 15.02.2008

PostajNaslov: Re: Mobiteli (ipak) štetno zrače?   pon svi 26, 2008 8:51 am

u svemu se slažem što kažeš Alpha, no ipak ljudi bi trebali biti informirani, znati točne informacije (o zračenju, štetnosti) bilo čega, a onda je na njima da odluče koristiti to ili ne i u kojoj mjeri.
No, vjerojkatno da se zna potpuna istina ne bi bilo tolike prodaje i tolike zarade.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mobiteli (ipak) štetno zrače?   uto svi 27, 2008 7:23 pm

U teoriji i ja bih bila najsretnija da se mogu maknut...u praksi bih pukla bez moba i interneta zubi

Kad se samo sjetim da su prije par godina mobiteli bili nepoznanica...ono, pitam se kako smo se mi uopce ikad za ista uspjeli dogovorit, naci i to bez mobitela...a itekako jesmo...i tada sam znala masu brojeva i podataka na pamet...danas sve pisem...dobro da uopce znam svoj broj...

PostajNaslov: Re: Mobiteli (ipak) štetno zrače?   Today at 12:57 am

[Vrh] Go down

Mobiteli (ipak) štetno zrače?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Šipak
» Zračno oružje
» o utjecaju zračenja iz mobitela/ experiment
» zračna puška?koja?
» ŠIPAK ( Rosa canina )