Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sezona uragana

Go down 
+7
Skulptura
Gea
Berny_Sinara
Legionar
Alpha
Svjetloisjena
Blizzard
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimepet lip 25, 2010 12:54 pm

Celia je ojačala u uragan pete kategorije, ali lagano se odmiče od obale. Darby je postao uragan druge kategorije, a očekuje se da će uskoro skrenuti prema sjeverozapadu i da će do nedjelje nestati.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimepet lip 25, 2010 1:53 pm

Sva sreća, već sam se zabrinuo zubo

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimened lip 27, 2010 1:10 pm

Neka si zubo

Dok Celia i Darby slabe, uskoro će pasti na razinu tropske oluje, Alex se formirao, sada je snage tropske oluje i nalazi se na poluotoku Yucatanu. Očekuje se da će jačati i uskoro postati uragan, te će prijeći preko istočne obale Meksika. Sistem je jako velik, te bi se uragan mogao daleko osjetiti. (kliknite na sliku da vidite veću sliku)

Sezona uragana - Page 2 W8oxdy_th
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimepon lip 28, 2010 4:17 pm

Što ova tema ovdje radi?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimepon lip 28, 2010 4:26 pm

Samo ti nastavi pisati cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimepon lip 28, 2010 4:32 pm

Ne, al stvarno. Kaj Uragani rade u Seksu?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimepon lip 28, 2010 4:35 pm

Pa što vama npr. ime Katrina nije baš sexy cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimepon lip 28, 2010 6:47 pm

Garant je Flo iza ovoga rofl2
Floooooo Sezona uragana - Page 2 466938
I meni su uragani jako sexy cerek
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimepon lip 28, 2010 7:42 pm

jel da cerek
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimeuto lip 29, 2010 1:56 pm

Nema više Darbyja i Celie, raspali su se.
S druge strane Alex je opet prešao na vodene površine i trenutno jača. Očekuje se da će udariti negdje između Meksika i Teksasa. Na Pacifiku se ne očekuje formiranje tropske oluje u sljedećih nekoliko dana, a ni na Atlantiku nema naznaka za isto.

Sezona uragana - Page 2 2rqkcuo_th
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimened srp 04, 2010 2:53 pm

Alex je udario u kopno na sjeveroistočnom dijelu Meksika kao uragan prve kategorije, a dosad se raspao na planinama. Trenutno nema nikakvih potencijalnih depresija. Hmmm, zatišje pred oluju? Sezona uragana - Page 2 524555 :P
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimepet ruj 03, 2010 1:21 pm

Na Atlantiku su trenutko aktualne dvije oluje, uragan Earl i tropska oluja Fiona. Earl je ona nakupina oblaka koja se zlokobno smiješi na istočnoj obali SAD-a, a Fiona je kod Haitija.

Sezona uragana - Page 2 290pt8z

Za Earla se očekuje da će se kretati sjeveroistočno i da će ojačati u treću kategoriju, a Fiona će kroz sljedećih par dana oslabiti i nestati.

Na Pacifiku kod Meksika postoji jedno područje koje bi se moglo razviti u tropsku oluju.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 11:02 pm

Onaj Blizzard je baš kao uragani. Nema ga često na CE-4, ali kada se pojavi, pročačka cijeli forum i svi znaju da je došao, a onda samo nestane cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 11:20 pm

Uragan napravi manji nered cerek
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 12:04 am

Tračeri jedni! Otkrit ću vam jednu tajnu. Ja nisam uragan, ja sam mađioničar. Mene i dok ima, zapravo me nema. :P
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 11:44 pm

Uragan Irene prijeti istočnoj obali

http://www.weather.com/newscenter/tropical/
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimeuto lis 30, 2012 7:03 pm

Ova Sandy je ogromna, najveći uragan ikad zabilježen na Atlantiku, sa radijusom olujnih vjetrova od 940! milja. Pravo čudovište od oluje.

Sezona uragana - Page 2 701091main_20121028-SANDY-GOES-FULL

A sad zamislite koliki je bio tajfun Tip, mislim da najveći ikad zabilježen, imao je promjer olujnih vjetrova od čak 1380 milja, 2220 kilometara.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimesri lis 31, 2012 3:04 pm

30 amerikanaca poginulo, i ovo nam prenose kao da se nama dogada u vrtu.
Tsunami u Japanu je bio tragedija gdje je 40 000 ljudi izgubilo zivot, a tisuce jos nisu pronasli, pa se isto, cak i manje mjesta naslo u medijima.
Ne mislim da je ovo neka velika katastrofa.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimesri lis 31, 2012 9:03 pm

Recimo to ovako. Da jedna ovakva oluja pogodi Hrvatsku, ne bismo se godinama oporavili.

Neka pogođena područja izgledaju ko ratna zona

Sezona uragana - Page 2 Hurricane-sandy-breezy-point-fires

Masovne poplave, poplavljene podzemne željeznice, promet je u banani, zrakoplovni promet iz Europe do Amerike je obustavljen, masovan nestanak struje... Šteta od oko 50 milijardi dolara. Broj poginulih ljudi naravno da je puno manji, tsunami udara u sekundama, od oluje su se evakuirali milijuni. No sve u svemu, ova oluja je napravila veliku štetu, ne kažu bezveze da je odrala cijelu istočnu obalu SAD-a.
Pretpostavljam da je subjektivna stvar što je nekome velika, a što mala katastrofa, ali osobno se istovremeno i čudim i divim snazi jedne ovakve oluje. Nisam očekivao da će posljedice biti tako izražene, a i fantastična mi je već spomenuta veličina same superoluje.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimečet stu 01, 2012 12:06 am

Navodno je Sandy umjetno proizvedena oluja. Sad, koliko čitam, postoje prepucavanja da li su ga proizveli Rusi ili Amerikanci. Ovo podsjeća na rat bogova s Olimpa kad se gađaju munjama.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimečet stu 01, 2012 2:18 pm

Naravno da izgleda jos losije, ako se pogledaju slike od pozara, ne trebam stavljati slike iz Japana, lako ih je naci. Ali hocu reci iako su ovdje ljudi bili evakuirani, nama se prenosilo po citav dan, oluja u americi, uzivo ukljucenja, cak su hrvati koji zive tamo, sami rekli da nije nista strasno, da je sve malo pretjerano. Mislim da nije u redu da se isto vremena, cak i manje dalo za raspravljati o 40 000 ljudi i 35, a to sto je promet u banani...
Tsunami se i moze predvidjeti, jer ako se moze potres, onda tsunami ne udara odmah sekundu nakon potresa.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimečet stu 01, 2012 2:52 pm

Potres se ne može predvidjeti sa željenom točnošću. Zna se gdje su trusna područja, ali ne postoji model koji može točno predvidjeti gdje će i kad će potres udariti. Ponašaju se dosta kaotično i gotovo su nemogući za predvidjeti unutar željenih okvira. Totalno različita i po tom pitanju neusporediva stvar sa uraganom, čije nastajanje se prati, čiji put se može predvidjeti sa popriličnom točnošću i čiji se razvoj snage također može predviđati. Za razliku od potresa koji udari naglo negdje 2000 km uzduž rasjeda. Štoviše ne samo da se potres ne može predvidjeti, nego nekad i dok udari, ne zna se točno na kolikom području se udar desio. Tsunami udara u desecima minuta nakon, nedovoljno za išta, kamoli za neki oblik evakuacije. Zato tsunamiji mogu biti toliko smrtni.

Što se tiče posljedica neke nepogode, stav običnih ljudi je tu nebitan. Općenito je stav običnih ljudi nebitan dok se radi o nečemu što očekuje analizu stručnjaka. Zašto? Zato jer bi i ja izjavio da oluja nije ništa strašno ako u mom selu nebi padala drveća ili se rušile kuće ili bi sve bilo pod metar vode i bez struje. Koga briga što se drugdje to dešava, kod mene se nije desilo. Pitam se kakav bi bio stav tih ljudi da se nalaze na tim žestoko pogođenim područjima. Ako se i nalaze tamo te je njima to "ništa strašno", onda nemam posebnog komentara.

Naposljetku, nema smisla uspoređivati tsunami i uragan. Radi se o sasvim drugačijim nepogodama. Gotovo bilo što da uspoređujemo sa tsunamijem, ispalo bi kao prdac u rosu. Iliti netko bi izjavio da je Mount Everest nizak jer je vulkan na Marsu čak 3 puta viši. Da, Sandy nije ni približno destruktivna niti po ičemu usporediva sa onim što se desilo u Japanu, to stoji, što zapravo ne bi trebalo umanjivati ono što se desilo.


Zadnja promjena: Blizzard; čet stu 01, 2012 3:01 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimečet stu 01, 2012 2:59 pm

lera je napisao/la:
Navodno je Sandy umjetno proizvedena oluja. Sad, koliko čitam, postoje prepucavanja da li su ga proizveli Rusi ili Amerikanci. Ovo podsjeća na rat bogova s Olimpa kad se gađaju munjama.

Ah da, bilo je i za očekivati da će doći do takve ideje. Sad se vjerojatno čeka tko će prvi izmisliti teoriju smaka svijeta zbog dolaska komete sljedeće godine zubi
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimečet stu 01, 2012 3:25 pm

Pa koliko sam vidio, vecina ih je reklo, da su mediji pretjeralii u smislu katastrofe koja je usljedila. Vjerujem da nije bilo lijepo, sigurno je bila katastrofa, ali mi dobivamo jos jaci privodnu sliku svega, kad nam stavljaju uzivo ukljucenja s dramaticnom glazbom, daju imena Franknestrom...
Ali sve u svemu nisam govorio o steti u dolarima nego o pravim rezultatima katastrofe, dok se po svijetu dogadaju i vece katastrofe, pa nista.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitimečet stu 01, 2012 4:05 pm

Ne znam što sve točno njihovi mediji pričaju, ja sam zbivanja uglavnom pratio na stranici koja prati svaki uragan u sezoni i koja je namijenjena između ostalog i za to. Ove nekakve štampe me ne zanimaju, jer jasno da je u svemu tome cilj da se privuče čitateljstvo. Jedna ovakva oluja je savršena jer je relativno lako uživo pratiti samu oluju, satelitske snimke, i zbivanja. Mediji iskoriste to u svoju korist, naravno.
Onako, znam kakve su gluposti mediji pričali dok se pokretao LHC, plašili su ljude ne znam s kakvim bajkama, od crnih rupa, pa do eksplozija itd. Mogu si misliti što su sve mogli nasrati u vezi ovoga.
Što se imena tiče, tu nemam nekih zamjerki. Ta imali smo oluju čiji je promjer olujnih vjetrova od blizu 100km/h bio preko 900 milja, nemojmo zamjeriti ako su tu oluju prozvali Frankensteinom ili kako već, kad je ona to zapravo i bila zubo

No, da se maknemo od ovih loših slika i nepogoda i medija, jedno je sigurno, svjedočili smo povijesnom događaju jer je Sandy najveći uragan ikad zabilježen na Atlantiku. Tko zna kad će sljedeći puta biti tako masivna oluja na Atlantiku, one na Tihom Oceanu ne računam kad su tamo općenito i veće i jače.

Znaš li što je meni jedino žao? To što se mediji fokusiraju na same ljude, ljudske posljedice i materijalnu štetu, te u tim kontekstima opisuju događaje i spominju jednu ovakvu oluju. Volio bih da su se malo više fokusirali na prirodu toga, da opišu što je zapravo ta oluja, kako je do nje došlo, zašto je prozvana superolujom. Ali pretpostavljam da ljude ne zanima znanje, nego samo naglasak na misterioznosti i katastrofalnosti, pa se mediji time bave, a ne pravom informativnošću.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sezona uragana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sezona uragana   Sezona uragana - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sezona uragana
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Sezona kupanja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: