Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Poligamna obitelj

Go down 
+4
malena
Stripy
floridana
meli
8 posters
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimesri lip 04, 2008 8:31 am

Što mislite o poligamnoj obitelji?

Najpoznatija takva obitelj u svijetu je pokretača poligamnog pokreta Komaja Abu Aziz Makaja (fotografija dolje) koji živi u obiteljskoj zajednici sa 5 žena.

Poligamna obitelj 131455

O samom pokretu Komaja u slijedećem članku - dnevnik.hr:

Makaja je svojih desetak tisuća sljedbenika pronašao diljem svijeta, u Švicarskoj, Njemačkoj, Austriji, Hrvatskoj, Makedoniji, Velikoj Britaniji, Srbiji, Crnoj Gori, Irskoj, Malti, Nizozemskoj, Australiji i Americi.

'Bolje je biti ljubomoran u istini, gdje se igra otvorenih karata nego u igri u kojoj čovjek ne zna što će mu se dogoditi', kaže Abu Aziz Makaja komentirajući ljubomoru svojih žena za Red Carpet.
Kaže da najstarija sljedbenica ima 92 godine te da su mnogi članovi zajednice poznate osobe koji svoje sklonosti poligamiji skrivaju od javnosti.

Više o pokretu Komaja pogledajte u video_prilogu.

Ovo je njegova uzrečica vezano uz nastojanje da produhovi seksualnost:

Seksualna energija je naše gorivo. Smisao postojanja te energije je pretvoriti strast seksualnih organa u strast srca.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimesri lip 04, 2008 9:41 am

tko voli nek izvoli.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimesri lip 04, 2008 9:51 am

nemam ništa protiv da u nekakvoj zajednici žive više muškaraca i žena (bilo koja kombinacija) ali to nebi ipak nazivao obitelji (poligamna, onakva, ovakva, što god). u jednom trenutku on priznaje da postoji ljubomora između njegovih žena. mogu se složiti s njim da je ljubomora prirodna stvar kao i ljutnja i sve ostalo ali mislim da upravo te ljubomore nebi trebalo biti u zdravoj obitelji.
sreo sam ga na trgu i izgleda kao neki kepec ali ipak je prolazio sa jednom mladom ženskicom, što jest je čovjek ima znanje. s njim se mogu složiti na temu seksa i energije ali to je istočnjačka filozofija. čak i on spominje tantru pa u suštini nije otkrio ništa novo. u hrvatskoj tj. zagrebu i ima tantra klub pa se može nabaviti i literature i ići na nekave tečajeve.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimesri lip 04, 2008 9:59 am

Kako kaže teta Flo, tko voli nek izvoli... kava
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimesri lip 04, 2008 11:49 am

Ne hvala, meni je dosta i ovaj jedna zena koju imam face zubo
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimesri lip 04, 2008 11:57 am

Stvarno, zamisli kako je njemu kad mu je pet žena u pms-u.... rofl2
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimesri lip 04, 2008 12:02 pm

malena je napisao/la:
Stvarno, zamisli kako je njemu kad mu je pet žena u pms-u.... rofl2

affraid lolcina zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimepon ruj 01, 2008 9:57 pm

malena je napisao/la:
Stvarno, zamisli kako je njemu kad mu je pet žena u pms-u.... rofl2

A kad mu je 86 u pms-u? pms

VIDI OVO
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimesri ruj 03, 2008 6:28 pm

tema vam je super :cheers:

svi prijatelji moga muza imaju vise od jedne zene(u islamu su dozvoljene 4)neki imaju dvije,neki tri a ovi sto imaju 4 bas vode ratove,vecina njih ima za svaku zenu posebne ,,odaje,,u kuci,a nekima su muzevi kupili kuce tako da svaka ima svoju kucu.
kada dodju nama u goste muskarci i zene su u ovojenim sobama (pravilo br.1 lolcina ) mi zene odemo u drugu sobu i tako tracarimo,desi se cesto da jedan povede sve zene koje ima,tako da kada smo same zna ponekada nastati svadja izmedju njih.meni je to smijesno, lolcina pocnu se svadjati kojoj je vise pruzeno paznje,poklona,sa kojom treba muz provesti noc.prava ludnica bude,trebate to vidijeti lol! lolcina
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimesri ruj 03, 2008 10:30 pm

Osobno mi je to vrlo zanimljivo, vjerovatno što sam usmjeren na jebanje s više žena, ali s druge strane mislim da nije baš previše dobro.
Ali kad se sagleda s globala, cijela muslimanska civilizacija je nastala na poligamiji, tko ima novca ima više žena, tko ne ima manje ili nema. Mislim malo je materijalistički.

Možda da ima poligamije i u RH (tradicijski) danas bi bilo više Hrvata.

Tko zna?
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitimečet ruj 04, 2008 12:02 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Osobno mi je to vrlo zanimljivo, vjerovatno što sam usmjeren na jebanje s više žena, ali s druge strane mislim da nije baš previše dobro.
Ali kad se sagleda s globala, cijela muslimanska civilizacija je nastala na poligamiji, tko ima novca ima više žena, tko ne ima manje ili nema. Mislim malo je materijalistički.

Možda da ima poligamije i u RH (tradicijski) danas bi bilo više Hrvata.

Tko zna?


znas kako ja nisam rodjena kao muslimanka,udala sam se za arapina,do tada sam se rijetko susretala sa islamom,a sada zivot ovde i sve to sto me okruzuje mi je jako zanimljivo,recimo ovdje ces vidjeti coveka kako ide ulicom a iza njega njegove 4 zene lolcina ,vidjeces kaznjavanje na javnom trgu i cesto pomislim kada se okrenem oko sebe da sam glavni lik jedne od sheherzadinih prica,cudno mi jeste sve ovo ali mi je i zanimljivo.
sto se tice zena i materijalne strane,ovdje u ovom djelu arabije gdje sam ja muskarci doslovno ,,kupuju,, zene,sta mislim pod tim kupuju,arabija je kraljevstvo,svaki dio ima svog recu ,,gazdu,,a nad njima svima je opet kralj,recimo dio gdje sam ja kontrolise jedan seik lovely ,drugi dio opet drugi seik i sada svako ima neka svoja pravila znaci pored pravila Kur'ana i serijata postoji pravila koja uvedu ti seici,znaci svaki region ima pravila,u regionu gdje sam ja muskarac tj.muz mora po pravilu zenu kupiti ako je siromasna ona a on bogat duzan je njenoj porodici dati otkup u novcu,zlatu,zivotinjama i brinuti se za njih(njenu porodicu)a zeni je duzan po Kur'anu dati mehr-vjencani dar koji je u zlatu znaci onoliko koliko je ona teska toliko dobije zlata,koje je samo njeno i niko nema pravo raspolagati sa njim.znaci bez obzira koliko on zena ima (4 su dozvoljene)u drugim djelovima pod drugim emirom taj zakon ne vazi,cesto se zna desiti da u mom djelu muz ozeni 4 zene zbog vjere uzima 2 siromasne obavezno,znaci da im pomogne tj.njihovim porodicama.
desi se da bude brakova i iz nuzde,onda 60% brakova je ugovoreno,onda muz moze zeni na vjencanju dati ugovor u kome stoji da
ce imati samo nju i ni jednu vise.

i na kraju da bi se muz i zena razveli moraju imati svjedoke,ako serijat odobri razvod zena ostaje jos 3 mjeseca posle toga kod muza u kuci,u slucaju da je trudna,nakon poroda ako se i dalje zele razvesti djeca pripadaju ocu,majka ih moze obilaziti ali djeca ovdje pripadaju ocu,ostaju sa ocem.

ja se bas raspricala lol
pokusala sam vam docarati kako stoje ovde stvari sto se braka tica nadam se da me necete banovati
[Vrh] Go down
Sponsored content





Poligamna obitelj Empty
PostajNaslov: Re: Poligamna obitelj   Poligamna obitelj Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Poligamna obitelj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Obitelj Krupp
» Obitelj na LSDu i zasto dva psa brata imaju inherentni haos
» Vidjeli vraga? Kroz prozor skocila obitelj, beba umrla

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: