Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koje ste vjere

Go down 
+73
Dada289
Izrael
amenities
Hladni
Star
LJUBAV
Bozon
dualan
borgGrind
Kahali
Madonna
tinityrannical
Lucifer
Magic
Buby30
orca
Korplikan
Einar
PEPE-Top Secret
Floridain
Abarksas
primitive101
Ephez
flory
Melkior
hawara
Armin od Irima
whitelady
Angeo sa greškom
Chakotay
hromi
Pohotni Jarac
Mama
bonesy
Fantom
nino_kvisko
zvezda
Flamezar
arhont
biga
Athena
josip21
urbanaaa
Absynthia
Techpriest
Lukini
vladimir je idiot
MoW
Pumpkin
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Lullaby
Gea
Legionar
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Cylon
Stripy
userNejm
Jaykof
vjestica
stella
Svjetloisjena
snark
gloria_g
avanturista
cmcool
Saroman
floridana
Sigmund Freud
Alpha
OLugo
77 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
Autor/icaPoruka
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepet stu 18, 2011 9:41 pm

A kada ćeš saznati TI? 8)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepet stu 18, 2011 9:43 pm

primitive101 je napisao/la:
To ces saznat kad postanes ne-dualan :) hug

I koji sam to Ja koji jeste dualan?

Kako ću to "postati" ne dualan?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepet stu 18, 2011 9:52 pm

Ja nisam saznao jer sam u trenutku spoznaje prestao da postojim.Zato mudri i kazu da jedino Apsolut moze spoznati samog Apsolut nakon sto je nestala energija iluzije ili maye :)

Zbog neznanja(avidye) Apsoluta koju si Ti sam Sebi stavio ne prepoznajes samog Sebe.Kada nestane to neznanje,u Sebi ces naci Mene i shvatices da si Ti ustvari Ja i obrnuto...

No,sta cemo sa karmom,posto se ne reinkarnira Apsolut/Atman/Brahman nego karman :) :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepet stu 18, 2011 10:32 pm

primitive101 je napisao/la:
Ja nisam saznao jer sam u trenutku spoznaje prestao da postojim.Zato mudri i kazu da jedino Apsolut moze spoznati samog Apsolut nakon sto je nestala energija iluzije ili maye :)

Zbog neznanja(avidye) Apsoluta koju si Ti sam Sebi stavio ne prepoznajes samog Sebe.Kada nestane to neznanje,u Sebi ces naci Mene i shvatices da si Ti ustvari Ja i obrnuto...

No,sta cemo sa karmom,posto se ne reinkarnira Apsolut/Atman/Brahman nego karman :) :)

Opet ista stvar... Vidiš- "neki entitet" se u jednom trenutku "spoznao", pa se onda vratio da bude entitet koji će reći da nepostoji u samospoznaji.

Vidiš li sve ovo kao koncept?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepet stu 18, 2011 10:54 pm

:) To moze biti i koncept ali i ne mora,to moze biti i paradoks samog iskustva i onda je to druga stvar.Jedno je logicka igrica a drugo je iskustvo toga o cemu se prica.

Um se je vratio da kaze da onaj koji zivi zivot nije ISTO sto i sami um,jel moze tako?tj um je shvatio da on,gosn um nikada i nije bio taj koji je ziv,koji zivi,koji iskusava.Vremenom se taj isti um istopi,smire se njegove fluktuacije i onda samo postoji prosijavanje ciste svjesti u relativnu kreaciju.

[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepet stu 18, 2011 11:28 pm

Nije tako komplikovano...

Mnogo je očiglednije, tako očigledno da svi prelaze preko Toga.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimesub stu 19, 2011 12:21 am

Za Dualnog:


Ja sam nekoć koristio sličnu Advaytističu retoriku i vrlo brzo oko sebe naišao na slične jer živjeh upravo tamo gdje je Advayta rođena i do danas prepričavana ali nažalost od Zapadnih "mudraca".
Obično smo u to vrijeme završavali svaku diskusiju u kojoj bi počeli iole konkretniji razgovor sa ovakvim ili sličnim utopijskim "Savjetima" kakve daje 'Dualan'.
Cijela 'stvar' Ne-Dualnosti, filozofija Advayte i sadašnjosti, Svjedočenja onoga koji gleda a nije onaj koji govori i da dalje ne odlazim u isti stari krug, nažalost dolazi iz intelekta ne iz iskustva i Iksustvene Spoznaje, a Zapadni svijet koji danas broji nemali broj ovakvih "mudrih mislioca" sveden je na rasprave po kafićima i forumima i beskonačne trakavice u kojima je 'Dalje otišao' onaj koji je imao više strpljenja, živaca, vremena i volje ponavljati ovu i ovakvu beskonačnu logiku na eN-tu potenciju puta na različita načine različitim ljudima imajući pritom pametan izraz lica.
Danas se cijeloj stvari smijem jer tko god da se služi Advaytom u konkretnom razgovoru (bilo kojem) uvijek se sve svodi da na kraju nemamo zapravo o čemu pričati jer smo to već ispričali i jer je (recimo) sav vremenski kontinuum smješten sada, isto kao i što nema onoga tko bi išta rekao jer ovaj koji piše nije onaj koji Svjedoči a Svjedok i je jedini stvaran i tako dalje... uglavnom umorno, staro, davno is-frazirano i potrošeno orudje komunikacije za ljude koji misle da barataju univerzalnim istinama.
Kada pričamo o Advayti doživljenoj i ispričanoj šutnjom kroz Razvijenog i prosvijetljenog majstora tada naravno Advayta stvarno je to što ta riječ znači, prije toga ona je samo na ovakvim intelektualnim nivoima i to, kako primjećujem, ne baš nešto naročito sjajnim..
U moje vrijeme puno smo se bolje i dublje preseravali sa Advaytom nego što se dualan preserava u ovim svojim textovima.
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:03 am

Ne zbunjuj ljude, a ni sebe trpajući sve u fioke, pa tako i ovo u Advaitu.

Rad postoji i nije sve iluzija... Nije svedok jedini stvaran...

Nidje veze.

Sama činjenica da pišemo ovo na forumu stavlja ovo u drugu ravan od nedualnosti i toga na šta aludiraš.

Ali ni o Advaiti nebi tako pisao da si je "ukačio".



[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:13 am

Ko je rekao da nije svjedok jedini stvaran ???

Neko moze "ukaciti" advaitu samo kad dozivi nirvikalpa samadi ali i onda ce trebati da jede puru jos dosta da bi mogao pratiti Gospoda Adi Shankaru u njegovim prenosima iskustva u njegovim knjigama :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:18 am

Isto koliko je stvarno ono što je "svedočeno" toliko je stvaran i "svedok".

Negiranje je zgodno samo kad nekom neko nešto objašnjava.

Isto tako ovo nije iluzija.

Ali opet je nekada nekom zgodno da tako postavi stvari.

No, stvar nije u tome.

[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:22 am

Spominjana je Advaita koja govori o ulasku u "ja svest" i deidentifikovanju od telo/um stanja i sadržaja koji se doživljava, da bi se nakon toga transedentovala i ta "ja svest" jer je i ona posmatrana.

To je, opet, samo zgodna terminologija koju koriste Ti učitelji kada nalaze za shodno.

[Vrh] Go down
Bozon
Riba
Bozon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 173
Age : 33
Location : Balkan
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepon svi 07, 2012 4:22 pm

Nisam religiozan cry
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepon svi 07, 2012 8:01 pm

@ bozon...a jesi li ziv ? :)
[Vrh] Go down
Bozon
Riba
Bozon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 173
Age : 33
Location : Balkan
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepon svi 07, 2012 8:34 pm

Možda jesam a možda i nisam scratch
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepon svi 07, 2012 9:55 pm

pa mozda je smisao religije saznati,iskusiti ko je taj koji zapravo zivi zivot u Tebi :) ?
[Vrh] Go down
Bozon
Riba
Bozon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 173
Age : 33
Location : Balkan
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimeuto svi 08, 2012 11:05 am

Moj dojam je da religija nudi utjehu, utjehu koja meni nije potrebna, samo ja sam mogu spoznati samog sebe koji živi u meni i spoznaje samog sebe :)
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: aaaaaa   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimesub svi 12, 2012 2:04 pm

Znači ako nije krćanska religija nemaju potrebu za spašavanjem,svak je čovjek griješan,pa me zanima kako se iskupljuju za grijehe,neko prizna da je vještica i još se nahvali o tome i ljudi prihvate to tek tako.neko kaze da je kršćanin da vjeruje u isusa bude izvrijeđan i iz napadan,svaki dan to gledam oko sebe
-citat od saromana

isuse prosvijetli ga... pogledaj šta crkva radi, neće ljudima reć istinu o isusu(koji je imao svoj koven, njih 13), i koji je imao i ženu i djete, i koji nije žderao meso, i koji nije razapet na križu i koji je svo znanje koje je imao stako preko yogija, gurura i ostalih u Tibetu, crkva zataškava od vjeke vjekova, ljudi vole Krista, ali ne podržavaju crkvu i indulgenciju koja je i dan danas prisutna. dok nam se popovi i svećenici natječu koji će imati blji trudnički trbuh djeca u Africi umiru, kakav grijeh??? Boga se ne može povrijediti ONO nije kao mi ljudi da ima napuhani ego koji se lako vrijeđa. BOG/BOGINJA je enregija.... ajd povrijedi vodu, vatru, zrak, ajd pliz damije sam znat kako ćeš to uspjet. ili možda električnu ili sunčevu energiju... ajd.. svojim teškim hrijehićima... svi zataškavaju prevu istinu o Kristu... MARIJU MAGDALENU su prozvali prostitutkom8KURVOM) kao i sve žene koje su jake, koje ne daju lako, koje su u skladu sa prirodom, koje se ne boje....

OTKUP GRIJEHA.... dođite u našu crkvicu svaki dan i dajte para da vam otkupimo grijehe što se čovjek što volite sex što cijenite svoju ženu ili što se m ožda usudite suprotstaviti crkvici ili možda svom ocu ili nedaj bože mužiću jooooooojjjjj daaaaajjj eeee

konzervatizam... smmrdiii... na konzervanse u konzervi... na nešto što nije u skladu s prirodom...

da žene su sve odreda vještice, da jesu i koriste svoju energiju sve svijesnije i neće više nikada dozvolit da ih se onako tretira na lomači kao što ih se tretiralo.

SOTON I VRAG... u doba kada je vladao materijahalizam... muškarci su izmislili priču o VRAGU I SOTONI da bi se izbavili iz matrijahalizma... i dana danas postoje plemena u kojjima se štuje žensko i svi se vesele kad se rodi curica... i dan danas se vidi taj MUŠKI BOG GOSPOD JEDNI .... jjjoojjjj dajj ... kad ideš punit baterije pogledaj i vidjet ćeš da se baterija može puniti ako staviš pravilno na plus iminus...mi ljudi smo baterije... mi smo sastavnica plusa i minusa, pa nismo nastali samo od muškaraca žene tu daju dupli dio... daju svoje gene kao muškarci i rađaju djecu....

I SVAKA POHVALA SVIM I MUŠKIM I ŽENSKIM VJEŠTICAMA... nebojte se reći ono što jeste... jer smrt ne postoji, samo život...

[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimesub svi 12, 2012 2:19 pm

forumaši... usput oprostite što sam tak eksplodirala na gospodina saromana... ali morala sam stati u obranu vještica... i uvijek ću to raditi i na inetrnetu i uživo... branim vještice i sobom kao što branim prirodu... ekipa
dosta mi je više baljezganja ooo tim tim jojj ne znam kak bi to nazvala baljezgarijama...
jbt kad je papa dolazio u hrv sad zadnji put oprašili su cijelo božje nebo samo da gospodin može prikupit par milijunčeka da mi mogo dalje kontrolirati svijet... kao kontrolirati... pop
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimesub svi 12, 2012 4:16 pm

LJUBAV je napisao/la:

isuse prosvijetli ga... pogledaj šta crkva radi, neće ljudima reć istinu o isusu(koji je imao svoj koven, njih 13), i koji je imao i ženu i djete, i koji nije žderao meso, i koji nije razapet na križu i koji je svo znanje koje je imao stako preko yogija, gurura i ostalih u Tibetu, crkva zataškava od vjeke vjekova, ljudi vole Krista, ali ne podržavaju crkvu i indulgenciju koja je i dan danas prisutna. dok nam se popovi i svećenici natječu koji će imati blji trudnički trbuh djeca u Africi umiru, kakav grijeh??? Boga se ne može povrijediti ONO nije kao mi ljudi da ima napuhani ego koji se lako vrijeđa. BOG/BOGINJA je enregija.... ajd povrijedi vodu, vatru, zrak, ajd pliz damije sam znat kako ćeš to uspjet. ili možda električnu ili sunčevu energiju... ajd.. svojim teškim hrijehićima... svi zataškavaju prevu istinu o Kristu... MARIJU MAGDALENU su prozvali prostitutkom8KURVOM) kao i sve žene koje su jake, koje ne daju lako, koje su u skladu sa prirodom, koje se ne boje....

Sad ću i ja morati reagirati na ovo, sorry, @LJUBAV... :)

Moram priznati da ne znam otkud ti neke od ovih informacija. Mogao bih nagađati jer sam i sam čitao neke knjige (Da Vincijev kod, Plan Krist...), više ili manje vjerodostojne, ali neću.
Dakle, krenimo redom...

1. "Koven" - pretpostavljam da misliš na Isusa i njegove učenike - mislim da riječ "okupljanje" odnosno coven koja je iz kasnog srednjeg vijeka iz Škotske ne može primijeniti na Isusa. Zašto? Zato što su Isus i njegovi učenici putovali okolo skupa i bilo je jasno tko je učitelj i tko su učenici. To je posve jasno iz Biblije. Vještičji sastanci bili su totalna nepoznanica za tadašnje židove. O energetskoj osnovi toga se također dade raspravljati...

2. "Imao ženu i dijete" - ponovno, ništa u Bibliji ne piše o ovome, piše da je Isus imao nekolicinu braće i sestara, ali ne i ženu i dijete. Dapače, ništa čak i u ne-kanoničnim knjigama ne sugerira da je Isus imao ženu, niti da je imao Mariju Magdalenu za ženu.
Za one koje zanima više mogu ovdje pročitati:
http://www.patheos.com/blogs/markdroberts/series/was-jesus-married-a-careful-look-at-the-real-evidence/
Dapače, većina stvari vezane uz Isusa sugeriraju da je odabrao put bez ženidbe, što nije bila rijetkost u to doba, a pogotovo ne za one koji su preuzeli neka esenska učenja kao što ih je preuzeo Isus.

3. "Koji nije žderao meso" - u Bibliji nigdje ne piše da je Isus bio vegetarijanac. Ono što je poznato, to je da je pio vino i jeo ribu te da inače propagirao kreposni način života. Očito, vodio je umjereni život i vjerojatno se nije prejedao. O tome je li jeo neko drugo meso osim ribe nemamo nikakva spomena, ali se svakako držao židovskih zakona i prehrane po košeru.

4. "Koji nije razapet na križu" - sva četiri evanđelja govore o tome da je Isus zaista bio razapet odnosno ubijen, odnosno bolje rečeno, nabijen na stupu. Proturječna su izvješća o tome je li se zaista radilo o križu odnosno je li postojala horizontalna greda, ili je jednostavno zabijen čavlima na stup. Razlog tim proturječnostima je u tome što se rapravlja o prijevodu grčke riječi "stauros" koja može značiti bilo koje drveno pomagalo na kojima se osoba mogla pogubiti.

5. "koji je svo znanje koje je imao stako preko yogija, gurura i ostalih u Tibetu, " - za ovo nema apsolutno nikakvih dokaza. Neki povezuju znanja Esena s Indijom, tako da je Isus mogao posredno doći do nekakvog znanja iz tih područja. Malo je vjerojatno da bi se dječarac u dobi od 12 godina usudio iz Izraela zaputiti u Indiju, pogotovo zato što je pomagao ocu u tesarstvu i izučavao židovske svete knjige. Dakle, vrlo vjerojatno je da je za neka indijska znanja čuo, ali je vrlo malo vjerojatno da je bio doslovno u Tibetu i Indiji. Osim ako nije letio, a takve stvari se ne vežu uz Isusa. Dapače, on je bio skroman po pitanju demonstacije svojih sposobnosti.

6. " ljudi vole Krista, ali ne podržavaju crkvu i indulgenciju koja je i dan danas prisutna" - to isto tako je samo djelomično točno. mnogi podržavaju crkvu i toleriraju indulgenciju. to što ju ti i ja ne podržavamo, to je sasvim druga priča. :)

7. "Boga se ne može povrijediti ONO nije kao mi ljudi da ima napuhani ego koji se lako vrijeđa. BOG/BOGINJA je enregija.... ajd povrijedi vodu, vatru, zrak, ajd pliz damije sam znat kako ćeš to uspjet. ili možda električnu ili sunčevu energiju... ajd.. svojim teškim hrijehićima... "

Isus je rekao da njega možemo huliti i da nam se ništa neće desiti. Ali ako hulimo Duha Svetoga, a ti to nazovi kojim hoćeš imenom, da će onda biti frke.
Iskreno, mislim da se Boga vrijeđa svakim našim neispravnim postupkom. Neće ti on na prvi pogled ništa, jer je savršeno objektivan, ali se sve zapisuje u ovaj hologram realnosti i sve se uravnotežava.

8. "MARIJU MAGDALENU su prozvali prostitutkom8KURVOM) kao i sve žene koje su jake..." -
Da, khm, ne znam iskreno otkud im je to došlo, jer tako ne piše u Bibliji. Nigdje ne piše da je ona bila kurva, to su vjerojatno muškarci kasnije smislili kako bi ju se ocrnilo.

[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimesub svi 12, 2012 11:21 pm

Biblija dapače podržava ženu i ne ocrnjuje ju, postavlja ju kraj muškarca i muškarca postavlja kraj žene. Dapače zapovijeda muškarcu da se ponaša dobro prema ženi i da ju voli a ženi zapovijeda samo da poštuje svoga muškarca i da ga posluša po potrebi.

Svi se rađamo s grijehom, to se zove onaj praiskonski grijeh koji je u nama u našem tijelu, zato umiremo, oboljevamo i nemamo sposobnost upoznati Boga osim kroz Isusa Krista. Ovo nije tema za ovdje, ovo bi trebalo premjestiti na zasebni dio kako ne bi krčili Gei temu.
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimened svi 13, 2012 10:43 pm

@Star, zašto bi upoznali Boga a ne Božicu zašto kroz Isusa Krista ne kroz neku žensku osobu? ove tvoje riječi su dokazi koje je krešćanska religija učinila ljudskim umovima. i na taj način ljude udaljila od njih samih i od prirode pa i samog Boga/Božice. Kakav grijeh, tko umire?? nitko ne umire i ne oboljeva to se nama samo tak čini kad spoznamo neku drugu stranu, shvatimo da grijesi ne postoje. kako Neal Donald Walsch kaže. taj lik je zakon...
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepon svi 14, 2012 5:01 pm

Zar je bitno kako nazivaš Boga? Na njega se referira kao "ON" jer ljudi nemogu spoznati Boga, kako Bog koji je stvorio muško/žensko može imati spol? Ta zar nije "spol" njegova ideja? Spol njemu nije bitan, svi koji su s njim u duhu su njegovi bez obzira na spol.

Ono što krščanstvo ( čitaj krščanstvo ne katolici ) čini ljudima je upravo ono što oni trebaju, spasenje od njih samih. Zašto misliš da ih udaljuje? Svi se rađamo sa "lošim" kodom. Zamisli si programera koji napravi program, i nešto se dogodi da se "source code" ili ti takozvani izvorni kod poremeti. Taj poremečeni kod izaziva disfunkciju na više od jedne razine. Disfunkcionalni smo na razini metalnog, na razini tjelesnog i duševnog. Tijelo nam je postalo glavno i njega štuje ovaj svijet, tijelo je ono čemu se ugađa i time onda spol postaje važan. Lijepo je rečeno da su muškarac i žena jedno tijelo

Matej: 19:6
Njih dvoje, prema tome, nisu više dva, nego jedno tijelo. Neka dakle nijedan čovjek ne rastavlja one koje je Bog sjedinio.'
Evanðelje po Marku 10:7
'Čovjek će ostaviti oca i majku da bi se sjedinio sa svojom ženom, i njih će dvoje biti jedno tijelo.'

Sada uzmi u obzir ljude koji žive svoje tijelo i samo svoje spavajući s drugom osobom svaki dan, koji žive bogato i pretjerano.
Što misliš... zašto umireš? umireš jer ti se pokvari jedan dio tijela, ne zato jer umreš od "starosti" nemaš na sebi markicu koja ti kaže rok trajanja i poslije ovoga ne upotrebljavati. Umreš jer se tvoj fizički mehanizam pokvari, nešto stane između zupčanika u tvom savršenom satu i učini te da prestaneš kucati.

Da bi se shvatio grijeh, prvo se mora shvatiti razlog grijeha. zašto grijeh? pa jel nam to treba? odkuda je došao i koja je njegova svrha?
Grijeh je poput hladnoče, hladnoča sama po sebi nije "sila" ona je odsustvo topline ali bi se mogla definirati kao sila, kao kontra-sila.

Grijeh je odsustvo duha Božjega, ali u duhovnom smislu. U fizičkom smislu kada bi morao usporediti grijeh to bi bilo recimo da ne jedeš ili ne piješ vodu. Tijelo ti je napravljeno da mora imati određenu količinu tekučine u sebi i određenu energetsku vrijednost da bi moglo funkcionirati pravilno. Isto tako i naša duša.
Uglavnom ljudi sada kažu "pa meni je dobro" ili "ja nisam nikada osjetio manjak" ili nešto slično. Istina, ima određeni stupanj do kojeg ljudska duša može bez Boga kao što tijelo može bez topline do granice smrti.
Kada duša umre, to ne primijetiš, jer ne umreš odmah. Smrt može doći na nekoliko načina, kroz mentalno, tjelesno i duševno. Tjelesno je najočitije jer se očito prestaneš kretati, disati, jesti itd. ali što je onda sa tijelom i umom?

Tu nastupa obečanje o ponovnom uskrsnuču, mi smo jednostavno takva bića da živimo na te tri glavne "razine" i ako tijelo umre, što se dogodi? jednostavno um i duša lebde u ničemu, bez vida, sluha i okusa, bez kretanja i fizičkog postojanja. Nema dalje, jer nije tako smišljen sistem. Došlo je do greške i ta greška mora biti ispravljena, Isus Krist je taj koji je ispravio grešku.
Svi koji prime krštenje duha svetoga kroz Isusa Krista, imaju novi život. Obečanje o novom tijelu, novom ispravnom tijelu je ono što Bog naš otac nudi.

Ignoriranje grijeha je kao da ignoriraš silovanje na ulici pokraj kojeg prolaziš, mnogi ljudi to actually i rade, jednostavno izignoriraju povike upomoč jer to "nije njihov posao". Grijeh je itekako ovdje i na njega ima lijek, isto kao što ima lijek na prehladu koja je fizička greška.
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepon svi 14, 2012 10:27 pm

nije važno ime ali je važan spol jer ako je samo muško to diskriminira ženski spol, a muški se postavlja u svemu nadređen žeskom(jer je on bog), samo mi nemoj reći da nije tak, jer svaka budala vidi da svijetom vlada patrijahalizam a zašto? zato što vladaju takvi bogovi tj religije. žene se osjećaju manje vrijednom kad čitaš te ''svete'' knjige. ovaj svijet ti je dokaz što znači razvit dobru laž kojom će pokorit ostlo stnovništvo... vratimo se malo u prošlost, hhmmm da sjećam se da su me spaljivali na lomači oni sveti svećenici koji su me se bojali jer imam nešto s čim ću otvoriti ljudima oči i dan danas je tako. tek nedavno su žene dobile pravo glasa, tek nedavno su se mogle supotstaviti svom mužiću(u blisom istoku im je njihova još uvijek ortodoksna patijahalana religija koja ima teškog muškog boga donela to što im je donijela... pogledaj do kud je taj muški bog doveo žene do toga da žene mora bti mumificirana u niqab) eto u tome je problem. a zašto se nebi poštivlo i jedno i drugo? ha? zašto se u prvi plane nebi stavila oba bića i muko i žensko? zato što bi nastala možda prevelika ravnoteža na Zemlji, ha? pa bi se malo manje moglo profitirati... pročitaj neala donalda walscha pa ćeš vidjeti što ne izmjenjena knjiga od strane velikih svećenika kaže o tome. ako ti misliš da je tvoja srž tvoj kod loš pa bit ćeš loš, to se usadilo u ljudske umove,TAKOĐER PREKO RELIGIJA tako da takvi i budu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimepon svi 14, 2012 10:32 pm

@Ljubav Star ti je lijepo dao citate iz Biblije koji ukazuju na to da tamo piše da muškarac treba voljeti ženu i biti s njom a da mu ona bude potpora.
Biblija također ističe da je ženi glava muškarac, muškarcu Krist, a Kristu Bog. Žene u većini kršćanskih zajednica i sekti ne igraju toliko značajnu ulogu kao muškarci (recimo u RKC one ne mogu voditi misu, kod Jehovinih svjedoka one također ne vode satove zajednice...).
Dakle, i Star i ti ste tehnički u pravu. Star u idealnom smislu, a ti u praktičnom. :)
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 1:16 am

LJUBAV je napisao/la:
@Star, zašto bi upoznali Boga a ne Božicu zašto kroz Isusa Krista ne kroz neku žensku osobu? ove tvoje riječi su dokazi koje je krešćanska religija učinila ljudskim umovima. i na taj način ljude udaljila od njih samih i od prirode pa i samog Boga/Božice. Kakav grijeh, tko umire?? nitko ne umire i ne oboljeva to se nama samo tak čini kad spoznamo neku drugu stranu, shvatimo da grijesi ne postoje. kako Neal Donald Walsch kaže. taj lik je zakon...


A da ti nisi možda plavuša?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koje ste vjere - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 13 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koje ste vjere
[Vrh] 
Stranica 13 / 15.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Koje su cice naj
» koje cipele ne podnosite?
» koje vam je najdraze povrce?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: