Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mučenje životinja

Go down 
+5
floridana
Merkurica
Sentinel
Svjetloisjena
meli
9 posters
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:25 pm

Evo jednog groznog primjera mučenja životinje, koje je još k tome i smatrano narodnim običajem.

Foto: Mučenje pijetla na svadbi kao uspomena na boravak u Hrvatskoj


Mučenje životinja 60134230

Šokantne fotografije je poslao očevidnik. Snimljene su u Šibeniku 21. lipnja ispred same katedrale, a prikazuju izmučenog pijetla privezanog za vrh motke sa zastavom koja predvodi svatove.


Motkom je barjaktar žustro mahao, dok su turisti zaprepašteno promatrali mučenje već gotovo do smrti izmučene životinje.
Pijetao je još bio živ i nogama zavezan za vrh motke s hrvatskom zastavom kojom je barjaktar, na oduševljenje okupljenih svatova (kako tvrdi naš čitatelj), žustro mahao ne obazirući se na agoniju već potpuno izmučenog pijetla.
Naš čitatelj kaže kako su strani turisti, ali i ostali građani, u nevjerici promatrali mučenje životinje.
- Nakon upita dobio sam informaciju da se radi o nekakvom starom običaju, no mislim da je nedopustivo da se takve stvari, osim toga i zakonom zabranjene, još uvijek toleriraju, dopuštaju pa čak i potiču, ogorčen je naš čitatelj.
I tako su u samom središtu Šibenika strani turisti 'počašćeni' primjerom skromnog civilizacijskog dometa, o kojemu će zasigurno pričati u svojim matičnim zemljama.
A onima koji ostaju živjeti u Hrvatskoj i koji ne uživaju u 'priredbama' koje uključuju mrcvarenje nedužnih životinja, ostaje nada da će ovakvi brutalni činovi naići na osudu javnosti, a da će počinitelji biti sankcionirani.

dnevnik.hr
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:27 pm

Pa netko tu nije normalan i povrh toga ne poznaje propise :(
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:36 pm

Je*** ti ovakve glupe običaje i primitivno balkansko ponašanje pojedinaca koji sebe nazivaju ljudskim bićima.

Unaprijed se ispričavam na prostačenju.

Hvala!
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimečet srp 03, 2008 6:27 pm

Moram priznati da mi je taj običaj nepoznat i da pvi put čujem za tako nešto. :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimečet srp 03, 2008 7:18 pm

nisu svi u Šibeniku takvi zubi. da sam ja tamo bila sve bi ih mlati
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimečet srp 03, 2008 7:22 pm

to će biti dobra juha od pivca, nabijena adrenalinom zubi

šala šala...
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimepet srp 04, 2008 8:18 am

Možda u toj šali ima nešto i istine. Kad si ovako spomenula asocira me na "prirodni način" proizvodnje narkotika.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimepet srp 04, 2008 8:19 am

merkurica je napisao/la:
Moram priznati da mi je taj običaj nepoznat i da pvi put čujem za tako nešto. :)

Nisam ni ja nikad čula za to, ali ne mogu vjerovati kaj se sve ljudi sjete.

Flo ti bi mogla ispitati da li stvarno takav običaj postoji ili ne?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimepet srp 04, 2008 8:27 am

i mene je iznenadilo ovako nešto. nije običaj to raditi na svatovima u Šibeniku.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimepet srp 04, 2008 8:39 am

meli je napisao/la:
merkurica je napisao/la:
Moram priznati da mi je taj običaj nepoznat i da pvi put čujem za tako nešto. :)

Nisam ni ja nikad čula za to, ali ne mogu vjerovati kaj se sve ljudi sjete.

Flo ti bi mogla ispitati da li stvarno takav običaj postoji ili ne?
recimo da me podsjeća malo na običaje vezane uz poklade, ali....mislim da je u ovom slučaju riječ samo o gluposti i pretjerivanju
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimepet srp 04, 2008 8:44 am

evo nešto....
"Pijetao je zaštitni znak prehrambene industrije "Podravka" iz Koprivnice, a može se smatrati i svojevrsnim simbolom cijele Podravine. Podravska folklorna društva više su puta na zagrebačku Međunarodnu smotru folklora donosila pijetla, nosila ga u svečanoj povorci i na nastupima; u starijim podravskim svadbenim običajima pijetla je nosio pozović – muškarac koji je,kako mu ime kazuje, pozivao rodbinu i goste na svadbu (Ivančan 1966:179)."
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimepet srp 04, 2008 8:50 am

Da, to stoji, to je običaj i u Međimurju, mislim i u Zagorju, no taj se pijetao nosio ko gospon u rukama, i mikom nije palo na pamet da ga ovako muči.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimepet srp 04, 2008 10:21 am

Btw, pijetao je u mnogim krajevima simbol muške moći pa me ne čudi što ga povezuju sa svatovima, ali vješanje na motku osim što je odvratno nema ni smisla - to je kao da žele mladoženju lišiti nečega... no
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimepet srp 04, 2008 11:38 am

Sjeno, to je valjda smislio neki ljubomoran kum, koji je zapravo htio mladu za sebe.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimečet tra 09, 2009 8:52 pm

Sentinel je napisao/la:
Je*** ti ovakve glupe običaje i primitivno balkansko ponašanje pojedinaca koji sebe nazivaju ljudskim bićima.

Unaprijed se ispričavam na prostačenju.

Hvala!

Nemaš se zašto ispričavati. Prirodna reakcija svakog normalnog čovjeka!

Sve bi ih kastrirala!
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimepet tra 10, 2009 10:43 pm

da ja znam za taj obicaj cak sam i bio jednom na piru kad je pivac bio zavezan za barjak....uvrijezeno je misljenje da to njemu ne smeta da on moze tako visiti cijeli dan....
isto je pir bio u Sibeniku samo sto to nije obicaj Sibencana nego je to obicaj okolnih sela oko grada a vecinom kad se neko zeni ili udaje iz tih sela ide se u Sibenik u crkvu i vijecnicu posto su jedna do druge udaljeni par koraka.....pitao sam majku za taj obicaj i ona zna za to ali mi nije znala odgovoriti zbog cega je taj obicaj...zasto bas pivca zavezu za barjak......ali taj obicaj polako ali sigurno nestaje...znam isto par osoba koji su na svom piru imali pivca zavezanog za barjak iako oni to nisu htjeli ali su na kraju ipak popustili pritisku ili nagovaranju starijih ili roditelja ili rodjaka znate ono kao obicaj je mora se i bla bla....
uglavnom svaki put koliko ja znam pivac je prezivio...e sad koliko je to njemu trauma ja to ne znam znam samo da prezivi.....
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimened tra 12, 2009 2:08 pm

nisam cula nikad za taj obicaj al fkt ludjaci
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimeuto tra 21, 2009 6:59 pm

Za mene je to odvratno - najsretniji dan u životu a predvodi ga polumrtvi pjetao
to se zove tradicija bag
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimeuto tra 21, 2009 7:04 pm

Čula sam već za takav običaj, čak mi se čini da je bio ovdje negdje spomenut... Odurno.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitimened tra 26, 2009 10:16 pm

Gea je napisao/la:
Za mene je to odvratno - najsretniji dan u životu a predvodi ga polumrtvi pjetao
to se zove tradicija bag
slazem se u potpunosti
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mučenje životinja Empty
PostajNaslov: Re: Mučenje životinja   Mučenje životinja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mučenje životinja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: