Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 BOG=ĐAVO

Go down 
+25
2pac
primitive101
Jedi Mind Tricks
MoW
SV David
burnme
Absynthia
vladimir
floridana
Sigmund Freud
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
meli
Gluteus Maximus
Blizzard
Galileo Galilei
None
Merkurica
marko suzic
zvezda
Jaykof
Tutankhamon
snark
Alpha
Saroman
29 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimesri svi 13, 2015 9:36 pm

Nije
[Vrh] Go down
SV David
Stanica
SV David


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 15
Age : 35
Location : Sarajevo
Registration date : 02.05.2015

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimesri svi 13, 2015 10:53 pm

Misliš ti
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimesri svi 13, 2015 11:59 pm

Puno ljudi misli da se duša može prodati vragu. Ali ta većina nezna da duša nije nekakav predmet unutar tijela po kojeg dođe vrag ili njegov pomoćnik, uzme ti ga i potpiše ugovor s tobom. Neznam tko je prvi započeo s tim glupostima, ali znam da se recimo u američkoj seriji Supernatural, mnogo radnje vrti upravo oko toga.
Razumijevanje duše i "vraga" je puno složenije od toga i mnogo je puta obrađeno u literaturi, pa čak i na ovome forumu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimečet svi 14, 2015 11:28 am

Ovo oko prodaje duše "đavlu" je zanimljivo jer je očito da se tu radi o nesporazumu nastalom zbog nerazumijevanja pojma duše. Ako dušu promatramo kao na naš unutarnji aspekt fizičkog tijela (naš um i osjećaji), onda se može reći da je puno ljudi "prodalo dušu đavlu", u smislu da su zli, gramzljivi, neiskreni, oholi, škrti, bahati, sebični...
Ako pak o duši govorimo u njenom izvornom kontekstu besmrtne individualne iskre onkraj vremena i prostora, onda na nju ništa ne može utjecati i ne može je se ničemu "prodati". Znači, svo prodavanje može se govoriti samo u kontekstu čovjekove labilnosti u ovom iluzornom svijetu. A tu možemo nazvati stvari kako hoćemo, pa i "prodavanje duše đavlu".
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimečet svi 14, 2015 12:13 pm

Mene baš zanima kad je to počelo, znači kad su ljudi počeli misliti (krivo misliti) da je duša nešto u tijelu što "vrag" traži kao svoju imovinu u slučaju da potpišeš ugovor s njime. On ti zauzvrat da slavu ili tako nešto. Možda je to baš počelo s Faustom, a možda je riječ o nekom lošem prijevodu nekih starih okultističkih spisa.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimečet svi 14, 2015 4:08 pm

MoW je napisao/la:
Ovo oko prodaje duše "đavlu" je zanimljivo jer je očito da se tu radi o nesporazumu nastalom zbog nerazumijevanja pojma duše. Ako dušu promatramo kao na naš unutarnji aspekt fizičkog tijela (naš um i osjećaji), onda se može reći da je puno ljudi "prodalo dušu đavlu", u smislu da su zli, gramzljivi, neiskreni, oholi, škrti, bahati, sebični...
Ako pak o duši govorimo u njenom izvornom kontekstu besmrtne individualne iskre onkraj vremena i prostora, onda na nju ništa ne može utjecati i ne može je se ničemu "prodati". Znači, svo prodavanje može se govoriti samo u kontekstu čovjekove labilnosti u ovom iluzornom svijetu. A tu možemo nazvati stvari kako hoćemo, pa i "prodavanje duše đavlu".
ides
Figurativno.
Po meni, dobro i lose nema krila ili rogove, nego jedno i drugo je sastavni dio osobe. A prodavanje je najblize tome da stupimo u pakt, ili interakciju s pojedincima losih namjera, koji se mogu prikazati kao sam vrag.
Isto tako, mozak ne ide doslovno na pasu itd.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimečet svi 14, 2015 4:28 pm

ne trazi Vrag dusu ako je dusa temelj Uma/Volje,nego trazi pad u Iluziju i djelovanje iz Iluzije,gdje onda on zapravo djeluje kroz astral covjeka.To se sve moze direktno Vidjeti,a mozes i slusati Isusa i Buddhu koji su opisivali isti fenomen na Zemlji.Bitno je skapirati da on jeste Kralj zemaljskog astrala,a samim tim i ljudi koji vecinom i djeluju iz astrala i za vise i ne znaju.Po defaultu si odje u Iluziji,a Kralj ti i oce sve nuditi kao objekat vezanosti samo da ne realizujes dushu.

Tao ce uvjek ostati Tao,nerodjen i slobodan,al se gubljenje te veze moze desiti kad predas Volju Namjere iz Tao-a,Volji 4 elementa od kojih je satkana iluzija.Tu vezu mozes izgubiti i Voljno,bez posljedica kao vid kontrolisane ludosti.Problem sa ljudima je sto su u nekontrolisanoj ludosti.

Glavni problem je sto ljudi na spomen rjeci Bog,aktiviraju maks vrh astrala,osjecaje ugodnog,razumjevanja,"ljubavi" i slicno,a to je samo drugi aspekt iste astralne djavolje energije,i onda biraju izmedju "Boga" i Vraga,ne shvacajuci da je to jedno te isto,i da je oboje sranje i zesca iluzija.Slicno rade i igraci iz sjenke,znas onu fintu Problem-Reakcija-Rjesenje,tipa zelis naftu i heroin u afganistanu,ne mozes to odmah i direktno reci,pa izmislis problem,napravis reakciju i dobijes ono sto si u pocetku htio.Ti ljudi koji to rade,zapravo koriste Vragov domen astrala,jer Vrag je djavolji advokat koji zna sve astralne finte i kako prividno zajebati Kauzal.

Vrag isto to radi.Predstavi jedan aspekt sebe kojeg ce vecina smatrati losim (nekog ko te tjera na sranja,iluziju,zlo,glupost i slicno).I onda ponudi drugi aspekt sebe (vrh srca,vrh astrala) kao spas,ali taj drugi aspekt je isto sranje u odnosu na "energiju" temelja Uma i Kauzala odakle izvire Sloboda i Ispravnost.I tu svi padnu ko kruske,a dodatno padaju jer je njihov sami astral (kojeg oni smatraju sa Ja) zapravo sastavljen iz oba spektra iste Vragove astralne supstance,pa onda neko odbacuje svoj nizi astral,da bi se vezo za visi,i ne predje Abis jer na vrhu srca je jako ugodno i slatkasta,i to je cisto,najvece Zlo ikad napravljeno na Zemlji.Toliko primamljivo da moras biti lud i nelinearan da odbacish to i predjesh provaliju,shvacajuci poslje da provalije nikad i nije bilo kad je Gledas iz stvarnosti.

Ako je Isus imo problema sa njim,ako je Buddha imo problema sa njim,smjesno je cak i pomisliti da prosjecan praktikant na Putu,a kamoli mainstream populacija uopste moze pojmiti cjeli problem,ali glavna finta je da sve ovo i nemres Vidjeti direktno dok ne predjes Abis i imas cisto Oko kao referentnu tacku odakle poredis frekvencu Ljubavi Kralja i Ljubavi razina iznad te mochvare.

Plan Kralja je jasan (barem bio,milionima godina,Kahali kaze da je "smjenjen" kad je bio smak Svjeta krajem 2012te,a ja sam to Vidio tada i shokiralo me toliko masovno pucanje te astralne muholovke globalno).Plan je ponuditi ljudima vrh astrala kao zamjenu za temelj Uma,uz mogucnost saltanja u Samadhi,dakle cak i sa samadijem nemozes to Vidjeti.Onda ljudi djeluju iz astrala,a zapravo vrse Volju kralja iz toga spektra,misleci naivno da ako mogu da se saltaju u Ja Jesam nedualnu Svjest (sjeti se kako se Kralj predstavio Mojsiju) da Ispravno djeluju i da su slobodni od vezanosti za posljedice djelovanja.To je potpuno izokretanje puta koji je jedini Ispravan,tj gasenja vezanosti za 4 elementa i utrnuce u temelju Uma kada se jedino dobija Sloboda djelovanja i prave Bozanske zajebancije.

Kralj je toliko dobar djavolji advokat,da mu tu svako mora skinuti kapu.On cim neko provali tu pricu,pokusava kroz osobu koja je izlozena drugacijoj prici da ugasi te linkove i mostove preko astrala i da ih preusmjeri u svoj spektar,pritom praveci i citave pokrete,tj astralne egregore medju milionima ljudi.Dodatni je problem kada nase Ja sa Kauzala pokusa napravit neki dragulj u astralu,neki most,poruku,da Kralj to vidi i modulira,pa ti ne znas jel poruka od Kralja ili dubljeg aspekta Sebe.

Monoteisticka prica je totalno njegov izum,jer je idealan za hvatanje ljudi na principu straha i osjecaja krivice (nizi astral) i onda nudjenje rjesenja u vidu Oca koji oprasta i sve voli (vrh astrala,u prevodu jebesh takvog oca koji voli djecu kretene).Ta prica je meni jasna  tipa sigurno vec pet godina,u medjuvremenu sam samo testirao sve i svasta u astralu,sa ljudima,sa bicima,sa kraljem i sa ekipom iznad astrala,cisto da provjerim koliko to siroko ide,i kako funkcionise globalno i individualno.

Uglavnom smetnji ima previse,da bi prosjecan praktikant to sve prosao,i uvjek se iznenadim kad Vidim nekoga ko to Vidi,jer je uzasno rjetko,i to nisu "ljudi".Ljudi su u osnovi Kraljeva aura,negov Eho,Eho globalnog astralnog polja,na principu spojenih posuda vode,gdje se jedno te isto astralno tjelo razljeva kroz vise fizickih tjela i na kraju dobijes zombije u coporu,bez Individualne Volje i slobode,koji svi prate istu shemu,iste emocije,jer ih razlicitosti sputavaju,pa zele ko Hitler istrijebiti sve drugacije od njih (a sve forme su iluzija,i potpuno je neispravno uopste ulaziti u takva stanja Svjesti dje na osnovu forme sudish o ispravnosti necega)...

I pazi jos nesto.Cjela ova new age prica o borbi protiv ega,o sirenju pozitive,o tome da moras uvjek biti ugodan prema ljudima koji te zele nabiti na krst,je cista Kraljeva aura,tacno to ti je vrh astrala,zbljuvotina bez Mudrosti.Ispravno djelovanje se nemre suditi po tome jesi li ili nisi ugodan prema nekome,tj prema formi djelovanja.Borba protiv ega je totalna nebuloza bez smisla,jer postoji samo jedan Ego,cjela Iluzija,od koje svako uzme sta mu treba i napravi karmicki agregat od toga i to smatra sobom.Nemoras se boriti protiv Iluzije,nego samo Viditi njenu ulogu,koja je tu radi ispoljavanja vjecno neispoljenog.Boris se dakle protiv loseg Uvida u stvarnost,protiv neispravnog Vidjenja.Niko ne spominje borbu protiv ega nidje,ni Buddha,ni Shankara,ni Patanjali,ni Krishna,jer tada nije ni postojo takav termin Frojdovskog ega,nego svi ovi nabrojani govore da se treba boriti protiv gluposti i kretenskog Vidjenja stvarnosti,a ego je samo alat,mjesto dje se igramo privremeno.

Eto, toliko :P

I dalje drzim taj model kao tacan,svakim danom ga testiram i Vidim da je potpuno tacan.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimečet svi 14, 2015 6:48 pm

To je jasno, barem meni. Šteta što to ja ne vidim kroz iskustvo kao ti. Ali ono što mi nije jasno je što si spomenuo 2012. godinu. Ja sam mislio da će tada biti skok u svijesti ljudi prema manipulaciji, hoćeš reći da se to zbilja dogodilo?
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimečet svi 14, 2015 7:20 pm

Da, odlicno je to napiso primitive101 i zadnji odlomak je potpuno tocan. Samo ne znm zasto se to ne bi nazvalo borbom, tocnije odstranjivanje ega? Jer, slazem se da je jedna iluzija, a srz svih patnji bas dolazi iz tog samoprianjanja koji nam nas ego kreira, stoga ako unistimo ego, unistili smo i cjelokupnu Iluziju...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimečet svi 14, 2015 9:10 pm

"To je jasno, barem meni. Šteta što to ja ne vidim kroz iskustvo kao ti. Ali ono što mi nije jasno je što si spomenuo 2012. godinu. Ja sam mislio da će tada biti skok u svijesti ljudi prema manipulaciji, hoćeš reći da se to zbilja dogodilo? "

Ja koliko vidim odvojio se izvor toga polja,a samo polje i ljudi upleteni u njega su ostali ko muve bez glave koja ih vodi.Neki se bude iz toga,neki su pola pola a neki su totalni zombiji bez glave i kad se to polje istrosi boga pitaj sta ce ostat od njih.Ne razumjem ti bas to zadnje pitanje sta si mislio.

Zbilja se dogodilo pucanje toga polja,Kahali je kasnije spominjao promjenu Kralja,ali i tu sigurno ima vise strana sapunice,jer na jedan nacin bez Kralja i nema iluzije,i mozda je prvobitna Namjera bila Ispravna,ali tacno se vidi jedan konus okolo astralnog polja koji sve radi protiv utrnuca ljudi a ljudi jos i pojacavaju to samo polje,i boga pitaj ko je tu vise kriv i ko je tu u kakvoj simbiozi sa poljem.

Poenta je da svi ovi iz sjenke koji diktiraju ekonomiju i sve ostale manipulacije znaju jako odavno da ce se desiti to sto se desilo,i sad im je valjda idealna prilika za konacni udar i vjerovatno zadnja.

"Da, odlicno je to napiso primitive101 i zadnji odlomak je potpuno tocan. Samo ne znm zasto se to ne bi nazvalo borbom, tocnije odstranjivanje ega? Jer, slazem se da je jedna iluzija, a srz svih patnji bas dolazi iz tog samoprianjanja koji nam nas ego kreira, stoga ako unistimo ego, unistili smo i cjelokupnu Iluziju..."

Al ne kreira prianjanje ego,tj materijal Kreacije,on je tu neutralan,samo glupi mrtvi objekat.Ubijas tj boris se protiv vezanosti ili projekcije Sebe u nesto sto je Iluzorno i nepermanentno.Kad bi unistio Kreaciju,sta bi ti ostalo? Nirvana?

Jebesh Nirvanu bez Samsare dje se igras i manifestujes,sta da radis u Nirvani? Nirvana je Samsara,Nirvana je Matrix,stvar je samo promjene Gledanja,i kad Vidis,Matrix ostaje kvalitativno isto sto je oduvjek i bio,samo si ti Nirvana i dje god podjes si Nirvana,tako da nemoras nigdje ni da ides niti da bjezis,jer dje da bjezish kad je Sve Nirvana?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimečet svi 14, 2015 11:07 pm

Kahali mi je jednom rekao da je moguće da taj kralj tj. to polje, je možda namjerno stavljeno da osim što manipulira stvara i revolt prema njemu istovremeno.
Jer svako takvo kauzalno biće zna vjerojatno sve što će se dogoditi i da je vidjelo da se ljudi neće osloboditi ako im nedaš nešto protiv čega će se boriti i u takvoj borbi "probuditi se". Zato se manifestira preko astrala ovdje na tonalu. Meni to logično zvuči. Neznam da li si shvatio što sam htio reći. Ako jesi, što misliš o tome?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimepet svi 15, 2015 1:14 am

Da,to o cemu pricas je valjda najkomplikovaniji dio sapunice.Imas cak i jedan sokantan dio u Vimalakirti Nirdesha Sutri gdje Buddha govori da su Mare zapravo Bodhisatve koje koriste svoje "skillfull means" da bi probudile ljude na taj nacin.

Pazi,stvara ti revolt ako u sebi imas neku supstancu koja je dublja od toga,inace ti stvara samo privlacnost,bash kao muholovka.I drugo pazi,taj dio astrala je ok,ako ga koristis privremeno radi preskakanja ka Kauzalu,a ne da se zaglavis.A sad ko je tu "zacadio spravu" ludila,neam pojma.

Moze biti vise varijanti i sa svima kombinujem.Dakako da stvar zavisi od pojedinca,sta on vidi u tome polju i da li mu se svidja ili bi da ga preskoci,ali sta kad je taj pojedinac sastavljen od maltene 90posto te iste supstance? kako da se revoltira prema necemu od cega je sam sastavljen?

Zato je valjda taj opis Abis i provalije pravi opis,jer bukvalno ti se nesto zgadi,ne znas da ima bolje jer jos ne Vidish,ali svejedno odbacujes to citavom Voljom,totalni revolt,i odjednom Progledas i vidis Tao i shvatis o cemu se radilo (ja mislim da sam ja bukvalno u toku jednog popodneva sve to u vezi Kralja dobio kroz Uvide,a sam taj proces prelaska je trajao mozda mjesec dana maksimalno,ono da kazes da bash Vidis razliku i shvatis sta se desilo,i da nema povratka nazad).E sad,vjerovati u Ispravnu Namjeru toga polja,jebesh mi mater,ne bih ja tu nista vjerovo,jer to je cisto Zlo u odnosu na Kauzal,a ja Vidim bica koja prave takve mostove na astralu i NIKO ne koristi takvu shugavu astralnu vibraciju za most,dakle to je nesto unikatno,podlo,Svjesno,to polje je Svjesno,radi poteze,nije bezazleno.

Ono bukvalno dokazuje ostalima sa Kauzala da ima "bolji i pametniji" plan Budjenja ljudi,i niko u to nevjeruje osim toga Polja i tvorca Polja.Ni ja licno i bezlicno ne vjerujem da tu ima ista pametno u tome nacinu.Ali cak i sa Kauzala ti nemres sve znati,jer nije sve odredjeno,mozes znati neke parametre i biti siguran samo u njih,Kreacija nije deterministicka.

Astralni most ka Kauzalu ja vidim kao ono sto Buddha zove samboghakaya,tjelo Blazenstva,bukvalno te neko bice zaroni u to polje i ocisti astral da bi mogao Vidjeti,to je kao astralna manifestacija (iako to nema smisla,to je samo most ka pravoj stvari) temelja Uma,tj dharmakaye.A ovo polje od astrala je totalna suprotnost,ljigavo je previse i slatkasto.Pazi slatkasta je i sambogakaya,ali ti instant otvara srce,a ovo od Kralja otvara srce do vrha srca i ne ide nidje dalje,tu se zaglavis,tik ispod provalije.

Kako to moze biti pametno,bili ti tako to napravio? To je klasicna prevara,nema tu nista od Namjere,to je iskrivljavanje Namjere. Ajmo reci da je izvorno to krenulo od aspekta Kralja sa Kauzala (ako ga uopste ima na Kauzalu).Ko je onda sjebo to? Ako je ovaj sa Kauzala tesko da se moze tolko zajebat slucajno.Onda ostaju ljudi,koji su usli u simbiozu sa poljem i poremetili mu energetske vektore,tako da se sad sami Kralj zapleo sa svojom celjadi i nemre se izvuci van toga.Mozda je to bio preveliki zalogaj,i zapravo sto je najjace,tu nista nije gotovo dok se ne zatvori Kauzalni lanac i ne odredi da li je cjeli plan Ispravan ili nije.

To su vec kao fenomeni kvantne mehanike,dje se ne zna neki dogadjaj ili stanje dok funkcija do kraja ne kolabrira u nesto odredjeno,jednostavno ne znas jel Shredingerova macka ziva ili mrtva.Ali pazi,ti mozes pratiti to polje do izvora i pitati ga ko je i sta je,i vjeruj mi,ja sam uvjek dobijao odvratan odgovor nekakvog nadobudnog lika koji misli da je popio pamet cjelog svjeta.On kao da gori od zelje da pokaze da je on bio u pravu.

Ako je to pravi Bodhisatva,jebat ga,mozda i pokaze da je bio u pravu,ali na najmanje efikasan nacin.To jednostavno nije efikasno i ne znam zasto bi to neko pravio to tako.Nemozes vjecno lagati nekoga kad pravis taj most,mozes krace ili duze glumiti tudji astral,zrcaliti ga da se ovaj osjeca ugodno i sigurno,da ne pobjegne od Abisa,ali prije ili poslje moras razbiti astralna sranja i "ostaviti" ga pred ulazom u crnu rupu i onda on sam mora to proci i preci.Al ovo polje kao da te vjecno drzi tu i ne pokazuje nista sa druge strane.Jednostavno ti pumpa srce slatkastom energijom Iluzije i ti si ko nadrogiran.Bukvalno.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimepet svi 15, 2015 1:22 am

Tj glavno pitanje,ako to polje stvara revolt prema samome sebi,sta nudi kao rjesenje nakon uspjesnog revolta? Rjesenje sigurno nije povratak u staro nesto,nego u nesto novo,a ja ne Vidim da to polje nudi nesto novo.To ko da tebe boli zub,i ides kod doktora.Doktor umjesto da ti da ljek,da ti lazni ljek koji u tebi izaziva revolt jer vidis da ne radi i da te zub i dalje boli.Ali doktor ti opet da isti ljek i uvjerava da ce te spasiti od bola i to se nikad ne desava.Dakle moras biti totalni zombi da mu vjerujes vjecno i sto je najjace ladno ima takvih zombija.

Ili jos bolje,zamisli da su ljudi to polje,dakle mimo polja,nema ljudi,od istoga su satkani.Kako to da se neki vec rode sa djelovima sebe na Kauzalu a neki su sastavljeni samo iz astrala i nemozes im nista pokazati dublje jer nemaju sa cime da Vide iznutra?

Jer kad pogledas,Buddha taj proces utrnuca 4 elementa smatra elitistickim.Nece ga svako proci,jako ga je tesko proci,ne desava se slucajno i moras tacno znati sta radis i raditi to ispravno duzi period.Bukvalno kao da imas grafit i moras ga pretvorit u dijamant (Vajrayana skola bukvalno to znaci),moras raditi tacno odredjene stvari inace neces dobiti dijamant.Moras se izboriti za to.Nece tamo neki Bog to uraditi umjesto tebe.I onda Vidis polje kome je glavni vektor suprotan od toga procesa utrnuca.Potpuno suprotan.Kako to moze biti Ispravan put onda?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimepet svi 15, 2015 8:45 am

Kako si ti dobio to iskustvo da to shvatiš i doživiš? Da li postoji način da to i ja doživim? Mislio sam krenuti sa vipassana meditacijom, al neznam dal se da upustim u to. Prije dva tjedna sam shvatio (samo razmišljanjem) da kneževo polje djeluje izuzetno jako na mene u vidu da mi postavlja neke prepreke koje me spriječavaju da počnem se baviti razvitkom sebe. Najveća ironija je da sam svjestan da sam manipuliran kao lutkica, znam kako manipuliraju nama, a neznam se iskobeljati od tamo. Koja glupost hahaha. Još najluđe kad u takvom stanju objašnjavam drugima da su ovce.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimepet svi 15, 2015 4:07 pm

Pa ovo konkretno sto spominjem nemres a da direktno ne vidis kad odbacis to polje u srcu i predjes provaliju koja te djeli od djelova Sebe na Kauzalu.Tada je to jasno ko dan,jednostavno Vidis to,Vidis namjeru toga polja.

Ma dobro,ako si Svjestan te voznje to je bitno,mozes se i prepustiti polju npr,totalnu mu se predati da te voza da ga bolje upoznas.Pa Vippasana je vrh,ja sam to radio jako puno i jako dugo kao kobminacija sa kriyama,cak dok nisam ni znao za nju,na ovom forumu cak imam i topic koji sam nazvo "emocionalna rekapitulacija" i taj postupak je potpuno identican kombinaciji Vipasane i Don Huanove rekapitulacije.Sustinski ulazis u sve zacahurene vezanosti u sebi,Gledas ih,dok ih gledas oni se ispoljavaju,prazni se larva i trauma i patnja (jer svi ti titraji su patnja u odnosu na temelj Uma koji to sve posmatra) i tako sve dublje i dublje.Neizostavno dio toga je i pracenje disanja i to su sve razliciti oblici anapane zapravo...Rokaj to,to je vrh...
[Vrh] Go down
SV David
Stanica
SV David


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 15
Age : 35
Location : Sarajevo
Registration date : 02.05.2015

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimesri svi 20, 2015 6:30 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Mene baš zanima kad je to počelo, znači kad su ljudi počeli misliti (krivo misliti) da je duša nešto u tijelu što "vrag" traži kao svoju imovinu u slučaju da potpišeš ugovor s njime. On ti zauzvrat da slavu ili tako nešto. Možda je to baš počelo s Faustom, a možda je riječ o nekom lošem prijevodu nekih starih okultističkih spisa.

Moguće je da je zapoćelo sa, Faustom a naj više to sa prjevodom okultističkih spisa.Jedna spisa je pogrešno prevedena zato je to tako.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimesri svi 20, 2015 10:34 pm

Neznam stvarno, vrlo moguće. To sam lupio onako kao teoriju. Inače, da li znaš da je Faust bio stvarni lik?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimepet svi 22, 2015 12:45 am

Znate onu poznatu priču u kojoj je Archangel Lucifer digao bunu protiv Boga, da bi na kraju bio pobijeđen i bačen u pakao? Ono što Biblija i judeohrišćanski žreci ne navode je činjenica da je - pobuna bila uspješna. To se često zna desiti u istorijskim dokumentima, činjenice se pomiješaju, izmjenjuju prema potrebi i prema potrebama vladajuće klase...

Naime, Archangel Lucifer i njegovi saveznici su zapravo odnijeli pobjedu, bacili Boga u pakao zajedno sa njegovim pristašama, prozvali Boga Đavolom, a sam Lucifer se proglasio novim Bogom. Ne bi imalo smisla dizati bunu protiv svemoćnog, sveznajućeg i sveprisutnog bića - osim ako nemaš jako dobar plan...

Zato danas svete knjige portretiraju Boga kao zloćudnog manijaka sklonog genocidu, infanticidu, žrtvovanju ljudi, odgovaranju od svega što promoviše život, istovremeno promovirajući želju za smrću koja je krajnji cilj života - i Đavola koji nagovara na življenje u trenutku, na udovoljavanje najdubljim instinktima života, poput seksa, hranjenja, moći i koji je neprijatelj smrti jer predstavlja smrt kao kaznu dok Bog u smrti vidi svijetlu budućnost i nagradu.

Dokazi su tu i porota je rekla svoje... Bog i Đavo su titule, ne lična imena... Sve se svodi na to ko obnaša koju funkciju i prema tome kako je obnaša, možemo reći ko je ko.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimepet svi 22, 2015 2:47 pm

Jel to doslo do promjene svijesti kod tebe, ili samo faza?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimepet svi 22, 2015 5:31 pm

ili se sprda samo
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimepet svi 22, 2015 9:54 pm

Ni jedno ni drugo.

To je jedna moja parabola koja se odnosi na kognitivnu disonancu koju su Drevni Židovi osjećali u međuzavjetnom periodu, konkretno, na vjerovanje da sve dolazi od Boga, i dobro i zlo, uslijed čega je satana morao biti "promovisan" u Satanu, agenta zla. Nisu mogli podnijeti obožavanje Boga koji je bio toliko kontradiktoran, pa su od njegovog anđela koji je dotad djelovao nešto kao utjerivač dugova, radio tzv. "prljave poslove" za Boga, na kraju stvorili božjeg protivnika, arhineprijatelja.

Čak i nakon što se u njihovoj svijesti starozavjetni Jehova podijelio na "dobrog Boga" i "zlog Boga" (vjerovatno pod utjecajem Zaratustre sa čijim su učenjem Jevreji došli u kontakt tokom vavilonskog ropstva), još uvijek se "dobri Bog" nastavio opisivati na način da je ponekad teško reći ko šta tu zastupa. Taj rascjep u božjoj slici očigledno nije nikad kompletiran, već je ostao negdje visjeti u zraku kao nedovršena rečeni
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimesub svi 23, 2015 3:08 am

i sad procitaj o promjenama paradigme i fintama koje radi astralno polje i "vladar" toga polja u mome postu i sam zakljuci il daj komentar...Finta je sto su i taj jevrejski djavo i Bog jedan te isti lik,to je vrhunska muholovka...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimened svi 24, 2015 5:12 pm

primitive101 je napisao/la:
i sad procitaj o promjenama paradigme i fintama koje radi astralno polje i "vladar" toga polja u mome postu i sam zakljuci il daj komentar...Finta je sto su i taj jevrejski djavo i Bog jedan te isti lik,to je vrhunska muholovka...

Čim imaš polarnost, imaš iluziju istine. U tom slučaju možeš reći da su Bog i đavao različiti, jer ti se neki od njih možda više "sviđa", a drugi manje.
To je psihološki moment koji su razvili ljudi i koji ide u tom smjeru zbog toga što su nečemu što se naziva Bog pridavali uglavnom pozitivne karakteristike s naglaskom na pravednu odmazdu ako su nešto krivo učinili, dok su drugome što se naziva đavao dali uglavnom negativne karakteristike zato što taj drugi nije činio ono što bi onaj prvi u svom pravednom "modu rada" odobrio.
Kad se čitaju rani spisi (knjiga Henokova), otkriva se da su i Bog i vrag zapravo frakcije, svaka na svojoj razini moći, ali opet dio iluzornog svijeta koje se međusobno natječu. Doduše, u tom smislu, Bog je uvijek opisivan kao nadmoćniji, ali opet ne svemoguć, nego odabire ljude kao sredstvo pomoću kojeg će vragu "smjestiti" odnosno u konačnici ga poraziti.
I tako, i Bog i vrag opisan u starom zavjetu i ranije imaju više karakteristike vanzemaljskih, da ne kažem "nadzemaljskih" vrsta, nego Stvoritelja Svemira ilu univerzalnih principa. To je bilo karakteristično za tadašnje religije, ta polarnost, kao što @Arch kaže, u Zaratustrinom smislu.
Veći dio čovječanstva još uvijek se ne može odmaknuti od takvog koncepta Boga i vraga jer jednostavno zna razmišljati samo dualistički.
U konačnici, bilo to astralna razina ili neka druga razina, koja god da bića tamo žive, i dalje su samo stvorenja, i dalje nisu Stvoritelj te su i dalje u konačnici iluzorna, ne na razini na kojoj smo mi iluzorni, već na svojoj razini. To nije njihova izvorna priroda, ali im to možda također nije ni bitno, slično kao što ni nama nije bitno. Jer, iako su možda svjesni svijeta u kojem sami žive, kao što smo i mi svjesni našeg okruženja, teško da su svjesni svoje suštine, jer inače ne bi na tim razinama zabrazdili.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimesri lip 17, 2015 2:54 pm

To je i logično. Samim time što smo se ponovno rodili u samsari proživljavamo izvornu patnju vezanosti iz kojega protječe sve, iluzija, dualnost itd...
Ljudima je teško razbiti tu dualnost, jer im je duboko usađena u svijest, a kao veliko pomagalo jest samsara odnostno iluzorna stvarnost. Što je zapravo Istinska Stvarnost, Istinska Stvarnost jest Nulta Točka, gdje je sama Bit. Jer, kada dođe na svijet novorođence čak i ono stupa odmah u patnju, jer ne zna niti hodati, pisati, komunicirati, potpuno je ranjivo.(zato i Krist kaže da se moramo biti kao djete, ali ne u smislu da budemo ranjivi, nego da se vratimo na Početak Početaka, koja je ujedno i Vječnost ,sve izvire samo po sebi i sve se znade.) I tako kada djete raste i uči sve više i više kroz iluziju, ne može ne poprimit iluziju na sebe. I tako nakon svakog uspjeha ono misli da je sve čvršće, a zapravo je samsara varljiva i pokvarljiva. I tako se malo po malo ukorjenjuje dualnost i naravno ostale "zle" stvari...
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitimečet srp 09, 2015 5:30 pm

U zadnje vrijeme malo slusam intervjue Antona, Karle, Zeene LaVey i njihovih sljedbenika. Takva vrsta Sotonista ne vjeruje u postojanje ni Boga ni Sotone, sotonisti su ali ne stuju Sotonu, vec prema njima sotonizam je filozofija koja uci da je ovaj zivot sve sto imamo, i treba uzivati u njemu.
Ne vjeruju u Sotonu, ne stuju ga a opet se zovu sotonisti. Cak imaju i svoju bibliju, i svoju crkvu, jedno vrijeme, mozda i danas, primaju clanove, za 100$ dobijes i clansku iskaznicu:
BOG=ĐAVO - Page 20 Large
Inace. vecina ih je danas budisti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





BOG=ĐAVO - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 20 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
BOG=ĐAVO
[Vrh] 
Stranica 20 / 21.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: