Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koje ste vjere

Go down 
+73
Dada289
Izrael
amenities
Hladni
Star
LJUBAV
Bozon
dualan
borgGrind
Kahali
Madonna
tinityrannical
Lucifer
Magic
Buby30
orca
Korplikan
Einar
PEPE-Top Secret
Floridain
Abarksas
primitive101
Ephez
flory
Melkior
hawara
Armin od Irima
whitelady
Angeo sa greškom
Chakotay
hromi
Pohotni Jarac
Mama
bonesy
Fantom
nino_kvisko
zvezda
Flamezar
arhont
biga
Athena
josip21
urbanaaa
Absynthia
Techpriest
Lukini
vladimir je idiot
MoW
Pumpkin
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Lullaby
Gea
Legionar
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Cylon
Stripy
userNejm
Jaykof
vjestica
stella
Svjetloisjena
snark
gloria_g
avanturista
cmcool
Saroman
floridana
Sigmund Freud
Alpha
OLugo
77 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
Autor/icaPoruka
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 12:58 pm

Hvala , Dada .
Ja sam vjere u Biblijskog Boga , a ostavljam po strani sve zemaljske pokušaje , tj tvorevine
onih koji nisu ni pozvani da budu sluge Božje , a nazivaju se svećenici .
Bog oživi u duhu one izabrane , a ne da se svećenici krenu školovat za službu Božju ,
pa u njih i ne vjerujem da su kompetentni da se nazovu vjernicima .
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 1:02 pm

Objasni mi što za tebe znači Biblijski Bog? confused
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 1:13 pm

Biblijski Bog je Bog opisan u Bibliji i kada čini točno onako kako piše u Bibliji ,
a često je na sablazan okolini , koja je navikla da vjeruje u okvirima zemaljske ideje
tog "Biblijskog Boga" , naučena da vjeruje kako im paše , oni ujedinjuju i ovce i novce ,
da tako kažem , oni bi i uživali u životu , i otišli ponekad u crkvu ,da se kao OČISTE ,
pa da nastave griješit .
Konkretno - Isus kada oprosti , on želi da time da TRAJAN OPROST , i tvoje je dalje
da odlučiš da više ne griješiš , a ne da koristiš tu milost pa da potajice nastaviš
sa aktivnostima koje su zabranjene .
Ukratko , ja čitam Bibliju i u njoj sve piše .
Najteže je shvatit onima koji su vezani za zemaljske odnose ovu :

Matej 19,29 I tko god ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili majku, ili ženu, ili djecu, ili polja poradi imena mojega, stostruko će primiti i život vječni baštiniti.

A narod radi ekumenu neku , sveopći mir , a Isus kaže :

Matej 10,34 "Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač.
Matej 10,35 Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine;
Matej 10,36 i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.

Eto , to je meni vjera u Boga , da slijedim točno kako piše , pa makar moram ići
protiv sveg nauka , samo jednim citatom da ga pobijem , tj da PITAM , a šta s tim ?
Jer ljudi vade citate iz Biblije kako im paše , šta im nepaše - oni preskoče .

Jeremija 9,7 Jezik im je strijela ubojita, na ustima riječ prijevarna. `Mir s tobom`, pozdravljaju bližnjega, ali mu u srcu zamku spremaju.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 1:46 pm

Izrael je napisao/la:
Eto , to je meni vjera u Boga , da slijedim točno kako piše , pa makar moram ići
protiv sveg nauka , samo jednim citatom da ga pobijem , tj da PITAM , a šta s tim ?
Jer ljudi vade citate iz Biblije kako im paše , šta im nepaše - oni preskoče .

Biblija je pisana prije koliko? 2000 godina manje - više. Znači ti živiš u 21. stoljeću a živiš po pravilima od prije 2000 godina.
Sve je to u redu, ali zakoni koji su opisani u Bibliji NE mogu se koristiti, ni etički ni moralno u svijetu u kojem živimo sada.

Vjerovati u nešto Više od nas samih, to je u redu. Ali moje mišljenje je da je Bog u nama samima, u svakom djeliću našeg bića i naše biti, i za vjeru u Njega mi ne trebaju knjige, zapisi i proročanstva ljudi kojih na Zemlji nema već 2000 godina.
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 1:58 pm

Neznam jesi li čitala svu Bibliju , al baš dobro uči , tako osnovno i svevažeće i primjenjivo
i danas , biti dobar u zlom svijetu je meni pravilno , a cesta je ionako uska , pa tako je to ČUDO
haha , danas ostat dobar , mada niko nije dobar do kraja , al kažem , ići protiv zla
pokušajima dobrote , pa i Bog će ti tad pomoći , samo kad vidi da njega tražiš .
Težak je put vjernika , i ja ipak rađe biram TO .
Neznam , na koji način si mislila da je neprimjenjiva Biblija ?
Ako ti se da navest nešto ?
Zakoni su simbolički i zato Duh Sveti koji je predviđen da će nas uputiti u tajne
- on rasvjetljava sve i Biblija nije nikako zastarjela , već se ispunjava , jer je to
proročka knjiga , koja tek ima da se desi , a ne da opisuje šta je nekada bilo .
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:03 pm

Dada , imaš dobro oko , za slike i prilike današnjice zubi

Izaija 1,9 Da nam Jahve nad Vojskama ne ostavi Ostatak, bili bismo k`o Sodoma, Gomori slični.

I to je istina .

Matej 24,37 Kao u dane Noine, tako će biti i Dolazak Sina Čovječjega.
Matej 24,38 Kao što su u dane one - prije potopa - jeli i pili, ženili se i udavali do dana kad Noa uđe u korablju
Matej 24,39 i ništa nisu ni slutili dok ne dođe potop i sve odnije - tako će biti i Dolazak Sina Čovječjega.

Vidiš , u Bibliji se pretskazuje kako će biti kada dođe Isus , sam grijeh će vladati ,
pa vidim da baš i jeste tako , kud god pogledaš , sve je NORMALNO , griješiti
i prikazati svaku grešnu aktivnost pod normalno - to je opis današnjice .
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:14 pm

Da, pročitala sam 80% Biblije i to ne jednom. I znam što u njoj piše. Biblija ima samo ono što Crkva želi da bude u njoj. A gdje su ona silna nepriznata evanđelja? Zašto njih Crkva ne priznaje? Eto, pitanje za tebe. Da li uopće znaš za postojanje, ne jednog, nego više njih?

Nepriznata evanđelja

U poplavi raznih evanđelja koja su nastajala i uništavana u ranim kršćanskim sukobljavanjima, nalazimo značajne dopune "službenih" evanđelja. Budući da znanost ne pravi razliku između "priznatih" i "nepriznatih" evanđelja, nema razloga držati ih manje vrijednima od onih koje su izabrali crkveni oci. Evo neka evanđelja:
Pseudo-Matejevo evanđelje donosi neke anegdote iz puta po Egiptu: palma se sagiba da bi Marija uzabrala plodove, put od trideset dana oni uspijevaju prevaliti za jedan dan (sandale od sedam milja?), 365 idola u poganskom hramu padaju pri ulasku Marije i djeteta.

U drugim evanđeljima o Isusovom djetinjstvu navodi se svjedočanstvo babice s Isusovog rođenja da Isus nije imao težinu kao druge bebe i nije plakao; na putu u Egipat Marija i Isus susreću dva razbojnika, Tita i Dimaha, kojima beba Isus proriče da će za trideset godina biti razapeti s njim, i to koji na kojoj strani. Uznesenje Marijino donosi izvještaj o čudima vezanim uz tijelo mrtve Marije, koje kasnije oživljuje i biva preneseno u raj.

Tomino evanđelje djetinjstva prikazuje petogodišnjeg Isusa koji uspijeva napraviti 12 glinenih vrabaca koji čudesno polijeću. Kada mu sin Ane pisara prolije vodu iz posude, Isus ga proklinje: “Ti drski, bezbožni glupane!”. Dječak koji se slučajno sudario s Isusom pada mrtav, ali ga Isus ponovno oživljuje. Oni koji ga optužuju gube vid. Mali Isus pomaže poočimu tesaru čudesno proširujući grede do željene veličine.

Petrovo evanđelje, koje je bilo u širokoj uporabi kod ranih kršćana koncem II. stoljeća. Isus je prikazan kao onaj koji nije osjećao nikakve boli prilikom raspeća. Centurij Petronijus čuva Isusovu grobnicu pred kojom su postavili šator, i zapečatili je sa sedam pečata. Po noći se čuo jak glas i vojnici vidješe da se nebo otvorilo i dvojica muškaraca siđoše u velikom svjetlu i pristupiše grobu. Kamen s ulaza se sam odvaljao, grob otvorio i dvojica uđoše unutra. Vojnici probudiše ostale i starješine židovske, te svi vidješe trojicu koji izlaziše, gdje dvojica podupiraše trećega, a križ je išao za njima. Glas s neba reče: "Ti si propovijedao onima koji spavaju", a od križa se čuo odgovor: "Da." Dočuvši za sve to Pilat naredi centurionu Petronijusu i vojnicima da nikome ništa ne kazuju o tome, kako ne bi uzbunili narod. Pilat se kaje, a Herodu pripisuje krivica.

Evanđelje Nikodemovo

Govori da je Veliko vijeće nakon uskrsnuća priznalo da je Isus uskrsnuo; rimske zastave se klanjaju pri Isusovom ulasku kod Pilata; neki detalji ovog evanđelja doveli su do kanonizacije Pilatove žene Prokle u Grčkoj pravoslavnoj crkvi i do proslave Dana svetog Pilata u Etiopskoj pravoslavnoj crkvi.

Evanđelje Nazarena i Evanđelje Hebreja.

Prema Evanđelju Nazarena Isus kaže da je i u spisima Starog zavjeta bilo grešnih tekstova; bila su tri bogata mladića, jedan je umnožio bogatstvo, drugi je sakrio talenat a treći ga potrošio s bludnicama i sviračicama.
Naravno, klanja djece i žena i njihovo odvođenje u robove opisani u Starom Zavjetu, Isusu nisu zasmetala kako u apokrifnim spisima, tako niti u 4 evanđelja.

Evanđelje Ebionita
Ispuštena je priča o začeću po Svetomu duhu u djevici, i piše o normalnom braku Josipa i Marije, gdje je Isus najstarije dijete. Razlikuju božanskog Krista i Isusa kao čovjeka, koji služi kao tjelesna posuda za Krista, utjelovljenog u Isusu tijekom krštenja na Jordanu.

"Heretička" evanđelja

Radi se uglavnom o gnostičkim evanđeljima – samo za gnostika Bazilida postoji podatak o 24 prikupljena evanđelja. Osim ovih, najpoznatija su Evino evanđelje, Evanđelje Jude Iskariotskoga (tu je Juda pozitivna osoba), Evanđelje Egipćana i brojna Bartolomejeva evanđelja.

Evanđelje po Petru

Tu imamo detaljnu razradu ideje da je Isusov grob stvarno dobro zatvoren kako leš istoga ne bi netko ukrao, ili oživljeni Isus pobjegao. Isusa osuđuje židov Herod, a Pilat pere svoje ruke, te Isus ne osjeća nikakvu bol na križu (ideja koja je prepisana u Kur'anu):
"I Pilat im dade Petronija centuriona s vojnicima da čuvaju grobnicu. A s njima dođoše starješine i pismoznanci, te nakon što navaljaše golem kamen zajedno sa centurionom i vojnicima, svi ga postaviše na vrata grobnice; i zapečatiše ih sa sedam pečata, podigoše šator i čuvaše ga. A rano izjutra, kako se približavao sabath, dođe mnoštvo iz Jeruzalema i područja oko njega, uvjeriti se da je grobnica zapečaćena.."

Križ govori i hoda

9. A noću u kojoj se približavao Dan Gospodnji, dok su po 2 vojnika držala stražu, začu se snažan glas s neba; i oni vidješe otvaranje nebesa, i dva čovjeka se spustiše odatle u velikom sjaju i pristupiše grobu. A onaj kamen koji je stavljen na njegov ulaz, sam se odvaljaše i načiniše prolaz; grob je bio otvoren i oba mladića uđoše. 10. Kada to vidješe oni vojnici, probudiše centuriona i starješine, jer su i oni bili tamo. I dok su im objašnjavali što se dogodilo, ponovno vidješe troje ljudi kako izlaze iz grobnice, dvoje od njih podupiraše trećega, a križ ih je slijedio: od dvojice su glave dosezale nebo, ali glava onoga kojeg su vodili je nadmašivala nebo. I čuše glas s neba, kako reče: Ti si propovijedao onima koji spavaju. A zatim se čuo odgovor križa: "Da."

U vrijeme Euzebija, ovo evanđelje je proglašeno apokrifom - lažnim.

Evanđelje po Judi

Najnovije otkriće Judinog evanđelja otkriva "pravo lice Jude". Pitanja na koja poznata evanđelja nisu odgovorila, ovo evanđelje iz 150. god. - dakle jedno od najranijih (tada ga je popljuvao crkveni otac Irenej - a sam spis na koptskom jeziku je iz 280.god.*) opisuje vrlo uvjerljivo i lucidno. Naime, u njemu se opisuje da je Isus Judi povjerio posebnu zadaću - njegovo izručenje: "Nadmašit ćeš sve druge apostole! Jer ti ćeš žrtvovati čovjeka koji me zaodijeva."
Juda izručuje Isusovo smrtno tijelo neprijateljima. Razjašnjena je i nedoumica zašto je Isus upravo Judi povjerio nošenje kese u koju su skupljali novac. Smatrao ga je najduhovnijim od svih apostola. Kasnije je nastala priča da je Juda iz kese krao, izdao Isusa za šaku srebrnjaka i na poslijetku se objesio i rasula mu se crijeva. Čudno da je s toliko gorčine opisan Juda - jedan od 12 najbližih Isusovih sljedbenika. Lako je moguće da je takvo ružno ocrnjavanje Jude dopisano kasnije, da bi se vjernike uvjerilo kako "ono drugo evanđelje nije istinito, nego ovo naše".
Intrigantno Judino evanđelje opisuje razgovore Isusa i Jude i njegovo izravno upućivanje u Gnozu - Znanje, koje je dostupno svim ljudima. Isusov najnapredniji učenik i prijatelj Juda tako nije više izdajnik, niti stoljetni simbol antisemitizma, on je dogovorni izvršitelj Njegove volje!
Naznaka o tome ima i u poznatim evanđeljima: "To što činiš, čini brzo!", reče Isus Judi prije nego ode s posljednje večere, izdaja poljupcem je zapisana u Prorocima, a Isus je došao ispuniti sve što je zapisano (zato, npr. uzima magarca i jaše u Jeruzalem).

Mnogima nikada nije bilo logično da Isus kao Sin Božji zna unaprijed kada će ga i tko izdati, da zna svaki detalj unaprijed, a na kraju kada se odvije upravo onako kako je trebalo, proklinje izdajnika ?! On, koji je navodno došao za spasenje svijeta i čovječanstva, propagirao praštanje, bio "poznavatelj dubina ljudske duše", da baš On na kraju osudi osobu koja mu je pomogla ispuniti njegovu sudbinu i koju je osobno izabrao da bude među 12 Njegovih apostola? Ne zvuči baš najuvjerljivije sljedeća Isusova rečenica: "Sin Čovječji, istina, odlazi kako je o njemu pisano, ali jao čovjeku onomu koji ga predaje. Tomu bi čovjeku bolje bilo da se ni rodio nije!" (Mt 26,17-25; Lk 22,7-14. 21-23; Iv 13,21-30). A samo u Evanđelju po Mateju i Marku pri uhićenju Isus kaže učenicima "Neka se ispune Pisma".

Tajno Markovo evanđelje

Radi se o rukopisu koji spominje tajno Evanđelje po Marku, koje je napisano u Aleksandriji. Posjedovalo je elemente magijskog i erotskog u Isusovom podučavanju. Značajan je po tome što se iz njega jasno vidi kako su iz običnih priča nastajale legende. Npr. Lazarovo oživljavanje je prvotno bio simbolični način "umiranja" za prethodan griješni život, da bi se čovjek "ponovno rodio" tj. "uskrsnuo od mrtvih" za obnovljen život u Kristu - nema fizičkog uskrsnuća.

Tomino evanđelje

Njegovo ponovno nalaženje 1945. u Nag Hamadiju, obnovilo je njegovo proučavanje (Fragmenti Tominog ev. u izvornoj, grčkoj verziji, sadržani su u Papirusima Oxyrhyncus 1, 654 i 655). Ta zbirka 114 "Isusovih izreka" lišena je bilo kakvih čudesa i teoloških smicalica, i ne bavi se dokazivanjem Isusova božanstva. Mnogi upravo ovo evanđelje smatraju najstarijim i najautentičnijim do sada, te ga smještaju u vrijeme od 40 - 70. god n. ere (svećenici ga nisu mogli "korigirati" jer je sačuvan u izvornom obliku).
Tomino evanđelje u svojim spisima navodi rimski biskup Hipolit Rimski koji je živio od 170 do † 235: g. Papyrus Oxyrhynchus je najstariji poznati dokument koji sadrži tekst evanđelja (Tomino evanđelje), a sam dokument je pisan 120. godine
Autorstvo se pripisuje Judi Tomi Didymosu, Judi blizancu (aramejska riječ "toma" i grčka "didymos" znače isto - blizanac). U Sirijskoj crkvi Toma je bio poznat kao Isusov brat koji je utemeljio crkve na Istoku, posebice u Edesi. Drugi kršćanski spisi istočnih crkava također su se pripisavali tom apostolu, kao Djela Tomina, a i Knjiga Tomina. Najvjerojatnije su napisani u Siriji, no dvojbeno je da li su izvorno bili sastavljeni na aramejskom, a potom prevedeni na grčki, iako su mnoge izreke (poput najstarijih iz kanonskih ev.) najprije bile u opticaju na aramejskom.

Zbirka Isusovih izreka bez biografskih podataka, čini ga tematski najstarijim od svih drugih "crkvenih" spisa.

I Isus reče:"Ako oni koji vas vode kažu, 'Vidite, carstvo božje je na nebu', tada će ptice tamo biti prije vas. A ako vam kažu 'Carstvo božje je u moru', tada će ribe tamo biti prije vas. Carstvo božje je u vama i izvan vas. Kada upoznate sebe, tada će vam biti poznato i shvatit ćete da ste vi Sinovi živoga Oca. Ali ako ne upoznate sebe, živjet ćete u siromaštvu i sami ćete biti siromaštvo."

Najpoznatija izreka o sveprisutnoj spoznaji kojoj nisu potrebni svećeničko-crkveno-biblijski posrednici :
77. Reče Isus, "Ja sam svjetlo koje je povrh svih stvari.
Ja sam sve: od mene sve je došlo, i mene sve doseže.
Raskoli komad drveta - tu sam.
Podigni kamen - naći ćeš me ondje
."


Izvor: http://www.ljhg.bloger.hr/post/nepriznata-evandjelja/1435297.aspx
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:19 pm

Eeeee, hvala ti na svemu ovome hug
Znam za neke , nisam znala za sve to !
I ja razmišljam svojom glavom , crkva zemaljska je sama izabrala šta će utrpat ,
kako im je pasalo , a to su samo ljudi ! Htjeli su svoju vjeru napravit iz Biblijske ,
i rasprostanili su se tolko da je Bibljska vjera postala nešto tako rašireno da se i nemože
nazvat uskom stazom , a nauk su si PRILAGODILI ! Zato sam i naglasila da sam Biblijski
vjernik , i proučavam sve , nebi li si složila skladnu sliku , a ne kako vjeruju svećenici ,
koji su i uredili davno šta će uć , a šta će oni sami izbacit , za njih i vredi ova :

Otkrivenje 22,18 Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:23 pm

Izrael je napisao/la:

I ja razmišljam svojom glavom , crkva zemaljska je sama izabrala šta će utrpat ,
kako im je pasalo , a to su samo ljudi !
Ista ta Crkva zemaljska je odredila što će osobe poput tebe čitati i u što vjerovati... U toj Bibliji koji su cenzurirali onako kako je njima odgovaralo. Ako se držiš striktno svega u Bibliji, oprosti, ali onda ne razmišljaš svojom glavom, nego jednostavno slijepo ideš putem koji je odredila Biblija, tj. Crkva koja je reklamira takvu kakva je.
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:26 pm

Ma kažem , razmišljam svojom glavom , da poredim sve , i izbačene i ubačene spise .
"Crkve" se i ne držim , pa nemože bit da su i izbačeni spisi lažni ?
A u njima ima itekako sukladnih zakona da se poklapaju sa ubačenim spisima za javnost .
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:31 pm

Izrael je napisao/la:
Ma kažem , razmišljam svojom glavom , da poredim sve , i izbačene i ubačene spise .
"Crkve" se i ne držim , pa nemože bit da su i izbačeni spisi lažni ?
A u njima ima itekako sukladnih zakona da se poklapaju sa ubačenim spisima za javnost .

Ja sam ti se nekak malo zgubila u svim tim tvojim objašnjavanjima koje nam želiš prenjeti. drunken


[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 3:06 pm

Nisi se izgubila , hvala ti da si mi dala o spisima koji nisu uvedeni , ja samo kažem da čitam SVE o Bibliji , i da mi je ona uporište vjere . Ništa komplicirano
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 3:12 pm

Bit je jednostavnost, i bit je da svaka osoba ima pravo vjerovati u ono što je čini sretnim i ispunjenim. Sve ostalo što nas okružuje jesu nametnuti programi, pa tako i za samo poimanje vjere. Netko će vjerovati da će ga običan cvijet dovesti do Njega, a netko će trebati puno više dokaza koji će mu dati temelje za vjeru.
[Vrh] Go down
Viper
Višestanični organizam
Viper


Male
Pisces Goat
Broj postova : 44
Age : 33
Location : Bosna i Hercegovina, lijevo od piramide Sunca
Registration date : 10.07.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 4:29 pm

Anostik ..
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 9:19 pm

Vjera je jedna religije su mnoge.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri kol 15, 2012 11:40 pm

Ja sam katolik
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimečet kol 16, 2012 2:27 am

Ja sam jebivjetar i to mi se jako dopada tako da ne mislim mijenjati vjeru zubi
[Vrh] Go down
Viper
Višestanični organizam
Viper


Male
Pisces Goat
Broj postova : 44
Age : 33
Location : Bosna i Hercegovina, lijevo od piramide Sunca
Registration date : 10.07.2012

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimečet kol 16, 2012 11:32 am

Agnostik**
'Bemti mamurluk, slažem se sa Jedi-em, danas narod slabo razumije pojmove religija i vjera te ih baca u isti koš.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimeuto oľu 25, 2014 12:35 pm

Ja vjerujem u duhove bla bla bla no ne u boga, božice itd.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitimesri svi 06, 2015 10:17 pm

jos uvik krscanin...@ cheer
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koje ste vjere - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 15 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koje ste vjere
[Vrh] 
Stranica 15 / 15.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Similar topics
-
» Koje su cice naj
» koje cipele ne podnosite?
» koje vam je najdraze povrce?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: