Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Hinduski kipovi piju mlijeko

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
BUBI
Višestanični organizam

Female
Cancer Dragon
Broj postova : 59
Registration date : 22.11.2007

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   sub pro 01, 2007 11:23 am

Ja nisam uvek pristalica racionalizacije...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   sub pro 01, 2007 11:27 am

Ma, nisam ni ja...

Usput, DOBRO JUTRO!!! :)

Ja uvek biram Cudo, ali ta tema o mermeru koji ima sposobnost proizvodnje vode je bila BAS dobra...

A kada si u sali napisala da ce mi se kad odrastem kasti samo... dobar prijatelj mi je isto to rekao u sali pre par meseci, a ja sam mu rekla: "Mozda ja i necu da odrastem! Mozda zelim da zauvek verujem u Cuda!!!" :) *
[Vrh] Go down
BUBI
Višestanični organizam

Female
Cancer Dragon
Broj postova : 59
Registration date : 22.11.2007

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   sub pro 01, 2007 12:54 pm

Ne znaci da odrastanjem prestajes da verujes u cuda.Mozda jos vise.
Iskustvo kroz vreme je najbolji ucitelj,ali treba i poslusati autoritete,jer cesto znaju da ukazu na kraci put.
Birati autoritet isto tako,jer ne znaci da ako neko ima vise godina da je neprikosnoven.Nekad i puno mladji ljudi mogu biti mudriji...
To je sad otamo o reinkarnaciji.
Kakva rec?/"otamo".
Ima tu jos puno,bla,bla....Pricacu i o tome na tom topicu-stare duse,mlade....itd.
Kipovi u Hindu nisu kipovi vec nesto kao kod nas ikone i sl.
Nekim procesima osvecenja dobijaju odredjene "moci"....pa otud nekad i razna neocekivana "ponasanja".
Eto
BAR JUTAR
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   sub pro 01, 2007 4:41 pm

A što znači odrasti? I to je jedan od nejasnih izraza. Ja sam kao mala uvijek cvilila da ne želim odrasti, bojeći se pritom gubitka same sebe. Kad sam došla do nekih godina i uvidjela da sam jednako svoja kao i prije, zaključila sam da spadam u one koji nikad ne odrastu. Ili u one koji su oduvijek odrasli. Imam vrlo rana sjećanja i oduvijek se osjećam iznutra jednako kao i sada, naravno, bez formalnih znanja i kompetencija odrasle osobe. Odrasti znači okameniti se? Postati smrtno ozbiljan? Zaboraviti ono što smo nekoć znali? Ma ne, to znači razviti osobnost koja nam je bila dana i na početku. Ako još pritom dopustimo duši da se izrazi...

Bok cure! lol!
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   ned pro 02, 2007 12:32 pm

svjetloisjena je napisao/la:
vladimir je napisao/la:
A u Rusiji kipovi piju votku ce-4zubo

Imamo ovdje negdje temu o ruskim ikonama koje plaču, ali ne liju suze od votke...

a, slusaj, ako kip u americi moze liti etericno ulje...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   ned pro 02, 2007 1:01 pm

A što znači odrasti? I to je jedan od nejasnih izraza. Ja sam kao mala uvijek cvilila da ne želim odrasti, bojeći se pritom gubitka same sebe. Kad sam došla do nekih godina i uvidjela da sam jednako svoja kao i prije, zaključila sam da spadam u one koji nikad ne odrastu. Ili u one koji su oduvijek odrasli. Imam vrlo rana sjećanja i oduvijek se osjećam iznutra jednako kao i sada, naravno, bez formalnih znanja i kompetencija odrasle osobe. Odrasti znači okameniti se? Postati smrtno ozbiljan? Zaboraviti ono što smo nekoć znali? Ma ne, to znači razviti osobnost koja nam je bila dana i na početku. Ako još pritom dopustimo duši da se izrazi...

Bok cure! lol!

E i ja sam se pitala sto tocno znaci odrasti obzirom se osjecam i osjecala sam se vrlo slicno ko i ti. Kao da nikada nisam bila djete ili kao da nikada nisam odrasla...cudno nesto.
U biti kada sam bila djete tocno se sjecam jednog unutrasnjeg glasa koji bi me upucivao i savjetovao kao odrasli...ne znam kako da to opisem. Recimo taj glas je imao znanja koja ja tako mala nikako nisam mogla imati. Recimo o smrti i slicno. O stvarima koje se ispred djece ne spominju... Uglavnom sjecam se kako je to moje "drugo ja" bilo jedan jako dobar sugovornik i savjetnik i kada sam usla u pubertetske godine i dobila dodatnu dozu agresije otjerala sam svog sugovornika nekako. Mislim da ga vise nisam htjela slusat i pricat s njime i kao da je nestao. Prosle su godine dok ga se nisam sjetila i shvatila da mi jako nedostaje. Pa sam ga molila da se vrati (sto je onda opet trajalo par godina) i evo zadnje vrijeme mi opet dojde. Onda ga zamolim da mi oprosti zbog mog ponasanja i sto sam ga otjerala. Nadam se da mi je oprostio jer ponovno dobijam savjete oko nekih pitanja... :)

OK, znam da je ovo totalna digresija ali kad me povukao post Svjetlaisjene da to napisem... Nadam se da nisam ispala bas skroz luda ili nesto i ako netko ima slicnog sugovornika ili neko objasnjenje za istog bilo bi zgodno cuti... :)

banned

Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Registration date : 19.09.2007

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   ned pro 02, 2007 1:42 pm

Imam isti osjecaj kao namcor i kao sjena ali eto ipak mi srce i um ostaju nekako vecito decje.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   ned pro 02, 2007 1:49 pm

@Namcor, imala si dobar odnos sa svojim duhovnim vodićem. To ti je onaj pravi anđeo čuvar, bez dodatnih stereotipa koji su ga učinili nestvarnim u našem materijalističkom dobu. Idem o tome otvoriti topic da vidimo kojiko ljudi imaju s njima iskustva :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   ned pro 02, 2007 2:03 pm

Super! Pa cemo tamo o tome :) Sve me bilo strah da sam podvojena licnost ili nesto.

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   ned pro 02, 2007 2:10 pm

Namcor je napisao/la:
Super! Pa cemo tamo o tome :) Sve me bilo strah da sam podvojena licnost ili nesto.

Nisi, ali mogla si završiti kod dječjeg psihijatra da si previše pričala o tome lolcina

Takva su vremena u kojima živimo... 8)
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Registration date : 19.09.2007

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   ned pro 02, 2007 2:25 pm

Namcor je napisao/la:

Nisi, ali mogla si završiti kod dječjeg psihijatra da si previše pričala o tome lolcina

Ja sam pricao u rl o tome i dospeo kod parapshiloga koji je dao ostavku svom poslu zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   ned pro 02, 2007 2:27 pm

vladimir je napisao/la:
Namcor je napisao/la:

Ja sam pricao u rl o tome i dospeo kod parapshiloga koji je dao ostavku svom poslu zubo

Imaš sad otvorenu temu na duhovnosti, bit će zanimljivo čuti i tvoja iskustva (ukoliko ih želiš podijeliti, naravno) :)
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned

Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Registration date : 26.06.2008

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   pet lip 27, 2008 12:18 am

Rie je napisao/la:
HINDUSKI KIPOVI PIJU MLIJEKO

Hinduski kipovi širom piju mlijeko:
"...znak da se utjelovila velika duša"

"Preplavit će svijet događajima koje um nikako neće moći shvatiti."
(Maitrejin suradnik u Share Internationalu, srpanj 1992.)

U četvrtak, 21. rujna 1995, svijetom su se proširile vijesti o nevjerojatnom čudu hinduskih kipova koji piju mlijeko. Nikada se prije u povijesti ovakvo čudo nije istovremeno pojavilo na toliko mnogo mjesta širom svijeta (Indija, Velika Britanija, SAD, Kanada, Singapur, Nepal, Dubai, Hong Kong...) Televizija, radio i novine gorljivo su izviještavale o ovom jedinstvenom fenomenu, a čak su i skeptični novinari pružali svoje mlijekom ispunjene žlice pred kipove bogova i — skrušeno gledali kako ono nestaje. Medijska izvješća bila su opširna i, iako su znanstvenici i "stručnjaci" iznosili teorije o "kapilarnoj apsorpciji" i "masovnoj histeriji", dokazi su prevladali i zaključci su ukazivali na to da se radi o neobjašnjivom čudu.

Sve je počelo u zoru, u hramu u predgrađu Delhija, u Indiji, kada je mlijeko ponuđeno kipu Ganeshe jednostavno nestalo. Vijest se tako brzo proširila čitavom Indijom da su ubrzo na tisuće ljudi nudili mlijeko bogovima i u čuđenju gledali kako ono nestaje. Život u Indiji doslovno se zaustavio dok su ljudi hitali u hramove da bi na svoje oči vidjeli bogove kako ispijaju mlijeko. Drugi su tvrdili da i mali kipići po milijunima domova diljem zemlje također piju mlijeko kojeim se nudi.

U jednom od najvećih hramova u Delhiju, Birla Mandir, Pandit Sunderlal je baš dolazio na službu u pet i trideset ujutro kada su ga nazvali i obavijestili o čudu u predgrađu. "Uzeo sa žlicu mlijeka i položio je u Ganeševa usta. Popio je sve mlijeko. Zatim sam gutljaj dao i Shivi."

Promet u Delhiju bio je zaustavljen dok se policija borila za uspostavu kontrole nad mnoštvima koja su se ispred stotina hramova skupljala s vrčevima i posudama mlijeka za mramorne kipove Ganeša, hinduskog Boga mudrosti i učenja, i Šive, njegova oca, Boga razaratelja u hinduističkom trojstvu. U kilometrima dugim redovima su, kako bi došle na red, rame uz rame stajale žene iz visokog društva sa srebrnim vrčevima i čašama u rukama i neobrazovane fizičke radnice.

Svećenik u jednom od delhijskih hramova rekao je kako je njegov hram posjetilo više od 5.000 ljudi: "Teško se nosimo s mnoštvom." Gospođa koja je dva sata čekala da bi nahranila mramorni kip Ganeša rekla je: "Zli svijet privodi se kraju i možda su Bogovi tu da nam pomognu." Čak su i cinici bili zapanjeni: "To je nevjerojatno. Moja prijateljica mi je rekla za ovo i pomislila sam da se radi o gluposti", rekla je Mabati Kasori, poslovna žena iz Delhija. "Ali tada sam i sama to učinila. Kunem se da je žlica bila ispražnjena." Parmeesh Soti, direktor jedne tvrtke, bio je uvjeren da se radi o čudu. "To ne može biti prijevara. Kamo bi nestalo sve to mlijeko? Jednostavno je nestalo pred mojim očima."

Suzanne Goldenberg, novinarka iz Delhija, izvijestila je: "U polumračnom hramu ljudi su držali metalne šalice i glinene posude ispred središnjeg kipa peteroglavog Shive, razaratelja zla, i njegovog zmijskog suputnika gledaju [Kip Ganesha pije mlijeko] ći kako razine mlijeka padaju. Iako su neki poklonici prilično gorljivo pojili božanstvo, pod je bio suh."

Indija je bila u metežu. Vlada je zatvorila svoje urede na nekoliko sati, burze dionice u Mumbaiju i New Delhiju prestale su raditi jer su milijuni ljudi kod kuće i u hramovima nudili mlijeko bogovima.

Uskoro se vijest proširila na hinduske zajednice u Singapuru, Hong Kongu, Nepalu, Tajlandu, Dubaiju, Velikoj Britaniji, SAD-u, Kanadi i Kini. Izvješća su masovno pristizala iz čitavog svijeta. U Hong Kongu, u hinduskom hramu u Happy Valleyu, više od 800 ljudi okupilo se da bi svjedočili kako kipovi Krishne i Brahme ispijaju mlijeko zajedno s malim srebrnim kipom Ganeša koji je, prema tvrdnjama svećenika, popio više od 20 litara mlijeka.

Iz Velike Britanije su izvještavali da su se čuda događala u hramovima i domovima diljem zemlje. U hramu Vishwa u Southallu, u Londonu, 10.000 ljudi su 24 sata bili svjedoci kako 38 centimetara visoki kip bika Nandija i brončani kip kobre Shash Naag piju mlijeko iz šalica i žlica. Sushmith Jaswal (20) rekla ej da je isprva bila skeptična, međutim sumnje su joj nestale zajendo s mlijekom. "To je bilo poput blagoslova," rekla je. Nita Mason, koja je također je svjedočila događaju, izjavila je: "To je čudo — Bog pokušava ljudima pokazati da je tu." Girish Desai, bankovni činovnik iz Edgewarea, je izjavio: "Slušao sam vijesti, no nisam im vjerovao. Zatim sam se sam uvjerio. Držao sam žlicu punu mlijeka pred usnicama jednog od bogova — i kip ga je počeo piti. Mlijeko je nestajalo pred mojim očima."

U hramu Geeta Bhavan u Manschesteru 8-centimetarski kip Ganeša posrkao je mlijeko. Rakesh Behl, koji je više puta nahranio srebrnog slona, izjavio je: "Jeste li vidjeli kako je brzo Ganeš pio? Kako netko uopće može sumnjati u istinitost ovog čuda? To je zaista produbilo moju vjeru." U domu Asha Ruparelia (42) u Southallu, glineni kip Ganeša pio je mlijeko u njegovoj dnevnoj sobi: "Od sinoć je popio deset litara mlijeka. Došlo ga je vidjeti gotovo šesto ljudi."

Druga nevjerojatna manifestacija dogodila se u glavnom hinduskom hramu u Wimbledonu, u južnom Londonu. Mlijeko ponuđeno kipu Ganeša je enstalo, dok istovremeno je velika slika Sai Babe iz njegova čela sipala vibuti (sveti prah), a iz njegovih je nogu tekao amrit (sveti nektar)....SRI SATHYA SAI BABA.....

U tim čudesnim događajima aktivno su sudjelovali i brojni novinari, o čudu svjetskih razmjera javljao je i CNN. Rebecca Mae, novinarka Daily Expressa, piše: "Imala sam dobar pogled sa strane i sve što mogu reći je da je izgledalo kao da je kip popio pola žlice mlijeka koje je držao poklonik, a preostalo je čovjek sa štovanjem sam popio. Fotograf iz nacionalnog zabloida nalazio se točno ispred kipa. I on je uvjeren da je kip pio mlijeko. Nakon što ju je detaljno ispitao, rekao je da nije primijetio nikakav mehanizam koji bi objasnio tu pojavu. Kao posustala katolkinja, ne vjerujem u priče o djevici Mariji koja lije suze. Doista, rekla bih da sam bila vrlo skeptična — međutim, teško je zanijekati nešto što si vidio na vlastite oči."

Novinarka Suzanne O'Shea također je vidjela čudo: "Slijedila sam primjer drugih i kleknula na tlo ispred kipića bika i prinijela njegovim ustima žlicu mlijeka. Država sam je s obje ruke. Za nekoliko sekundi mlijeko je nestalo, ostala je samo jedna kap kojom sam se mogla blagosloviti. Pokušala sam i drugi put, i opet je mlijeko nestalo za nekoliko sekundi."
Novinar Timesa Rikee Verma napisao je: "Kao religiozna osoba, prvo sam se uspeo stepenicama do svoje spavaće sobe ... i stavio žlicu mlijeka ispred Ganeshine fotografije. Ostao sam zaprepašten kada se žlica za sekundu napola ispraznila. Provjerio sam da stakleni okvir slike slučajno nije vlažan. Bio je suh. Nisam mogao vjerovati vlastitim očima. To je bila jasna poruka bogova koji kažu: 'Ovdje smo, ovo je dokaz.' Zatim sam otišao u Sri Ram mandir (hram) u Southallu. Prinio sam žlicu mlijekapod surlu slonolikog kipa i za nekoliko sekundi bila je prazna. Druge koji su promatrali čudo ispunili su osjećaji. 'Bog nam je knačno došao', rekao je netko."

Dok se mediji i znanstvenici i dalje trude pronaći objašnjenje za ove dogadaje, mnogi Hindusi vjeruju da su to znakovi utjelovljenja velikog učitelja. Novinarka Rebecca Mae piše: "Većina poklonika kaže da su samo povremeno odlazili u hram i da definitivno nisu religijski fanatici. Pa ipak, kategorički tvrde da se rodio novi Bog da bi spasio svijet od zla." Krishna Anratar Dubey, ugledni indijski astrolog, objasnio je da se prema hinduskoj mitologiji ovakva čuda dogadaju kada velika duša dode na svijet. U starim svetim knjigama je zapisano da će "...kada kipovi budu pili mlijeko biti znak da se na svijet spustila velika duša."

U hramu Southall u Londonu, u kojem su tisuće bile svjedocima čuda, predstojnik gospodin Bharbari ponudio je svoje objašnjenje: "Sve što ja znam je da naša sveta knjiga kaže da se, kad god zemljom zavlada zlo, spušta neka velika duša da bi uklonila jaram zla i da bi ponovno zavladala ispravnost. Mi vjerujemo da ovo čudo i događaji koji su se odigrali u drugim hinduskim hramovima mogu biti znak da se spustila velika duša, poput gospoda Krišne ili Isusa Krista."
(Izvori: The Guardian; The Independent; The Times; TheTelegraph; The Daily Express; The Daily Mail; Velika Britanija)
(Majstor Benjamina Crema objasnio je da su za te manifestacije odgovorni Maitreja i nekoliko drugih Majstora. Kipovi mlijeko nisu pili, nego su oni činili da mlijeko nestaje. Sai Baba sam je stvorio vibuti i amrit koji su tekli iz njegove fotografije u hramu u Wimbledonu. Također, pretkazuje da će u vro bliskoj budućnosti biti još više zapanjućih čuda. To "znamenje" i dogođaji koordinirani su sa skorim pojavljivanjem Maitreje na televiziji. U svom članku u Share Internationalu od srpnja 1992. godine Majstor Benjamia Crema je prekazao: "S vremenom će čak i pristranim i ciničnim medijima biti teško poricati iskustvo tisuća ljudi da 'doba čuda' nema kraja.")
o bože sta ljudi sve mogu povjerovat..možeš i ti prolit mljeko onom kipu na trsatu u usta i reč kip s trsata pije mljeko..dajte ljudi opametite se
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Today at 5:00 am

[Vrh] Go down

Hinduski kipovi piju mlijeko
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2