Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vukodlaci

Go down 
+65
Zyon
lera
Novus ordo seclorum
Ymir
Remke
Jedi Mind Tricks
Dantalion
SheWof
terx
AnnewellX
antoniojunior2
MisteryManiac
TNT-ginger
megawar888
MoW
Q
SrW
Hladni
Sin_Nanna
Archangel
Lyra
floridana
Kahali
usamljeni vuk
Madonna
Buby30
EmperorAca95
SkywardSword
Akasha
ukiss
CELICNI ALHEMICAR
Chakotay
randajad
klapa
Findo
vladoperusko
sanjak
Kalahad
nixon
TheGodfather
whitelady
bros
dr.chaos0
hromi
biga
Apostol_Terorist
Comi
Gea
PEPE-Top Secret
kurto
mali_djogani
Dunja the tomboy
Berny_Sinara
zvezda
Rain
Legionar
Alpha
Svjetloisjena
Hapa
Groinx
comewithme1717
Neo
Jaykof
silver
Malkavian
69 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimeuto vel 25, 2014 8:52 pm

Seventh son of the seventh son. Jesi čuo da je argentinski predsjednik prije dao nekakav zakon kojim se zabranjuje ubijanje sedmog djeteta od sedmog sina?
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimeuto vel 25, 2014 9:11 pm


Novus ordo seclorum je napisao/la:
Seventh son of the seventh son.

Yep


Zadnja promjena: Ymir; sri tra 02, 2014 8:52 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 6:22 pm

Groinx je napisao/la:
Puno je toga okultnog povezano sa mjesecom. evil

Nemojmo se mješati u ono što ne razumijemo...
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 6:37 pm

Ymir je napisao/la:
Groinx je napisao/la:
Puno je toga okultnog povezano sa mjesecom. evil

Nemojmo se mješati u ono što ne razumijemo...

nebi se smili miješati u duhove... Druge dimenzije, a ovo u našoj... Zašto ne?

Ja imam i mjesec za avatar :)
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:55 pm

Avatar ti je stvarno super , a pošto se vjerojatno nećemo vidjeti u stvarnom životu, bilo bi lijepo
napraviš baš ono svoj avatar, poput Novusa. No, to je na tebi :)

P.s Moram napomenuti da Mjesec ima moći koje mnogi ne mogu razumjeti... Volim ja mjesec, no ipak, Sunce.... Mislim da je nekako, bolje... Ironično jer ja volim hladnoću lol
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:59 pm

Ja već imam takav avatar na jednom forumu... Al izgledam glupo na njemu...
Možda stavim jednom :)

Ja obožavam mjesec, posebice pun... Ne znam zašto al nekako me privlači da ga gledam i divim mu se... No ovo nije tema za to.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 9:15 pm

Jest, jer vukodalci imaju veze s mjesecom :) .
No da, mjesec je veoma poseban... No tebi kao katoliku mislio sam
nećeš tako misliti jer mjesec pripada vješticama, čarobnjacima itd.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 10:11 pm

Mjesec, misteriozna osma sfera, tako ga je Gurđijev nazivao. Mjesec ima važno mjesto u teozofijskom učenju.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 10:28 pm

Stavrno? Nisam znao. Hvala na podatku :) .
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 10:35 pm

Ymir je napisao/la:
Jest, jer vukodalci imaju veze s mjesecom :) .
No da, mjesec je veoma poseban... No tebi kao katoliku mislio sam
nećeš tako misliti jer mjesec pripada vješticama, čarobnjacima itd.

Da, vidiš to ljudi često misle. Da smo mi katolici zatvoreni i ne smijemo "mrdnuti" od vjere i Boga. Ali to nije baš tako.

Ja obožavam paranormalu i tako to... Iskreno ne vjerujem u priče o vukodlacima... Više vjerujem u čudovište iz Lock Nessa lolcina
Ali zašto ne? Ja ne kažem da to ne postoji, Bog je stvorio svakakva bića i sve je moguće. Tko zna :)

Ja volim mjesec, kada je pun i ima onakav odbljesak osjećaš se jače, osjećaš energiju, tako je predivan... Ali često ljudi to ne primjećuju.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 10:46 pm

Zato ja čaram za vrijeme punog mjeseca!
I iskreno, pa ti stvarno ne znaš da je ogromna mogućnost
da čudovište iz Locha postoji??? Samo Plesiosaur!
E a zanimljivo je kako kršćani koji izdražuju sve to
poput tebe misle kako su nastali :) . Drago mi je vidjeti mišljenje
i s druge strane.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 10:58 pm

Ymir je napisao/la:
Zato ja čaram za vrijeme punog mjeseca!
I iskreno, pa ti stvarno ne znaš da je ogromna mogućnost
da čudovište iz Locha postoji??? Samo Plesiosaur!
E a zanimljivo je kako kršćani koji izdražuju sve to
poput tebe misle kako su nastali :) . Drago mi je vidjeti mišljenje
i s druge strane.

Hvala, vidiš možda je i to jedno od stvari po kojima se razlikujemo... Jer znamo da je na ovome svijetu Bog sve stvorio i sve ima smisao i svrhu. Nije samo se odnekuda stvorilo... Mora postojati razlog zašto :).

Ja nisam rekao da ne postoji, rekao sam da više vjerujem da ono postoji nego vukodlaci.

PS. Nemoj me začarati ili začajati (baš sam pio čaj pa mi je to palo na um rofl zubo ) zubi
rofl2
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 11:05 pm

lol rofl2 rofl2 rofl2 Ne znam ti ni ime  :P Ne mogu te onda ni začarati, a koji čaj piješ? Ja od mente :)
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 11:11 pm

Trenutno kamilica, klasika...

Inače najdraži mi je (zasada) od marelice, al nešto mi govori da smo skrenuli s teme... Inače ime mi je Ivan, a prijatelji me zovu Ivan... Lol zubi zubi zubi


Zadnja promjena: Zyon; čet tra 03, 2014 10:56 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 11:17 pm

WTF Oprosti zbog izraza no dvije stvari:

1. Prekrasno ime!

2. NEMOJ odavati svoje ime na društvenim stranicama!
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesri tra 02, 2014 11:24 pm

rofl2 e-mail necu da mi ga ne provale, al ime? Zas ne? Pa ima barem 500 Ivana u Požegi :)

Preporučam ti da ti ne stavljaš i ne odaješ jer ne znaš o tome klko vidim... I dobro je to. Nemoj reći nikome pa čak ni meni (mislim možeš al nikad ne znaš lolcina)

Ja sam dovoljno dugo na internetu da otprilike znam što smijem a što ne...
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimečet tra 03, 2014 8:17 am

Oh pa dobro onda, ne mislim ti ja zapovijedati :)
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimečet tra 03, 2014 10:52 am

Ma i u pravu si... No to je samo ime, uz to jedno je od najčešćih u hrv pa mislim zašto ne :)

anyway mislim da smo opet odlutali rofl2
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimečet tra 03, 2014 7:38 pm

Ah... Što se može.
No ajmo se vratiti na temu.
Vukodlak je osoba koja za punog mjeseca mjenja oblik u vuka. Tako barem kažu. Može ga se ubiti srebrnim metkom ili ako mu se trajno ošteti srce ili mozak, u protivnom se regenerira i zacijele mu rane. U pravilu ne može utjecati na preobrazbu, ona nastupi za vrijeme punog mjeseca, no kao što smo imali prilike vidjeti po nekim novijim filmovima imaju tu sposobnost kontroliranja osjećaja koji bi mogli dovesti do takvog stanja.

Da, to je sve SF, i zapravo ne možemo se povoditi za takvim navodima i shvaćati ozbiljno sve što nam se nudi u filmovima i knjigama, ali i dalje ostaje činjenica da nas privlače njihove mračne tajne. I kao što smo to zaključili u priči sa vampirima zanima nas postoje li zbilja.

Nema dokaza, osim legendi. I te priče počele su na području Balkana, te su se kroz godine proširile cijelim svijetom. Vukodlak zadržava intelektualne sposobnosti čovjeka, no vođen je prirodnim instinktom vuka što mu otežava rasuđivanje i ljudsko ponašanje.

Kroz 16.stoljeće smatralo se da su vukodlaci sluge Vraga, te su ovo stanje “dobili”, prodali dušu kao zamjenu za neku osobnu uslugu. Postoje priče koje potkrepljuju vjerovanja da su ova stvorenja stvarna, a ovo su neke od njih:

GILLES GARNIER

Spodoba pod ovim imenom svojevoljno je priznala ubojstvo dva dječaka od nebrojeno nađenih tjelešaca u području Dole, u ljeto 1573. godine.
Djelomično raspadnuta trupla djece su se počela pojavljivati u tom području, a mnogi seljani su prijavili viđenja stvorenja sličnog vuku s Garnierovim licem. U studenom te godine izdana je dozvola seljanima da pronađu i ubiju tu zvijer. Skupina seljaka slijedila je užasnute krike djevojčice u kombinaciji s zvukovima zvijeri iz šume. Pronašli su je, iznad nje se još nalazilo to stvorenje, zadajući joj teške rane, no opazivši masu koja im se približavala, vukodlak je pobjegao.

Nekoliko dana kasnije kada je nestao 10ogodišnji dječak u blizini Garnierove kuće, on i njegova žena su uhićeni. Na suđenju je Garnier priznao nekoliko ubojstava, kao i činjenicu da je on u biti vukodlak. Čak je priznao da je kući odnio ostatke jednog od tijela koje su on i njegova žena pojeli. 1574 godine oboje su spaljeni.

ZVIJER GEVAUDANA

Između lipnja 1764. godine i lipnja 1767. godine područje Lozere (jugoistok Francuske) potresla su stravična ubojstva, uglavnom žena i djece. Oni koji su vidjeli ubojicu opisivali su ga kao veliku zvijer sličnu vuku, s kratkom crvenom kosom i njuškom svinje.

Za razliku od napada običnog vuka, ovaj ubojica je imao užasnu naviku čupanja grkljana žrtvama prije nego bi ih pojeo ili samo rastrgao. Narod je bio u panici a kralj Luj 15. je poslao poznatog lovca Denneval-a u pratnji 6 treniranih lovačkih pasa da ubije tu zvijer. No to nije dalo rezultata. Zvijer nije ulovljena.

Krvoproliće je došlo kraju, bar su tako mislili kad je Antoine de Beauterne pronašao tu navodnu zvijer. Zvijer je u biti bio vrlo veliki crni vuk kojeg su ubili. Tijelo mu je bilo dugačko preko metra i pol a težio je oko 65kg. Zvijer je donesena pred kralja, no krvoproliće tu nije stalo.

U lipnju 1767. godine čovjek po imenu John Castel pronašao je još jednog ogromnog vuka u kojem su pronašli dva srebrna metka koja su ispaljena u vukodlaka, što im je nedvojbeno dalo na zaključak kako je vukodlak u biti malo veći vuk. Vuka su donijeli u grad i pokopali. John-ov pištolj se još uvijek nalazi u maloj lokalnoj crkvi.

No mnogi ljudi smatraju kako iza ovih zločina stoji nešto ili netko drugi, a ne taj vuk. Čak postoji teorija kako su za ta ubojstva krivi serijski ubojice, dakle ljudi, koji su se skrivali iza pojavljivanja vukova u tom području. Naravno, najraširenije mišljenje je ipak ono o vukodlaku. Prema ovoj priči snimljen je i film.

Moguća objašnjenja za vjerovanja postojanja vukodlaka:

LIKANTROPIJA

Neki tzv. vukodlaci su nedvojbeno patili od bizarne mentalne bolesti likantropije. Oboljeli bi vjerovali kako se oni mogu promijeniti u vuka kad požele. Ponašali su se kao vukovi, zavijali su na mjesec, i napadali su ljude pomoću zubi i noktiju. Čak i danas postoje slučajevi ove bolesti.

BJESNOĆA

Kada bi čovjeka ugrizao vuk zaražen bjesnoćom, on bi razvio simptome koje u to doba nisu razumjeli, pošto im je ta smrtonosna bolest bila posve nepoznata. Lako su mogli zamijeniti čovjeka kojem je pjena izlazila na usta i ponašao se posve iracionalno (napadao je članove vlastite obitelji pokušavajući ih ubiti) s vukodlakom.

Bilo kako bilo, pazite s kim stojite na mjesečini :-)
S bloga Antimaterija.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimečet tra 03, 2014 8:08 pm

lolcina

Ne srebrnim metkom... Srebrom, nekada se vjerovalo srebrnom kovanicom, zatim srebrnim nečime, sada pošto svi koriste poštolje i puške metkom... To nije važno. Važno je da ne voli srebro, te da ga to oslabljuje ili ubija.

Srebro kroz srce = smrt.

Znaš kak volim klepetat ovake gluposti lolcina
Makar to može biti i istina evil lolcina zubo
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimečet tra 03, 2014 8:55 pm

Zyon, posto mi ti najdraži član :)(skužio sam potpis lolcina)
I nije baš klepetanje, jer srebro kroz srce JEST smrt (za sve vrste  zubo )
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimepon lip 05, 2017 4:17 pm

čitao sam to za zvijet iz gevadauna teško je vjerovat u to možda je bio vuk veliki i to je to tongue kako je moguće da se čovjek pretvori u vuka
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimesub srp 08, 2017 10:54 pm

https://en.wikipedia.org/wiki/Spring-heeled_Jack  možda biće iz druge dimenzije
[Vrh] Go down
yoco93cro
Stanica
yoco93cro


Male
Libra Rooster
Broj postova : 20
Age : 30
Location : Vienna
Registration date : 02.07.2012

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimepon srp 10, 2017 1:02 am

Da li netko zna zašto srebro ubije vukodlake i ostala slična čudesa? Još prije sam negdje naletio na informaciju da ima veze s time da vampiri i slično imaju sumpor u krvi, i da sumpor reagira sa srebrom i onda se taj spoj iona srebra i sumpora (tako nešt) pretvaraju u toxine koji uništavaju biće iznutra. Također, srebro (i zlato, bakar, bronca) imaju antimikrobijska svojstva. Ako npr. se likantropija širi ugrizom - može je uzrokovati nekakav virus ili bakterija, onda srebro teoretski uništava te mikrobe.
[Vrh] Go down
yoco93cro
Stanica
yoco93cro


Male
Libra Rooster
Broj postova : 20
Age : 30
Location : Vienna
Registration date : 02.07.2012

Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitimepon srp 10, 2017 1:29 am

Evo, sad sam saznao da vampiri zapravo mrze sumpor. Ali ovo za bjesnoću ima smisla: http://mentalfloss.com/article/25016/scientific-reasons-believe-vampires-werewolves-zombies
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vukodlaci - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vukodlaci   Vukodlaci - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vukodlaci
[Vrh] 
Stranica 9 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Kriptozoologija-
Forum(o)Bir: