Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kanibalizam

Go down 
+21
Lukini
Hexenkind
Remke
Blizzard
Berny_Sinara
Aurora Borealis
Michael Wittmann
marginalac_margarin
stella
Dunja the tomboy
malenaivi
Casper
meli
Absynthia
burnme
Merkurica
floridana
Alpha
Sentinel
YoUnG LiOn
Svjetloisjena
25 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimepet lip 13, 2008 11:15 pm

Postoje situacije u kojima su ljudi prisiljeni, ako žele preživjeti, jesti druge ljude. U našoj civilizaciji to je toliko neprihvatljivo da ljudi koji su bili prisiljeni na tovrsno preživljavanje u ekstremnim situacijama godinama poslije imaju teške duševne traume. Čovjek uistinu nije prikladna hrana za druge ljude, iako postoje neke skupine koje ne misle tako pa čak svoja tijela oporučno nakon smrti ostavljaju istomišljenicima da ih ovi u nekoj vrsti pogrebne gozbe - pojedu. No ovdje bih se zadržala na kanibalizmu do kojeg je došlo uslijed nesretnih slučajeva.

1972. godine srušio se avion urugvajska ragbi ekipe u Andama. Ragbijaši su tada pojeli poginulog člana ekipe kako bi opstali, a o njihovoj 72 dana dugoj bori za opstanak napisana je knjiga i snimljen film.

Na sve ovo podsjetio je nedavni događaj - pad aviona u planinama Patagonije 7. lipnja. Avion je pronađen tek prije dva dana, a preživjeli putnici razmišljali su o tome da pojedu pilota koji je umro od rana zadobivenih pri padu zrakoplova.

Više o tome OVDJE
[Vrh] Go down
YoUnG LiOn
Višestanični organizam
YoUnG LiOn


Male
Capricorn Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Registration date : 11.06.2008

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimepet lip 13, 2008 11:53 pm

pa nebi jeo ljudsko meso pa makar odma isti tren tamo umro suspect suspect suspect
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimepet lip 13, 2008 11:58 pm

young_lion je napisao/la:
pa nebi jeo ljudsko meso pa makar odma isti tren tamo umro suspect suspect suspect

Potpisujem, radije bi sebe ubio nego poio komad ljudetine rigo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesub lip 14, 2008 12:19 am

Nemam pojma...morala bih se naci u toj situaciji...samo se ipak nadam da se necu naci u tako cemu...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesub lip 14, 2008 9:36 am

jela bi u takvoj situaciji ljudsko meso jer je želja za opstankom prevelika. sigurno bi imala traume od toga
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesub lip 14, 2008 10:01 am

ja isto mislim da je želja/potreba za opstankom jača od moralnih načela :)

edit: što znači da bih vjerojatno da se nađem u takvoj situaciji (ne daj bože) pojela drugo ljudsko biće.
druga stvar je što bih napravila kad bi to ljudsko biće bilo meni neka draga osoba, no sad već odlazim u neku drugu krajnost... face
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam
burnme


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Age : 41
Registration date : 31.05.2008

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesub lip 14, 2008 11:07 am

Svjetloisjena je napisao/la:
1972. godine srušio se avion urugvajska ragbi ekipe u Andama. Ragbijaši su tada pojeli poginulog člana ekipe kako bi opstali, a o njihovoj 72 dana dugoj bori za opstanak napisana je knjiga i snimljen film.
Je li to onaj film s Ethan Hawke-om? Ako jest, znaš li kako se zove ili moram ići cunjat po imdb.com?

Kad bi se našao u takvoj situaciji, ako bi to bilo potrebno da preživim, jeo bih. Šta fali, ko u tom filmu, malo nečije smrznute guze.
Nije to ništ'. Moj prijatelj jedan je rekao da bi me ubio kad bi zaglavili ja i on na pustom ostrvu gdje nema hrane. Kad sam se ja affraid u njega on kaže:"Bolje ja tebe nego ti mene". A to je onda potaklo jednu raspravu... jedva sam ga odgovorio od nauma. uhhh
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesub lip 14, 2008 6:19 pm

merkurica je napisao/la:
ja isto mislim da je želja/potreba za opstankom jača od moralnih načela :)

edit: što znači da bih vjerojatno da se nađem u takvoj situaciji (ne daj bože) pojela drugo ljudsko biće.
druga stvar je što bih napravila kad bi to ljudsko biće bilo meni neka draga osoba, no sad već odlazim u neku drugu krajnost... face
i ja sam o tome razmišljala u međuvremenu. mislim da mi nebi bilo ni do života a kamoli do jela
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesub lip 14, 2008 11:25 pm

Ne znam je li netko čitao knjige o Tarzanu. U drugom dijelu dvojica muškaraca i jedna žena nađu se u takvoj situaciji u čamcu nakon brodoloma. Čitala sam to kad sam imala nekih osam ili devet godina, sjećam se da je taj dio priče trajao beskonačno dugo i bio mi jako mukotrpan za pročitati, iako na kraju nitko nije bio pojeden...
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesri kol 27, 2008 10:47 am

young_lion je napisao/la:
pa nebi jeo ljudsko meso pa makar odma isti tren tamo umro suspect suspect suspect

Ne bi ni ja, al recimo da se nađeš negdje na osami, i nemaš kaj za jest, tvoj instinkt za preživljanje proradi. Vele da ljudi nakon par dana bez vode i hrane polude, počnu halucinirat. To je nešto što je ipak izvan tvoje kontrole :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesri kol 27, 2008 10:48 am

Slažem se. Nikad ne reci nikad, dok se ne nađeš u sličnoj situaciji.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesri kol 27, 2008 10:57 am

meli je napisao/la:
Slažem se. Nikad ne reci nikad, dok se ne nađeš u sličnoj situaciji.

Exactly.
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesri vel 11, 2009 1:49 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Postoje situacije u kojima su ljudi prisiljeni, ako žele preživjeti, jesti druge ljude. U našoj civilizaciji to je toliko neprihvatljivo da ljudi koji su bili prisiljeni na tovrsno preživljavanje u ekstremnim situacijama godinama poslije imaju teške duševne traume. Čovjek uistinu nije prikladna hrana za druge ljude, iako postoje neke skupine koje ne misle tako pa čak svoja tijela oporučno nakon smrti ostavljaju istomišljenicima da ih ovi u nekoj vrsti pogrebne gozbe - pojedu. No ovdje bih se zadržala na kanibalizmu do kojeg je došlo uslijed nesretnih slučajeva.

1972. godine srušio se avion urugvajska ragbi ekipe u Andama. Ragbijaši su tada pojeli poginulog člana ekipe kako bi opstali, a o njihovoj 72 dana dugoj bori za opstanak napisana je knjiga i snimljen film.

Na sve ovo podsjetio je nedavni događaj - pad aviona u planinama Patagonije 7. lipnja. Avion je pronađen tek prije dva dana, a preživjeli putnici razmišljali su o tome da pojedu pilota koji je umro od rana zadobivenih pri padu zrakoplova.

Više o tome OVDJE

70. godine ove ere prilikom razorenja Jeruzalema isto se pojavio kanibalizam zbog gladi koja je nastala. Vjerojatno kad čovjek dođe u situaciju kad nema drugog izbora zbog gladi je spreman i na kanibalizam um jednostavno skrene. roll
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesri vel 11, 2009 11:13 am

da se nađem u toj situaciji i da moram jesti da bi ostala živa , jela bi!
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimečet oľu 05, 2009 4:22 pm

uuuuuuuh ne bi nikad..............mozda na tom otoku ili cemu god ima neko prase ili zivuljka shock
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimečet oľu 05, 2009 8:47 pm

Razmišljajući ovako sita, mislim da nikako ne bih to mogla napraviti jer ne mogu jesti gotovo ništa ni životinjskog mesa.
Pokušala bih prije s nekim korjenjem, travom...
E, kad baš više ničeg ne bi bilo...vjerojatno bi me nagon za samoodržanjem natjerao na to. klopa
[Vrh] Go down
marginalac_margarin
Višestanični organizam
marginalac_margarin


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 02.05.2009

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimepet svi 29, 2009 7:39 pm

sto da ne ljudsko meso je slicno svinjetini
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimepet svi 29, 2009 10:15 pm

kao da je bitno kojem mesu je slično kad se nađeš u izvanrednim situacijama koje su opisane u uvodnom postu
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesri lip 03, 2009 12:36 pm

sto da ne, to sto neces to samo tako mislis a kad ogladnis veruj mi i sebe bi jeo...
sto se tice ja nebi ni cekao da udjem u proces kada organizam pocinje da trosi rezervu, verovatno bi posle par dana kad bih video da niko ne dolazi uzeo da jedem mrtve. Znam da covek ne sme coveku da jede kicmenu mozdinu i mozak jer se dobija neka bolest (neznam koja). Inace razmislite, pljeskavice, cevapi itd.. ostala mesa koja jedete, to su mesa od zivotinja a sad zaboravljate da smo i mi neka vrsta zivotinja.
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimeuto lip 23, 2009 2:25 pm

marginalac_margarin je napisao/la:
sto da ne ljudsko meso je slicno svinjetini

A otkud ti znas?


scratch
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimepet lip 26, 2009 6:16 pm

vjerovatno bi pojela nekog da mi život ovisi o tome. inače me jako zanima kakvog je okusa ljudsko meso ali previše mi je nezamislivo i odbojno i nemoralno pojest drugog čovjeka ono "eto tek tako",tako da ne bi probala definitivno sve dok en dođem u situaciju borbe za opstankom a nadajmo se da do toga neće nikad doć
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimečet srp 02, 2009 12:38 am

film se zove Zivi...ne bi mogla drugog covjeka pojest :( pa kolko god bila gladna
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimečet srp 02, 2009 12:54 am

Misliš li na živog čovjeka ili na općenito bilo kakvog čovjeka?
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimesub srp 18, 2009 3:34 pm

sva sreca kod mene nema kanibala, jucer smo zadnjeg pojeli klopa
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitimepon kol 03, 2009 10:09 pm

Prije bi pojel nečiju nogu, nego tikvicu...Aurora, ak te zanima, predlažem da si odrežeš komad mesa na prstu pa probaš...izrast će opet klopa
...a ima puno slučajeva kanibalizma, čak i danas, a uglavnom se svodi na to da se jedenjem ljudskog mesa prima energija te osobe...zanimljiv je i nedavni slučaj iz Njemačke gdje su se dvojica likova našla preko oglasa, pa su odsjekli kitu jednom od njih i pojeli je zajedno dok je taj umiral...sve su snimili na video kameru, čak i priznanje da ovaj pristaje na to da ga se prikolje i pojede...na kraju ga je policija pronašla raskomadanog u škrinji, lik ga je lagano jeduckal prek zime...napravil je i Rammstein pjesmu na tu temu, Mein Teil, Dio Mene, refren ide: Ono si što jedeš i znaš što je to...
...ljudsko je tijelo najsličnije svinji, a i jednom sam bio blizu mjesta gdje je izgorjelo nekoliko ljudi...mirišalo je po roštilju...i negdje sam čital da su radilil nekakve ankete kod kanibala, rekli su da je najfiniji dio ljudskog tijela jetra, a ako se jede meso, najbolje je ono žene do 25 godina stare...muški su malo prežilavi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kanibalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kanibalizam
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: