Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Petnaesta godina Draženove pogibije

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
2pac
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1036
Registration date : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   čet srp 04, 2013 10:16 pm

Kratko ću...

Dražen Petrović zaista jest bio jedan od miljenika Božijih. BOG kreira ljude, neki su mu draži neki malo manje, zašto je to tako na takvo pitanje ne znamo odgovoriti. Božji miljenik jest ona osoba, ukratko, koja ima višu razinu ljubavi nego ostale osobe. Božiji miljenici zaista umiru mladi, najčešće u siromaštvu, ali opet su prepoznatljivi nekako svijetini, no ne u tolikoj mjeri koliko su trebali zaslužiti. Znaj da BOG ulazi tiho u srca naša, a ne kao razvikana sila. Zato su osobe bliske BOG-u i Božiji miljenici uvjek bili sa strane nekako nisu se isticali, ali imali su razornu moć. Umiru mladi, jer su već prije od ostalih osoba dostigli i razvili višu razinu ljubavi koju pomno prati Božja sila.
Naranvo da umjetnike i znanstvenike ne smatram jednako značajnim kao košarkaše, to sam samo dao za primjer koliko je zapravo Dražen bio veliki, Dražen da nije bio košarkaš bio bih sigurno neki veliki genij. Kažu da je čitao toliko knjiga satima sam u svojoj sobi i nigdje nije izlazio van, znao je i pomagati ljudima na ulici a da se nije otkrivao tko je. Slava mu u potpunosti nije bila bitna i bio je drugačiji od ostalih. Sve ti je umjetnost. Znanost ti je isto tako jedna vrsta umjetnosti, znanstvenici su također veliki umjetnici, govorim o znanstvenicima koji su posjedovali višu razinu ljubavi. Jer ovi mali znanstvenici su zaspali u jednom djelu otkrivanja Božje ljubavi, zastali su i ne mogu više gledati u više razine, imaju ograničenja koja ne mogu dalje probiti.
Kroz Draženov život BOG nam je dao uvid kako trebamo svi živjeti i to je ono bitno. On je bio Božiji miljenik, jer je živio po pravilima koje je dao BOG. Nisu za svakoga ista pravila. Dražen jest bio jedan od dobrih duša, njegov odabir je bio košarka čime će se baviti kroz ovaj život, jer svatko od nas mora odabrati neki svoj put da odživi kroz ovaj prolazni fizički svijet u svojem prolaznom fizičkom tjelu. Nije bitno što ćeš ti biti, bitno jest da si potpuno posvećen onome što radiš i da iz tebe isijava svjetlosna dobrota, nesmije se vezati za ništa svijetovno, jer bih u protivnom mogli zaspati i ne gledati u više granice.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   sub srp 06, 2013 3:18 am

Citat :
BOG kreira ljude, neki su mu draži neki malo manje

Ako se smatraš Kršćaninom ti si prvi koji si to rekao, ako se smatraš vjernikom takodjer si prvi koji si to rekao ... zanimljiv komentar na Boga, možeš li mi malo to protumačiti ako ti nije problem ?
Koji su mu ljudi draži i zašto ? i zašto su neki malo manje ?

Citat :
Božiji miljenici zaista umiru mladi, najčešće u siromaštvu,

Možeš li navesti nekoliko "božjih miljenika" za koje pouzdano znaš da su miljenici a da su umrli mladi i u siromaštvu ? Molim te takodjer objasni zašto su ti koje navedeš miljenici na malo bolji način od toga da kažeš kako su bili "dobri" ili kako je iz njih "isijavala dobrota" jer tako može bilo tko lupetati "Ovaj ili onaj je božji miljenik", mene zanima kako vi to prepoznajete božje miljenike osim po tome što ti misliš da je netko "dobar" ili netko tko je umro mlad bez banke u džepu ?
Mora postojati neki objektivni način kako to ustanovite, nije valjda sve onako otprilike kako se vama to čini ?

Citat :
Zato su osobe bliske BOG-u i Božiji miljenici uvjek bili sa strane nekako nisu se isticali, ali imali su razornu moć.

E sad mi nije jasno ništa.. kako znači, mlad je uskoro će umrijeti (jer naučili smo da Miljenici umiru mladi), nema para (to smo takodjer naučili iz prve lekcije) i uvijek je sa strane ali ima "Razornu moć".. sad ništa ne kužim više.. daj objasni kakvu sad razornu moć ? Šta oni razaraju sa tom moći ? Ja sam mislio da je razaranje na bogu ne na miljenicima, ili se promijenilo nešto u zadnje vrijeme ?

Citat :
Umiru mladi, jer su već prije od ostalih osoba dostigli i razvili višu razinu ljubavi koju pomno prati Božja sila.

Znači ako dostignem višu razinu ljubavi umirem čim mi se to desi jel' ?

Citat :
Kažu da je čitao toliko knjiga satima sam u svojoj sobi i nigdje nije izlazio van,

Ne znam kakve veze ima što je sjedio sam doma i čitao knjige sa tim što ti pričaš da je bio "miljenik božji"...
kao prvo ne znaš što je čitao i ne znaš dali je čitao, mogao je i po cijele dana masturbirati na "seven of nine" ili čitati Bibliju ti to ne možeš sada znati niti bi bilo uopće relevantno i da znaš.

Citat :
znao je i pomagati ljudima na ulici a da se nije otkrivao tko je.

Kako ti znaš da je pomagao ljudima na ulici ako se nije ni tim kojima je pomagao predstavio ? Ili je govorio svima drugima da je to radio samo ne onima kojima je pomagao ?

Citat :
Slava mu u potpunosti nije bila bitna i bio je drugačiji od ostalih.

Da mu nije bila bitna slava ili keš ostao bi bacat loptu u nekom timu u hrvatskoj di su mu najbolji friendovi, nebi išao u NBA.

Citat :
Sve ti je umjetnost. Znanost ti je isto tako jedna vrsta umjetnosti, znanstvenici su također veliki umjetnici, govorim o znanstvenicima koji su posjedovali višu razinu ljubavi.

Nemoj ti meni molim te objašnjavati što je umjetnost. Ja živim za umjetnost i od umjetnosti (a bilo je dana koje sam jedva /pre/živio radi iste), to mi je i posao i zanimanje i profesija i fascinacija i mislim da mogu za nijansu bolje procjeniti dali je košarka umjetnost ili sport od kojeg marketing (brainwashing) i propaganda napravi više para za vrijeme trajanja jedne jedine 30 sekundi reklame tijekom utakmice nego što bi meni bilo potrebno da platim najam za svoje kazalište za sljedećih 40 godina !
A što se tiče "više razine ljubavi" mi to zovemo lucidom intervalom, talentom, inspiracijom, Uvidom i tako dalje, ne trebaš izmišljati apstraktne termine koji se mogu od 20 ljudi protumačiti na 20 načina jer će na kraju ispasti da su LA Lakersi i Dražen Petrović ono što je Buddha a da je Salvador Dali ono što bi Dražen Petrović da nije igrao košarku.. joj brate mili..

Citat :
Kroz Draženov život BOG nam je dao uvid kako trebamo svi živjeti i to je ono bitno.
On je bio Božiji miljenik, jer je živio po pravilima koje je dao BOG. Nisu za svakoga ista pravila.

Šta sad Dražen je živio kako mi svi trebamo živjeti, ali nisu za svih ista pravila ?? Šta kada bi saznao da je Dražen bio recimo Musliman ili Hindus, jel bi i tada rekao isto ili to govoriš samo u slučaju da je bio po uvjerenju Kršćan ?
Osim toga kako znaš da je baš Dražena Petrovića Bog izabrao da se ugledamo, ne sjećam se da se spominje u Novom zavjetu Petrović ?

Ili ti je Bog rekao da je to tip na kojeg se trebamo ugledat' ? Ili ako nije ni to kako onda znaš, zanima me da se ne zajebem pa da se ne ugledam u krivog košarkaša kužiš ?

Citat :
nesmije se vezati za ništa svijetovno,

Da bi igrao košarku kako je igrao Dražen moraš se vezati i potpuno zaljepiti za to, potpuno posvetiti tome i do kraja, kao i kod svakog drugog vrhunskog sporta, a ti kažeš da je bio "dobra duša" i božji miljenik i da se ne smije vezati za svijetovno .. kako onda to objašnjavaš ?
Misliš da bi Dražen bio Dražen da se nije vezao za košaricu i za sve što ide uz to ?
Odakle ti ideja da je bio "dobar" i da je iz njega "izsijavala Dobrota" ? nije mi jasno odakle vučeš te zaključke ?
Postoji nebrojeno mnogo i nogometaša i košarkaša koji su čisti materijalistički smradovi i daleko od dobrih ljudi pa igraju vrhunski ili najbolje, to nije indikacija nečije dobrote stari.
Postoji velik broj umjetnika koji su teški smradovi takodjer a ostavili su iza sebe nevjerovatno moćno nasljedje i Umjetnost.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   ned srp 07, 2013 6:48 pm

@Kahali

Nisam prvi koji je to rekao. BOG voli sve, to je teška kombinacija ljubavi, ali neki su mu i odabrani.

Pitaš se kako mi prepoznajemo Božje miljenike, prepoznajemo ih srcem, ljubavlju. I to se zaista lagano može uočiti, samo trebaš pomno promatrati.

Prijatelju, jel ti znaš kako funkcionira Svemir?

Dat ću ti par primjera koji su bili uistinu blizu BOG-a: Nikola Tesla, Srinivasa Ramanujan, Gautama Buddha, Isus Krist, Zaratustra, Antun Branko Šimić, Padre Pio, Ivan Pavao II, Tupac Amaru Shakur, Martin Luther King Junior, Dražen Petrović, Franz Kafka, Vincent van Gogh, Ludwig van Beethoven, Bob Marley i tako dalje... Ima ih još mnogo mnogo, sigurno ih ima i onih za koje ja nisam čuo, mali i veliki, poznati i nepoznati, svakakvih vrsta. Ljudi različitih zanimanja. Ima nekih koji su malo jači bili u kontaktu s BOG-om, neki malo manje, ali su bili višu stepenicu. Stoga se i razlikuju od ostalih ljudi.

Sve je kreacija, prema tome sve je umjetnost. Zapamti, BOG je nedokučivi umjetnik!...

I samo da još ti odgovorim, pokojni Dražen Petrović je išao u NBA, jer je htio okusiti kako je to igrati u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu. Htio je i time pokazati da europski igrači mogu igrati tamo. Kao što rekoh, Dražena je samo zanimala košarka, potpuna predanost svome zadatku. Dobra duša sakupljena unutar fizičkog tijela, koja samo odrađuje svoj zadatak. Božji miljenik ne bih bio miljenik, da nije okusio sve što mu je zadano, u svojem životnom zadatku.

Zaista ti kažem, oni su najbolji, samo što to svijetina ne vidi, jer je zaspala u zlu.

E moj Kahali, ne gledaj sve običnim očima. Katkad moraš sagledati svijet kao dijete, jer tada ćes gledati sa srcem, i tek onda ćes shvatiti Božje miljenike, zaista ti kažem. Vjeruj ili ne vjeruj mi, svijet će ostati isti...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   sri srp 31, 2013 4:07 am

Citat :

"prijatelju" ne znam, u tome i je razlika izmedju mene i tebe, ja stvarno ne znam, a ti "znaš".
Jer kada zaista umočih prst u ono što je kraj fizičkog univerzuuma, a početak onog prvog nakon njega, onog sutilnijeg/ istinitijeg od tog fizičkog, shvatih, ne samo da mi ta fizička svemirska pojavnost nije jasna već da su mi sva čula i sav kapacitet suptilne objektivne observacije/ percepcije zagadjeni Umo/egom...
  ... i tako vremenom, na jedini moguć način, počeh se rastavljati i sasipati na sastavne dijelove sve do ovog trenutka u kojem to i dalje činim iz dana u dan i momenta u moment..
  Jer jedini Put je onaj u kojem Svijest shvaća kako funkcionira bilo koji mehanizam je onaj put u kojem ta svijest postaje taj mehanizam, neodvojiv, bezuman, svijestan i eventualno tek tada, bez utjecaja i bez smetnji "Radio Um-a" može razmotriti kako otprilike funkcionira ovaj privremeni svemir (ako  si mislio na taj najnjiži i početni).

Citat :
Dat ću ti par primjera koji su bili uistinu blizu BOG-a: Nikola Tesla, Srinivasa Ramanujan, Gautama Buddha, Isus Krist, Zaratustra, Antun Branko Šimić, Padre Pio, Ivan Pavao II, Tupac Amaru Shakur, Martin Luther King Junior, Dražen Petrović, Franz Kafka, Vincent van Gogh, Ludwig van Beethoven, Bob Marley i tako dalje... Ima ih još mnogo mnogo, sigurno ih ima i onih za koje ja nisam čuo, mali i veliki, poznati i nepoznati, svakakvih vrsta. Ljudi različitih zanimanja. Ima nekih koji su malo jači bili u kontaktu s BOG-om, neki malo manje, ali su bili višu stepenicu. Stoga se i razlikuju od ostalih ljudi.

Uuuuu, ovo je genijalno čovječe Buddha i Branko Šimić... pa onda Kafka i Tupac Shakur .. aaahahah, ja ću poginut od smijeha, ti si totalni genij tupac.. ovo kopiram iz istih stopa i šaljem ..
     daj još nabroji neke molim te.. i daj još objasni malo pobliže koji su ono što kažeš  "malo jači bili u kontaktu sa BOG-om" i reci moim te (ovo mi je jako bitno) što se desi recimo ako:

Citat :
Pitaš se kako mi prepoznajemo Božje miljenike, prepoznajemo ih srcem, ljubavlju. I to se zaista lagano može uočiti, samo trebaš pomno promatrati.

Ti koji "gledaš srcem i ljubavlju" da bi prepoznao tko su "miljenici božji" recimo naiđeš na čovjeka pojedinca koji je takodjer Kršćanin i takodjer "gleda srcem i ljubavlju" i kaže da se ne slaže sa tobom da su Tupac, Van Gogh i Petrović bili "miljenici božji", da se slaže za Bethowena i za Kafku, ali da recimo smatra da je Marley bio "sotonski miljenik" ??
   Ili recimo slaže se za neke a za neke kaže da nisu .. kako onda se dogovorite tko je tko nije miljenik božji, a tko je ?
    Mislim ima li neka hijerarhija po kojoj netko malo bolje može gledati "srcem i ljubavlju" od vas drugih pa se onda on sluša kao zadnji glas u hijerahiji i on odredjuje tko je a tko nije ili si ti prvi generalni idejni začetnik ovog pristupa i onaj koji odredjuje "miljenike božje" ?
  Ako jesi reci da proširimo vijest po Internetu da ljudi mogu doći i pitati te za ljude jesu li bili ili nisu kužiš.
  Možeš recimo naplatiti 100 kuna po otkrivenom miljeniku, a ako se pokaže da nije onda 50 kuna.

Ali moraš pripaziti i svakako napraviti domaću zadaću jer evo recimo ja ti već sada mogu od ovih tvojih "Miljenika" gore naći barem jednog koji se sexao sa svojom maloljetnom nećakinjom i još jednog koji se rokao sa crackom i dopom u kući dok su djeca od njegove sestre bila u kući i koja su učila od strica junkia "miljenika božjeg" kako pripremiti crack pipe.
   sada kad si mi naveo primjere, molim te da pravdaš ovo što sam pitao ..

Citat :
Zapamti, BOG je nedokučivi umjetnik!...

Ma nema frke za gospona BOG-a, ja pitam za "Miljenike" čovječe.. ako je Petrović, ja brijem da bi mogao i Milić ako bi eventualno smanjio 'bijelo' i alkohol.. a. šta kažeš, ako imaš kakvu žnjoru sredi Miliću da postane "miljenik" ?
  daj nekako skoncentriraj se na temu da skužim kako stvar šljaka.

Citat :
Htio je i time pokazati da europski igrači mogu igrati tamo. Kao što rekoh, Dražena je samo zanimala košarka, potpuna predanost svome zadatku. Dobra duša sakupljena unutar fizičkog tijela, koja samo odrađuje svoj zadatak. Božji miljenik ne bih bio miljenik, da nije okusio sve što mu je zadano, u svojem životnom zadatku.

Pa jel "božji zadatak" što ti kažeš koji se mora "okusiti"  takodjer i pušiti crack i rokati se alkoholom dok ne postaneš agresivan do mjere da istučeš svog fana ili da pljuješ novinare dok te snimaju ? to su neke od osobina "miljenika Shakura" recimo.
  dali se "mora okusiti" biti bully, nasilnik i "utjerivati strah u kosti" ženama, tjerati ih na oralni sex i biti za istu stvar uhapšen 6 puta dok te ne počnu "cijeniti" (bojati se) što je takodjer jedna od kvaliteta gospona "Shakura" ??

Citat :
Zaista ti kažem, oni su najbolji, samo što to svijetina ne vidi, jer je zaspala u zlu.

U čemu je najbolji Shakur ? kao osoba nije bio ni blizu ičeg najboljeg, kao pjesnik/ pisac je bio osrednji i pisao textove koje su gutali klinci sa manjkom samopouzdanja, bez ikakve dubine  u njima sa porukom koja govori šta ? "ja sam jako zajeban, imam utoku i popušio sam 5 metaka u sebe ali sam zato natjerao kučku da puši meni i prijateljima jer sam ja jako zajeban...." i tako dalje .. jel' to taj "najbolji Miljenik" ?
  Ili možda branko Šimić koji je bio mediokritetni pisac, ne pretjerrano plodan a koji se nije približio ni Krleži ni Andriću (ni mnogim drugima) ni do koljena ali ga je Tupak čitao u srednjoj školi i dobio iz zadaćnice 5 pa misli da je "miljenik božji" ?  

Citat :
E moj Kahali, ne gledaj sve običnim očima. Katkad moraš sagledati svijet kao dijete, jer tada ćes gledati sa srcem, i tek onda ćes shvatiti Božje miljenike, zaista ti kažem. Vjeruj ili ne vjeruj mi, svijet će ostati isti...

pa dobro eto pitam te šta kada dvojica gledaju svijet kao dijete i srcem i ne slažu se ?
 tko je mjerodavan u tom slučaju ?
 Zašto moraš izmišljati stvari na sve one koje su već dovoljno našpricane kičom, licemjerjem i prevarama .. ohani se kategoriziranja ljudi, promotri sebe kroz oči djeteta ne druge, pa onda nakon što doživiš stvarnost na najdublji mogući način iznesi svoje mišljenje a ne da ovdje izmišljaš nekakve titule (kao da ih nema dovoljno) i dijeliš radnom ljudima za koje ti misliš da su cool pa umjesto i kažeš da su cool ili tebi simpatični, ti im stavljaš nekakve izmišljene kršćanske značke...

i na kraju evo, našao sam još jednog "miljenika božjeg" koji promatra "ljubavlju i srcem" vrlo "dubokih razmišljanja" na you tube-u, siguran sam da znaš  o kome se radi:

beatblokzstudioT:
"ja sam srbin pa mi je ovo najreal rep na celom balkanu..."
154  Vote Up Vote Down

tupaac Shaakur :

This comment has received too many negative votes
Naravno da ti je ovo najreal rap, kad smo ga mi HRVATI prvi donjeli na balkan. srbini nisu niti znali kaj je rap tada, sisali su dude i zivjeli ko seljaci, no nisu bolji nis niti dnz. Mi smo naucili srbe sto je rap, i nisam jedan od onih koji zivi 20g unazad, nego sranje koje ste vi napravili nikad se ne zaboravlja, jel to je bio pravi prikaz sotonskog cina. To ti je kao sto crnci nikada nece zaboraviti rasizam u SAD-u... Ti debili nije da zive 20 g unazad, nego su mozda izgubili obitelj.Zato sh
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   sri srp 31, 2013 6:06 pm

[quote="Kahali"]
Citat :

"prijatelju" ne znam, u tome i je razlika izmedju mene i tebe, ja stvarno ne znam, a ti "znaš".

Da... Potpuno točno si to zaključio.

Ovo što ja pišem jest realnost, ovo što ti pišeš je zabluda!
Pa si to isto možeš slobodno kopirati.

Vidim da opet pametuješ, pa kad si tako samouvjeren, mogli bih se lijepo vidjeti na nekoj kavici? Da lijepo popričamo malo, jel te očito ne znam, vidim da znaš dosta toga? Jel si za?

Usput da te malo naučim. Ne sudi nikome, da ne budeš suđen!
Uostalom šta ti znaš o 2pac-u, samo čitaš sranja koja ti mediji serviraju. I ja bih također, popljuvao sve kamermane i ostale medije da stalno govore o meni laži i nepravdu.

Američka država jest nacija nastala na mafiji. Glavonje koje vode državu su čisti rasisti, tamo je i dalje daleko najveći rasizam i još nešto veće. Policijska korporacija i cjeli njezin sustav bazira se na obmanama i lažima.  Zato i je gospodin Shakur bio poslan 6 puta u zatvor, jer je istina ne izbrisiva i jako bolna. Đaba to govoriti nekom, kome je zatucan i misli da je najpametniji...
To je sve već znao Tupac sa samo 20 godina, kako možeš reći takvo nešto za njega, kad niti ne znaš što je sve taj čovjek prošao kroz život, a nije bila njegova zasluga za to. Sam je morao uzdržavat svoju obitelj, jer su mu roditelji pružili kurac u životu. Zato ne sudi druge, jer ne znaš, jednostavno ne znaš, ti si doma u svojem toplom stanu, odgojili su te mamica i tatica, i lijepo ti je.
Ti samo znaš pričati, to je sve što znadeš, laprdaš random sranja...

i na kraju evo, našao sam još jednog "miljenika božjeg" koji promatra "ljubavlju i srcem" vrlo "dubokih razmišljanja" na you tube-u, siguran sam da znaš  o kome se radi:

beatblokzstudioT:
"ja sam srbin pa mi je ovo najreal rep na celom balkanu..."
154  Vote Up Vote Down

tupaac Shaakur :

This comment has received too many negative votes
[b]Naravno da ti je ovo najreal rap, kad smo ga mi HRVATI prvi donjeli na balkan. srbini nisu niti znali kaj je rap tada, sisali su dude i zivjeli ko seljaci, no nisu bolji nis niti dnz. Mi smo naucili srbe sto je rap, i nisam jedan od onih koji zivi 20g unazad, nego sranje koje ste vi napravili nikad se ne zaboravlja, jel to je bio pravi prikaz sotonskog cina. To ti je kao sto crnci nikada nece zaboraviti rasizam u SAD-u... Ti debili nije da zive 20 g unazad, nego su mozda izgubili obitelj.Zato sh

Da, pročitao sam tekst i ovaj gospodin po imenu -tupaac Shaakur-  ništa nije krivo napisao. Sve što piše u njegovom tesktu je u potpunosti točno i ja se slažem u potpunosti s njim.

Opis ratovanja točnije je objasnio gospodin Sun Tzu, i to se zove ratovanjem. No, ovo što su srpski okupatori naumili nije niti blizu ratovanja. Tako, da, slažem se sa ovim gospodinom gore, da je to bio sotonski čin.

A mogao bih dobit i kaznenu prijavu Kahali, e moj Kahali... Zipa malo!
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   pet kol 02, 2013 12:02 am

Citat :

Citat :
Da... Potpuno točno si to zaključio.

Ovo što ja pišem jest realnost, ovo što ti pišeš je zabluda!
Pa si to isto možeš slobodno kopirati.

Da potpuno je točno da sam ja svjestan koliko ne znam i da, usporedjujući svoje znanje i Uvide sa nekim visokim ili konačnim nivoom svijesnosti Svemira tada stvarno ne znam, to ne znanje to jest ta svijesnost koliko ne znaš kvaliteta je onih koji su ušli u neku temu dovoljno duboko da bi shvatili koliko ne znaju,
... i to počevši od znanja o sebi i unutarnjem kozmosu pa sve do, u ovom slučaju, Svemira (fizičkog svemira, kvantnog svemira ili pra-Svemira 'Utpatti' ili Svemira svijesti...)

Kada sam napisao da ja ne znam upravo sam to i mislio.
Samo površni ljudi, neupućeni i često osobe koje su tek promolili nos u nešto misle kako znaju dovoljno ili sve i zato sam i napisao da ti znaš i stavio tu riječ "znaš" pod navodnike ....

Moj zaključak da ne znam temelji se na iskustvu onog malo što zasita znam (a što sam saznavao kroz svoj život, što iskustvom, što kroz literaturu) i kada to usporedim sa onim što ne znam mogu jedino biti jako skroman i priznati da nemam pojma jer sam doveden pred enorman, gotovo beskrajan Misterij...
   Vidiš, upravo taj 'Misterij' u bilo čemu, u bilo kojoj temi u koju čovjek uđe zaslužuje poštovanje i uzrokuje znatiželjom, a to poštovanje prema misteriju i iskrena fascinacija za spoznajom tog Misterija ja smatram mnogo bliže definicijom onoga što vi zovete BOG-om nego ono kako ga tumače većina današnjih vjernika laika (pogotovo Kršćana, Muslimana i Jevreja).

Citat :
Vidim da opet pametuješ, pa kad si tako samouvjeren, mogli bih se lijepo vidjeti na nekoj kavici? Da lijepo popričamo malo, jel te očito ne znam, vidim da znaš dosta toga? Jel si za?

Kada naučiš nešto što ja stvarno ne znam ili kada dođeš do neke SPoznaje koju želiš podijeliti samnom jer misliš da bi je baš ja mogao provariti ili pratiti ili, drugim riječima, kada me uspiješ zainteresirati sa bilo čim što smatram zanimljivim ili meni nejasnim a da ti istovremeno iskreno želiš baš samnom podijeliti nešto takvo, onda možemo pričati o nekoj kavi;
    Do tada ne znam o čemu bi ti i ja razgovarali ?
    Što je to što bi tebe zanimalo od onoga što ja znam ili onoga sa čim se ja bavim pa da ti ja prenesem ?
    Što se tiče toga da ti kao nešto mene učiš ili prenosiš neke uvide i spoznaje... ti si se već više puta izjasnio da ne odstupaš od svjih prilično ograđenih, in-boxed, kršćansko-biblijskih i limitiranih stavova na samo njih, a koji mene kako već znaš, ne samo da ne zanimaju već su mi pomalo naporni i dosadni....
Čudim se kako više ljudi iz redova "reborn christians" jednostavno ne kažu "uh daj ovi moji misle da sve znaju i dosadni su do ibera..."
ja bih se obijesio za najbliži vodokotlić kada bi živio okružen sa ljudima koji misle da sve znaju, a nemaju pojma, ali priotom ne žele saznati čak i da im je ispred nosa sva Mudrost svijeta.
   ....sve što bi čuo od mene na toj kavi bile bi stvari kojima se ja bavim sada i koje me najviše zanimaju trenutno jer su mi friške i jer sam im posvećen, a to su stvari koje ti ili nebi mogao pratiti i nebi ti bile jasne ili te nebi uopće zanimale (ovo "nebi mogao pratiti" ne znači da si ti glup, samo znači da se ne baviš tim i da nisi upućen, isto kao što ja nebi mogao pratiti nekog herbalistu koji priča o lijekovitom bilju ili automehaničara kako priča o oto motorima jer o nijednom ni o drugom nemam pojma).
   Pa me živo zanima što si ti mislio na toj kavi raditi ?

Citat :
Usput da te malo naučim. Ne sudi nikome, da ne budeš suđen!
Uostalom šta ti znaš o 2pac-u, samo čitaš sranja koja ti mediji serviraju. I ja bih također, popljuvao sve kamermane i ostale medije da stalno govore o meni laži i nepravdu.

Pa vidiš ti si sve što si doznao o istom tom 2Pac-u doznao također iz medija i sranja koja si čitao, osim ako ga nisi znao iz kvarta pa ti je svaki dan pričao o svom životu ?
  Na žalost ne postoji nijedan drugi izvor za informacije o 2Pac-u od Medija i od stihova koje je pisao a ja sam imao pristup i jendom i drugom baš kao i ti.
   Što je najbolje ja uopće ne smatram da je 2Pac radio sranje od glazbe i mislim da je bio bolji od puno preseratora koji su se isfuravali na hip-hop  a nisu veze imali sa pravim hip-hopom, 2Pac je ostao dosljedan onome što je radio i sve je to ok, ali meni se samo nije pretjerano svidjao kao osoba i iz njegovih intevjua koje sam slušao kada sam bio tvojih godina (vjerovatno tvojih, jer ti svoje godine skrivaš iz nekog razloga pa pretpostavljam otprilike) sam čuo ne pretjerano više od želje za kešom, slavom, ženama, autima i nasiljem, u njegovim textovima takodjer nisam našao onu finoću i dubinu koju sam ja preferirao kada sam slušao priču neke rap stvari.
    Zanimljivo je da sam gledao sam nedavno jedan intervju sa njim u kojem je spomenuo knjige koje čita a to su knjige koje sam ja čitao kada sam se počeo buditi u neku metafiziku i tražiti nešto dublji smisao života, tada sam imao sam možda 17, od pukog pare-žene-slava-moć "Puta" (tipa Sun Tzu-a ili Tsu Gong-a i slično), a do čega je on došao i otkrio u 27-moj..
   ... u istom je intervjuu spomenuo kako čita "how to win an argument every time" što spada u tešku self-help komercijalu čija je ciljana grupa kupaca srednjoškolci i teenejdžeri.

Citat :
Američka država jest nacija nastala na mafiji.

Amerika je federalna republika stari, a ne "Američka država" .
   ... ona je sačinjena od legalno prepoznatih država (njih 50), a Nacija kao takva nastaje malko drugačije i to kroz povijesne, etničke i geografske okvire koji su vremenom prihvaćeni od žitelja i predstavnika tih država....
  ... vremenom pronalaze zajednička obilježja, zajedničke sličnosti ili različitosti i općenito zajedničke etičko-etničke-socijalne ili druge mentalitetne moduse kroz koje se prakticiraju običaji i ustavi neke Nacije.
     Reći za bilo koju Naciju da je "nastala na mafiji" je vrlo neupućeno, vrlo banalizirano i zapravo je Amerika nastala na puno gorim temeljima od onoga što nam je danas poznato pod terminom "mafija".
   Postoji čitav niz podpitanja koje treba postaviti, ali ako je ono što si htio reći da je Amerika nastala na genocidu nad Indijancima (prvenstveno), zatim na englesko-španjolskim i inim osvajačima-kolonizatorima kroz niz opravdanja znana nam kao nametanje (zakona, pravila...), nametanje ustroja i kodexa interesa bijelog čovjeka, preuzimanje (krađa) Zemlje i zapravo svojatanje kontinenta te na kraju sve to upakirano i dano na korištenje kroz savršeno osmišljena opravdanja ondašnjih Kršćana koji ubijaše većinom u ime boga i otadžbine....
   Ako to smatraš "nastala na mafiji" onda eto slažemo se, ako misliš na neokapitalističko-demokratsko-korporatističkim temeljima onda pričamo o nečem što se desilo stoljećima poslije nastanka ...
    U svakom slučaju prije nego što se zaletiš u takvu izjavu drugi put, pročitaj stranicu dvije nečega pa napiši i vidjet ćeš kako ti se neće dešavati da pišeš takve bombastično-pretenciozne izjave koje izgledaju kao da su pisane od nekog iz 7 razreda osnovne škole negdje u predgradju slovenske Gorice.

Citat :
Policijska korporacija i cjeli njezin sustav bazira se na obmanama i lažima.

Ne postoji "policijska korporacija" stari, postoje korporacije koje u šaci imaju čitavu policijsku strukturu, ponavljam ti dobronamjerno, uputi se malo prije nego što se bezglavo zeletiš u ovakve zaključke jer bi neki čak imali i smisla da znaš neke osnovne stvari.

Citat :
Zato i je gospodin Shakur bio poslan 6 puta u zatvor, jer je istina ne izbrisiva i jako bolna.

Zašto je poslan u Zatvor 6 puta, nisi objasnio ? zato jer je crnac ? ili zato jer je prislio neku klinku da oralno zadovoljava njega i njegovih ne znam koliko prijatelja ? Pa nisam ja to izmislio, ako netko slučajno najebe zato jer je sustav trul to je sranje, ali ako se nešto desi 6 puta.... ne znam odakle si ti tako siguran da je to sve namještaljka ?
   Kakve ti imaš informacije koje mi ostali nemamo ?
    Ako je to istina koja je bolna onda je to zatvor koji je dobio zasluženo. Ili ti misliš da ljudi nebi trebali biti sankcionirani kada prisile slabiji spol na sexualne usluge ?

Citat :
kako možeš reći takvo nešto za njega, kad niti ne znaš što je sve taj čovjek prošao kroz život,
   Mogu jer sam slušao njegove intervjue, čitao što se desilo i znam što je prošao kroz život isto koliko znaš i ti.

Citat :
Sam je morao uzdržavat svoju obitelj, jer su mu roditelji pružili kurac u životu. Zato ne sudi druge, jer ne znaš, jednostavno ne znaš,

Nisam ja sudio druge, ja sam iskomentirao ono što se desilo u njegovom životu i ako je to istina onda mi se taj 2pac gadi (upravo jer ne podnosim nikakvo prisiljavanje nekoga na bilo kakav spolni-sexualni akt), a ako nije super za njega eto.. bio je prosječan raper koji je pjevao o nasilju, parama, ženama i o penisima u erekciji (boner-ima), ako ne vjeruješ naći ću ti stvar pa ti prevodi.
 Dakle znam ono što znam i nisam ja da mu sudim, ali on je taj u koga su bile uperene oči javnosti i znao je to sam i želio je to a i da će se o tome pričati.

Citat :
ti si doma u svojem toplom stanu, odgojili su te mamica i tatica, i lijepo ti je.
Ti samo znaš pričati, to je sve što znadeš, laprdaš random sranja...

Pa ne bih baš rekao da laprdam random sranja..
  Pročitaj o čemu pišem bilo gdje na bilo kojem topicu i vidjeti ćeš kako ništa nije baš iz vedra neba, a bogami ni radnom.
  Kada pišem na nekoj temi trudim se pisati najbolje što znam, ako ti misliš da je nešto od toga sranje, a ti onda ili mi uperi prstom u ono što misliš da je sranje i reci mi "evo ga sranje", a ja ću ti pokušati natanane izložiti zašto to nije sranje (po mom mišljenju, ali i mišljenjima ljudi koji čitaju to što pišem)

Citat :
Da, pročitao sam tekst i ovaj gospodin po imenu -tupaac Shaakur-  ništa nije krivo napisao. Sve što piše u njegovom tesktu je u potpunosti točno i ja se slažem u potpunosti s njim.

TI si dao link na neki youtube channel, ja sam kliknuo taj channel i pročitao što tamo i tko piše, nakon što sam našao nekog tipa koji ima nickname koji koristi 2pac-ovo ime bio sam uvjeren da si to ti, pogotovo zato što šiše iste stvari koje pišeš i ti.
  Sada vidim da ti podržavaš štop taj čovjek piše ali govoriš o tom textu kao da nije tvoj pa mi nije jasno. Možda postoje dva 2pac-a jedan na ovom forumu, jedan na ytube-u, akoji obojica pričaju istre stvari ??
  Ja samo znam da sam ja nešto tako pisao i da netko shvati kako se radi o meni da nikada ne bih rekao kako to nisam ja... ali dobro ako stvarno nisi ti.. eto primi moje isprike, ali čisto sumnjam u tu mogućnost.

Citat :
A mogao bih dobit i kaznenu prijavu Kahali, e moj Kahali... Zipa malo

ahahah, kaznenu prijavu za što ? Za iznošenje mišljenja o tupac shakuru ? ili za povredu ega nekog ufuranog klinca ?
   Svašta sam mislio čuti od tebe, ali da ćeš početi prijetiti sa kaznenim prijavama to nisam ..
   uh... odo na neku temu koja nema ljude koji pričaju kako su oni službeni proglašivači "Miljenika Božjih" .
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   pet kol 02, 2013 3:47 am

2pac je napisao/la:
@Kahali

Ma jel ti mene zajebavash ? pa do prije par mjeseci si pljuvo Buddhu kako je cista emanacija Sotone ???

usporedjujes 2pac Shakur-a i Buddhu ? :)))) Onda usporedi Biggija i Nagarjunu hahahah znas ono ist sajd i vest sajd barabe ;)

Pa uzmi sve tekstove Shakura i usporedi to sve sa Lankavatara sutrom i jebesh ti meni mater ako se to moze usporedit....

Meni se ne svidja nesto posebno dubina lirike Shakura u pjesmama.Svidja mi se njegov flow,bitovi i energija.Kad bi mu Gza piso liriku,to bi bila bomba :P

Inace,Bozji je grjeh,ako ti i Kahali budete pili kavu a da ne zovnete mene,majke mi lol! 

Obecavam da cu ti donjet one sline,pardon Amritu da ih analizirash sa Starom...Kad to uspijete,garant ce vas BOG zavoliti vise i primite u svoje rajsko okruzenje...

PS: who the fuck is Antun Simic ? :)
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   pon kol 05, 2013 2:03 am

Ne bih se htio upuštati u svađe, kao što je prije bilo. Stoga ću vam samo ukratko kazati.

Neznanci, vidim da ste obojica izrazito inteligentna bića. Ali znajte da je prvo bila energija, pa tek onda materija. BOG je energija, energija koja vibrira kao muzika, a ona je svugdje okolo nas u nama...

Kahali, eto vidiš da ipak ne znaš. Dragi prijatelju, gospodin Shakur je preminuo u 25 god. Vidio sam taj video gdje daje intervjuu za Vibe magazin. Tupac je bio izrazito pametan, (još kad spomenemo od kuda dolazi, i kakvo stajalište je imao i s kime se družio) možemo s pravom reći da je bio vrlo vrlo inteligentan. Jel djeca koja odrastaju tamo gdje je i Tupac odrastao znaju samo kako nabaviti pištolj ili slična sranja. To ti je Američko društvo, gamad koja je htjela da postoje takvi djelovi grada gdje ljudi ne mogu niti normalno živjeti...
Uglavnom bio je jako pametan, kada ga je upitala voditeljica koje knjige čita, on joj je nabrojio knjige koje je pročitao prije, nije htio otkriti koje čita sada. Tupac je bio tajanstven, znao je da je Vibe veliki medij koji manipulira. Ironično, ali Tupac Shakur je čitao te knjige u godinama baš koje si i ti spomenuo, kahali. Ima cjeli snimljen dokumentarac o Tupacovom životu, gdje se jasno prikazuje u kojim je on godinama bio u doticaju sa tim knjigama, a to su 17 možda čak i sa 16 godina...
U tim godinama nije imao niti stan, niti odjeću, uglavnom je nosio prljavu odjću gutao je dosta teške knjige, pogotova za njega su bile teške jer nije imao niti dovršenu školu zbog toga što se stalno morao seliti u tuđe stanove...
Kahali, Shakurov cijeli život je namještaljka. Gospodin Shakur je imao veliko srce i to su svi i potvrdili u medijima, (i da mediji širu laž vidi se iz mnogo primjera gdje se pokazuje velikodušnost Shakura). On je strahovito ljutito reagirao kada su ga priupitali dali je prisilio ženu na sexualne usluge, rekao je da nikada to nije napravio. Govorio je u više navrata da nikako nije kriv za takvo nešto, i još je kazao da mediji žele samo uništiti i zaprljati njegov karakter, što je još više zapalio vatru. Tupac Shakur je znao s kime ima posla i znao je što govori, govorio je iskreno i sa velikom strašću da se njegov glas i danas čuje, naravno glavonjama velikim to nije bilo po volji i zato su ga i koknuli. Pazi što ti kažem, samo vrhunskim profesionalcima uspije ubojstvo u kojem nema krivca!
Njegovi korjeni sežu u doba Crnih Pantera što je izrazito pogubna situacija bila kod Tupaca. Znao je da je u lošoj izdavačkoj kući, znao je da ima brojnih korumpiranij policajaca koji su imali vezu sa izdavačkom kućom u kojoj je on repao. I tako dalje...

Ima puno stvari za koje ti nisi znao ili nisi istražio, a kad se slože sve kockice na mjesto, krije se mnogo čudnije i strašnije iza toga.
Tupac Shakur je znao za stvari u svijetu za koje nećemo saznati niti ja, ti, primitive... A pazi, tako je malen bio u početku, nitko i ništa. Sad si ti zamisli da je imao okruženje koje ti imaš, školu, novac, normalne prijatelje, pa on bih bio znanstvenik za sve nas. Tako da ne možeš govoriti da je on bio prosječan i da znaš sve o njemu, nikada nećemo znati sve, jer nikada nismo bili u istim cipelama kao i on.
Shakur je odavno rekao da bih volio imati normalan život i da bih bio nešto veliko, ali nije imao takvu mogućnost, nije imao za birati, kao što to imamo ja, ti, primitive itd... Znao je da je rap nasilje, ali se jedino kroz takvu vrstu muzike u to doba mogao probiti i doći do svojeg glasa. Muzička industrija je čitava u kolapsu, ako želiš biti slavan moraš biti pod kontrolom, što Tupac nipošto nije htio. Među zadnjim intervjuuima pitali su ga što bih htio raditi u budućnosti, rekao je ako mu BOG podari još života, da će mjenjati svijet, a svi znademo kome to ne paše!

Eh, kako će ljudi vjerovati jednom Tupacu, ako nisu niti Kristu vjerovali...

@Primitive101
Nisam ja uspoređivao Tupaca i Buddhu, rekao sam da su neki bili jače u kontaktu s BOGom neki malo slabije. No, bitno je da su bili stepenicu više od prosječnog čovjeka. Najveći problem čovječanstva je taj što ne može shvatiti da svi mi možemo biti kao oni.

Usput Antun Branko Šimić je bio pjesnik koji je umro mlad. Bio je privržen smrti i nije imao nikakav strah od smrti, ljubio je smrt kao što bih svi mi trebali.
Vidiš kahali, ti sad meni kažeš za Šimića da je bio mediokritetni pisac ne pretjerano plodan i da se nije približio andriću i krleži. Zato ti i ja kažem, kahali, ne gledaj sve običnim očima. Šimić je bio izrazito plodan pjesnik!

Ti sve gledaš na svijet nekako, kako bih to rekao, statistički. Ono kakvo jest, tako i mora biti. Puno toga dosta znaš u svim poljima, ali ti gledaš na sve nekako jednostavno.
Svijet nije onakav kakav se čini, iluzija je velika!
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   sri kol 07, 2013 1:33 pm

Citat :
Neznanci, vidim da ste obojica izrazito inteligentna bića. Ali znajte da je prvo bila energija, pa tek onda materija. BOG je energija, energija koja vibrira kao muzika, a ona je svugdje okolo nas u nama...

...evo vidiš 2pac, ovo tvoje objašnjenje ovdje mnogo je bliže objašnjenjima nekih ontološko-teističkih sistema ili nekih pravaca Zoroastrizma koji smatraju Boga prvenstveno energijom koja nas okružuje i kontinuiranom izmjenom (borbom) dualističkih principa (mjenom dobra i zla, dana i noći .. etc) nego što misliš..
  Zapravo to tvoje objašnjenje je bliže mom poimanju boga (iako daleko od toga da je identično) nego Star-ovom poimanju Boga ili bilo kom čovjeku koji se smatra nanovo rođenim Kršćanom.
  Pitaj malo svog druga Star-a dali se slaže sa tim što si tu napisao pa ćeš vidjeti.
  Ako ti smatraš Boga sveobuhvatnom vječnom, neograničenom vibracijom/ energijom ti si puno bliže mišljenjima ljudi sa kojima se ti u suštini ne slažeš, a puno dalje od bilo kakvog današnjeg Kršćanstva, da ne spominjem Biblije ili neke denominacije (nijedna od njih ni pod razno nebi nazvala Bogom Energijom ili vibracijom... zato i postoji teologija Tijela, Tijelovo, slika i prilika, Hram tijela itd.)

Citat :
Tupac je bio izrazito pametan, (još kad spomenemo od kuda dolazi, i kakvo stajalište je imao i s kime se družio) možemo s pravom reći da je bio vrlo vrlo inteligentan.
 S kojim pravom ? kako znaš da je bio izrazito inteligentan ? mogao je imati nos za biznis, mogao je biti talentiran za slaganje rima, za freestyle, za bilo što ali kako znaš da je bio "izrazito pametan" ??

Citat :
Uglavnom bio je jako pametan,
Evo ga opet on sa zaključkom na osnovu ničega .
Šta tamo gdje je on odrastao svi znaju samo nabaviti pištolj, a oni koji bilo što drugo naprave su "jako pametni" ??

Citat :
Tupac Shakur je znao za stvari u svijetu za koje nećemo saznati niti ja, ti, primitive... A pazi, tako je malen bio u početku, nitko i ništa. Sad si ti zamisli da je imao okruženje koje ti imaš, školu, novac, normalne prijatelje, pa on bih bio znanstvenik za sve nas. Tako da ne možeš govoriti da je on bio prosječan i da znaš sve o njemu, nikada nećemo znati sve, jer nikada nismo bili u istim cipelama kao i on.

prvo kažeš da je Tupac znao stvari koje nećemo znati ni ti, ni ja, ni primitive.
 Iako čisto sumnjam da je imao 5% iskustava, znanja i informacija koje ja imam o Okultizmu, antropozofiji i teozofiji, drevnim orijentalnim vještinama, Kazalištu, povijesti umjetnosti općenito, zapravo mislim da o nekim nabrojanim stvarima nije imao nikakve informacije.. kao što ih nemap ni ti i to ne čini ni tebe ni njega manje vrijednim ali ne možeš govoriti u moje ime što je neki tamo rapper znao više od mene..
  A onda kažeš i potvrdjuješ ovo što sam naveo da nikada nećemo znati sve jer nismo bili u istim cipelama...
   dakle ja ne mogu biti siguran da se 2pac nije možda bavio antropozofijom ali sam skoro siguran da nije, ali ti sigurno ne možeš znati dali je on znao više od moje tetke jer ne znaš što je ona znala i ne znaš što je 2pac znao dali me shvaćaš ?
  ne znam odakle izvlačiš takve konačne zaključke i odakle ?  

Shakur je odavno rekao da bih volio imati normalan život i da bih bio nešto veliko, ali nije imao takvu mogućnost, nije imao za birati, kao što to imamo ja, ti, primitive itd...
Citat :
Eh, kako će ljudi vjerovati jednom Tupacu, ako nisu niti Kristu vjerovali...

da mu vjeruju što ? kako mu se diže kurac na partiju jer je napaljen od kokaina i ima pištolj u hlačama ali cura (on kaže kučka) ne zna dali je to on "sretan što ju vidi" ili mu je to pištolj ?
(to su otprilike riječi nekih od njegovih rap stvari baš sam slušao jučer)
  Kao Krist i Tupac su tu negdje pa onda zaslužuje da mu se vjeruje.. ??
  Što je on to svijetu govorio tako pametno ? sa kojim riječima koje njegove stvari-pjesme je on to po tebi mjenjao svijet i otvarao oči ljudima ??  
  Ili bi tek počeo otvarati oči da je živio malo dalje ?

Citat :
Usput Antun Branko Šimić je bio pjesnik koji je umro mlad. Bio je privržen smrti i nije imao nikakav strah od smrti, ljubio je smrt kao što bih svi mi trebali.
Vidiš kahali, ti sad meni kažeš za Šimića da je bio mediokritetni pisac ne pretjerano plodan i da se nije približio andriću i krleži. Zato ti i ja kažem, kahali, ne gledaj sve običnim očima. Šimić je bio izrazito plodan pjesnik!

Kada se kaže da je netko "plodan" pisac to ne znači da je ujedno i kvalitetan, ili vrijedan spomena, plodan znači samo da je pisao mnogo. Šimić u tom smislu nije plodan jer nije pisao mnogo niti postoji jako puno njegovih textova danas.
  Usporedjivao sam ga sa Krležom i Andrićem jer sam pročitao sve od sve trojice (jer sam morao radi akademije dramskih umjetnosti svojevremeno) iako ne bih da nisam morao jer je postojalo puno bolje i dublje litarature koju sam u to vrijeme htio čitati.
   Ne znam dali si ti isčitavao cijelog Krležu i cijelog ANdrića i cijelog Šimića, ali da jesi nebi izdvajao Šimića posebno jer je Krleža kudikamo jači, miljama dublji i općenito bolji pisac od Šimića. i mislim da izdvajaš ljude kao "miljenike božje" po onome što si ti do sada onako bacio oko ili došao u kontakt.
   Nema veze koliko je netko tebi simpatičan stari, ima veze to koliko je netko prepozunao sebe, sjetio se tko je ili stupio u kontakt sa suptilinijim dijelovima sebe, to bi eventualno mogli biti "miljenici" , ne Branko Šimić.
  Btw, ne znam odakle ti ideja da je bio "Privržen smrti" odiom što je napisao jednu pjesmicu u kojoj spominjem smrt u jednom dva stiha..
  Pročitaj Krležine dnevnike od 1917 na dalje ili baraku 5b pa ćeš vidjeti što je opsesija i analiza smrti kada smo kod umjetnosti i pisanja.

Citat :
Ti sve gledaš na svijet nekako, kako bih to rekao, statistički. Ono kakvo jest, tako i mora biti. Puno toga dosta znaš u svim poljima, ali ti gledaš na sve nekako jednostavno.
Svijet nije onakav kakav se čini, iluzija je velika

Ja na svijet gledam upravo kao na Iluziju, vrlo privremenu, vrlo nestvarnu u njenom tonalno-materijalnom aspektu i ne znam kako si došao do zaključka da ja na svijet gledam onakav kakav jest kada  mi je ideja vodilja Misterij i strast prema Misteriju.
  Ja sam upravo Fasciniran našim neznanim dijelom Sebe i zato i ovaj potpis dole, ne samo da mi se bilo kakva statistika gadi već bih radije pričao sa autističnim dijetetom o pravoj svrsi postojanja nego sa nekim ograničenim priglupim znanstvenikom koji misli da se u mozgu i kemioji mozga generira Svijest i Svijesnost....
  ne pričaj šta tio prvo padne na pamet, ispeci pa reci.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   sri kol 07, 2013 2:49 pm

Tupac je u svojim radovima iznosio istu poruku kao i u intervjuima, sto ga je isticalo od drugih umjetnika tog vremena. Imao je realan pogled na svijet, i odnos drustva - vlade, i kako postupci jednih utjecu na druge i obrnuto. + Sve je to otvoreno iznosio u razgovorima, koji su mogli cuti svi u svijetu. I motivirao je buduce glazbenike da rade isto, ne samo u Hip-Hopu, nego u svm smjerovima glazbe. Sto ga je i kostalo zivota, barem je to moje misljenje.
Antun Branko Simic je umro premlad, ali vec u 27. godini je ostavio veliki trag na hrvatsku cak i europsku knjizevnost, sto je dokaz da nije bio samo neki obicni pisac.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   sri kol 07, 2013 8:57 pm

U pravu si kahali, ovo nije poimanje BOG-a kakvo Star ima. Znam također, da sam puno bliže mišljenjima ljudi sa kojima se ne slažem, ali ne slažem se s njima jednostavno zato što sam ja uspio takvo poimanje BOG-a (kao energija) povezati s Biblijom i Kršćanstvom i drugim vjerama.

Nisam ja mislio na takvo znanje koje ti spominješ. Tupac je uistinu znao više...

Nisam ja niti rekao da su Tupac i Krist bili isti. Muzička industrija je takva da se kroz muziku mora širiti zlo, to je stvorio netko tko je bio izrazito pametan i netko tko je planirao sve to već unaprijed. Znade se da je muzika danas jako utjecajna na ljude i njihove osječaje!
Shakur je znao da se jedino kroz nabrijane stihove može probiti, tako da bih kasnije bio utjecajan i da proširi svoj glas. Zato je i repao o takvim sranjima, no, duboko u srcu nije on to imao na umu.

Čovjek do čovjeka se razlikuje, pa tako se razlikuje i dobar čovjek od lošega!

Ima doosta stvari koje je gospodin Shakur napisao za svijet i dobrotu. Čak je pisao i poeziju u mlađim danima, ali to je sve duboko skrivao.

Nipošto ne izdvajam Božje miljenike po tome zato što sam samo nešto pročitao o njima, jer znam da to nije potpuno, nego ih izdvajam po drugim stvarima...

Pročitao sam Krležu i baraku 5b, baraka 5 b se morala čitati i u školama, nešto predivno, ali nije to to, ono što je pisao gospodin Šimić. Šimić je pisao izrazito duboke stvari o smrti, žudnja za smrću, A.B Šimić je zaista bio bolji od Krleže! Da ti objasnim u detalje ne bih me shvatio zašto je to tako, prijatelju...

Pozdrav prijatelju, i molio bih te da mi više ne odgovaraš, jer neću imati baš puno vremena...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1651
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   sri kol 07, 2013 9:30 pm

2pac je napisao/la:
Zato je i repao o takvim sranjima, no, duboko u srcu nije on to imao na umu.

Ja jednostavno ne mogu "popušiti" ovo sve vezano za Tupaca. On neki uzor mladima?
Ovaj citat, ti jednostavno ne možeš znati da je on duboko u srcu bio protivnik tih "sranja" o kojima je repao.
Isto tako ja ne mogu sa sigurnošću reći da je bio otpadnik i obični nasilnik, ali sve govori u moj prilog.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   čet kol 08, 2013 9:39 am

@Novus ordo seclorum

Prijatelju, znaš kako se kaže, nekima će biti sranje a nekima će biti od velike koristi. Možda tebi on apsolutno ništa ne znači, ali nekim klincima koji nemaju ništa pronalaze jednu vrstu utjehe u njemu...

Gospodin Shakur je zaista odradio veliki posao, a to je ono što BOG oćekuje od nas. Moraš ići do kraja...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   pet kol 09, 2013 12:24 pm

Citat :
ali ne slažem se s njima jednostavno zato što sam ja uspio takvo poimanje BOG-a (kao energija) povezati s Biblijom i Kršćanstvom i drugim vjerama.

Ne znam dali ne znaš ili nisi čitao ali ja sam o povezivanju stvari koje su vrijedile (a koje su danas izbačene) u Religijama i svetim knjigama pisao na široko, napisao sam najmanje 10 kartica texta samo na ovom forumu, samo o kršćanskom JHWH (Jod He Wau He) koji je izričiti tetragramatonski ključ o kojem ti nemaš nikakva pojma jer si zadovoljan sa onim do čega si došao i ne ideš dalje nego se kupaš u svojoj kravici barici i misliš da si došao do plafona znanja, a nisi još ni počeo kako treba.
Moja ja zadaća da probam gurnuti sve ljude iz tračnica koje nigdje ne skreću, to je jedini način da se počnu buditi iz tog samozadovoljnog brčkanja u barama stajačicama, nešto ih mora trgnuti jer u protivnom ostanu spavači.

Citat :
Nisam ja mislio na takvo znanje koje ti spominješ. Tupac je uistinu znao više...
na koje si znaje mislio onda ?? ja sam naveo stvari o kojima Shakur nije nikada čuo ništa, a koja su i zanimljivija i bitnija od njegovih rap-stvari a kakvih napišem 5 u jednom danu u slobodno vrijeme dok jedem marednu, onako usput bez puno koncentriranja.

Citat :
Shakur je znao da se jedino kroz nabrijane stihove može probiti, tako da bih kasnije bio utjecajan i da proširi svoj glas. Zato je i repao o takvim sranjima, no, duboko u srcu nije on to imao na umu.
šta mene boli dupe šta je neki Shakur imao u srcu kad je repao plitka sranja, ne pričamo o tome šta je on u sebi mislio nego šta je širio, a nije širio ništa pametno ni mudro.. LINKAJ mi jednu stvar koja je nekome nešto pametno rekla o bilo čemu da bi taj nekto mogao taj savjet kasnije u životu mudro iskoristiti pa ćemo pričati dalje, do tada promisli iskreno jesi li ti baš siguran da je taj Shakur vrijedan divljenja. (ne moraš meni prizanti, priznaj sebi. vrijeme ti je da počneš malo odrastati... znaš ono.. sazrijevanje)

Citat :
Čovjek do čovjeka se razlikuje, pa tako se razlikuje i dobar čovjek od lošega!
no shit Sherlock ?

Citat :
Ima doosta stvari koje je gospodin Shakur napisao za svijet i dobrotu. Čak je pisao i poeziju u mlađim danima, ali to je sve duboko skrivao.
eto, opet te pitam da nam linkaš bilo što što je gospon Shakur napisao "za svijet i dobrotu", ne moraš dosta toga, samo jednu stvar ???

Citat :
Pročitao sam Krležu i baraku 5b, baraka 5 b se morala čitati i u školama, nešto predivno, ali nije to to, ono što je pisao gospodin Šimić. Šimić je pisao izrazito duboke stvari o smrti, žudnja za smrću, A.B Šimić je zaista bio bolji od Krleže! Da ti objasnim u detalje ne bih me shvatio zašto je to tako, prijatelju...
hahhahah,,, kažeš Šimić "zaista bolji" od Krleže ???
Ajde molim te dečkiću nađi negdje što je pisao Krleža i pročitaj 5% onoga što je napisao pa onda možemo dalje pričati zato jer ako si pročitao cijelu tu fazu u kojoj je baraka 5b znači da nisi pročitao ni 5% Krležinog opusa.
Kada pričamo o kniževnosti i kada mi neki ovakav dripac napiše da ja ne bih shvatio kada bi mi on objasnio detalje, iznenada mi se ubrza metabolizam (čitaj: kenjka mi se), a mali ne samo da se nije uspio sastaviti da pročita bilo koji generacijski književni opus jedne stvaralačke mini-ere u tom ondašnjem (vrlo jakom) jugoslavensko-balkansko-hrvastkom intelektualnom mikro-mentalitetu i shvati što to znači "biti dubok" nego nije u stanju ni u jednoj rečenici pogoditi 'č' i 'ć' !!
ne znam kako ti današnji klnici, ali ja sam dok sam bio klinjo njeovih godina imao nekog poštovanja prema nekome tko zna više od mene, pogotovo ako ja o tome nebi znao puno.
Prvo nauči pisati hrvatski 2pac, tada eventualno raspravljaj o književnosti (i to onoj koju si čitao) !!

Citat :
Pozdrav prijatelju, i molio bih te da mi više ne odgovaraš, jer neću imati baš puno vremena...
prestanem ja tebi odgovarati čim ti prestaneš pisati gluparije.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   pet kol 09, 2013 2:26 pm

Citat :
na koje si znaje mislio onda ?? ja sam naveo stvari o kojima Shakur nije nikada čuo ništa, a koja su i zanimljivija i bitnija od njegovih rap-stvari a kakvih napišem 5 u jednom danu u slobodno vrijeme dok jedem marednu, onako usput bez puno koncentriranja.
E sad si ga pretjerao lol!
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   pet kol 09, 2013 5:45 pm

Citat :

lol! pa ne govorim ja to bez veze... evo poslušaj par njegovih stvari malo bolje i sa strane imaj negdje text da pratiš o čemu pjevaju te njegove stvari i ti sam procjeni na kojem nivou su te njegove ideje...
Ja ti ozbiljno govorim, 2pac je obični mali primitivac koji nije uspio skupit dovoljno zdravog razuma da preživi do 40-te ... jebote ja sam se droksao sa svim drogama ovog svijeta, zamjerio se najgorim ljudima kojima se zamjeriti možeš i ipak nekako izgladio situaciju.... došlo iz dupeta u glavu ... sazrio jebemu miša ...
dobro eto ne mogu možda 5 ali složio bi tri takve stvari i daj mi još jednog solidnog MC-a da mi iz roka dobar gruv (dok radim i za montažu )i da vidiš ..
I nisam ja to rekao tek tako... ti (i svako sa ovog foruma koji je slušao hrvatske radio postaje) sigurno su čuli jedan moj text od stvari koja se i danas zna zavrtiti na radio postajama (a neki ovdje znaju koja je to stvar). Nisam ju ja uglazbio niti napravio aranžmane a niti snimio, ali je moj autorski, potpisan' text.
Ta stvar je recimo nešto izmedju dobre šansone ali vuče na komercijalu ali svejedno je dublja od Tupac Shakura i njegovih "idem na party, vidi mi se utoka, malo ću šmrkat pa ću poslije fukat...." skladbi....
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   pet kol 09, 2013 7:27 pm

I onda mi ovaj mali koji ne zna pisati hrvatski jezik, a kamoli povezati u cijelinu jednu utjelovljenu dijelektiku intime u Krležinim dnevnicima od 1915 na dalje (recimo), jednu od najsofisticiranijih kritika cinzma i vrle, fine, literizirane opservativnosti u umjetnosti i knjiiževnosti kaže kako ja njega ne bih shvatio kada bi on meni objasnio zašto je Antun B. Šimić "bolji" od jednog Krleže...
Bitno je da je on "zasigurno" pročitao kompletnu lepezu i stotine knjiga od Tespisa i Euripida pa sve do Berdžajeva i Brechta koji su potrebni da bi uopće pratio i shvatio o čemu Krleža piše u svojim radovima.
Ja da sam polu-pismen i da ne mogu pogoditi ni "č" i "ć" jednostavno se ne bih usudio tako baljezgariti pred ljudima o nečemu što ne kužim ...
Ja kada čitam ovdje članak o sportu, autima, biljkama itd jednostavno čitam i šutim jer ne znam, 2pac roka po svemu o čemu nema ni dva pojma..
Krležu sam pojeo, a Šimića prožvakao u slovo pripremajući se za Akademiju i poslije dramatizirajući Krležine textove, igrajući predstave i raspravljajući o svim hrvatskim autorima 20 stoljeća i na faxu i uz pivu poslije faxa dok se mali igrao u pijesku...

a on priča o lektiri iz škole i to vuče kao referencu za poznavanje nekog pisca... o bože ...
Tupac bi mene naučio kako je Šimić "bolji" pisac od Krleže, ali ja ne bih shvatio !!!!!!!!
E jebiga, sad' stvarno "rest my case".

eto 2pac uživaj, sad si stvarno "Over-done yourself"... tvoj pubertet biti će još dug, težak i jako šokantan.... nadam se da ćeš se uskoro upoznati sa nekom djevojčicom da te iscoolira jer si brate naporan....
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   sub kol 10, 2013 11:19 pm

E moj Kahali, kada sam spomenuo da srcem tražim Božje miljenike tako i sa srcem i ljubavlju gledam na znanje.

Znaj jednu jako, jako bitnu stvar, Sotona je imao cjelokupno znanje sveg postojanja, ali nedostajala mu je ljubav. Stoga, apsolutno ništa nije imao.

Nisam klinac, ali nisam niti podosta star. I, usput, Krist je rekao postoje 3 smjera. 1. Osoba će ostati sama, jer ju je svijet izmjenio. 2. Osoba će ostati sama, jer je nesposobna za život s drugom osobom . 3. Osoba će ostati sama, zbog Božjeg kraljevstva i nedokučivog BOG-a.

Ja odabrah ovaj 3. smjer, tako da ne budem nikada imao ženu!...

Kahali da se u miru rastanemo, evo s tobom nemam ništa više komunicirati, jer apsolutno ništa me nisi shvatio.

Pozdrav...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   ned kol 11, 2013 3:42 am

Citat :
Kahali da se u miru rastanemo, evo s tobom nemam ništa više komunicirati, jer apsolutno ništa me nisi shvatio.

Pozdrav...

već si se ti pozdravljao i samnom i sa forumom pa ne prodje dugo i opet počneš lupati razne apstrakcije bez ikakvog uporišta, bez smisla, bez stila i bez da si pogodio suštinu..
TO srce o kojem pričaš treba prepozanti suštinu, izvući ju van i nešto moćno uvidjeti i onda taj uvid ostaviti duboko u sebi i intimi da sazri i onda kada sazri i kada znaš o čemu govoriš treba sročiti sa puno pažnje predati nekome tko može shvatiti i plasirati to kao najelegantniji pokret iz Ba-gua ili neke druge krasne vještine, a ne :
Antun je bolji od Miroslava, ja znam ti ne znaš, Sotona je rek'o ovo, Krist ono ..
Ti imaš veze sa srcem k'o Slavko Linić otprilike...
Dakle možeš ti mene pozdravljati koliko hoćeš ali na svako tvoje lupetanje, ja ću doći i reći zašto je to lupetanje...
Kad bi imao jednog Kahalia pored sebe jedno godinu dana da ti kaže svaki put kada nešto prolupiš razvio bi se u finog mladića možda.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   ned kol 11, 2013 2:48 pm

Kahali je napisao/la:

Citat :
lol! pa ne govorim ja to bez veze... evo poslušaj par njegovih stvari malo bolje i sa strane imaj negdje text da pratiš o čemu pjevaju te njegove stvari i ti sam procjeni na kojem nivou su te njegove ideje...
   Ja ti ozbiljno govorim, 2pac je obični mali primitivac koji nije uspio skupit dovoljno zdravog razuma da preživi do 40-te ... jebote ja sam se droksao sa svim drogama ovog svijeta, zamjerio se najgorim ljudima kojima se zamjeriti možeš i ipak nekako izgladio situaciju.... došlo iz dupeta u glavu ... sazrio jebemu miša ...
  ...ta stvar je recimo nešto izmedju dobre šansone ali vuče na komercijalu ali svejedno je dublja od Tupac Shakura i njegovih "idem na party, vidi mi se utoka, malo ću šmrkat pa ću poslije fukat...." skladbi....
Eto vidis i sam kazes da si si se "droksao" sa svim drogama itd. Po svojoj procijeni bih rekao da si jos onda bio u dvadesetima, slicno kao i Tupac. Ali nazalost on nije dosao dalje od dvadesetih, a razlozi se mogu nagadati nadugo i nasiroko... Ali vjerujem da bi napredovao u svom radu, da je dozivio jos koju deceniju.
Sto se tice pjesama koje su o fukanju u smrkanju, jbg. to je bila njegova realnost i svakodnevica ljudi koji su ga okruzivali, dok je to i samo to neizostavni dio danasnjih hip-hop i drugih "umjetnika" koji ubiru stotine milijuna pregled na uradcima "Dobio sam novac brzo, potrosio ga jos brze"...
Ali osim Partya, koje je znao spominjati, imao je realnu sliku o svijetu kojem bi dobro dosle neke promjene, ali i u kojem jos danas zivimo. Ideje s kojima bi se ljudi znali povezati. Znam da je jedno vrijeme citao i proucavao radove osoba poput Martin Luthera Kinga, Huey P. Newtona, Malcolm X... I cesto u pjesmama iznosio njihove stavove. Ja mislim da nije bio obicni mali primitivac, i to dokazuje sve sto je ostavio za sobom. Ali kazem zao mi je sto nije pozivio duze, mozda bi i njemu doslo iz dupeta u glavu :), i siguran sam da bi napredovao poput
nekih umjetnika kao sto su danas Immortal Technique, ili Akala
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   ned kol 11, 2013 9:29 pm

@kahali
KAko bih moji na ulici rekli: Razbu, žešće si propao!!!
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   ned kol 11, 2013 10:01 pm

@Jedi Mind Tricks

Prijatelju dragi, gospodin Shakur i jest već napredovao a tako je bio mlad. Sad zamisli da je, kao što si ti rekao, poživio još malo duže. Pa, on bih dostigao neke od uglednih muzičara.
Tupac Shakur je već daleko, daleko ispred Immortal Technique-a i Akala. Gospodin Shakur je posjedovao nešto što je izrazito strano danas svijetini, on je to "ljubomorno" čuvao i skrivao u sebi.

Što ću ja otkrivati stvari jednom kahaliju, kada ili, zaista ti kažem, ne bih shvatio ili bih takvo nešto grdno ismijao. On (kahali) drži svoje znanje kao neko spasenje, neznajući da je takvo njegovo naučeno kroz život znanje krhko i prolazno kao prah!

Usput, ja ne bacam bisere pred svinje!...
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   pon kol 12, 2013 2:27 pm

Najveca ikona hip hopa je Tupac, sasvim sigurno.
Ali kazem, zao mi je sto je otisao premlad.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   uto kol 13, 2013 5:38 am

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Najveca ikona hip hopa je Tupac, sasvim sigurno.
Ali kazem, zao mi je sto je otisao premlad.
Reći da je Tupac "najveća ikona hip hopa" je gotovo pa blasfemija ...
Pa bar bi ti trebao to kužit koji si se naslušao stvari ..

Sjeti se malo ovih ljudi, ovih velikih imena...
takva ekipa je suukus neke ikonologije Hip-hopa, Tupac je imao intentivnan život pun "akcije" i pun tabloidnih senzacija pa je kada je umro mlad pridodao cijeloj toj atmosferi i napumpanosti, ali prijatelju dragi jedan Ice-T je pionir gangsta Rap-a i ako pričamo o najvećoj ikoni u gangsta onde je to ICe-T, kada pričamo o nekoj ikonologiji novog doba revolucioniza a da je inmtelektualno konotiran to su onda immortal technique i KRS one i slični kada pričamo općenito o najvećim doprinosima hip-hop kulturi onda možemo govoriti o jednom 'B-Real-u' ili o
Busy Bee.-.. zatim Joe Budden i ludom Grandmaster Caz-u
, sjeti se velikog i nezaobilaznog 'Anthony 'Treach' Criss-a' i
legendranog Ice Cube-a, pa Chuck D-a....
šta je sa 'Royce Da 59 ' on je kao iza nekog Tupaca ???
ili 'Dana Dane', a joooj a ingeniozni i mažda najveći 'Mos Def' ???

i ti sada pored ovakvih i još najmanje 10-ak ovako jakih imena koje ovdje nisam spomenuo priočaš o Tupacu kao "najvećoj ikoni" ???
ma ajte molim vas
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   uto kol 13, 2013 5:57 am

Citat :
Tupac Shakur je već daleko, daleko ispred Immortal Technique-a i Akala.
u čemu je daleko molim te ??
nadji mi JEDAN jedini text od tupaca koji se može mjeriti sa intelektualnom, duhovnom ili bilo kojom drugom kvalitetom sa immortal techniquem ??
JEDNU samo !
Kako možeš reći da je daleko ispred nekoga koji je obrazovaniji, elokventniji i informiraniji od tupaca 10 puta .
Tupac je za Immortala buba mara eto šta je...
poslušaj bilo koji intervju sa Immortalom bilo gdje i bilo u kom stanju i onda nadji naelokventniji intervju sa tupacom i usporedi ih iskreno i objektivno bez da to gledaš kako bi nekome nešto dokazao, samo pogledaj iskreno i onda ako i dalje misliš da je taj dečko bio u bilo čemu napredniji ili ispred onda super eto ti nastavi živjeti u tom uvjerenju.

Citat :
Gospodin Shakur je posjedovao nešto što je izrazito strano danas svijetini, on je to "ljubomorno" čuvao i skrivao u sebi.
posjedovao je da... utoku, gržnje savjesti prošlog tjedna, strahove od idućeg i vrlo ograničen repertoar tema o kojima je pjevao.

Citat :
Što ću ja otkrivati stvari jednom kahaliju, kada ili, zaista ti kažem, ne bih shvatio ili bih takvo nešto grdno ismijao. On (kahali) drži svoje znanje kao neko spasenje, neznajući da je takvo njegovo naučeno kroz život znanje krhko i prolazno kao prah!
pa nitko te ni ne tjera, a mislim da nitko i nije pretjerano znatiželjan za tim tvojim "dubokim tajnim znanjem", posebice ne "kahali".
Pa ne pišeš na ovom forumu samo meni valjda ?

Citat :
Usput, ja ne bacam bisere pred svinje!...
ali zato bacaš hrpe besmislenih zaključaka bez ikakvog uporišta i alibija pred ljude koji neće tek tako "Kupiti" sva ta tvoja lupanja.
Osim toga ako "ne bacaš" zašto onda pišeš uopće? znači ništa što si do sada pisao nisu bile stvari koje si stvarno mislio nego si pisao bez vezarije zato jer su ovdje "svinje" pa nisi htio jel' ?
Ako sam samo ja "svinja" šta te briga, piši za one koji nisu "svinje", šta te briga za jednu "svinju" koja "ne shvaća"?
Ali pošto si rekao Svinje-množina, mnogi će misliti da misliš na ovaj forum... pa onda ne znam šta radiš tu .. promatraš svinje i pišeš ono što ne misliš ?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Petnaesta godina Draženove pogibije   Today at 5:20 pm

[Vrh] Go down

Petnaesta godina Draženove pogibije
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 28 godina na otoku Guam
» Nova godina
» Oprema pocetnika - 1 godina sakupljanja