Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Reinkarnacija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Angel from shadow
Riba

Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Registration date : 16.12.2007

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   uto pro 18, 2007 1:51 am

vrlo lijepo recheno ides

nemorash ga natjerati mozesh mu dokazati/pokazati
no ja svejedno nemogu odoljeti da nekome ne "otvaram ochi"
makar te osobe svjesno/ne svjesno potraze mene, pa opet nitko nikoga ne natjeruje zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   uto pro 18, 2007 10:47 pm

Angel from shadow je napisao/la:
vrlo lijepo recheno ides

nemorash ga natjerati mozesh mu dokazati/pokazati
no ja svejedno nemogu odoljeti da nekome ne "otvaram ochi"
makar te osobe svjesno/ne svjesno potraze mene, pa opet nitko nikoga ne natjeruje zubi

Pa to je u redu, možeš mu otvarati oči, no to ne znači da će ih on istoga časa otvoriti.

K tebi je došao po iskustva koja su mu u tom trenutku najpotrebnija :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   sri pro 19, 2007 1:40 am

Ma, nije svakom dano u ovom krugu...
Sve u svoje vreme... ;) *
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pon vel 04, 2008 3:02 am

Pročitala sam vaše postove na ovoj temi, od prvog do zadnjeg i hail svima. Da se zaista puno naučiti iz ovoga što ste napisali.
Budući da ovih dana nešto intenzivnije razmišljam o reinkarnaciji, a na to me potaknula izjava meni drage osobe kako se u životu sve kad tad vrati, pronašla sam temu da pročitam vaša razmišljanja.
inače, ta osoba nije nešto pretjerano religiozna, pa me ta izjava zbog toga još više ostavila bez teksta. prije sam vjerovala u reinkarnaciju. postojala je cijela priča, smislena i logična, koja je popunjavala praznine u nerazumijevanju života, koja je davala nadu da smrt nije kraj, a onda...u jednom trenutku...dogodilo se nešto u meni, kao nekakvo prosvjetljenje zubi (a možda i demon) da je život samo jedan i da nema ponovnog rađanja nakon smrti.
misao na reinkarnaciju i moje uvjerenje u istu, nestalo je kao da nikada nije ni postojalo, a ostala je uglavnom misao kako je to samo priča za laku noć.
zvezda je napisala da ne razumije ljude koji vjeruju da nema više ničega nakon smrti, bilo je komentara da su takvi ljudi uplašeni, ali eto... ja nisam ni uplašena ni tužna, čak sam nekako smirenija jer dok sam vjerovala u reinkarnaciju, potajno sam imala osjećaj da lažem samoj sebi jer intuitivno doista osjećam da nema novih rađanja.
na temi "što je duh" na filozofiji napisala sam svoje viđenje života nakon smrti prema kojem prestajemo postojati kao individua, raspadamo se na svakom planu, osim onom duhovnom. ostajemo u postojanju kao energija života.
postoji više različitih oblika energije koje mi golim okom ne možemo vidjeti, ponekad ih možemo osjetiti. rekla bih da je to ono što ostaje nakon smrti. nastavljamo živjeti na jednom drugom nivou svijesti. mislim da taj drugi/viši svijet nije organiziran u smislu hijerarhije, mislim da postoji jedan viši svijet gdje svi završimo nakon smrti kao kolektiv duha, nešto kao borg i eventualnim "skupljanjem" postajemo nečija duša.
u svakom slučaju, mislim da smo svi povezani činjenicom da smo živi zubi, povezuje nas nit/energija/puls života, ali ne vjerujem više niti u uzročno - posljedičnu vezu. nema kazne, nema karme, nego postoji samo igra, učenje i iskustvo. jedina naša kazna je naša savijest.

a inače, osim činjenice da mi je moja savijest jedina "kazna", još uvijek mi ništa drugo nije jasno...:(
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pon vel 04, 2008 1:10 pm

I...da li si sada u fazi da vise vjerujes ili da vise nevjerujes u reinkarnaciju?
Osobno, u svakom slucaju, ostavavljam siroko otvorenu mogucnost da postoji...problem je sto, zapravo, ni jedna teorija ne pokriva i ne objasnjava sve...u svemu mozemo naci neku "rupu", nesto sto se ne poklapa bas...
U ovom slucaju, nesto bi se donekle moglo objasniti predpostavkom da ne posjeduju sva bica istu "vrstu" duha...tako i reinkarnacija mozda ne vrijedi za sve...ili mozda nakon fizicke smrti postoje razliciti nivoi za razlicite duse...tako nesto...hmmm...

Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pon vel 04, 2008 1:54 pm

Namcor je napisao/la:
I...da li si sada u fazi da vise vjerujes ili da vise nevjerujes u reinkarnaciju?
Osobno, u svakom slucaju, ostavavljam siroko otvorenu mogucnost da postoji...problem je sto, zapravo, ni jedna teorija ne pokriva i ne objasnjava sve...u svemu mozemo naci neku "rupu", nesto sto se ne poklapa bas...
U ovom slucaju, nesto bi se donekle moglo objasniti predpostavkom da ne posjeduju sva bica istu "vrstu" duha...tako i reinkarnacija mozda ne vrijedi za sve...ili mozda nakon fizicke smrti postoje razliciti nivoi za razlicite duse...tako nesto...hmmm...
u fazi sam da više ne vjerujem u reinkarnaciju nego što vjerujem. inače, čitala sam knjige o reinkarnaciji istog onog autora kojeg si i ti spomenula, i svidjela mi se njegova skeptičnost u vezi regresivnih metoda koje su prilično sugestivne.
i ono što me, naravno, zanima je odakle ljudima toliko detaljni zapisi o tome što se događa s one strane. nitko se nije vratio iz mrtvih, osim isusa navodno, a ni u taj podatak nisam previše sigurna jer sve si mislim da on nije ni umro na onom križu. confused
spontana prisjećanja su jedini detalj zbog kojeg mi je reinkarnacija još uvijek zanimljiva, ali možda se i u tom slučaju dogodi nekakvog odstupanje od prosječne vrijednosti pa u tom slučaju pojedinac dobije uvid u slike nečijeg sjećanja iz kolektiva. conf1
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pon vel 04, 2008 2:36 pm

I meni je dr. Moody odlican jer nista ne tvrdi. Samo iznosi svoja saznanja.
Neznam ni ja...kao sto pise u knjizi dosta tih "sjecanja" zapravo nisu pravi prosli zivoti. Ali ima i onih za koje je, cini se, nepobitno da jesu... E sad...kolektivna svijest...mozda...ali, cini mi se, da bi se onda puno vise ljudi moglo "prikljuciti" na nju i iznijeti iste price, iste zivote...
Pa mi se sve cini da nisu sve duse iste...i da ne dolaze sve s istog mjesta...ta teorija mi nekako pokriva dosta toga...jer previse je prerazlicitih iskustava i ako predpostavimo da je barem dio tih iskustava istina onda dolazi i do kontradiktornih momenata...
Tako da...tesko je reci...tesko je iskljuciti ostale mogucnosti na osnov jedne teorije...
Osobno vjerujem da reinkarnacija, na neki nacin, postoji ali da li vrijedi za sve...i zasto do toga dolazi...da li sami mozemo birati... Previse je pitanja...

Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   uto vel 05, 2008 3:33 am

Vidim da ste ubacili dozu razumnog i dobrog skepticizma, tako da ja malo ulecem sa svojom uverenoscu... ali samo pratim svoj osecaj, kao i uvek. Smatram da postoji i da joj je cilj usavrsavanje, pri kome je neophodno menjanje tela, zbog njegove prolaznosti... Sem ljudi koji duse i nemaju, vec su tek portali, a takvih je nemalo... :) *
[Vrh] Go down
stella
Majmun

Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Registration date : 06.02.2008

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   sri vel 06, 2008 11:23 pm

Kad sam imala 3 godine, ja sam znala da sam ja moja pokojna baka. Inače, ona je umrla mjesec i pol prije nego sam se ja rodila. Sjećam se da sam tada razmišljala o životu i smrti i da sam vjerovala da je život kao san. Kad umreš, to je kao da se probudiš. Naravno da vjerujem u reinkarnaciju i dan danas.Osim toga, puno puta mi se desilo za jedno mjesto u Hrvatskom zagorju da kad sam spavala na putovanju, naglo se probudim i pomislim na to mjesto, a mi se tamo upravo nalazimo. Jednom sam čak i posjetila to mjesto i ne mogu vam opisati taj osjećaj;kao da sam se vratila doma!
[Vrh] Go down
malena
Moderator

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   čet vel 07, 2008 12:49 pm

Mislim da je to stvarno lip osjećaj i zavidim ti na tome.
Volila bi da i ja mogu primati tako jake osjećaje...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   čet vel 07, 2008 1:30 pm

stella je napisao/la:
Kad sam imala 3 godine, ja sam znala da sam ja moja pokojna baka. Inače, ona je umrla mjesec i pol prije nego sam se ja rodila. Sjećam se da sam tada razmišljala o životu i smrti i da sam vjerovala da je život kao san. Kad umreš, to je kao da se probudiš. Naravno da vjerujem u reinkarnaciju i dan danas.Osim toga, puno puta mi se desilo za jedno mjesto u Hrvatskom zagorju da kad sam spavala na putovanju, naglo se probudim i pomislim na to mjesto, a mi se tamo upravo nalazimo. Jednom sam čak i posjetila to mjesto i ne mogu vam opisati taj osjećaj;kao da sam se vratila doma!

Stella jos jednom pozdrav :)
Dakle...imam pitanja...prvo me zanima kako si ti znala da si svoja baka? Da li se sjecala zivota dok si jos bila ona? Da li se se sjecala smrti? Da li si se sjecala onoga sto je bilo izmedju proslog i novog zivota?
Dalje...da li se ti danas toga sjecas ili su ti drugi pricali da si se toga sjecala? Naime, djeca sa takvim iskustvima obicno ista zaborave u procesu odrastanja pa me zanima kako je kod tebe...

Drugo...ovo za ovo mjesto koje te vuce... Da li mislis da si u nekom drugom zivotu zivjela u tom mjestu i da li bi se znala snalazit po njemu (makar malo)? I da li si ti to mjesto sanjala/sjecala se i prije nego si znala koje je to mjesto? Kako si shvatila da je to mjesto upravo ono kojeg se sjecas?

Sorry na puno pitanja ali kad netko ima prakticno iskustvo zanima me sta vise o tome...imam jos pitanja ako nije problem :)

Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   čet vel 07, 2008 2:11 pm

stella je napisao/la:
Lijepi pozdrav stella ljubi
Da li i fizički sličiš svojoj baki?
Jesi li ti o životu i smrti koji su samo kao san razmišljala kao dijete ili se sjećaš tih svojih misli dok si bila svoja baka?
Je li tvoja baka imala neke talente koje si naslijedila?
Zahvaljujem ti i ja na odgovorima hug
[Vrh] Go down
stella
Majmun

Female
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pet vel 08, 2008 1:00 am

Ja se sjećam tih razmišljanja kao trogodišnja djevojčica. Nisam nikome previše pričala o tome, jer bi me i dan danas većina malo čudno gledala. Tako da su to sve moja sjećanja, a ne prepričana. Kažu mi da i fizički podsjećam na baku. Moja teta mi je, dok sam bila manja, uvijek znala sa suzama u očima govoriti: Joj, ti si čista moja mamika.
Ne sjećam se detalja iz tog života, ali mi se isprepliću čudni osjećaji kad npr. moj tata priča o baki. Nekako me to ispunjava ponosom. Ili kad mi je nedavno umro stric, toliko me je to zaboljelo, puno više nego bi trebalo.
Što se tiče tih misli o životu i smrti,to su bila moja razmišljanja kad sam imala 3 godine. Usput rečeno, to vam je dokaz što se može zbivati u tim malim glavicama, a mi mislimo da djeca ne znaju ništa!
O njezinim talentima mi nitko nije puno pričao, osim da je bila vrijedna i poštena žena koja je podigla puno djece. Ne znam, možda zbog toga, ali ja sam oduvijek sanjala da imam puno dijece. Sad ih imam troje. Moje srce bi htjelo više, ali pamet i muž mi ne daju!
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pet vel 08, 2008 1:07 am

Predivno, stella. Baš me nekako raznježio tvoj odgovor. :(
Hvala ti puno na iskrenosti. ljubi
A to si u pravu za djecu. Znaju puno više nego što mi mislimo da znaju jer su otvorenija i još uvijek nisu opterećena predrasudama.
Moja kolegica mi je pričala kako je svoju kćerkicu, koja sada ima oko 4 godine, pitala: "Što si bila prije ovoga?"
Dijete je savršeno razumjelo njeno pitanje i počelo se okretati kao balerina i reklo joj: "Balerina".
[Vrh] Go down
stella
Majmun

Female
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pet vel 08, 2008 1:25 am

Što se tiče tog mjesta, nazovimo ga XY, 100% sam sigurna da sam tamo živjela. Jer koliko god puta onuda prolazila, uvijek to neko uzbuđenje, kao da je tamo nešto posebno. Kad sam bila starija znala sam razmišljati: što me tamo vuče? Jer , da oproste svi koji tamo žive, to je obična selendra! Kućica tu, kučica tamo, vjerojatno jedan dućan, možda ni škole nema. Zaista me ne bi imalo što tamo vući! Ali eto od kad znam za sebe, kad sam s tatom i mamom putovala vlakom za ZG, uvijek sam im rekla ( i kad nisam znala čitati) sad će doći stanica XY. I zaista je tako bilo.
A kad sam prije par godina bila u prolazu kroz XY,najradije bih tamo i ostala! Nisam imala mogućnosti prošetati kroz mjesto jer smo bili u grupi, ali bih jednom voljela otići tamo sama i onda istraživati što je to tamo što mi ne da mira.
Inače, drago mi je da mi se ne smijete, jer sam riskirala što sam o tome počela pisati, ali zaista mali krug ljudi to shvaća i prihvaća. affraid face
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pet vel 08, 2008 1:29 am

Čim smo tu i mi smo neki čudno freakovi.
A znaš onu staru koja kaže da dok misliš da si lud, nisi sigruno, ali kad si uvjeren da si normalan onda si sigurno lud.

Inače, mene je pogodila tvoja priča. Vrlo je zanimljiva.
A najviše bih se osvrnuo na tvoju familiju. Drago mi je da ipak netko smatra da treba imati više od jednog djeteta.
[Vrh] Go down
stella
Majmun

Female
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pet vel 08, 2008 1:36 am

Ja znam jedan slučaj trogodišnjaka kad mi je njegova mama rekla da mali kad joj se hoće umiliti, kaže : Ti si moja nova mama! A ona njemu: Ne sine, nisam ja tvoja nova mama, ja sam t v o j a mama! A mali njoj opet; Ne, ne, ti si moja n o v a mama! Kaže žena da mu je na kraju popustila, nek ju zove kako hoće.
Ali eto, očito ima mnogo takvih slučajeva!
[Vrh] Go down
stella
Majmun

Female
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pet vel 08, 2008 1:40 am

Aleksandre Veliki baš si me nasmijao!
Inače, obitelj mi je sve! Imam divnog muža s kojim sam između ostalog podjelila i ta svoja razmišljanja i koji me voli takvu kakva jesam i podržava u svemu.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pet vel 08, 2008 1:41 am

To ti je nešto što ti nitko osim njega ne može dati. Nemoj to izgubiti.
[Vrh] Go down
stella
Majmun

Female
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pet vel 08, 2008 2:04 am

Cijenim što imam i čuvam to ! lovely
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   pet vel 08, 2008 2:06 am

I trebaš.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   sub tra 26, 2008 9:42 pm

Da malo dignemo ovaj topic, jedva sam ga pronašla.

Upravo sam bila na Mišakovom blogu i naišla na zanimljivu temu o reinkarnaciji. Radi se o istraživanju fizičkih anomalija ali i psihičkih poremećaja i osobitosti kod ljudi koji tvrde da se sjećaju prošlog života. Čini se da je ta pojava češća u kulturama gdje je reinkarnacija kao činjenica šire prihvaćena u društvu nego na materijalistički orijentiranom zapadu.

Ovaj odlomak mi je bio osobito zanimljiv:

Citat :
Jedan do slučajeva koji je dr. Stevenson opisao jest slučaj malog Indijanca iz plemena Tlingit čiji su roditelji bili zbunjeni i prestrašeni kad im je sinčić progovorio jezikom kojeg oni ne razumiju. Stevenson se sa svojim timom uputio na Aljasku i ustanovio da dječak govori drevni i skoro izumrli indijski jezik sanskrt. Stevensona je još više iznenadilo što je mali Indijanac na sanskrtu znao pisati i čitati, a razumio je i komplicirane znanstvene tekstove. No, na engleskom je bio potuno nepismen, kao i većina sela. Tragovi su Stevensona vodili u Indiju. Svakako, nije bio lak posao u ogromnoj Indiji pronaći «mrtvaca» koji je oživio na Aljasci. Ali mu je uspjelo: pronašao ga je u jednom selu kod Bombaja, u tamošnjem malom samostanu u kojem su se svećenici intenzivno bavili tekstovima na sanskrtu. Tamo je dr. Stevenson saznao da je prije nekoliko godina umro jedna njihov mladi kolega, i da je taj kolega govorio kroz zube, pa su mu se drugi zbog toga rugali. Što je bio značajan podatak u svjetlu činjenice da je i mali Indijanac iz plemena Tlingit na Aljasci isto tako govorio kroz zube.

Cijeli članak može se pročitati OVDJE
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   sub tra 26, 2008 9:48 pm

interesantni su komentari na dnu. tako me podsjećaju na rub znanosti na jednom fourmu zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   sub tra 26, 2008 9:58 pm

flo je napisao/la:
interesantni su komentari na dnu. tako me podsjećaju na rub znanosti na jednom fourmu zubi

Nedostaje još samo endimion (na blogu zvani sadako's apprentice)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   ned tra 27, 2008 12:47 am

E, vec sam cula za taj slucaj...a i za druge, slicne...
O toj tematici preporucam knjigu dr. Moody-a 'Zivot prije zivota'.

:)

PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Today at 2:09 am

[Vrh] Go down

Reinkarnacija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 5 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next