Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)

Go down 
+31
Melkior
vickoo
Fear
Angelino croft
Jua
OLugo
snark
danyf5
cro-boro
Blizzard
KiChO666
Alpha
vjestica
Tutankhamon
Nena
snake
silver
mickopi
None
ShadowDancer
Ixchel
Galileo Galilei
(CroM)Flash
little alien
Aleksandar Veliki
malena
zvezda
Daenerys
Svjetloisjena
Rain
doctor
35 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 4:27 pm

Dok se ne pojavi netko ko ce reci da se ne smije spavat ni na boku...e, da kad smo kod toga...znanstvenici kazu da nije dobro spavati na lijevom boku jer se tako vrsi najveci pritisak na aortu...dakle ostaje ti samo desni bok zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 4:28 pm

ma tacno je to,jer moj muz je seik i predsednik serijatskog suda,znaci nema sanse da bi to izmislio ili sta vec.
sto se tice vjere prestrog je.
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 4:29 pm

narode

po islamu na stomaku i lijevoj strani spavaju sejtani i dzini znaci spava se ili na ledjima ili desnoj strani
ne zezam se pricam ono sto znam 1000000000 posto
[Vrh] Go down
KiChO666
Stanica
KiChO666


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 20.04.2008

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 7:16 pm

vjestica je napisao/la:
narode

po islamu na stomaku i lijevoj strani spavaju sejtani i dzini znaci spava se ili na ledjima ili desnoj strani
ne zezam se pricam ono sto znam 1000000000 posto

Ja znam da vise nikad ne zelim spavat na leđima. shock
Znam to iz osobnog iskustava...
Razlog zbog kojeg vise ne zelim spavati na leđima je taj sto mi se cudne
stvari pocinju događat kad zaspem.
To mi se događa najmanje 1 i najvise 2 puta u 2 mjesecu ako cesto spavam na leđima.Dakle kad zaspem prvo sto osjecam je kako mi se pokrivac lagano ali s jakim pritiskom povlaci prema dolje sto znaci da ga nemogu zaustaviti.Prvo sto nemogu ucinit a zelio sam je otvoriti oci, drugo je nemogu nista govorit niti vikat, dakle potpuno nijem.Nakon toga osjecam cudnu hladnocu nesto kao trnci prolaze mi prolaze kroz tijelo
i zatim osjecam nesto kao dodire po prsima(nebih reko pritisak vec nesto slicno kao dodiri).
I nakon te "noce more" kad se probudim(isto jedna zanimljiva cinjenica je da se uvijek ali BAS uvijek probudim u 3 sata ujutro +- koja minuta)
prvo sto uocim je da mi je pokrivac kod nogu i da nisam pokriven il mi se cak i dogodilo da je na podu.Upocetku osjetim strah ali umor me teski napadne da jednostavno nemam energije za strah te jednostavno zaspem i ponovno se probudim ko da niceg nije bilo.
Takvo nesto mi se jos nikad nije dogodilo kad sam spavo potrbuške ili po strani.Pa sad nebih reko da je to samo nocna mora jer se isti red postupka cesto događa kad spavam na leđima, a sad dal su demoni il nesto drugo to iskreno nebih znao.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 7:21 pm

Stvarno zastrašujuće pale

Dobro došao, KiChO666 :)
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 7:23 pm

mozda imas dzine u sebi :(
[Vrh] Go down
KiChO666
Stanica
KiChO666


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 20.04.2008

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 7:34 pm

Džin je po Islamskom vjerovanju, inteligentno stvorenje nastalo od vatre i slično. Kao i živa bića imaju slobodnu volju da biraju između ispravnog i pogrešnog.

Dok džini može opsjednuti živo biće iz čiste ludosti, može to također učiniti iz drugih razloga. Šejh Al-Islam ibn Taymiyyah predlaže da džini to može učiniti i zbog toga da bi iskusio fizički svijet, iz razloga za osjećanjem želje ili ljubavi. U ovom slučaju džini ne mora imati zle namjere, ili nije svjestan štete koju čini. Džin to također može učiniti radi osvete. Za džine se pripovijeda da se brzo razljute,naročito kada vjeruju da im je šteta učinjena namjerno (pošto su džini obično nevidljivi za ljude, osoba ga može slučajno povrijediti i ne znajući da je on prisutan).
Po ovome dzin nije nuzno zao, a i jos moja vjera nije islam, ali opet sve je moguce.
[Vrh] Go down
KiChO666
Stanica
KiChO666


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 20.04.2008

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 7:52 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Stvarno zastrašujuće pale

Dobro došao, KiChO666 :)

Hvala whee

vec sam neko vrijeme bio na forumu al evo doslo je vrijeme i da ja postam

:cheers:
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 8:09 pm

Dobrodosao! :)

Samo ti postaj...ovo sto si gore napisao je jako zanimljivo... ides

Pitam se da li moras pripadati nekoj vjeri da bi se njeno vjerovanje odnosilo na tebe...naime ja ne vjerujem da generalno na ljude moze utjecati nacin spavanja...mozda na pojedince...ali generalno...da me netko probudi jer spavam na stomaku...khm...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 8:46 pm

Alpha je napisao/la:
Dobrodosao! :)

Samo ti postaj...ovo sto si gore napisao je jako zanimljivo... ides

Pitam se da li moras pripadati nekoj vjeri da bi se njeno vjerovanje odnosilo na tebe...naime ja ne vjerujem da generalno na ljude moze utjecati nacin spavanja...mozda na pojedince...ali generalno...da me netko probudi jer spavam na stomaku...khm...

Ali da vjeruješ da ti spavanje na trbuhu šteti...?

Mislim da naša očekivanja ovdje igraju veliku ulogu. Doduše, kod položaja prilikom spavanja postoje i medicinski razlozi - netko je već spomenuo pritisak koji može štetioti srčanim bolesnicima ako spavaju na lijevoj strani. No ja mislim da već i samo razmišljanje o tome šteti čovjeku.

Što se tiče spavanja na leđima - imam loša iskustva. Znala sam se probuditi kad bih zaspala na leđima s jakom vrtoglavicom, možda je povezano s položajem vratne kralježnice, ne znam. U svakom slučaju poznato je da čovjeka u nesvijesti treba okrenuti na bok da se ne uguši, pa je vjerojatno dobro toga se držati i kad spavamo. Imam i konkretna loša iskustva s ležanjem na leđima - već u ranoj trudnoći imala sam jako loš osjećaj kad sam legla na leđa i uopće ne znam kako sam uspjela dvaput roditi u tom nenormalnom položaju koji valjda samo liječnicima i babicama odgovara, rodiljama sigurno ne osim pri kraju kad malo ubrza cijelu proceduru.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 8:52 pm

Pa da vjerujem onda vjerojatno ne bih spavala...ali ne vjerujem da bih to nametala drugima...

Da, ja sam to napisala...mislim to sa srcem, aortom i pritiskom...ipak mislim da svatko treba spavat kako mu je najugodnije i to je to...

Za unutarnje organe je navodno najbolje spavati bas na ledjima (kazu oni isti znanstvenici) jer tako je namanji pritisak na njih...

Osobno najcesce spavam na desnom boku...ipak to ovisi...ako spavam u krevetu uz zid onda se okrecem prem zidu, ako spavam s nekim onda toj osobi okrecem ledja...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimečet svi 15, 2008 11:36 pm

Nena je napisao/la:
Demon- mitološko bestjelesno biće, dolaskom krščanstva demon se počeo držati za zlo biće koje čovjeka želi odvesti na krivi put, što dalje od boga.

ja u entitete koje spadaju u ovakvu, religijsku definiciju, ne vjerujem, ali vjerujem da ima raznih pojava i bića na ovom svijetu čije prisutnosti možda nismo ni svjesni.
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimepet svi 16, 2008 6:05 pm

KiChO666 je napisao/la:
Džin je po Islamskom vjerovanju, inteligentno stvorenje nastalo od vatre i slično. Kao i živa bića imaju slobodnu volju da biraju između ispravnog i pogrešnog.

Dok džini može opsjednuti živo biće iz čiste ludosti, može to također učiniti iz drugih razloga. Šejh Al-Islam ibn Taymiyyah predlaže da džini to može učiniti i zbog toga da bi iskusio fizički svijet, iz razloga za osjećanjem želje ili ljubavi. U ovom slučaju džini ne mora imati zle namjere, ili nije svjestan štete koju čini. Džin to također može učiniti radi osvete. Za džine se pripovijeda da se brzo razljute,naročito kada vjeruju da im je šteta učinjena namjerno (pošto su džini obično nevidljivi za ljude, osoba ga može slučajno povrijediti i ne znajući da je on prisutan).
Po ovome dzin nije nuzno zao, a i jos moja vjera nije islam, ali opet sve je moguce.


ja bi samo da dodam i to da se dzinn moze zaljubit u neku osobu i da udje u nju,ili ga neko moze cak i poslat,neko kao sihrbaz (gatar)
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimepet svi 16, 2008 6:08 pm

evo vam jedno istjerivanje dzinna,traje oko 20 min i nije ni malo prijatno,pa ko moze i smije nek pogleda kava





http://video.google.com/videoplay?docid=-1221494365983099907
[Vrh] Go down
KiChO666
Stanica
KiChO666


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 20.04.2008

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimepet svi 16, 2008 10:18 pm

Zanimljivo kako su svi ti ljudi poredani u jedan red i nakon nekog
vremena pojedinci su se pocinjali isticati.
Taj video u pocetku izgleda normalno i nista preveliko, ali kad dode
do polovice onda se vidi kako zapocinje iscijeljenje i tjeranje dzina.
Isto tako vidio sam neku kao "intervenciju" koju su skupina iscjieljitelja napravila na jednog pojednica i odmah ga spustali na pod.Covjeka nisam ni vidio kolko se ljudi skupilo oko njega.
U svakom slucaju jako zanimljivo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimepet svi 16, 2008 11:43 pm

Zanimljivo da su poredani samo muskarci...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimesub svi 17, 2008 4:45 am

Alpha je napisao/la:
Zanimljivo da su poredani samo muskarci...

muskarci su poredani jer nije dozvoljeno u islamu mjesanje zena i muskaraca.u slucajevima kad se istjeruju dzini kod zena one su same u sobi,i naravno pokrivene su po licu skroz.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimesub svi 17, 2008 9:53 am

vjestica je napisao/la:
evo vam jedno istjerivanje dzinna,traje oko 20 min i nije ni malo prijatno,pa ko moze i smije nek pogleda kava





http://video.google.com/videoplay?docid=-1221494365983099907

evo tu imate o opsjednutosti temu:
https://ce-4.forumotion.com/bliski-susreti-f6/opsjednutost-t177.htm
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimesub svi 17, 2008 5:51 pm

dzini nisu duhovi,oni su bica kao i mi,samo su stvoreni od vatre,mi ih ne vidimo,i oni imaju religiju,porodicu rade sve sto i mi radimo,hodaju po nasim kucama,zive sa nama itd.ima ih dobrih i losih. :ghosts:
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimesub svi 17, 2008 6:27 pm

A jel ima obratno...da covjek opsjedne dzina? Mislim ono...imaju li i oni neke rituale za istjerivanje ljudi i tako to?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
KiChO666
Stanica
KiChO666


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 20.04.2008

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimesub svi 17, 2008 7:34 pm

Alpha je napisao/la:
A jel ima obratno...da covjek opsjedne dzina? Mislim ono...imaju li i oni neke rituale za istjerivanje ljudi i tako to?

hahaha rofl rofl rofl

To bi bas bilo zanimljivo gledat ides
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimesub svi 17, 2008 8:23 pm

Mislim da bismo mi teško opsjeli džina, materijalno biće koje ulazi u finomaterijalno tj astralno? no
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimened svi 18, 2008 1:35 am

nemozemo mi opsjest dzina,samo oni nas
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimened svi 18, 2008 1:46 am

A zasto ne? I jel oni to namjerno rade? Kako oni to rade i zasto?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitimened svi 18, 2008 2:09 am

pa jednostavno nemozemo,neki dzini udzu jer ih posalje sihrbaz,neki svojom voljom,a neki jer se zaljube u onog koga hoce i udju u njega
[Vrh] Go down
Sponsored content





Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)   Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.) - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Worlock´s (tema o demonima, džinima, opsjednućima i sl.)
[Vrh] 
Stranica 3 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Firefox tema
» Kreacionizam
» Fotografska natjecanja 2010. godine
» Ask primitive101 (chat tema)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: