Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Thompson

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Registration date : 15.02.2008

PostajNaslov: Thompson   čet srp 24, 2008 11:42 am

Evo otvorila sam ovu temu zbog opće fame koja se ovila oko samog lika Thompsona i njegove glazbe i njegovih koncerata, ikonografije koja ga prati.

Inače ga ne slušam, mada neke pjesme i nisu tako loše pogotovo ako se nađete na nekoj fešti, svadbi, srčane su, domoljubne.

No, ne mogu nikako prihvatiti ikonografiju koja prati njegove koncerte i pozdrav koji koristi za pozdravljanje svojih fanova - za dom spremni - što naravno aludira na ustaški pozdrav iz drugogo svjetskog rata. I onda se čudi da večina publike nosi ustaške kape i majice.

Neznam kako netko može ustaštvo povezivati s hrvatstvom, pa to su bili koljači, ništa bolji od četnika, priklonili su se Hitlerovoj politici...

Da li to mladi koji nose u na kapama znaju ili nemaju pojma što znači taj U?
Nekako mi je lakše objasniti da žive u neznanju nego da svjesno propagiraju ustaštvo.

Da čujem vaša mišljenja.

btw. ako mislite da tema bolje paše negdje drugdje slobodno ju prebacimo

Zadnja promjena: Sentinel; čet srp 24, 2008 1:48 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Nije Thomson nego Thompson!)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Thompson   čet srp 24, 2008 12:04 pm

mogla bi zamjeniti ime teme zubo
thoMPson
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Thompson   čet srp 24, 2008 12:05 pm

volim njegove stare pjesme, a sad mi je previše nabrijan.
i ne sviđa mi se što se pravi da ništa ne razumije i što pravi žrtvu od sebe. roll
u potpunosti se slažem s "cenzurom".
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Thompson   čet srp 24, 2008 12:09 pm

Pjesme su mu osrednje kvalitete (one bolje) a većina je ispodprosječno. malo koketira sa HM glazbom, možda kako bi prikazao sebe kao nekog urbanog glazbenika, a ne stoji mu.
nekim svojim (ne javnim) pjesmama veliča ustaštvo i pljuje po aktuelnoj vlasti i time daje podstrek svojim fanovima da se ponašaju kako se ponašaju. ali kad jedan Marković (HNS) ne želi se javno ograditi od ustaštva, što očekujemo od njega.

Dobra ideja bi bila da sklada pjesmu o obrani Zadra (na talijanskom, naravno, jer da se njih pitalo, znamo za koga bi Zadar navijao, a i Spalato -mislim na grad, ne na pjevača-). Pa nek u pjesmi objasni zašto je Ante, a prezime mu znate, pokolonio Dalmaciju talijanima. Kao i Istru itd...
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Registration date : 04.02.2008

PostajNaslov: Re: Thompson   čet srp 24, 2008 1:56 pm

Apsolutno se slažem s Galileiom. Naime ubrzo će u mojim krajevima biti koncert Thompsona, na što sam se ja javno deklarirao da neću ić na njegov koncert ili na takva slićna događanja i naravno priznajući to naišao sam na široku osudu naroda da kakav sam ja to hrvat ako ne idem na Thompsona, da me sram može bit, da je to opća kultura, da sam ja partizan zato što ne slušam Thompsona, da sam jugonostalgičar i neznam ti ni ja što još. Prestrašno ljudi moji, i baš zbog ovakvih izjava (koje sam očekivao) sam i odlučio ne ić na koncert!

Prestrašno!!!
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Thompson   čet srp 24, 2008 2:15 pm

Srećom, za sada je takva klima da se ti malo ekstremniji ne mogu okupiti u nekom većem, kritičnijem broju. Mislim kritičnijem u smislu da bi mogli prevagnuti i nešto učiniti. Poznati su mi ti povici, ako nisi sa nama protiv nas si i slično. Slušao sam što se događalo na skupu jedne stranke, minorne na državnoj razini, na lokalnoj još nešto i znače, ali ne previše. Čisti lov na vještice. Bio je nekakav domjenak, klopa besplatna, pa se sirotinja okupila. Netko je uočio jednog starca i počeo vikati kako je on komunjara i da ga je vidio na drugim skupovima, crveno orijentiranoih (kako ga je samo vidio, može biti da je i tamo nešto tražio za jelo). Čovjek je počeo vikati kako nije on tamo bio, kako su ga zamjenili, ali kasno, masa je krenula u verbalni linč.
Odvratno!
Eto, zašto ne volim Tompsona i slična okupljanja.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Thompson   čet srp 24, 2008 3:08 pm

Ali, da nebi otišao u politiku (ovo je ipak neki drugi PDF) vratit ću se glazbi.
Zašto ga nebi slušao. Pa baš zbog navedenog okružja. Netko će reći, pa nemoj se osvrtati na ambijent (pod pretpostavkom da ima dobre pjesme lol! ) ali, mislim da to ne štima.
Kao da bi sada išao slušati Toscu u kafiću. Ambijent je jako važan i sve što okružuje za potpuni doživljaj.
[Vrh] Go down
axlica
Prašina

Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 8
Registration date : 23.07.2008

PostajNaslov: Re: Thompson   čet srp 24, 2008 4:42 pm

ja sam bila 30.5. na koncertu u Zagrebu i mogu samo reći da mi je bilo fenomenalno. Bilo je tih par idiota sa ustaškim kapama al to su sve klinci mojih godina koji ne znaju što pojam ustaše označava. Lijepo mi je bilo vidjeti sve te ljude kako pjevaju zajedno, bez ikakvih nereda ili neslaganja.. joj ma super :cheers:
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Thompson   pet srp 25, 2008 1:53 pm

A dal li Vas je Thompson pozdravio sa Za dom spremni, ako je da li ste mu zdušno odgovorili?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Thompson   pet srp 25, 2008 2:19 pm

meli je napisao/la:
A dal li Vas je Thompson pozdravio sa Za dom spremni, ako je da li ste mu zdušno odgovorili?
što bi gosn Marković rekao "To je iz opere koja se gleda na sve strane" lol!
Ali, nije se ogradio.
[Vrh] Go down
snark
Žaba

Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Registration date : 19.04.2008

PostajNaslov: Re: Thompson   pet srp 25, 2008 4:47 pm

tema Thompson jednostavno se zalijepi za čovjeka. ja mislim da je lik jednostavno pokvaren. i ne znam objasnit zašto tako mislim.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Thompson   pet srp 25, 2008 9:03 pm

Dvoličan je, sjedi na dvije stolice, nek se već jednom izjasni - da li veliča ustaše ili ne.

Ako je protiv ikonografije koja ga prati, nek to jasno i glasno kaže, a ne još svoje fanove pozdravlja Za dom spremni. Ako se ne varam time prešutno daje do znanja da odobrava ustaštvo.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Thompson   pet srp 25, 2008 9:56 pm

s obzirom iz kojeg kraja potiče jasno je kako je orijentiran i to je utkano u njega. publika priča umjesto njega.
e a mora se od nečega i živiti a ako se deklarira kao ustaša onda je ostao bez onoga šta jedino zna raditi.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Thompson   pet srp 25, 2008 10:07 pm

Pa da u tom grlu leži zec, lakše se je praviti mutav!
[Vrh] Go down
axlica
Prašina

Female
Aquarius Rooster

PostajNaslov: Re: Thompson   sub srp 26, 2008 2:31 am

meli je napisao/la:

nije nas tako pozdravio scratch
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Thompson   sub srp 26, 2008 3:19 pm

axlica je napisao/la:
meli je napisao/la:

nije nas tako pozdravio scratch

Možda se ipak nešto mijenja u njegovoj glavi ili je samo skužio da mu to šteti popularnosti, a evo već su mu i u Hrvatskoj počeli zabranjivati koncerte.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Thompson   uto srp 29, 2008 1:56 pm

dobija je kaznenu prijavu

više ovdje

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/07/28/0404006.html
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Thompson   uto srp 29, 2008 3:55 pm

On bi mene kao dio hrvatskog naroda smatrao "izdajicom", "komunjarom", "bandom crvenom", pa stoga : "protiv nikog nemam ništa, ali onaj koji protiv mene ima imam sve"

tko shvatio, shvatio, a tko nije nek ponovo pročita.
[Vrh] Go down
Yado
Riba

Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Thompson   uto srp 29, 2008 7:01 pm

čovjek je pronašao način da zgrće veeeliku lovu...niti vara niti krade niti ubija niti drogu dila...ima svoju publiku koju čuva ko oko u glavi jer drugu vjerojatno ne bi mogao steći...mislim pri tom na negove muzičke i pjevačke mogućnosti

p.s. nisam njegov poklonik
[Vrh] Go down
axlica
Prašina

Female
Aquarius Rooster

PostajNaslov: Re: Thompson   čet srp 31, 2008 6:38 am

a dobro, neću se petljat, ne znam previše o politici..
slušam ga zbog muzike prvenstveno
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Thompson   sri kol 06, 2008 4:49 pm

Thompsonu zabranjen koncert u pulskoj Areni

dnevnik.hr

Pulsko Gradsko poglavarstvo odbilo je dati suglasnost za koncert Marka Perkovića Thompsona u Areni, uz obrazloženje da je zakasnio sa zahtjevom za nastupom, priopćeno je danas iz ureda pulskog gradonačelnika.

Thompsonu zabranjen koncert u pulskoj Areni

Poglavarstvo je odluku donijelo pozivajući se na "Pravilnik o načinu korištenja Amfiteatra i Malog rimskog kazališta za održavanje ljetnih kulturnih manifestacija" prema kojemu se raspisuje javni poziv za sve zainteresirane koji žele organizirati manifestacije u Areni. Za ovogodišnju sezonu poziv je istekao 28. veljače, a zahtjev za izdavanjem izvanredne suglasnosti za Thompsonov nastup zagrebačke agencije "MP-TON d.o.o" zaprimljen je 24. srpnja u pulskom Upravnom odjelu za kulturu.
Pulski gradonačelnik Boris Miletić u priopćenju kaže kako apsolutno nema ništa protiv Thompsona i njegovih pjesama, ali kako ne može podržati ustašku ikonografiju koja se pojavljuje na njegovim koncertima, a od koje se, kako je rekao, Thompson nikada nije jasno i nedvosmisleno ogradio.
"Kao gradonačelniku grada Pule, koja je utemeljena na vrijednostima antifašizma i multikulturalnosti koje su sastavni dio našeg identiteta, ne mogu prihvatiti veličanje ustaštva, ksenofobije, nacionalizma i netolerancije prema nacionalnim manjinama", poručio je Miletić, dodavši kako se svi moraju upitati ima li poklicima "Ubij Srbina" mjesta u demokratskom društvu.
On stoga ovaj izvanredan zahtjev za održavanjem koncerta, koji je pristigao nakon svih rokova, smatra isključivo političkom provokacijom.
"Termini za održavanje manifestacija u Amfiteatru dodjeljuju se sukladno Pravilniku koji je na snazi i mi ga se moramo pridržavati. Vjerujem da je i podnositelj ovog izvanrednog zahtjeva s time bio upoznat", kazao je pulski gradonačelnik Boris Miletić na sjednici Gradskog poglavarstva.

Prvo Umag, sad Pula, kak je krenulo izgleda da Thompson bude mogao pjevati samo u Čavoglavama.
No, navodno da je negdje izjavio da neka ne nose ustaške znakove na njegove konceret sad nedavno, mislim da je bilo u novinama. To bi bila prva takva njegova direktna poruka.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: Thompson   čet kol 07, 2008 5:01 pm

Ne volim njegov lik i pojavu, a bome ni djelo..pogotovo glazbeno, tako da ono, ko voli nek izvoli.
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Thompson   sri stu 26, 2008 4:53 pm

Evo da malo oživimo ovu temu. Evo što danas piše na net.hr

'Ili Thompson ili Arena leti u zrak'

Pulsko dopisništvo agencije EPEHA u srijedu je u 11,30 sati primilo telefonski poziv u kojemu je muški glas, navodeći da zove iz Splita, zaprijetio da će – ako sutkinja pulskog Općinskog suda 2. prosinca ne donese presudu u korist Marka Perkovića Thompsona – on i crne beretke dignuti Arenu u zrak.

Novinarka koja je primila tu prijeteću poruku o tome je odmah izvijestila načelnika istarske Policijske uprave Lorisa Kozlevca, koji je u dopisništvo poslao policijskog službenika kojemu je i službeno prijavljena ta prijetnja.

Inače, u utorak 2. prosinca u 11,30 sati sutkinja pulskog Općinskog suda Mirna Frančišković objavit će presudu, nakon što je 17. studenoga održala prvu i jedinu raspravu u povodu tužbe Marka Perkovića Thomspona i njegove producentske kuće MP-TON d.o.o. iz Zagreba protiv Grada Pule.

Tužba je podignuta, kako se navodi, zbog uskraćivanja davanja suglasnosti za održavanje njegova koncerta ljetos u pulskoj Areni, čime su mu, smatra, zakinuta ljudska prava.

Sutkinja je tom prigodom rekla kako je ne zanima "lik i djelo" Thomspona, nego isključivo pravna utemeljenost odluke pulskih gradskih vlasti i je li ona u skladu s gradskim aktima i zakonskim odredbama.

Izvor: net.hr
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Thompson   sri stu 26, 2008 4:56 pm

Ja osobno ne znam što je tim ljudima u glavi, sad smo se okrenuli znači sami protiv sebe, i zato što jedan osrednji pjevač je,, zbog znamo svi čega, dobio zabranu nastupa u pulskoj areni, sad je arena kriva i nju treba dić u zrak.

E stvarno, bože moj u kakvoj mi državi živimo!!! gica
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Thompson   sri stu 26, 2008 9:51 pm

Jebem takav narod, takvu vjeru, takvu zemlju, takvo mišljenje...

Idem ja lipo u Irsku, a vi se ubijajte i mrzite. :P gica
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Thompson   Today at 2:08 am

[Vrh] Go down

Thompson
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next