Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koje ste vjere

Go down 
+73
Dada289
Izrael
amenities
Hladni
Star
LJUBAV
Bozon
dualan
borgGrind
Kahali
Madonna
tinityrannical
Lucifer
Magic
Buby30
orca
Korplikan
Einar
PEPE-Top Secret
Floridain
Abarksas
primitive101
Ephez
flory
Melkior
hawara
Armin od Irima
whitelady
Angeo sa greškom
Chakotay
hromi
Pohotni Jarac
Mama
bonesy
Fantom
nino_kvisko
zvezda
Flamezar
arhont
biga
Athena
josip21
urbanaaa
Absynthia
Techpriest
Lukini
vladimir je idiot
MoW
Pumpkin
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Lullaby
Gea
Legionar
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Cylon
Stripy
userNejm
Jaykof
vjestica
stella
Svjetloisjena
snark
gloria_g
avanturista
cmcool
Saroman
floridana
Sigmund Freud
Alpha
OLugo
77 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:23 pm

Je, kuzim. Ali tu spada i vjera u vanzemaljce. Ali u onoj izreci se Vjera spominje u drugom kontekstu, a ne opcenitom.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:24 pm

Ovo sa vanzemaljcima bih svrstao pod vjerovanje, ne samu vjeru. Shvaćam u kojem se kontekstu spominje i religija i vjera u onoj izreci.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:27 pm

Eto vidis kako i ti imas klasifikaciju zubi miga

Al pazi sad: Ja vjerujem u Boga. Ja vjerujem u vanzemaljce. ...oboje se moze nazvati vjerom jer je za oboje ona potrebna miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:29 pm

Imam, napisao sam svoju na zadnjem svom postu na prošloj stranici.

Ovo dugo... Stvar je definicije pojedinca, a ja sam pojam vjere koristim više za neko vjerovanje u Božanstvo nego za nešto van toga.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 3:18 pm

Tocno tako...stvar definicije, dozivljaja pojedinca...unutar vlastitog shvacanja, okolnosti i mozda jos necega...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 3:24 pm

Gripphon je napisao/la:
Imam, napisao sam svoju na zadnjem svom postu na prošloj stranici.

Ovo dugo... Stvar je definicije pojedinca, a ja sam pojam vjere koristim više za neko vjerovanje u Božanstvo nego za nešto van toga.
I ja...

Alpha je napisao/la:
Tocno tako...stvar definicije, dozivljaja pojedinca...unutar vlastitog shvacanja, okolnosti i mozda jos necega...
...ali ste vi malo iskomplicirali ondje gdje je to nepotrebno.
Da...za oboje treba vjera i za vanzemaljce i Boga...i definicije su razlicite.
Samo zajeb je sto je postavljena ista rijec, sinonim, za dvije razlicite stvari. Jezicni propust!
Vjerujem da cu uspjet objaviti ovaj post. Al sam poboznaaa...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 3:43 pm

Alpha je napisao/la:

Eto, i ja pripadam nekakvoj katolickoj zajednici. Imam sakramente i td. i td. I nemam problem pruziti mir bilo kome iz neke druge religije niti sto takvoga.
Ja cu sutra biti firmani kum :)

Da kažem svoju 'priču'.
Nedavno sam upoznao jednu hinduisticu koja je potpuni pripadnik religije, a ne vjere. Ona, naime, ne jede meso niti ikakav oblik nečega iz čega se mogao razviti životinjski život (mlijeko ''smije'' jesti). Ali jede biljke!
Upitao sam ju:''Zar biljke nemaju život?'' Ona je odgovorila da biljke nemaju dušu, ali kada sam ju pitao zašto je to tako, ona nije znala odgovoriti.
Znači, ona je cijelu svoju prehranu, u neku ruku i način života posvetila tom vjerovanju, a da niti ne zna zašto je to tako!
Upoznao sam ju u Omišu, to je bilo nedavno. Tamo je bio jedan mol i Sunce je taman zašlo. Osjetio sam neodoljivu potrebu da se malo smirim uz more. Sjeo sam se na rub mola i zapiljio u jednu točku te, kada bih udisao, zamišljao bih valove kako se podižu, a kada bih izdisao, kako se spuštaju. Efekt je bio nevjerojatan!
Ona je bila pored mene. Upitao sam ju kako ona meditira. Rekla je da ima svoju mantru koju ponavlja. Pitao sam ju kako ide. Ona je rekla nešto, vbvnbpslnvx, nemam pojma što zubo pa sam ju pitao što to znači. Nije znala! A ponavlja tu mantru skoro svaki dan kada meditira! Zna samo da je prvi dio toga, vbvnbpslnvx, pozdrav njihovom bogu i da je to mantra za djecu.
Ostao sam poprilično zbunjen. Nekim svojim pitanjima sam osjetio da sam uzdrmao njezine stavove, i prema Alphinoj i Omeginoj, tj. Gripphonovoj definiciji, uzdrmao sam religiju u njoj, a probudio vjeru.
Dalje je bilo zabavno jer ima neka iskustva s aurama i astralnim projekcijama, a čula se i sa svojom mamom pa smo svašta pričali o temama o kojima pričamo na ovom forumu.
Evo, htio sam samo pokazati primjer onoga što vi govorite :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 3:55 pm

Lullaby je napisao/la:

...ali ste vi malo iskomplicirali ondje gdje je to nepotrebno.
Da...za oboje treba vjera i za vanzemaljce i Boga...i definicije su razlicite.
Samo zajeb je sto je postavljena ista rijec, sinonim, za dvije razlicite stvari. Jezicni propust!
Vjerujem da cu uspjet objaviti ovaj post. Al sam poboznaaa...

Nije ništa čudno što je tako ispalo budući da ja nisam shvaćao u kojoj definiciji, to jest kontekstu, su upotrijebljene riječi u izreci. Dakle ne radi se o jezičnom propustu, već je bit samih definicija bez obzira na riječi koje se pritom koriste. U kontekstu u kojem su riječi u izreci upotrijebljene, ta izreka doista ima smisla, ali došlo je do neslaganja samih definicija tih riječi.
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 3:56 pm

Legionar je napisao/la:

Znači, ona je cijelu svoju prehranu, u neku ruku i način života posvetila tom vjerovanju, a da niti ne zna zašto je to tako!
Upoznao sam ju u Omišu, to je bilo nedavno. Tamo je bio jedan mol i Sunce je taman zašlo. Osjetio sam neodoljivu potrebu da se malo smirim uz more. Sjeo sam se na rub mola i zapiljio u jednu točku te, kada bih udisao, zamišljao bih valove kako se podižu, a kada bih izdisao, kako se spuštaju. Efekt je bio nevjerojatan!
Ona je bila pored mene. Upitao sam ju kako ona meditira. Rekla je da ima svoju mantru koju ponavlja. Pitao sam ju kako ide. Ona je rekla nešto, vbvnbpslnvx, nemam pojma što zubo pa sam ju pitao što to znači. Nije znala! A ponavlja tu mantru skoro svaki dan kada meditira! Zna samo da je prvi dio toga, vbvnbpslnvx, pozdrav njihovom bogu i da je to mantra za djecu.
Ostao sam poprilično zbunjen. Nekim svojim pitanjima sam osjetio da sam uzdrmao njezine stavove, i prema Alphinoj i Omeginoj, tj. Gripphonovoj definiciji, uzdrmao sam religiju u njoj, a probudio vjeru.
Dalje je bilo zabavno jer ima neka iskustva s aurama i astralnim projekcijama, a čula se i sa svojom mamom pa smo svašta pričali o temama o kojima pričamo na ovom forumu.
Evo, htio sam samo pokazati primjer onoga što vi govorite :)

I sama sam prisustvovala katoličkoj meditaciji (vise puta). OK..nisam onaj stereotipni vjernik i prilicno zapustam "pravila" katilicke crkve...
To je bilo Klanjanje Presvetom Sakramentu.
Prvo da opisem cijelu situaciju: velika ugodna prostorija, oko 20-ak ljudi s dubokom vjerom ( mozda sam ja bila najslabija karika tu), polumrak, toplo, ugodno, tihi glas i lagano ponavljanje uzvisenih rijeci, zatvorene oci, tisina, cujes odkucaje svog srca i disanje..mir..totalni mir..i nakon negog vremena cio se predas trenutku neobicnog mira i citav udes u neku neopipljivu sferu, ne osjecajuci sebe, nista oko sebe.. samo si usredotocen na rijeci i zanjecenje rijeci koje cujes sada dovoljno glasno iako su tiho izgovarane... Pomislis da si na ti sa samim Bogom.
To nije magija...niti metafizika.. To je sposobnost ljudskog uma da se opusti i iskljuci materijano oko sebe. To mozes sa valovima .. to mozes da glazbom..ako znas i ako zelis.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 4:00 pm

Moje nije bilo 'katolička meditacija', to je bila posljedica mog razigranog mozga. Smatram da su kršćani meditaciju prisvojili da bi zadržali vjernike

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 4:05 pm

Legionar je napisao/la:
Moje nije bilo 'katolička meditacija', to je bila posljedica mog razigranog mozga. Smatram da su kršćani meditaciju prisvojili da bi zadržali vjernike
Da..trebala sam napisati " i ja sam bila..ali na katolickoj"..
Krscani prisvojili..paaa...ne bih se slozila..
Meditacije ovakve ili onakve u krscanstvu ima odavno..
Molitve, post, muke...sve su to sredstva da se priblizimo sebi samima i poruci koju nam odasilje odredeno bozanstvo..
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 4:08 pm

Časna u školi nam je rekla da su kršćani prije 10 godina to prisvojili jer su uvidjeli potrebu za time... [da ne izgube vjernike]

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 4:11 pm

Legionar je napisao/la:
Časna u školi nam je rekla da su kršćani prije 10 godina to prisvojili jer su uvidjeli potrebu za time... [da ne izgube vjernike]
Vjerojatno ovakvu kakvu sam ja opisala u svom primjeru..ali ih je bilo u drugacijem obliku..
Sjetimo se Isusa u Maslinskoj gori i 40 dana!
Ili jos dalje: odlazak Mojsija na Sinaj dok je danima bio gore i meditirao nakon cega je dosla objava 10 Bozijih Zapovjedi...

Itd..
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet svi 15, 2009 4:12 pm

U pravu si miga
Tada se to nije zvala meditacija, ali je to bila meditacija

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimesub svi 16, 2009 1:09 am

Kršćani nisu prisvojili meditaciju, oni je imaju oduvijek, samo je u novije vrijeme radije zovu duhovnim vježbama, upravo zato da se razlikuje od suvremenog pojma meditacije u koji se danas svašta trpa. Imala sam i ja slična iskustva kakva je Lullaby opisala gore.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimened svi 24, 2009 12:32 pm

OLugo je napisao/la:
1. Koje ste vjere???

2. Opišite ju!

Pravoslavac sam, ne treba tu sta da se opisuje, ako znas sta je znas
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimened svi 24, 2009 11:58 pm

hehe :D
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 11:15 am

nemam pojma koje sam vjere. Rođena kao rimokatolik,ali danas to nisam. mogla bi se nazvat agnostikom. Iako bi najviše od svega htjela bit Wicca al ne kužim kako se postaje vješticom niti imam koga da me uputi a sama ne želim prčkat po tome jer me strah da ne bi šta krivo napravila
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 12:14 pm

kaže se: kad je učenik spreman, učitelj se pojavi
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 4:18 pm

hm.. znači, ako se ne pojavi učitelj onda ništa?
ma čula sam za tu izreku ali opet, šta ako sam ja spremna a on se ne pojavljuje?
xD
sama se ne želim upuštat ni u što, a imam svoje jake razloge zašto me zanima wicca, i osjećam da sam zaista spremna ući u to, ali osim jedne žene koju znam a koja je osobno 4 godine bila u društvu ljudi koji prakticiraju wiccu ne znam nikoga... ona kaže da zna dosta toga, ali da i ona treba još dosta za naučiti pa razmišljam da li da se uzdam u nju ili ne?
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 4:53 pm

ništa se ti ne brini, ako si spremna, on će doći...ti se samo opusti...
sa forsiranjem se ništa ne postiže.
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 5:43 pm

ma i ne forsiram ništa jer sam iz iskustva skužila da ako bilo što forsiraš da 99 posto neće ispast dobro.
Jednostavno se nikad nisam mogla pronaći u nijednoj vjeri a wicca mi je oduvijek bila nešto što me najbolje opisuje. Trenutno (već poduže vrijeme,nekoliko godna) osjećam potrebu da se napokon "skrasim" u određenoj vjeri a to bi bila upravo wicca.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 6:13 pm

iskreno i ja sam se tako osjećala, i napokon sam se skrasla - u Wicci :D
samo je potrebno prije dobro naučiti teoriju i ne radinti ništa veliko, jer na žalost nema puno učitelja, u biti nisam sigurna da li uopče znam nekoga tko se zbilja ozbiljno misli baviti time confused

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 6:20 pm

da...zato i meni ne odgovara to čekanje učitelja jer ga mogu čekat cili život i ne dočekat a to ne mora nužno značit da nisam spremna već to da se u Splitu i okolici niko ne bavi wiccom :)
ne znam...pokušat ću s tom curom/ženom nešto skombinirat,ona poznaje neke ljude i ona želi isto što i ja..
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitimepet lip 26, 2009 6:25 pm

oko nešto skombinirate samo pošalji iskustva :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koje ste vjere - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koje ste vjere
[Vrh] 
Stranica 4 / 15.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Koje su cice naj
» koje cipele ne podnosite?
» koje vam je najdraze povrce?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: