Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Jeti

Go down 
+12
Xila
.
Alpha
Neo
josip21
Hapa
Svjetloisjena
Karl Marx
floridana
silver
Malkavian
Tutankhamon
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Jeti   Jeti Icon_minitimepet kol 01, 2008 8:21 pm

Citat :
Visok je gotovo dva i pol metra, a njegov urlik može pokrenuti lavinu. Usprkos tome, Jeti je oduvijek ispijevao proći nezapaženo. Stvar se nedavno promijenila, znanstvenici tvrde da legendarna zvijer zaista postoji.
Jeti
(Foto: Daily Mail)

Znanstvenici su korištenjem mikroskopa analizirali dlaku pronađenu na stijenama u divljni nedaleko indijsko-bangladeške granice.

Testovi su pokazali da dlaka ne pripada ni jednoj poznatoj životinjskoj vrsti koja živi u tom području.

'Ova dlaka najvjerniji je dokaz da jeti vrlo vjerojatno postoji. Moguće je da se mjesto boravka Jetija pomaknulo dovoljno daleko da otkiva sve više tragove. Vrlo smo uzbuđeni zbog toga', izjavio je istražitelj Ian Redmond.

Dodaje da se pomnim istraživanjem uklonila mugućnost da pronađena dlaka pripada bilo kojoj drugoj životinji iz tog područja; crnom medvjedu, majmunu, psu ili divljoj svinji.

'Dlaka je dugačka između 3.3 cm i 4.4. cm, jaka je, žičana i savinuta', objasnio je Redmond.

Prvi autoritativni opisi Jetija datiraju iz 1898., a djelo su britanskog istraživača Majora LA Waddella.

'Veliki tragovi u snijegu najvjerojatnije su tragovi dlakavog divljeg čovjeka koji živi u području vječnog snijega', napisao je tada Waddella.

Godine 1921. Royal Geographical Society Everest ekspedicija pronašla je tragove od 'divljeg snježnog čovjeka' na visini od 6 400 metara.

Od tada, Jeti je uspio uzbjeći brojne pokušaje otkrivanja. Izgleda da je tome najbliža bila Daily Mail ekspedicija 1954. godine. Tim sastavljen od znanstvenika i planinara, potpomognut sa 200 Šerpa, pretraživali su Himalaju mjesecima. Iako nisu našli Jetija, pronašli su nepoznate tragove.
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/jeti-zaista-postoji.html

Dakle svi smo culi za toga famoznoga Jetija, oko njega su se razvijale razne price, neki se zaklinju i da su ga vidjeli, drugi to smatraju gloposcu a sada se pojavio ovaj tekst. Sada se namece pitanje dali je Jeti stvaran ili nije ???
[Vrh] Go down
Malkavian
Višestanični organizam
Malkavian


Male
Pisces Dog
Broj postova : 65
Age : 30
Location : Šuma
Registration date : 30.07.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimepet kol 01, 2008 10:13 pm

Ja vjerujem da postoji. Ja bih ga nazvao snježnim gorilom, jer ne vjerujem da je išta pametniji od gorile. Možda je veći ili fizički malo drugačiji zbog prilagodbe.
P.S. Nisu znali nit za one gorile do prije 5 ili 10 god.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimepet kol 01, 2008 11:22 pm

zanimljivo, znači ipak je moguće da znanost ponekad odstupi od zacrtanih okvira! pa, s obzirom na ovu dlaku, mislim da legende nisu neutemeljene, možda sad daljnja istraživanja pokažu više.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimečet lis 23, 2008 3:27 pm

'Godinama se vraćamo na Himalaju i sposobni smo
prepoznati tragove medvjeda, vuka, snježnog leoparda, jelena... a to što smo vidjeli nije ništa od toga', kazao je jedan istraživač.


''Pronađeni tragovi su dugi oko 20 centimetara i sliče ljudskim otiscima stopala'', izjavio je Yoshiteru Takahashi, direktor japanskog Programa Jeti.


Takahashi se sa sedmoricom istomišljenika, sudionika spomenutog programa, treći put našao na Himalaji u potrazi za Jetijem.

Ekspedicija je tijekom 42 dana pretražila područje Dhaulagirija, visokog 7661 metar.

''I dalje smo uvjereni da postoji. Zahvaljujući otiscima i pričama stanovnika, sigurni smo da nije plod mašte'', dodao je Takahashi.

Poznati tirolski alpinist Reinhold Messner, koji je osvojio sve osamtisućnjake na Himalaji bez korištenja dodatnog kisika i koji je 1986. bio uvjeren da je vidio zvijer, u svojoj je knjizi Moja potraga za Jetijem iz 1998. zaključio da je Jeti plod mašte i da ga ljudi zamjenjuju s mrkim medvjedom.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimečet lis 23, 2008 3:29 pm

WIKIPEDIJA O JETIJU
Jeti ili Ogavni snježni čovjek je majmunoliko stvorenje koje navodno nastanjuje područje Himalaje. Imena Jeti ili Meh-Teh najčešće upotrebljavaju autohtoni stanovnici regije, te su dio njihove povijesti.

S obzirom na nedostatak dokaza, znanstvene zajednice Jetija najčešće svrstavaju u legende, no ipak ostaje jedno od najpoznatijih bića kriptozoologije. Jeti je himalajska paralela američkom Bigfootu i australskom Yowieju.

Jeti 0072007.17

Jedna od arhivskih fotografija otiska pronađenog na području Himalaje

http://www.net.hr/planet-x/page/2008/10/21/0060006.html
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimesub lis 25, 2008 11:21 am

postoji stoposto u svakom dijelu svijeta ih ima..u americi je tek 25%posto šuma istraženo što znači da u ostalim 75% mora bit tako nešto
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimesub stu 22, 2008 10:39 pm

Budući da je bigfoot, ukoliko postoji, sličan yetiju, samo ne živi u Himalaji, stavljam ovamo ČLANAK da ne otvaram novu temu. Neka velika dlakava spodoba straši stanovnike Londona:

Jeti 0471007.17


Neobično je dlakavo stvorenje primijećeno dvaput unutar tjedan dana, pa je list Guardian otvorio telefonsku liniju na koju se građani mogu javljati dođe li do novih susreta.

Nepoznato stvorenje nalik Bigfootu već tjedan dana uspješno plaši stanovnike Wansteada, Leytonstonea i Woodforda, triju sjevernoistočnih londonskih predgrađa.

Misteriozno je biće prvi primijetio instruktor fitnessa Michael Kent, čiju je priču prenio The Guardian.

"Bio sam na pecanju s bratom i ocem na jezerima blizu šume Epping kada sam primijetio to čudnovato stvorenje. Isprva me podsjetilo na medvjeda zbog tamne boje i dlakavih leđa, međutim kada sam mu se približio i dobro ga pogledao, shvatio sam da to nije životinja", prepričao je za taj list.

Kentovo je svjedočanstvo u međuvremenu ismijano, pogotovo od čuvara koji su kazali da u šumi nema većeg bića od lisice, no prašina se ponovo podigla u utorak nakon što je Bigfoota ugledala i umirovljenica Irene Dainty, ali na ulicama Woodforda!

"Uvjerena sam da sam vidjela stvorenje koje nije bilo čovjek ili bilo kakva znana nam životinja. Presrelo me u trenutku kada sam izlazila iz stana, te je potom bez problema preskočilo zid i otišlo u dvorište lokalnog puba", izjavila je Dainty.

Budući da je njen opis Bigfoota bio identičan onome što je vidio Kent, Guardian je priču odlučio prihvatiti kudikamo ozbiljnije, pa je list u utorak otvorio liniju na koju se građani mogu javljati primijete li ponovo tog neobičnog dlakavca.
[Vrh] Go down
Hapa
Riba
Hapa


Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Age : 36
Registration date : 07.12.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimened pro 07, 2008 9:07 pm

cudno, zna li iko sta je bilo sa onom dvojicom lovaca koji su donjeli tijelo big foot-a i rekli da su vijedli njihove porodice ali nisu rekli gdje su nasli tijelo da bi zastitili ta bica
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimened pro 28, 2008 9:53 pm

evo jedna zanimljiva usporedba...odmah da kzem da moj engleski nije dobar tako da i isam pokusavao procitati sto pise.....meni su zanimljive one dvije fotografije....njihova usporedba....recimo na desnoj bih odmah cim bi pogledao rekao da je to covjek u kostimu dok za lijevu to ne bih nikada rekao.....recimo onaj misic ispod desne noge ja bi rekao da je to pravi misic da nije neka varka ili recimo ramena...ovaj Pettersonov film sam vidio mnogo puta ali tek sad kad vidim ovu usporedbu ipak mislim da je to tesko mogla biti prevara i to od nekakvih farmera-kauboja...stvrno nevjerojatno koja razlika..

https://www.youtube.com/watch?v=YktEWmLVTvM&feature=related
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimepon pro 29, 2008 3:03 pm

postoji,moj frend ga je slikao kad se s tatom penjao na k-1
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimepon pro 29, 2008 3:08 pm

Jelte? Jesu se slikali svi skupa? Onak, zagrljeni i to? zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimepon pro 29, 2008 5:38 pm

daj alpha ne pretjeruj
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimepon pro 29, 2008 5:43 pm

zubi ...aj necu pretjerivat... Nego, jel mos nabavit tu fotku?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimepon pro 29, 2008 6:01 pm

ne,sorry.ima samo jednu i napravljena u običnoj fotki,ne digitalnoj.ali se u snjegu vidi obris tri-tri i pol metra visokog čovjeka ili gorile sa bijelim krznom
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimeuto pro 30, 2008 10:15 am

http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/7666900.stm

izgleda da su dlake Jetija ipak pripadale himalajskoj divokozi.
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimeuto pro 30, 2008 2:27 pm

a jel ona visoka tri i pola metra
[Vrh] Go down
.
Prašina



Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 5
Age : 47
Registration date : 19.11.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimeuto pro 30, 2008 10:32 pm

Neo je napisao/la:
ne,sorry.ima samo jednu i napravljena u običnoj fotki,ne digitalnoj.ali se u snjegu vidi obris tri-tri i pol metra visokog čovjeka ili gorile sa bijelim krznom

A skener, fotoaparat ili bar mobitel?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimeuto pro 30, 2008 11:02 pm

Dobro došao, eke777 :)
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimeuto pro 30, 2008 11:35 pm

dobro dosao ekee777,i ne nemam skeneer a nema ga ni moj frend,ali sam vidio fotku i jeziva je
[Vrh] Go down
Hapa
Riba
Hapa


Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Age : 36
Registration date : 07.12.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimečet sij 08, 2009 11:50 pm

Neo je napisao/la:
dobro dosao ekee777,i ne nemam skeneer a nema ga ni moj frend,ali sam vidio fotku i jeziva je

pa odneseš u kopirnicu da ti je skeniraju i prebace na usb
[Vrh] Go down
Xila
Stanica
Xila


Male
Pisces Dragon
Broj postova : 21
Age : 36
Registration date : 07.01.2009

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimesub sij 10, 2009 8:32 pm

dobro receno hapa, ipak ako ja mogu skenirati svoju sliku iz 2. razreda osnovne i okaciti na facebook, moze i on tu zanimljiviju fotkicu skenirati i okaciti... osim ako nije vidljiva neka namjestaljka na slici...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimesub sij 10, 2009 8:52 pm

Može se i bez skenera - snimi se digitalnim fotoaparatom na "macro" i dalje se radi kao sa svakom drugom fotkom zubi
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimesub sij 09, 2010 1:20 am

ljudi,,frend je priznao,,kad je bio sa starim na k-1,sllikao je samo okoliš,,a onda je u photoshopu obradio i isprintao,,,
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimesub sij 09, 2010 1:59 am

ajd nasalio se malo covijek :D
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitimesub sij 09, 2010 2:04 am

pa netko i to treba,,ali koja je to dobra obrada bila....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jeti Empty
PostajNaslov: Re: Jeti   Jeti Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jeti
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Kriptozoologija-
Forum(o)Bir: