Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Paralelni svemiri

Go down 
+23
Skulptura
Novus ordo seclorum
Eternity
MoW
Fantom
Chakotay
biga
maya
zvezda
Cylon
Matt93 ^^
LarusArg
piturf
Blizzard
Cuppycake.Disaster
silver
arhont
Svjetloisjena
ThE_IMMORTAL
Tutankhamon
Alpha
gloria_g
userNejm
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimesub lip 07, 2008 11:00 pm

Samo naprijed! study
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 1:02 am

U paralelne svemira vjerujem i ne vjerujem, jer u glavi imam jednu blokadu koja govori samo je jedan ja, tako da mi je tesko vjerovati da ima vise mene, jer ako oni se po necemu razlikuju od mene, ali sad ne mislim fizicki, onda to nisam ja. Takoder me zanima jedna stvar. Ako mene ima u recimo 17 paralelnih svemira i sad se bas pogodio trenutak da smo svi umrli u razlici od par dana, hocu li ja onda kao vidjeti te svoje druge ja ili sta. Znam da ovo pitanje nije bas za ovu temu, ali ako bi me netko mogao od vas prosvijetliti odgovorom.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 9:17 am

arhont je napisao/la:
U paralelne svemira vjerujem i ne vjerujem, jer u glavi imam jednu blokadu koja govori samo je jedan ja, tako da mi je tesko vjerovati da ima vise mene, jer ako oni se po necemu razlikuju od mene, ali sad ne mislim fizicki, onda to nisam ja. Takoder me zanima jedna stvar. Ako mene ima u recimo 17 paralelnih svemira i sad se bas pogodio trenutak da smo svi umrli u razlici od par dana, hocu li ja onda kao vidjeti te svoje druge ja ili sta. Znam da ovo pitanje nije bas za ovu temu, ali ako bi me netko mogao od vas prosvijetliti odgovorom.

Teško te može netko od nas prosvijetliti jer je to jedna od velikih teorija koje zadiru u filozofiju znanosti i filozofiju u najširem smislu, a normalnim putem ju je nemoguće dokazati - dakle znanstvenim pokusima u laboratoriju. Tek oni koji steknu uvid u tkivo svega što nas okružuje mogu to donekle prihvatiti. Kad sam prije više od deset godina počrelwa ozbiljno preispitivati svoje stavove na tom području sjećam se dobro kako sam gledala svoje ruke, opipavala lišće i koru drveta, hodala gradom, gledala zgrade, automobile, ljude i pitala se kako nešto tako čvrsto i opipljivo može biti samo privid. No stvar je u tome da je ono što nas u trenutku dok gledamo okružuje zbog mnašeg vlastitog mentalnog stava i stava mnogih drugih koji su uz nas i oko nas i te kako stvarno, prava životna pozornica. Oni koji se bave tajnama tvari znaju da je materija zapravo šuplja - kad dođeš do najsitnijih subatomskih čestica vidiš da nemaju masu, da su samo djelomično postojeće, da je velika većina prostora između npr. jezgre atoma i elektronskog omotača golema praznina. Pa što je onda materija? I tako, kad neke stvari konačno dođu do mozga i više nego samo intelektualno nije nikakav problem prihvatiti da se ta igra svjetla i sjene u kojoj zapravo živimo iz trenutka u trenutak cjepka svaki put u više paralelnih svemira. U jednom trenutku razmišljaš bi li zakoračio na kolnik ili ne bi. Odustaneš i propustiš auto koji projuri velikom brzinom. No dio tebe koji je želio zakoračiti na kolnik učini8o je to i poveo te u smrt pod kotačima u paralelnom prostoru... Mi ne možemo na taj način razmišljati ili to prihvatiti, kad ne bismo buili relativno čvrsto ukorijenjeni u sada i ovdje završili bismo u psihijatrijskim ustanovama. No ne vidim zašto ne bismo prihvatili da je to moguće bez obzira koliko neobično nam to zvučalo u ovom trenutku "normalnog" stanja svijesti.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 9:16 pm

Ok, ali sad me zanima jos nesto, da li mi svi dijelimo jednu istu energiju, mislim na sebe i svoje druge ja u paralelnim svemirima. Jer nekada mi se zna dogoditi da budem umoran kao da sam oro i kopo, a zaprave nisam nista radio izvan uobicajenog. Znate li ima li kakva knjiga koja o ovome ili nesto slicnome govori?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 11:05 pm

Vjerojatno postoji neko običnije objašnjenje za tvoje stanje umora od dvojnikovog rada u paralelnom svemiru. Budući da su rad i umor također samo privid i dio procesa učenja jednog čovjeka, ne vidim zašto bi bilo dobro da to utječe na njegovog dvojnika u paralelnom univerzumu.

Što se umora tiče, ja sam primijetila da se on na neki način kumulira. Mogu u određenim situacijama koja ponekad dosta potraje, danima čak, ispucati jako puno energije, ali se takvo razdoblje obično prevali u neko drugo u kojem sam premorena bez vidljivog razloga a vjerojatno otplaćujem tijelu dug za prethodne aktivnosti.

Znam da postoje knjige i članci na ovu temu ali nisam nedavno ništa čitala pa se ne mogu sjetiti, pokušaj malo proguglati, ima zanimljivih stranica sa sličnim sadržajem svuda oko nas. Npr. stari topic na forum.hr-u posvećen toj temi OVDJE
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 11:58 pm

Našla sam jedan LINK, stavio ga je User na svijet knjiga:
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimepon lip 09, 2008 12:21 pm

ako i postoje paralelni svjetovi, ne vidim razlog da bi trebali biti iole slični našemu, jer se i u samom početku mogu stvari odvijati kompletno drugačije. A ne čini mi se baš previše moguće da bi nastao neki JA u paralelnim svjetovima, bar ne u većini njih. Svaki čovjek je nezamjenjiv i neponovljiv, na naš razvoj utječe mali milijun sitnica, od kojih jedna jedina može promijeniti tok kompletno. a tako je i sa cijelim svijetom.
[Vrh] Go down
Cuppycake.Disaster
Žaba
Cuppycake.Disaster


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 257
Age : 30
Location : *||_DreaMwORld_||*
Registration date : 02.09.2008

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 02, 2008 9:40 pm

userNejm je napisao/la:
Možete li zamisliti da je naš svemir samo jedan od mnogih? Da je naš svemir samo mali dio tzv. "multiverzuma"?

Paralelni svemir
Osim našeg svemira, moguće je da postoji beskonačno drugih svemira. Svi svemiri su na početku kreacije bili jednaki. Ali pošto je svaki svemir sam za sebe, događaji se u svakom odvijaju posebno.

Pr.1
Imamo tri svemira (prvi,drugi,treći zubo )
U prvom je nastala zemlja, nastao život, nastali ljudi, vaši roditelji se upoznali, vi se rodili, internet je stvoren, mi smo ovdje (naš svemir)

U drugom je nastala zemlja, nastao život, nastali ljudi, vaši roditelji se upoznali, vi se rodili, ali nije se rodio čovjek koji je otkrio izmjeničnu struju. Nema struje, tv-a, kompjutera, interneta. Znači, u drugom svemiru mi ne znamo za ovaj forum, naravno, kada ne znamo niti za internet.

U trećem zemlja uopće nije nastala. kraj.

Pr. 2
Imamo tri svemira (prvi, drugi, treći). U oba svemira postojite vi. Svi događaji u oba svemira odvijali su se jednako do jednog trenutka.

U prvom svemiru vi šetate ulicom. Idete kući s posla. I tako vi idete i privuče vas neka stvar u izlogu. Uđete u dućan i kupite to (5000 kn hehe). Dalje živite normalno. Padne vam na pamet ideja za stroj. nemate 5000 kn da uložite u projekt. dalje normalno radite.

U drugom svemiru vi šetate ulicom. Idete kući s posla. I tako vi idete i bezbrižno prođete pored izloga. Dođete kući. Onih 5000 kuna za deset dana uložili ste u novi projekt (neki vaš stroj) i postali multimilijaderi.

U trećem svemiru vi šetate ulicom. Idete kući s posla. I tako vi idete i privuče vas neka ženska. Okrenete se za njom i zabijete se u stup. lolcina
Neka druga žena vam odluči pomoći. Upravo ste upoznali ljubav svog života.

itd.

u četvrtom ste bili bolesni te se niste mogli vratiti s posla zato jer niste ni došli
u petom ste morali ostati duže na poslu
u šestom niste niti zaposleni...

Tako se može izmisliti još milijun primjera.
Mislite li da paralelni svemiri postoje? Imate li dokaze? Imate li nešto s čime možete pobiti ideju paralelnih svemira?

(ova dva moja primjera nisu baš najbolji, ali mogu poslužiti, nadam se zubo )


po mom misljenu postoje...ja sam o tome vec puno puta razmisljala,zato sto me to jednostavno zanima-jednostavno zasto bi bas postojao 1 svijet?zasto ne 10?15? a privlaci me ideja da na jednom svijetu to radis i na drugom svijetu nest totalno drugo-to ko paralelni svijet u ogledalu...ali to je druga tema ;) ;)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 1:23 am

Može se i na taj način zamišljati teorija paralelnih svemira. U tom slučaju sudbina svakog svemira je poznata, dakle i sudbina našeg svemira je poznata, drugim riječima naš život ima točno određeni smisao.

Ako se pretpostavi apsolutnost materije, tada će se svemiri počet razlikovati tek s pojavom živih bića...
[Vrh] Go down
piturf
Prašina



Male
Capricorn Rooster
Broj postova : 2
Age : 66
Registration date : 21.09.2008

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 1:25 pm

Eclypso je napisao/la:
Može se i na taj način zamišljati teorija paralelnih svemira. U tom slučaju sudbina svakog svemira je poznata, dakle i sudbina našeg svemira je poznata, drugim riječima naš život ima točno određeni smisao.

Ako se pretpostavi apsolutnost materije, tada će se svemiri počet razlikovati tek s pojavom živih bića...
koji bi nam bio smisao ?
[Vrh] Go down
LarusArg
Dinosaur
LarusArg


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 353
Age : 36
Registration date : 26.08.2008

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 1:50 pm

hm.da
sve je to jako slatko zgodno, nevjerojatno
i super zvuči
ali ne.sumnjam da tak neš ima.
a uostalom nema se smisla zamarti s tim dal postoji
mi to nikad prokužiti nećemo, a i ako prokužimo
neamo koristi od toga.osim da znamo da tak neš ima.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 1:57 am

piturf je napisao/la:
koji bi nam bio smisao ?

Iz posta si izdvojio nešto o čemu svi pitaju, a nitko ne zna pravi odgovor.
[Vrh] Go down
Matt93 ^^
Prašina



Male
Scorpio Rooster
Broj postova : 1
Age : 30
Registration date : 14.06.2009

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimened lip 14, 2009 1:47 am

Bas mi se svidjela ova teorija o mnostvu razlicitih svemira. Ja razmisljam o tome da za svaku jedinicu vremena koja prodje (iako vecina ljudi misle da vrijeme zapravo ne postoji i da je samo iluzija kojom se ljudi koriste za funkcioniranje) postoji razlicit svemir.. u prvom postu dosta je dobro objasnjeno i ovisimo o nasim postupcima. Npr. Ako kupim auto mozda cu u nekom drugom svemiru dozivjeti nesrecu dok ce mi u trecem netko ukrasti auto..
Zapravo , sto vise i vise o tome govorim cini mi se sve vise i vise bedasto xD al opet vrijedi malo napregnut mozak oko tog ^^
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimesri lip 17, 2009 1:01 pm

..ta je teorija vječna zanimacija.. samo kako je probiti... ovo naše prostor-vrijeme
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimesri lip 17, 2009 1:04 pm

O, Cy...pa di si ti...da te nisu vanzici oteli? zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimepon lip 22, 2009 11:30 pm

LarusArg je napisao/la:
hm.da
... nema se smisla zamarti s tim dal postoji
mi to nikad prokužiti nećemo, a i ako prokužimo
neamo koristi od toga.osim da znamo da tak neš ima.

Zar ti treba neki smisao koji je izvan tvojih sopstvenih spoznaja i sticanja znanja?... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimeuto lip 23, 2009 10:12 am

Mislim da je dobro preispitivat svoje vlastite spoznaje i da je dobro usporedjivati ih te nekako na taj nacin dobiti potvrdu za iste jer bi inace mogli doci u situaciju ko Hitler da smo ufurani kako smo prosvijetljeni i u pravu...a mozda bas i nismo...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimeuto lip 23, 2009 10:27 am

da, nikada ne treba prestati tražiti....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimesri lip 24, 2009 11:49 am

Ma, slažem se... Samo što je poređenje teško, jer su naše percepcije vrlo individualne. Ako ja nešto vidim, ne postoji zapravo dobar način da ikome sasvim pouzdano objasnim šta je to, tako da on stekne sliku o glavi... On možda vidi to isto, ali se jednostavno rečima ne razumemo... A možda vidi i istu stvar, samo drugačije, itd...
O traganju: bitan je sam put i svaki njegov korak, a ne cilj... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimesri lip 24, 2009 12:41 pm

Razumjem. Najveci mi je problem kada ispricam neko vrlo delikatno iskustvo i onda se oko toga okrene polemika kao na sudu...pa se ti snadji...nema sanse da branim to sve skupa kad prvo niti sama ne mogu biti sigurna o cem se tocno radi, a drugo ne vjerujem da se nekome tko nesto ne zeli cuti uopce moze tako sta objasniti ili obraniti...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimesri lip 24, 2009 1:06 pm

Zato, draga Alpha, "ne bacaj bisere pred svinje"... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimesri lip 24, 2009 1:21 pm

Svaka prica nosi rizik da se omalovazi, da netko pokusa uvrijediti nekog ili nesto trece...ali nekom mozda i pomogne...sve to ide u staz...ipak, kada duboko u sebi znas da nosis djelic neke istine ili smisla ne pogadja te bas sto ce drugi reci...s druge strane treba biti spreman na razocaranje ako se tvoja istina ne ispostavi tocna (sve je moguce)...ali i to je opet dobro jer tada mozemo ispraviti gresku i...no...kuzimo se miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
maya
Višestanični organizam



Female
Leo Rooster
Broj postova : 65
Age : 66
Registration date : 08.06.2009

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimened srp 05, 2009 11:39 am

interesantna tema . pokusar cu zaznati nesto vise sljedece vrijeme . nazalost jedno vrijem necu moci koristiti internet jer sam u toplicama .

kad budem razgovarala sa mojim pratiteljem pitat cu ga zu to . ;) lolcina lol
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimesub kol 29, 2009 2:33 pm

čuo sam negdje, neznam jel to tko spomenuo da je fenomen deja voo(il kako li se već piše) povezan s tim paralelnim svemirima...

inače ta idea o tim svemirima mi se čini lako moguća....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitimened kol 30, 2009 12:11 pm

Hajde daj neku svoju teoriju kako "već viđeno" proističe iz postojanja paralelnih svemira... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Paralelni svemiri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Paralelni svemiri
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Paralelni svjetovi odgovor na vidjenja NLO-a, duhova i sl.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: