Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Indigo djeca

Go down 
+64
Jedi Mind Tricks
Ascended
Skulptura
2pac
Novus ordo seclorum
tinityrannical
Ymir
ficoom666
Korplikan
konoko1
Star
hromi
flory
Fantom
Ezio
ANTEA65
MoW
Dragony
AzrielofDeath
Grinder
schmizzl
Chakotay
.meLinda.
Indigo_girl
biga
Flamezar
Athena
Remke
Michael Wittmann
Lullaby
Gea
bravehart
Berny_Sinara
@nukaDsante
Drea
floridana
Daenerys
frostie
veseli
fazon
Blizzard
Legionar
tomo_z
Jaykof
ThE_IMMORTAL
Ivan-ik
Cuppycake.Disaster
OLugo
Neo
userNejm
Saroman
Srky
Galileo Galilei
gloria_g
fazan u hladnjaku
Faithless
Alpha
Sentinel
alexx
Tutankhamon
silver
Svjetloisjena
Sigmund Freud
arhont
68 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimečet svi 27, 2010 2:01 am

Ezio, ne razumijem zašto zbog toga što si vjerojatno indigo moraš/želiš mijenjati svoj životni put? Indigovac samo jer je indigovac nema zacrtani životni put niti svi indigovci imaju isti. Jasno, zbog nekih sličnosti kreću se u sličnim vodama, no... što ti zapravo misliš da se nešto više očekuje od tebe, promjena puta, jer si indigo?
Kada sam saznao da je moja indigo boja aure tada sam osjećao potvrdu svojeg puta i još sam više bio ufuraniji u njega, a nisam ga nisam mislio mijenjati. Boja aure bi trebala potvrditi tebe i tvoje osjećaje, tvoje želje, svakome njegova boja aure paše. To je i bit određivanja testova aurom.
E, sada. Više si drugačiji. U redu. Oćeš tajnu? Mnogo ljudi na ovom Forumu je više drugačije. I znaš da su košarkaši sebi međusobno drugačiji? Nogometaši također? Fizičari također? E, tako ljudi koji se bave duhovnim stvarima su također sebi međusobno drugačiji.
Indigovci češće jesu drugačije shvaćeni zbog svojih neuobičajenijih osobina, ali nisi ti drugačiji jer si indigo, ti si drugačiji jer si takav. Ne postoji klasa: normalni, nenormalni, drugačiji. Sve su varijacije. Ti usporedi koje točno karakteristike tebe čine drugačijim. Onda usporedi zašto.
E, i probaj prijatelju odrediti auru. Onda pogledaj po čemu je on drugačiji od drugih. Zašto je to tako?
Onda tako za više ljudi. Možda ćeš uočiti varijacije, a ne koševe, klase, sistematizacije drugačiji ili ne.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 37
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimečet svi 27, 2010 4:14 pm

well done legi! ljubi
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimečet svi 27, 2010 8:27 pm

schmizzl je napisao/la:
oprosti, ali sudeći po tome što se nadaš da si drugačiji, tj. da imaš ono što ima malo ljudi, rekla bi, krećeš u krive vode.... :(

Ma neće on krenuti krivim putem. Mislim da mu je takvo razmišljanje zapravo stajanje na mjestu. Prije ili kasnije će shvatiti što ste mu pokušavali reći za tu "(ne)posebnost". Znam da meni nije imalo utjecaja što su me svi upozoravali na taj krivi način razmišljanja. Kužila sam što mi govore, i kužila sam da imam krivi pogled na situaciju. Iako sam shvatila u čemu je problem, i dalje sam razmišljala na isti način. Upozorenja drugih mi nisu pomagala. S vremenom sam počela napokon osjećati i gledati kako treba. Došlo je samo od sebe. Pa mislim da će i Eziu prije ili kasnije doći do glave.

Treba sam doći do toga. Dečku je sve ovo novo, pa treba vremena da istražuje, uči.. itd. kužim donekle njegovu reakciju, jer sam se i sama slično ponašala. i nije mi žao. Da nisam bila takva, ne bih nikad upoznala neke predivne ljude niti pronašla ovaj forum.

@Ezio, .. Schmizzl ti je odlično rekla što ti je činiti. u tu čast ju moram citirat zubi :
schmizzl je napisao/la:
indigo boja aure čak ne označava određene sposobnosti, već afinitete!

uči sebe i druge da su sve boje isto vrijedne, bitne, mistične (jer jesu, ali egoizam radi svoje);
nađi svoje JA i upoznaj ga dobro;

a zatim
osvijesti energiju u sebi;
nauči nešto o ajni (čakra koji simb. indigo boja);
pronjuškaj istočnjače religije;
pronjuškaj zapadne religije, drevne i današnje;
suživi se s prirodom :)

vjeruj, imat ćeš vremena otkriti sve što te zanima... samo nikad ne preskači stepenice, koračaj polako, i uživaj u svakoj!!! ljubi

super rečeno Schmizzl zivili ... najdraže mi je ovo zadnje sa stepenicama ides

Ezio, zadatak ti je raditi na sebi. Istražuj što te zanima, uči, trudi se da napreduješ, nastoj biti što bolja osoba.. Razvijaj sposobnosti, talente, razmišljaj pozitivno, pronađi nešto lijepo u svakoj osobi i najvažnije, osjećaj ljubav prema svijetu :)

nadam se da ti se taj zadatak ne čini sitnim i nevažnim. Jer je zapravo najteže ukrotiti samog sebe.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet svi 28, 2010 12:05 am

flory je napisao/la:

Ezio, zadatak ti je raditi na sebi. Istražuj što te zanima, uči, trudi se da napreduješ, nastoj biti što bolja osoba.. Razvijaj sposobnosti, talente, razmišljaj pozitivno, pronađi nešto lijepo u svakoj osobi i najvažnije, osjećaj ljubav prema svijetu :)
Bravo flory, jako si to lijepo rekla, ugodno si me iznenadila, jer si u tri kratke rečenice dala odgovor na možda najteže pitanje i to o smislu života zivili

@Ezio nemoj se previše brinuti, to što je boja tvoje aure indigo ne znači da si izgubio slobodnu i da moraš raditi na tome da pomažeš drugim ljudima. I ti i svi ostali su slobodni i mogu sami izabrati što žele i što će učiniti sa svojim životom. Nažalost mnogi ljudi toga nisu svjesni pa onda čine u pravilu ono što ne žele opravdavajući da to moraju činiti. Ustvari ti i ne možeš pomoči drugima ako oni to ne žele, to i ne bi bilo uredu jer bi im time oduzeo njihovu slobodu i ne bi im dopustio da se razvijaju onako kao trebaju.
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 37
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet svi 28, 2010 12:44 am

:) odlično flory! :) što se tiče krivih voda, i dolaska iz "guzice u glavu", slažem se! možda je na ezio na pravom putu! :)
ali ipak, pošto svi ljudi nisu isti, netko shvati po život bitne stvari kada već prođe voz... :)
zato mislim da će mu dugoročnije pogodovati moj skepticizam :)
suviše je mlad da bi nosio određene "križeve na leđima" bili oni stvarni ili imaginarni... oba su jednako teška! :)
a za sve stvari dođe svoje vrijeme... samo polako.. :) :) :)

btw... uživam čitati tvoje postove, osjećam te kao inovativnu, pozitivnu i inteligentnu djevojku... čini mi se, tvoja je duša već dugo tu :) ljubi

@cha... ti si moj ideal po pitanju intimne i masovne pravde, po pitanju čovjekovih sloboda... :) u biti, poznajem još samo jednog čovjeka koji mi se čini da dijeli mudrost s tobom... moj stari... :) :) :) živjeti potpuno slobodno, a time ne ograničavati ili vrijeđeti tuđu slobodu... e to je umjetnost!!! well done! ljubi
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet svi 28, 2010 12:41 pm

schmizzl je napisao/la:

@cha... ti si moj ideal po pitanju intimne i masovne pravde, po pitanju čovjekovih sloboda... :) u biti, poznajem još samo jednog čovjeka koji mi se čini da dijeli mudrost s tobom... moj stari... :) :) :) živjeti potpuno slobodno, a time ne ograničavati ili vrijeđeti tuđu slobodu... e to je umjetnost!!! well done! ljubi
Hvala ti na lijepim riječima schmizzl hug

Slažem se s tobom što se tiče flory, njene i Legijeve postove je užitak čitati, uvijek su puni optimizma i vjere u život :)
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 37
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet svi 28, 2010 8:53 pm

nema na čemu lipi moj! :)
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet svi 28, 2010 10:26 pm

hvala ljudi! hug i hug

i meni je gušt vas čitati :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet lip 04, 2010 12:15 am

Zašto je nastao ovaj pojam - indigo djeca?
Ljudi vole kategorizirati, sistematizirati i određivati. Tako se lakše snalaze. Tako su naučeni razmišljati.
Oduvijek postoje ljudi koji su svjesni više od prosjeka i koji se svojim primjerom zalažu za bolje društvo. Primjećeno je da se zadnjih godina broj takvih ljudi povećava.
Je li to zbog toga što je društvo sve gore pa ima više onih koji osjećaju, znaju iznutra da je potrebna promjena na bolje ili je društvo relativno jednako, a dolazi neka promjena ljudske misli, evolucija... ili revolucija. Možda je oboje. Nije važno.
Ti ljudi se osjećaju neprilagođeno, usamljeno, izdvojeno, neuklopljeno, često su maltretirani, no jednostavno po svijesti o tome da može i treba bolje osjećaju da ne pripadaju svome mjestu. Zbog tih teško podnošljivih osjećaja takvi ljudi, kao i svi ostali, kreću u potragu za samim sobom. I traže se. Žele naći razlog zašto je to tako. Ima li još takvih? Žele naći izvor toga. Nadodamo li to da se vole grupirati i kategorizirati, pojam indigo i kristalne djece u krivo shvaćenom kontekstu nastao je kao posljedica traženja uzroka.
Prema takvim shvaćanjima i ljudi koji nemaju indigo boju aure jesu indigo ljudi jer to je postao širi pojam, pojam čovjeka željnog drugačijeg i ispravnijeg.
Svatko je u nekoj mjeri ovakav. Kod nekih ljudi to puno više dolazi do izražaja. Puno više. A neki takve osobine gotovo nemaju.
No svjesnih ljudi i svih željnih boljega...mislim da ih je sve više. Da se šire. Da zauzimaju teritorije. I svojim primjerom pokazuju ono što žele promijeniti.
Ne treba se obeshrabriti pričama onih koji su bili takvi, no prestali su (opravdano) vjerovati. Možda do promjene neće doći za naših života, no najmanje i najviše što se može činiti je širiti klicu onoga u što vjerujemo dalje, na pojedince iz novih generacija koji se osjećaju kako su se neki nekada davno prije i na pojedince starijih generacija koji će možda na primjeru vlastita iskustva nadopuniti postojeće spoznaje. Ništa nije uzaludno! :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet lip 04, 2010 4:38 am

Ne znam hoće li ti išta značiti, ali stvarno nemam što drugo za prokomentirati osim da te pohvalim... Jako lijepo rečeno, i ono.. ohrabrujuće
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet lip 04, 2010 12:25 pm

Imam pitanje zubi

Legionar je napisao/la:

Oduvijek postoje ljudi koji su svjesni više od prosjeka i koji se svojim primjerom zalažu za bolje društvo. Primjećeno je da se zadnjih godina broj takvih ljudi povećava.

Možeš li reći odakle ti ta informacija?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet lip 04, 2010 10:10 pm

Tako se kao govori zubi
Ma ne... čujem po pričanju moje obitelji i svih starijih generacija. Možda je to utjecaj informatizacije?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet lip 04, 2010 11:25 pm

Ma nema vajde od pojedinaca koji se zalazu za bolje drustvo/svet .
Evo naucnici vicu da svet smanji emisiju co2 al niko ih ne j**e 5%...
kad dodju posledice bice kasno , a i sumljam da ce se neko setiti ove sto su vikali upozorenja...
Zato je biti indigo dete vrlo nezahvalan posao .....puno truda oko nicega.....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet lip 04, 2010 11:40 pm

Pa... ne znam čega je to utjecaj budući da ne mislim da sada ima više ljudi koji se svojim primjerom zalažu za bolje društvo, nego što je to prije bilo, u doba naših djedova i baka recimo. zubi

Vremena su se promijenila, definitivno, a samim time i prioriteti. Prije nije bilo kompjutora, facebooka, tv-a i ostalih takvih stvari. Mnogi su već kao mladići zarađivali za prehraniti se, te im je to bio i prioritet, naći posao i zaraditi, platiti školovanje po mogućnosti i slično. Cijenile su se male stvari.

Isto tako prije su se klinci kvalitetnije družili, naganjali po poljima, radili svakakve pi*darije zajedno. I mislim da su se prije više cijenile stvari vezane uz kulturu. Općenito su ljudi bili povezaniji nego danas, pravi RL odnos, a ne preko facebooka i ostalih virtualnih stvari.
A mi danas imamo kompjutere, imamo roditelje koji plaćaju račune... Imamo luksuz, blago rečeno. I da, imamo puno vremena za nekakve filozofije o životu, traženju smisla, gledanje kako popraviti društvo itd... Ljudi su to i prije radili, dapače, nije sad to pitanje došlo iz vedra neba, s tim da su prije odnosi bili više RL nastrojeni, pa se utjecalo na društvo iz prve ruke, a ne danas, bolje da ne kažem što zubi

Tako da, mišljenja sam da danas za razliku od prije nema poboljšanja brojke pojedinaca koji se zalažu za bolje društvo. Zapravo se pitam ima li ih manje nego prije, a ne više.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepet lip 04, 2010 11:59 pm

Spomenuo sam tu informatizaciju koja utječe na takav rasloj društva. Slažem se s tvojim postom. Možda su takvi ljudi samo više primjećeni. Uostalom, znao sam da će netko reagirati na citat. Kako bilo, zasigurno čim postoji svijesti o tome da postoje ljudi s drugačijom svijesti to pokazuje da ipak ime više svijesti nego prije miga

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimesub lip 05, 2010 1:20 am

Prije kao nisu znali da ima ljudi sa svakakvom svijesti zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimesub lip 05, 2010 10:00 pm

Da ubacim malo depresije ovdje. Cisto radi balansa :P Mislim da je pojam Indigo djeca nastao kada su posve prosjecni ljudi zakljucili kako su njihova djeca cudo. Recimo zakljucili su kako njihova djeca sa pet godina vec znaju na kom igrati igricu i sto sve ne, a oni se muce. Naravno, to zasigurno znaci da je njihovo dijete preposebno i pregenijalno i blabla jer oni niti sada nisu u stanju baratati kompom kako barata njihov klinac, a u njegovim godinama domet im je bio slaganje lego kockica. Meni to pak samo govori koliko su ljudi mahom, da oprostite na izrazu, kreteni bez iole smisla za (samo)kriticno razmisljanje. Ovo "samo" sam stavila u zagrade jer oni kroz svoje dijete projeciraju i sebe same te zapravo osobine djeteta vezuju sa sobom obzirom je ono poteklo od njih. E sad. Tu se vidi kako ljudi zbilja koriste samo par posto mozga jer da koriste ista vise vjerojatno bi pokontali da djeca danas odrastaju u drugacijim uvjetima i da su se oni rodili sada bili bi isti ili vrlo slicni kao njihov klinac. Koristenje kompa sa pet godina (a komp u kuci otkako je klinac provirio na svijet) zapravo i nije neko cudo. Istovremeno taj pojam opravdava i neka prilicno negativna ponasanja. Pa kao...on se tak ponasa jer je Idigo. Sve us vemu ja zbilja ne vidim ali bas nikakvu razliku izmedju klinaca onda i sada. I onda je bilo empaticnih pojedinaca kao i sada. Ali prije je puno vise carovala (samo)kritika i ocekivalo se da se dijete ponasa tako i tako da ima uspjeh u skoli i tako dalje i tako blize. Sve sto se nije uklapalo u te visoke kriterije se kaznjavalo, a ne toleriralo ili opravdavalo kako se danas radi.
Sve u svemu kao i prije i danas smatram da je taj pojam Indigo djece donio vise stete nego koristi i drustvu i toj djeci. Djeci je najveca steta jer samim postojanjem tog pojma i jos k tome svrstavanjem sebe u tu kategoriju dovode do jednog kocenja sebe samih. Da ne spomenem kako kazu da je danas 90% Indigo djece. Ja to ne vidim. Zbilja ne vidim. Al niti poboljsanje od par posto ne vidim. Mozda trebam okulisti :P
A kako bi bilo da nema tog pojma? Ne bi ni to valjalo bas. Mislim da bi bilo najbolje kada bi se doticni pojam koristio kak spada. Ovako se koristi za klasifikaciju i potencijalno stvaranje odredjene kaste. Ma fuj :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimesub lip 05, 2010 10:13 pm

Iako se taj pojam u opisanih roditelji tako koristi, taj pojam tako nije nastao. Moderni roditelji su ''pravi'' psiholozi i za njih svaki pokret djeteta ima dublje značenje, pa tako i Indigo priča koja je servirana sa strane, opet spomenutih, modernih psihologa koji djecu pekmeze umjesto da jačaju.
A početak pojma, jasno, razvijen nekakvom psihologijom i filozofijom, sigurno nije nastao na taj način. Opisano korištenje tog pojma je nuspojava modernih roditelja i psihologa, a sami pojam nije nusproizvod njiihovih razmišljanja.
Ajmo prestati pričati o lažnjacima, o napuhanim pričama. Meni se ne da raspravljati o lažnjacima na ovoj temi.
Ja bih rađe pričao o konkretnijim stvarima. Npr. netko tko nije indigo se može doživjeti indigom upravo kako sam opisao u svojem postu. Na to sam htio obratiti pažnju.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimesub lip 05, 2010 11:06 pm

Alpha je napisao/la:
Da ubacim malo depresije ovdje. Cisto radi balansa :P Mislim da je pojam Indigo djeca nastao kada su posve prosjecni ljudi zakljucili kako su njihova djeca cudo. Recimo zakljucili su kako njihova djeca sa pet godina vec znaju na kom igrati igricu i sto sve ne, a oni se muce. Naravno, to zasigurno znaci da je njihovo dijete preposebno i pregenijalno i blabla jer oni niti sada nisu u stanju baratati kompom kako barata njihov klinac, a u njegovim godinama domet im je bio slaganje lego kockica. Meni to pak samo govori koliko su ljudi mahom, da oprostite na izrazu, kreteni bez iole smisla za (samo)kriticno razmisljanje. Ovo "samo" sam stavila u zagrade jer oni kroz svoje dijete projeciraju i sebe same te zapravo osobine djeteta vezuju sa sobom obzirom je ono poteklo od njih. E sad. Tu se vidi kako ljudi zbilja koriste samo par posto mozga jer da koriste ista vise vjerojatno bi pokontali da djeca danas odrastaju u drugacijim uvjetima i da su se oni rodili sada bili bi isti ili vrlo slicni kao njihov klinac. Koristenje kompa sa pet godina (a komp u kuci otkako je klinac provirio na svijet) zapravo i nije neko cudo. Istovremeno taj pojam opravdava i neka prilicno negativna ponasanja. Pa kao...on se tak ponasa jer je Idigo. Sve us vemu ja zbilja ne vidim ali bas nikakvu razliku izmedju klinaca onda i sada. I onda je bilo empaticnih pojedinaca kao i sada. Ali prije je puno vise carovala (samo)kritika i ocekivalo se da se dijete ponasa tako i tako da ima uspjeh u skoli i tako dalje i tako blize. Sve sto se nije uklapalo u te visoke kriterije se kaznjavalo, a ne toleriralo ili opravdavalo kako se danas radi.
Sve u svemu kao i prije i danas smatram da je taj pojam Indigo djece donio vise stete nego koristi i drustvu i toj djeci. Djeci je najveca steta jer samim postojanjem tog pojma i jos k tome svrstavanjem sebe u tu kategoriju dovode do jednog kocenja sebe samih. Da ne spomenem kako kazu da je danas 90% Indigo djece. Ja to ne vidim. Zbilja ne vidim. Al niti poboljsanje od par posto ne vidim. Mozda trebam okulisti :P
A kako bi bilo da nema tog pojma? Ne bi ni to valjalo bas. Mislim da bi bilo najbolje kada bi se doticni pojam koristio kak spada. Ovako se koristi za klasifikaciju i potencijalno stvaranje odredjene kaste. Ma fuj :P

Mislim ... moram se sloziti. Sto se pak tice svrstavanja ljudi u isti koš sve se to mora dogoditi. Ako se netko zeli zvati indigo djetetom i raditi ono sto " indigo djeca " moraju raditi samo daj. Takve stvari moraju proci nekim prirodnim tokom. Ako ezio zeli biti indigo dijete onda neka bude, ako netko zeli biti svecenik ma brate samo ti daj. Mislim da nema smisla savjetovati ljude ili ih bacati u ikakav koš, jos na kraju samo mozes biti kriv.
Ljudi su skuzili da dolazi novi oblik razmisljanja medu njih i odma se to mora brendirati osim toga dobio sam poprilicno negativan pogled na indigo djecu i slicno jer mi se cini kao puno magle a malo stvarnosti. Toga je bilo u proslosti no jos uvijek zivimo tako kako zivimo sa indigo djecom ili bez njih. Nitko ne treba nista niti ista mora, cesto jer ne zelimo nista poduzeti svijet i je ovakvo gov*o, ne dolazi nikakva konjica, ona je vec tu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimesub lip 05, 2010 11:13 pm

Star je napisao/la:
cesto jer ne zelimo nista poduzeti svijet i je ovakvo gov*o, ne dolazi nikakva konjica, ona je vec tu.
Možeš malo bolje pojasniti što si mislio ovime? :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimesub lip 05, 2010 11:22 pm

Upravo to sto sam rekao :P . Nece nas nikakva indigo djeca spasiti, nece isus doci drugi puta niti ce doci vanzemaljci kako bi donijeli znanje i superiorniju kulturu na zemlju. Koja god promjena, moramo ju donijeti sami.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimesub lip 05, 2010 11:23 pm

Jasno, slažem se u potpunosti miga

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimened lip 06, 2010 9:56 pm

sto znaci da cemo se nacekati na promene
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepon lip 07, 2010 12:26 am

Ako smatraš da je promjena bitna, nećeš se načekati uopće. U suprotnom znači da si lijen miga

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitimepon lip 07, 2010 1:46 pm

@Legi...ma nemam pojma kako je nastao pojam. Nervira me sama cinjenica sto je tu :P A kako da pricamo o 'pravim' indigovcima kada zapravo ne znam(o) tko su i da li uopce jesu. Naime ono sto ti ili neki smatrate posebnim i indigo ja smatram normalnim. I tko je u pravu? Problem je sto meni zapravo nitko ne spada u neku apsolutnu kategoriju takve posebnosti da bih stala i kazala - e to je to. Drugim rijecima nitko nije apsolutni indigo pa je onda pitanje da li je itko zapravo indigo. Ok, mozda sam pretjerala mozda neki jesu apsolutni indigovci al ja takve nisam upoznala ni za zbilja niti ikako :P

@Star...da, ne volem koseve...samo mi stvaraju predrasude pa se onda moram boriti s nekim duhovima :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Indigo djeca - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Indigo djeca   Indigo djeca - Page 21 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Indigo djeca
[Vrh] 
Stranica 21 / 25.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next
 Similar topics
-
» Povijest ljudske rase i dolazak Indigo djece
» Divlja djeca
» Djeca i internet
» Kristalna ili oktarin djeca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: