Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koje ste vjere

Go down 
+73
Dada289
Izrael
amenities
Hladni
Star
LJUBAV
Bozon
dualan
borgGrind
Kahali
Madonna
tinityrannical
Lucifer
Magic
Buby30
orca
Korplikan
Einar
PEPE-Top Secret
Floridain
Abarksas
primitive101
Ephez
flory
Melkior
hawara
Armin od Irima
whitelady
Angeo sa greškom
Chakotay
hromi
Pohotni Jarac
Mama
bonesy
Fantom
nino_kvisko
zvezda
Flamezar
arhont
biga
Athena
josip21
urbanaaa
Absynthia
Techpriest
Lukini
vladimir je idiot
MoW
Pumpkin
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Lullaby
Gea
Legionar
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Cylon
Stripy
userNejm
Jaykof
vjestica
stella
Svjetloisjena
snark
gloria_g
avanturista
cmcool
Saroman
floridana
Sigmund Freud
Alpha
OLugo
77 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
Autor/icaPoruka
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 12:25 pm

@Ljubav

I dalje se previše osvrčeš na tijelo, jeli Bog muškarac? Zašto je Krist muško? Krist je drugi Adam, svi koji se preporode po Kristu ne uzimaju Adamovog grijeha.
E sad dalje... Bog nije muško, kako spoznati Boga u fizičkom smislu? nemoguče jer Bog je duh

Evanðelje po Ivanu 4:24
Bog je Duh i oni koji mu se klanjaju moraju mu se klanjati u duhu i istini.'

Zašto se recimo na Lucifera referira kao na muškarca? a to nikome ne smeta pa postoje cijele sekte i kultovi koji mu se klanjaju. Dapače dosta sotonistica ga naziva svojim mužem i klanjaju mu se kao muškarcu. Lucifer nije muško kao što Bog nije muškarac ni žena, na njega se referira kao "on" zato jer je "on" zapravo prvobitni spol, prvo lice kako bi se referiralo na nekoga. "meni je Rafael rekao da je on došao..." kao primjer. Kako je Adam prvi, preuzeo je to lice, kada je Eva došla preuzela je "ona" lice pošto ih se moralo razlikovati jer doista i jesu različiti.

Krivo misliš da je žena na ikoji način podređena u smislu njne slobode, kao što je @MoW rekao "Biblija također ističe da je ženi glava muškarac, muškarcu Krist, a Kristu Bog." ne ističe da je žena muški posjed, več da žena ima tendenciju biti vođena emocijama više nego muškarac.

Referiraš se na Katoličku crkvu... Katolička crkva nije dala čitati bibliju jako dugo jer je znala da če ljudi kada ju pročitaju shvatiti da ona ne slijedi Boga i Krista osim u riječima na misi. Katolička crkva je učinila više štete krščanstvu nego ijedna druga institucija ili kakvo carstvo/kraljevstvo u povijesti. Oni drže i mašu zastavom svih krščana i ubijaju u ime Krista. Doista ti kažem da su oni prvi koji če biti ispravljeni i kažnjeni.
Netko tko je pročitao Bibliju je sigurno uvidio da ona negira cijelu katoličku dogmu i crkvu te osuđuje njihove činove, prošle i sadašnje.

Spomenula si i Islam, ne branim Islam niti ga podržavam.
Cijelokupna situacija u svijetu je kako ti to kažeš van balansa, apsolutno se slažem s tobom ali to nije zbog krščanstva niti Boga niti Krista, več zbog onog istog problema o kojem sam pisao na temu grijeha u prijašnjem postu. Svijet je onakav kakav je čovjek, ako je čovjek pokvaren i svijet je pokvaren jer je nastanjen ljudima. Pohlepa i zlo su ono što vrte svijet ukrug a upravo se Bog i Krist protiv toga bore i upozoravaju.

Žena ima jednaki rang kao muškarac uvjeravam te jer ti govorim iz iskustva, volim svoju dragu više od vlastitog života i poštujem ju bez mjere.

@MoW to je teorija kada u nama nema duha svetoga, kada je duh sveti s nama onda preuzimamo Njegovu narav i duh i po njemu se ophodimo, to je bit novog zavjeta danog ljudima.
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 31
Registration date : 05.09.2011

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 12:35 pm

Naletio sam na više od jedne teme na ovom podforumu u kojoj bi ste se mogli raspravljati oko ovoga, ali to nije ova.
Molim vas da prebacite raspravu drugdje. 8)

@Ljubav - Usput da ti odgovorim na PM.
Ja nisam wiccan. Uzimam si za pravo da se religijski ne deklariram (ako me netko baš pita kažem agnostik).
Pokušavam pronaći značenje u svim religijama i stvarno ne vjerujem da je iti jedna za baciti, samo su neke postale zastarjele i trebaju obnoviti svoja stajališta. Mislim da najviše naginjem wicca-i jer pridajem veliku važnost Prirodi.
Što se tiče wicca-nske magije, pa magije ima u vjerojatno svim religijama, zašto ne i ovdje. Ne ciljam na čiribu-čiriba, nego na duhovnu moću za koju vjerujem da dolazi sa sviješću.
Nazive knjiga i literature lako možeš pronaći na sve strane, samo otvori oči. Nekoliko sam puta rekao ljudima koji su me pitali za literaturu i ispostavilo se da to nije za njih. Sada vjerujem da svatko treba probiti svoj put do svojih vjerovanja.
(Iako se na kraju sve svodi na isto - vjerovanje u dobro.)
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:08 pm

@Amenities, slažem se s izjavom da bi trebalo prebaciti na drugu temu kao što sam to i napomenuo i prvom postu na stranici 51.

Magija ne dolazi od ljudskog djelovanja. Ljudi nemaju te sposobnosti kao što nemamo sposobnost pomaknuti predmet telekinezom. Dapače imam i dokaz za to a to je da to još nitko nije postigao na svoju ruku... koliko ima raznih učitelja raznih religija koji cijeli život uče tu religiju i pokušavaju postići "nirvanu" ili nekakvo stanje nadljudske svijesti? koliko ih je u tome stvarno uspjelo?
Često se priča o nekome tko je uspio u tome ali nikako da tog čovjeka vidimo ili da se dokaže njegova moč. Činjenica je da kada bi nešto djelovalo, bilo bi evidentno.
Treba uzeti nekakvu statistiku o tome koliko je ljudi uspjelo u dostizanju " nad-postojanja" a odgovor je 0% . Pravu moč dobivaju oni koji se u potpunosti predaju entitetima a.k.a. demonima.

Mogu vam odgovoriti na svom primjeru što se tiće iscrpnog traženja istine i znanja, prošao sam kroz mnoge religijske tematike i pravila i shvatio da ne postoji "recept" dostizanja više svijesti, jer "viša svijest" ne postoji na taj naćin niti ju mi možemo postići na svoju ruku. Mnogi mi sada kažu "pa možda ta religija nije bila prava za tebe?" ne, nije prava za nikog, sjeti se samo statistike o tome koliko je ljudi uspjelo.

"dostići čemo to u sljedečem životu ili 10,000-om" jeste li 100% sigurni u to? samo znanje o fizici ne podržava tu teoriju iz jednog razloga... energija nemože nestati - zakon o očuvanju energije - time, energija uma i duše je povezana s energijom koje zovemo tijelom zar ne? Što se dogodi s energijama uma i duše kada tijelo otkaže poslušnost?
Ostaju nepromijenjeni osim ako ne dođe do nečega što bi ih potaklo da se te energije promijene. Što to onda znaći za nas? ama baš ništa osim da provodimo vječnost tako raskomadani bez sluha, vida i tijela, samo misao i duša koja ju održava živom u vječnom ništavilu.

Lijepo je vjerovati u dobro, ali ako je kolač dobar i dobro izgleda ne znaći nužno da je i dobrog okusa ili da su sastojci u njemu dobri za nas.
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:14 pm

Tijelo nam je postalo glavno i njega štuje ovaj svijet, tijelo je ono čemu se ugađa i time onda spol postaje važan. Lijepo je rečeno da su muškarac i žena jedno tijelo OVO MI SE SVIĐA. Sad malo detaljnije čitam jer imam vremena.
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:19 pm

Što misliš... zašto umireš?
ne umirem nikad, samo promjenim oblik, to me je naučio hinduizam ne kršćanstvo... kad je alekasndar veliki došao u tibet i htio ubit nekog tamo čovjeka(zaboravila sam što je bio), čovjek mu je lijepo odgovorio: ti bijedniče ubi me ako ti to tolika volja al znaj da me nećeš nikada ubiti jer život je vječan samo uvijek mijenja oblike. ti mene ne možeš ubit. nakraju ga je pustio.
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:21 pm

Tijelo ti je napravljeno da mora imati određenu količinu tekučine u sebi i određenu energetsku vrijednost da bi moglo funkcionirati pravilno.

a što sa bretarijancima? koji svoje tijelo održavaju na životu bez hrane i pića, koja je to svijest ha?? isto neka vražija... mudri
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:26 pm

Istina, ima određeni stupanj do kojeg ljudska duša može bez Boga kao što tijelo može bez topline do granice smrti.

duša ne može bez boga jer duša jest bog hahahahahaha e ovo je tak smiješno, sviđaš mi se... zivili

znaš kako ti između ostlog u tibetu(na kraju nekih tam učenja) mjere jačinu aure? tak što te učitelj lijepo ostavi golog na najhladnijem mjestu di te snijeg obasipa... i tako sjediš u snijegu do idućeg dana... ako učitelj vidi okolo tebe krug i vidi da si živ i zdrav da ti ni zima onda zna da si iznutra toliko topao toliko si jak da vanjske stvari više ne utječu na tebe već ti utječeš na njih...
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:29 pm

hhmmm da a da ne pričam o tome kako je krist otišao u tibet i kako su ga tamo učili sve ono što je znao, da bi nakraju to kršćanstvo zataškalo ili da bi moj vjeroučiutelj pljuvao po hinduizmu jer ljudi poštuju kravu jer ih prehranjuje, dok ih mi kkoooooljjeemoooooo u znak velike hhahahahaha zahvalnosti, čovječe...
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:33 pm

@Mow,@Ljubav Star ti je lijepo dao citate iz Biblije koji ukazuju na to da tamo piše da muškarac treba voljeti ženu i biti s njom a da mu ona bude potpora.
Biblija također ističe da je ženi glava muškarac, muškarcu Krist, a Kristu Bog. Žene u većini kršćanskih zajednica i sekti ne igraju toliko značajnu ulogu kao muškarci (recimo u RKC one ne mogu voditi misu, kod Jehovinih svjedoka one također ne vode satove zajednice...).
Dakle, i Star i ti ste tehnički u pravu. Star u idealnom smislu, a ti u praktičnom. :)


ovo što si rekao je upravo to što me smeta... muškarci moraju biti svećenici, one moraju biti potpora svome mužu, tako žene zasad ne igraju toliku ulogu svijetu(i ito se u vsvijetu jako vidi), i to je to što ponižava jednu tako plemenitu energiju. kad kažeš vjeroučitelju za intuiciju on će te popljuvat pred cijelim razredom makar bi mu istog trena htio prenesti nešto što osjećaš u vezi njega što će mu se desit a što može izbjeć... i na kraju mu prešutim jer on u to ne vjeruje... jer to žene izmišljaju... pa mu se to i desi a mogo je to izbjeć.. majko mila...
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:40 pm

ljudi ja samo hoću da pokušate otvoriti oči i pogledate što je nama ženama donijelo to što ljudi misle da je bog muško... muško glava kuće... srce me boli kad vidim one jadne pokornice na bliskom istoku... vi se fkt niste informirali koje vrste boli su nam muški nanosili tisućama godina, a ja bi voljela da se informirate. i dan danas u indji imaju problem taj što žena muški glava ženi i žena i dan danas u 21 st. u iniji nebi trebala roditi curicu jer je ona bezvrijedna... muževi toliko tjeraju te svoje žene da one moraju pobacivati djete ako je žensko(a to je već visok stupanj trudnoće)... jeste se upitali koliko je tu bboollliii. ljudi tooo boolii... hallooo??? da ne pričam dalje.. rastezanja ijela vješticama kopanje očiju i spaljivanje na lomači.... ljudi tooo bolliii... halooo otvorite oči!!! samo to... samo i jedino to...
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:46 pm

@star,Ljudi nemaju te sposobnosti kao što nemamo sposobnost pomaknuti predmet telekinezom.

sve dok tako razmišljam sve tok mislimo da smo mi loši i kako mi nemožemo te i te ite stvari, do tada nećemo ni moć...mi koristimo sam 3%svog DNK, a ako slučajno iskoristiš 5% već si ubijen jer ti nisi normalan prosiječan čovac... ti si čovac koji smeta nekima... vanzemaljac si hehehehehe...

moje ti srce savijetuje da si pročitaš knjigu neala donalda walscha-razgovor s bogom...sve je tako prekrasno riješeno.... knjiga liječi...
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 4:50 pm

uuhhh nemoj sve ovo shvaćati kao napad... lijepo mi je ćaskati s tobom kao što vidiš... ja se samo borim za ono za što se žene i dan danas bore... a to je da žena nije ničija sluga, da žena dobiva istu plaću kao i njen kolega da se ljudi počnu veseliti kada se rodi djevojčica kao da se rodio i dečkić da se počnu cijeniti osjećaji, srce bez kojeg mozak nemože...sve bi bilo ljepše...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 6:56 pm

@Ljubav Molim te da ne lomiš postove na 10 dijelova nego probaj napisati jedan post, eventualno dva ako ti nešto naknadno padne na pamet. Ovakvo pisanje postova smatra se spamom i rezultirat će najmanje opomenom. Tek toliko da znaš. :)

E sad,
LJUBAV je napisao/la:

ovo što si rekao je upravo to što me smeta... muškarci moraju biti svećenici, one moraju biti potpora svome mužu, tako žene zasad ne igraju toliku ulogu svijetu(i ito se u vsvijetu jako vidi), i to je to što ponižava jednu tako plemenitu energiju. kad kažeš vjeroučitelju za intuiciju on će te popljuvat pred cijelim razredom makar bi mu istog trena htio prenesti nešto što osjećaš u vezi njega što će mu se desit a što može izbjeć... i na kraju mu prešutim jer on u to ne vjeruje... jer to žene izmišljaju... pa mu se to i desi a mogo je to izbjeć.. majko mila...

Ja volim žensku energiju i uglavnom je posve razumijem. Razumijem i gnjev žena naspram takvog odnosa prema njima. Toliko zatirane energije kroz povijest je nešto strašno. Zato sam i dao taj primjer da ukažem na to da se u kakvim god organizacijama, bilo da se one samo djelomično drže Biblije (katolička Crkva) ili doslovno (Jehovini svjedoci) ženu stavlja uvijek u drugi plan. Razlika je u tome što ako se Biblija uzme doslovno, tada je žena mnogo bliža muškarcu po svojem "rangu", ali i dalje nije jednako vrijedna budući da je uvijek muškarac glava obitelji. To je bilo takvo doba, nazadno i samo u idealnom slučaju mogla je postojati kakva-takva jednakost. Ako se pak uzme samo ono što Isus govori, tada su muško i žensko jednaki. No Biblija nažalost nije samo ono što Isus govori budući da se tu radi o cjelovitom djelu.

Novo doba ima za svoju težnju vratiti energiju žene tamo gdje ona pripada - ravnopravnu muškarčevoj, samo sa svojom kvalitetom. Jer kvalitete ovih dviju energija nisu iste, one su različite ali se nadopunjuju. Zato se ne može niti tvrditi da su muškarci i žene isti, kad oni to nisu. Svako djeluje na svoj način, no problem nastaje kad jedna strana želi dominirati nad drugom. Stoga ne bi trebalo ni na koji način diskriminirati ženu po pitanju posla niti bi se trebalo smatrati da su muškarci manje duhovni. Oba spola imaju svoj način.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 7:52 pm

Zasto ljubav mislis da neko mora poci na faking tibet da bi naucio sve o stvarnosti,tjelu i psihi na ispravan nacin???

Mislis da je Isus morao ici na Tibet pa da postigne stanje Jednote sa Ocem,da transformise Um,psihu i svaku fizicku celiju tjela,te da dobije iznimno zavidan stepen ovlasti i moci nad raznim sferama kreacije na osnovu kojih je izvodio "chuda" ? Zasto ? Mogao je to odraditi u pustinji negdje u okolini Bliskog Istoka...Pa na kraju krajeva osnivac ortodoksnog budizma Shakyamuni je zivio u Indiji a ne na Tibetu...Na Tibetu je prije svega zastupljen vajrayana budizam.Isus govori iz svoga stanja svjesti i moci a nekako mi je naivno misliti da se "diploma" za to dobija u tibetu...Zapravo,oni na Tibetu ako misle dobiti iste ovlasti kao Isus(ili dosta manje) rade ono sto svako moze da radi u svojoj sobi u sred menhetna...Ne izlazi iz sobe 3-7 godina (kao npr tibetanski yogin Milarepa iz pecine),radi praksu i postici ces oslobodjenje i sve moci koje idu sa tim...Kakve veze ima Tibet sa time ?

Drugo,hinduizam kao pojam zapravo ne objasnjava na sta ti tacno mislis,jer to je pojam kojeg su prvi put dali arapi nazivajuci tako kulturu istocno od rjeke Ind,a u toj kulturi postoji niz pravaca i skola,medjusobno skroz nekompaktibilnih.Od ciste crne magije,shamanizma,materijalizma,preko vaishavizma,shaktizma,shaivizma,nedualne vedante,dualne vedante,samkhye,starih Veda,upanishada pa do "heretizama" u vidu djainizma i budhizma...E pa,sve to su ti Arapi nazvali hinduizam pa ti vidi na sta mislis :)


Slazem se da je vecina toga u svakoj religiji koja pokusava da ukalupi svoje prosvjetljene majstore osnivace u dogme i pricice za malu djecu pogresno i fatalno,al jbg,lakse je dati svoje misljenje o necemu nego poci dostici isto stanje svjesti i pranickih transformacija tjela i psihe tako sto ce se neko baviti naprednom praksom u samoci.

Sto se tice zena,da generalno mi je muka sta se radi zenama.Ali znas sta meni u tom kontekstu znaci termin "zena i zenstvenost" ?

Znas zasto ja placem kad vidim sta ne samo religije nego citav sistem ubija i u muskarcu i u zeni?

Ubija im predanost,otvaranje sushumne,centralnog energetskog kanala,bez cega je nemoguce uvuci Um u taj kanal i dozivjeti stanje spojenosti sa dusom,svjesti,Bogom...Zene prirodno imaju ciscu sushumnu i zbog toga su dosta intuitivnije,a to im vecina muskaraca ubija...Ali naravno,moze i muskarac imati razvijeniju tu "zensku" osobinu nego ijedna zena,npr tesko da ijedna zena(a naravno vjerujem da ih je imalo i da ih ima) moze imati vecu predanost nego npr Isus.U tom smislu SUSTINA Hristovog ucenja je predanost,predanost Dusi,Svjesti i Volji koju je Otac utkao u ovaj univerzum...

I onda dolazimo do tih paradoska koji te nerviraju,kao i mene,da o tim stvarima vise mozes nauciti iz nekih(naravno ne svih) ucenja iz Indije,Tibeta,Kine,Japana,Koreje,a koje ce popovi i svestenici proglasiti za Sotonizam...Al kad se nekome krenu desavati pravi duhovni fenomeni (npr budjenje Kundalini koja sa sobom donosi strahovite psihicko-fizicke promjene) onda ti isti strucnjaci za duhovno mogu jedino da ti daju FATALNE savjete ili pak da podjes do drugih strucnjaka za psihu,psihijatara koji ce te tek da te "ugase" :)

Dakle,svjetu fali Majstora,ko sto su bili Isus,Shakyamuni,Patandjali,Babaji,Krisna i ostali...Ti likovi znaju sve o ljudskoj psihi...Psihijatri NE ZNAJU...

Svidja mi se to o snjegu i auri na sta si aludirala,zapravo se radi o postizanju majstorstva nad crvenom Tummo vatrom koju dizes sa korjenske cakre i tu toplotu saljes svuda oko sebe,mozes i topiti snjeg ili pak mokru odjecu na sebi,ali to je iznimno napredna praksa,koja se radi tek nakon budjenja Kundalini,prije toga moze biti fatalna,bukvalno...


[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 8:13 pm

Samo da napomenem @Ljubav...imas EDIT button tako da, ako vidis da nitko nije postao ispod tebe, mozes editirati svoj post i dopisati sto jos zelis. Nije preporucljivo redati vise vlastitih postova za redom jer ako se to krene ponavljati smatra se spamom sto je protiv pravila foruma.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 8:55 pm

@Ljubav, prvo krasno ti je ime, doista.

Može li žena podići veči teret od muškarca? može ako ona bilda naravno, ali može li ona svojom prirodnom ( bez dodatnog testosterona i preparata ) podići jednako kao i muškarac? nemože. Žena je inferiorna fizički naspram muškarca, vrlo jednostavno i lako dokazivo. Može li muškarac voljeti koliko i žena sa istom snagom? ( u normalnoj situaciji i bez dodatnog progesterona ) naravno da ne, muškarac neče nikada moći doživjeti toliku dubinu emocija kako to može žena, nema taj potencijal.

Mentalno su muškarac i žena jednaki ali ne razmišljaju na isti način, muškarac je logičan karakter a žena emocionalan. Nemože biti ravnopravnosti osim međusobnog poštovanja. Opet ti iz iskustva kažem da svoju dragu zaručnicu volim više od života, ali ona nemože razmišljati poput mene niti ja poput nje jer smo dva različita svijeta a zajedno jedno tijelo. Ona mene upotpunjuje onoliko koliko ja nju.

Ako toliko tražiš ravnopravnost žena, nemoraš govoriti nama da su žene potlačene, mi smo toga itekako svijesni. Opet te na kraju pitam, možeš li podići vreču cementa od 50 kila iznosati ju po dvorištu i tako svaki dan? Nemožeš jer nisi tako građena, ali ja jesam i to mi omogučuje testosteron dok tebi estrogen i progesteron omogučuje da daruješ život i brineš za emocionalno između dvaju partnera.

Duša... duša nije Bog niti če ikada biti Bog, duša je Njegova tvorevina, mi smo njegova djeca i nismo jedno s Bogom, ne na onaj način na koji to misliš. Naša povezanost s nebeskim Ocem je kroz ljubav, ne kroz "sve je energija, sve je Bog" ideju. Tehnički dio samo Bog poznaje, mi to nemožemo sada spoznati niti je to sada bitno u ovom dobu.

Isus nikad nije bio u Tibetu to je 100% niti je izučavao od tibetanskih majstora i gurua. Ono što je Isus svijetu izložio ne dolazi od ljudskog več Božjeg. Razlika između istočnjačkih filozofija i krščanstva je astronomska, dapače totalno opozitna u svojoj prirodi.

Što je točno genetski kod? jel to tetris pa ako odigraš dovoljno daleko otključaš sljedeče nivoe? Ne, doista ti kažem da nije tako. DNK je neizmjenjen, jedina izmjena koju možeš napraviti je kroz silu. Postoje neaktivni geni apsolutno, i da, doista koristimo samo mali djelić genetskog koda ali ih nečeš "otključati" ako si pročitao sve prave knjige ili napravio sve prave rituale. Lucifer je obečao ljudima da kada pojedu jabuku da če spoznati dobro i zlo a sada nudi mrkvu na štapu za kojom moraš juriti kako bi postao bogom.
Aludira na naš ponos kako bi sljedili sva potrebna pravila. Naš gen, je s razlogom takav, propadamo, ne rastemo i ne uzvisujemo se.

Zanimljivo mi je da si upotrijebila ideju kako nijedna žena nemože biti svečenica, jesi li vidjela kojeg ženskog tibetanca koji meditira? Ono što sam ja zapazio jest da su sve žene u kuhinjama u domovima dok dečki lijepo meditiraju i traže "spoznaju" nirvane. Ima li ženski tibetanski svečenik? Bilo bi lijepo vidjeti fotku nekakvu koja to prikazuje. Čak i hindusi imaju svečenice ako sam u pravu, ali opet, oni svoje žene tretiraju kao posjed.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 9:14 pm

Prebacila sam postove sa Wicce na ovu temu jer im tamo definitvno nije mjesto (a ovdje jeste). Prebaceni su postovi od onog forumasice Ljubav sub 12 svi 2012, 13:04 do Starovog gornjeg posta.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 10:08 pm

@alpha...vidjeh upravo sad,kako sam se pogubio na sekund :)
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimesri svi 16, 2012 4:35 pm

@Mow,Ja volim žensku energiju i uglavnom je posve razumijem. Razumijem i gnjev žena naspram takvog odnosa prema njima. Toliko zatirane energije kroz povijest je nešto strašno. Zato sam i dao taj primjer da ukažem na to da se u kakvim god organizacijama, bilo da se one samo djelomično drže Biblije (katolička Crkva) ili doslovno (Jehovini svjedoci) ženu stavlja uvijek u drugi plan. Razlika je u tome što ako se Biblija uzme doslovno, tada je žena mnogo bliža muškarcu po svojem "rangu", ali i dalje nije jednako vrijedna budući da je uvijek muškarac glava obitelji. To je bilo takvo doba, nazadno i samo u idealnom slučaju mogla je postojati kakva-takva jednakost. Ako se pak uzme samo ono što Isus govori, tada su muško i žensko jednaki. No Biblija nažalost nije samo ono što Isus govori budući da se tu radi o cjelovitom djelu.

hvala ti na podršci upravo je to što govorima, hvala na razumijevanju... e i hvala na upozorenju, nisam znala sada znam :) miga

@primitive101, tko je rekao da ja mislim DA SE MOORAA TAMO IĆI da bi se ostvarilo to i to i to...ja sam samo izrekla prošlost, ja nisam rekla samo i jedino se tamo mora to postići ili može. to nije istina, možeš to postići bilo gdje, samo nije ista frekvencija na svakom dijelu planete pa tako ni ljudi nisu na istoj duhovnoj etapi na svakom dijelu zemlje. isus nije morao ići ja samo govorim povijest koja se ne želi pokazati ljudima, koja se zataškava. machu pichu, područje stone hangea, područja gdje su piramide, labirinti, kugle, i visoka brda i planine to su područja na kojima lakše dođeš do višeg stadija jer su ta područja drugačije frekvencije od drugih... me razumiješ...mislim ima još ti područja tu je i sahara ibla bla bla...što tebi znači žena i ženstvenost?? sviđa mi se ovo što si rekao:FATALNE savjete ili pak da podjes do drugih strucnjaka za psihu,psihijatara koji ce te tek da te "ugase" :), što se tiče psihijatara 88% ih se treba ići gadno lječiti..hhhmmm vidi se da si puunoo čitaoo da nisi jedan od onih koji će nešto trkeljat a da nije što detaljnije to proučio to mi se jako sviđa. sviđa mi se sve što si napisoo .... lijeppoo... :)

@Alpha, hvala na pojašnjenju... :)

@star, slažem se sa ovim da se vi izvana jači a mi unutra, i to je prekrasno jer se možemo onda međusobno nadopinjavati i tu je balans. što se tiče duše, bog je sveprožimajuć znači nepostoji nešto što nije on/ono... to hoću reći... i ovaj monitor i ova žvakaća sve, sve je ONO. ne branim hinduizam kao ni jednu dr religiju većina njih žene stavlja u drugi plan a znaš zašt nema ženskih svećenica na istoku kao ni na zapadu jer im se to ne dopušta, ni u našim crkvama ni u tibetu ni da postoji papica ne samo papa itd itd... svi su napumpali Babajia a di je tu Mamaji zašto se nju zapostavilo makar postoji makar je viđena... ehhh daa.... hhmm ahh puno stvari u vezi krista su svi sigurni ali vjeruj mi da puno stvar u koje sam i sama donedavno bila sigurna nisu istinite... popc i hvala za kompliment vezan uz ime.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimesri svi 16, 2012 4:58 pm

@ Ljubav...Hvala...mada,malo ti ja toga chitam,koliko "podjem" i "vidim" iz iskustva...
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimesri svi 16, 2012 11:30 pm

Odnos Boga i kreacije nije objašnjen osim u odnosu na socijalno-psihičkoj razini u smislu spasenja i odgovora na bitna pitanja. Bog je sveprisutan ali dali to znaći da je on u svemu? na jedan način jest ali to bi bilo u smislu intelektualnog.
Sve što vidiš, atome i molekule koje te sačinjavanju, sva matematika iza ovog svijeta i svi zakoni su Božje djelo i izum, tako da je on na puno dublji način povezan sa svojom kreacijom nego "sve je energija, sve je onda Bog" načinom.
New Age promiče snažno tu ideju kako je Bog nekakva univerzalna sila koja je u svima nama pa smo i mi stoga bogovi, kako treba nači ključ do nekakve više "frekvencije" kako bi dosegli božanstvo.
To su sve naklapanja ljudi koji neznaju ništa zapravo, ljudi koji vole izmišljati i zaraditi na tome

Poslanica Galaæanima 4:17
Ti lažni učitelji, koji se toliko trude da steknu vašu naklonost, ne čine to za vaše dobro. žele vas odvratiti od mene da biste svoju gorljivost stavili u njihovu službu.

Poslanica Jude apostola 1:8
Tako i ti lažni učitelji, sanjari, i dalje žive pokvarenim životom, kaljaju svoje tijelo i ne priznaju Božju vlast te vrijeđaju Slavne.

Krist doista nije nikada bio u Tibetu, bar ne fizički u smislu da je putovao tamo a doista ti kažem da sigurno nije učio od njih. Jako se puno priča o kristu i to govore ljudi koji zapravo nisu A: nikada pročitali bibliju
B: nikada dobro istražili o Isusu več od nekog prepisali
Pogledao sam pred par godina zeitgeist the movie. Prvi dio filma na temu religije je apsurdan totalno a nažalost je uvjerio jako velik broj ljudi koji se nisu potrudili istražiti njihove tvrdnje, tu je bio plasman i veliki loby. Čudi me da ga nisu pustili na javnoj TV.
Bilo bi mi drago da mi pokažeš što točno znaš o Isusu kada tvrdiš da on nije taj za koga se izdavao, bilo bi mi drago da imam taj materijal koji te uvjerio u to.
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimečet svi 17, 2012 5:25 pm

@primitive101 isto ti je...tu knjigu sam pročitala prije par godina ali raspitat ću se kako se ono zove.... pa ti javim... ne želim se s tobom oko toga prepirati totalno je bezveze... samo bespotrebno trošenje energije, ko mala djeca hehehe... :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimečet svi 17, 2012 6:07 pm

@Ljubav...pa ne prepiremo se oko nicega,odakle ti taj zakljucak confused scratch

a i ne znam na koju knjigu mislis haha

Sve najbolje hug
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimesri kol 15, 2012 12:48 pm

Neznam kako nazvati vjeru kojom vjerujem - ŽIVI BOG , Biblijski .
Previše je tih "vjera" koje se trpaju u Biblijske , a nisu .
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitimesri kol 15, 2012 12:54 pm

@Izrael koje si ti vjere?

E da, dobrodošla :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koje ste vjere - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 14 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koje ste vjere
[Vrh] 
Stranica 14 / 15.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Koje su cice naj
» koje cipele ne podnosite?
» koje vam je najdraze povrce?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: