Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Crna rupa

Go down 
+39
primitive101
Athena
PEPE-Top Secret
konoko1
Chakotay
Skulptura
Daja
Hack_The_Universe
Remke
Narayana
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Gea
Cylon
Casper
Legionar
zvezda
Dunja the tomboy
Berny_Sinara
gothic45
ThE_IMMORTAL
Cuppycake.Disaster
Zeus
Cico
Yado
silver
Kirk
arhont
mare
KaKa 22
fazan u hladnjaku
Neo
gloria_g
finga
Blizzard
Alpha
Tutankhamon
Svjetloisjena
vedran
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimečet oľu 12, 2009 2:53 am

Slažem se.
Ali više sam mislila na to da ono što smatramo objektivnom stvarnošću zapravo to nije... to je maya, iluzija ili kako je god nazivali... a lično moja percepcija se unekoliko razlikuje od opšteprihvaćene. Zato ja više volim svoju... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimečet oľu 12, 2009 3:18 am

zvezda je napisao/la:
Slažem se.
Ali više sam mislila na to da ono što smatramo objektivnom stvarnošću zapravo to nije... to je maya, iluzija ili kako je god nazivali... a lično moja percepcija se unekoliko razlikuje od opšteprihvaćene. Zato ja više volim svoju... *

Ponekad, iako nam je drago našo vlastito mišljenje i percepcija, jednostavno trebamo sami sebi priznati da je to naše mišljenje bazirano na ničemu, već da se tu javlja naša želja ili neko podsvjesno uvjerenje u nešto. Naravno, tada često ljudi izmišljaju neke argumente za to što govore, a to nije baš način na koji mudraci djeluju.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimečet oľu 12, 2009 11:21 pm

Vampire Yanemba je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Slažem se.
Ali više sam mislila na to da ono što smatramo objektivnom stvarnošću zapravo to nije... to je maya, iluzija ili kako je god nazivali... a lično moja percepcija se unekoliko razlikuje od opšteprihvaćene. Zato ja više volim svoju... *

Ponekad, iako nam je drago našo vlastito mišljenje i percepcija, jednostavno trebamo sami sebi priznati da je to naše mišljenje bazirano na ničemu, već da se tu javlja naša želja ili neko podsvjesno uvjerenje u nešto. Naravno, tada često ljudi izmišljaju neke argumente za to što govore, a to nije baš način na koji mudraci djeluju.

Volela bih da pojasniš ovo što si gore rekao...
Meni moja percepcija nije ni malo draga ali je takva kakva je!
Ne znam zaista kako je to "naše mišljenje bazirano na ničemu"???
A što se tiče izmišljanja argumenata... To je baš deo koji bih volela da pojasniš. A kako to mudraci deluju? I ko su to mudraci? *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 1:31 am

zvezda je napisao/la:

Ne znam zaista kako je to "naše mišljenje bazirano na ničemu"???

Ne uvijek, ponekad. Kao primjer uzmi to da netko pobija evoluciju iako nema pojma o njoj. Nema pojma zašto pobija niti što pobija, ali pobija jer mu se ne sviđa, zbog vlastitih želja.

Citat :
A što se tiče izmišljanja argumenata... To je baš deo koji bih volela da pojasniš.

...i onda taj čovjek priča kako je evolucija lažna, nalazi argumente u nečijim postovima kako nisu otkriveni neki prijelazni oblici, ostala vjerovanja uzima kao dokaz... To je ukratko to.

Citat :
A kako to mudraci deluju? I ko su to mudraci? *

Mogu ti reći samo za sebe, ako te zanima.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimesub oľu 14, 2009 1:11 pm

Pa, ako sebe smatras mudracem, reci...
Mene zaista zanima kako to deluju mudraci, pa ako znas nekog, javi... :) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimesub oľu 14, 2009 3:06 pm

zvezda je napisao/la:
Pa, ako sebe smatras mudracem, reci...
Mene zaista zanima kako to deluju mudraci, pa ako znas nekog, javi... :) *

Ne, nisam na to mislio. Ne smatram se mudracem, već velikim klincem zubi

Mislio sam na to da mogu reći što su za mene mudraci i kako bi po meni oni djelovali, a za općeniti primjer ne mogu i ne znam reći.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon oľu 16, 2009 3:25 am

Pa, ok, veliki klinče... ;) Reci, šta su za tebe mudraci i kako bi oni trebali delovati, po tvom mišljenju?... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 2:28 am

Ukratko, Sokrat. Svjestan je onoga što zna, ali isto tako je svjestan da zapravo ''ne zna''. To su za mene ljudi koji na svijet oko sebe ne gledaju samo kao na materijalno odlagalište, već i malo dublje, cijene svoje biće i sam život, ne zanemaruju svoju intuiciju, ali ju niti ne precjenjuju, svjesni su da je njihova slobodna volja omogućena tuđim slobodnim voljama, znaju da su mogućnosti bezgranične, ne sakrivaju svoje neznanje pred drugima jer upravo to može drugima otvoriti oči i svjesni su da svaki potez može biti pogreška, bio taj potez naizgled dobar ili ne.

Za mene mudrac djeluje tako da nastoji drugima prenijeti svoje znanje ne na ''nasilan'' način, već na način da pojedinac sam preispita svoja uvjerenja i vjerovanja. Neka ne govori uokolo da je mudrac, već neka djeluje kao mudrac.

No dosta o mom autu, pričajmo malo o tebi zubi
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 4:27 pm

iliti
znam da ništa ne znam...
sigurno znate oni priču "Košulja sretnog čovjeka"
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 4:43 pm

Aj ispricaj :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 5:04 pm

davno je to bilo....
kralj najvećeg kraljevstva, imao je sve, sve blago svijeta, prekrasne žene, dobru djecu...imao je sve, ali nije bio sretan.
kad, jedan dan, dočuje on da postoji najsretniji čovjek na svijetu, čovjek sa sretnom košuljom i pitao se dali bi mu čovjek košulju posudio ili bi ju možda prodao.
i uputi se on u potragu za čovjekom, preko velikih šuma i mora...
napokon uđe u selo, u kojem čuje gromku, glasnu pjesmu.
i da, pomisli, našao sam ga...
raspita se on u selu o sretnom čovjeku, i upute njega seljani na kraj sela, neka samo prati pjesmu...
napokon ugleda kralj sretnog čovjeka...priđe mu i uvidje da je čovjek gol...
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2009 6:10 pm

meni je jako zanimljivo kako se vrijeme usporava kako se mi približavamo crnoj rupi... nama bi tok vremena išao normalno..ali onima izvan gravitacijskog flaxa..bi vidjeli kako smo mi sve sporiji...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 11:26 am

Sto je isto samo predpostavka miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 11:27 am

..pa je..jer nismo našli crnu rupu..ali ima smisla.. i vjerojatno bi se dogodilo..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 11:32 am

Ako bi sve ostale predpostavke o tome sto je Crna Rupa bile dosljedne onda bi i to sa vremenom bilo logicno. Al kako zapravo ne znamo sto je tocno Crna Rupa, a ne znamo ni sto je vrijeme tj. koja je prava priroda vremena onda je tesko reci...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 11:35 am

samo znamo da se vrijeme savija pod gravitacijom.. ali crna rupa i ima tolku gravitaciju gdje i teoretski ni svjetlost nemože pobjeći...
što misliš kak je u središtu? bi li te singularnost zdrobila..?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 11:49 am

Ne znam. Ako gledamo sluzbenu, znanstvenu, teoriju onda, po svemu sudeci, ne bi prezivjeli Crnu Rupu.
Ali mozda nije tako pa onda...tko zna...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 5:26 pm

Alpha je napisao/la:
Sto je isto samo predpostavka miga

Zapravo nešto više od pretpostavke, crne rupe imaju gravitaciju, a efekti od gravitacije su dobro poznati, a dilatacija vremena je dobro dokazana. Sve je teorijski točno, kako se približavamo crnoj rupi, doista se događa ta dilatacija vremena baš kao i kada se približavamo Suncu. Ostaje pitanje ''snage'' te dilatacije i to je jedini dio koji je pretpostavka u cijeloj toj stvari. Čak je i taj dio malo više od pretpostavke zbog promatranja nekih sustava neutronska zvijezda - div. Sve je to jako čvrsto zbog teorijskih i eksperimentalnih dokaza, ali ostaje pitanje što je to crna rupa i je li onakva kakvom ju zamišljamo, to jest je li doista slučaj da svjetlost ne odlazi sa crne rupe.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 5:31 pm

Cylon je napisao/la:
samo znamo da se vrijeme savija pod gravitacijom.. ali crna rupa i ima tolku gravitaciju gdje i teoretski ni svjetlost nemože pobjeći...
što misliš kak je u središtu? bi li te singularnost zdrobila..?

Ako zapostavimo sve teorije o paralelnosti svemira, crvotočinama itd., tada je odgovor potvrdan. Crna rupa definitivno ima jaču gravitaciju od neutronske zvijezde (koja je izravno viđena) i čije je djelovanje na okolinu promatrano. Računom za gravitaciju (koji je potvrđen svakom misijom u svemir + podudara se sa pojavama oko nas) dobiveno je nešto što na okolinu ima jači utjecaj od neutronske zvijezde, a n.zvijezda ima takvu gravitaciju da bi se na njoj svi pretvorili u palačinke s iznutricama.

Nije 100% sigurno jel bi crna rupa sigurno zdrobila padajući objekt ili imamo li pravi pogled na utjecaj gravitacije i dilatacije vremena na tijelo, ali statistički gledano, prema onome što znamo i što je dokazano, na crnoj rupi nema baš mjesta za ''život''.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 7:48 pm

Vampire ~ Cyon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Sto je isto samo predpostavka miga
Zapravo nešto više od pretpostavke, crne rupe imaju gravitaciju, a efekti od gravitacije su dobro poznati, a dilatacija vremena je dobro dokazana. Sve je teorijski točno, kako se približavamo crnoj rupi, doista se događa ta dilatacija vremena baš kao i kada se približavamo Suncu. Ostaje pitanje ''snage'' te dilatacije i to je jedini dio koji je pretpostavka u cijeloj toj stvari. Čak je i taj dio malo više od pretpostavke zbog promatranja nekih sustava neutronska zvijezda - div. Sve je to jako čvrsto zbog teorijskih i eksperimentalnih dokaza, ali ostaje pitanje što je to crna rupa i je li onakva kakvom ju zamišljamo, to jest je li doista slučaj da svjetlost ne odlazi sa crne rupe.
Dakle ako je nesto teorija ali nije egzaktno dokazano (kao sto nije) to po tebi nije predpostavka? Po meni jeste. Kao sto i postoje cuda koja su 'dokaz' Boga ali on i dalje nije dokazan pa se moze reci da predpostvljam(o) da postoji... To je barem moje misljenje.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:01 pm

Alpha je napisao/la:

Dakle ako je nesto teorija ali nije egzaktno dokazano (kao sto nije) to po tebi nije predpostavka? Po meni jeste. Kao sto i postoje cuda koja su 'dokaz' Boga ali on i dalje nije dokazan pa se moze reci da predpostvljam(o) da postoji... To je barem moje misljenje.

Po meni je pretpostavka mišljenje o nečemu na temelju indicija koje imamo, a u slučaju crne rupe sve indicije koje se koriste su dokazane, tako da je to onda za mene nešto više od obične pretpostavke iako u bazi jest pretpostavka.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 10:41 pm

Nisam ni rekla da je doticna torija/predpostavka dosla 'iz nicega'...ima ona svoje argumente...al mozda se pokazu potpuno pogresni...moguce je...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 10:46 pm

Potpuno? Što bi značilo da je to potpuno pogrešno i na koji način?

Uglavnom rekoh zašto je za mene to više od same pretpostavke.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimepon tra 20, 2009 10:59 pm

Kao da Crna Rupa uopce nije to sto se sada smatra da jeste i da, stoga, ne vrijede ni zakoni koji se smatraju da vrijede...hocu reci, sto ako je prolaz u drugi svemir, dimenziju ili nesto...ok, SF je al samo kazem kao primjer.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 2:03 am

Alpha je napisao/la:
Kao da Crna Rupa uopce nije to sto se sada smatra da jeste i da, stoga, ne vrijede ni zakoni koji se smatraju da vrijede...hocu reci, sto ako je prolaz u drugi svemir, dimenziju ili nesto...ok, SF je al samo kazem kao primjer.

Trenutno se crna rupa smatra prostorom, a singularnost unutar nje kao gusta masa zbijena u infinitenzimalno mali prostor. Da svjetlost ne bi mogla izaći van izvedeno je kroz formule na temelju onoga što znamo o gravitaciji i njenim efektima. Taj dio jest upitan, možda crna rupa ispušta zračenje kakvo još nismo otkrili, možda ne znamo dobro samu prirodu svjetlosti, imamo objašnjenje zašto gravitacija utječe na elmag. zračenje, no opet za potpunu teoriju traže se gravitoni koji možda uopće ne postoje. Dakle svakako je moguće da smo mi na krivi način povezali utjecaj gravitacije na elmag. zračenje.

Što se gravitacije tiče, to je potvrđeno samim promatranjem i mjerenjima, baš kao i u slučaju neutronskih zvijezda. To da imaju snažnu gravitaciju, imaju, to da bi se na njima pretvorili u palačinke ili prije njih, poprilično je čvrst temelj argmenta da bi, a što se tiče prolaza u druge svemire, znanost takvu tvrdnju dopušta, ali ju zasad nitko nije uspio argumentirati na znanstveni način.

Dakle moguće je da je crna rupa solidno tijelo, moguće je da je to čista energija i ulaz u crvotočinu, sve su to mogućnosti, ali da ima gravitaciju zavidne snage, ima, a da pritom nastaju efekti dilatacije vremena, nastaju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Crna rupa - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Crna rupa
[Vrh] 
Stranica 6 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Crna magija
» Crna magija
» Crna strana Olimpijskih igara

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: