Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Misterij sibirske (tungunske) eksplozije

Go down 
+8
MisteryManiac
gothic45
Anat
josip21
Svjetloisjena
silver
YoUnG LiOn
danyf5
12 posters
Autor/icaPoruka
danyf5
Višestanični organizam
danyf5


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 72
Age : 36
Location : Pula
Registration date : 24.06.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimeuto srp 01, 2008 12:20 am

Tunguska eksplozija 1908.“ je naziv za nerazjašnjenu eksploziju koja se je odigrala 30. lipnja 1908. u Rusiji u Sibiru u blizini rijeke Tunguska. Događaj se katkad i spominje kao „Velika Sibirska eksplozija“. Pretpostavlja se da je meteor pao i izgorio iznad tog područja.

Tijek događaja :
Većina očevidaca svjedoči o jednoj eksploziji, no neki i o više njih, koja se dogodila 30. lipnja 1908. u Sibiru. Prilikom eksplozije su stabla u krugu od 30 kilometara uništena i spaljena, te svinuta, a prozori i vrata u 65 km udaljenom mjestu Wanawara su popucali. Procjenjuje se da je događaj obuhvatio područje površine od 2.000 km2 i uništio 60 milijuna stabala. Čak su i putnici Transsibirske pruge, udaljene 600-tinjak km, svjedočili o potresima i svjetlima na nebu. Jedan lovac je preminuo od snažnog pritiska od eksplozije, a moguće je da je poginulo i više ljudi.

Tek se 19 godina kasnije, 1927., jedna ekspedicija uputila na to područje kako bi istražilo što se dogodilo. Profesor Leonid Aleksejvič Kulik je vodio ekspediciju te je 1938. napravio i slike regije. Još je 1921. nagovorio Sovjetsku vladu da mu financira istraživanja. Nije začudo našao nikakav krater, nego samo uništeno i spaljeno drveće. Ekspedicija Gennadya Plekhanova nije pronašla nikakvu radijaciju.


Jačina eksplozije [uredi]
Prema procjenama, jačina eksplozije od 10 do 15 Megatona TNT-a bi bila potrebna da prouzroči takvo uništenje. To odgovora višestruko većoj snazi od one od atomske bombe „Little Boy“ bačene na Hiroshimu 1945. Neki spominju i jačinu od čak 50 Megatona TNT-a.

Uzrok eksplozije do danas nije razjašnjen. Pretpostavlja se da je meteor eksplodirao 5 kilometara iznad tla te da zbog toga nije prouzročio krater. Do danas nisu pronađeni komadići impaktora. Ekspedicije u 1950-ima i 60-ima su otkrile jaku prisutnost elemenata Nikala i Iridija na tom području, koji su inače prisutni u meteorima, no moguče je da su i vulkanskog porijekla. Vjerojatnost da se radi o meteoru je poprilično velika.

1930. je britanski astronom F. J. W. Whipple iznio teoriju po kojoj je uzrok eksplozije bio mali komet. Da je sadržavao samo led i prah, potpuno bi izgorio prilikom ulaska u atmosferu te ne bi ostavio nikakvog traga nakon eksplozije, što bi se uklopilo u događaje. To još pojačava i svjetleće nebo koje se vidjelo danima nakon eksplozije iznad Europe. Slovački astronom Lubor Kresak je čak predložio da bi se moglo raditi i o komadiću kometa Encke. No, Zdenak Sekanina je objavio članak u kojem je kritizirao tu teoriju jer bi takva vrsta kometa dezintegrirala, pa da je vjerojatnije da se radi o meteoru.

No, postoje i neki neobjašnjivi fenomeni. Ruski geolog Vladimir Epifanov je iznio teoriju po kojoj je metan izlazio iz tla i eksplodirao, što se dogodilo i u Candu u Španjolskoj. Druge teorije, koje su više spekulativne i hipotetske prirode, govore o antimateriji koja je pala iz svemira, deuterij iz kometa koji je u dodiru sa atmosferom prouzročio prirodnu hidrogensku eksploziju, malu crnu rupu pa čak i do toga da je NLO pao na zemlju ili da su vanzemaljci spasili zemlju uništivši meteor koji je mogao prouzročiti veliku štetu.

Zbog toga je događaj postao vrlo popularan te je bio spominjan u raznim serijama i filmovima.

Slika se može vidjeti OVDJE


Ja se slazem s teorijom da je rijec o nekakvoj jacoj vrsti atomske bombe navodno se plamen vidio do Londona onda mozete zamisliti kakva je to sila bila ali navodno misterij ce ostati nerazjasnjen svakako...da cujem vas sada
[Vrh] Go down
YoUnG LiOn
Višestanični organizam
YoUnG LiOn


Male
Capricorn Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Registration date : 11.06.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimeuto srp 01, 2008 12:51 am

zanimljivo..... 8) 8) ja mislim da je bio komet... face
[Vrh] Go down
danyf5
Višestanični organizam
danyf5


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 72
Age : 36
Location : Pula
Registration date : 24.06.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimeuto srp 01, 2008 1:12 am

E upravo to podrucje proucavalo je oko 1000 znanstvenika i u konfliktu su da li je asteroid koji se raspao pri visini ili neki tip atomske bombe
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimečet srp 03, 2008 5:29 pm

to ti je s wikipedije?
e, da..

ovaj.. pa, zanimljivo, al ne znam što reći, nemam ni najmanjeg pojma o čemu bi se moglo raditi, moglo bi bit bilo šta.
[Vrh] Go down
YoUnG LiOn
Višestanični organizam
YoUnG LiOn


Male
Capricorn Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Registration date : 11.06.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimečet srp 03, 2008 8:51 pm

[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimečet srp 03, 2008 10:34 pm

Mislim, u onome što sam ja gledala i čitala o tom događaju meteor je bio isključen jer nisu pronašli ostatke pa su mislili da je možda dio ledene jezgre kometa uzrokovao svu tu havariju. Možda su nešto o tome i rekli na linku, ne da mi se sad slušati :)
[Vrh] Go down
danyf5
Višestanični organizam
danyf5


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 72
Age : 36
Location : Pula
Registration date : 24.06.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimepet srp 04, 2008 4:32 am

E dosao sam sada pijan iz vana neda mi se slusat one na vjestima daj o cemu su govorili
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimesub srp 05, 2008 12:49 pm

danyf5 je napisao/la:
E dosao sam sada pijan iz vana neda mi se slusat one na vjestima daj o cemu su govorili

ccc... kad si pijan, drzi se podalje od neta. govorim iz iskustva. zubi mudri

e, da, ja bi ovu temu prebacio u 'ostale misterije' jer nema glavnu vezu s izvanzemaljcima, nadam se da nece nikom smetat. :)

i bilo bi lijepo da netko opise sto je u tom videu jer mi se ne da gledat ga. :D
a i nemam flat.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimesub srp 05, 2008 1:30 pm

Ni meni se ne da gledati oops

Može se preseliti, iako nije sto posto sigurno da nema veze s vanzemaljcima. Mnogi misle da je zbog pada toga ne zna se čega upravo tamo gdje je palo bila u pitanju viša inteligencija - bića koja nisu željela napraviti veliku štetu Zemlji i čovječanstvu što bi se svakako dogodilo da je to palo južnije ili nekamo u more gdje bi podiglo razorne tsunamije. Ovako je osim drveća i nešto faune stradao samo jedan čovjek.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimesub srp 05, 2008 6:40 pm

pa kazem da nema glavnu, direktnu vezu. nije sigurno da nema veze, al postoji i puno drugih teorija, pa..

jedan čovjek? to nisam čuo još
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimepet pro 19, 2008 4:53 pm

Nexus magazin je objavio u svom posljednjem broju Vol. 10, No. 4, na strani 63, pod
naslovom "The Installation", dio intervjua koji je britanski novinar Graham W. Birdsall
snimio nedavno s Valerijem Uvanovom, predstavnikom ruske Akademije za Nacionalnu
Bezbjednost.
· Graham Birdsall : Šta je vaša zvanicna funkcija ?
Valerij Uvanov : Ja sam šef Odjeljenja za Istraživanje NLO-a, Nauke i Tehnologije, ruske
Akademije za Nacinalnu Bezbjednost, koja je bazirana u Petrogradu.
· Da li je to zvanicna vladina organizacija ?
Naravno da jeste. Ja imam samo dva covjeka iznad sebe, a oni su direktno odgovorni
predsjedniku Putinu.
· Cime se bavite ?
Naše istraživanje je je podjeljeno na dva dijela. Prvo – neprestano skupljanje podataka
koji dolaze iz cijelog svijeta, a onda njihovo sortiranje u "žutu" ili "crvenu" kategoriju.
Ti podaci se onda dalje raspodjeljuju raznim drugim odjeljenjima po cijeloj Rusiji. Drugi
dio našeg rada potekao je iz pitanja postojanja NLO – naravno, mi znamo da oni postoje,
ali ne znamo šta se krije iza te njihove aktivnosti i kakvi su njihovi interesi. To je
trenutno naš najvažniji zadatak tj. ono cemu poklanjamo najviše pažnje.
· Nešto prije nego smo poceli sa snimanjem ovog intervjua pomenuli ste par
interesantnih detalja u vezi eksplozije u Tunguskoj, 1908. g. Možete li sada da opet
da kažete šta je bio pravi uzrok te eksplozije ?
Mi sa sigurnošcu znamo šta je bio uzrok. Radilo se o meteoru, medutim, taj meteor je bio
pogoden… recimo… nekom vrstom projektila. Taj projektil je bio ispaljen iz jedne
instalacije, tj. baze. Mi ne znamo ko je tu bazu sagradio, ali ona je sagradena veoma
veoma davno i nalazi se u Sibiru, nekoliko stotina kilometara sjeverno od Tunguske
Misterije, Neobjašnjivi Fenomeni – Knjiga II
__________________________________________________________ 27 _
pokrajine. Ovo mogu sa sigurnošcu da tvrdim jer pouzdano znamo da se u tom regionu
dogodilo nekoliko eksplozija. Reci cu vam i ovo, posljednji put kad je iz ove instalacije
ispaljen projektil i pogoden meteor, bilo je u ponoc izmedu 24. i 25. Septembra, prošle
godine. To je poznato i nekim americkim krugovima, koji su pratili ovaj dogadaj.
· Izvinjavam se, ali meni to sve nekako zvuci kao naucna fantastika.
Znate, Graham, mi inace kad razgovaramo o suštinskim aspektima pozadine svega
ovoga, mi to cinimo samo s onima koji razumiju i prihvataju – i odgovornost koja ide
zajedno sa tim. Znate, mi ovdje imamo posla s tehnologijom koja je daleko ispred naše, i
koja je u stanju da cini stvari koje mi još uvijek ne možemo.
· Možete li biti malo više specificni u vezi tacne lokacije gdje se ta baza nalazi ?
Kada pronadete na karti mjesto u Tunguskoj, gdje se ova eksplozija dogodila, na
jugoistoku cete vidjeti poznato Bajkalsko jezero. Iza njega se prema sjeveru proteže
ogromna pustara velicine nekih 100 000 km2. To podrucje je veoma slabo naseljeno,
nema ni gradova ni sela. Tamo smo pronašli tu bazu. Sada cu da budem otvoren i kažem
da ova baza ima i neku vrstu vlastitog energetskog sistema, kojeg smo mi uspjeli da
lociramo. Za vrijeme sukoba u bivšoj Jugoslaviji po prvi put smo primjetili pojacanu
emisiju energije iz tog postrojenja, odnosno, baze. Za nas je ovo bilo jedno nevjerovatno
otkrice, mada vec od prije pouzdano znamo da je ta baza u nekoj vrsti interakcije sa
socijalnim previranjima i ratovima. Veliki dio naših istraživanja cini i pretraga prastarih
spisa. Tako smo pronašli i zapise Echutin Apposs Alanhor, koje jednostavno nazivamo
Alanhor spisima, i koji su prema našim procjenama stari najmanje 4000 godina. Ono što
je najnevjerovatnije je to što je u njima jednim naucnim jezikom opisano sve što se tu
dešava. Ja sam posjetio to podrucje dva puta. Prvi put su naši detektori otkrili veoma
visok nivo radijacije. Moram da priznam, bilo je veoma opasno jer nismo nikako mogli da
se zaštitimo od nje. Nekoliko lokalnih žitelja znaju dosta toga o tom postrojenju, cak su
nam detaljno opisali i nacrtali metalne tvorevine koje su tamo vidjeli. Ovi ljudi, clanovi
njihovih porodica i njihove životinje, svi pate od radijacione bolesti. Još cu nešto da vam
kažem u vezi Tunguske eksplozije, što vjerovatno nikada prije niste imali priliku da
cujete. Sva živa bica su vec bila napustila taj region dva mjeseca prije nego što se eksplozija dogodila.


i sad ti budi pametan...ako je ovo istina da je ovaj tip to rekao i ako je istina da je on nekakav sef na toj akademiji e onda stvarno....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimepet pro 19, 2008 4:59 pm

Zvuči jako zanimljivo, da, ali dobro bi bilo kad bi se nekako moglo provjeriti... Dakle sukob u bivšoj Jugi je bio iniciran iz Tunguzije? Ma stvarno mudri
[Vrh] Go down
Anat
Stanica
Anat


Female
Leo Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Registration date : 11.05.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimepon pro 22, 2008 2:22 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Mnogi misle da je zbog pada toga ne zna se čega upravo tamo gdje je palo bila u pitanju viša inteligencija - bića koja nisu željela napraviti veliku štetu Zemlji i čovječanstvu što bi se svakako dogodilo da je to palo južnije ili nekamo u more gdje bi podiglo razorne tsunamije. Ovako je osim drveća i nešto faune stradao samo jedan čovjek.

očito je "to nešto" bačeno namjerno baš tamo jer nema puno stanovništva. a možda je to bilo djelo ljudskih znanstvenika, kako u citatu gore i stoji. sve je moguće... mudri
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimepon lip 29, 2009 10:38 pm

Još malo o ovoj temi ODAVDE:


Citat :
Događaj poznat kao Tunguski misterij koji se dogodio 1908. godine u Sibiru i koji je uništio oko 80 milijuna stabala, uistinu je uzrokavao komet, pokazuje studija Cornell University te time potvrđuje mišljenje brojnih znanstvenika koji su se bavili tim fenomenom.

'To je bilo kao razotkrivanje 100 godina starog ubojstva. Dokazi prilično sigurno pokazuju da je Zemlju 1908. godine udario komet', rekao je Michael Kelley, voditelj projekta. Istraživanje je pokazalo kako su oblaci stvoreni od vode i leda odgovorni za nastajanje ledenog kometa koji je udario u zemlju, piše Chattachbox.


Znanstvenici također vjeruju da je komet pri padu zračio svjetlošću koja se mogla vidjeti čak i u tisuću kilometara udaljenom Londonu. To znači da je komet prije nego što je udario u Sibiru putovao oko 4 828 000 kilometara. Upravo je to dosad zbunjivalo znanstvenike, nisu mogli dokučiti kako je vodena para putovala tako velikom brzinom.

Fenomen dvodimenzionalnog širenja

Tim Michaela Kelleya pojasnio je kako je došlo do fenomena dvodimenzionalne turbulencije.To je pojava koja se događa kada neka sila, kao što je magnetsko polje, tekućinama omogućuje trodimenzionalno širenje. Na taj se način ona mnogo brže širi u dvije dimenzije u kojima im kretanje nije ograničeno. 'To je totalno nova i neočekivana pojava', rekao je Kelley.

Na temelju novih dokaza Kelleyev tim pretpostavlja da je vanjski ledeni omotač kometa ispario tijekom prolaska kroz atmosferu. U tim trenucima vodena je para stvorila oblake u visokim dijelovima atmosfere koji su obasjani Sunčevom svjetlošću svijetlili dugo nakon njegova zalaska.

Moram reći da mi ovaj fenomen dvodimenzionalne turbulencije nije jasan iz ovog teksta, iako nejasno nagađam što je autor htio reći. Mislim da je prijevod zabrljan. Može li netko pojasniti o čemu se točnije radi?
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimeuto srp 07, 2009 3:07 pm

Postoji i teza da je to Teslino maslo, tj. da je ispalio famizni death ray ilitiga smrtonosnu zraku.
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Tunguska eksplozija   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimeuto lis 06, 2009 9:16 pm

30.6.1908. stanovnici Nižne-Karalinska, malog sela u središnjem Sibiru, ugledali su plavkasto-bijeli trak vatre kako okomito presijeca nebo prema sjeverozapadu. Ono što je započelo kao sjajna točka svjetlosti produžavalo se sve dok nakon deset minuta nije izgledalo kao da je prepolovilo nebo. Kada je došlo do zemlje razbilo se proizvevši pri tome čudovišni oblak crnog dima. Nekoliko sekundi poslije začula se strahovita, zaglušujuća detonacija od koje su se zatresle zgrade. Selo Nižne-Karelinsk bilo je preko 320 kilometara udaljeno od mjesta udara, no eksplozija je unatoč tome bila dovoljna da otkine komadiće krovova kuća. Štogod da je pogodilo Tunguziu u sibirskom području eksplodirala je snagom kakva se nikada prije nije mogla ni zamisliti. Udarni val eksplozije dvaput je obišao Zemlju prije no što je zamro, a posljedice koje je eksplozija imala na vrijeme na sjevernoj hemisferi su bile dalekosežne. Na području mjesta eksplozije nije bilo nijednog posve izraslog stabla. Sve ih je sravnila eksplozija te su ležala u istom smjeru. U samome središtu eksplozije neka su stabla, potpuno ogoljena, ostala uspravna. Eksplozija je sravnila više od 10400 četvornih kilometara šume(u nekim se izvorima govori kako se radi samo o 2000 četvornih kilometara). Eksplozija je po svemu sudeći bila atomska. Kratera, koji je trebao ostati na mjestu gdje je nepoznato tijelo udarilo, nije bilo tako da se zaključuje da je do eksplozije došlo iznad zemlje što je slučaj sa atomskom bombom. Atomske eksplozije dovode do smetnji u Zemljinom magnetskom polju, a područje tunguske eksplozije čak se i danas opisuje kao magnetski kaos.
TEORIJE o tome što je udarilo
1.U zemlju je udario komet. No komet nije mogao izazvati jednu takvu «nuklearnu» eksploziju. Osim toga astronomi su ga trebali primijetiti prije no što bi stigao do Zemlje. Nijedna od 120 ruskih zvjezdarnica koje su ispitane nije imala zapis o kometu na putanji predmeta koji je izazvao tungusku eksploziju. Jedino što ide u prilog jest da je komet možda došao iz smjera Sunca kada se ne može zapaziti.
2.Eksploziju je izazvala minijaturna crna rupa-neka vrsta vira u prostoru izazvana posvemašnjim kolapsom čestica u atomu. No prema tome je ta crna rupa trebala proći ravno kroz Zemlju i izaći na drugu stranu, o čemu nema dokaza.
3.Eksploziju je izazvala antimaterija, hipotetska vrsta materije čije čestice imaju suprotan naboj od normalne. U dodiru s normalnom materijom antimaterija bi trebala eksplodirati i jednostavno nestati.
4.U zemlju je udario izvanzemaljski brod s atomskim pogonom. Odnosno nije udario već je eksplodirao na određenoj visini iznad zemlje. Za ovo je vezana i činjenica da je recimo to strano tijelo udarilo bilo gdje drugdje na Zemlji došlo bi do katastrofe ogromnih razmjera(i vi sada ne biste ovo čitali). Ta činjenica govori o tome da je tom stvarju(što god da je bilo) upravljala nekakva inteligencija, ovome u prilog ide i činjenica da je više od 700očevidaca tvrdilo da je u vrijeme pada predmet promijenio svoj smjer, da se kretao prema Bajkalskom jezeru prije no što je skrenuo. S druge strane mnogi tvrde da se radilo o dva predmeta, te da je jedan presreo ovaj drugi koji je na posljetku eksplodirao. Jesmo li 30.6.1908. možda spašeni od sudnjega dana?!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimeuto lis 06, 2009 9:44 pm

Spojit ću ovu temu s već postojećom o sibirskoj eksploziji.
MisteryManiac, pohvaljujem trud, no možeš li, molim te, ubuduće provjeriti imamo li već istu ili sličnu temu prije nego otvoriš novu? :)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimeuto lis 06, 2009 11:12 pm

ma uzas :/ nakraju ostanem confused
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimesri lis 07, 2009 7:36 pm

kak mos ostat Misterij sibirske (tungunske) eksplozije 888361 ja sve odmah svatio
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimesri lis 07, 2009 9:33 pm

ma i ja sam shvatila al bilo je tolko prica da covjek ostane confused
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimepon lis 25, 2010 8:08 pm

Nakon 102 godine od pada nepoznatog nebeskog tijela na tungušku tajgu ruski su znanstvenici napokon dokazali kako nije bila riječ o meteoritu, već o kometu.

Kako piše ruska Pravda, znanstvenici su pregledali ostatke tijela koristeći poseban instrument GPR, kojim su utvrdili da je u tungušku tajgu nedvojbeno pao komet.

'Misteriozni' događaj se zbio 30. lipnja 1908. godine, a svjedoci su ispričali da su na nebu ugledali ogromnu kuglu koja je 'prošišala' uz ogromnu buku i svjetlost te se srušila na šumu između dviju rijeka Kimchu i Hushmo. Eksplozija je uzrokovala jak potres koji su zabilježile sve seizmološke postaje na svijetu, a jeka eksplozije se čula 800 kilometara od mjesta pada.

Također je uništeno više od 2.100 kilometara četvornih šume, a u promjeru 200 kilometara razbijeni su prozori na nekim kućama. Ubrzo nakon pada 'nepoznatog tijela' započela je i magnetska oluja koja je trajala pet sati.

Prva ekspedicija na terenu 19 godina nakon događaja

Zanimljivo je da je prva ekspedicija na mjesto događaja poslana tek 1927. godine, a znanstvenici tada nisu pronašli krater koji je tzv. meteorit trebao ostaviti na površini! Bizaran je bio i podatak da je šuma koja je stradala u eksploziji ostala netaknuta u samom epicentru, pa su znanstvenici pretpostavili da je tzv. meteorit eksplodirao prije nego što je udario o tlo.

Prvi pomaci u rasvjetljavanju ovog slučaja napravljeni su 2007. godine, kad je grupa talijanskih znanstvenika provela geološka istraživanja jezera Cheko i utvrdila da je tijelo sigurno palo na tom području.

Specijalni radar otkrio tajnu

Ove je godine ekspedicija Vladimira Aleksejeva iz Instituta za nuklearna istraživanja ponovno provela ispitivanja tla, ovaj put s radarom koji prodire 100 metara u tlo. Pregledavanjem kratera Suslov spoznali su kako je nastao udarcem nebeskog tijela o Zemlju, a u dubljim slojevima pronađeni su ostaci kometa - točnije, 'manji' dio kometa koji se odvojio od jezgre teške nekoliko milijardi tona.

Znanstvenici zato smatraju da je 30. lipnja 1908. godine Zemlju pogodila takozvana 'repata zvijezda' koju je slijedio rep dugačak nekoliko kilometara, a koji se sastoji od plinova nastalih otapanjem uslijed topline Sunca. Prilikom ulaska u atmosferu fragmenti kometa su se raspali i pali na Zemlju gdje su formirali više kratera, a ostatak kometa je izgorio u atmosferi i emitirao jako svjetlo koje se vidjelo na kilometre od mjesta pada, mišljenje je znanstvenika.

ovo sam naso na netu

ne vjerujem bas u ovo jer kako se onda objasnjavaju oni topovski pucnji sto su svjedoci culi i svjetlo koje ide prema objektu koji je padao
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimepon lis 25, 2010 9:07 pm

I meni je malo sumnjiv članak conf1
Ali vjerojatno se radilo o nekom svemirskom objektu! :)
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimepon lis 25, 2010 9:27 pm

svemirski je objekt sigurno samo koji teleskop confused

a eno infernus(evil ) opet da ga niko ne razumije i da nam treba crtat it te fore
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimeuto oľu 22, 2011 1:46 am

postoji teorija da je Tesla kriv za tungusku eksploziju, da je odaslao neke valove, zrake ili nešto slično u atmosferu i da se odbilo i prouzročilo navedenu ekspoloziju...
isto tako se govori o tome da su amerikanci pronašli Tesline spise i da se oni sada služe sličnim sistemom po imenu HAARP (to je zapravo tajni kompleks), i svaki put kad su aktivirali HAARP dogodio se neki potres ili erupcija vulkana - koja slučajnost, ili možda ne... pa se sada to povezuje sa nepogodama koje su zadesile Japan
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitimečet lip 30, 2016 3:50 pm

da na današnji dan prije 108 godina,mislim da je asteroid eksplodirao u zraku ,i uništio šumu udarnim valovima -.- to se lako može desiti bilokad,iznenada s neba glavnom bi pao u more ili u šume pustinje, no posljedice udara bi uništile planet zemlju da je bio veci te 1908,svjetlo se noću vidjelo crveno sve do engleske ,možda su i naši pradjedovi vidili to crveno svjetlo to a nisu onda znali šta je to,,,,,
[Vrh] Go down
Sponsored content





Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Empty
PostajNaslov: Re: Misterij sibirske (tungunske) eksplozije   Misterij sibirske (tungunske) eksplozije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Misterij sibirske (tungunske) eksplozije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» misterij davida Langa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: