Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Paralelni svemiri

Go down 
+23
Skulptura
Novus ordo seclorum
Eternity
MoW
Fantom
Chakotay
biga
maya
zvezda
Cylon
Matt93 ^^
LarusArg
piturf
Blizzard
Cuppycake.Disaster
silver
arhont
Svjetloisjena
ThE_IMMORTAL
Tutankhamon
Alpha
gloria_g
userNejm
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimečet sij 28, 2010 1:16 am

Pa zato jer kad spavamo mozak je u drugacijem stadiju nego kad smo budni i salje drugacije valove i ako hocemo interferenciju tih valova onda bi trebale obje manifestacije spavat. A je ga valjaaaam zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Eternity
Višestanični organizam
Eternity


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 79
Age : 26
Location : Metabunker
Registration date : 02.03.2010

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimesub tra 17, 2010 1:50 pm

preporucujem knigu drugi svet
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimesub tra 17, 2010 10:53 pm

Pisac?...

Možda je to naše paralelno ja stalno na toj frekvenciji sna, možda mu je uobičajena. Možda ono spava na našoj budnoj frekvenciji. I možda je naša budnost onda samo njegov san!
Ha, filozofije! ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimened kol 24, 2014 10:44 pm

Jeste li se ikada zapitali postojite li u drugim dimenzijama? I ako jeste, sliči li vaš život imalo na ovaj koji poznajete u ovoj dimenziji ili je to potpuna suprotnost ovome što znate? A što ako postoji više dimenzija? Bezbroj čak? Postojimo li u svakoj?

Pitanja da vas zaboli glava. Možda najgore od svega toga i jest što bi sve to mogla biti istina. Probajte samo zamisliti sebe u istom trenutku na tisuće različitih mjesta, sa tisućama različitih frizura, stilova, vjerovanja, ponašanja… Vi – a zapravo se možda uopće nebi niti prepoznali. Ne nužno fizički, nego više onako.. mentalno. Možda se sami sebi nebi uopće svidjeli.

Gledano s neke pozitivne strane, to uopće nije loše. Zapravo imate priliku isprobati sve u životu. Biti svatko po malo. Jedino što ne znate da postojite još negdje, pa vas to možda i ne bi toliko zadovoljilo. Uvijek biste se pitali kako bi to bilo biti netko drugi.

Znanstvenici se već duže vrijeme bave pitanjem dimenzija, i zapravo bi njihovo postojanje objasnilo mnoge stvari u fizici i u svemiru općenito. No, kako ih ne vidimo tako i ne vjerujemo u njih. Tj večina ljudi ne razmišlja o njima jer nisu opipljive. Ali neke se daju izračunati. Je li to dovoljno?

Svi ste čuli za Bermudski trokut i misteriozno nestajanje aviona, brodova itd u tom području. Kako objasniti nestanak ogromnog broda ili aviona koji nikada nije pronađen? I to ne samo jednog ili dva, nego bi cijelo dno Bermudskog trokuta trebalo biti prekriveno olupinama. A nisu pronađeni. Objašnjenje? Postoji li mogućnost prolaza u drugu dimenziju?

Neki ljudi svjedoče o teleportaciji. Zakoračili su na jedno mjesto i pojavili se u sasvim drugom okruženju. Takozvane „vražje rupe“. NLO istraživačica Tatyana Faminskaya tvrdi kako je dvaput doživjela teleportaciju u jednoj od zona u blizini Moskve koja bi lako mogla služiti kao portal u paralelni svijet. Kaže da nije osjetila sam proces teleportacije, nego da bi se odjednom našla u drugom okruženju. Ona vjeruje da je teleportacija moguća zbog pukotina u Zemljinoj kori koje realnost čine nestabilnom.

Živimo u 3D svijetu. No postoji i četvrta dimenzija – vrijeme. Zamislite samo… prve tri dimenzije predstavljaju prostor (širina, dužina, visina). Spojite te tri dimenzije sa vremenom i dobijete hrpu novih dimenzija, novih mogućnosti! Što ako se dimenzijama može upravljati, tako da savijete to vrijeme kroz prostor i npr. vratite se unatrag 10 godina? Ili pak otputujete u sljedeće stoljeće? Biste li time promjenili prošlost pa tako i sadašnjost i budućnost? Ili postoje pravila tj ograničenja što se takvim postupcima smije ili ne smije, tj može ili ne može?

Teško nam je zamisliti postojanje nečega što ne možemo vidjeti. Večini ljudi potreban je dokaz. Možda jednog dana budemo u mogućnosti pružiti upravo to – dokaz da svemir nije ravan, tečan u jednom smjeru i sa samo jednom mogućnošću izbora. Trenutno znamo za stvarnost u kojoj smo se našli pred raskrižjem, odabrali put i krenuli dalje, kao da drugog puta nije ni bilo. No što ako ste u nekom paralelnom svijetu odabrali ovaj drugi izbor? I sada usporedno ta dva svemira, sada različita, teku dalje do sljedečeg raskrižja, gdje se granaju u slijedeća dva izbora, ili čak više njih…?

Postoji li granica gdje se svemir prestaje djeliti? O čemu ovisi postojanje dimenzija? Dođu li do nekog kraja i prestanu li tada postojati? Dogodi li se ikada da se međusobno ponište? Funkcioniraju li ikada unatrag? Može li jedna dimenzija postojati unutar druge, a nastavljati se na treću? To sve naravno sa pretpostavkom u postojanje paralelnih svjetova. Na ova pitanja na žalost nemamo odgovora. Što ne znači da ih ne trebamo postavljati i truditi se otkriti rješenja. U svakom slučaju dobra su vježba za razvijanje mašte…

Preneseno s:
www.antimaterija.com


Nisam vidio sličnu temu te sam stoga napravio ovu, nadajući se da možemo raspravljati o ovome.
Što mislite o teoriji postojanja paralelnih svemira? Imate li neke svoje teorije jer vam se mainstream teorije ne sviđaju?
Što mislite o izmjeni podataka i stvari među svemirima?
Inače, serija Fringe vam se bavi s paralelnim svemirima, pa koga zanima pogledajte.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimepon kol 25, 2014 10:54 pm

Prebacio sam ovdje jer tema već postoji.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Teško nam je zamisliti postojanje nečega što ne možemo vidjeti. Večini ljudi potreban je dokaz. Možda jednog dana budemo u mogućnosti pružiti upravo to – dokaz da svemir nije ravan, tečan u jednom smjeru i sa samo jednom mogućnošću izbora. Trenutno znamo za stvarnost u kojoj smo se našli pred raskrižjem, odabrali put i krenuli dalje, kao da drugog puta nije ni bilo. No što ako ste u nekom paralelnom svijetu odabrali ovaj drugi izbor? I sada usporedno ta dva svemira, sada različita, teku dalje do sljedečeg raskrižja, gdje se granaju u slijedeća dva izbora, ili čak više njih…?

I što ako je tako? Sve ostaje isto kao da i nije.

Mislim da je sasvim razumno tražiti dokaz za nešto što navodno postoji. A za sada imamo dokaz da je svemir "ravan", tečan u jednom smjeru i sa samo jednom mogućnošću izbora... Sve funkcionira prema tom obrascu i ne čini se kao da su stvari drugačije. Zašto bi i bile, ovako je OK, nema potrebe stvarati neutemeljene teorije jer doista, zbog čega izmišljati nove dimenzije, što fali ovom principu koji je "mainstream"? 3 prostorne dimenzije i vrijeme se nazivaju prostor-vrijeme i kao što znamo, nemamo bezbroj mogućnosti jer vrijeme teče svojim tokom i ne čini se kao da ima namjeru početi se vraćati odnosno teći unazad ili nekim drugim nepredvidivim pravcem, rekao bih da je vrijeme predvidivo.

Da li postoje paralelni svemiri? -Mislim da je to moguće ali je nebitno jer tada "ja" ne mogu odlučiti što će napraviti drugi "ja" u nekoj drugoj dimenziji, to je njegova odluka na koju nemam utjecaj, niti ta odluka ima utjecaj na mene u ovoj dimenziji, štoviše, ako postoje druge dimenzije koje su u paraleli sa prostor-vremenom u ovoj dimenziji, mislim da prelazak ili uvid u neku od dimenzija ne može biti moguć, odnosno, ako postoji druga/e dimenzije, mi to ne možemo dokazati niti možemo utjecati na događaje u njima, za nas te dimenzije ne postoje niti eventualna spoznaja o njihovom postojanju ne bi činila nikakve promjene, stvari bi ostale iste.

Serija Fringe je zanimljiva, ali to je fikcija, može nam dati dobre ideje i može se temeljiti na drugim dobrim idejama, ali treba imati na pameti da je to sadržaj koji služi za zabavu a ne za informiranje.

Spominje se i teleportacija.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Neki ljudi svjedoče o teleportaciji. Zakoračili su na jedno mjesto i pojavili se u sasvim drugom okruženju. Takozvane „vražje rupe“. NLO istraživačica Tatyana Faminskaya tvrdi kako je dvaput doživjela teleportaciju u jednoj od zona u blizini Moskve koja bi lako mogla služiti kao portal u paralelni svijet. Kaže da nije osjetila sam proces teleportacije, nego da bi se odjednom našla u drugom okruženju. Ona vjeruje da je teleportacija moguća zbog pukotina u Zemljinoj kori koje realnost čine nestabilnom.

Izgleda da ti ljudi traže nešto što ne postoji. Neka mi netko objasni, kako pukotine u Zemljinoj kori, kojih ima bezbroj, mogu uzrokovati poremećaj prostor-vremena koji bi uzrokovao teleportaciju? Bojim se da to dvoje ne možemo povezati i iskreno mislim da ljudi koji su doživjeli takvo nešto imaju problem. Evo recimo, moje mišljenje je ovakvo: da šetam ulicom i odjednom se stvorim negdje drugdje, najprije bi se zabrinuo za svoje psihičko zdravlje, koje je u tom slučaju najvjerojatnije narušeno, jer znamo da se ljudi ne teleportiraju samo tako, ako ikako. Nikako mi ne bi palo na pamet da sam prošao kroz portal koji me teleportirao iz jednog kvarta u drugi, i stvarno su mi fascinantni ljudi koji razmišljaju na taj način. Istraživačica Tatyana Faminskaya može vrlo lako ponoviti eksperiment sa drugim ljudima i vidjeti da li će se i oni teleportirati, ili može otići psihijatru na jedan informativni razgovor jer najvjerojatnije pati od nekog poremećaja osobnosti ili jednostavno - laže. Sorry ali to je moje mišljenje i mislim da je ispravno jer ako nije, neki rus bi se mogao dobro obogatiti na dostavi pizze pomoću "vražjih rupa".

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2014 10:56 am

Skulptura je napisao/la:

Mislim da je sasvim razumno tražiti dokaz za nešto što navodno postoji. A za sada imamo dokaz da je svemir "ravan", tečan u jednom smjeru i sa samo jednom mogućnošću izbora... Sve funkcionira prema tom obrascu i ne čini se kao da su stvari drugačije. Zašto bi i bile, ovako je OK, nema potrebe stvarati neutemeljene teorije jer doista, zbog čega izmišljati nove dimenzije, što fali ovom principu koji je "mainstream"? 3 prostorne dimenzije i vrijeme se nazivaju prostor-vrijeme i kao što znamo, nemamo bezbroj mogućnosti jer vrijeme teče svojim tokom i ne čini se kao da ima namjeru početi se vraćati odnosno teći unazad ili nekim drugim nepredvidivim pravcem, rekao bih da je vrijeme predvidivo.

Da li postoje paralelni svemiri? -Mislim da je to moguće ali je nebitno jer tada "ja" ne mogu odlučiti što će napraviti drugi "ja" u nekoj drugoj dimenziji, to je njegova odluka na koju nemam utjecaj, niti ta odluka ima utjecaj na mene u ovoj dimenziji, štoviše, ako postoje druge dimenzije koje su u paraleli sa prostor-vremenom u ovoj dimenziji, mislim da prelazak ili uvid u neku od dimenzija ne može biti moguć, odnosno, ako postoji druga/e dimenzije, mi to ne možemo dokazati niti možemo utjecati na događaje u njima, za nas te dimenzije ne postoje niti eventualna spoznaja o njihovom postojanju ne bi činila nikakve promjene, stvari bi ostale iste.

Serija Fringe je zanimljiva, ali to je fikcija, može nam dati dobre ideje i može se temeljiti na drugim dobrim idejama, ali treba imati na pameti da je to sadržaj koji služi za zabavu a ne za informiranje.

Ako svaka naša odluka stvara paralelne svemire od kojih je svaki varijacija naše odluke, to znači da ih ima bezbroj.
Što misliš na ovo? Ako ja u ovom svemiru (kojeg možemo smatrati glavnim, iako to nije točno) na čvorištu puteva skrenem lijevo, time sam stvorio svemire u kojima sam skrenuo desno ili produžio ravno.
Ja shvaćam da sam time napravio barem dva svemira, i sad je meni baš ludo to što ovi dvojnici vjerojatno shvaćaju da time što su skrenuli desno ili produžili ravno u svojim svemirima su stvorili druge paralelne svemire. Tu dolazimo do razmišljanja da se mi međusobno stvaramo!!!???  shock
Ja sam stvorio njih, oni su mene stvorili. Nisam nigdje još naišao na ovakvo razmišljanje. Mislim da je Michio Kaku se dotakao ovoga, ali nisam siguran.

Skulptura je napisao/la:

Spominje se i teleportacija.

Izgleda da ti ljudi traže nešto što ne postoji. Neka mi netko objasni, kako pukotine u Zemljinoj kori, kojih ima bezbroj, mogu uzrokovati poremećaj prostor-vremena koji bi uzrokovao teleportaciju? Bojim se da to dvoje ne možemo povezati i iskreno mislim da ljudi koji su doživjeli takvo nešto imaju problem. Evo recimo, moje mišljenje je ovakvo: da šetam ulicom i odjednom se stvorim negdje drugdje, najprije bi se zabrinuo za svoje psihičko zdravlje, koje je u tom slučaju najvjerojatnije narušeno, jer znamo da se ljudi ne teleportiraju samo tako, ako ikako. Nikako mi ne bi palo na pamet da sam prošao kroz portal koji me teleportirao iz jednog kvarta u drugi, i stvarno su mi fascinantni ljudi koji razmišljaju na taj način. Istraživačica Tatyana Faminskaya može vrlo lako ponoviti eksperiment sa drugim ljudima i vidjeti da li će se i oni teleportirati, ili može otići psihijatru na jedan informativni razgovor jer najvjerojatnije pati od nekog poremećaja osobnosti ili jednostavno - laže. Sorry ali to je moje mišljenje i mislim da je ispravno jer ako nije, neki rus bi se mogao dobro obogatiti na dostavi pizze pomoću "vražjih rupa".

Ma i to je meni glupo što se spominje zemljina kora i pukotine. Wtf? Mislim da je u pitanju prijevod s neke engleske stranice pa se malo zeznulo.
Inače što se tiče psihijatra, oni su plaćeni da ti daju dijagnozu i odmah lijekove.
Ti ne možeš doći kod psihijatra i izaći bez da ti je on dao dijagnozu.  
U mom slučaju bi to bilo žestoko našopavanje otrovima jer "ja sam lud" (doživio puno stvari koje nisu objašnjive u fizičkom svijetu i terminima matematike i ostalih mainstream grana znanosti).
Nitko tko me pozna cijeli život ne bi rekao da sam lud, ali psihijatar bi vrlo vjerojatno.

Da i doživiš tako nešto da se prebaciš odjedanput, ti bi to trebao istražiti. Otići ponovno na mjesto gdje se sjećaš da si "nestao" i viditi da li ćeš se opet pojaviti na drugom mjestu.
U tom slučaju da zbilja nestaneš drugi put, prodaj lokaciju američkoj vojsci hahah.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2014 3:31 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Ako svaka naša odluka stvara paralelne svemire od kojih je svaki varijacija naše odluke, to znači da ih ima bezbroj.
Što misliš na ovo? Ako ja u ovom svemiru (kojeg možemo smatrati glavnim, iako to nije točno) na čvorištu puteva skrenem lijevo, time sam stvorio svemire u kojima sam skrenuo desno ili produžio ravno.
Ja shvaćam da sam time napravio barem dva svemira, i sad je meni baš ludo to što ovi dvojnici vjerojatno shvaćaju da time što su skrenuli desno ili produžili ravno u svojim svemirima su stvorili druge paralelne svemire. Tu dolazimo do razmišljanja da se mi međusobno stvaramo!!!???

Ne stvaramo se, jedino ako misliš da si ti počeo postojati na nekom križanju skretajući desno :P
Svi u svakoj od mogućih realnosti živimo zaseban život nesvjesni postojanja naših "kopija" u drugim mogućim stvarnostima. No međutim, tada mora postojati i bezbroj paralelnih stvarnosti u kojima "ti" uopće ne postojiš, jer je u jednoj od paralelnih stvarnosti tvoja majka odlučila da neće imati djece, isto tako i njena majka. To znači da istovremeno postoji paralelna stvarnost u kojoj postojiš i druga u kojoj ne postojoš ili u kojoj si prestao postojati jer te u tih bezbroj paralelnih stvarnosti već bezbroj pogrešnih odluka koštalo glave.

Ali zbog čega nam je potreban koncept "alternativnih stvarnosti"? Zbog čega misliš da bi takvo što trebalo postojati i što imamo od saznanja da živimo u samo jednoj od svih mogućih stvarnosti?


Novus ordo seclorum je napisao/la:

Ma i to je meni glupo što se spominje zemljina kora i pukotine. Wtf? Mislim da je u pitanju prijevod s neke engleske stranice pa se malo zeznulo.
Inače što se tiče psihijatra, oni su plaćeni da ti daju dijagnozu i odmah lijekove.
Ti ne možeš doći kod psihijatra i izaći bez da ti je on dao dijagnozu.  
U mom slučaju bi to bilo žestoko našopavanje otrovima jer "ja sam lud" (doživio puno stvari koje nisu objašnjive u fizičkom svijetu i terminima matematike i ostalih mainstream grana znanosti).
Nitko tko me pozna cijeli život ne bi rekao da sam lud, ali psihijatar bi vrlo vjerojatno.

Nisu psihijatri baš takvi, to je stereotip. Psihijatri se fokusiraju na psihoterapije baš kao i psiholozi, u biti je to isto samo što psiholog ne smije dati lijek bez dodatnog obrazovanja kada postaje psihijatar. Znači, to dvoje je skoro isto, samo što psiholog za razliku od psihijatra nije ovlašten izdavati recepte. No bitno je znati da je za recimo depresiju potreban lijek, koji naravno ide uz psihoterapije i smanjuje se doza dok se na kraju potpuno ne izbaci. Istina da to može trajati desetljećima ali za sada je to jedini način liječenja depresije, to i jackpot na Lotu.

Ljudi svašta doživljavaju, ne znači da su svi ludi, ali u slučaju ove istraživačice nemamo nikakvih detalja. Da li je prošlo vremena od kad je bila na jednom mjestu i pojavila se na drugom, to može znati ako pogleda na sat, ako je prošlo neko vrijeme tada najvjerojatnije nije riječ o teleportaciji nego u tome da žena pati od poremećaja osobnosti i nije bila svjesna toga što je radila u međuvremenu, za to postoje i dijagnoze poput podijeljene ličnosti i sličnih. No ako se radi o tome da je teleportacija bila instantna, onda taj fenomen zahtijeva puno više pažnje i dodatnih testiranja. Naravno, sve pod uvjetom da istraživačica ne izmišlja da bi malo skrenula pažnju na sebe.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Da i doživiš tako nešto da se prebaciš odjedanput, ti bi to trebao istražiti. Otići ponovno na mjesto gdje se sjećaš da si "nestao" i viditi da li ćeš se opet pojaviti na drugom mjestu.
U tom slučaju da zbilja nestaneš drugi put, prodaj lokaciju američkoj vojsci hahah.

Ali u tom slučaju ja nisam jedini koji se teleportira, tada bi vidjeli da ljudi po cesti jednostavno nestaju, to bi bilo normalno. Jer pukotina u kori ima posvuda, a navodno je to jedno od objašnjenja, druga se nisu spominjala, ako ih ima. No recimo da krenem pokušati ponoviti sitaciju i isprobam da li ću se ponovno teleportirati a to se ne dogodi... što sad? Da li sam "lud" ili se pukotina premjestila?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2014 4:20 pm

Da, istina, zaboravio sam i da ima beskonačno mnogo svemira u kojima mi ne živimo, ali pod stvaranje sam mislio to imam teoriju da su svi međusobno povezani ovom vezom.
Znači:
U 1. svemiru ja skrenem lijevo i time stvorim svemire 2., 3., 4., 5......
U 2. svemiru moj dvojnik je išao desno
U 3. svemiru moj dvojnik je išao ravno
U 4. svemiru nigdje nije išao nego se okrenuo doma
U 5. svemiru uopće nije išao van iz kuće taj dan, itd., itd.

Sad sam mislio na ovo.
U 2. svemiru je dvojnik skužio da postoji svemir u kome je njegov dvojnik (ja) išao lijevo i da postoji neki dvojnik koji je išao ravno (stanovnik 3. svemira).
U 3. svemiru je dvojnik skužio da ima svemir gdje je dvojnik išao desno (stanovnik 2. svemira) i gdje je išao lijevo (ja).
Jel kužiš što hoću reći? Nekako mi to izgleda kao da se svi međusobno nadopunjavamo i stvaramo i svako misli za sebe da je njegov svemir glavni.
Uhhh, već me glava boli od toliko teorija vezanih za paralelne svemire.

Što se tiče teleportacije, da više ljudi tako počne nestajati to bi ozbiljno ugrozilo društveni poredak. Trebalo bi to zataškati jer ljudima koji vladaju nije u interesu sigurno davati svojim kmetovima ovako nešto moćno.
A ako ti se ne uspiješ drugi put prebaciti, jebi ga neznam, treba onda otići na regresivnu hipnozu.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2014 2:28 pm

Kako bi shvacali temu paralelnih svemira da SF nikad nije postojao?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2014 3:37 pm

Vjerojatno nikako...
Općenito mislim da postojanje alternativnih stvarnosti nema smisla i da nije ništa više nego upravo - znanstvena fantastika.

Znači, postojanje alternativnih stvarnosti ne igra nikakvu ulogu u funkcioniranju svemira, alternativni svemir nije potreban da bi nešto drugo moglo funkcionirati, jedino ako je "nuspojava" nekog događaja. Ali prema svim teorijama to nije tako, nego doslovno "ja" stvaram cijeli novi svemir sa bezbroj galaksija i bezbroj zemaljskih i vanzemaljskih bića, i sa svim ostalim što postoji u svemiru. Znači, svojom odlukom da primjerice na čvorištu skrenem desno stvaram cijelu novu stvarnost, ne samo za sebe nego i za cijeli svemir, uključujući i tebe, jer i ti postojiš u stvarnosti u kojoj ja postojim i donosim svoje odluke.

Možemo raspravljati o tome da li alternativne stvarnosti postoje ili ne postoje, ali mislim da bi najprije trebali pronaći odgovor na pitanje da li takvo što uopće ima mogućnost postojati, odnosno, da li postoji neko pravilo ili zakon koji omogućuje postojanje alternativnog svemira.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2014 4:54 pm

Mislim da znamo premalo toga da bi mogli ili potvrditi ili isključiti postojanje paralelnih svemira.
A da je naprimjer neka grupa znanstvenika u tajnosti otkrila načine pristupa tim svemirima i vidjela korist u držanju toga tajnom, mi nikad ne bi ni saznali za to.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2014 5:38 pm

Teoretski ne možemo pristupiti paralelnoj stvarnosti. Tzv. alternativni svemir nije udaljen za neku određenu udaljenost nego je "stopljen" sa svim mogućim stvarnostima, stvar je u tome da se sve paralelne stvarnosti "spajaju" u jednu točku opservacije. Mogao bi dok spavaš koristiti binauralne tonove koji potiču lucidne snove. Ili elektrode kojima mijenjamo moždane signale da bi izmijenili realnost u kojoj se nalazimo. Ali to je naravno daleko od uvida u neku drugu realnost odnosno paralelni svemir, tako možemo dobiti privid da je realnost drugačija, ali to ne znači da i jest... ili znači? :P

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimesub kol 30, 2014 1:33 pm

Sta bi bilo kad bi bilo...???
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimesub kol 30, 2014 2:51 pm

Produkt onog sto bi se zbilo.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimepet lis 03, 2014 10:17 am

Skulptura je napisao/la:
Teoretski ne možemo pristupiti paralelnoj stvarnosti. Tzv. alternativni svemir nije udaljen za neku određenu udaljenost nego je "stopljen" sa svim mogućim stvarnostima, stvar je u tome da se sve paralelne stvarnosti "spajaju" u jednu točku opservacije. Mogao bi dok spavaš koristiti binauralne tonove koji potiču lucidne snove. Ili elektrode kojima mijenjamo moždane signale da bi izmijenili realnost u kojoj se nalazimo. Ali to je naravno daleko od uvida u neku drugu realnost odnosno paralelni svemir, tako možemo dobiti privid da je realnost drugačija, ali to ne znači da i jest... ili znači? :P

Teoretski, naše fizičko, grubo tijelo ne može pristupiti paralelnoj stvarnosti. Mi ne znamo kako se ponašaju naša suptilnija tijela (ako pretpostavimo da ih imamo) i kuda se ona gibaju i zašto. Različite tradicije opisuju različit broj suptilnih tijela, no u većini tradicija astralno tijelo može putovati alternativnim stvarnostima.
San i spavanje općenito je još uvijek misterij za znanstvenike. Točnije, nikome nije jasno zašto spavamo baš toliko koliko spavamo, zašto postoje takve faze sna koje postoje, što se točno događa za vrijeme sna i zašto nam je san uopće potreban.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimened lis 19, 2014 2:44 am

Toliko smo smanjili vibracije, da smo se spustili na najveće gustoće svijetova i postali smo općinjeni njima neznajući tko i što smo bili prije. Pa tako ne shvačamo što se događa za vrijeme sna i zašto takvo stanje nam je potrebno... hehe miga
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimened lis 19, 2014 12:07 pm

Shvaćamo mi dobro sve, sam to znanje nije prošireno zahvaljujući raznim instancama
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimepon tra 27, 2015 9:31 am

Malo da oživim temu...

Kako bi se big bang uklopio u teoriju o paralelnim svemirima? Da li je tijekom big banga nastalo simultano mnogo svemira? Ne vjerujem da je naš svemir matični i originalni svemir.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimesub svi 23, 2015 4:45 pm

paralelni svemiri ,zanimljivo ali nema 100posto dokaza sigurno je da se svemir širi . ali crne rupe su prečac u druge svemire ... affraid
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimened svi 24, 2015 5:18 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Malo da oživim temu...

Kako bi se big bang uklopio u teoriju o paralelnim svemirima? Da li je tijekom big banga nastalo simultano mnogo svemira? Ne vjerujem da je naš svemir matični i originalni svemir.

Big bang bi vjerojatno bilo nastajanje našeg svemira koji prema toj teoriji, bio samo jedan od praktički beskonačno mnogo svemira. U svakom trenutku trajanja ovog našeg svemira nastajao bi novi Big bang kojim bi nastao neki sljedeći svemir. To je jedna mogućnost, no ta teorija ima raznih podvarijanti. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimepon svi 25, 2015 12:10 am

naš svemir možda nije jedini možda ih ima milijune. bag
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimepon svi 25, 2015 1:54 pm

Ako je Teorija Struna tačna, ne da svemira ima milijune, ne da ih ima milijarde, nego im nema broja. Ne-prostor koji sadrži kozmičke strune je poprište neprestanih sudara tih struna koje neprestano proizvode nove "big bangove" - proces koji vjerovatno nema ni početka ni kraja jer operiše izvan našeg kontinulanog poimanja prostor-vremena. Oscilatorni ciklus strune je prostorno-vremenski kvant, tako da nije ograničen našim, univerzumskim pojmom vremena i prostora, tako da nema nikakvih ograničenja po broju međusobnih sudara.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimepon svi 25, 2015 1:57 pm

Da li se dogodio jedan matični originalni big bang, pa su od njega proizašle ostale alternativne verzije svemira (svaka sa svojim big bangom)?
To bi značilo da postoji originalni svemir
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimepon svi 25, 2015 1:59 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Da li se dogodio jedan matični originalni big bang, pa su od njega proizašle ostale alternativne verzije svemira (svaka sa svojim big bangom)?
To bi značilo da postoji originalni svemir

Ne vidim kako bi to bilo moguće osim ako ne pretpostavimo kontinuitet prostor-vremena, no onda ulazimo u ono staro područje causa prima-e.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitimepon svi 25, 2015 2:40 pm

točno ali ima ih milijarde i negdje mora bit život bar sličan našemu ,,, jer ne vjerujem da su zemljani jedina civilzacija ... :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Paralelni svemiri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Paralelni svemiri   Paralelni svemiri - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Paralelni svemiri
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Paralelni svjetovi odgovor na vidjenja NLO-a, duhova i sl.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: