Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Godišnjica kornatske tragedije

Go down 
+2
floridana
Svjetloisjena
6 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimened kol 31, 2008 1:05 am

Godišnjica kornatske tragedije 0085007.17

Razmišljam već neko vrijeme da stavim ili ne stavim temu, pa eto, neka bude.

Svi znamo ili bismo trebali znati što se prije godinu dana dogodilo na Kornatima - mučno uzastopno umiranje teško opečenih vatrogasaca koji su stradali gaseći nemarom jednog mještana zapaljenu travu bacila je u depresiju priličan broj onih koji uopće nisu bili u obiteljskoj ili nekoj drugoj vezi s preminulima. Nažalost, nakon godinu dana još uvijek se sa sigurnošću ne zna tko ili što je glavni krivac za tu strašnu nesreću. Moram priznati da mi službena verzija zvuči relativno prihvatljivo jer sam prije nekog vremena na TV gledala dokumentarac koji je obrađivao sličnu pojavu u kojoj su stradali američki gasitelji. No jasno mi je da roditelji i rođaci preminulih ne žele prihvatiti to objašnjenje jer su neke stvari koje su utvrđene neposredno nakon tragedije bile zuistinu neobične - npr. dio opreme potpuno izgori, drugi dio na istom čovjeku izgleda kao da nije bio izložen vatri. U svakom slučaju radilo se i o velikom nemaru zapovjednika koji je na opasan teren poslao i maloljetnu osobu, da se propusti prilikom spuštanja vatrogasaca iz helikoptera na otok i ne spominju.

Sad, molila bih, ako ima netko nešto za napisati da napiše, ali pristojno i s dužnim poštovanjem prema tragično preminulima.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimened kol 31, 2008 9:45 am

dobro je šta si stavila temu. treba o tome pričati

meni na ovoj slici upada u oko ovaj natpis od cvijeća "ovo nije kraj"...i to je nastavak priče. ti ljudi se teško mire sa krajem i misle podsvjesno dok se priča nastavlja istragama i prisustvom u medijima da su osobe koje su izgubili u tom požaru donekle i žive. to je dio procesa tugovanja i nije za nikakvu osudu.
gledala sam i ja taj dokumetarac o američkim gasiteljima koje je pokosio požar kao i ove naše i sasvim mi je logično da se, s obzirom na jako jugo i klanac u kojem su se našli, desio potpuno isti fenomen.
teško je zapovjedniku predviditi tako nešto jer se i sami vatrogasci rijetko ili nikako nisu susreli s takvim fenomenom. meni je jedino u organizaciji gašenja čudno ili pogrešno to šta su slali mlade i neiskusne momke na požarište... a opet s obzirom da je gorjela samo suha trava i naoko je bio bezopasan požar bilo je teško predviditi da će se sve skupa pretvoriti u ovakvu tragediju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimened kol 31, 2008 9:57 am

Previse se toga poklopilo...bad luck :( ...mozda bas zato jer su racunali kako nema sto poci krivo obzirom 'i nije neki pozar'...

Slazem se da je dobro sto si stavila temu...svatko ima neku svoju osobnu tragediju, a kada se dogodi ovako nesto...jos kada to sve gledas sa strane...itekako ti poslozi neke stvari u glavi...neke prioritete...ono bitno...podsjeti te kako danas jesi sutra nisi i...no, znate vec... tuzni
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimened kol 31, 2008 9:59 am

i kako mali trenutak nepažnje treba da ti se život okrene naglavačke...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimened kol 31, 2008 12:06 pm

Upravo tako.
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimened kol 31, 2008 11:34 pm

Ne ponovilo se, ma što da se dogodilo...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 7:55 am

e pa sad možete na mene i drvlje i kamenje ali ja smatram da je ovo pretjerivanje. zar nebi bilo bolje taj novac uložiti u opremu vatrogasaca pa da se ovakve tragedije ne ponavljaju?
e da...i kad vidim ovu pustopoljinu pitam se šta su oni tu branili i zašto su poginuli?
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 10:26 am

Ni ja ne mogu svatit zašto su oni to gasili. Nema logike niti malo... Mogli su stat uz tih par kuća i obranit kuće od vatre, ali to ostalo... Katastrofa...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 10:37 am

Pa bice zato jer se cinilo kao lak zadatak...nemam pojma...

A sto Flo kaze...ni to ne kuzim...tu sklonost naseg naroda da trosi na sve osim na sto treba...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 3:46 pm

Pa ne piše tu u slobodnoj ništa posebno - stazu se može urediti i na dobrovoljnoj bazi, ako se više ljudi primi posla začas će biti gotova. Križ i kapelica - možda se može razgovarati o veličini pa ga malo smanjiti, ali i to nije tako velik trošak, često se na otocima inače mogu vidjeti zavjetne kapelice jedne obitelji ili čak jedne osobe, opet ovisi o veličini. A što podrazumijevaju pod spomen parkom ne znam točno, Kornati su cijeli park prirode...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 3:52 pm

pa ne piše ništa posebno nego se spominje spomen park. u mojoj glavi je to odmah nešto grandiozno
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 3:56 pm

Da, i ja to dozivjela kao nesto ogromno...ali moglo bi lako biti prije ovo sto S&S kaze...
[Vrh] Go down
conan_1
Stanica



Male
Aquarius Horse
Broj postova : 24
Age : 58
Registration date : 25.04.2008

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 3:59 pm

Kornati NISU park prirode već nacionalni park u kojem je SVAKA gradnja zabranjena.
Zato je izgradnja nekakvog spomen parka izravno i nepovratno uništavanje prirode. I...ne radi se to radi lakšeg pristupa obiteljima poginulih već zbog starih frajlim kao što je Jadranka Kosor ;-)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 4:00 pm

conan_1 je napisao/la:
Kornati NISU park prirode već nacionalni park u kojem je SVAKA gradnja zabranjena.
Zato je izgradnja nekakvog spomen parka izravno i nepovratno uništavanje prirode. I...ne radi se to radi lakšeg pristupa obiteljima poginulih već zbog starih frajlim kao što je Jadranka Kosor ;-)

Ops, pardon, krivo sam se izrazila oops

Da, nacionalni park.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 4:00 pm

opla conan...dobro došao :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 4:00 pm

Btw, dobro došao, conan_1 :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Godišnjica kornatske tragedije Empty
PostajNaslov: Re: Godišnjica kornatske tragedije   Godišnjica kornatske tragedije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Godišnjica kornatske tragedije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Smrt Tragedije
» Prirodna formacija kriza na mjestu tragedije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: