Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koje ste vjere

Go down 
+73
Dada289
Izrael
amenities
Hladni
Star
LJUBAV
Bozon
dualan
borgGrind
Kahali
Madonna
tinityrannical
Lucifer
Magic
Buby30
orca
Korplikan
Einar
PEPE-Top Secret
Floridain
Abarksas
primitive101
Ephez
flory
Melkior
hawara
Armin od Irima
whitelady
Angeo sa greškom
Chakotay
hromi
Pohotni Jarac
Mama
bonesy
Fantom
nino_kvisko
zvezda
Flamezar
arhont
biga
Athena
josip21
urbanaaa
Absynthia
Techpriest
Lukini
vladimir je idiot
MoW
Pumpkin
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Lullaby
Gea
Legionar
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Cylon
Stripy
userNejm
Jaykof
vjestica
stella
Svjetloisjena
snark
gloria_g
avanturista
cmcool
Saroman
floridana
Sigmund Freud
Alpha
OLugo
77 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next
Autor/icaPoruka
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 6:31 pm

naravno!! i ja jedva čekam da je vidim jer živi u Zadru pa nismo baš blizu ali uskoro je namjeravam posjetit pa ću reć šta je bilo :)
[Vrh] Go down
Pumpkin
Višestanični organizam
Pumpkin


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 23.06.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 7:36 pm

Ja sam nesto slicno kao Aurora B.
Agnostik sam, mada bih zeljela postati Wiccan. Kod njih mi se svidja sto se nikome ne moraju pokoravati i klanjati ides
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 7:43 pm

meni se općenito sviđa cila ideja takve vjere,jer sam iznimno povezana s prirodom i prirodnim silama, i vrlo miroljubiva osoba koja samo želi sreću tišinu, unutarnji mir...
[Vrh] Go down
Pumpkin
Višestanični organizam
Pumpkin


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 23.06.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 9:42 pm

Ja isto. Jedini mi je problemcic sto sam u gradu, zarobljena medju betonskim zidovima i zgradama, sa pokojim drvetom tu i tamo zubo Ali sreca pa mi je vikendica 20ak minuta voznje od stana, savrsen bijeg u prirodu cheer
Mislim da je u biti Wiccu puno lakse praktikovati kada si u prirodi, jer gradovi - to vec nije to confused
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 10:04 pm

da..užas. i ja u Splitu,malo dijete doma,ne mogu se baš mrdnut. srećom imam Brač :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 10:57 pm

ja imam sreću, imam ogoman vrt zubi tako da se meni lakše povezati s prirodom tokom meditacije i uzemljavanja hail
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 11:08 pm

blago tebi..ja za povezivanje s prirodom trebam otić ili na Brač kod muža doma, ili na selo,a udaljeno je 50 km... :( ali sve se može kad se hoće!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 11:15 pm

Panenteist.

Sve je Bog i sve je u Bogu.

Uz to što sam panenteist ja sam i evolucijski kozmoteist. U principu vjerujem da će evolucija čovjeka i to u smislu svijesti približiti ga sve više univerzalnom holističkom načinu razmišljanja i rasuđivanja i konstantnom napretku na svim poljima istraživanja, sve dok ne postanemo dovoljno napredni da zajedno sa svojom svemirskom braćom nastavimo širiti svijest i dobru volju po čitavom fizičkom svemiru.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimened lip 28, 2009 11:06 pm

Vjerujem u to sto vjerujes miga zivili
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 12:44 am

MoW je napisao/la:

Uz to što sam panenteist ja sam i evolucijski kozmoteist. U principu vjerujem da će evolucija čovjeka i to u smislu svijesti približiti ga sve više univerzalnom holističkom načinu razmišljanja i rasuđivanja i konstantnom napretku na svim poljima istraživanja, sve dok ne postanemo dovoljno napredni da zajedno sa svojom svemirskom braćom nastavimo širiti svijest i dobru volju po čitavom fizičkom svemiru.

zivili
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 10:35 am

Cure, živjele! zivili zubi

Evo nešto malo o panenteizmu: http://en.wikipedia.org/wiki/Panentheism

zapravo, gdje god da sam dublje zagrebao, u svim religijama, naišao sam bilo na panteističko ili na panenteističko gledanje na svijet. Stoga nemam razloga sumnjati u ispravnost tog pogleda, pogotovo zato što su većina modernih teologa upravo panenteisti.

Što se evolucijskog kozmoteizma tiče, tu sam pomalo romantičar, ne čini li se tako? cerek
Uvijek sam se nadao da se ljudi neće uništiti već da će samo napredovati i da će nam se uskoro vanzemaljci pridružiti da zajedno surađujemo. Zato obožavam recimo Star Trek. :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 3:11 pm

i meni je prva asocijacija na idealnu budućnost Star Trek whee jedimo me staši što su oni prije takve budućnosti doživjeli potpuni krah civilizacije conf1 pa su je u biti počeli graditi iznova na neki utopijski način
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 4:50 pm

koji put je drastična promjena nužna... ali ajdemo se nadati da se to u našoj budućnosti neće obistiniti. ja bih samo warp drive!!! :D
(doduše ni štitovi, phaseri i kvantni kompjuteri nisu loši) :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 4:59 pm

i neki tamo androidi dobro bi došli zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 5:39 pm

zašto nema androidica?! :mama: :(
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 7:49 pm

to ti se opisuje muškom logikom - jer sve stvaraju po savršenom biću - sebi :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 8:17 pm

zubi
Još kad bi muškarci sagledali da su realno promatrajući fizički manje savršeni od žena...
Ali inače savršenstvo se ne gleda kroz spol. Nema veze sa spolom. :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 8:19 pm

Naravno da nema veze, savršenstvo je ravnoteža :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 8:31 pm

misliš na dinamičku ravnotežu? Sama točka ravnoteže nije provediva. :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 8:32 pm

Da, pa savršenstvo i nije predviđeno za ovaj naš svijet. Samo težnja savršenstvu koja nam je ugrađena :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 10:00 pm

Moj buraz kemičar bi rekao da se čovjek može naći u stanju biokemijske ravnoteže jedino kad umre. :D
To mu je inače i omiljena prijetnja koju nitko ne razumije: "dovest ću te u stanje biokemijske ravnoteže". zubi

savršenstvo je za više sfere, ali to ne smije biti isprika za naša neodgovorna djela u stilu: "ljudi smo pa smo i grešni."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 10:02 pm

Normalno da ne smije, ideali su nam možda privremeno nedostupni, no to ne znači da ih trebamo odbaciti ili im se ne pokušati približiti.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 10:15 pm

ma riječ savršenstvo se počelo malo preslobodno koristiti, listam ove knjige i pojedine stvari se opisuju savršenima... sve ovisi o ukusu, a ničiji ukus nije savršen pa tako jedno isključuje drugo kava
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 10:48 am

@gea da, zato i govorimo o dinamičkoj ravnoteži kao o savršenstvu. Naime, budući da nitko nije savršen, u svojoj težnji za savršenstvom traži nešto što će ga uravnotežiti. Zato nam se nešto sviđa što se nekome drugome možda i ne sviđa. Jednostavno je stvar u balansu energija, o dinamičnom plesu oko točke ravnoteže.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 12:03 pm

Hmmm...covjekovo tijelo bi, dakle, bilo u ravnotezi u smrti ali covjek nije samo tijelo (nadam se :P ) miga

Inace, svidja mi se izreka tvog buraza zubi

A sto ako je savrsenstvo upravo dinamicki ples oko tocke ravnoteze? zubi Moram malo filozofirat cerek miga
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koje ste vjere - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koje ste vjere
[Vrh] 
Stranica 5 / 15.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Koje su cice naj
» koje cipele ne podnosite?
» koje vam je najdraze povrce?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: