Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Prvi svjetski rat...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 11:19 am

Jeste, treba je mjenjati, ali problem je sto se ona ne mjenja tako brzo, previse je loseg se desilo, puno toga dobrog se treba uciniti. A mi smo nestrpljivi.

Ali, isto tako, moja karma je sastavni dio karme ovog prostora. Znaci da moje djelovanje utjece na nju, tako trebam razmisljati.

Znam da nisam svetac, imam ja svojih losih djela na ledima, ali mislim da sam ipak malo u plusu. Ali, takav je i zivot. Nitko od nas ne ocekuje da budemo sveci. Eto, ja sam se odrekao svog ucenja, jer sam se prestrasio za svoj zivot, a imajuci u vidu kako je Bruno prosao. Medutim, djelovao sam i poslije. I mislim da je i to dobro. Onako bi na lomaci zavrsio, a Bibliju znam napamet, cak i unatraske :glazba_iz_zone_sumraka:
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 11:24 am

Ali, mi otisli off topic. Da li se mogao rat izbjeci. Ne.
Jos jedna stvar koja je bitna u cijeloj prici (ovo bi moglo biti opet za drugi topic) je manipulacija ljudima. Znamo kako su mediji na nas utjecali i sto je najgore, kada bi se cule trube za napad, mislim da bi se 90% nacije opet naostrilo na rat. (Mada su meni draze gajde, one skotske, koje te obuzmu, jeza te obuhvati). Koja je moc sugestije, evo na osobnom primjeru. Zaboli me djon za tamo neku Skotsku, ali, kad sam je vidio, sliku povratka bojne sa ratista. Bio sam ponosan na svoje skotsko podrijetlo (iako nisam skotlandjanin ;)). Zamislite, gusta magla, iz nje izlaze ratnici, pred njima gajdas. Kao da sam na tren cuo te gajde.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 12:13 pm

To sve govori o neizmjernoj moći manipulacije.

Znam da se ratovi nisu mogli izbjeći, iako sam za ovaj posljednji bila uvjerena da je moguće kad su nam već avioni naveliko zujali nad glavama. Gledala sam i ja u prošlost jer sam željela vidjeti korijen i - došla sam do granice Istočnog i Zapadnog rimskog carstva koja se protezala ovim krajevima, a sigurno bi se moglo i dalje dublje. Činjenica je da ne poznajem gotovo nikoga tko je želio rat, no kad je krenuo ratnohuškački stroj ljudi su uglavnom prihvatili ono što su smatrali neminovnim, a ja sam ušutjela i promatrala, promatram i danas i ponekad pitam neke ljude kojima vjerujem, jer nikakva psihologija ni filozofija ni sociologija ne mogu me uvjeriti da nije bio na djelu osim unutarnjeg (kojeg ne negiram) i snažan vanjski, nametnuti mehanizam.

Zapravo je istina ono što kažu da ne možemo mijenjati druge, nego samo sebe. Mijenjajući sebe mijenjamo i druge. Mijenjam dakle sebe i nadam se da time doprinosim poboljšanju karme, ne samo ovdašnje, nego i svjetske. Kad bi samo pet do deset posto ljudi počelo u pozitivnom smislu makar malo raditi na sebi, svijet bi bio bolje mjesto za sve. To su neki zakoni koje spominju istočnjački učitelji, a na zapadu se pojavljuje noetička znanost - nešto kao znanost o kolektivnoj svijesti koja je pohranjena u omotaču oko Zemlje i može se promijeniti ako određen broj ljudi počne mijenjati vlastitu svijest - na bolje, mislim i nadam se. I mislim da je najgora solucija sjediti prekriženih ruku i vjerovati da se ništa ne može napraviti. Onda činimo dio one inertne mase koja na kraju povuče sve ostale u onom glasnijem i uočljivijem negativnom pravcu...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 3:45 pm

Prije malo čitah i pročitah knjigu o neoliberalizmu.
Vrlo zanimljivo je to što je naša vrsta evoluirala.
Prvo su vlast imali pojedinci.
1. Sam si, sam se boriš protiv neprijatelja, svi su neprijatelji,
tražiš ženku, pariš se
Onda dolazi malo poboljšanje. Čopor.
2. Ti i još par ljudi se borite za svoje interese tražite zajedno ženke i parite se
Pa još malo. Sela...Gradovi...Države...
i upravo tu smo mi nagrebusili. Nakon država dolaze multinacionalne kompanije koje kontroliraju svijet. A znamo kako mi na području ex. SFRJ nemamo niti jednu međunarodnu kompaniju. Tako da smo pušiona za slijedećih 50 godina.
Bij se narode kad nemaš pameti.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 3:51 pm

''balkane, balkane mooooooooooj
budi mi silan, dobro mi stoooooooooooj..................''
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 4:04 pm

Taj rat je bio nekako leden... jeziv... neprirodan... :( *
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 4:18 pm

i krvav... rofl
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 5:23 pm

WWI , ne znam sto o njemu reci, ali mogu poneku o ovom zadnjem. Odvratan, mucan, ALI, mila majka naspram proslih. Znam, znam, sada ce se naci uvrijedeni, clanovi obitelji i slicno, ali naspram rata prije, kao da smo malo humanije ratovali. Zvuci grozno, ali istina je. Mozda nismo imali dovoljno vremena isprobati sve recepte nasih djedova, jer kako je krenulo, stigli bi i prestigli nase pretke u krvolocnosti. Stali smo, ne na vrijeme, ali u nekom pristojnom trenutku
Mislim da se ipak desavaju koraci naprijed. Ne da mislim, vec vidim.

Opet o karmi, pojedinci i tako dalje. Moje djelovanje u ratu.
Smatram da sam se vodio nekakvim moralnim nacelima i imao sam hrabrosti izreci puno toga sto nije bas previse odgovaralo ljudima iz mog okruzenja. Mozda zato nisam ni bio toliko popularan nasiroko, ali bolje je imati jednog ali iskrenog prijatelja. Pred svakoga mogu stati i pogledati ga u lice.

A sto se tice sutnje. Najveci zlocin njemackog naroda je bila vecina koja je sutila. Ne toliko zlocini, koliko ta grozna sutnja koja toliko boli. Treba pricati i o onom losem. Jer bez toga nema katarze kroz koju nacija treba proci prema svom ociscenju. Ne napadam njemce, sacuvaj Boze, velika je to nacija, vec ih dajem kao primjer. Umjesto njemac slobodno napisi hrvat, srbin, slovenac, musliman ... ono sto jesi.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 8:42 pm

A koji rat nije krvav i sve najgore.
Šta prićate da smo bolji. Nema pravila u ratu. Dođeš, ubiješ, pokradeš, odeš. Vrlo jednostavno, ne.
Rat je trošenje ljudskih resursa uzalud. A da ne pričamo o oportunitetnom trošku za vrijeme i 20 godina nakon rata. A taj sukob ne mora biti velik. Evo primjer ex.SFRJ. 20 godina prošlo a mi ni na nebu ni na zemlji.
Njemačka je u 20 godina postala ponovo generator Evrope, a mi ???
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   čet pro 27, 2007 10:10 pm

Mi smo generator Balkana lolcina
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   pet pro 28, 2007 3:16 am

Mislila sam na Bosnu ''90-ih... *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   pet pro 28, 2007 8:09 am

Malo sam grubo zvucao, jedan zivot vrijedi kao tisuce. Ali mislio sam striktno statisticki. Mada se brojke tesko mogu dobiti, politika je uvijek bila ona koja je odredivala brojke, a ne ti jadni ljudi koji su poginuli zbog ljudske gluposto. Koliko je ono Jugoslavija izgubila ljudi u WWII, 1.7 milijuna? Na osnovu cega su dosli do tih brojki. Pa na osnovu nerodenih, koji se nisu rodili zbog smrti. Trebalo je njemce oderati do gole koze, trebalo je prikazati velike patnje koje je KPJ sprijecila svojim herojskim cinom. A povijest pisu pobjednici.
Kad sam rekao da se stalo u neko pristojno vrijeme, u tom trenutku sam bas o Srebrenici razmisljao. Odvratno, stravicno. Ali da se u tom trenutku nije stalo, sto bi bilo slijedece, Velika Kladusa i dalje. I zato sam rekao da smo na vrijeme stali, jer bi stvarno dostigli nase pretke u krvolocnosti. Ne govorim ni o jednom narodu zasebno. Vec za prostor sveukupno.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   pet pro 28, 2007 8:17 am

Malo o onima koji trebaju rat zaustaviti. Kazete vode su oni koji su odgovorni. Pa vidimo kroz povijest da to i nije tako. Svakakvih voda je bilo i na njih se ne treba pouzdati. Kazete, svako ponaosob bi trebao sukladno svojoj savjesti djelovati, ali sutljiva vecina uvijek prevlada. Znaci ni oni nisu neki faktor, mada na sve mozemo racunati. Pa tko je taj koji bi rat trebao zaustaviti. Pa UN. Znam, neefikasni su, tromi, neopremljeni, korumpirani. Ali, UN prolazi kroz transformacije. Liga naroda je odbila se transformirati. Jos su im glave bile u onim viteskim vremenima. Zato je i propala. A nastala je kao plod narastao na stablu grozota WWI. Vjerovali su u gentlemasku rijec. Koje budale. Zamalo se to desilo i UN. Vjerovali su da ce strah od rata biti jedini i najveci motivator koji ce vlade i drzave odvratiti od rata. Ali stasale su nove generacije ljudi. Onih koji se ne sjecaju grozota. Citati o necemu i doziviti nesto, nikada nije bilo isto. Pozelili su rat. Stvorili ga iz sebi razumljivih (i samo njima razumljivih) razloga. UN je napokon shvatio da se treba nesto i sprijeciti. Da treba biti brzi, djelotvorniji, efikasniji. I polako se tome ide. Onom jadnom djetetu u Libanonu je presporo, ali, za cijelu planetu, recimo da je dovoljno brzo.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   pet pro 28, 2007 4:02 pm

I ja sam mislila BAS na Srebrenicu...
Kao da si mi procitao misli... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   pet pro 28, 2007 5:06 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
ali, za cijelu planetu, recimo da je dovoljno brzo.

Iz tvojih usta u Božje uši, moglo bi se reći...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 8:42 am

Nije tako davno bio taj WWI, ali opet se cudim koliko utjece i dan danas na svjetsku situaciju. Zanimljivo je kako su izigrani Kurdi u cijeloj toj prici. Normalno, pokvareni Englezi obecase ljudima drzavnost ukoliko im pomognu na frontu oko Turaka. Ovi su to rado prihvatili. Po zavrsetku rata, onda kad su se karte slagale, Kurdi normalno trazise svoje pravo (fakat imaju pravo, koliko ih ono ima , oko 20 miliona, jedan jezik a u 4 drzave su rascjepkani) , a Englezi se lagano napravise Englezima. Zanimljivo je kako se slicno ponovilo i sa Vijetnamom. Povijest se ponavlja, dobro, drugaciji su glumci, ali drame su iste. Neki nikada nece nauciti na onaj laksi nacin, iz tudih gresaka.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 8:43 am

Ali da nebi bilo samo po Englezima, imam ja pricu i za Francuze.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 10:51 am

To s Kurdima je velika svinjarija... no
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 11:11 am

Koja se razbija svima nama o glavu.
A sada sam povezao jos nesto. Sve ovo oko Talibana, Al Kaide. Kriva je Francuska. Obrazlozenje poslije slijedi.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 11:52 am

Kako jedno drugo slijedi, kao lavina.

Vijetnam je bio francuska kolonija prije drugog svjetskog rata. Po izbijanju rata, francuzi su pobjegli iz Vijetnama i ostavili ga na milost i nemilost Japancima. Kako su ameri imali problema sa tolikom bojisnicom, pomislili su kako bi mogli uzeti lokalne nacije pod svoje, opremati ih i obucavati za borbu protiv imperijalnog Japana. Samim tim bi sebi olaksali i mogli bi slati postrojbe tamo gdje im vise treba. Vijetnamski narod je prihvatio isto pod uvijetom da poslije rata dobiju samostalnost i ne budu vise kolonija. Amerikanci su to prihvatili, jer im je tada jedina briga bila WWII, a ne ono sto ce se poslije desavati. Vijetnamski narod je cak sastavio deklaraciju o nezavisnosti koja je kopija americke. Od rijeci do rijeci. Sve je bilo OK, dok nije rat zavrsio. Po zavrsetku, Francuska je zelila sve svoje kolonije nazad pa su se vratili u Vijetnam. Tada dolazi do bunta i francuzi budu izbaceni iz zemlje (ima cak na pocetku filma "Bili smo vojnici" malo o tome). Francuska , kao jaka politicki zemlja trazi da im se kolonija vrati i normalno to traze od amera. Ovi sto ce jadni, prihvatise i uvalise se u svoj najveci gubitak. U tome su i Rusi vidili priliku i ponudili "bratsku" pomoc vijetnamskom narodu. Amerikanci, ljuti zbog ruskog angazmana u tom ratu su se zakleli da ce im vratiti vijetnam kad tad. I nakon nekog vremena desio se Afganistan. Amerikanci su radili da sruse socijalisticiki usmjerenu vladu u Afganistanu u nadi da ce i rusi dobiti svoj vijetnam. I jesu. To su normalno, postigli financirajuci i obucavajuci Talibane (ucenike medresa). Kako su rusi prosli, znamo. I tako Talibani sve jaci preuzimaju vlast. Ameri ih zaboravljaju, a kad Talibani pocnu raditi protiv svojih nekadasnjih mecena dolazi do sadasnje situacije.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 3:05 pm

Nisam znala da je Francuska odigrala tako veliku ulogu u tome. A da je svaki rat petljanac sa svih strana, to je jasno. Moraš izazvati nemire bilo koje vrste da bi mogao izvršiti preraspodjelu - teritorija, interesnih zona, čega već! Mislim, moraš ako to hoćeš :(
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 5:03 pm

Ma ima puno primjera o kojima se ne neyna, vec malo zna. Talijani su za vrijeme WWII bili najveci ubice bioloskim oruzjem. A sto ces, na vrijeme su prisli pobjednickom taboru.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 5:53 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Ma ima puno primjera o kojima se ne neyna, vec malo zna. Talijani su za vrijeme WWII bili najveci ubice bioloskim oruzjem. A sto ces, na vrijeme su prisli pobjednickom taboru.

Biološkim? Prva vijest... oops
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 6:05 pm

Ajde, malo cu prosurfati kako bi nasao tocne podatke. Ali, stravicno je kako se takve stvari bacaju u zapecak zbog politike.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   sub pro 29, 2007 6:12 pm

Pa zna se tko piše povijest. Zapravo, neki tvrde da se i ne zna alien
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Today at 12:36 pm