Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Politika jednog psa

Go down 
+6
Legionar
None
gloria_g
stella
OLugo
Svjetloisjena
10 posters

Koliko najviše pasa biste željeli držati najednom?
jednog
Politika jednog psa Icon_vote_lcap33%Politika jednog psa Icon_vote_rcap
 33% [ 8 ]
dva
Politika jednog psa Icon_vote_lcap29%Politika jednog psa Icon_vote_rcap
 29% [ 7 ]
tri
Politika jednog psa Icon_vote_lcap8%Politika jednog psa Icon_vote_rcap
 8% [ 2 ]
više od tri
Politika jednog psa Icon_vote_lcap13%Politika jednog psa Icon_vote_rcap
 13% [ 3 ]
nijednog, ne želim držati psa
Politika jednog psa Icon_vote_lcap17%Politika jednog psa Icon_vote_rcap
 17% [ 4 ]
Ukupno glasova : 24
 

Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimepet kol 29, 2008 2:57 pm

Nije baš uobičajeno, ali poznajem ljude koji su držali više od jednog psa kao kućnog ljubimca. No premda ponekad jedan pas može stvarati puno veću buku i nered od njih nekoliko (ovisno o vlasniku, ne samo o karakteru psa ili pasa), kod nas još nikome nije palo na pamet da ograniči držanje pasa kao kućnih ljubimaca (hvala Bogu jer u svakom ulazu ima ljudi koji bi učinili sve da psi prestanu biti sastavni dio njihovog života putem četveronožaca u susjedstvu, i bilo kakav represivni zakon ove vrste bi bio nezgodan za veći dio vlasnika pasa).

Eto kako su tome doskočili u peruanskom glavnom gradu ČLANAK

Citat :
Jedna gradska četvrt u peruanskoj prijestolnici Limi usvojila je uredbu kojom se određuje broj pasa po kućanstvu kako bi se smanjio njihov broj i buka koju uzrokuju. Prekršiteljima prijeti i oduzimanje ljubimaca.

Jedna gradska četvrt u peruanskoj prijestolnici Limi usvojila je uredbu koja obiteljima u stanovima zabranjuje držanje više od jednog psa.

Ljudi koji žive u kućama mogu imati dva psa, a oni koji se neće pridržavati pravila mogu biti kažnjeni paprenim kaznama.

Stanovnicima Jesusa Marije, četvrti srednje klase u Limi, dojadilo je slušati neprestano lajanje prekobrojnih pasa u susjedstvu, navodi se u obrazloženju odluke.

"Ljudi se žale da ne mogu živjeti u miru, skladu, ili u dobrom fizičkom i psihičkom stanju zbog bučnih pasa", dodaje se.

Obitelji koje prekrše uredbu bit će kažnjene sa 700 solesa (oko 1150 kuna) i mogu ostati bez svojih ljubimaca.

Neki su vlasnici već izrazili ogorčenje takvom odlukom i najavili da će se preseliti. U uredbi se ne spominju mačke, ili bilo kakvi drugi kućni ljubimci.

Pa sad, čini mi se da bi bilo logičnije u ovakvom slučaju zabraniti svako držanje pasa. A i pitanje je provedbe takve odredbe vrlo upitno :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimepet kol 29, 2008 2:58 pm

Meni je jedan pas dovoljan, dva ili tri držala bih samo kad bi to bio način da zaštitim ili čak spasim one prekobrojne...
[Vrh] Go down
OLugo
Riba
OLugo


Male
Capricorn Snake
Broj postova : 127
Age : 34
Registration date : 29.08.2008

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimepet kol 29, 2008 3:22 pm

nice..... i ja to isto mislim......
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimesub kol 30, 2008 11:53 pm

Prije smo imali dva psa, ali nam je jednog netko otrovao. cry Mislim da su bili bili sretniji kad su bili zajedno. Uvijek kad bi vani pili kavu motali bi nam se oko nogu i pravili gluposti. A sad kad je ostao smo jedan, nije više tako zaigran kao prije...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimesri ruj 03, 2008 1:32 pm

imam samo Đonicu - al rado bih imala još jednog, a imam i dvorište pa imam i uvjete za to.
međutim, moji ukućani bi me vjerovatno upucali!!!! da dofuram još jednog...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimesri ruj 03, 2008 1:46 pm

Ja bih voljela imati puno životinja, pa tako i puno pasa, ali kako nemam mogućnosti... cry
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimesri ruj 03, 2008 1:57 pm

Ah eto 2 da jednom nebude dosadno :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimesub stu 22, 2008 12:57 am

Znam ljude koji su napustili svoju kćerku i posvetili se svom psu kojeg nazivaju sinom ---> BOLESNO!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Daenerys
Riba
Daenerys


Female
Leo Pig
Broj postova : 197
Age : 40
Registration date : 26.09.2007

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimesub stu 22, 2008 1:39 pm

bar 3-4 peseka mi je nekakav optimum zubo

a šta se tiče ograničenja - jednom je bilo u nekoj emisiji - moguće čak i "kućnim ljubimcima" da po čovjeku ili domaćinstvu (ne znan točno šta) ne smije bit više od 5 pasa
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimesub stu 22, 2008 2:16 pm

legionar je napisao/la:
Znam ljude koji su napustili svoju kćerku i posvetili se svom psu kojeg nazivaju sinom ---> BOLESNO!

To ipak daleko izlazi iz nekakvih granica normale... no
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimepon stu 24, 2008 12:15 pm

Daenerys je napisao/la:
bar 3-4 peseka mi je nekakav optimum zubo

a šta se tiče ograničenja - jednom je bilo u nekoj emisiji - moguće čak i "kućnim ljubimcima" da po čovjeku ili domaćinstvu (ne znan točno šta) ne smije bit više od 5 pasa

to je neki dan bilo na tv. radi se o gradu Samoboru, odnose novi zakon po kojem kućanstva neće smjeti imati više od 2 kućna ljubimca.
cijela frka oko toga u Samoboru.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimeuto pro 09, 2008 4:19 pm

Mislim da ova vijest upravo odgovara naslovu...text preuzet sa net.hr...

Čileanci imaju novoga junaka: psa lutalicu koji je riskirao život i hrabro uletio među jureće automobile ne bi li spasio život svom prijatelju, koji je nastradao pod kotačima auta.

Klikom na ovaj LINK ili na ovaj LINK mozete vidjeti i snimku citavog dogadjaja... :(

Nadzorna kamera na autocesti u Santiagu snimila je psa koji tetura između automobila koji jure punom brzinom vukući za sobom beživotno tijelo psa kojega je udario automobil.

Prizor je prikazala čileanska televizija, a zatim su snimke postavljene i na internetske stranice, gdje su ih vidjele stotine tisuća ljudi.

Vlasti kažu da su mnogi vidjevši snimke nazvali želeći usvojiti lutalicu, ali ga nitko više nije vidio.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimeuto pro 09, 2008 6:21 pm

divne životinjice lovely
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimeuto tra 06, 2010 3:57 pm

Mislim da ne bi trebalo ograničavati broj ljubimaca, nego inzistirati na uvjetima koje netko mora zadovoljavati da bi imao više ljubimaca. Ako netko drži nekoliko pasa u zgradi, u garsonijeri, to sigurno nije prihvatljivo. No dva ili tri psa u velikoj kući s vrtom, možda i više, ukoliko se vlasnici brinu za životinje - zašto ne?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimeuto tra 06, 2010 4:38 pm

gle, opasno je imati više od 2 psa... bilo koji psi, pa čak i tornjaci koji su po meni najmirniji imaju slabu naviku osnivanja čopora, e sad ako se ne brineš o njima redovno, zna se na koji se čopor način hrani. taj način je lov... događalo se i prije da psi naizgled iz čista mira napanu čovjeka, naravno ja u većini slučajeva krivim čovjeka, al ipak bi trebalo pripazit na pse ako ih se drži više od 2 u domaćinstvu...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimeuto tra 06, 2010 5:05 pm

Ja mislim da bi trebalo ograničiti broj držanja pasa u stanovima, bez dvorišta.
U drugim slučajevima, ipak bi se trebali kontrolirati uvjeti.
Loša stvar jest što u Zagrebu uopće nema propisa koji bi ograničio broj držanja životinja u stanu.
Tako jedna susjeda ima u stanu 19 mačaka, drži ih u nehigijenskim uvjetima i zajedničkim hodnicima, a jedini način da se to riješi (smrdi svima i ugrožava zdravlje) je sudska tužba.
Tako da mislim da u globalu treba donijeti neki pravilnik, a inače se u svima spominje samo pse, dok se mačke izostavlja. kava

Doma imam dvorište i jednu kujicu, staru godinu dana :), ali bi rado imala još jednog psa.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."


Zadnja promjena: Athena; uto tra 06, 2010 5:11 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitimeuto tra 06, 2010 5:09 pm

biga je napisao/la:
gle, opasno je imati više od 2 psa... bilo koji psi, pa čak i tornjaci koji su po meni najmirniji imaju slabu naviku osnivanja čopora, e sad ako se ne brineš o njima redovno, zna se na koji se čopor način hrani. taj način je lov... događalo se i prije da psi naizgled iz čista mira napanu čovjeka, naravno ja u većini slučajeva krivim čovjeka, al ipak bi trebalo pripazit na pse ako ih se drži više od 2 u domaćinstvu...

To bi se moglo riješiti na način da se pse ne pušta da sami lutaju van dvorišta, dakle bez nadzora. Inače, po meni bi se upravo taj propust trebao kažnjavati, kao i zanemarivanje životinja, a ne se zalagati za držanje max. jednog psa u kući sa dvorištem.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Politika jednog psa Empty
PostajNaslov: Re: Politika jednog psa   Politika jednog psa Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Politika jednog psa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Autobiografija jednog yogija
» Otvoreno pismo jednog geeka svom susjedu
» Milijunas,Tarik i politika.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: