Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Radno vrijeme trgovina

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Radno vrijeme trgovina   sub kol 16, 2008 8:59 pm

Trgovine rade nedjeljom, pa ne rade, pa rade samo ako imaju manju kvadraturu, pa smiju raditi nedjeljom samo ako se nalaze u određenim dijelovima Hrvatske (onim turističkim, po nečijoj slobodnoj procjeni, jer svi su djelovi Hrvatske pogodni za turizam kad se samo nađe malo dobre volje.). Onda ne smiju raditi do deset nego do devet navečer, a sad iznenada, gle čuda, smiju raditi i do ponoći. Jesmo ekstremisti, mi ili naša vlada. S pet promila alkohola u krvi skaču na nulu i opet se vraćaju na pet, kao da dva ili tri promila kao srednje rješenje ne postoje. Tako i ovo s radnim vremenom trgovina. Ne znam ima li luđe zemlje po tom pitanju nego što je naša. Pritom malo kome pada na pamet da tri sata dulje radno vrijeme znači i gotovo trećina plaće zaposlenih u trgovinama u kojima se odluče iskoristiti povlasticu noćnog rada. A moglo bi biti i više od trećine ako se uzme u obzir da bi rad nakon 22h kad počinje treća smjena trebalo odgovarajuće honorirati. Tko će se od poslodavaca toga držati?

Uglavnom smo navikli na radno vrijeme trgovina do oko 20h, na moru do 22h. Je li trebalo srezati tih 22h na 21h i odmah zatim ponuditi 24h, stvarno ne znam. Mislim da je dovoljno da iza 22h dežuraju lokali na autobusnim ili željezničkim postajama i eventualno jedan dućan na veći broj stanovnika. No to je samo moje mišljenje. A vaše?

ČLANAK
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   sub kol 16, 2008 9:42 pm

ma ja bi tu dozvolila neka rade kako hoće. ako misle da će imati prometa i u 3h po noći neka rade...ali bi zato pooštrila kazne i trebale bi biti ćešće inspekcije pa da vidimo tko to ne plaća adekvatno radnike.
ali stvarno smo idiotska zemlja (odnosno vlast). hoćemo turizam od kojeg imamo prihode i direktno ili indirektno svi koristi a s druge strane ograničavamo radno vrijeme kafićima, restoranima i klubovima. pa gde će turisti potrošiti novce ako je sve zatvoreno?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   sub kol 16, 2008 9:54 pm

Gledam ljetos kako je Mali Lošinj noću mračan. Onda se sjetim da su iskritizirali Lošinjane zbog prejake rasvjete zbog koje ptice nisu mogle spavati ili tako nešto. No dobro, to je barem ekološki razlog, a navikne se čovjek na snenu rasvjetu, hoda okolo kao somnabula...
[Vrh] Go down
Goran
Majmun

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Registration date : 21.11.2008

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   pon vel 02, 2009 6:58 pm

Pitanje je dana kada će promijeniti i ovaj aktualni zakon, trenutno stanje je bacanje prašine građanima u oči. Najbogatiji Hrvati vlasnici velikih trgovačkih centara Todorić, Kerum, Pevec i ostali su pijuni u igri političkih močnika. Dovoljno se je prisjetiti u kojim okolnostima i na koji način su se obogatili. Tuđmanov plan o 200 najbogatijih obitelji je itekako uspio, uspjeli su gotovo iskorijeniti srednji sloj.
Protiv rada trgovačkih centara nedjeljom sam. Šest dana u tjednu je dovoljno za kupovinu. Nažalost trgovci koji bi trebali biti zaštićeni novim zakonom to nisu, jer sada ostalim danima nerjetko ostaju raditi dulje, sve se opet svodi na isto što se njih tiće.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   uto vel 03, 2009 11:13 am

Ma, kod nas sve naopako...pa di je problem ako ljude plate kako spada....a nisu ih plaćali.....i niko nije snosio posljedicu oko toga.....a ovim zakonom se samo skreće pozornost javnosti sa puno većih problema u kojima se država nalazi....uf....
[Vrh] Go down
Goran
Majmun

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   uto vel 03, 2009 12:49 pm

Tako je, skreću pažnju sa problema koje ne mogu riješiti zbog vlastite nesposobnosti. A ove muljaže sa radom ili neradom trgovina nedjeljom izvode i zbog razloga koje sam već naveo u postu prije.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   uto vel 03, 2009 1:19 pm

Nek se radi ali neka se i plati. Kod nas je problem sto se zakon ne provodi. Ljudima pise da su placeni vise vikendom i produzeno, a nisu placeni uopce kamoli vise.

Mi graviramo zapadu. Borili smo se (kao) za demokraciju i kapitalizam...pa ne moze se onda ovako...ako je kapitalizam onda je kapitalizam.

Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   uto vel 03, 2009 3:37 pm

hrvatska valjda nema dovoljno nezaposlenih....pa neka ih je još....
umjesto da su uzakonili nešto tipa, neka se radi nedjeljom, ali napr. minimalna dnevnica za rad nedjeljom 500 kn ili tako nekako...nekakvo korisno rješenje za sve, pogotovo za radnike...
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   uto vel 03, 2009 3:39 pm

Ljudi, koga briga za radnike u kapitalizmu?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   uto vel 03, 2009 9:41 pm

Čitala sam negdje da radnici Getroa nedjeljom moraju doći preslagavati police. I to ne potpada pod isti zakon kao i radno vrijeme trgovina pa im inspekcija ništa ne može no
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   sri vel 04, 2009 12:44 pm

hm... nevjerovatno kak Hrvati nađu način na ne ispoštuju Zakon.
ma nema tih para....
[Vrh] Go down
Goran
Majmun

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   ned vel 08, 2009 5:31 pm

Dok je god mafija na vlasti u Hrvatskoj biti će i rupa u zakonu!
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   pon vel 09, 2009 1:22 am

meni se čini da gospodarska kriza baš i nije pravo pravo vrijeme za skraćivanje radnog vremena, što za sobom vuče potencijalne otkaze. Uostalom, čemu uopće ta fiksacija na trgovačke objekte? Prodavači ipak čine manji dio sveukupne populacije zaposlenih, a mnogo tih zaposlenih moraju raditi nedjeljom, i to puno radno vrijeme, i bez ikakvih bonusa na vikend, ali za to nitko ne pita jer nam ti zaposleni nisu uvijek pred očima, kao što su to trgovački centri.

iako, da se razumijemo, općenito nisam za to da veliki shopping centri rade nedjeljom - što se treba kupit, može i subotom. Ali sam isto tako za to da se svi oni koji nedjeljom rade, bili oni prodavači ili ne, imaju pojačanu satnicu za rad vikendom.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   pon vel 09, 2009 2:03 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Čitala sam negdje da radnici Getroa nedjeljom moraju doći preslagavati police. I to ne potpada pod isti zakon kao i radno vrijeme trgovina pa im inspekcija ništa ne može no

Zato što zakon nije skroz precizan....ima neka caka kako nije da su zabranili rad nedjeljom nego prodaju u određenim vrstama prodajnih objekata....
Mislim muka mi je od svega.... rigo
Još smatram da se pogrešno pristupilo problemu.....ono daj plati ljude kako spada a ne ovo.....ma rigo
[Vrh] Go down
Goran
Majmun

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   pon vel 09, 2009 2:10 pm

Silver - postoji stavka u zakonu kojom je jasno određeno da rad nedjeljom mora biti dodatno plačen.
A svi su pomalo u Hrvatskoj izgubili kompas u vezi te teme. Neki dan gledam intervju sa jednom od od čelnica ne znam više kojeg sidikata u kojem ona kaže da je glupo što se ide u susret samo trgovcima i zašto medicinske sestre i doktori rade nedjeljom... lolcina lol
Lud, zbunjen, normalan... lol
Ne treba izmišljati toplu vodu, treba kopirati zakone država u kojima je to kvalitetno uređeno. :idea:
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   pon vel 09, 2009 2:35 pm

Nije stvar kopirati, stvar je da se nekome ne da raditi kako spada....između ostalog, možda je neki zakon OK ali tko provjerava da li se isti poštuje....ako se ne poštuje što će nam zakon...da tražimo rupu u njemu....

Uopće se ne razmišlja kako dalje, nego ovo škripi ajo to riješiti pa nije bitno što ćemo time pošemeriti 100 drugi stvari....pravit ćemo se blesavi....to im ide najbolje, mislim vladajućoj garnituri....
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Radno vrijeme trgovina   

[Vrh] Go down

Radno vrijeme trgovina
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Možda "MORA" ima ime ,al se "FARKAŠ" nosi s time
» Uradi sam - pernata vreća za spavanje! (puno fotki!)
» SAJAM NAUTIKE ZAGREB 2012
» PARENZANA MTB avantura 2. dio
» Americanshop u Splitu